Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74301) pube111 válasza razorbenke92 (#74300) üzenetére


pube111
senior tag

És az is fagyálló?

(#74302) Tapsi válasza Aaron14 (#74294) üzenetére


Tapsi
addikt

Milyen vastag a szőnyeg? A laminált alá amúgy is kell rakni egy szivacsréteget, lehet, hogy rá lehet rakni vékony szőnyegre is.

(#74303) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Van egy furnérlemezből készült vitrines szekrény, amit szeretnék megjavíttatni. Ez a szekrény sajnos leesett a falról és az elemek találkozásánál sérült az illesztés is, kitört a furnérlemezből. Most költözök ki az albérletből és a tulaj 60.000 Ft-ot szeretne elkérni tőlem a bútorrész cseréjéért, de én ezt nagyon sokallom egy kb. 90cm magas, 40 cm széles és 25 cm mély szekrényért, ami ráadásul minőségileg is kifogásolható.

Van szerintetek Budapesten olyan szakember, aki ezt megjavítani? Van rá esély, hogy megjavítható?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#74304) Aaron14 válasza Tapsi (#74302) üzenetére


Aaron14
őstag

Végül úgy döntöttem, hogy felszedjük a padlószőnyeget, mert nem higiénikus rárakni, amire már a kutya rápisilt meg kakilt még kölyök korában. Hiába tisztítottuk ki, azért szerintem 100%-osan nem jött ki belőle. :DDD

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#74305) cinemazealot válasza Aaron14 (#74303) üzenetére


cinemazealot
addikt

Fénykép alapján szerintem hatékonyabb tanácsok születhetnének. :)

(#74306) Aaron14 válasza cinemazealot (#74305) üzenetére


Aaron14
őstag

Most egyelőre csak egy ilyen fotóm van. Ha hazaértem tudok többet csinálni. Ez a baleset után készült rögtön. Rendkívül pici akasztóval volt feltéve… Szerintem nagyon alulméretezett volt. [kép]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#74307) macilaci78 válasza Aaron14 (#74306) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez laminált forgácslap, nem furnérlemez.
Lapszabászatokban nézz szét, vagy küld át a képet, hogy ilyen színű bútorlapjuk van-e.

Gondolom, a szekrény egyszerű kivitel: egy alja, egy teteje, két oldala teli anyagból, a hátfal 4 mm-es, a front az, ami üveges és a kép bal alsó részében van.
Ha a front nem sérült, akkor leszabva, élzárva a korpusz elemei kb 15-20k, de inkább annyi se. Ha a hátfal nem szakadt el, akkor az mehet is rá. Fúró-csavarozó, 8-as fúró és tipli, egy kis csapragasztó, meg a meglévő vaslatok a romból.
60k-ból akkor is kijön, ha még a fúrót is meg kell venned.

Ellenben nyom nélkül javítani nem biztos, hogy lehet, most gyorsan találni ráérő asztalost nagyon nehéz. Javítás: fazékmaróval kivágni a sérült részt, másik anyagot beragasztani a helyére és újra elhelyezni a vasalatot. Már ha nem sérült.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74308) Inhouse válasza Aaron14 (#74306) üzenetére


Inhouse
őstag

Sorozatgyártású laminált bútorlapból készültnek néz ki. Ugyanilyen színű lapot szinte kizárt, hogy kapj, a sorozatgyártók és a lapszabászatok nem egy palettából dolgoznak, sőt 2 lapszabászat sem valószínű. A gondod az lesz, hogy a megjavított állapotot jó eséllyel nem venné amúgy észre, de mivel már tud róla, ezért szőrt fog hasogatni. Bár a sérülések nem igazán látszanak, anélkül nehéz...

