Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95201) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Az elkeserítő Deviate Elite tesztem után mégis kap egy utolsó esélyt a Puma sub4:00ás cipőnek. Ezúttal is bízva a Bestsecret shop letesztelten korrekt visszaküldésében...ha belelépve ezt sem érezném komfortosnak.
Szóval érkezik egy Liberate 2......16k-ért. :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#95202) tisn válasza Peterhappy (#95174) üzenetére


tisn
addikt

:DDD

nem tudom, lattam kettot eloben, nem probalnam ki :)

(#95203) tisn


tisn
addikt

saucony ride 15-t be merjem probalni? leiras alapjan kb. cumulus szokonyban.
szeles labfejen nem szorit vajon?

(#95204) tomcica válasza Pttypang (#95196) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#95205) LanyUs válasza tomcica (#95204) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tom: 2 napja folyamatosan esett, ezért reggel nem mentem terepre, se a rekortánra, mert 200m szintes városi aszfaltos minőségi edzést választottam.

72 perc tempós emelkedőzés 200 szint enyhén csúszós vizes aszfalton kontroll fel 166-172 hrm, le 144-154, sík 158 hrm 1000km-es Pega Gtx. 15 km , átlag 04:47

Érzet kitűnő, erő oké, menne egy fokkal gyorsabban is, de ez edzés nem kiégetős verseny. Mintha épülne át a sík tempó enyhe emelkedőbe is, annak ellenére, hogy nem edzek jelentős szintet. 9 év kellett ehhez :Y Mire az edzetlen test valamennyire fel tud menni a dombon...

Peterhappy: apai összetartás végett bizonyítani szeretném, hogy a túrós táska jobb, mint a kakaós csiga. Megvizsgáltam és tartalmaz valami túró / orda félét, tehát jobb, mint a másik társa. A mennyiség a kérdés, de ezt megoldottam :K Lortech büszke lesz ránk :C

(#95206) tomcica válasza LanyUs (#95205) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szep munka :R epulsz rendesen.
Figyelj az emelkedonel es szintnel ket dolgon mulik:
- abszolut ero (absolute strenght)
- izom-allokepesseg (muscular endurance)
Na most a teljes ero olyan mozgasnal,ahol a testsulyodat is mozgatod nagyban fugg az ero/testsuly aranytol. Tehat aki relativ konnyu a meglevo abszolut erejehez az nagyon jo eselyekkel indul egy szintes versenyen.
Az izom-allokepessege pedig arra kell,hogy bizonyos intenzitast vegig ki tudj tartani a szintes versenyen,le is es fel is (mindketto masfajta izmot ker ugye).
Neked ez a fajta edzes az izom-allokepesseget edzi elsodlegesen,valamint gazdasagosabba teszi a mozgasodat.
Az abszolut erot masodlagosan edzi csak,illetve 60perc utan mar ad olyan impulzust,hogy a test legkozelebb konnyebben vegye :K
Maxra ezt nem is szabad kiporgetni,arra ott lesz(nek) a versenyek.

Suti jol nez ki,kicsit sok a teszta rajta ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#95207) tisn válasza LanyUs (#95205) üzenetére


tisn
addikt

:DDD ;]

hazituning

(#95208) Fred23 válasza Lortech (#95199) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, és nekem az jött le az olvasottakból, hogy azért számíthat a zsírból -és egyebekből- jövő glikogén, nem egy elhanyagolható mennyiség.
Az is különösen érdekes volt, hogy a GNG cukorbetegek esetén 40%-kal nő az egészségesekhez képest. Nem vagyok cukorbeteg, de van hozzá családi hátterem, hajlamos lehetek rá mindenképpen. Megfigyeltem azt is, hogy nekem jót tesz a magasabb zsírbevitel, és a kevesebb ch. Ketontestek is biztosan jelentős szerepet játszanak a testem működtetésében ketogén diéta nélkül is. Biztosan kevesebb ketont gyárt a testem, mint azé, aki ketogén diétán van, de tippre annyit azért mégis, amit már jelentősnek lehet tekinteni. Nem is érzem magam jól napi 60g alatti zsíron, és inkább a ch-t szeretem korlátozni, csökkenteni, mint a zsírt.

(#95209) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Voltam ma is éhgyomorra. [link] Rápróbáltam másodszor is 10 perc pihenő után, de az már nem ment. Majd talán este. Most el vagyok készülve.

