Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74951) macilaci78 válasza pinnacle (#74947) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A linkeden a tulajdonságoknál írja, hogy nem vízálló. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#74952) Inhouse válasza Samus (#74858) üzenetére


Inhouse
őstag

Én úgy jártam az Alin, hogy a 150 és 300W-osat árult, step down-nak. Nekem elég volt a 150W-os, azt rendeltem. Az meg nem akart lejjebb menni. Jobban megnéztem és step up modul volt. Az értékelők közül nagyon kevesen vették ezt, ezért lehetett 5 közeli az értékelése. Végignyálaztam utólag, 1-2 ember írta meg rajtam kívül, hogy héhéhé ez nem az.

Üdv Inhouse

(#74953) pinnacle válasza macilaci78 (#74951) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Úgy emlékszem, ezen is volt ilyen kék matrica. Itt viszont nincs benne a listában. Mondjuk körbevágva ezek sem vízállóak.

(#74954) abridabri


abridabri
veterán

DIY levegőszűrő építésén filózok , csak nem talalok se ventit se szűrőt MO-i shopokban.
Ilyesmit szeretnék" építeni ":
[szűrő doboz+venti]
[venti+szűrő]
Hol lehet kapni itthon négyzet formájú ventit ? USA ban "box fan " néven fut .
Meg ilyen panelszűrő is kellene /nem hepa / ( csak [ezt] találtam, de a "G4 filtration "az nagyon kevés )
Meg lehetne oldani számítógép ventikkel is (abból van egy csomó ),de akkor a pót tápegységemet is bele kellene építeni a ventik hajtásához . Egyszerűbb egy nagy venti amit a konnektorba dugok .

[ Szerkesztve ]

(#74955) DJGABI válasza abridabri (#74954) üzenetére


DJGABI
addikt

Keresztapám anno Lidliben vett ilyen padlóventilátort [kép] hogy mikor vagy mennyi volt már passz. [link] ennek a nevében pl box van

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#74956) macilaci78 válasza pinnacle (#74953) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A gyártó oldala nem jön be adatvédelmi okokból, amúgy a Krono cégcsoport tagja, amúgy itt a technikai adatlap.
dimensional variations after changes in relative humidity: lengthwise ≤ 0,9 mm · crosswise ≤ 0,9 mm (EN 13329)
Ugyanezt a minősítést írták rá a gyártó összes egyéb termékére, köztük a sima nem vízálló és az ún. aquastop termékeire is. Adatlap

Gondolom, a vizet jobban bíró lamináltak szigorúbb feltételeknek is megfelelnek.
Gondolom, a Diegos eladó el akarta használni az összes matricát. ;] És szerintem itt van a kutya elásva, mert a honlapon azt írják, nem vízálló.

Azért a 0,9 mm 1 méteren már számít. A minősítő vizsgálat pedig arról szól, hogy a laminált adott ideig 100% relatív páratartalomnak kitéve összepattintható-e. A komolyabbak 24-72 órás minősítéssel rendelkeznek és nem direkt vízzel, hanem párával tesztelnek.

Persze van olyan akár a Krono-n belül is, ami jobban bírja és akár fürdőbe is be lehet tenni gyári garival, csak épp víz ne érje. Vagyis kádparaván, zuhanyfüggöny, kilépőszőnyeg legyen és ne legyen rajta pangó víz...
Mondjuk, a HARO Tritty 200 széria minősítése szerint 24 órán át ellenáll a pangó víznek is. Nem tudom, azt viszont igen, hogy egy éjszakára egy szálat beleállítottunk egy vödör vízbe és száradás után az se látszott rajta, hogy melyik vége volt a vödörben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#74957) PitLee válasza abridabri (#74954) üzenetére


PitLee
őstag

Itt EU-ban valamiért a kerek verziók terjedtek el inkább
- gugli képek ipari padló ventilátor

A szűrő papír meg
ez alapján F7 = MEV13-14
- gugli szörcs

(#74958) pinnacle válasza macilaci78 (#74956) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Vagy én emlékszem rosszul vagy tényleg volt ezen is matrica.

(#74959) abridabri válasza PitLee (#74957) üzenetére


abridabri
veterán

Tudom, én is googliztam. De továbbra sem találok webshopot ahol lehetne venni panelszűrőt vagy négyzet ventit .

