Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62401) tomcica válasza Never79 (#62399) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62402) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Futottam egy Plandurance tesztet, aztán ma megkaptam a pdf-et az egyéni zónáimmal.
Nekem nagyon nem tűnik jónak :) Az átlag pulzusom (ebben bemelegítés, levezetés) vették 6-os zónának, ami: "a közel maximális terhelés zónája, 2 perc és ez alatti terhelés..."
Eleve a fél óra futásom efölött volt, és ez nem is max terhelés. Akkor most én értelmezem rosszul, vagy nagyon nem jól lőtték be a zónáimat :F

(#62403) tomcica válasza szuszinho (#62402) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy nem tudjuk,ha pl mint a Maffetonnal alapozos pulzust osztottak zonakra (ha van ilyen :F ) akkor siman lehet az atlagod a max.
Klasszikus zonaknal,foleg ha 6 zonara van osztva,ott az otodik es hatodik zona mar nem vicces ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62404) szuszinho válasza tomcica (#62403) üzenetére


szuszinho
őstag

Pont ez az! 30 percet futottam tízzel magasabb pulzussal, mint amit ők megadtak 6-os zónának...

(#62405) tomcica válasza szuszinho (#62404) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha nem indokoljak meg,akkor hagyd a fenebe az edzestervuket :K En biztos nem csinalnek valamit,ha nem tudom milyen elven mukodik,miert ennyi a plafon amit edzesen kell csinalnom,meddig kell ezt igy csinalni stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62406) ígyvanferi válasza szuszinho (#62402) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem lehet, hogy fel vannak cserélve a zónák és a hozzájuk tartozó leírások? 6-os lehet a legelső, regenerálós-alapozós zóna, de lehet a teteje is a zónáknak.

(#62407) szuszinho válasza tomcica (#62405) üzenetére


szuszinho
őstag

Csak a zónáim érdekeltek volna... :)

Ezt kaptam:
1. zóna 92-131
2. zóna 132-137
3. zóna 138-144
4. zóna 145-152
5. zóna 153-157
6. zóna 158-162

[ Szerkesztve ]

(#62408) tomcica válasza szuszinho (#62407) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez igy elegge ossze van torlasztva :U
Ha engem kerdezel akkor neked 130-145HR kozott gyujtesz alapozos aerob laza km-t.Ez a nagy resze a felkeszulesnek. Van aki 80-90%-at is itt tolti a heti terhelesnek.Foleg ha magas heti km-el operal.
A 145-155 kozotti szurke zonat atugrod
155-165 kozotti konnyed tempo "tolo" edzeseket mesz. Ez kb 20%-a a hetednek. Altalaban jobb ilyen edzesnel folyamatos vagy enyhe fokozosakat menni (ne darabold szet 1000-400 stb. reszekre :N )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62409) HKorn válasza szuszinho (#62407) üzenetére


HKorn
addikt

Hány éves vagy? 162 maxnak elég kevésnek tűnik. Mondjuk azt sem értem miért jó ennyire szétdarabolni a zónákat.

Run&Ride

(#62410) Zozo0525 válasza szuszinho (#62407) üzenetére


Zozo0525
őstag

nekem 158 a max pulzusom :)
szerintem ez nagyon emberfüggő.
mérj egy max pulzust ( itt a topicba találsz egyszerű leírást hozzá...) aztán a többi nem igazán számít. figyelj tomcica miket ír néha van hasznos is közötte :D :D :D

(#62411) szuszinho válasza HKorn (#62409) üzenetére


szuszinho
őstag

Nem 60 :DDD

tomica:
Pont úgy tervezem én is, hogy ~145-re lövöm be az alapozós tetejét, reméltem a szakértők is megerősítenek majd :U

Idén, egyéb elfoglaltság miatt, nagyon kevés volt a sport, de majd most... :))
Eddig a hetem:
Futás (teszt): 7.8 km, avg 161 bpm/max 175 bpm
Bringa: 30.33 km, avg 152 bpm/max 164 bpm

Ma lesz egy "hosszabb" bringa, ezt már 145 alatt fogom tartani, ha sikerül :)

(#62412) Studi válasza szuszinho (#62411) üzenetére


Studi
addikt

Ha itt 175 a max, akkor a programban miért 162? :-) Itt csúszak el a zónák. Fuss egy mindent bele 2-2,5 percet, addigra felér a pulzusod a maximumra kb, azt nézd meg mennyi. :)

(#62413) HKorn válasza Studi (#62412) üzenetére


HKorn
addikt

Persze érdemes mellkaspánttal mérni, nehogy az optikai becsapjon.