Buliban hasznos! =]

(#95210) Peterhappy válasza LanyUs (#95205) üzenetére


Peterhappy
őstag

:C

(#95211) xy.zsolt válasza inf3rno (#95209) üzenetére


xy.zsolt
őstag

állíts a strava beállításon mert most sem látható a futásod

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#95212) Studi válasza xy.zsolt (#95201) üzenetére


Studi
addikt

Lehet, hogy ezt már írtam: az nagyon korrekt a BestSecrettől, ha visszaveszik, az viszont semmiképp nem korrekt, ha valaki visszaküld olyan cipőt, amit már utcán használt. Nem ezért van a visszaküldés lehetősége, és nem a Bestsecrettel, hanem a következő vásárlóval szúr ki az, aki így küldi vissza.
Aztán ha ezt szépen egyre többen csinálják, akkor jön a "használt cipőket küld a Bestsecret" sírás-rívás. Ők a kontinens civilizáltabb felén dolgoznak, visszavételkor nem ellenőrzik nagyítóval, mert feltételezik a vásárlók korrekt magatartását is. Így viszont visszakerül a "polcra", és így, használtan fogja megkapni a következő vásárló.
Nem, te is tudod, hogy nincs "csak a hegyét". Ha a hegye bent van, akkor az már dugás.

(#95213) robag93 válasza Studi (#95212) üzenetére


robag93
aktív tag

Nálam már az is dugás, ha csak rágondolok:DDD

(#95214) robag93 válasza xy.zsolt (#95211) üzenetére


robag93
aktív tag

Én ma a téli első teszt után kipróbáltam újra a Liberate 2-t. Nagyon-nagyon más volt ilyen melegben. Télen olyan érzés volt, mintha betonon futnék, most pedig nagyon ruganyos volt.

(#95215) xy.zsolt válasza Studi (#95212) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha veszel egy cipőt és bármi nem tetszik rajta akkor egyből visszaküldheted te is!!
Egy olyan cipőt nem fognak elutasítani amit nem tesztelsz miután átvetted (mivel nem kelthet már használt benyomást)

Aki kipróbálja a cipőt az vállalja a rizikóját annak, hogy visszaküldi neki a BS ha picit is használtként ítélik meg visszaküldésnél. :K Ott van leírva a szabályzatban.

Szóval én vállaltam a rizikót, hogy egy ránézésre 0km-es, de egy rövid távon kipróbált cipőt visszaküldtem.

Tudod én mit utálok....bármi "használtat" eladni ebben az országban, annyi a rossztapasztalatom eladóként a vevőkkel.

Ha te szívesebben árulod neten privátban akkor tegyed....én előbb dobnám a kukába.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#95216) xy.zsolt válasza robag93 (#95214) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én az extrém mód csillapító, de mégis rugalmas Rebel-hez képest várok kevesebb csillapítást rekortánon/betonon...arra a sub4:00 tempóra amire szánom.
Ja és hogy ne egy békatalpban futás érzetét keltse...mint a deviate elite :DDD

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#95217) tomcica válasza robag93 (#95213) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az asszony kinyomna az egyik szemem,pusztan azert mert ezt elolvastam :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#95218) tisn válasza tomcica (#95217) üzenetére


tisn
addikt

Kemény az élet a delvideken...

(#95219) Studi válasza xy.zsolt (#95215) üzenetére


Studi
addikt

Ne haragudj nem érted amit írtam. Amikor én rendelek bárhonnan, nem "ránézésre 0km-es", hanem "0km-es" cipőt szeretnék venni. És bunkóságnak tartom használtan visszaküldeni, arra apellálva, hogy majd a BestSecret nem veszi észre. De ne feszegessük a témát, leírtuk mindketten a véleményünk, nem hiszem hogy ezen a téren tudna közeledni az álláspontom. :)

(#95220) HKorn válasza Studi (#95219) üzenetére


HKorn
addikt

Egyetértek. Én AY, BS-ről sok cipőt rendeltem már, de csak lakásban futva teszteltem, ha jónak ítéltem maradt és ha a kinti futás után mégsem vált be, akkor keserű szájízzel de buktával eladtam, vissza már nem küldtem. Szerencsére kevés volt ilyen, legtöbbször a lakásban kocogva el tudtam dönteni, hogy jó lesz-e.
Venni én sem szeretnék olyat amiben már kint futottak. Legalábbis újként, ha eleve tudom, hogy használt, az más persze.

