Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73751) mephi666 válasza do3om (#73746) üzenetére


mephi666
nagyúr

vagy legyél te is hasogató-terminátor :DDD jó kis torna ebben a covidos időben, amikor mindenkire ugrálnak fel a 10kilók

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73752) PROTRON válasza mephi666 (#73751) üzenetére


PROTRON
addikt

Én inkább felgyülemlett feszültség levezetésként ajánlanám, minden rönk helyére egy bosszantó alak fejét vizionálni, talán nem marad elég energia a volán mögötti agresszivitáshoz. :D

Azért vicces a komment hogy "ez történik ha a skill pontjaidat maximális erőre költöd intelligencia helyett". :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73753) mephi666 válasza PROTRON (#73752) üzenetére


mephi666
nagyúr

azon én is röhögtem :DDD

nem hasogató, hanem ágaprító: Herberték videójára bukkantam rá nemrég... nem rossz masinát tákoltak össze házilag :) csak hát ez jóval kisebb darabokat aprít

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73754) inf3rno válasza mephi666 (#73751) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja rám is felugrott 10 hirtelen, hogy baszódna meg. :D Keményen tolja, de azért rá van gyorsítva és nagyon szép fa göcsört nélkül.

Buliban hasznos! =]

(#73755) Almosom


Almosom
csendes újonc

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? Egy bicikli váltóját szeretném elektromosra csinálni, és összekötni egy mikrokontrollerrel. A váltás szerkezetét úgy képzelném el, hogy egy léptetőmotor húzogatná a bowdent. Erre kéne egy szerkezet. Nincsen nagy tudásom ezen a téren. Valakinek van valami ötlete, hogy hogyan csináljam?
Ha rossz topikba írtam, ne haragudjatok :)
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#73756) inf3rno válasza Almosom (#73755) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát én azon is elgondolkodnék, hogy akkor állandóan fel kell tölteni valami aksit, hogy működjön a váltó. Erre talán a legjobb megoldás ha a fékre van kötve az áramfejlesztő. Viszont nem olcsók szerintem az ilyen rendszerek.

Buliban hasznos! =]

(#73757) Almosom válasza inf3rno (#73756) üzenetére


Almosom
csendes újonc

Tudnál mondani egy léptető motor típust, ami szerinted elég erős egy váltó bowden kezelére?

(#73758) inf3rno válasza Almosom (#73757) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én sem értek az elektronikához sajnos. Szerintem az áttéten fog múlni nagyobb részt, nem a motoron, hogy elég erős e, de jobb, ha megvársz valakit, aki napi szinten ezzel mókol.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#73759) Barret001 válasza Almosom (#73757) üzenetére


Barret001
addikt

Semmi bowden nem kell oda,visszahúzó rugó sem!(mármint az eredeti kiépítés) Egy szervó kell,meg valami érzékelő,amibe bele lehet "programozni" a szögállásokat.Meg mégegy érzékelő,hogy csak akkor működjön,ha forog a lánckerék.Egyszerű mi? :D

[ Szerkesztve ]

(#73760) Aaron14 válasza Inhouse (#73491) üzenetére


Aaron14
őstag

Köszi! Esetleg egy [ilyen] megoldás, hogy ne kelljen fúrni a konyhabútort? Vagy ez nem adna elég fényt? 180 lumen.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#73761) Inhouse válasza Aaron14 (#73760) üzenetére


Inhouse
őstag

Jónak tűnik. Ott vannak képek a videóban, hogy mennyi fényt ad. Mivel felső szekrény aljára megy, nem ez lesz a fő fényforrás, arra elég, hogy design-os fény legyen a pulton, vagy akár tevékenykedj is ott.
Az enyémnek nem kellett hűtés, arra figyelj, hogy amelyiknek kell, oda kell egy a alu profil is, azt meg bele szokták marni.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#73762) qdak


qdak
addikt

Hello,

Probléma: WC tartály, nem tudok mit csinálni vele, áll a víz rajta, alatta meg állandó tócsa, pedig nem ereszt sehol, semmi ez a tartályon keletkezik!

Vajon segíthet, egy puffer tartály, (mondjuk 10L, annyit öblít a WC kb.) ezt a WC elé szerelném, a víz előbb ezen átfolyik, csak utána a WC tartályba.
Mivel, egyenlő mennyiségű, ezért a tartályba már csak átmelegedett víz kerülne, a pára, kondenzvíz a puffertartályon képződne, amit már össze tudok gyűjteni, hogy ne a fél fürdőt áztassa...