Run&Ride

(#62414) szuszinho válasza HKorn (#62413) üzenetére


szuszinho
őstag

Optikait nem is értem egyébként... :U
Na, majd egyik nap megszakítom magam :DDD

(#62415) Never79 válasza szuszinho (#62411) üzenetére


Never79
tag

Nekem a tesztfutásnál a 30 percben 176 lett a pulzus (ez az LT küszöb). Ezt vették figyelembe a zóna kialakításánál. 151-en kell sokat futnom, de attól is függ mennyire vagyok fáradt vagy pihent. Beszéltük az edzővel hogy mozoghatok 2-3 ütést átlagban le vagy fel. A maratonit 155-158 környékén kell futnom, fm az meg általában 167, utolsó 5 kmet 176-on. Szerintem hasonló zónákat adtak meg neked is, mint nekem.

Adtál meg versenyt, aminek volt pulzus görbéje? Vagy csak a tesztfutás volt?

(#62416) szuszinho válasza Never79 (#62415) üzenetére


szuszinho
őstag

Csak a teszt volt.

(#62417) bajnokpityu válasza Never79 (#62415) üzenetére


bajnokpityu
félisten

79es vagy? Megy az sztem fentebb is:)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#62418) Never79 válasza szuszinho (#62416) üzenetére


Never79
tag

Általában ha náluk kezdesz el edzeni, akkor 2-3 hónap után csináltatnak egy új futást, meg ha van verseny"értéked", akkor az alapján is korrigálhatnak. Legalább is régen így volt.

bajnokpityu: igen, de ezt hogy érted? :) Hogy menne magasabb pulzuson is? Valószínű, de én nem merem kinyírni magam tomcica féle edzésekkel :D

szerk: s talán a gyors lány csoportba beférnék :D

[ Szerkesztve ]

(#62419) inf3rno válasza szuszinho (#62414) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Optikainál ha kiadsz 30k-t egy Polar Verity Sense-re, akkor számíts pontosságra. Egyébként elég rendesen el tudja kenni a résztáv csúcsait.

Buliban hasznos! =]

(#62420) Maximum1 válasza szuszinho (#62407) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem a 158-162 a tejsavküszöb zónád és 163-tól vagy anaerób-ban.
Ha tudja az órád és van pántod akkor csinálj egy tejsavtesztet sacra 160-at fog dobni.

(#62421) tomcica válasza Never79 (#62418) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jobb napon :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62422) Never79 válasza tomcica (#62421) üzenetére


Never79
tag

Na majd jövőre. Egyelőre terep 50ek a célok, de birizgálja a fantáziám, mit tudnék fmen. Jövőre cél a Mátrabérc, aztán jövő novemberben Siófokon megcélzok valamit lehet. Mármint nem zentai lányt :D

[ Szerkesztve ]

(#62423) tomcica válasza Never79 (#62422) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalunk ugy valogatjak a "csodoroket",hogy aki utoleri a zentai futoslanyt az talan labdaba rughat...a tobbi megy a "futottak meg","telefosott aputest","lelkes oreg amator" stb. kategoriaba ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62424) margithid


margithid
veterán

Elvittem egy körre a GT 2000-et. Minden szuper volt, de a 8. km-nél éreztem, hogy a talpam hátsó részét kicsit dörzsöli és sajnos lett is egy vízhólygom...
Nagyon remélem, hogy ez csak azért van, mert még bejáratos, nagyon kényelmes és a Probelhez képest egy álom a stabilitása. Abban sajnos nagyon befelé döl a lábam..
A Forever Floatride E-hez képest is jobb, az a 8-10 km-nél már kemnyebbnek tűnik.
Vagy szerintetek ha elsőre feltöri egy cipő az ember lábát, akkor az utána is fel fogja?

(#62425) Studi válasza margithid (#62424) üzenetére


Studi
addikt

a GT2000-el nekem volt olyan problémám, hogy a talpbetét éle kidörzsölte a talpamat. A megoldás az lett, hogy míg be nem járatódott leukoplaszttal odaragasztottam a talpbetét szélét a cipő falához.

(#62426) margithid válasza Studi (#62425) üzenetére


margithid
veterán

Köszi. Nekem is ez a probléma.
Amúgy szuper cipő.
Nem tudom, hogy a gel cumulus 23 mennyivel rosszabb, jobb. Érzésre annak még jobb a csillapitasa, de az is elég stabilnak tűnik.