(#74960) pjen válasza abridabri (#74959) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem csinálsz egy négyzetes keretet a kerek ventire, szívni úgyis kereken fog.

(#74961) PitLee válasza abridabri (#74959) üzenetére


PitLee
őstag

F7-es minőségű panelszűrőt még csak-csak találni, de angolszász rendszerhez illő ventit azt nem nagyon, ezek a box ventik az ott elterjedt feltolós, eltolós ablakokhoz vannak gyártva,


mint ahogy van ilyen ablak klímájuk is.

Mivel EU-ban szárnyas ablakok vannak és nem "divat" az ablak venti, ezért nálunk "felesleges" a szögletes forma és csak szinte kerek kapható.
Klímákból is a mobil klíma az elterjedt, amiből már van olyan amit teraszra is lehet tenni, de a szobai verziókhoz van ilyen ablak kiegészítő.

[ Szerkesztve ]

(#74962) emre válasza Dark KillerX (#74946) üzenetére


emre
veterán

Merlinhardver-nél nézz körül

vagy innét

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#74963) Samus


Samus
addikt

Tegnapi kókány:

Akik használnak Parkside csavarbehajtókat, biztos találkoztak a 12 voltos kicsi géppel. Nagyon kezes jószág, van belőle levhető tokmányos változat is. Nos, mikor a Lidl egységesítette az akkukat, két sorozat maradt, az X12V és az X20V, úgy öt éve már csak ilyen gépeket lehet kapni, és kategórián belül mindbe ugyanaz az akku megy, lett dupla kapacitású is. De persze visaszafelé nincs kompatibilitás, nekem még a régi gépem van, amihez szinte lehetetlen beszerezni akkut és töltőt, az újakhoz viszont akad bőven. A két akku között az eltérés a fordított behelyezést megakadályozó két apró "szárny" az akkun, ennek pozíciója feljebb került, így a régi gépben pont ott van a horony széle, ahol az új gép szárnya.Bevett megoldás az új akkuról lereszelni a szárnyat, de ilyenkor töltéskor észnél kell lenni, mert fordítva is belemegy a töltőbe, amit az akkupakk túlél, de a töltő nem.

Nekem viszont van egy már nem garis gépem, és egy garis akkum, aminek meg akarom tartani a gariját, hátha kell. Rövid méregetés után a képen látható eredményre jutottam (egy nem használt pákát áldoztam be a célra, házilag faragott heggyel). Ha a lenne "Dremel" gépem, martam volna egy új hornyot a régi töltőbe is, és akkor az új töltőt elő sem kell vennem.

Plusz infó: akinek 16 voltos csavarbehajtója van (anno volt X16V, hogy még jobban szegmentáljuk a szerszámokat...), rámegy az X20V akku, picit kell faragni a gépen hozzá.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74964) abridabri válasza pjen (#74960) üzenetére


abridabri
veterán

Karton nem bír el egy padlóventit , vagy miből csináljam a keretet ? Ha már OBS lapot is vennem kéne ,a venti +szűrők mellé ,akkor már ott vagyok mintha venék egy gyári [légtisztítót] 30k ért.
Ezért lenne jó szögletes formájú ,mert a panelszűrők simán elbírják.

PitLee
:R
Ha lehetne találni csak -csak F7 et akkor nem kérdezősködnék, hanem már megvettem volna :B

(#74965) Gyarmati_ válasza moleculez (#74948) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia, ha te is kikapcsolod a start stop rendszert (mi igen és nagy szívás hogy végleg nem lehet), akkor jó lesz a sima akku is. Akkor is megteszi ha ritkán aktivizálja magát, max kicsit erősebb akkut vegyél mint a gyári.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#74966) PitLee válasza abridabri (#74964) üzenetére


PitLee
őstag

Én is szoktam csorgatni a nyálam , hogy máshol bizonyos dolgok ott vannak a polcon nálunk meg úgy kell vadászni rá.

Ilyen Z szűrő és panelszűrő oldalakat találtam
https://www.innofilt.hu/termekek/z-szurok/
https://www.innofilt.hu/termekek/panelszurok/

https://stramm-air.hu/termekek/panel-szurok-z-line-szurok/

http://fulfilter.hu/

https://fikesz.hu/termekkategoria/szuro/?v=35b5282113b8
A szűrőpaplanok csak F5 minősítésűek, de cserébe olyanra vágod amilyenre szeretnéd.
Duplán, triplán nem tudom mekkora a légszállítási veszteség, pl F7-hez képest.