Szerintetek ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#73763) cinemazealot válasza qdak (#73762) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem egyszerűbb egyetlen olyan tartályt felszerelni, amiben van értelmes, általában polisztirol hablemezből készült hőszigetelés?

(#73764) qdak válasza cinemazealot (#73763) üzenetére


qdak
addikt

De igen: már olyanom van semmit sem ér :(
Valószínű azért problémás, mert a hideg falon jön a víz, meg a tartály is azon van, vagy nem tudom...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#73765) imibogyo válasza Inhouse (#73749) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát igazából próbálni kell, hogy melyik forma és méret a megfelelő emberenként, de ha erre jársz szívesen adok neked is. ;)

(#73766) cinemazealot válasza qdak (#73764) üzenetére


cinemazealot
addikt

Esetleg azt megpróbálhatod, hogy bebugyolálod a tartályt (meg a belevezető vízcsövet), hogy ne érje közvetlenül a lakás párás levegője, így az ne tudjon rajta kicsapódni. Esetleg a beömlő csövet átkötöd a lakásnak egy olyan pontjából, ami már kellőképpen felmelegedett. Esetleg keversz bele egy kis bojlerből érkező meleg vizet (bár ez elég extrém megoldás volna).

(#73767) do3om


do3om
addikt

Lassan csinálgatom.
Most kell egy nagyon erős tartó ami a kúp tengelyrészt fogja tartani.
A motoron gondolkozok hogy nut legyen a feszítéhez, vagy két nagy pánt az egyik oldalon és így billenthetően. Az utóbbi egyszerűbb.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73768) Ribi válasza do3om (#73767) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem legyen rajta +1 körgő amivel nagyobb felületen érintkezik a motornál a szíj, mert így lehet nagyon könnyen megcsúszik.

(#73769) qdak válasza cinemazealot (#73766) üzenetére


qdak
addikt

Azt még lehet megpróba, csőböl csak a rövid flexi jön közvetlen falból.
Sajna sem a másik vizcső, sem a meleg víz nem nagyon kivitelezhető.
Lehet tesztnek megcsinálom, a pufferest is, hátha.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#73770) do3om válasza Ribi (#73768) üzenetére


do3om
addikt

Ahoz kell két új ékszíjtárcsa hogy 3 szíjjal menjen, a kicsi nem is gond de a nagyból már nehezebben tudok szerezni, min. 300-as kell.

Meglátom így mit csinál, hogy a motort fogja e meg ha megakad, vagy a szíj kezd majd csúszni.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73771) darvinya válasza do3om (#73770) üzenetére


darvinya
titán

Elég lenne egy feszítő görgő.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73772) do3om válasza darvinya (#73771) üzenetére


do3om
addikt

Az minek?
Megfeszítem amennyire kell aztán elég lesz, ilyen helyeken nem kell feszítő.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73773) darvinya válasza do3om (#73772) üzenetére


darvinya
titán

Nagyobb felület, vagy szíj ráfeszítés, ami ugyanakkora erőátvitelt eredményez.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73774) do3om válasza darvinya (#73773) üzenetére


do3om
addikt

Hát nem igen értem. ismered az ékszíjakat? Egy feszítő görgő nem ad nagyobb felületet.
A szíj a két oldalán fekszik fel, ezek 17-esek, nagyobb felülethez új tárcsa kell mind a kettőből. Vagy ékszíj méretben kell feljebb menni, vagy a számát növelni, vagy a két tárcsa átmérőjét növelni.
Jelenlegi felállásban nem lehet felületet növelni!
A feszességgel nem lesz gond ha lengőre csinálom a motort annak a súlya elég nagy ahhoz hogy feszítse, de vannak nagyon erős rugóim, vagy belehet rakni egy menetes szárat mivel feszíthetem a lengő oldalt.
Ez a körfűrészen van, azóta egy sokkal nagyobb motor van rajta, nem is raktam be rugót, de így értem a dolgot. (ez a képen lévő rugó nudli ahhoz képest amit erre karnék) De ha a tartón a motort messzebbre teszem az erőkar miatt igen csak fogja feszíteni a szíjat, ha nem jó akkor csak a az segít ha 3 szíjra térek át. De előbb üzemeljen már hogy mi lesz. :D

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73775) do3om válasza do3om (#73774) üzenetére


do3om
addikt

Volt másik kép, most így megy, nem csúszik hanem megfogja a motort ha nagyon vastag a fa. 13 as szíjak.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73776) darvinya válasza do3om (#73774) üzenetére


darvinya
titán

Melyiken érintkezik nagyobb felületten.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73777) emre válasza darvinya (#73776) üzenetére


emre
veterán

Ha annyira vissza tudod húzni egy görgővel akkor már tökre nem számít.
Sőt, teljesen felesleges.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#73778) PitLee válasza emre (#73777) üzenetére


PitLee
őstag

Sebességváltós kerékpár, gépjármű motoroknál elvileg működik, szerintem itt is működne.
A lényeg, hogy nem a munka oldalra kell tenni a feszítést vagy a vezető görgőt, a sebváltós kerékpár az jó példa erre.
Persze számolni kéne, hogy mennyivel több így az erőátvitel, lehet így sem elég, nem tudom.

