Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62101) Studi válasza bandus (#62100) üzenetére


Studi
addikt

legalább a végét megnyomta kicsit... :DDD

(#62102) bandus válasza Studi (#62101) üzenetére


bandus
veterán

a saját futótechnikám is erre a srácra emlékeztet :DD [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#62103) HKorn válasza Studi (#62101) üzenetére


HKorn
addikt

Ha ilyet tudott gyorsítani a végére akkor szarul osztotta be az erejét, nem kellett volna eltötyögni az elejét. :DDD :D

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#62104) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv mindenkinek!
Összefoglaló alapján az első fázis már megvan, a második és harmadik közötti hibrided alakítom most ki és abban kérnék kis insight-ot.

Pont tegnap találtam ezt.
Ez tényleg így van? Vagy érdemes bizonyos részeit módosítani? Kommentek között valaki összefoglalta, ha nincs kedvünk végignézni.

Ez alapján lényegében ilyen edzést agyaltam ki sprintes intervallumoknak
0. 9. emeletről leszökdécselek, majd dinamikus nyújtás 5 percig
1. 5-15 perc bemelegítő futás Z2-ben
2. 2-3-4 intervallum (ma fogom kitapasztalni, hogy pontosan hány kör elég) 1 perc gyorsabb tempó, 1 perc Z2, hogy felkészüljek a sprintekre (próbáltam már ez a szakasz nélkül, de nekem ez kell, mert amúgy jön a sérülés :D)
3. 10x 10 másodperc sprint, majd 1 perc séta/kocogás
4. 5-15 perc levezető Z2-es futás
5. statikus nyújtás, hengerezés

A videó abban segített, hogy ne 20-30 másodperces sprintekben gondolkozzak.
A lényeg, hogy a hétvégi hosszú futáson kívül heti 2x ilyen sprinteket csinálnék, és...nagyon semmi mást.

Egészen eddig a Firstbeat által meghatározott célokból készített edzéseket csináltam elég jó eredménnyel (azelőtt meg Garmin edzőztem 5k, 10k és 21k-s tervekkel).

Eddig 4-et szoktam variálni, ha valakit érdekel:
-Anaerob fejlesztés: 8 x 1min at 120-130%VO2max / 4min recovery
-Tejsavóküszöb fejlesztés: Intervals near lactate threshold 6 x 6min / 2-3min recovery
-VO2MAX növelés: Intervals above lactate threshold 5 x 4min / 2-3min recovery
-Sprint: 10 x 50m x 150-200%VO2max / 3min recovery (Ezen variálnék most és az első hármat sokkal ritkábban csinálnám).

Mi a célom?
Az, hogy minél idősebb korig és minél egészségesebben éljek. Azaz a nagyon hosszú futások felejtősek (ebben az orvosok szerencsére egyetértenek. Helyette súlyzózok inkább).
A hétvégi hosszú futásoknak marad a 10-15 km. Fél évente meg mondjuk belefér egy félmaraton is, de a fő csapásirány most már a 25-45 perces, nagyrészt Z2-es futás, sprintes intervallumokkal.
Az baj lehet, ha a hétvégi hosszúba mondjuk 10 km-nél belerakok 3 sprintet? Vagy azzal már szétcsaptam?

Bármilyen kritikai észrevételt szívesen veszek :)

EDIT: ja a másik célom, konkrét futásban: adott távot, minél gyorsabban és minél alacsonyabb pulzussal le tudjam futni.
1 év alatt pici sebességet és -20 BPM-et tudtam összehozni 38 évesen :D
(1 évvel ezelőtt 185 BPM/5:30-as km-átlag (mondjuk 10 km-en). Most ugyanez 165-ös BPM-el megy és 5:15-ös km-idővel).

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#62105) tomcica válasza bandus (#62102) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az egesz faluja nem eszik annyit,amennyi rajtad van ;] :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62106) tomcica válasza SirRasor (#62104) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem lesz gond azzal,ha a hosszuba raksz nehany felkapast :N nem rontja el.