Run&Ride

(#95221) xy.zsolt válasza Studi (#95219) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Arra sincs semmi garancia, hogy én 0km-esen kapom/kaptam....nem csak a BS-től, de egyik shop-tól sem :N Tényleg nem fog közeledni a nézőpontunk. Kergethetünk illúziókat, de a shop-ok is eladják nekünk ismét amit 0km-esnek látnak....ez a rögvalóság.
Hagyjuk is a témát :K.....amúgy sem én vagyok aki ebből rendszert csinál (most először fordult elő)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#95222) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#95221) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Na, csak még annyit, hogy anno még a pár km után körömlekapós pegát is benyeltem és elajándékoztam....de kb ott volt a lófasz vége....pedig ránézésre az sem tűnt használtnak, akár mehetett is volna vissza.
Összegezve, ha én alapos szemrevételezéssel újnak ítélek meg érkezéskor egy terméket akkor nincs min tovább agyalni.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#95223) LanyUs válasza tomcica (#95206) üzenetére


LanyUs
senior tag

A reggeli futás után a lányokkal mentünk tűzoltó napra ( autókat néztünk, füstsátorba mentünk stb. ), bevásárlás, majd otthon játék, készültünk anyák napjára. Kivételesen elmentek háromkor szülinapozni, ezért kaptam az alkalmon és elmentem futás céljából földes utakat feltérképezni bringával.

Elég nagy sár volt, egyszer elakadt a kerék is, de megint kettő utat találtam, ami tökéletes lenne futásra, de beszántva a felénél :(
Végül 90 perc aktív tekerés lett a délutáni levezetés ( bcaa, glutamin + elektro volt a kulacsban ).
Régebben még ilyenkor megindultam az usziba. Fél órát úsztam, másfelet szaunáztam és úgy ért véget a nap. Ez most kimarad.
A tekeréstől úgy érzem a combom "könnyebb" lett.

[ Szerkesztve ]

(#95224) tomcica válasza LanyUs (#95223) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felem ma piheno nap van,de a zasszony azert befogott,hogy pakoljam fel a padlasra,amiket kiszortirozott regi cuccok (volt ott bicikli is ;] ) szoval egy jo orat hordtam fel a dobozokat. Nem tudom mennyi szint jott ossze :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#95225) zaskar válasza HKorn (#95220) üzenetére


zaskar
senior tag

Nálam is sok új cipő kerül visszaküldésre, ill. próba után eladásra. Sajnos manapság a keveset futott új cipők tényleg többnyire csak buktával adhatók el. 8-10 éve még, amikor itthon nem igazán lehetett jó áron cipőt venni, mindig külföldről rendeltem az akciós darabokat. Na akkor pár nap alatt elvitték a 10-20 km-t futott cipőimet úgy, hogy semmit nem buktam rajtuk, sőt, ritkán még kerestem is pár ezret. Ma már jobban figyelek, mit veszek, mert nem hiányzik a használtpiac, de azért néha eladok 1-2 olcsóbb cipőt. Szerencsére van visszatérő vevőm is, egy tehertaxis személyében, aki a jó állapotú Hokáimat rendszeresen megveszi, de nem futáshoz. Azt mondja, abban szeret a legjobban bútort pakolni:D

(#95226) LanyUs válasza tomcica (#95224) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ha egyszer nálam valami a padlásra kerül, akkor ott tárolódik pár évet, majd repül kifelé. Amúgy keresztedzésképpen nem tekersz? Jobb az evezés? Asszony mit mozog ha lehet róla beszélni, ha nem, akkor passzolod...
Az enyém most futogat. 6-8 km minden másnap 165/190 pulzuson, ami elég magas, de nem akarom elvenni a kedvét. Csinálja ahogy szeretné, nem szólok bele.

