Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73651) Samus válasza do3om (#73650) üzenetére


Samus
addikt

Ez az, amit ki kell vinni a pincéből, de nagyobb, mint az ajtó?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#73652) S.Y.S. válasza C. s. (#73609) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Ez esetleg, nem büdös, nem veszélyes: [link]

(#73653) PitLee válasza Atomgeszi (#73643) üzenetére


PitLee
őstag

PLC-ben itt van egy jó beszélőkéjű úriember Walter Reéb
https://www.youtube.com/c/WalterRe%C3%A9b/search?query=PLC

Nem értek hozzá túl jól, de a tegnap említett "Multifunkciós időrelék" közül szerintem van olyan ami jó lehet.
A legtöbb tápfeszültség igénye AC/DC 12 - 240 V (AC 50 - 60 Hz)
ha az Aux-ról megy a folyamatos táp és az elsőnek induló kapumotorról vagy a villogóról kapja az impulzus jelet, majd a beállított x idő után lekapcsol.

Közben rákerestem a vezérlődre
Thalia L pdf
az AUX kimeneteket lehet programozni 11féle módjuk van
közülük a pl: 2-es COURTESY LIGHT Contact stays on for 90 seconds after the last operation.

[ Szerkesztve ]

(#73654) do3om válasza Samus (#73651) üzenetére


do3om
addikt

Egy istállóban van, nincs ilyen gond. :D
De nem hiszem hogy kellesz. Gondoltam hogy szétvágni és van 6db 1x1m es vastag lemezem.
De hátha kell valakinek. Csak kéne valami kezdő árat kitalálni.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73655) PitLee válasza do3om (#73654) üzenetére


PitLee
őstag

A tartály felület és a vastagság méreteiből kapsz egy tömeget amit pl: a MÉH telepi vashulladék árával felszorozva megkapod a minimál értékét kb.
A fém iparban az 1000x2000x1mm-es tábla lemez 16kg kb.
Tehát a kb 6m2 x 5mm x 8kg az kb 240kg x45Ft az 10800Ft a minimum. . . . Testvírem :DDD

(#73656) Inhouse válasza Samus (#73648) üzenetére


Inhouse
őstag

Igen, a hangfrekis előtt volt használatban. Nagyjából belőtték azt az éjszakai időszakot, amikor csendesebb volt és akkor mehettek a bojlerek. Gondolom városrészenként, vagy valahogy még eltolva, hogy ne egyszerre kapcsoljon az összes. A ma is kapható mechanikus kapcsolóóra elődje.

Üdv Inhouse

(#73657) do3om válasza PitLee (#73655) üzenetére


do3om
addikt

Azért így egyben csak többet ér.
Inkább megnézem az bolti acéllemez árat és abból számolok, a munkaidő meg ára így nem lesz csak anyagköltség. Ilyen nagy tábla jó állapotú lemezt úgy sem adnának oda a MÉH telepen sem csak jóval drágábban, meg szerintem ritka is ilyen tábla lemez.

Az anyagköltség kb 100e. felrakom valami apróra 80e ért. hátha keres valaki ilyet.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73658) mephi666 válasza PitLee (#73655) üzenetére


mephi666
nagyúr

Szénacél lemezt 7,85-el számolunk :) 1x1000x2000mm-es lemez így sorban behelyettesitve 1x1x2x7,85kg (15,7)

Ui: acélkereskedelemben melózok :) ...amúgy nagyon fika áron veszik át méhtelepen a hulladékot, miközben az elmúlt hónapokban brutálisan elszálltak az árak

Ui2: ha vannak pontos méretek és anyagvastagság, tudnék árat számolni, hogy sima s235 minőségű acéltáblákból hogy jönne ki listaáron az anyag

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73659) PitLee válasza do3om (#73657) üzenetére