Amúgy lehet jobban jársz egy komplett légtisztítóval, de olyat nézz aminek kapható és olcsó a csereszűrője.

Itt van egy PDF
KLÍMASZŰRŐK
https://www.krill.hu/product/pdf/hu-full.pdf

[ Szerkesztve ]

(#74967) abridabri válasza PitLee (#74966) üzenetére


abridabri
veterán

Ja köszi ezeket találtam én is, sajnos egyikből sem lehet rendelni ,csak az utolsó ahol meg csak G4 es van max , vagy a paplan ami meg csak G2 (aka F5) szóval felejtős.
Úgy látom ez nem fog menni MO-n. Marad a drága légtisztító gép majd egyszer .

(#74968) Stylewars_kp válasza Samus (#74963) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

100/100

(#74969) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok,

Vagy 10 éve vettem a tescoban egy sárga kék csíkos locsolócsövet amit azóta használok, már megrágta a kutya kinnt maradt télen, stb, egész jól bírta, de idén eljött az idő hogy lecseréljem, mert már nagyon hamar hurkolódik.

Gondoltam nem nagy mutatvány elmentem a nagy barkácsboltokba, és megtapiztam mi van, de mind elég silánynak tűnt, most emagon is rákerestem, és hiába ban 40+ értékelése a legtöbben azt írják hogy igaz hogy hurkolódik de legalább nem drága :W De Bmeg akkor miért adsz rá 4 meg 5 csillagot. A drágábbakra 15k felett meg senki nem ír semmit, szóval most fogalmam sincs milyen locsolócsövet tudnék venni, ami azért nem olyan drága, de legalább az első pár évében jól használható (azt nem is feltételezem hogy olyat találjak ami ugyancsak 10 évre elegendő lenne)
Úgy tudtam hogy minél több csík van benne annál minőségibb, de már az összesen mininum 1 vagy 2 csík van, és rettentő silány minőség mégis.

Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#74970) Stylewars_kp válasza trialboj (#74969) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

lidliset ne vegyél. 1/2-es borzasztó. Rákötöm a csatlakozást és dagad szét a cső.

(#74971) pjen válasza trialboj (#74969) üzenetére


pjen
félisten

A csíkok csak dizájn, akárhány szinező patront lehet a szerszám orrára csavarni. Inkább több rétegű legyen és minél sprődebb. Sajnos az ára meghatározza.

(#74972) trialboj válasza pjen (#74971) üzenetére


trialboj
őstag

De mi az az ár ami alatt nem lehet értelmes terméket kapni? 10-20k? Max 15 van rá, 20-25m kellene, ha ebbe nem fér bele, akkor tök mind1, mert úgyis gagyi lesz?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#74973) DJGABI válasza trialboj (#74972) üzenetére


DJGABI
addikt

tavaly nézegettem, talán a sima sárga egyszínű jónak tűnt. teszkóban volt asszem

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#74974) macilaci78 válasza trialboj (#74972) üzenetére


macilaci78
nagyúr

5 éve használok egy 50 méteres Gardena slagot dobon. Volt vagy 35 k.
Ami drága volt, az a megelőző 2 slag volt a max 3 használatot kibíró dobjával.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#74975) Essejó válasza trialboj (#74972) üzenetére


Essejó
veterán

Ez a cső az árát nézve nem volt olcsó. Viszont ha azt nézem, hogy közel 20 éve használom, azt kell mondjam, hogy megérte.
link
Ez 25 méteres.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74976) Thorus válasza trialboj (#74972) üzenetére


Thorus
aktív tag

Én ilyet használok pár éve és jól bírja. [link]
A1/2"-os méretűt kompresszor tömlőként használom a műhelyben és eddig semmi problémám nem volt vele.

[ Szerkesztve ]

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#74977) macera2


macera2
aktív tag

Üdvözlet mkindenkinek!
A napokba vásárolt vadi új gázfőzőlap edénytartóján, az edények csúszkálnak.

