Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74551) Inhouse válasza Essejó (#74547) üzenetére


Inhouse
őstag

Köszönöm! Megnézem, hogy az enyém M10x1,15mm-es vagy nem. Ha igen, akkor beruházok egyre.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#74552) Aaron14 válasza Bile Demon (#74542) üzenetére


Aaron14
őstag

Szerintem a garancia csak és kizárólag úgy érvényes.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#74553) darvinya


darvinya
titán

Turom a net-et, de nem találok ¾ coll fejere valamilyen tokmányt.
Létezik egyáltalán?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74554) Essejó válasza Inhouse (#74551) üzenetére


Essejó
veterán

M10x1,25-öt nézz inkább mert ez olyan és bal menetes.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74555) macilaci78 válasza Bile Demon (#74542) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A legtöbb gyártó garanciális feltételként követeli meg a párazáró fóliát, ez független a szükségességétől. Csak akkor szabad eltekinteni tőle, ha az alépítmény viszont nem engedi meg, például egy fa alépítmény berohadhat a párazáró alatt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74556) darvinya válasza macilaci78 (#74555) üzenetére


darvinya
titán

Milyen jó is mikor cuppog a parketta. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74557) Samus


Samus
addikt

Bemutatnám a kezdetleges BoomBoxom, ilyen 0.1 változat. Az alapja egy Videoton 2050E doboz (ez úgy jutott el hozzám, hogy a mély és magas kuka), a lelke jelenleg egy JVC KR R-412 autós fej (van hozzá távirányítóm is), a hangkeltők egy MTX "Terminator" TR65S komponens szett, a tápellátás jelenleg egy Corsair TX650 (Codegen "400W" táppal kikapcsol nagy basszusnál, kevés a kakó, leesik a 12V ág 11.8 voltra, hiába terhelem az 5 voltost, A Corsair úgy került hozzám, hogy gépben terhelés hatására néha újraindult a rendszer, ennek ágankénti fesz kompenzációja van, és ventilátor nélkül, passzívan megy ebben a felállásban (automatikusan).

Ződsárga nincs benne, de hilti szalag felfedezhető benne :D

A későbbiekben kap egy Alpine 3550 erőt, és az inline hangváltót egy Phase Evolution CFS 165.25 szetté váltja. Minden, ami benne van, autóeladás után maradt.

Ha esetleg lenne ötlete a közösségnek, a hangváltó elhelyezésére kérnék tippeket. Nincs rajta egyrészt semmi felfogatási pont, másrészt olyan gyönyörű, hogy biztos nem rejtegetem. Valami topikidegen mód kellene, amiben nincs gyorskötöző, melegtakony és ződsárga vagy Duct Tape :D

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74558) macilaci78 válasza Samus (#74557) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha szét tudod szedni, akkor az alaplemezet átfúrnám és süllyesztenék bele facsavart és mehet is fel a toboz tetejére, oldalára. A sorkapocshoz a kábeleknek egyesével fúrnék 2 mm-es lyukat és azon fűzném át, esetleg színes kábelharisnyával.
Ha jól látom, a rögzítése egyfajta szendvics: a 4 sarka összefogja az alját, tetejét. Simán cseréld ki hosszabb csavarra és mehet át a dobozon is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74559) darvinya válasza inf3rno (#74443) üzenetére


darvinya
titán

Lesz Lidl-ös.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74560) inf3rno válasza darvinya (#74559) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#74561) PROTRON válasza darvinya (#74559) üzenetére


PROTRON
addikt

Én is köszi és azt írja 160W teljesítmény, korábban olvastam hogy a 130-asokkal voltak problmái egyeseknek az erővel.

Ha jó a cucc, akkor reggel kell érte menni, ha meg nem jó akkor 1 hónap múlva is ott lesz a polcokon. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74562) Gyarmati_ válasza Samus (#74557) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szuper cucc! :C

Én most tervezek egy BT hangdobozt összerakni. A belseje már megvan

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#74563) Gyarmati_


Gyarmati_
senior tag

Ma végre volt időm a szétszedhető munkaasztal összeállítására. Holnap a szélére kerül még alu L profil ha eső mentes idő lesz.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#74564) PROTRON válasza darvinya (#74559) üzenetére


PROTRON
addikt

Viszont a mostani, 27-étől érvényes dolgok között szerepel az akkus SDS mini fúró-kalapácsuk...ezzel a szériával vagy a korábbiakkal kapcsolatban milyenek a tapasztalatok vasbetonban?