PitLee
őstag

Minimum árat számoltam, ami alatt nem érdemes eladni.
Persze hogy többet ér, de ezt te tudod kiszámolni.
Ha belseje is tip-top akkor jó áron ellehet adni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#73660) lemmy71 válasza do3om (#73650) üzenetére


lemmy71
őstag

Szerintem csak kilóra tudod eladni.
De ha már szeretsz vassal foglalkozni, akkor inkább csinálj belőle egy király szekrény smókert, azt már jó pénzért eltudod adni, bár ha egyszer megkóstolod a bbq -t akkor tuti nem adod el :DDD

[ Szerkesztve ]

(#73661) kisvárosi0


kisvárosi0
újonc

Sziasztok.Valaki közületek alakitott már át robogót 3 kerekűre?
Kisszekeret szeretnék utána kötni és azért alakítanám át ha nem túl bonyolult,bár gondolom nem is egyszerű.

(#73662) A Zéé válasza kisvárosi0 (#73661) üzenetére


A Zéé
addikt

Robogót kvázi esélytelen, mert olyan a hajtása. A hátsó variátor nem olyan kialakítású, hogy az mindkét irányba tudjon hajtani.
Ha láncos a hajtás, akkor talán még lehetne berhelni valahogy, de ezt a sztorit engedd el... Segédmotoros kerékpárral nem is szabad vontatni, ha még rendszámos robogó, akkor az átalakítást vagy lepapíroztatod, hogy hivatalos átalakítás legyen, ami a világ összes pénze, de leginkább ideje. Mert nem csak annyi, hogy bemész egy vizsgapontra, hogy "srácok ezt csináltam, kellene új műszaki" vagy pedig nem mehetsz vele közúton.
Piaggio APE amit keresel.

Just a simple Lineman...

(#73663) pjen válasza Ciccuka (#73637) üzenetére


pjen
félisten

Abban az időben még nem volt ez a földelési, érintésvédelmi cirkusz.A vasalóban, tűzhely lapban cserélhető porcelán gyöngy szigetelésű fűtés volt.A csöves rádió sasszén rajta lehetett a 220 esetenként.A földelést esetenként a vízvezeték képezte, ha volt egyáltalán, panelban nem.A Fi reléről nem is igen hallottunk, az épületek AL vezetékkel voltak szerelve pedig akkor is voltak nagy fogyasztók.Nova tűzhely,bojler, mégsem halltúnk halomra és nem is volt elöerjedt a lakástűz elektromos változata.

(#73664) mephi666 válasza A Zéé (#73662) üzenetére


mephi666
nagyúr

tejóég, ránéztem hahu-n és félmilla fölött indulnak ezek a 20-30 éves "hobbit barkasok" :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73665) kisvárosi0 válasza A Zéé (#73662) üzenetére


kisvárosi0
újonc

Értem,köszönöm a választ,akkor nem erőltetem.Egyébként félreértettél,nem használnám közúton,csakis a kertben.Uyanis a kertem van 500 méter hosszú,és a fát hordanám vele meg a földet a tereprendezéshez.....Lehet jobban járnék akkor egy robikaapával vagy quaddal.Robogó azért jött számításba mert az van itthon,szomszéd tákolt a kis robogójához utánfutót és úgy csinál hasonlókat vele,csak 2 kerék instabil,megállás,indulás nem a legjobb vele,mindig borulna elfelé.

(#73666) A Zéé válasza kisvárosi0 (#73665) üzenetére


A Zéé
addikt

erre sztem a legjobb/legolcsóbb a gumikerekes rotakapa, az ki van találva.

Just a simple Lineman...

(#73667) cinemazealot válasza kisvárosi0 (#73665) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha csak az kell, hogy ne dőljön el és nem mész vele közútra, akkor építs rá két oldalsó (hajtás nélküli) pótkereket (mint amilyen a gyerekbicikliken van). Vagy nézz egy papír nélküli bontószökevényt (szgk-t, kistgk-t, bármit), amit trailer-rel hazavitetsz, a kertedben meg azt csinálsz vele, amit nem szégyellsz. :) imibogyónak volt ilyen DIY kerti traktor projektje, de úgy emlékszem, végül nem fejezte be.

(#73668) Atomgeszi válasza PitLee (#73653) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi!

