Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74151) Sándor -P20- válasza Samus (#74147) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Rá van írva a tárcsára.
A szegmentált Dry cutting, (száraz vágás.)
A nem szegmentált Vizes vágás.
Az oldalán perforált vizes / száraz vágás.
:C :DDD
Mod:
A két belinkelt tárcsánál fent a piktogramok jelzik.

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#74152) PitLee


PitLee
őstag

Ez nem semmi https://youtu.be/m1XfRP9Wcjc
Az első szerelő topik hű hálózatot alakított ki zöldsárgával, erre jön a szakember és "elrontja" :DDD

(#74153) moleculez


moleculez
veterán

[link] Azért ehhez mennyi ződcsárga kellhetett.

Ez azért bőven kimeríti a veszélyeztetés fogalmát... :W

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#74154) inf3rno válasza PitLee (#74152) üzenetére


inf3rno
nagyúr

azige :C

Buliban hasznos! =]

(#74155) PitLee válasza moleculez (#74153) üzenetére


PitLee
őstag

Az egyik képen a télen kopogós keményre megfagyó ződ kerti slagban vezették a gázt az az nem sámli. gugli kereső link

(#74156) Barret001 válasza PitLee (#74155) üzenetére


Barret001
addikt

Ha nincs benne jégdugó,az a 0,03 BAR nyomású földgáz átfér rajta :)

(#74157) Samus


Samus
addikt

Biztos csak nekem új egy cső közepének megtalálása a paláston furatkészítés céljából, de ezt a módszert megosztom veletek: [link]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74158) PitLee válasza Barret001 (#74156) üzenetére


PitLee
őstag

Nem is a nyomás aggasztott, csak ha ép megvan fagyva és véletlen valaki megbotlik, belerúg lehet el is törik :DDD

(#74159) Barret001 válasza Samus (#74157) üzenetére


Barret001
addikt

Csak videóban használják,valós körülmények között nem működik. A csigafúró ugyanis hajlékony...Erre találták fel a csúcsfúrót.Az nem mászik el!

(#74160) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a ház körüli 30 cm széles járdában milyen gyakran kell diletációt beiktatni?
Illetve, hogy ez annak számít-e...

(#74161) Barret001 válasza v!ct0y (#74160) üzenetére


Barret001
addikt

Méterenként szoktak,de teljes szélességben! 1 cm bőven elég.

(#74162) pjen válasza v!ct0y (#74160) üzenetére


pjen
félisten

Vékony hungarócell csikot tegyél, tud mozogni, de nem nől ki a gaz.

(#74163) v!ct0y


v!ct0y
veterán

De ez nem ér le a földig. Ez kb 2 cm mély....

(#74164) Barret001 válasza v!ct0y (#74163) üzenetére


Barret001
addikt

Ha repedni kell,ott fog repedni! A semminél több.

(#74165) lemmy71 válasza Barret001 (#74164) üzenetére


lemmy71
őstag

Vagy nem :DDD a faltövében gyönyörűen összetörik majd ;)

#74160 v!ct0y
Ilyen keskeny betont cirka 120 centinként elég dilatálni, oda egy farostlemez vagy egy olajjal bekent vaslemez is elég lett volna, amit később kitudsz húzni. De a faltövénél párhuzamosan is dilatálni kellett volna :K

(#74166) moleculez


moleculez
veterán

Ez a járda thread most hasznos volt, épp most akarok egy csíkot a hátsó kertbe. :R

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#74167) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Sziasztok!
Fűtéscsőre (távfűtés) kívülről tudtok ajánlani olyan burkolást, ami hangszigetel? És lehetőleg ne szürke vagy fekete legyen, jó lenne fehér vagy világos színű :) .
Köszi előre is az ötleteket!
Habszivacs
Pl ezt nem tudom, hogy bírja-e a hőt, valamint a színe nem jó. Lehet ezeket valahogy festeni? :)
Ha hülyeségeket kérdezek, akkor azt írjátok :)

(#74168) PitLee válasza v!ct0y (#74160) üzenetére


PitLee
őstag

A tutit én sem tudom, de szívesen néztem YT videókat.