[ Szerkesztve ]

(#95227) tomcica válasza LanyUs (#95226) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Uszik :K de csak rekreativan
Csak evezes megy masik edzesnek,bringa az nagyon ritkan.Extra laza reco-nak nagy ritkan.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#95228) inf3rno válasza xy.zsolt (#95211) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Állítottam. Megvolt a mai második 3km is. [link] Úgy látszik, hogy így lehetséges valamennyire formában maradni. Mondjuk egy idő után unalmas csak 15 perceket futni, de talán visszajön valamennyi az állóképességből hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#95229) xy.zsolt válasza inf3rno (#95228) üzenetére


xy.zsolt
őstag

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#95230) inf3rno válasza xy.zsolt (#95229) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor talán most. :D Úgy látszik visszamenőleg nem működik a beállítás, csak ha szerkesztem a futást.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#95231) Napfénysüti válasza LanyUs (#95223) üzenetére

Ma futni akartam de asszony belengette hogy mehetek tekerni amíg a gyerekek alszanak. Így végül nálam is a bringa lett a befutó. Mentségemre szóljon hogy igyekeztem az összes emelkedőt megmászni ami útba esett, na meg három hét múlva Balaton kör és edzeni kell rá.

Més que un club!

(#95232) LanyUs válasza Napfénysüti (#95231) üzenetére


LanyUs
senior tag

Reggel elég keményen futottam 15k-t, majd radobtam a tekerest délután. Az érdekes az, hogy egész addig nem éreztem a terhelés hatását, amíg most vége nem lett a filmnek és fel kellett kelni a földön fekvő matracról. Hát azért érzi a testem :) Már ki is vettem a reggeli ébresztőt, holnap szobabringa helyett jól kialszom magam és helyette bedobok egy reco 10k-t babakocsival.

(#95233) robag93


robag93
aktív tag

(#95234) Pttypang


Pttypang
veterán

Bator lennek es kiprobalnam a megyeberletet, BP - Kemence vonalon Z70 vonattal szobig, onnan volanbusszal Kemence. Erre ervenyes vegig ez a berlet vajon, vagy valahol rafazok? Kell vennem barmi kiegeszitot?

Ha nem, akkor ezt igy rendszeresitenem szerintem, mert sokkal kenyelmesebb, ha keresztben atjohetek a Borzsonyon, nem kell jarmuhoz visszamennem, mar az ido is eleg jo hozza.

Everybody lies.

(#95235) xy.zsolt válasza Pttypang (#95234) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ez egy kiváló tervnek hangzik :K ....biztos klassz lehet kipihenten indulni a Börzsönyből és otthonhoz érkezni. Hajrá!
Ha túltolnád féltávig a Börzsönyt akkor még mindig utazhatsz tömegközlekedve hazáig.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#95236) browned válasza Pttypang (#95234) üzenetére


browned
csendes tag

Kemence még Pest megye, úgyhogy nem kell semmi kiegészítő jegy. Elméletileg. :)

Elnézést, vármegye... :D

[ Szerkesztve ]

(#95237) inf3rno válasza LanyUs (#95232) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezt meg tudod válaszolni? [link]

Buliban hasznos! =]

(#95238) inf3rno válasza Pttypang (#95234) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Félig biztosat akkor fogsz tudni, ha megkérded a MÁV-ot. De még úgy is büntethetnek. Legalábbis én elég szkeptikus vagyok velük kapcsolatban...

Buliban hasznos! =]

(#95239) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Én ma nem voltam reggel, talán este tudok menni, de kicsit leégtem a napon. Ti mennyit futottatok? Hogy álltok az UB-vel?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#95240) robag93 válasza inf3rno (#95238) üzenetére


robag93
aktív tag

Pont most reklamáltam meg, hogy megbüntettek miután felhívtam az ügyfélszolgáltatot, hogy a kedvezményemmel tudok-e kedvezményes országbérletet venni. Azt mondták igen, erre a vonaton meg megbüntettek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#95241) sherlock82


sherlock82
senior tag

Sziasztok, ez a kettő volt az én szakaszom az ub - n a tegnapi nap.
Az elsőt kifejezetten élveztem az erős szél ellenére. 7.30 kor startoltam. Másodiknál annyi probléma jött (19.00 kor volt a start ) hogy Balatonszemesen érkezett a vonat ahol 4 - 5 percig álltam a lehajtott sorompónál, majd mikor elindultam jött egy jó kis emelkedő a kápolnánál. Onnan már nem esett annyira jól a combhajlítóm éreztem is eléggé.
Mindenesetre nagyon tetszett a verseny jól éreztem magam. A rendezés hasonló volt mint tavaly, különösebb gond nélkül részünkről lement. A verseny központ teljesen másképpen nézett ki mint tavaly. Idén annyival volt jobb hogy éjjel volt a befutónk nem nappal és nem kellett fél órát kint dekkolni a napon az érem átvételhez.
Ha semmi nem jön közbe szeretnék jövőre is menni.

