Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73451) lemmy71 válasza macilaci78 (#73450) üzenetére


lemmy71
őstag

És az erős UV sugárzás sem eszi meg a horganyt :DDD

(#73452) do3om válasza hzsolee (#73448) üzenetére


do3om
addikt

Sokan azt hiszik hogy ez így nem jó, de biztos hogy a hullámok alja szépen ki van fúrva így ott ácsorog a víz. Nagyon praktikus :DDD

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73453) Samus


Samus
addikt

Milyen anyaggal dolgozik a mester, hogy így járható azonnal? Gondolom nem vár órákat egy-egy fok között.
Videó: [link]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#73454) A Zéé válasza Samus (#73453) üzenetére


A Zéé
addikt

Zsákos betont. Hol szárazon, hol kicsit nedvesen, hol kicsit jobban nedvesen.

Just a simple Lineman...

(#73455) lemmy71 válasza Samus (#73453) üzenetére


lemmy71
őstag

Az egy dolog hogy rá áll, de szerintem azokat a lapokat ragasztóstól feltudnám rúgni, figyelted hogy arra a száraz "misungra" keni a "ragasztót" :DDD

(#73456) inf3rno válasza lemmy71 (#73455) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A következőnél már csak földet hordanak alája, aztán jó lesz az úgy. :D Nem is tudom mit mondjak erre, inkább összegányolom én, ahogy esik úgy puffan alapon, mint hogy ezért fizessek.

Buliban hasznos! =]

(#73457) darvinya válasza Samus (#73453) üzenetére


darvinya
titán

Csemperagasztó és fix beton sóderrel keverve.
15 perc és mind megköt.

Kerítés oszlopokat fix beton+cement+sóder keverékkel állítom, ennek meghúzása 20 perc, kötés másnapra.
Nyáron használtam fix beton+bekevertet, az 30 perc alatt megkötött.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73458) PitLee válasza Samus (#73453) üzenetére


PitLee
őstag

Érdekes dolog, vannak ezek a zsákos falazók, Mörtel, az előírt vízzel bekevered.
Az alapot leporoltam, fellocsoltam, a téglát beáztattam, majd kiraktam szikkadni.
A bekevert anyagból kikentem a tégla alá majd rá a tégla, de mivel se nem szakmám, és akkor csináltam először így magas lett a kenés, mondom gumikalapács megoldja, egy darabig igen, segít, de aztán ahogy a vizet úgymond kiütöd a habarcsból, felkeményedik úgy, hogy a tégla eltörik a friss habarcson.
Így, nem volt más, mint felszedtem és mivel tiszta volt, szépen visszakevertem a többihez, majd újból, de már vékonyabban kenve, hozzá tudtam kocogtatnia a már meglévők magasságához.
Amúgy gyorsan húz, az a darab nem volt 1 méternél hosszabb de mire a végére értél már az elejére rakhattad a következőt.
Itt a kőlap nem nagyon szív el vizet, de a lépcső és a belekevert homok vagy mi az tuti szipákolja rendesen.

Lendületesen dolgozik az tény, ahogy Darvinya mondja lehet van bene egy kis csemperagasztó, az odafogja rendesen azért, gond szerintem nem lesz vele, hacsak valami vetemedés miatt meg nem mozdul a lépcső, mert akkor lehet itt ott felválik, billegni fog.

De lehet a korlát oszlop csavarjait amikor fúrják majd az biztosítsa, nehogy elmászkáljon :DDD

Itt egy keleti csapat aki fából nyomják kátránnyal a lépcsőfokokat, a többi videóban a korlátokat is farigcsálják nem semmi.
https://youtu.be/1WnzDcOZdvY
ez egy csapat csak két YT fiók
https://www.youtube.com/c/WoodworkingCraftsman/videos

[ Szerkesztve ]

(#73459) darvinya válasza PitLee (#73458) üzenetére


darvinya
titán

Csempe ragasztó odaköti rendesen, hozzá beton(fix+sóder), azt majd samuval töröd fel. :)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73460) Samus válasza lemmy71 (#73455) üzenetére