Üdv Inhouse

(#74309) darvinya válasza darvinya (#74287) üzenetére


darvinya
titán

Felszerelve.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74310) macilaci78 válasza darvinya (#74309) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rövidebb csavarral raktam volna.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74311) Dani_kp válasza macilaci78 (#74310) üzenetére


Dani_kp
őstag

Majd sarokcsiszolóval méretre vágja :D .

https://ingatlan.com/33821564

(#74312) macilaci78 válasza Dani_kp (#74311) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A helyén... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74313) Dani_kp válasza macilaci78 (#74312) üzenetére


Dani_kp
őstag

Hogy máshogy? ;]

https://ingatlan.com/33821564

(#74314) darvinya válasza macilaci78 (#74310) üzenetére


darvinya
titán

Rövidebb csavar azért nem jó, mert feszül egy kicsit, emiatt a fogópántba nehezen lehetne belerakni.
Amúgy a hosszabbik csavar és tető között 17mm van, csak kép nem úgy adja vissza.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74315) Tapsi válasza darvinya (#74309) üzenetére


Tapsi
addikt

Uuu, ez nagyon igénytelen. :D Miért nem vettél egy rendes tetősínt?

(#74316) darvinya válasza Tapsi (#74315) üzenetére


darvinya
titán

Tetősín? :F

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74317) macilaci78 válasza Tapsi (#74315) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem a Passathoz is ilyen tetősín van: egy kb 20×30 mm-es zártszelvény valami műanyag bevonattal és műanyag kupakkal a végén. Igaz, ahhoz adtak rendes univerzális lefogatót.
Nem vettem, a kocsival együtt adták.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74318) Tapsi válasza darvinya (#74316) üzenetére


Tapsi
addikt

Vagy keresztsín, tudom is én hogy hívják. Az, amit rágányoltál most, csak kulturáltabb formában lehetne beszerezni ilyen 15 ezerért.

(#74319) pube111 válasza Tapsi (#74318) üzenetére


pube111
senior tag

Ezt legalább nem lopják el :K

(#74320) imibogyo válasza Tapsi (#74318) üzenetére


imibogyo
veterán

"amit rágányoltál most"
Segítek. A topik címe: Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek! ;)

Egyébként szerintem egyáltalán nem vészes. Én is biztosan rövidebb csavarral raktam volna és ellenanyával, de azon kívül szerintem simán megfelelő mindennapi használatra. Esetleg még a csavarokat fújnám le feketére, de az úgy már "túú bóti". :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74321) Dani_kp válasza imibogyo (#74320) üzenetére


Dani_kp
őstag

Kép alapján, önzáró anyának tűnik.

https://ingatlan.com/33821564

(#74322) darvinya válasza Tapsi (#74318) üzenetére


darvinya
titán

Ahogy fórumtárs írja, ezt nem lopják le egy mozdulattal.
Az.úgynevezett univerzális lefogató is totál ilyen.
A két oldalú körmös lefogató(hogy dízájnos legyen), kb. félperc és lekapom, ráadásul azt max 15kg-ot és 20cm magas tárgy szállítható.
Miért?
Mert a köröm el tud csúszni a tetősínen.

Lefesteném feketére, már másként látnád. :D

imibogyo

5mm-t lehetne még vágni a hosszabból, de kisebbre nem, mert tetősín trapéz alakú kis szögben megcsavarva.

Ezen is látható, hogy nem egyformák, azok a kapupánt csavarok.

De ha lesz időm és kedvem, akkor bótira fújom kerti szerszámhoz való akril fekete festékkel. :DDD

Dani_kp

:K

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74323) imibogyo válasza Dani_kp (#74321) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen, de én ilyen paranoid vagyok. Bármi ami csavarozva van és terhet visz, miközben rezonálhat, oda én dupla anyát rakok izomból "összehúzva". :B

darvinya: Értem én és elfogadom, hogy csak a kép csalóka, de nekem akkor is olyan "feleslegesen hosszúnak" tűnik így képről. Tudom menjek a πcsába... ;] :P