Amit én néztem videókat, ott durván lehúzzák a felületeket, majd simítókkal addig gyaszálják míg elérik a kívánt minőséget

majd a célszerszámmal kialakítják a széleit és esetleg a dilatációs hézagokat ha vékony vagy ha vastagabb a beton akkor azok nyomvonalát is behúzzák vele,
YT link

Groover a dilatációhoz a hasán lévő taraj csinálja a vájatot

Edger ezzel a beton szélét törik le

Vastagabb betonnál mikor elért egy bizonyos kötési állapotot akkor géppel és gyémánttárcsával belevágják a dilatációs hézagot.
YT link

Angol leírás dilatáció
link

Röviden
A beton vastagságának 24x-36x -a az egybefüggő négyzet felület.
Pl 10cm vastag betonnál 2,4x2,4m és 3,6x3,6 m között
(egyszer kérdeztem egy szakit az 3x3métert mondott, az amolyan arany középút)
(persze ez nem a járdára érvényes)

A dilatációt a vastagság 1/4 és 1/3 ig kell elkészíteni
10cm-nél kb 3-4 cm

YT link :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74169) lemmy71 válasza PitLee (#74168) üzenetére


lemmy71
őstag

Szerintem egy kicsit túl gondolod :DDD

(#74170) moleculez válasza lemmy71 (#74169) üzenetére


moleculez
veterán

Szakszerűen, megfelelő szerszámokkal... hol itt a topikhűség?! :F :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#74171) PitLee válasza lemmy71 (#74169) üzenetére


PitLee
őstag

Figyelj egy 30cm széles járdára is rákel készülni, de piszkosul :DDD
https://youtu.be/Rwvp0mRm9Lc
Amúgy ez olyankor van nálam, pl amikor nekem is kell majd betonoznom és próbálok rákészülni, persze túltolom egy kicsit és ilyenkor valaki rákérdez a fórumon akkor így rázúdítom :DDD

(#74172) Essejó válasza lemmy71 (#74169) üzenetére


Essejó
veterán

Meg hogy a dilatáció a vastsgság negyedéig - harmadáig tart? Az pont arra jó hogy télen napközben megáll benne az olvadék, éjjel meg szétnyomja a fagy. Még ennyi ostobaságot egy rakáson. :DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74173) lemmy71 válasza moleculez (#74170) üzenetére


lemmy71
őstag

Egy fanyelű vasgereblyét betekersz zöld-sárgával hogy ne menjen szálka a kezedbe, majd végig karistolod vele a friss betont, így meglesz a dilatáció és csúszásmentes lesz a járda :DDD

(#74174) Barret001


Barret001
addikt

Múltkor próbálkoztam hamulúgos akku készítésével,ami nem jött össze...Vörösréz,és alumínium pólusokat raktam bele a lúgfürdőbe.Az alumínium eltűnt,megette a lúg...És ezt nem értem! Minden leírás,videó,alumínium pólust említ...A vörösréz nem fogyott.

(#74175) PitLee válasza Essejó (#74172) üzenetére


PitLee
őstag

Anno az öregektől majd később a építkezésen én is a bedobunk valami deszkát vasat verziókat láttam, melyek teljes beton vastagságot átfogták.
Persze érdekelt a miértje a vidinyókban látottaknak is.

A lényeg
A beton zsugorodásából keletkezik egy feszültség,

"Egy átlagos beton száradási zsugorodása kb. 0,5 ezrelék, azaz a 24 m széles betonsáv – akadálytalan zsugorodást feltételezve – 12 mm-t zsugorodik, tehát elméletileg a betonozás időpontjához képest 6 mm-t húzódik össze a betonlemez az egyik oldalán"

ide használják az irányított repesztést nagyobb felületeknél, erre alkalmazzák ezt a 1/4 , 1/3 elvet.
control joints

Annyi a dolga, hogy ott repedjen ahol mi szeretnénk.