Samus
addikt

Ilyen kínai fiataloknál látom azt, hogy valamiféle kavicsos alapot akkor ott helyben önti és igazítja (gyakorlatilag egyfajta aljzatot csinál), majd közvetlenül utána csempe ragasztó szerű anyaggal megkent nagyméretű (60x60 és nagyobb) lapokat pakolja le, és ilyen tappancsos vibrátorfélével állítja be a szintet. Az is zsákos vagy földnedves beton lehet, és egyben fog megkötni a rá ragasztott lappal együtt?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#73461) lemmy71 válasza Samus (#73460) üzenetére


lemmy71
őstag

Én is láttam olyan kinai videókat, de el sem tudom képzelni hogy az hogy lesz tartós :F
Amúgy meg a beton a betonra ne igazán szeret tapadni, és nem hinném hogy azok a mezítlábas "bantu négerek" 2K -s epoxy tapadóhidat használnának. Régen a misungba rakott lap is úgy kötött meg hogy fugázás előtt alaposan belocsolták.

(#73462) inf3rno válasza lemmy71 (#73461) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem olyan alapon csinálják, hogy a garancia ideig kitartson, ami gondolom Kínában kb. annyi ameddig átveszik. Én erősen kétlem, hogy ez tapadna a betonhoz, inkább arra játszanak, hogy a járólapok tapadjanak egymáshoz, aztán egyben úgysem tudod lehúzni az egészet. Egy földrengésnél viszont simán lehet, hogy megindul lefele, mert elgurul az alsó kavicsokon.

Buliban hasznos! =]

(#73463) Pete55555


Pete55555
Topikgazda

Topik on megoldás következik.
Benne vagyok egy FB csoportban, ott találtam :D

...Szeretem leracsniztatni...

(#73464) Zsoleszhun válasza Pete55555 (#73463) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

A tesla is ilyen csak finomabb zsanérokkal :DDD

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#73465) cinemazealot válasza Pete55555 (#73463) üzenetére


cinemazealot
addikt

Fogd a söröm...

A jobb időket is megélt telefontartó (eltört a tapadókorongos állványa) tartószerkezete egy igencsak masszív acélból készült fehér köpenyes kerítésdrót, ami a Suzuki WR+ lepattintható műszerfal elemén átfúrva el van hajtva, így a jobbra-balra-fel-le mozgás minimális rugalmassággal fixálva van. (Szerencsémre a telefontartó eredeti tengely átmérőjével pont azonos vastagságú a kerítéshuzal.) Nagyításban látható, hogy ezt a fekete műanyag elemet már egyéb okból többször is megfúrtam, ez talán már a 3. iteráció a telefon tartására (itt az első 2013-ból). :D Az órától balra lévő (eredetileg szivargyújtós) duál-USB töltő is saját szerelés.

[ Szerkesztve ]

(#73466) do3om


do3om
addikt

Annyit csináltam hogy lefestettem. Semmi mással nem haladtam az utóbbi időben. Most már kezdek lábadozni a hülye vírusból.
Nem tudom a többi dolgot mikor folytatom. Fűnyírót is meg kéne reparálni. Na meg a hajtóműves hasgatóra rápróbálni, meg egy ilyen csiszológép csak kisebb verzióba.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73467) IsKol válasza do3om (#73466) üzenetére


IsKol
csendes tag

Csak lábadozzál!

A csiszoló géped remek lett (Pelikán elvtárs 1x majd kérni fogunk magától valamit), hasított fád van elég, viszont a fűnyíróra lehet szükséged lesz hamarosan, de az is lehet hogy száraz tavaszunk lesz.

(#73468) Inhouse


Inhouse
őstag

Ezt egy Praktiker videóból szedtem ki...ööö...nem fordítva kellene lennie annak az ékes tömítésnek? Én ezek szerint régóta fordítva csinálom...