Amúgy ha valakit érdekel lesz az aksis mini flex is, meg ami nekem ebből fontos hogy vágókorongok is lesznek hozzá. ;)

Ami még érdekel az az akkus felsőmaró...nem akarom a fizetésem náluk hagyni. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74565) --HARDCORE-- válasza Samus (#74557) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Esetleg a két hangszóró közé, a kábeleket meg úgy kötném be, hogy szépen alatta vékony lyukakat furkálnék és szimmetrikusan mennének be a dobozba. Épített vízhűtéses PCknél látni ilyesmit a csövekkel.

Jah melegtakony miért nem jó? Nem látszódik ki, ha jól csinálod.

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#74566) darvinya válasza PROTRON (#74564) üzenetére


darvinya
titán

Nekem sima 20V-os fúró-kalapács gépem van, azzal normál betonba simán vitte 12-es szárat.
Csak a tokmány, ami kienged folyamatosan, ebben jobb a SDS.
Kalapács 35Nm-t leadja, a többi ugyanaz, kivéve, hogy 1300f/p-es enyém.
Viszont hiányolom, mekkora fúrószárat kezel, mert hiába az SDS befogás, magát a szerkezet szétverheti túl nagy szár.

Az a mini flex egy vicc, kipróbáltam pár hónapja, de még a 2.5-es kerítés drót vágása 5 percbe tellett. :DDD
Nagyapám harapó fogójával 30mp alatt elvágtam, pedig már alig van éle.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74567) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok.

Van egy elég régi körfűrészem, ami ma végleg kiverte a biztosítékot. Eddig sem feltétlen vágott szépen, de ez már kritikán aluli.
És ezt valahogy a fenti részen csinálja, pedig ott kellene precíz legyen.

A kérdés az, hogy egy új pengével lenne esélyem szép vágásokra, vagy muszáj lenne az egészet cserélni? Az utóbbira nincs keret. max 5-8000 FT-om van egy jobb pengére, ha szerintetek az elég.
-
Esetleg jobb eredményt lehet elérni japán fűrésszel? Főképpen a képen is látható 12x2cm körüli fa anyaggal dolgozom, most pont van a Lidl-ben, az felejtős vagy vág az is precízen?

Kézi vágásnál van valami trükk, hogy lehet merőlegesen vágni?

Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#74568) Barret001 válasza trialboj (#74567) üzenetére


Barret001
addikt

Fűrésztárcsa csere megoldja.Ez már nem vág,hanem szakít!

(#74569) PROTRON válasza darvinya (#74566) üzenetére


PROTRON
addikt

A flexelés is művészet.
Én is volt hogy bénáztam vele, de amint megtanultam a határait átmegyek vele mint kés a vajon. :P
Nem tudom mennyire bénáztál(bocs hogy ezt kell írjam) hogy a 2,5 drótot pár másodpercnél tovább tartott vágnod. :D
[link]

A rendes fúró-kalapácsukból, a performanceból sajna lemaradtam karácsonykor...
De ez a fenti típus eléggé eltér tőle, ezért gondoltam hátha van valakinél belőle. Arra emlékszem hogy a legelsőjük valami 0,9-1,1 J ütőenergiát tudott.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74570) darvinya válasza PROTRON (#74569) üzenetére


darvinya
titán

Már a videó is elég lassú.
Ugyanezeket a facsavarokat 1 mozdulattal harapná le. :DDD
Van 230V-os 115-ös flex-em, azzal szög/betonvasat is pillanatok alatt vágom.
Ennél az akkusnál a probléma, hogy nincs nagy ereje, így nem nyomható rá erősen, különben lefogja a fordulatot.
115-öshőz sem kell nagy erő, de ez már a simogatás kategóriát súrolja.

Nem Performance-om van, de eddig csak a tokmányban csalódtam.
Az hamar kuka, de nem ipari használathoz még így is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74571) lemmy71 válasza Gyarmati_ (#74563) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez a rétegelt saválló csúszásmentesített platóbetét bitang erős ám, habár cserébe van ám súlya meg ára is becsületesen :DDD Én ilyet tettem az utánfutómba, elpusztíthatatlan :D

(#74572) Gyarmati_ válasza lemmy71 (#74571) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Igen, olyat kerestem ami masszív, kis merevítés is elég hozzá és van tömege. A műanyag bakok stabilitását fokozza hogy ilyen nehéz a munkalap. Ezt még viszonylag könnyen lehet mozgatni, ezért lett a 27 mm vastagságú kiválasztva.
A bakokat meg kellett csiszolni, hogy a zártszelvény beleférjen mert csak 38 mm nyílás volt és 40 mm-re volt szükség.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#74573) NEMO1968 válasza trialboj (#74567) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Tàrcsacsere,vagy èlezès.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#74574) trialboj válasza NEMO1968 (#74573) üzenetére


trialboj
őstag

Ok, van valami ajánlott tárcsa, vagy mire figyeljek ha újat veszek, bármi tipp amit el kellene kerülnöm? Igaz hogy ez egy régi tárcsa, de biztos vagyok benne hogy tudnának olyat adni amivel minimálisan lennék előrébb.