38 evesen azert meg illenek dolgozni ezeken is:
-Anaerob fejlesztés: 8 x 1min at 120-130%VO2max / 4min recovery
-Tejsavóküszöb fejlesztés: Intervals near lactate threshold 6 x 6min / 2-3min recovery
-VO2MAX növelés: Intervals above lactate threshold 5 x 4min / 2-3min recovery

A tejsavkuszobosbol kell rendszeresen,heti szinten.
A vo2max vagy verseny,felmero vagy megkuldve nehany resztav,ilyen 3-4hetente erinteni kell (vagy kulon elesito blokk 3-4het,de te nem periodizalsz akkor felesleges es komoly energiat ker fejben es fizikailag is...szoval jobb ha inkabb erinted csak)
A tiszta anaerob az eles fegyver,azzal ovatosan.Viszont erdemes havonta azt is elovenni egy edzes erejeig :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62107) tomcica válasza tomcica (#62106) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Erdemes fokozatosan raallni egy-egy ilyen speci edzesre. Szoval pl anaerob neked,alapos melegites,gyorsitok + 8x 30mp nyelgaz (teljes pihenovel..ha jo a kondi 1-2perc eleg lesz,de majd erzed). Idovel 8x 45mp,majd csak utana allsz ra a 8x 1percre :K
Vo2max 5x 4min az egybol futhato,elotte a rendszeres tejsavkuszobos edzes felkeszitenek ra.Ennel az edzesnel arra ugyelj hogy alaposan kipihend,mert csalos.
Tejsavkuszobos heti 3-5x 1km felmaratonos iramon elsore eleg.Kesobb kiepitheted 4-5x 1500m-re.Itt nem kell annyi piheno,vagy lehet aktivabb gyorsabb piheno.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62108) tomcica válasza SirRasor (#62104) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az rovid sprinteket lehet emelkedore is megkuldeni felfele. Igaz,hogy nem tudsz akkora sebesseggel futni,viszont nem is csapod oda a labadat ugy ;)
A sok rovid sprintnel a mehanikai/fizikai terhelesre ugyelni kell,mert az allando vissza-visszapihenes miatt igen komoly mennyiseget meg lehet belole csinalni.Viszont,ha a test nincs ra felkeszitve,akkor le is serulhetsz benne.
Ezekre ugyelj :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62109) danielsz válasza Agony (#62079) üzenetére


danielsz
tag

Nézem, de jó 29600 Ft a Prism 2, lehet fogni rajta kuponnal, aztán kiderül, hogy a 43-mas 37600 :(, kicsit túl a lélektani határon. (nálam olyan 30 ezer a cipőknél).

Közben azt nézem, bizonyos Hokák vannak jó áron Running Warehouse-on, pl. Mach 4 kuponnal 85 euro.

(#62110) SirRasor válasza tomcica (#62106) üzenetére


SirRasor
őstag

Köszönöm nagyon a hozzászólást, akkor nem próbálom meg túlságosan leegyszerűsíteni az edzéseket és nem zárom ki azt a 3 fajtát sem. Maximum ritkítok, mert a VO2MAX-osat majdnem minden héten csinálom és azt érzem a legmegterhelőbbnek. Helyette meg tejsavóküszöbös lesz :)

"Erdemes fokozatosan raallni egy-egy ilyen speci edzesre. " - igazából ezt benéztem. Annyira megörültem a Firstbeat-os találatnak és az abból alkotott edzéseknek, hogy minden átmenet nélkül elkezdtem csinálni őket. Előtte is intervallumoztam, de sose ilyen megterhelően. Mondjuk az első sprintes után volt is izomláz (a többitől nem). Illetve azért néha belefutok, hogy pl: 6 intervallum kéne, de 5-nél azt érzem, hogy egyszerűen ennyi volt, nincs energia és inkább továbbugrok a levezetésre.