(#62427) tomcica válasza Never79 (#62352) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nyakunkon a nyar....lehet mar a terepes holgyed is rovidben megy ki ma...kepeket kerunk :K ;]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62428) Zozo0525


Zozo0525
őstag

(#62429) sherlock82


sherlock82
senior tag

Ti használtok kreatint táplálék kiegészítőként?
Ha igen, akkor hogy szeditek?
Olvastam, hogy az elején az un. feltöltési időszak nem szükséges pedig régebben több helyen olvastam erről.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#62430) Bertiee válasza szuszinho (#62407) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Szia/sziasztok!
Én is agyaltam mennyire jó amit küldtek... :F :
48 éves vagyok, 84 kiló. Free félmaratonos 12 hetes felkészítőre jelentkeztem náluk.
Ezt kaptam tőlük ~ 50 perces tesztfutás után:
1 zóna 93-32
2. zóna 133-139
3. zóna 140-146
4. zóna 147-154
5. zóna 155-159
6. zóna 160-164

Ezt már belerakni is probléma volt az órába, mert a FR245 csak 5 zónát kezel, így én az utolsó kettőt "összefésültem", így az 5. zóna az órában 155-164 lett. Szerinted/szerintetek jó ez így kb?
A jövőben szeretnék inkább az "aerob" zónában futni a futások nagy részében, ez Plendurance-nél a 2. zóna 133-139, viszont a Garmin a 3. zónát tekinti "Aerobnak". A 2. még nála "könnyű", az 1. "Bemelegítés"... Szóval eszerint a Garmin szerinti "könnyű"-ben kellene futnom javarészt? :F

(#62431) #76500480 válasza sherlock82 (#62429) üzenetére


#76500480
törölt tag

Én leálltam róla. Meghajtotta rendesen a vesém az a gipsz por. :U Sok előnyét nem éreztem, egy kupakkal szedtem belőle edzés előtt sok folyadékkal. Inkább B1/B3/12 vitamint szedem ha futás a téma. Becsapódó lábaktól teljessen szétesnek a vörösvérsejtek :K Hosszabb futasok után akut vese leállásrol is olvastam. Erről az a személyes tapasztalatom, hogy 1oraig tényleg nem tudok WCre elmenni edzést követően. (Kreatint meg gyúrasra szedtem nem kardióra :D )

[ Szerkesztve ]

(#62432) bandus


bandus
veterán

[link] mai napon sikerült ismét magamhoz képest egy "hosszabbat" meg "tempósabbat" futni :D mondjuk a tempósabb esetén dupla idézőjel dukálna. ebből kéne valahogy őszre egy 1:40 alatti fm-et tolni, nem tudom ennek mennyi a realitása, de majd igyekezni fogok.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#62433) Chuck Norris válasza bandus (#62432) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Legalább most már tudom ki vagy te a strava-n :)
Az 1:40-hez még azért még kell dolgozni de hajrá!

(#62434) bandus válasza Chuck Norris (#62433) üzenetére


bandus
veterán

en batorkodtalak bekovetni, a futasaid nagyon motivalok :)

az eddigi pb-m 1:45-46 koruli emlekeim szerint, legalabb ezt a szintet vissza kene hozni oszig, de remenykedem egy jobb fejlodesben :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#62435) sherlock82 válasza #76500480 (#62431) üzenetére


sherlock82
senior tag

Köszönöm, vitamin szedés az megy folyamatosan.
Teszek egy próbát aztán max félbe hagyom a szedést. :D

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#62436) tomcica válasza bandus (#62432) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Oszig meg van idooooo...csak szepen epitgesd :K egy kis hosszu,egy kis gyors,egy kis emelkedos,egy kis tempo ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62437) Zozo0525 válasza bandus (#62432) üzenetére


Zozo0525
őstag

Szép futás, gratulálok.

Azt hiszem ez nem az én évem lesz :O reggelre elfeküdtem a derekam, most úgy érzem magam mint egy nyugger :F azért egy laza 5 km lekocogtam..... remélem 2-3 nap és rendbe jövök..
Ahogy nézem ma sem fogunk fázni, jó futást mindenkinek :R

(#62438) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Csináltam én is egy maratont tegnap, de nem volt kellemes. [link] A Sárkány edzéstervét követtem, és végülis működik is, de az eltévedés annyira nem volt fun és 10km gyaloglás meg egy csomó pihenő volt benne. A pulzusom eléggé a határon volt. 19km-nél volt egy holtpont, ahol gondolkodtam, hogy folytassam e második körre. Aztán úgy döntöttem, hogy folytatom, de csak a teljesítésre megyek, és megállok pihenni, ahányszor csak kell. Nem tudom már pontosan hol, de a második kör elején begörcsölt mindkét vádlim. Már éreztem előre, aztán meg is álltam, amíg elmúlik. Utána szinte végig fájt. Kaptam magnéziumot és só tablettát az egyik sport társtól 30km körül, az felhozott a végére annyira, hogy az utolsó öt kilit le tudtam futni. 6:21:57 lett a vége, a maratoni táv valahol 6:15 körül lehetett meg. Nem mondom, hogy soha többet, de azért nem holnap lesz a következő. Fejben dől el ez az egész, a második körön egy pillanatig nem gondolkodtam azon, hogy feladom. Na megyek megpróbálkozok a lépcsővel, hátha eljutok a kajához. A következő házamban tuti nem lesz emelet. :N