Királyok vagytok :R

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#74575) darvinya válasza trialboj (#74574) üzenetére


darvinya
titán

Fogazásra figyelj oda, mert sűrűbb szebben vág, viszont hamar kopik.
Ritkább fogazású inkább nyeresebb puha fához jó, de több lesz a szálkásítás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74576) Barret001 válasza darvinya (#74570) üzenetére


Barret001
addikt

Az akkus finom munkákhoz való,megvan a létjogosultsága! Sokat használtam,nem volt vele semmi problémám.Kicsit fura a súlypontja az akku miatt,de megszokható,cserébe nem húzod magad után a hosszabbítót :)

(#74577) PROTRON válasza darvinya (#74570) üzenetére


PROTRON
addikt

Almát almával kell összehasonlítani. A mini-flexnek eltérő a felhasználási területe a 115-ös flexedhez képest, így nem is összehasonlítható. :)
És igen jól látod, tényleg nem az erő van vele hanem a forgási sebesség.
Amúgy csak az 5 percre linkeltem be a videjót.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74578) pjen válasza trialboj (#74574) üzenetére


pjen
félisten

Lehetőleg keményfém lapkásat vegyél.Keresztben vágáshoz (tüzelő) inkább ritka fogazásút.

(#74579) Gyarmati_ válasza Gyarmati_ (#74572) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Elállt az eső gyorsan befejeztem:
Mellette a keter asztal.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#74580) darvinya válasza PROTRON (#74577) üzenetére


darvinya
titán

Addig oké, hogy fordulatszámmal dolgozik.
Csak az, hogy 19000-ről leesik 3000-re, csak mert hozzáérintettem a dróthoz, nagyon nem jó.
Akkor inkább veszem a normál 20V-os flex-et.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74581) NEMO1968 válasza trialboj (#74574) üzenetére


NEMO1968
őstag

Lehet kicsit sűrűbb fogazású.
Durva munkákhoz ezt is megéleztetheted, vagy akár reszelővel Te is javíthatsz rajta.
Most néztem,ez is vídia lapkás?
Akkor ne reszelgesd! ;]

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#74582) Barret001 válasza NEMO1968 (#74581) üzenetére


Barret001
addikt

A gyémántos reszelő viszi:) A puhábbak nem. Köszörülni sem igen lehet hagyományos koronggal,a korong jobban kopik,mint a fog :D Próbáltam!
Viszont élező korong is van gyémántos,az viszi mint a vajat.

(#74583) NEMO1968 válasza Barret001 (#74582) üzenetére


NEMO1968
őstag

Köszörülni a szürke,(ha jòl tudom szilìciumkarbid) korongokkal lehet.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#74584) pjen válasza NEMO1968 (#74583) üzenetére


pjen
félisten

+meg is kell formázni a követ először egy jó kő lehúzóval .Egy korongért biztos nem éri meg.Egy márkás widiás korong, ha nem kap szöget évekig használható.

(#74585) Gyarmati_


Gyarmati_
senior tag

Használ itt valaki DEKO gépeket?
Konkrétan hegesztő gépet nézetem, ottonra alap dolgokra lehet megfelelő lenne. Ha van valakinek tapasztalata ne tartsa magában.
Köszönöm

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#74586) lemmy71 válasza Gyarmati_ (#74585) üzenetére


lemmy71
őstag

Nekem van szintező lézerem, két akkus behajtom és kis flexem. nincs velük gondom, cseh raktárról jöttek 3 - 4 nap alatt még a vírus előtt. Thorus fórumtársnak van itt deko co hegesztője nekem is ő ajánlotta (de sajnos én lemaradtam róla) az ő elmondása szerint jó az a gép is ;) Egy körfűrészt vagy gérvágot akarok még rendelni tőlük.

(#74587) Gyarmati_ válasza lemmy71 (#74586) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Köszi, melyik szintező van neked, az a másik dolog ami érdekel.