A főzőlap edénytartójára helyezett 10 cm.-es öntöttvas lángterelő gyűrű, ugyan biztosítja a csúszásmentességet, de a nagyobb átmérőjű edények ezen billegnek. A nagy átmérőjű öntöttvas lángterelők pedig zárt felületűek. Lefedik az egész láng felületet. Tudnátok ajánlani valamilyen átmeneti, de mégis használható megoldást?

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#74978) Samus


Samus
addikt

Csinált valaki közületek kompresszorra hangcsökkentőt? Ilyesmit például: [link]? Néztem, hogy sokan komplett házat csinálnak neki, és gyakorlatilag bedobozolják gipszkratonnal és némi gyapottal.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74979) imibogyo válasza Samus (#74978) üzenetére


imibogyo
veterán

Az új műhelyemben még nincs rá megoldásom, de a régiben nekem is be volt dobozolva a kompresszor. Az egyik sarokban az asztal alatt volt bedobozolva és ~15 centis gyapottal volt körülvéve és kintről szívta a friss levegőt egy "szagelszívó csonkon" keresztül (sajnos most nem találok róla saját fotót, de valami ilyesmi volt a megoldás és körülbelül így nézett ki az asztalban, csak több szigeteléssel). Nagyon sokat számít hangban, nekem egy kifejezetten olcsó és hangos kompresszorom van, szóval most is nagy szükségem lesz egy ilyen megoldásra, csak hát az a fránya szabadidő. A helye már mindenesetre elő van készítve az asztalban. Arra figyelj még, hogy nem elég valamivel körbevenni a kompresszort, vagy egy "terelőt" rászerelni, a rezgéscsillapításra is figyelj oda, mert a rezgéstől (is) hangos egy ilyen gép. Vagy a dobozon belül, vagy magát a dobozt valahogy "válaszd le a külvilágról" például szivaccsal, vagy gumilábakkal. És még egy dolog, nem tudom mennyit használod, vagy mennyire melegedős a kompresszorod, de ha komoly hő keletkezik a használatakor, akkor annak kiszellőzésére is figyelj oda, erre is több megoldás létezik...

(#74980) lemmy71 válasza trialboj (#74969) üzenetére


lemmy71
őstag

Nekem Gardena Basic 1/2" tömlőm van, tizenöt éve vettem de még mindig jól bírja. Persze ez is megtud csavarodni, de százszor különb mint a KITE -s vagy a többi egyrétegű csövek.

(#74981) lemmy71 válasza macera2 (#74977) üzenetére


lemmy71
őstag

Azzal semmit sem tudsz kezdeni, max ha flexel megköszörülöd. A miénk is ilyen volt, az egyik gázrózsa felett billegett az edény, garanciában kicseréltetem.
Ha most vetted akkor gyorsan gariztasd le :K

(#74982) Inhouse válasza lemmy71 (#74981) üzenetére


Inhouse
őstag

A mienk is újkora óta ilyen, csúszik is, meg billegnek is az edények rajta...

Üdv Inhouse

(#74983) Top cat válasza trialboj (#74969) üzenetére


Top cat
őstag

Nemrég vettünk ilyen Orangeflex-et. 1"-os, 25 m volt 10K. Jónak tűnik ennyiért.

Arra figyelj oda, hogy ne merev PVC közepű legyen, mert az gyorsan törni kezd.

(#74984) Thorus


Thorus
aktív tag

Ma jött pár alkatrész az autómhoz így megcsináltam az egyik legfontosabb dolgot ami hiányzott belőle. Pohártartó.
15 perc után kész is volt a Cardboard Aided Design :

A minta kész maradt a kérdés, hogy miből legyen a rendes verzió. Fél óra után találtam egy kevés alumínium maradékot. Méretrevágás és hegesztés után meg is lett.

Nem a legszebb de egy rozsdás Felicia Pick Up-ba nekem tökéletesen megfelel amiben gyárilag nincs is.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#74985) Met válasza Thorus (#74984) üzenetére


Met
nagyúr

Milyen érzés hogy drágább az energiaital mint a kocsi amiben van? ;] :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74986) Barret001 válasza Met (#74985) üzenetére


Barret001
addikt

Ez olyan érzés,hogy nem a rettegés jár a fejedben állandóan,hogy mikor húzzák végig az oldalát!

(#74987) hzsolee válasza Barret001 (#74986) üzenetére


hzsolee
őstag

Mér', van oldala? :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#74988) Barret001 válasza hzsolee (#74987) üzenetére


Barret001
addikt

A drága új autónak van :) Szép lakkozott!

