Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73501) Inhouse válasza PitLee (#73498) üzenetére


Inhouse
őstag

Meg javítani ne kelljen...

Üdv Inhouse

(#73502) Satyricon


Satyricon
addikt

üdv srácok

Azt hiszem jó topicba vagyok :DDD
van egy gyári fejegységem, amit cseréltem a kocsiból, plusz van hozzá hangszóróm is, illetve egy 400-as chieftec tápegységem. Ebből szeretnék összehozni a garázsba egy hangrendszert. A lényeg az, hogy ezzel kapcsolatba keresnék olyan oldalt, ami a segítségemre lehet. Gondolok itt kapcsolási rajzra, vagy gyári fejegységek csatlakozóinak kiosztására. Illetve jöhetnek képek is, ötletek, vagy tapasztalatok ezzel kapkapcsolatba.

Ez az elképzelésem: két egyforma dobozt kibélelek hangcsillapító szivaccsal, majd a dobozba beépítem a hangszórókat. fejegységnek és a tápegységnek pedig csinálok egy konzolt. Kivan a tököm már azzal, hogy nincs megfelelő hangerő a garázsba :D Oda meg nem viszem ki a szobai hangszórókat...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#73503) Sándor -P20- válasza Satyricon (#73502) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Gugli a barátod... ;] [link]

Mod:
Ja meg mink... :DDD
Csak ne felejts el ide feltolni képeket a végeredményről...
És pár jótanács:
Tökéletes térhangzást a zőőőőccsága ziggzallag adhat csak. (meg a térkő) :P
És kell még bele minimum másfél rúd melegtakony, vagy fél csomag gyorskötöző...
A legjobb a kettő együtt... :C

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#73504) Inhouse válasza Satyricon (#73502) üzenetére


Inhouse
őstag

A tápot át kell kicsit alakítani, hogy a 12V legyen stabil, vagy akár lehet 14V is. Egy öreg AT-s tápot alakítottam át. 4db nagy ovállal brutál jól szól egy barátomé. Sima zárt doboz, szerintem bélést sem raktunk. A rádiónak csináltam AUX bemenetet. Került mellé a dobozba egy szivargyújtó aljzat is. Kapott 2 fogantyút, meg vagy 4 lábat, vagy kereket...erre már nem is emlékszem.

Üdv Inhouse

(#73505) Samus


Samus
addikt

Alapvakolattal falazhatok is? Kellene összesen két sor kisméretű téglát felrakom, úgy öt méter lenne összesen, csak hézagkitöltő szerepe lesz az elkészült műnek, a garázsban. Van homok, mész és cementem is, de a cement szerintem döglött, mert lemaradt a zsákolás, és kemény lett, mint a szikla (eredeti, bontatlan zsák, kettő is). Honnan tudom biztosan, hogy a cement döglött?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#73506) darvinya válasza Samus (#73505) üzenetére


darvinya
titán

Biztosan kikövesedett a cement, s nemcsak összeállt?
Nekem egész télen kint volt szabadban fedve, s csak összeállt.
Odaütve a.földhőz, s egyből porlott.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73507) Samus válasza darvinya (#73506) üzenetére


Samus
addikt

Még nincs egy éves, megnézem holnap. Volt egy zsákom nekem is, ami bontott volt, nem volt zacskózva, és két év után még volt por állagú benne (és darabok is).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#73508) Stylewars_kp válasza Samus (#73507) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Szitáld át tésztaszűrőn. Legolcsób 100as boltos vacak is megteszi.

(#73509) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv! Nem nagyon találok a probémámra topikot, gondoltam itt próbálkoznék.

Egy előre buktatható/hajtható TV tartót szeretnék eszközölni. Gyakran vetítünk a falra, de alap esetben a TV megy, ha épp itthon vagyunk. Ezért a TV pakolgatása helyett egy, a képen látható megoldást kéne csinálnom.