Ne ott ahol nem szeretnénk

A hőhatástól eredeztethető tágulás,

"A beton hőtágulási együtthatója 0,012 ezrelék, azaz 24 m-es hosszban 80 ⁰C-os hőmérséklet-növekedés esetén a betonszerkezet kb. 23 mm-t tágulhat (akadálytalan hőmozgást feltételezve), ami 11,5 mm tágulást jelent egy oldalon."

ide alkalmazzák a teljes keresztmetszetben való elválasztást a betonszelvényeknél.

Tehát ha 24 méterenként van hőtágulási dilatáció egy járda szakaszon pl colos deszka és a járda szélességéhez mérten 1,5-2-2,5 méterenként be van húzva egy "control joint" akkor elvileg működhet a mutatvány.
A "control joint"-nak még van egy olyan előnye, hogy a repedés nem sima felületű így a két betonfelület széle kisebb eséllyel mozdul el egymástól a ráható erőktől.

linkek
http://www.betonujsag.hu/lapszamok/cikk/2289/a-homersekletvaltozas-karos-hatasai-a-kuelteri-betonlemezekre

https://blog.strongholdfloors.com/epoxy-floor-coatings-what-about-the-cracks-what-if-i-have-a-joint-part-2

https://buyersask.com/structural/concrete-slab/control-joints-expansion-joints-cold-joints-concrete/

https://www.finehomebuilding.com/2005/07/01/control-vs-isolation-joints-in-a-concrete-driveway

(#74176) inf3rno válasza Barret001 (#74174) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nekem nem meglepő, hogy az alut megeszi a lúg.

Buliban hasznos! =]

(#74177) darvinya válasza Barret001 (#74174) üzenetére


darvinya
titán

Nem mindegy milyen Alu, mert csak 6xxx felettieket nem eszi meg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74178) Barret001 válasza darvinya (#74177) üzenetére


Barret001
addikt

Az anyagát nem tudom,alu hűtőborda volt :) Ahol még megvan,ott alufólia vastagságú.Szép egyenletesen megette.

(#74179) hotkar válasza Barret001 (#74174) üzenetére


hotkar
aktív tag

Tőtteni kellett volna ellenirányban, nagysebességgel :DD

Termelt legalább valami villanyt?

Egyébként a NaOH tényleg goromba az alumíniummal, nekem a gyönyörű konyhai díszlécből konyhai takarólécet csinált. :(((

[ Szerkesztve ]

(#74180) darvinya válasza Barret001 (#74178) üzenetére


darvinya
titán

Alu hűtőborda jó, ha 4xxx -es. :DDD
Már nyálazni sem szabad, mert elporlad pillanatok alatt.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74181) Aaron14 válasza darvinya (#74059) üzenetére


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Laminált padlót hol érdemes vásárolni?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#74182) user12 válasza Aaron14 (#74181) üzenetére


user12
őstag

Obi, praktiker, vagy valamilyen kisebb-nagyobb padló szaküzlet.
Mi obi-praktikerből vettük. Nincs vele baj.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#74183) Aaron14 válasza user12 (#74182) üzenetére


Aaron14
őstag

Diego esetleg? Cegléden ez van csak sajnos. De persze ha gázos, akkor megoldom.

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#74184) lemmy71 válasza Aaron14 (#74183) üzenetére


lemmy71
őstag

A diego minőségben jobb mint az obi és a praktiker ;)

(#74185) Inhouse


Inhouse
őstag

Rossz helyre ment...

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#74186) macilaci78 válasza Aaron14 (#74181) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Cegléden, nem is kérdés. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74187) user12 válasza Aaron14 (#74183) üzenetére


user12
őstag

Jó lehet az is.
Nem tudom, hogy Cegléden milyen választéka van, mi Szolnokon néztük anno, de ott nem volt olyan színű/mintájú, mint amilyet mi akartunk.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#74188) Fr3eWar válasza Aaron14 (#74183) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Mi Diego-ba vettük Krono 12mm-est én raktam le a 4 szobába, pofon egyszerű volt, minden elsőre stimmelt, nagyon masszív a nút is rajta. Ilyen fajtát https://krono-shop.com/bg/en/laminate-flooring/mystyle-myart/wild-west-oak-k224

Sógorék Kecskemét parkettaáruház (ceglédi út) vettek valamilyet, segítettem neki is lerakni, de olyan volt hogy kis műanyag betétek voltak benne amik összepattantak utána kb lehetetlen volt sérülés nélkül szétszedni (csak szét csúsztatni lehetett, de mivel nem volt 1mm anyag sem a csapolásnál kb esélytelen volt széthúzni), volt jónéhány lap aminek már a csomagolásba le volt törve a vékony illesztő felülete.

