Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73351) Inhouse válasza darvinya (#73350) üzenetére


Inhouse
őstag

Hogy működik ez az önkompresszió?
Közben találtam róla videót, de még nem értem. Rátekerem ugyanúgy, mint a sima rátekerőset, és közben megtörténik a kompresszió?

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#73352) darvinya válasza Inhouse (#73351) üzenetére


darvinya
titán

Igen.
A sima tekerős csatlakozónál, csak a külső árnyékoló fólia és vezetőt gyűri be a csatlakozó burkolat alá.
Önkompressziósnál, egy menetes belső kúp szorító van.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73353) betyarr válasza darvinya (#73352) üzenetére


betyarr
veterán

mennyire kell erősen fogni a szereléshez a kábelt?sajnos nagyon rövid ami a falból kilóg.max fogóval fogok tudni rendesen ráfogni.de azzal sem biztos,hogy jó ötlet,nehogy elbarmolja azt a kis részt is...nem esne jól egy újravezetékezés,pláne hogy sztem nem csőben megy,hanem be van vakolva :U

(#73354) darvinya válasza betyarr (#73353) üzenetére


darvinya
titán

Pont annyira kell erősen fogni, mint a sima tekerősnél.
Ez egy sima tekerős, csak van benne egy menetes ellenkúp, amit behúz a menet.
Letekerhető, ha nincs teljesen betekerve.
De van olyan is, aminek a végén lévő műanyagot kell betolni /préselni csatlakozó testbe. [link]
Ezt egy kisebb csőfogóval/vízpumpa fogóval is megcsinálható.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73355) betyarr válasza darvinya (#73354) üzenetére


betyarr
veterán

nem tudom hogy egy csőfogóval hozzáférnék-e.holnap megnézem.

csőfogóval úgy gondolod,hogy a csati egyik oldalán a fém végét és a műanyag végét összenyomom?

(#73356) darvinya


darvinya
titán

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73357) fonok87


fonok87
aktív tag

Találtam egy szendvics összeszerelési útmutatót, gondoltam itt hátha érdekel valakit :) [link]

Truss me, I'm an engineer.

(#73358) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valami normális, minőségi műfüvet? Erkélyre szeretnék rakni belőle.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#73359) Pete55555 válasza fonok87 (#73357) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Biztos, hogy a tag nem normális.

De k*rvajó ;] ;)

Ui: ON_ba raktam, ez itt teljesen ontopik :D

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#73360) cinemazealot válasza fonok87 (#73357) üzenetére


cinemazealot
addikt

A 'zállat...! :DDD

Én meg éppen vacsi előtt vagyok és elszorult a szívem (gyomrom, szám stb.) azokért a morzsákért, amit a körfűrész meg a dekopír hagyott maga után. :))

[ Szerkesztve ]

(#73361) lemmy71 válasza fonok87 (#73357) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez ma mindent vitt :DDD 5*

(#73362) lemmy71 válasza TheProb (#73358) üzenetére


lemmy71
őstag

Én ilyet vettem anno a diegoban a gyerek kültéri faházába, 6 évet bírt, igaz telente felszedtem.

(#73363) Shingen


Shingen
addikt

Hali!
Próbálta már vki a Lidl Parkside porbeles hegesztőjét?

風林火山

(#73364) inf3rno válasza fonok87 (#73357) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C :C :C

Buliban hasznos! =]

(#73365) PitLee válasza fonok87 (#73357) üzenetére


PitLee
őstag

Bek@k@ :DDD

(#73366) lemmy71 válasza Shingen (#73363) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen én próbáltam, jó pár éve a szomszédom vette, aránylag jól lehet vele hegeszteni. Otthoni hegesztésekre tökéletes, főleg annak aki nem tud elektródával hegeszteni, 3 - 4milis lemezt is még meglehet vele varrni. De ha jobbat akarsz akkor keresd az DEKO védőgázas hegesztőt, cseh raktárról 3 nap alatt itt van.

(#73367) Shingen válasza lemmy71 (#73366) üzenetére


Shingen
addikt

dobsz egy linket dekoba nem találok védőgázast.