Millió TV konzol van a neten, de nem találtam olyan megoldást ami nekem kéne. Talán egy hasonló kivitel lenne, ha olyan felfogadót veszek ami a mennyezetre készült, csak én fordítva használnám, szóval a szekrényre csavaroznám fel. De valahogy nekem az a verzió sántít kicsit. [link]

Hegesztőm nincs, de fúróm és flexem van :) Olyan eszközöket és alkatrészeket tudnátok ajánlani ami vaskereskedésben, barkácsboltban fellelhető, és mondjuk itthon csak össze kéne legóznom? Valami csuklópánt, zsanér, vagy bármi? :)

Van ilyen talpas állvány is, mondjuk ha elvágnám és tennék bele egy hajlítható "valamit" :D

Köszönöm!
T

(#73510) PROTRON válasza tomi5244 (#73509) üzenetére


PROTRON
addikt

Én cska ötletelni jöttem.
Ez is lehet egy megoldás, de én inkább a TV szekrény és a fal közé lecsúsztatva bújtatnám el akkor amikor nincs szükség rá. Stabilabb és sínekből elég jó a választék, könnyebben kiszámítható a tényleges terhelés.
Az előre bukó megoldásnál nagyon figyelni kell hogy amikor lehajtod ne bukhasson le a földre :D , ne szakadjon ki idővel a felfogatás a szekrény lapból, milyen csuklót használsz, mennyire hajtod előre (pl nekem elég fura ha egy 100 cm átlójú TV vízszintesen belóg a szobába).

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73511) #10034944 válasza tomi5244 (#73509) üzenetére


#10034944
törölt tag

Nincs mert nem biztonságos, közel méteres tv mekkora erőkart generálna, a szekrény lenne a gyenge láncszem. TV lift cabinets googliba, például.

(#73512) tomi5244 válasza PROTRON (#73510) üzenetére


tomi5244
őstag

"TV szekrény és a fal közé lecsúsztatva bújtatnám el"
Ez is lehet egy megoldás, de a vetített kép alja, és a padló közti távolság 68cm a TV pedig 63cm magas. Szóval nem sok játék maradna, ha esetleg valami plusz alkatrész kell alulra. De megfontalandó ez a megoldás is, viszont szerintem bonyolultabb, mint csak simán előre dönteni.

"nekem elég fura ha egy 100 cm átlójú TV vízszintesen belóg a szobába"
Van hely bőven, ez nem okozna problémát. :)

Még ezt találtam, de ha jól látom a videókon mintha műanyag lenne a talp része, :U ehhez fémes kiegészítőket nem hiszem, hogy érdemes rögzíteni. Meg elég húzós az ár is. 20k

(#73513) Dani_kp


Dani_kp
őstag

HELP ME!!

Itt mindent is tud mindenki.
Bezárások előtt vettünk a feleségemmel a gyereknek egy hordozható járókát: [link]
Üzletben vásárolt, nem rendelt.
Összerakva szép és jó csak, hiányzik belőle egy összekötő elem: [kép]

Én ez miatt nem akarom visszavinni, amúgy is zárva vannak legalább még 1 hétig, inkább vennék hozzá egy ilyen elemet. A kérdésem az lenne, hogy ennek mi a hivatalos neve? Hogyan keressek rá, vagy hol nézzem meg? :F

Remélem tudok segíteni. Mindenkinek hasznos, jó hosszú hétvégét. :R

https://ingatlan.com/33821564

(#73514) Ciccuka válasza Dani_kp (#73513) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ilyet külön szerintem nemigen kapsz.
Ahol vetted oda írj egy emailt.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73515) Barret001 válasza Dani_kp (#73513) üzenetére


Barret001
addikt

Ez egy speciális sarokelem.Csak ehhez a termékhez gyártódik.

(#73516) mephi666 válasza Barret001 (#73515) üzenetére


mephi666
nagyúr

Ja, gyártónál kell érdeklődni... mi fürdőszobabútort vettünk, amiben 2 süllyesztett ledes fényforrás van, amiből az egyik már akkor szórakozott: cicergett néha és ilyenkor nem adott teljes fényerőt... gondoltam 1 kört spórolok és nem a forgalmazónak írok, hanem a gyártónak: azonnal válaszoltak, kértek címet és ingyen küldtek cserealkatrészt... eltelt 1.5 év, lejárt a garancia, a másik kezdett hasonlót produkálni... írtam megint a gyártónak, hogy szeretnék tőlük 2 ilyet venni, hogy legyen cserealkatrész, mire írtak hogy küldenek 2 darabot a nevemre a forgalmazóhoz :Y természetesen ingyen

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73517) Dani_kp válasza Ciccuka (#73514) üzenetére


Dani_kp
őstag

"Helyi" kínai üzletben lett véve, nem hiszem, hogy van email cím :B .