Igen, most nézem én is, hogy van ilyen kimenete.. Mondjuk csak 1A. Tehát ezzel megint csak külön tudok vezérelni valamit.
90 sec mondjuk elég lehet az utolsó nyitás/csukás után.

Ezzel akkor nem is időrelét kéne vezérelnem, hanem egy sima 24V relét, aminek a kimenetén lehet kapcsolni 230V-t.

(#73669) Ciccuka válasza pjen (#73663) üzenetére


Ciccuka
veterán

Sok helyen használnak még alumínium vezetéket is.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73670) pjen válasza Ciccuka (#73669) üzenetére


pjen
félisten

Például a szolgáltató Al légvezetéket használ.

(#73671) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Jól sejtem, hogy ez megkotlott? [link]
Üt, ráz, leállítás után még fél órát pörög, kézzel ellenállás nélkül tekerhető a fej.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#73672) PitLee válasza TheProb (#73671) üzenetére


PitLee
őstag

Az egy excentercsiszoló, ha jól látom és ezek ilyenek, de itt egy vidinyó ahol szétszedik
https://www.youtube.com/watch?v=cbHdtPvGqKc

(#73673) TheProb válasza PitLee (#73672) üzenetére


TheProb
veterán

Az, de szerintem ez akkor sem a gyári állapot. Sokat nem használtam, de az elején nem emlékszem, hogy ilyen lett volna. Illetve ráznia, ütnie szerintem akkor sem kéne. Használtam anno metebo-t, az nem művelt ilyet.
Illetve a fordulat is ingadozik. Bár az lehet a vizes csiszolás miatt... :D

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#73674) Barret001 válasza TheProb (#73671) üzenetére


Barret001
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#73675) kisvárosi0


kisvárosi0
újonc

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget,egy robikapa lesz a megoldás egyelőre,aztán meglátjuk hogy válik be.
Elgondolkoztam egy papír nélküli autón is,de azt szerintem többet kéne szerelgetni mint amit használnám.

(#73676) Utka


Utka
tag

Üdv!
Ugyan nem igazán gány, hanem levegő.
Aldis - Ferrex - ütvecsavarozó... ~9000ft * Érdemes?
Ugyanitt kompresszor is lesz, bár kicsit sokallom, de nem értek -ehhez sem - hozzá.
Kompresszort kell vennem, csak nem mindegy milyent mennyiért....
Mit tanácsoltok?

KÖszönöm.
.
(Igen, egy másik topikban is kérdeztem. Eredménytelenül.)

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#73677) pjen válasza Utka (#73676) üzenetére


pjen
félisten

Attól függ mire akarod használni, otthon hobbi szinten jó lehet a csavarozó.A kompesszor kereket fújni, levegővel tisztítani jó lehet.Egy plusz légtartállyal, levegős szerszámokhoz , akár festék szóráshoz is jó lehet.

(#73678) lemmy71 válasza kisvárosi0 (#73675) üzenetére


lemmy71
őstag

Tudom hogy van hobby elektronikai fórum de itt hamarabb kapok választ :D Van az asszonynak egy Zelmer Aquario porszívója amin a fordulatszám szabályzó tranzisztor megadta magát és csak a legalacsonyabb fordulaton működöt a gép. Nem estem kétségbe pik pak levágtam a tranzisztort és fixre kötöttem, azóta megy mint a tornádó :DDD Most megint szét kaptam más dolog miatt és eszembe jutott hogy jó lenne megcsinálni a fordulatszabályzót rajta. Na az lenne a kérdésem hogy, BTB 16 600BW kel bele, de mi lenne ha egy BTA16-800BWRG raknák be helyette és az tovább bírná :F Nem igazán vágom ezt a témát azért kérdezem, vagy hülyeség az elgondolásom :U
Nem kisvárosi0 fórumtársnak írtam, mellé nyomtam bocsesz.

[ Szerkesztve ]

(#73679) lemmy71 válasza Utka (#73676) üzenetére


lemmy71
őstag

Ahogy már előttem is írták, otthonra tökéletes és a kéthengeres kompresszorok ennél drágábbak máshol.