(#74324) darvinya válasza imibogyo (#74323) üzenetére


darvinya
titán

Nem írtam ezt. :P
Eredetileg nem így akartam kivitelezni, de faösszekötő lemezből csak 3db volt az csavarbótban.
A másik egyszerűbb megoldás a hiltiszalag, de az nem tetszett, meg hát azzal nem áll stabilan, hiába húztam agyon. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74325) prmcsk válasza goldister (#74203) üzenetére


prmcsk
addikt

Visszacsapó szelep...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#74326) lemmy71 válasza darvinya (#74309) üzenetére


lemmy71
őstag

Hát ez nagyon túl van gondolva, nem igazán illik ide :N
Cirka másfél méteres szőrös cseréplécet keresztbe tettem volna a gyári tartón, amit rozsdás dróttal vagy egy egy asztalos pillanatszorítóval rögzítek és jóccakát :DDD

(#74327) Stylewars_kp válasza darvinya (#74322) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Kell egy kis ződsárga a csavar végére és biztos, hogy nem sérti fel a fényezést, illetve tápik hű is marad.

(#74328) darvinya válasza lemmy71 (#74326) üzenetére


darvinya
titán

Az má, igazi házitákolás.
Tetőléc, kerítés darabok. :DDD

Stylewars_kp

Jó, hogy írod, azt rá kell rakni még. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74329) do3om válasza darvinya (#74328) üzenetére


do3om
addikt

[link] ;]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#74330) Barret001 válasza darvinya (#74328) üzenetére


Barret001
addikt

Ruszkik nem bohóckodnak ilyesmivel! A tetőre felrakott terhet letekert ablakok mellett át gurtnizzák,és viszik is.
Túl van ez gondolva kérem :)

(#74331) darvinya válasza do3om (#74329) üzenetére


darvinya
titán

Ebből már tényleg már csak a tyúkok hiányoznak. :DDD

Barret001

Na…azt már én nem tudnám elviselni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74332) pjen válasza Barret001 (#74330) üzenetére


pjen
félisten

Viszik azt úgy magyarok is.Sőt ismerős időnként 4 WC pumpából és kereszt tartókból csinál csomagtartót.

(#74333) darvinya


darvinya
titán

Mielőtt csavart vágok, ekkora a hézag.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74334) cinemazealot válasza darvinya (#74333) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem ne vágd le! Ha a csavar horganyzott, akkor a vágással csak megkönnyíted a rozsdásodás lehetőségét. Ha viszont a kocsi tetősínje nem deformálódik a terheléstől, akkor ez esélytelen, hogy elérje a tetőlemezt. Felhelyezéskor és leszereléskor kell óvatosan dolgozni vele, de ez már csak a kézügyességeden múlik. :)

Nekem bolti keresztrudam van, hasonló csavarozós pánttal. Ha nem is ennyire, de nekem is túllóg. Immáron 14 éve van meg és legfeljebb a villáskulccsal értem hozzá a tetőlemezhez szereléskor.

Esetleg még azt megfontolnám, hogy a tetősín karcolás elleni védelme érdekében nem kellene-e valamilyen műanyag betét a rúd/pánt/csavar és a tetősín közé.

(#74335) darvinya válasza cinemazealot (#74334) üzenetére


darvinya
titán

Hajlított és csavart a trapéz alakú tetősín.
Szóval azt nehéz összeroppantani, s előbb hajlik az elem, amivel rögzítettem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74336) chopin42


chopin42
őstag

Üdv urak (hölgyek? ;] )!
Adott egy vadi új ilyen gépház. Ebben a lemezek így vannak rögzítve, belülről ilyen. Ez szegecselés, ha minden igaz. Az az elmebeteg ötletem támadt, hogy cserélem ezeket csavarra. Kérdés adott: hogyan álljak neki, hogy ne roncsoljam szét az új kuckót? Simán kifúrom a szegecset, kiesik, megy a helyére a csavar? Ha igen, milyen?
Igazából azért született az ötlet, mert zavar, hogy nem lehet levenni a tetejét. Ebből költözik a gép, ezt ripityára szedhetem, ez a tulajdonsága már most hiányzik, pedig még nem is szedtem ki a cuccot.
Ehhez kapcsolódik: plexit mivel lehet kicsit kipofozni, polírozni az apróbb karcokat? Vigyáztam rá, de a plexije a fújástól is karcolódott, szóval nem hibátlan (és egyéb helyen is van karc a műanyagokon). Ez (fel)javítható?
Köszönöm az értékes tanácsokat :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#74337) Essejó válasza chopin42 (#74336) üzenetére