風林火山

(#73368) lemmy71 válasza Shingen (#73367) üzenetére


lemmy71
őstag

Megnéztem a DEKO Official Store -ban, igazad van most nincs, figyelni kell mert sűrűn változik a kínálat. Én tavaly vettem innen, az egyik itteni fórumtárs ajánlotta, jó gép nincs vele gondom, egyedül a munkakábelt cseréltem le egy EU csatlakozósra, így könnyebb szállítani a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#73369) Ciccuka válasza Shingen (#73363) üzenetére


Ciccuka
veterán

Porbeles hegesztő a LIDL-ből - háztáji hegesztéshez jó lesz?
[link]

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73370) Inhouse


Inhouse
őstag

Nem topichű, e azért szoktak itt lenni használható dolgok is. :)
Szóval tegnap akadt a kezembe ez a szerelhető elosztó és na, végre! pár problémát megoldottak, bár még lenne mit fejleszteni.
A falra felfogatáshoz van rajta 2 csavarhely kikönnyítés, belül egy műanyagból kiképzett csőben fut, szigetelve van!
A bekötéshez csak egy kis részt kell levenni és nem a béna lemezek alá kell bejátszani a vezetéket, hanem rendes csokiba. Az aljzatok itt is bitang szorosan vannak, de legalább kicsit elforgatva.
A többi része is szétszedhető, bár 3 ágú nútos a csavarfej. Elég korrekt az érintkezősor, nem az a nagyon vékony kínai, jó a profilozása is. Tetszik, na! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#73371) user12 válasza Inhouse (#73370) üzenetére


user12
őstag

Ismerem ezt a fajtát. A régi változata nagyon gáz volt, abban széthullott a sorkapocs
Olyankor lehet szétkapni az egész hosszabbítót :O Az újak már tényleg jobbak.
Viszont a végében hagyhattak volna egy centivel több helyet, de amúgy tényleg nem rossz

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#73372) inf3rno válasza user12 (#73371) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nagyon jó, de aki nem ismeri, annak ez az egész semmit nem mond. :D

Buliban hasznos! =]

(#73373) betyarr


betyarr
veterán

szerintetek ez a lidl-ös túlfeszültségvédő ér valamit?van tapasztalat/vélemény róla?nem tom villámcsapás esetén is hasznos?vagy az nem ez a kategória? [link]

[ Szerkesztve ]

(#73374) Barret001 válasza Inhouse (#73370) üzenetére


Barret001
addikt

És ez is ezer forintba kerül? Mert akkor sikeres lesz!

(#73375) user12 válasza betyarr (#73373) üzenetére


user12
őstag

Középkategóriás
Kb hasonló kategória lehet, mint a belkin, delight és hasonló cuccok.
Többet ér, mintha nem lenne semmi, de nem garancia, hogy mindenfajta túlfesz ellen véd (tüske, impulzus, stb), azt inkább az APC vagy Legrandnál kell keresni

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#73376) inf3rno válasza betyarr (#73373) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én úgy tudom, hogy ezeknél írni szokták, hogy hány Joule energia elnyelésére képes, aztán egy idő után elfogy ez a mennyiség, ahogy jönnek a feszültség tüskék, és akkor venni kell újat, vagy cserélni benne az alkatrészt, ami ezt a túlfeszültség védelmet csinálja. Némelyiken van erre lámpa, ami ha zöld, akkor még van túlfesz védelem, ha piros, akkor meg már nincs. Ennél közelebbit nem tudok, de érdekelne azért, hogy hogyan megy ez részleteiben.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#73377) Inhouse válasza Barret001 (#73374) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem tudom, az illető megvette én csak raktam rá kábelt és dugvillát.

betyarr:
Azért azt tudjátok, hogy egy pár Ft-os alkatrész van ezekben a túlfeszültségre? Túláramra van esetleg egy kicsit komolyabb hőkioldó, de semmi mágia.