Buliban hasznos! =]

(#62439) parandroid válasza inf3rno (#62438) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Gratula! Mi mondtuk, hogy hülye ötlet, de az a lényeg, hogy minden percét élvezted! :C :DD

Ebben az időben meg az a jó, hogy minimális felkészüléssel is már akár 2 órát is tudsz javítani rajta. ;] :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#62440) tomcica válasza inf3rno (#62438) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R komoly mentalis ero van benned :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62441) inf3rno válasza parandroid (#62439) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az ősszel esetleg megpróbálom. Most nagyon meleg volt, olyan 25-30 fok lehetett. Sokan kidőltek, azt hiszem egy embert el is vitt a mentő. Én az első kör után éreztem heves szívdobogást, úgy tűnt, hogy fejre fogok állni, úgyhogy megálltam egy negyed órára az egyik frissítőponton. Nagyjából utána is ezt a stratégiát követtem a második körben, hogy futottam egy kicsit, aztán pihentem jó sokat. Az elektrolitra nagyon oda kell figyelni, legközelebb viszek só tablettát, magnéziumot, ilyesmit. Most is akartam vinni, csak itthon felejtettem, aztán úgy kellett összekunyerálni másoktól.

Buliban hasznos! =]

(#62442) inf3rno válasza tomcica (#62440) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Tavaly óta sokat fejlődtem ezen a téren, és úgy tűnik, hogy még mindig van bennem potenciál. :-) Valójában az idő 95%-ában meditáltam, máshogy nem ment volna.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#62443) bandus válasza inf3rno (#62438) üzenetére


bandus
veterán

respekt a kitartasodert, kemeny, hogy igy is vegigmentel, annak ellenere, hogy minden letezo dolgot (maszas, sieles) csinaltal az elmult idoben a futason kivul ;] :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#62444) Agony válasza inf3rno (#62438) üzenetére


Agony
aktív tag

Gratula én valószínű a harmadik óra után bedobtam volna a törülköző... ezt fejben nagyon kellett akarni! :R

Start with a whisper, end with a scream!

(#62445) Zozo0525 válasza inf3rno (#62438) üzenetére


Zozo0525
őstag

gratula :-)

(#62446) tomcica válasza inf3rno (#62442) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tessek ezt a brutalis mentalis erot atvinni a kontrollalt heti edzesekbe :K kezdj el 30%-os terhelessel (marmint ami a mennyiseget illeti) alaposan melegits be es mehet az epitkezes ;)
Utana nezd meg mit szol a test,ha megvan ez a TERHELES + 1-2 NAP EXTRA LAZA,akkor latni fogod h fogdja-e a tested a terhelest,v hirtelen sok(k) volt neki.
Csak akkor novelj mennyiseget,ha veszi a terhelest es KI IS PIHENI :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62447) aAron_


aAron_
őstag

Sziasztok!

Korábbi cipőm már erősen elhasznált; arra gondoltam, hogy új vásárlása előtt komolyabban utána járok mit lenne érdemes venni.

Tudtok Budapesten olyan boltot ajánlani ahol megfelelő hozzáértés mellett tudnak cipőt ajánlani egyedi igények szerint, és normális árakkal dolgoznak?

Vagy ennek nincs olyan komoly jelentősége, csak ha speciális igényeim vannak?

Kb. heti 1x 5 km-t futok. Átlagában 80% rekortán, 20% aszfalt. Átlagos paraméterekkel rendelkezem. Árban 30 EFt-ra gondoltam. Ez alapján mit ajánlanátok? :R

What is your ikigai?

(#62448) norby_42 válasza inf3rno (#62438) üzenetére


norby_42
aktív tag

Gratulálok! :R

Ez tényleg abszolút mentális győzelem, hátha most már megtörik a sérüléses szériád

Eat pasta, run fasta

(#62449) inf3rno válasza tomcica (#62446) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, de mennyivel utána? Most menni alig tudok, bár tulképp tudnék futni, csak annyira leégtem, hogy minden érintés fáj, nem hogy a dörzsölés. Keresnem kell valami nudista fürdőt, ott nincsenek ilyen problémák. :C Ja pozitívum, hogy végre 3 év után sikerült kiszednem a combomból a csomót. Kellett neki ez a néhány óra futás. Váltogattam közben végig majd egy tucat futó stílust, hogy eltérő izomcsoportok dolgozzanak. Szóval végülis minden tudásom beletettem, ha már az edzés nem jött össze előtte.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#62450) xy.zsolt válasza inf3rno (#62441) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Le a kalappal! Én pl bringán hasonlóan kitartó vagyok, de futásban ha egyszer megállok akkor kötéllel vontatva sem tudnának ismét futásra bírni :D akkor már nem bírja a lábam (a szervezetem még igen)...fáj annyira, hogy ne kockáztassak egy sérülést

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.