[ Szerkesztve ]

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#74588) cinemazealot válasza Gyarmati_ (#74587) üzenetére


cinemazealot
addikt

Rossz a link. :(

(#74589) Gyarmati_ válasza cinemazealot (#74588) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Nem értem, már háromszor javítottam de egyik se volt jó.
https://m.aliexpress.com/wholesale/deko+laser+level.html?channel=direct&keywords=deko+laser+level&catId=0&initiative_id=AS_20210525103745&SearchText=deko+laser+level

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#74590) lemmy71 válasza Gyarmati_ (#74587) üzenetére


lemmy71
őstag

Én ezt vettem anno de akkor ajándékba adták hozzá a kihúzhatós állványt, nem rossz de első használatkor 3 szór kellett resetelnem, azóta tökéletes. De most én inkább ezt a távirányítósat választanám. Viszont távolságmérőt most vett az egyik fórumtárs és minden új mérésnél egy két centi eltérést mutat, igaz az a fajta nincs már hirdetve.

(#74591) Gyarmati_ válasza lemmy71 (#74590) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Köszi, megnézem. A fontos a pontosság lenne a lehető legjobb áron.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#74592) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

Üdv, kültéri dörzsölt vakolat megsérült egy 5*5 centis helyen (nekidőlt egy gerenda, és "betörte"), vakolat hiányzik, alatta a háló nagyjából ép.
Mivel úgyis átfestjük ezt a falat, csak a lyuk eltűntetése lenne a feladat. Van valami egyszerű megoldás, amihez nem kell egy zsáknyi anyagot vennem? A dörzsölt hatást is vissza kéne nagyjából állítani.
Thx

- no es importante -

(#74593) Barret001 válasza Sixkiller6 (#74592) üzenetére


Barret001
addikt

Nem lesz egyszerű javítani...Ez nem, olyan,mint a sima vakolat! Meg fog látszani mindenképpen.Ragaszd körbe a lyuk szélét,hogy a régi vakolatra ne tudj rámenni! Ez segít valamennyit.

[ Szerkesztve ]

(#74594) Samus válasza Barret001 (#74593) üzenetére


Samus
addikt

Festeni fogja a falat, tehát teljesen mindegy, milyen lesz alatta. Én kültéri glettel (fagyálló csemperagasztó, esetleg zsákos alapvakolat, vagy szitált homok cementtel keverve, ha csak ez van otthon) lehúznám, a textúrát pedig félszáraz állapotban nagyon durva (40es csiszolópapírral) finoman benyomkodni. Ha kicsi szemcseméretű a nemesvakolat, akkor kiadhatja azt a hatást lefestve.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74595) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!
Mit gondoltok erről a Lidl-s gérvágó fűrészről? Otthoni, egyszerűbb barkács vágásokra használnám. Bár a "gérvágás, kb. -45 - +45 között" nem ad túl nagy szabadságot.

Szerk.:
Bár akkor már talán inkább ez a Makita vagy ez a Metabo?
Melyiket ajánlanátok a 3 közül?

[ Szerkesztve ]

(#74596) lemmy71 válasza Sixkiller6 (#74592) üzenetére


lemmy71
őstag

Teljesen mindegy hogy ha majd le is fetted azt a hibát, így is úgy is megfog látszódni a nyoma :K Ha van ismerősöd tüzépen vagy festékboltban akkor kérj egy bő marék nemesvakolatot és javítsd ki vele, de ne szalagozd körbe a hibát mert úgy sokkal feltűnőbb lesz. Egy kicsit vékonyan rá kell húzni a meglevő vakolatra is és utána kell átdörzsölni, majd amikor jól meghúzott egy kemény ecsettel átdörzsölöd a régi részt.

Samus
"Festeni fogja a falat, tehát teljesen mindegy, milyen lesz alatta." Szerinted :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74597) emre


emre
veterán

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#74598) Inhouse válasza emre (#74597) üzenetére


Inhouse
őstag

Atyaég! :) De legalább nem fűrészlap van rajta...abból volt legalább egy halálos baleset, persze nem a tákoló halt meg.

Üdv Inhouse

(#74599) Barret001 válasza lemmy71 (#74596) üzenetére


Barret001
addikt

Az a gond,hogy a nemes vakolat tele van " üveggolyókkal." Távtartónak vannak benne,megadják a rétegvastagságot. Ennyivel lesz magasabb a rájavított réteg! Ezért kell kimaszkolni,hogy a régi felületre NE jusson az új vakolatból. Igy lesz kb egyforma magasságú. Én javítottam rá ragasztás nélkül.Szakkifejezéssel "stócos"' lett.Benne van a lépcső teljes hosszban,amit javítottam.Így jár,aki nem hagy rá pluszban szinezőt...Inkább dobd ki,mert nem lehet rájavítani szakszerűen,ha kevés lett az anyag...

(#74600) inf3rno válasza emre (#74597) üzenetére


inf3rno
nagyúr

ok :Y

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.