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#95242) inf3rno válasza robag93 (#95240) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Engem kétszer szopattak be hasonló módon kettőből. :DDD Szerintem az ilyen átverésekből befolyó bevételre épül az egész MÁV. Írtam Fogyasztóvédelemnek velük kapcsolatban, azt mondták nem lehet semmit tenni, mert benne van az ÁSZF-ben minden szépen leszabályozva. Akkor még érdekelt, azóta nem járok MÁV-al. :N

Buliban hasznos! =]

(#95243) LanyUs válasza inf3rno (#95237) üzenetére


LanyUs
senior tag

Sima Builder Creatine Monohydrate [link] amikor 20%-os napok vannak. Napi 2-3g jelenleg is megy + 5g glutamine peptide + 5g l-glutamin. Bcaa + glutamin éhgyomorra csak 158/185 pulzus és felette, sima 140/185-ös esetében csak egy kis víz megy előtte. Az egyik legfontosabb dolog az alapozó napokon, hogy a fejhallgató legyen feltöltve :)

(#95244) inf3rno válasza LanyUs (#95243) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kösz!

Buliban hasznos! =]

(#95245) Zoona


Zoona
aktív tag

Sziasztok !

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek. 110kg vagyok és elkezdtem újra "futni". Rekortán pályán futok csak ott is úgy így az elején, hogy egyenesekbe futás, kanyarba séta - betonon pedig szigorúan séta. (Tavaly, volt hogy lefutottam a rekortán pályáig nem volt jó ötlet).

Van egy Nike Pegasus 29 cipőm amiben régen futottam, a kérdésem az lenne, hogy a mostani cipők fejlettebbek már annyival, hogy jobban csillapítanak, azért van rajtam felesleg. Nem fáj a lábam vagy térdem benne, futás közben és után sem de nem is szeretném tönkrevágni a térdem. Illetve, a pega 29 sem mai darab, nem volt azért elhordva, de lehet az idő múlásával azért a talpanyag kikeményedik.

Az hogy milyen cipő kellene esetleg, vakon vagyok - sajnos Miskolcon nem mindig van talpvizsgálat az itteni boltba, de bemegyek hátha az eladók tudnak segíteni. Van esetleg bevált cipő magas súlyhoz? (Igaz azt sem tudom, hogy neutrális vagy stabil cipő kellene - de ha jol tudom a pega az neutrális és nincs vele bajom, de lehet csak én nem érzem).

Köszönöm előre is a válaszokat :)

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#95246) Pttypang válasza inf3rno (#95238) üzenetére


Pttypang
veterán

Minden okes volt, vegig tudtam menni a megyeberlettel, ezzel be is hozta a felarat a bp berlethez kepest.

Everybody lies.

(#95247) tomcica válasza Zoona (#95245) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Fejlettebbek bizony :K mar a learazott Pegasus 39-es is jobb csillapitasu,mint a 29-es verzio.
Vannak Hokak,Asics-ok,Saucony-k,NB-ok meg puhabb csillapitassal,ha az kell (megjegyzem nem mindig a legpuhabb kell :N hanem ami neked a megfelelo)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#95248) tomcica válasza tomcica (#95247) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Asics Nimbus 25, Hoka Bondi, New Balance 1080, Saucony Triumph, Nike Invincible Zoom X ezeket kerd le a polcrol es probalgasd fel :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#95249) Dottorei válasza Zoona (#95245) üzenetére


Dottorei
tag

Aszfalt, reko, kemény talaj: én 90 kilósan futok hosszabbakat (heti 6 futás amiből 1 hosszabb - 2,5-3 óra), a pega szóba se jöhet nálam még az új zoomx se. Vomeroban futottam évekig 80 kilósan de az még a régi változat volt, az új már abból se vált be. Nike Invincible 3 van most, Asics Nimbus 25 lett volna még ami nagyon jó ekkora testsúlyhoz.

(#95250) Zoona válasza tomcica (#95248) üzenetére


Zoona
aktív tag

Köszi a tippeket, akkor benézek a helyi futóboltba - ott lehet segítenek is a lábban hogy neutrális vagy stabil kell, remélem "látja" ezt az eladó mert lábállás vizsgálatra nem hiszem, hogy el tudok jutni.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.