(#74989) Met válasza Barret001 (#74986) üzenetére


Met
nagyúr

Végül is, igaz :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74990) kenwood


kenwood
veterán

Egy olyan ajtot (udvar kapu),amin kilincs van kivul belul, mennyire bonyolult kivul gombosra valtani ?
Idiota szomszedaim vannak, sokszor meg keso este se zarjak a kaput, igy talan picit kevesebb idegen jarkalna az udvaron.
Mit kell cserelni hozza ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#74991) Met válasza kenwood (#74990) üzenetére


Met
nagyúr

Ezeket

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74992) kenwood válasza Met (#74991) üzenetére


kenwood
veterán

Koszi,ez filleres tetelnek tunik,ezt vallalom.
Semmi trukkozes nincs,leszerelem a ket kilincset meg a boritast,es ezt felrakom?
Arra gondolok,hogy most ha belul lehuzom a kilincset,akkor a kulso is mozdul vele egyutt,de a gomb ugye fix. Ez nem egy oylan dolog,amit kezelnem kell ? :D
Teljesen vakon vagyok.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#74993) Top cat válasza Thorus (#74984) üzenetére


Top cat
őstag

Ezt a kocsit így használod, hogy lógnak minden felé a tyúkbelek?

Teljes belső képet kérünk! :D

(#74994) Met válasza kenwood (#74992) üzenetére


Met
nagyúr

Ha kihúzod a kilincset a gomb nem esik le:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74995) kenwood válasza Met (#74994) üzenetére


kenwood
veterán

Ok, ertem mar.
Ha kilincs van kint,akkor abban direkt olyan lyuk van,ami altal egyutt mozognak,a gombban meg olyan,amiben el tud forogni,es nem akarja magaval mozgatni.
Vagy el se er odaig a kozepso cucc,ami a ket kilincset osszekotne.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#74996) Met válasza kenwood (#74995) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, a gomb az nem forog és hozzá van rögzítve a pajzshoz (vagy címer, nem tudom mi a hivatalos neve).
A gomb belseje olyan hogy a kilincs "szára" tud forogni benne.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74997) Thorus válasza Top cat (#74993) üzenetére


Thorus
aktív tag

Arra elegendő, hogy havonta egyszer elmenjek vele a 4km-re lévő hulladékudvarba dolgokat leadni. Project autóként tekintek rá mert mikor elcseréltem a robogómért egyből csináltam egy motorgenerált és onnan meg jött többi, aztán nem volt megállás.
Meg az alkatrészek olcsóbbak mint a robogómba, Gilera Runner 180Fxr.

Fél autó a bontóból 15k. A bontós nem tudta, hogy a platónak az ajtaja zárral együtt annyit ér mint az egész kocsi, két napig hirdettem és 140k-ért vitték el.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#74998) Essejó válasza Met (#74996) üzenetére


Essejó
veterán

Nem minden esetben. Van olyan kivitel ahol a gomb normál kilincs funkciót tölt be, ergo nyitható vele az ajtó. Nekem ilyen volt a bejárati ajtómon, mert anno a 2 Boxer megtanulta a kilincset használni az udvar felől, de sosem csukták be maguk után az ajtót, és fűtési időszakban vicces volt a tárt ajtó kutyák bent, a cirkó meg ment 1000el. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74999) lemmy71 válasza Thorus (#74997) üzenetére


lemmy71
őstag

Hú ezek a caddyk és skoda pickup -ok mocskosul letudnak rohadni :DDD

(#75000) Thorus válasza lemmy71 (#74999) üzenetére


Thorus
aktív tag

Nekem az a szerencsém, hogy csak a platón van rohadás, a bal oldalán volt egy pici felületi rozsda amit az elején már orvosoltam.
Szomszédnak van egy dízel motorral szerelt verziója 120000km-rel ami fele az enyémnek de nála már a frédi béni állapot van.
Amúgy a jó állapot éléréséhez nagyjából 500k amit rá kell költeni ezekre általában és én is közel vagyok.
Mivel ez egy munkás autó közel semmi a hangszigetelés.

Egy hétvégi szereléssel javítottam rajta:

Még a padló és tető rész hiányzik.

[ Szerkesztve ]

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.