Üdv Inhouse

(#73469) macilaci78 válasza Inhouse (#73468) üzenetére


macilaci78
nagyúr

De.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73470) iceQ! válasza Inhouse (#73468) üzenetére


iceQ!
addikt

LOL :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#73471) Barret001 válasza Inhouse (#73468) üzenetére


Barret001
addikt

Jó ez így is,csak nem lesz vízzáró :)

(#73472) Stylewars_kp válasza Inhouse (#73468) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Én is évek óta fordítva rakom, akkor ezek szerint. :DDD

(#73473) Barret001 válasza Stylewars_kp (#73472) üzenetére


Barret001
addikt

Ja az illesztések passzentosak,akkor még zárhat is rendesen!

(#73474) hotkar válasza Stylewars_kp (#73472) üzenetére


hotkar
aktív tag

Csak az ERŐ legyen veled! ;]

(#73475) Stylewars_kp válasza Barret001 (#73473) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nem volt gondom vele. Kíváncsiságból következőleg megpróbálom fordítva.

(#73476) macilaci78 válasza Stylewars_kp (#73475) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ami működik, azt ne javítsd meg! :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73477) Inhouse válasza Stylewars_kp (#73472) üzenetére


Inhouse
őstag

(#73478) Met válasza Barret001 (#73471) üzenetére


Met
nagyúr

Ezért kell sziloplasztot is venni :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73479) mephi666 válasza Met (#73478) üzenetére


mephi666
nagyúr

Egy időben mindenre azt mondtuk: "ne foglalkozz vele, majd kihúzzuk szilóval" :D wd40, ződsárga, sziló... más nagyon nem is kell

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73480) A Zéé válasza mephi666 (#73479) üzenetére


A Zéé
addikt

Egy régi dakota közmondás szerint amit nem lehet szilóval, pur-habbal vagy egy kis szigetelőszalaggal megjavítani, annak neki sem érdemes állni. :))

Just a simple Lineman...

(#73481) Stylewars_kp válasza macilaci78 (#73476) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

:DDD

(#73482) hzsolee válasza Inhouse (#73468) üzenetére


hzsolee
őstag

:D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#73483) imibogyo válasza mephi666 (#73479) üzenetére


imibogyo
veterán

(#73484) hegegabi80 válasza imibogyo (#73483) üzenetére


hegegabi80
addikt

:C :C :W :W :DDD :DDD

(#73485) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Konyhába szeretnék a pult főlé LED sort tenni. Albérletben lakom, így nem költenék rá több tízezer forintot, de szeretném igényesen megcsinálni. Milyen megoldással lehetne ezt kivitelezni?
Van itthon Yeelight LED Strip az asztal mögött, de azért azt drágállom. Méretre vágható led szalagra gondoltam, esetleg kétoldalú ragasztóval felhelyezni? :DDD

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#73486) Pete55555 válasza Aaron14 (#73485) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Én vettem 2x1m L alu profilt, abba ragasztottam öntapadós LED csíkot. A profilt csavaroztam, de szvsz öntapadós is megfogja. Azért jó profilba rakni, mert lesz hőelvezetése, és nem vakítja szét a szemed a LED.

...Szeretem leracsniztatni...

(#73487) Aaron14 válasza Pete55555 (#73486) üzenetére


Aaron14
őstag

Ezer köszönet! Még egy kérdés. A fel/lekapcsolást hogyan oldottad meg?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#73488) mephi666 válasza imibogyo (#73483) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezt ki lehetne egészíteni egy szivárog/csöpög? ággal -> sziló :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73489) PROTRON válasza Aaron14 (#73487) üzenetére


PROTRON
addikt

Ha szabad belevaut, kapni kapcsolót amit betudsz dugni a tápegység és a led szalag közé, csatlakozó fejekkel van szerelve szerelve. Sőt nekem ilyenből van 12 v-os mozgásérzékelősöm is, de az csak akkor kapcsol ha nem kap fényt, mert valamiért feltétlen szükségesnek érezték alkonykapcsolóval is felszerelni.
De van "jedi" kapcsolóm is : [link]

Annyi tanácsom még hogy ha gagyibb szalagot veszel, akkor azokon az öntapadós réteg gyengusz szokott lenni a fejjel lefelé rögzítéshez. De erősebb kétoldalúval, vagy a csomagban eleve ott lévő felszögelhető/fúrható gumi leszorítókkal ez megoldható.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73490) PitLee válasza Inhouse (#73468) üzenetére