Üdv Inhouse

(#73378) inf3rno válasza Inhouse (#73377) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, de végre már leírhatnád, hogy melyik márkáról van szó. :N

Buliban hasznos! =]

(#73379) Inhouse válasza inf3rno (#73378) üzenetére


Inhouse
őstag

Ööö...most csak viccelsz, ugye? Direkt lefotóztam a hátulját, ott a teljes adatlapja... :F
De legyen...Ultratech UT-EU6 újravezetékezhető elosztó.
Volt most egy másik terméke is nálam, ez egy lapos dugvilla, ami szekrény mögé is befér. Egész jó, de a kábel köpenyét rögzítő műanyag csavar a fal felé áll ki, így nem akárhova dugható be, jobb lett volna oldalra. Ennek az árát is tudom, itteni vidéki boltban 495Ft. Így elég jó? :)

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#73380) inf3rno válasza Inhouse (#73379) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja jó, nem szúrtam ki a fehér műanyagon a fehér betűket nagyítás nélkül. :-)

Buliban hasznos! =]

(#73381) Inhouse válasza inf3rno (#73380) üzenetére


Inhouse
őstag

Állíts a monitorodon, simán látszik nagyítás nélkül is.

Üdv Inhouse

(#73382) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Meg szeretném csinálni 2 szobában is a parkettázást. Ezzel nem lesz gond. Viszont az aljzat kiegyenlítésben kérnék egy kis segítséget (panel lakás):
- amikor a folyosónkat csinálták régebben, akkor a szaki egy tüskés hengerrel egyengette a leöntött kiegyenlítőt. Mi ennek az eszköznek a neve, mire keressek rá?
- jó tanácsok a munkához, anyag bekeveréshez, anyag mennyiség beszerzéshez?

(#73383) lemmy71 válasza Sanyi.mTs (#73382) üzenetére


lemmy71
őstag

Tüskés henger a neve ;) azért kell hogy ne legyen buborékos a felület bár a parketta alatt a kutya sem fogja látni. Pont most írtam az építős fórumban hogy a sima ceresit padlopon helyett jobb és olcsóbb a Mapei Novoplan Maxi szálerősített önterülős anyag, az obi -ban most akciós de van ahol 3000 re jön ki zsákja. Primer G. az alapozója.És ami fontos minden panel illesztést és repedést, csemperagasztóval vagy valami olcsó szilóval ki kell húzni, különben elfolyik az anyag ;)

[ Szerkesztve ]

(#73384) Bile Demon válasza Sanyi.mTs (#73382) üzenetére


Bile Demon
őstag

"...a szaki egy tüskés hengerrel egyengette..."
A neve: Tüskés henger. pl.: [link]

Jó tanács:
1. utána csináld meg magadnál
2. először segíts valaki másnál kitapasztalni. :))
3. pontosan mérd a keverővizet
4. alapozzál előtte
5. legyen aki keveri / hordja, vagy nagyon-nagyon jól készíts elő mindent, tisztavizes edények, áztatós edény az eszközöknek (amíg kevered, ne tapadjon rá, mert amíg lepucolod a szerszámot, a vödörben bekevert anyag ülepszik le stb.)

Mi rékészültünk haverral, de nála rosszabb lett a panel az egyengetés után (csak magasabb lett a szint), de nem lett sík. Nálunk nem is egyengettem. Megvettem a 6mm-es XPS-t és 2 éve köszöni jól van rajta a laminált. Ahol nagyon tré volt (régi szekrényláb alatt, és felszakadt egy darab a szőnyeggel együtt, oda kevertem "univerzális felületkiegyenlítőt" és azzal egyengettem a krátert.

Bruhe

(#73385) user12 válasza inf3rno (#73378) üzenetére


user12
őstag

Forgalmazzák Solera márkanév alatt is
[link]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#73386) rakloo


rakloo
aktív tag

Sziasztok,

talán még emlékeztek egy tavalyi posztomra a béta verzióról . Azt hiszem sikerült befejezni az első modellt , már csak a 12 voltos rendszerű világítás hiányzik hozzá ( kis 3d tervezés és nyomtatás ).