Barret001: sörsátorhoz lehet venni külön ilyen "készletet", azt hittem, hogy ehhez is létezik, de akkor tévedtem.

Azért köszönöm a válaszokat. :R

https://ingatlan.com/33821564

(#73518) mephi666 válasza Dani_kp (#73517) üzenetére


mephi666
nagyúr

Régi fólia gyerekházakhoz is hasonlók voltak... de hogy topikhűek legyünk: ződsárga meg gyorskötöző :D esetleg egy fadarabot fúrj meg 3 irányból... és tekerd körbe ződsárgával

Viccen kívül, akkor is jár rá szavatosság, ha kínaiból vetted, ott kell majd reklamálni... gondolom nem 2ezer volt :D mi 20 körül vettünk fillikid utazójárókát, amit utált a gyerek és így kb 20 perc használat után adtunk el

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73519) Dani_kp válasza mephi666 (#73518) üzenetére


Dani_kp
őstag

Én benne lennék a tákolásban, csak a zasszony nem :DDD .
10 ezer pár száz ft volt. Szerintem ez is visszavitt volt, csak nem nézték meg, hogy minden tartozék benne van. Na ha addig nem találok, akkor újranyitáskor visszamegyünk, volt ott egy kiállított db majd abból elkérjük.

Igen nekünk is volt, olyan fólia sátor, csak nem tudom, hova lett rakva :DDD . Esetleg még ócskapiacon futok egy kört.

https://ingatlan.com/33821564

(#73520) cinemazealot válasza tomi5244 (#73509) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én nem feltétlenül képernyővel előrefelé buktatnám a tévét, mert ha véletlenül van előtte valami, akkor a képernyő megy tönkre először. A vászon+TV kombinációra a Projektor topicban is elég sok megoldást látni. A legáltalánosabb az, amikor a tévé fixen van a falon és a rolós vászon lehúzható/leereszthető elé. De fix keretes vászon lehajtására is születtek már megoldások (pl.: link1, link2), de van olyan is, ami nekem az egyik kedvencem (most hirtelen nem találom): itt a vászon fix, használaton kívül dekor függönnyel van letakarva, a tévé pedig egy oldal irányban mozgatható karon hajtható be elé (illetve ki előle). És van a full extrás megoldás, ami a kettőt (rolós vászon + oldalról benyúló tévé) ötvözi (bár az az oldalsó tévé inkább csak egy kontroll monitor).

(#73521) PitLee válasza tomi5244 (#73509) üzenetére


PitLee
őstag

Hogy teljesen összezavarjunk :DDD
Lehet a tv szekrényt kell megtákolni egy "kicsit""".
https://www.youtube.com/results?search_query=tv+lift+cabinet

[ Szerkesztve ]

(#73522) Samus


Samus
addikt

Gányolt-e már valaki falba süllyeszthető kapcsolót/konnektort falon kívül szerelve? A szerelvénydobozt felcsavarozom megoldást ismerem, de az ronda. Valami olyasmire gondoltam, hogy kiemelem 1.5cm-t a falból (a 16os cső miatt) a kapcsolót, mondjuk kap egy négyzet alakú kiemelőt, ami pont akkora, mint a takaróelem.

A problémám, hogy anno vettem jópár kapcsolót konnektort a garázsba/melléképületbe, de aztán rájöttem, hogy horonymaró híjján elég nagy szívás a falba (kisméretű tégla) csövet rakni. Koronafúróm akad. Ha esetleg valakinek bármi ötlete lenne a fal véséséhez, azt is szívesen veszem.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#73523) tomi5244


tomi5244
őstag

Köszi mindenkinek. Méricskéltem, és körbenéztem, hogy miylyen lehetőségek vannak még. Azt találtam ki, hogy a TV szekrényt gurulósra csinálom meg, és egy ilyen koznolra teszem a TV-t, aztán csak simán hátra billentem, nem pedig előre. Elég mély a szekrény amire kerülne, így kb 10-15 cm-t kell előre húzni, aztán hátra hajtható lenne a készülék.