(#74189) NoMix


NoMix
tag


Manapság olyan olcsó a dióda hogy jobban megéri a gyártónak azzal vezetékezni...

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#74190) Samus válasza Fr3eWar (#74188) üzenetére


Samus
addikt

Ez direkt ilyen összerakás után, hogy fuga marad közte? Ilyen van a munkahelyemen is, elég furcsa, de pár éve lent van, és nincs tele feket retekkel a fuga, ami elég különös (és furcsa).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74191) user12 válasza Samus (#74190) üzenetére


user12
őstag

Az a mintázatában van, nem?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#74192) Samus válasza user12 (#74191) üzenetére


Samus
addikt

Nem, ami nálunk van, abban konkrétan kézzel is érezhető fugák vannak. Először azt hittem, rosszul van összerakva, de ahhoz túl szabályos.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74193) NoMix válasza NoMix (#74189) üzenetére


NoMix
tag


A megoldás laptop töltő és működik a fúró. Az akku 1 óra töltés után 1 percig üzemelt.

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#74194) macilaci78 válasza Samus (#74190) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kétféle megoldás van: V-fuga, alias fóz, vagy maga a dekor az egyik hosszú és rövid oldalon van kihúzva. Előbbi esetben szokás kontrasztos színnel kihúzni a fózt, utóbbi esetben pedig pici falccal mélyítik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74195) macilaci78 válasza NoMix (#74193) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A töltő impulcusokkal tölti az akkut, az AC-DC tápegység pedig folyamatos tápellátást biztosít. A laptop tápegység a laptopban lévő töltőelektronikát táplálja, nem a laptop akkuját tölti.
Anno airsoft elektromos puskát szereltem és lustaságból a töltőről akartam kipróbálni a motort az akku helyett. Azt hittem, rossz a motor, mikor csak fel-fel pörgött egy fél másodpercre és ezt csak ismételgette, mígy az akkuról folyamatosan pörgött.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74196) user12 válasza Samus (#74192) üzenetére


user12
őstag

Érdekes
Személy szerint nem tartom praktikusnak, ahogy mondtad is , telemehet kosszal vagy apróbb dolgokat elnyelhet.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#74197) PitLee


PitLee
őstag

fózolás, élletörés
Hajópadló, lambéria, parketta . . . stb

(#74198) moleculez


moleculez
veterán

Apósom kipróbált egy városi legendát:
szóval valaki úgy verte telibe a kocsi bal hátsó ajtaját, hogy az szépen behorpadt, persze vitte a festéket is. Most épp nem fér bele elvinni megcsináltatni, aposomat meg zavarta, ezért kihúzta WC pumpával. Sokkal jobb lett. Persze a festés nem ugrott vissza, de már nem olyan csúnya a horpadás.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#74199) Fr3eWar válasza Samus (#74190) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Igen, nekünk kifejezetten tetszett, 4 oldalt fózolt, tehát minden felső oldala le van törve kb 1,5mmx1,5mm-re, de ettől a lapok teljesen összezárnak, szóval nem olyan min a fuga, hogy utólag kell kitölteni.
Emellett a lapok felülete is struktúrált, kellemes a talpnak, hogy nem teljesen sima.

(#74200) Bile Demon válasza NoMix (#74189) üzenetére


Bile Demon
őstag

A sorbakötést ponthegesztett lemezekkel oldották meg itt is.
A diódák az egyes cellákat védik a mélykisütéskor előforduló átpolarizálódás ellen. (A leggyengébb cellát/cellákat, amik már kimerültek, a többi ellentétes polaritással tölti, hogyha mégis tovább használják így a gépet.)

Bruhe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.