PitLee
őstag

kb :DDD

(#73491) Inhouse válasza Aaron14 (#73487) üzenetére


Inhouse
őstag

Talán volt itt, hogy annó én, milyet és hogyan raktam fel. Kültéri LED csík volt, ki volt öntve. PET palackból kapott kis bilincseket és a felső konyhaszekrény aljára lett csavarozva. Ugyanide került a falon kívüli 230V-os kapcsolója is. A szekrény alján levő "szoknya" ápol és eltakar. :)

PitLee: Jó! :DD Fontos a megfelelő szerszám. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#73492) S.Y.S.


S.Y.S.
aktív tag

A verda csomagtartójában nincs világítás, ezért csináltam. Tiszta recycling, bontott led szalag, bontott alulap és kukázott plexi! Annyira jól sikerült, hogy 12V 2A :Y a gyári 20W-os led reflektor szintjét hozza, autóba overkill+durván melegszik, így beépítésre került egy jupmer, amivel felezni lehet a szalagot. Zöldsárga nincs, van viszont fospisztolyos ragasztás és felhívnám a figyelmet a vezetékek színhelyességére. [kép] [kép]
Extra: ezt senki ne csinálja :D

(#73493) rakloo válasza S.Y.S. (#73492) üzenetére


rakloo
aktív tag

A kapcsoló az kapcsoló!!

555-SHOE

(#73494) Pete55555 válasza Aaron14 (#73487) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Leírhatnám, de inkább lefotóztam :D

Kép1
Kép2
Kép3

...Szeretem leracsniztatni...

(#73495) Tothg86 válasza S.Y.S. (#73492) üzenetére


Tothg86
tag

Az extra képért jar a topikhű pecsét. De ugye az nem a verda csomagtartoja? :DDD

(#73496) Inhouse


Inhouse
őstag

Egy Nice távirányító megkergült, meríti az elemet. Csináltam egy árammérési lehetőséget, papír (szigetelő) és egy kis vezeték. Elsőre alapból volt 1-2uA, bár kicsi, de hosszú idő alatt talán meríthet. Lemostam a panelt, utána ez megszűnt, azt hittem ennyi. De pár perc múlva 0-ról 2-300uA-re ment fel a fogyasztás. Kivettem a gombokat, hátha átvezet valamelyik, de akkor is. Van egy másik, ahol csak az egyik csatorna van használva, ezen kellene mindkettő. Csere lesz... Ezt átalakítottam, kapott egy kis segédpanelt, rajta egy apró SMD gomb (tényleg piszok kicsi). Az új szerelvény pont olyan magas, mint az eredeti. Az eredeti gomb helye átkötve és a test fólia az elemnél megszakítva, ezt zárja az új gomb. Mindezt egy pillanatpákával, mert lusta voltam elővenni a Wellert a tűheggyel. :) Nem szép, de elvileg működik.

Üdv Inhouse

(#73497) Inhouse


Inhouse
őstag

Lemaradt a másik alkotás.
Egy búvárszivattyúhoz kellett egy hőkioldót betenni. Egy rossz mechanikus időkapcsoló lett kiberhelve és a mikrokapcsolója helyére betéve a kioldó. Mivel nagyobb volt a kioldó, mint a hely, ezért meg lett fejelve egy 5L-es flakon kupakjával, ami kötegelővel van rögzítve.

Üdv Inhouse

(#73498) PitLee


PitLee
őstag

Ha már a led szóba jött
https://youtu.be/gmmgupyNw90
Valószínűleg a tűzoltók is lájkolják

(#73499) Barret001 válasza PitLee (#73498) üzenetére


Barret001
addikt

nAGYON vártam,hogy bekapcsolja a ventillátort :) Sajnos hiába...

(#73500) S.Y.S. válasza Tothg86 (#73495) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Nem, a felújítás alatt álló konyha villanykapcsolója :) idő közben ki lett iktatva

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.