cinemazealot: Fix vászon tervben van, de elég húzós árak vannak. Az mostanában nem fér bele :)

(#73524) Dani_kp válasza Samus (#73522) üzenetére


Dani_kp
őstag

Igaz, nem gány de most lesz a lidl-ben horonymaró: [link]
Megcsinálod vele a vágást, kivésed és becsövezed.
23k.ért nem sok, az olcsóbbak 50-től indulnak. Amint végeztél a munkával meg féláron eladod majd fb parkside csoportban.

https://ingatlan.com/33821564

(#73525) pjen válasza Samus (#73522) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni kiemelő keretet, szinte minden családhoz.

(#73526) Samus válasza Dani_kp (#73524) üzenetére


Samus
addikt

Sajnos nem opció, egyrészt az asszony nem engedi ( :D ), másrészt éveke óta figyelem a kapcsolódó FB csoportot, és a körülbelüli arány 20/1, ami többet működött, mint 20 méter. Most újra feljött a téma a közelgő akció miatt, eddig már ketten írták, hogy a harmadik van náluk (csere után), de azt még nem indították be. Az első kettő 10-20 méter után elfüstölt. Tudom, gari meg minden, de annyiből veszek egy ilyen adaptert, és megcsinálom sarokcsiszolóval (ha hamarabb gondolkodtam volna ezen, rég csinálhattam volna, amíg forgácsoló cégnél dolgoztam). Igazából ha kreálok elszívást a felxre, ki tudom vágni egy koronggal is...

pjen: tudom, van ehhez is (Schneider Asfora család), de vicc áron. Konkrétan annyiba kerül, mint maga a kapcsoló (az IP44 változatok áráért adják), sőt, a konnektornál konkrétan drágább is. Ennyiből tényleg vehetnék horonymarót, amennyit ebből vennem kellene.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#73527) PROTRON válasza Samus (#73526) üzenetére


PROTRON
addikt

Naja 20-25kért kapható bolti horonyvágó kiegészítő teljes szett sarokcsiszolóhoz, ha az van. :)
Nálunk a cégnél szintén van 2 elfüstölt lidl-s gép, többet bírtak 20 méternél, de nem többet 1-2 hónapnál. Az egyik talán csak elektronikai hibás, ha lesz időm majd szétszedem, de a másik rendesen elszállt.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73528) PitLee válasza Samus (#73522) üzenetére


PitLee
őstag

Kötődoboz van több féle magasságban és van utólagos magasító is google képek,
te elvileg ezt a magasítást szeretnéd eltakarni a vill. kapcsoló méretében egy négyzet alakú valamivel.
Fából összeütni valami takaró keretet esetleg
vagy
egy négyszögletes szerelődoboz és annak a fedelébe süllyeszted a kapcsolót a legtöbb kapcsoló szerelő keretén vannak furatok ilyen célra és körmök helyet a fedlapra csavarozod vagy
a szögletes doboz a falra és abba egy kerékkötődobozt vagy nem tudom :DDD
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Kicsit eltekeregve a témádtól
Érdekes, hogy a jó magyar szokásokhoz híven, ráragasztunk neveket olyan dolgokra, amik nem azok, ez azért probléma, mert néha nagyon megkeserítik a valós eszköz keresését.

Pl falhoronymaró googli képek :DDD két vagy jobb esetben három vágótárcsával valamit marónak hívni hát . . . arról nem is beszélve, hogy ha ívet szeretnél kimarni ezekkel kanyarodni nem az igazi

Külföldön is vannak ilyenek csak kicsivel több tárcsával 4-5-6-7 ennyivel már kapsz egy szép vájatot, de a maró azért ettől függetlenül még mindig ez.
Itt látni milyen a maró szerszám ami egy lépcsőben a kész vájatot megcsinálja.
https://youtu.be/_loOGNvVSAs

(#73529) Samus válasza PitLee (#73528) üzenetére


Samus
addikt

Az eredeti ötlet rétegelt lemezből készült volna (az van itthon most épp, még az előző cégtől hoztam, doboz volt, csavarozva. Lapraszerelve szállítottam haza :D ), 20mm-es verzió, abból kapott volna 78x78as lapot a kapcsoló, alá pedig a falba egy mezei szerelvénydoboz (a kör alakú). Számításaim szerint a karmok még a dobozban kapaszkodtak volna meg, így nem lett volna szükség sok csavarozásra.