(#73680) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Akkora a szegénység, hogy egyesek már a törött bútort is felhasználják. [link]

Buliban hasznos! =]

(#73681) Utka


Utka
tag

Köszönöm szépen!
:R

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#73682) Inhouse válasza lemmy71 (#73678) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem tranzisztor, triak. Ha 600V-os volt benne, az is elég, de rakhatod a 800V-osat is, mindegy. A Hestore.hu-n kevesebb, mint feleannyiba kerülnek.
Valami miatt tönkre ment, de nem azért mert gyárilag túl kis feszültségre méretezték.

Üdv Inhouse

(#73683) lemmy71 válasza Inhouse (#73682) üzenetére


lemmy71
őstag

7 - 8 év után adta be a kulcsot, egy kis alumínium hűtőbordára volt felcsavarozva. Na majd akkor veszek és beleteszem, csak már nem igazán emlékszem melyik lábát hová is kell forrasztani :U ha elakadnék majd dobok egy képet róla hátha az segítene. De úgy néz ki hogy egy forgó részt is vennem kell hozzá, az meg húzósabb lesz 11k. az egyik oldali szénkefe iszonyatosan szikrázik és búg is rendesen, de a motor kiforog, kicseréltem a szénkefét de semmi javulás, valahol azt olvastam hogy ilyenkor az álló rész is ludas lehet :U
Köszönöm a segítségedet és az infót ;)

(#73684) pjen válasza lemmy71 (#73683) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg megpróbálhatod a forgórészt "kibikázni".A szegmensek közti rést szokták eszterga padon finoman kitisztítani.

(#73685) Inhouse válasza lemmy71 (#73683) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha motor baj is van, akkor nem csoda, hogy elszállt az elektronikában is valami. A motor menetzárlat újratekercselést jelentene, vagy cserét, az pedig legtöbbször gazdasági totálkár.
Jellemzőbb hiba, hogy a csapágy tönkremegy.
Érdemes lehet még a kommutátor szegmensek között óvatosan kikaparni az esetleg oda rakódott kefe port, mert az is csinálhat ilyet.

Üdv Inhouse

(#73686) darvinya


darvinya
titán

Holnap én is Mítoszírtós leszek, s jön a szürke DuckTape. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73687) Jarod1


Jarod1
addikt

kicsit Megájveres:) de az enyém :Y

Kábelcséve

Hozzávalók: Alufólia tartó papírhengere,
Szösztelenítő Henger

(#73688) lemmy71 válasza pjen (#73684) üzenetére


lemmy71
őstag

Ma átnéztem a szegmenseket, kettő kijjebb volt mint a többi ott eléggé meg is volt égve. Lereszeltem :DDD aztán oszlopos fúróba fogtam és átcsiszoltam, utána nagyító alatt alaposan kitakarítottam a szegmensek közti nútot. De ugyan úgy veri az egyik oldal a szikrát. Remélem az állórész nem lett kuka, nem érzek rajta "amper szagot" és égési nyomokat sem látok. Holnap megrendelem a forgórészt 11k, remélem úgy már jó lesz :U

#73685 Inhouse
A fordulatszám szabályzó triak már jó pár éve hogy elszállt, a forgórész meg most pénteken adta be a kulcsot, nem egymást nyírták ki ;) A csapágyak jók, nem szorulnak de azért kipattintottam a porvédőt és adtam nekik egy kis zsírt, maga egy új motor horror 30k. De lehet hogy az évek óta gyülemlett szénpor ölte meg most, amikor szétszedtem és kompresszorral kifújtam, olyan volt mintha egy fángli kormot feldobtam volna, a szénkefe is szinte "füstszűrőig elvolt szívva" :DDD

(#73689) Barret001 válasza lemmy71 (#73688) üzenetére


Barret001
addikt

Mindkét irányba ugyan az a szénkefe szikrázik? Nem mondanám rá hogy forgórész hibás.

(#73690) lemmy71 válasza Barret001 (#73689) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem, csak az egyik szénkefe szikrázik de nagyon, a szénkefék újak most vettem az egyiket újra kellett csiszolnom mert le is tört belőle egy darabot a kommutátor.