(#73779) do3om válasza darvinya (#73776) üzenetére


do3om
addikt

Azért sokat nem nyernék vele. Viszont ha nincs lehetőség új tárcsákra akkor hasznos ötlet :R
Viszont nem bonyolítanám vele ha nem kell.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73780) emre válasza PitLee (#73778) üzenetére


emre
veterán

Az lánc hajtás baszki, és a kerékpárnál kizárólag pozicionálásra szolgál, nem erőátviteli elem. :W
Mi lesz a következő ötlet a lekváros harisnya?

Ha gyenge és megcsúszik akkor erősebb, vastagabb ékszíjra van szükség, nem pedig feszítő görgőre.
Ha hallgatna a marhaságra és berakná a feszítőt akkor a szíj szakadna el. A 13-as ennyit tud.

(#73779) do3om

Fűkasza ékszíjtárcsa párral kell megoldani.
Ja hogy ez fűrész, ide elég két sor 17-es [link]

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#73781) darvinya válasza emre (#73777) üzenetére


darvinya
titán

Ha rossz oldalra rakod, akkor igen.
Nyomaték nagyobb lesz a több érintkezés felület miatt.
Nem sebességet kell biztosítani, hanem nyomatékot.
Persze több szíjjal lehet növel a nyomaték átadást, de ugyanannyira gyorsan tud veszteni, szíj csúszásakor.
Ami gyorsabban bekövetkezik szíj nyújtásakor.
Azaz 2 tárcsa végpontosnál a szíjat erősebben kell feszíteni, mint ráfeszítő görgővel.
És itt jön a dilemma, hogy minnél több a szíj, annál nagyobb erő kell kifeszítéséhez.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73782) PitLee válasza emre (#73780) üzenetére


PitLee
őstag

Hátrább azzal a lekvárral, a harisnya jöhet :DDD

Igen a lánchajtásos cangákon nem az ékhatás elvén működik az erőátvitel.
A hátsó váltó az egy összetett cucc ott a cangán, igen a pozícióért is felel a váltó egy része, de a 3 rugóból 2 plusz a kanál azért felel, hogy a lánc a lehető legnagyobb felületen fusson a fogaskeréken és az alsó pihiben futó lánc feszes legyen.

Senki nem írta hogy feszítse túl az ékszíjat, egy vezető görgő segítségével megnövelhető, hogy az ékszíjtárcsán az ékszíj nagyobb felületen érintkezzen, hacsak néha megcsusszan, de ha állandóan megcsúszik akkor a te általad javasolt több vagy szélesebb ékszíja lesz a megoldás.
Amúgy a szerkezet még nem kész csak ellőre aggódik az egyik fórumtárs.

Amcsiban ez a "kuplungos" feszítő, olyan elterjedt, mint nálad a lekváros harisnya :DDD
A fűnyíró, kapagéptől a kombájnokon át az iparig mindenhol használják és nem csak a tengelykapcsolás a lényege.
[YT videó]
[YT videó 2]

(#73783) cinemazealot válasza qdak (#73769) üzenetére


cinemazealot
addikt

Esetleg még az lehet opció, hogy zársz a tartály beeresztő szelepén, hogy lassabban engedje be a hideg vizet. Bár ettől még nem biztos, hogy a beáramló víznek több ideje lesz felmelegedni, mint hogy kicsapódjon a pára. :F

De eszembe jutott az ultimate megoldás: ha van elég víznyomásod, akkor kihajítod a tartályt és felszerelsz helyette egy közvetlen lehúzó szelepet. Így megszűnik a közbülső tartály, amin kicsapódhatna a pára. :)

[ Szerkesztve ]

(#73784) do3om


do3om
addikt

A fűrészes kép csak illusztráció volt hogy a billenősre szerelt motor a saját súlya által simán biztosítja az állandó feszítést, de ha kell ugy is be lehet rakni rugót, vagy fixre állítva egy menetes szárral.