Viszont vésni fogok, legalábbis függőlegesen, és a mennyezeti sarokban kibújnak a csövek dobozba, onnan cső falon kívül a következő szerelvényig, így csak 4-5 darab alig két méteres csíkot kell kivésni, felül pedig elmegy az industrial style egy garázsban, nekem egyébként tetett is ipari környezetben anno).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#73530) pjen válasza PitLee (#73528) üzenetére


pjen
félisten

És az aluminium szögvas?

(#73531) Satyricon


Satyricon
addikt

Rákerestem volna, csak nem tudtam, hogy keressek rá.Ha kész lesz, természetesen dobok fel majd róla képet.

És igen, a térhangzáshoz elengedhetetlen a térkő, ezzel én is tisztába voltam :DDD
-----------------------
#73504 Inhouse: Állítólag nem kell átalakítani a PC tápot, anélkül is menni fog. Sikerült találnom róla youtube-os videot, ha jobb idő lesz, majd hozzá is látok a művelethez. :K

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#73532) Dani_kp válasza Samus (#73526) üzenetére


Dani_kp
őstag

Azért flex + vídiás korong elég meredek. Én a nyárikonyhát azzal csináltam, de álmomban nem gondoltam volna, hogy ennyire fogja ontani magából a port, nem tudom, hogyan lehet megoldani az elszívását.

Elhiszem, hogy nem egy nagy durranás az a gép, de amikor azon megy a vita 1-1 ilyen poszt alatt, hogy húzni vagy tolni kell a gépet, azért olyankor elgondolkodok, hogy biztos nem-e user error játszik közre.

PitLee: miért kellene ívesre vágni/marni a falat? 45°-os törésben vágni 10-15 cm-et az pont jó.

https://ingatlan.com/33821564

(#73533) hzsolee válasza pjen (#73530) üzenetére


hzsolee
őstag

Beton talpfa...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#73534) NEMO1968 válasza pjen (#73530) üzenetére


NEMO1968
őstag

Az nagyon jò anyag lehet :D :D :D :D !

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#73535) pjen válasza hzsolee (#73533) üzenetére


pjen
félisten

:DD

(#73536) mephi666 válasza Dani_kp (#73524) üzenetére


mephi666
nagyúr

Jajj egy elektromos gyalu is :D az hiányzik még

Mai gány: kocsi kipufogója kifúj, hangoskodik, otthontól 60km-re vagyunk... ma jobban átnéztem és a dobot tartó 100ft-os gumi kezdi elengedni magát... (valószínű egy illesztésnél fúj ki, ahogy lifeg a dob) semmi nem volt kéznél, csak drót... a gumi mellett megerősítettem 2 soron és a kipufogócső fölött pont volt 2 vízelvezető luk: ott is megdrótoztam :D reggel megyünk haza, kiderül hogy leszakad-e :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73537) Samus válasza Dani_kp (#73532) üzenetére


Samus
addikt

Vágtam már vele, de 20 centi után leraktam (zárt 3nm mini szélfogó/előszoba), és inkább kézzel csináltam (szerencsére sok helyen vastag volt a vakolat, kevés téglát kellett vésni). Viszont Youtube-ra felkúszva találtam sok ígéretes és egyszerű videót. Nem tökéletes, de működik.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#73538) PitLee válasza Dani_kp (#73532) üzenetére


PitLee
őstag

Sarok köszörűre lehet házig csinálni hasonló porelszívó burkolatot ami a mélység tartásban is segít

van drágább darab is, videó

A drágább ipari porszívók rendelkeznek szűrő tisztító funkcióval, mely lehetővé teszi a folyamatos melót finom porok esetén, de egy házi vagy régi egyszerű száraz nedves az pillanatok alatt eltömődik.