(#73691) lemmy71 válasza Barret001 (#73689) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez az állórésze hogy tudnám egyszerűen ellenőrizni hogy jó :F
Ez pedig a hozzávaló forgórész szerintem az enyém már kuka, gondolom az nem igazán egészséges amikor két három szegmens kijjebb áll a többitől :U

(#73692) tupacamaru válasza lemmy71 (#73691) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nincs esztergályos ismerősöd, talán egy próbát megérne ha felszabályozná.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#73693) lemmy71 válasza tupacamaru (#73692) üzenetére


lemmy71
őstag

De van, de ma annyira lecsiszoltam az oszlopos fúróban hogy már nem adna ki egy újabb szabályzást :( és szerintem az az egy két szegmens mintha mozogna, különben nem tudom elképzelni hogy lehetett magasabb a többinél :U

(#73694) tupacamaru válasza lemmy71 (#73693) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ha mozog az nem jó, de a fúróban megcsiszolás nem egyenlő a felszabályozással.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#73695) Barret001 válasza lemmy71 (#73693) üzenetére


Barret001
addikt

Hát ha magasabb a többinél,akkor kimozdult...És ha már megmozdult,menni fog az tovább is. És üti a szénkefét,szórja a szikrákat.

(#73696) PitLee válasza lemmy71 (#73691) üzenetére


PitLee
őstag

"forgórész szerintem az enyém már kuka"
ugyan már, csak nem jó helyre születtél :DDD
[YT videó]

Elvileg nekünk is valami hasonló vasunk van, ez nem lengyel gyártmány volt ?

(#73697) chopin42 válasza PitLee (#73696) üzenetére


chopin42
őstag

:Y Azta :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73698) lemmy71 válasza PitLee (#73696) üzenetére


lemmy71
őstag

Le a kalappal az ilyen mágusok előtt :R
Nem tudom kik gyártották, de nagyon jó gép, ezenkívül van még két nagy gép, de ez könnyű praktikus és nem borul fel amikor huzigáljuk :N
Bár lehet hogy ez praktikusabb megoldás lenne, a forgórész árán meg vehetnék két tálca sört magamnak :DDD

(#73699) darvinya válasza chopin42 (#73697) üzenetére


darvinya
titán

Normál kézi felújítás, így csinálják mindenhol.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73700) Samus


Samus
addikt

Tudtam, hogy ott van, egyik oldalról elkezdtem fúrni, oké, nincs cső. Viszont kettő 16os MŰ kell, hogy átférjen a lyukon, szóval mellette is kellene fúrni, de persze elcsúszik. Kifúrom 10es fúróval, majd megküldöm a másik oldalról. Másfél centivel feljebb érkeztem, egy apró szikrát láttam csak, és utána a világítás hiányát.

Telibe, D22 fúróval.

Mivel melléképület, így marad, jövőre úgyis komoly átalakítás következik (most is csak azért dolgozok, hogy az aluvezetékek mindenhol ki legyenek cserélve a melléképületekben is (ez pipa), a kazánház, garázs, és tároló külön csőben, külön vezetéken kapjon áramot (ezt csinálom most). Szerencse, hogy a kötésdoboz 10 centire volt, kihúztam a Wago-ból a szálakat, kaptak zsugorcsövet (kivéve a zöldsárga, az szigszalagot)

Viszont kombinált C10 Fi relét le kell cserélni (szóltam a villanyszerelőnek, hogy ide a háztól szétválasztva, külön kérek egyet), mert ugyan az életvédelmi része leoldott, de a biztosíték része nem. Az ezt a kört kiszolgáló B16 bizti viszont igen (3 fázis van a házban). Bár a fene tudja, úgysem rövidzárvédelem a dolga, és lesz egy plusz elosztótábla a kazánban (ide is jön egy közvetlen cső az órától, a kazánházban fogom szétosztani 4 felé, és mindegyik kap egy kismegszakítót a szakaszolhatóság miatt.

A B16 kismegszakító országos hiánycikk, vagy csak nálunk az?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.