Gondolkodtam az űrprogramon is a hétvégén, így majdnem sikerült a holdraszállás ,de csak egy irdatlan nagy borulás lett belőle, aminek köszönhetően építhetek egy újabb akkut a bringához :)) . Cikket nem szeretnék írni, viszont arra gondoltam ,hogy a szikrák és kérdezz-felelek miatt egy twitch streamet szívesen csinálnék majd róla ( ha bárkit érdekelne, ne habozzon reagálni valamilyen formában. )

Van még hová fejlődni ,de minden saját kezűleg készült rajta!
Szóval Hölgyeim és Uraim, had mutassam be a Brezina MK1-est (nem véletlen az egyes :) )


Amit tud : 60-80km hatótáv pedál nélkül, 32km/h maximális sebesség ( idővel a hátsó gumi is slick lesz a mostani traktor gumi helyett, de az még idő, mivel akkor fog megtörténni, ha az első felnit is cserélem és úgy remélhetőleg meg lesz a 35km/h.
Nem hangzik soknak ,de Budapesten belül az átlag utazó tempó GPS szerint 20-25 km/h volt.

Köszönöm a figyelmet .

[ Szerkesztve ]

555-SHOE

(#73387) TheProb válasza TheProb (#73358) üzenetére


TheProb
veterán

vki?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#73388) PROTRON válasza rakloo (#73386) üzenetére


PROTRON
addikt

Szuper!!!!!
De hol a topikhűség? hol a zőccsárga? Csak nem az aksin?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73389) betyarr


betyarr
veterán

megint lenne egy nem mindennapi kérdésem: létezik olyan,hogy koax kapcsoló?on/off állású kellene.neten nem találtam :(
a gyerekek (még?) nem túl szófogadóak és jó lenne a nappaliból egy mozdulattal megszakítani a tv jelet.a digis eszközt nem akarom kapcsolgatni,mert akkor se net,se tv adás a nappaliban.csavargatni meg nem szeretném a kábelcsatlakozónál.

(#73390) darvinya válasza rakloo (#73386) üzenetére


darvinya
titán

Szép.
Hátsó agyat is Te CNC-zted?
Miért 12V-os hajtás, vagy az csak világítás?

betyarr

Coax kábelen van a Tv és net is?
Coax-on digi Tv van?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73391) betyarr válasza darvinya (#73390) üzenetére


betyarr
veterán

nem,a digis eszközből jön ki az utp és a koax.ont vagy mi a nyavaja a neve.

[ Szerkesztve ]

(#73392) PROTRON válasza betyarr (#73389) üzenetére


PROTRON
addikt

Akkor már inkább a TV fali dugaljába egy wifis kapcsolót, a mobil app jelszavát meg nem elmondani...még párodnak sem! :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73393) betyarr válasza PROTRON (#73392) üzenetére


betyarr
veterán

az nem tudom mennyire tenne jót az elektronikának.

(#73394) darvinya válasza betyarr (#73391) üzenetére


darvinya
titán

Nem digi szolgáltatóra gondoltam, hanem, hogy digitális Tv (pl: DVB C, IPTv).
Egyszerű kapcsolót iktatsz be gyerkőc felé menő coax kábelbe.

#73393

Semmit sem, mert relé.kapcsolja a megszakítandó áramkört.
Külön van a működtető kör.
Persze nagyon olcsó eszköz letudja valamilyen szilícium alkatrésszel.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73395) Stylewars_kp válasza rakloo (#73386) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Brutál. :R

(#73396) betyarr válasza darvinya (#73394) üzenetére


betyarr
veterán

jah!digitális,dvb-c.

egy wifis sonoff akkor pont megfelelő lesz az áramtalanításra,ha jól sejtem? :U

(#73397) inf3rno válasza Inhouse (#73381) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát ha valaki figyelmesen nézi. Rám ez nem jellemző. :D

Buliban hasznos! =]

(#73398) rakloo válasza darvinya (#73390) üzenetére


rakloo
aktív tag

Hajtás 36V volt nyáron, most 48. Csak a világítás meg a telefon töltés fog arról menni .

[ Szerkesztve ]

555-SHOE

(#73399) hzsolee


hzsolee
őstag

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#73400) PROTRON válasza hzsolee (#73399) üzenetére


PROTRON
addikt

Topikhű gratula, még a kötelező ződ és zsárga elemek is megtalálhatók a fotón. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.