Erre lehet az akár otthon is elkészíthető ciklont egy erős oldalú, vagy kimerevített edényben, hogy a vákuum össze ne roppantsa.
Ciklon gugli képek
Ciklon teszt YT videók

Villanynál lehet nem okoz gondot ha nem íves a horony, az íves horony talán inkább a fűtés, esetleg vízcsövek elevetezésénél jöhet jól.

A még épülő háznál a vizes falhorony marók/vágók is szoba jöhetnek, ilyenkor nem kell elszívás, de mivel fokozott esély van az áramütésre csak megfelelő biztosító berendezésekkel ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#73539) Dani_kp válasza PitLee (#73538) üzenetére


Dani_kp
őstag

Gondolhattam volna, hogy léteznek gyári adapterek. Öregemnek van ipari porszívója...ég és föld a különbség. Főleg mikor először dolgoztam vele, előtte meg én voltam az "elszívó". :DDD

https://ingatlan.com/33821564

(#73540) Samus


Samus
addikt

Múltkor hoztam a lépcsős videót, most pedig ezzel kapcsolatban kérdezek: [link]

A Google fordító annyit segített, hogy Török terület. Már az elég meredek nekem, hogy zsaluelemből (betonkefni) épül a ház, de ez milyen jellegű vakolás? Textúrára és állagra úgy néz ki, mint nálunk a kőporos.

Elég sok ilyen jellegű videót nézek okulás gyanánt, rettentő érdekes, hogy a világ különböző tájain mennyire eltérő módszerekkel épülnek házak.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#73541) mephi666 válasza mephi666 (#73536) üzenetére


mephi666
nagyúr

Na a feldrótozott kipufogó kibírta hazáig :D a drótot is fel lehet írni a ződsárga meg a gyorskötöző mellé... hőmérséklet miatt ezekkel nem operálhattam, de a drót tökéletesen jó volt (mondjuk így is kifúj kicsit a kipufogó egy illesztésnél és komoly hangja van a 60lovas f astra-nak, de legalább nem veszít már komolyabbat a teljesítményből)

Képet lehet lövök majd róla, milyen szépen megszereltem :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73542) mephi666 válasza mephi666 (#73541) üzenetére


mephi666
nagyúr

És akkor a kép :D elég gány? Háttérben látszik a lógó gumi és a dróterősítés, amit kapott :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73543) pjen válasza mephi666 (#73542) üzenetére


pjen
félisten

Mü ebben a gány? Ideiglenesen tökéletes megoldás. :C

(#73544) mephi666 válasza pjen (#73543) üzenetére


mephi666
nagyúr

Első 2km ma olyan volt, ami a vesekövet kirázza az emberből :D úgy voltam vele, hogy ha akkor nem szakad le, akkor soha... utána 60at lazán bírt főúton... mondjuk kecskemét határában kicsit féltem, mert a 44es ott olyan, mintha szőnyegbombázták volna :D

Ui: tekercs drót mostantól a túlélőkészletbe bekerül... meg egy kombinátfogó is, mert az sem volt kéznél és jól jött volna... kézzel kellett megoldani mindent

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73545) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Remélem jó helyre írok.
Itt a tavasz, lassan lehet dolgozni az udvar világítás projekten.
A terv a következő:
Van 10 oszlop lámpám. Nevezzük "A" lámpáknak
Van 16 álló lámpa a földön. Nevezzük "B" lámpáknak.

Van egy kapumotorom, aminek sajnos nincs világítás kimenete.
Amit szeretnék:
Az udvar elején 1 kapcsoló az A lámpáknak, az udvar végén 1 kapcsoló az A lámpáknak.
Az udvar elején szintúgy 1 kapcsoló a B lámpáknak, az udvar végén szintúgy 1 kapcsoló a B lámpáknak.
Tehát ide egy váltókapcsolás.

Na most a másik, hogy amikor a motor nyitja a kaput, akkor felkapcsolja a "B" lámpákat, de csak sötétedés után és ekkor elindul egy időzítő mondjuk 5 perces számlálóval.
A harmadik dolog pedig, hogy távirányítóval külön kapcsolni az A, és B lámpákat. Ehhez is megvan a vevő egység, rajta a kimenetek.