Ami az eredeti kérdés az a rönkhasító itt 2x17-es szíj lesz, mert nagy tárcsa ilyenem van (min 300-as kell)
Nem csúszik még semmi mert nincs kész, majd úgy is beszámolok mindenről.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73785) Ribi válasza do3om (#73770) üzenetére


Ribi
nagyúr

Arra gondoltam mint amit darvinya rajzolt 73776-ben, csak nem beszélem a magyart :D
Ahogy az első képen nagyon közel van a két görgő úgy a kicsinek kb alig 1/4-én érintkezik a szíj. Lehet nem gond, csak amikor 1 sebességes biciklinél volt ilyen a hátsó lánckerék, mert valaki a feszítő görgővel kifele nyomta a láncot, bármennyire is feszítette meg, azonnal átugrott. Pedig az fogas ugye. Csak emiatt néz ki nekem nagyon rosszul, hogy a kis kerék ennyire kis felületen érintkezik majd. De kipróbálod és kiderül. 73775-nél ott mindkét kerék majdnem 1/2 felületén érintkezik, az jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#73787) DJGABI válasza heloman (#73786) üzenetére


DJGABI
addikt

szerintem ez kell neked [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#73788) inf3rno válasza Almosom (#73755) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem valami ilyesmit akarsz? [link] Mondjuk nekem nem tetszene, hogy a biciklit is töltőre kell dugni, ahogy már fentebb is írtam, de ez ilyen egyéni szoc probléma.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#73790) mephi666 válasza heloman (#73789) üzenetére


mephi666
nagyúr

panelt nem tudod körbefotózni? ha valahonnan leszakadt egy vezeték, annak általában nyoma van

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73792) qdak válasza cinemazealot (#73783) üzenetére


qdak
addikt

Na azt ki tudom próbálni.
Tartály nélkülire mondanák: "ez ide kevés lessz" :D Annó úgy volt.

Az a rossz az egészben, hogy az aljzatkiegyenlítő egy víz, mert oylan jól sikerült a fürdőszoba felújítás, hogy a csempét szedhetem majd le, örülök, hogy a lapig nem jutott emberünk, mert olyat már nem is tudnék szerezni. Ha jön a másik "mester" egy hétig száríthatom :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#73794) Inhouse válasza heloman (#73791) üzenetére


Inhouse
őstag

Azért nem igazán értem, hogy mit is vársz ennyi infó alapján? Meg lehet csinálni? Meg. Te meg tudod csinálni? Fogalmam sincs. Hogyan kell megcsinálni? Ha nem raksz fel típust és képeket, akkor honnan a fenéből tudjuk?
Eleve kavar van, ha csak a hangszórók kellenek, akkor nem játszik a Tuchel dugó. A Tuchel lehet ki és bemenet is, de ez a fajta nem hangszóró kimenet. Elvileg meg tudja szólaltatni a hangkártya ezeket a hangszórókat is, persze nem lesz nagy hangerő. Minek kellene a lemezjátszó tápját belerakni a hangszórók dobozába? Ahhoz az erősítő részét is bele kellene rakni, a táp szolgálja ki energiával az erősítőt, az hajtja a hagnszórókat... Ha Tuchel-Jack kábel kell, akkor meg a lemezjátszót összekötve a hangkártya kimenetével teljes egészében az fog szólni. AUX-ra kell váltani (vagy Line in, vagy ki tudja, mert semmit sem adsz meg) és annak a hangerő potméterével addig tudod hangosítani, amennyit a PC-n beállítottál.
Miért kell leszaggatni a vezetékeket? Legalább csináltál egy képet előtte? Mi volt a terv, letéped és már látod is, hova kell kötni?

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#73795) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

A sötétítő függönyöm kicsit rövid lett, kb. 2-3 cm-rel. [Ilyen] görgőkkel lett feltéve. Esetleg létezik olyan görgő, csúsztató, ami hosszabb, így esetleg kicsit korrigálni a függöny rövidségén?

Kerestem, de egyelőre csak ezt a [T görgőt] találtam, aminek az oldal szerint 16 cm a magassága. :DDD

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#73796) qdak válasza cinemazealot (#73783) üzenetére


qdak
addikt

Egyenlőre nálad a pont!
Visszavettem elég rendesen, most nem gyöngyözik egyenlőre :R

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#73797) macilaci78 válasza Aaron14 (#73795) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gemkapoccsal toldani a meglévő görgőt?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73798) lemmy71 válasza macilaci78 (#73797) üzenetére


lemmy71
őstag

De felváltva zöld sárga kombinációval :DDD

(#73800) Barret001 válasza heloman (#73799) üzenetére


Barret001
addikt

Ha nem kell nagy hangerő,akkor nem kell semmi erősítő. 2 hangszóró kell,vezeték,és stereo jack dugó.Ennyi.Össze rakod,és örülsz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.