Essejó
veterán

Popszegecset általában a feje felől fúrunk, de eléggé esélyes hogy megcsúszik a fúró és belekarcolsz a festésbe. Mondjuk nem igazán értem, hogy minek akarod leszedni a tetejét, de végül is a te dolgod. Én lehet nem fúrással próbálkoznék, hanem belülről Homlokcsípőfogóval vagy Rabicfogóval
így is sanszos, hogy a lemez esetleg deformálódhat, de azt topik hűen kikalapálod gumikalapáccsal és ha a festék lepattan azt meg ződsárgával leragasztod. :D
Aztán meglátogatsz egy csavar boltot és elmondod hogy valami minél laposabb lencsefejű csavart szeretnél adott lyukátmérővel, meg rúgós alátétet és önzáró anyát. Hogy aztán a csavar Philips vagy milyen csavarhúzót igényel, meg hogy színezett, krómozott, kadmiumozott, az a bolt kínálata, és egyéni igényed szerinti.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74339) chopin42 válasza Essejó (#74337) üzenetére


chopin42
őstag

Ez egy tökéletes válasz, pont ilyesmire gondoltam :D
(Könnyebb szerelni, kábelekkel matatni a tetején, takarítani, ilyenek. Meg a phantekset ott emeltem fel egy kézzel, a váznál).
Kérdésem második felére létezik valami megoldás? :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#74340) Essejó válasza chopin42 (#74339) üzenetére


Essejó
veterán

Azóta hallottam hogy létezik Tányér fejű csavar is, az még tán laposabb és szélesebb.
Plexi polírhoz nem értek, de ha a bemattult autó lámpatesteket tudják csillogó átlátszóra polirozni, akkor szerintem van remény.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74341) user12


user12
őstag

Mindeközben Szolnokon.... :C

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#74342) pjen válasza user12 (#74341) üzenetére


pjen
félisten

Nagyon jo megoldás, nem szökik el a kutya, ha nyitva felejted a kaput.

(#74343) storm4 válasza pjen (#74342) üzenetére


storm4
aktív tag

Viszont,ha ügyes könnyebben ki tud mászni... [link] ;) :K

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#74344) hzsolee válasza user12 (#74341) üzenetére


hzsolee
őstag

Ha van vakablak, miért ne lehetne vakajtó? :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#74345) Top cat válasza storm4 (#74343) üzenetére


Top cat
őstag

Mint például ez. :DDD

(#74346) Barret001 válasza hzsolee (#74344) üzenetére


Barret001
addikt

Ha vakajtó,miért ne lehetne vakjárda? :) Lefalazták,mert nincs rá szükség.

(#74347) darvinya


darvinya
titán

Házi 10m-es slag vízmérték 1230Ft-ból.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74348) cinemazealot válasza darvinya (#74347) üzenetére


cinemazealot
addikt

Teljesen jó. :K Majd légy türelmes a vízszintezéskor, mert kell neki egy kis idő, amíg kihullámozza magát és lenyugszik a vízszint.

(#74349) macilaci78 válasza cinemazealot (#74348) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amíg ki nem veszi a dugattyút mindkét fecskendőből, addig sütheti a türelmét! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74350) darvinya válasza cinemazealot (#74348) üzenetére


darvinya
titán

Miért is hullámozna?
Dugattyú nem lesz benne, csak így egyszerűbb tárolni. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.