A kapcsolást valahogy így gondoltam:
L1 fázis bemegy a Motorba. A motor, amikor elindul, ugye megjelenik a feszültség a motoron. Én ezt használnám egy idő reléhez, ami elindít 5 perc t időt, ezzel bemegyek az alkonykapcsolóba, majd onnan egy relébe, amit nevezzünk állólámpákrelének. És onnan pedig egy B típusú kismegszakító, megkapja a B lámpák az 5 perc világítást.

Aztán meg kell oldani, hogy ugye távirányítóról is lehessen kapcsolni, függetlenül az alkonykapcsolótól, és attól, hogy nyílik vagy záródik a kapu.
Tehát a távirányítónak a vevő egységével szintén bemegyek az állólámpákrelébe, majd onnan megkapják a B lámpák a feszt és világítanak.
A harmadik módszer pedig a váltókapcsolás, amit a sok vezetékelés elkerülésének érdekében, impulzusrelével oldanék meg.
L1 fázis, nyomógomb1, nyomógomb2-be bemegyek, majd onnan az impulzusrelébe, és onnan a B lámpákba.

Az A lámpák világításának bekapcsolását 2 módon szeretném, az elsőt írtam fentebb, mechanikai kapcsolók. Ezt szintén nyomógomb1, nyomógomb2, majd onnan egy (B-től független) impulzusrelébe mennék, majd onnan az A lámpák kismegszakítójába.

A másik módszer pedig szintén távirányítós, viszont mivel itt maga a vevőegység öntartásban marad, így nem az impulzusba mennék, hanem egy normál relébe, ami addig húz meg, amíg a távirányítóval a vevőnek nem adom meg az OFF parancsot.

Ami kérdéses, hogy helyes-e ez a gondolatmenet?
És, ha jól számolom szükségem van 1 db időrelére, 2 db impulzusrelére, és 2 db sima relére, illetve egy alkonykapcsolóra.

Kihagytam valamit?

(#73546) Inhouse válasza Satyricon (#73531) üzenetére


Inhouse
őstag

Alapból az 5V a stabil, a 12V annyi amennyi. Szoktak trükközni, hogy terhelik az 5V-ot, de a +12V sosem lesz stabil... az igazi az átalakítás, elvileg 1db ellenállás.

Üdv Inhouse

(#73547) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Remélem, nem tévedtem el nagyon. :B Ha van alkalmasabb topik, légyszi linkeljétek!

Tudnátok mondani olyan 100%-os szilikon tömítőpasztát (ha így hívják egyáltalán), ami nem büdös, nem mérgező, ezért zárt térben is használható? Fontos, hogy színtelen, lehetőleg minél áttetszőbb legyen. Az ok: arra keresek valami olcsóbb megoldást, hogy apró dolgokról részletes öntőformát készíthessek. Ebbe a sablonba UV-gyanta kerülne vagy levegőn száradó modellezőgyurma. Főleg termoplasztikból készült dolgokról vennék lenyomatot. A fényáteresztés az UV-gyanta miatt fontos.

Kreatív hobbis boltokban létezik öntőformához való 2-komponensű szilikon, csak eléggé drága és büdös. Ha van valami jó ötletetek, nem ragaszkodom a szilikonhoz, de fényáteresztőnek kell lennie, és jöjjön ki belőle az elkészült holmi, de én nem találtam mást. A neten láttam videókat, viszont az áttetszőség változó, olyan is van, ami teljesen kifehéredik, mire megköt..

[ Szerkesztve ]

(#73548) pjen válasza mephi666 (#73544) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem egyszerűen csak ügyes voltál.

(#73549) inf3rno válasza C. s. (#73547) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát egy komponensűből alkoxi bázisú etanolos, ami a legkevésbé mérgező és irritáló vagy van még olyan, ami ecetes. Viszont alkoxiból van metanolos, ami talán gyakoribb és van még a mekos, ami szintén mérgezőbb, büdös. A kétkomponensűeket nem ismerem, biztos van azok között is ami jobb. [link]

Buliban hasznos! =]

(#73550) inf3rno válasza C. s. (#73547) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Itt még jobban össze van foglalva, vannak még más fajta kötési módok is: [link] Olyat lenne jó, amit élelmiszerhez is lehet használni, mert annál valszeg nem keletkeznek mérgező melléktermékek. RTV-nek hívják talán?

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.