Emelkedős-lejtős intervallumok by Garmin edző :) Nem szeretem őket, mert lassítják a teljes edzés tempóját, pedig amúgy tényleg az egyik legjobb (meg a karpánt csak a végét kapja el...így is állandóan anaerob deficit miatt problémázik a FR745). Amióta nem kötelező, csak nagyon ritkán csinálom. Ráadásul az itteni futópálya közepén van egy domb, amire maximum sebességgel kb. 10-15 másodperc alatt tudok felsprintelni. Hát nem ideális? :D

Köszönöm még egyszer, ez nagy segítség volt!
:R

Make Love not war!

(#62111) Studi válasza danielsz (#62109) üzenetére


Studi
addikt

:Y Már méretre áraznak? Ez valami új az Aboutyou-n. Őszintén szólva mikor megnyitottam Agony linkjét akkor még nem is vettem észre. :Y

(#62112) bandus válasza tomcica (#62105) üzenetére


bandus
veterán

egen, meg kéne szabadulni legalább 5-6 kilótól és a futás is jobban menne rögtön :D

most a wachau félmaratont tűztem ki célul szeptember 25-re, akkor jó lenne virítani egy 1:40-alatti időt, ez a cél :) a héten még kis regeneráció az UB-t követően, aztán jövő héttől teljes gőzzel felkészülés, maradt kb 18 hét addig.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#62113) Agony válasza danielsz (#62109) üzenetére


Agony
aktív tag

Akkor ez a szerencsenapod:

https://top4running.hu/p/new-balance-fuelcell-prism-v2-mfcpzlb2

Csak 43-as méret van belőle és 32.300 Ft, de úgyis 30K-től ingyenes a szállítás. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#62114) margithid


margithid
veterán

Én éppen most toltam 10 km-t.
Mit ne mondjak ha sűt nap, akkor rendesen izzad az ember, de amúgy tökéletes futóidő van.
Egyébként most amig nem jön meg a 2 asics, csak egy rebook forever floatride E-ben futok. Imádom ezt a cipőt, tök jól passzol a lábamra, jól csillapít, és nem dölöngél benne a lábam mint a New Balance-ban.
15k-ért ajándék volt ez a cipő :)

(#62115) tibcsiworld válasza xy.zsolt (#62099) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Otthon nekem is így van! Most viszont idegen helyen vagyok. A bringaút is messze van sajna.

(#62116) ígyvanferi válasza tibcsiworld (#62115) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na mesélj, hol intervallozzon az ember Siófokon?

;]

(#62117) tomcica válasza ígyvanferi (#62116) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Baxatjatok itt az embert ;] hat megkerdezi barmelyik pizzafutart vagy biciklis postast,hogy melyik egyenes,sima,nyugis utcat ajanlja es kesz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62118) Never79 válasza tomcica (#62117) üzenetére


Never79
tag

Bármelyiket, mert Siófokon csak az van :DDD

(#62119) Studi válasza Never79 (#62118) üzenetére


Studi
addikt

:DDD A partra merőlegesek viszont futás szempontjából végesek. :DDD

(#62120) SpaceKombajn válasza Studi (#62119) üzenetére


SpaceKombajn
tag

A vizen kell futni, az jót tesz a lábaknak :DDD

spacetime

(#62121) SirRasor válasza margithid (#62114) üzenetére


SirRasor
őstag

Régebben imádtam ilyen időben futni, ennél hidegebben már kifejezetten fáztam.
Idén megszoktam a téli futást. -5 C°-ban is voltam kint és ezután a tegnapi ~20 C° kifejezetten kellemetlen volt (1 szál lenge rövidnadrág és lyukacsos póló). Az egy dolog, hogy izzadtam, mint a disznó, de sokkal nehezebb volt kontrollálni a pulzusom, mint mondjuk 10 fokban. Ez normális? :U Előző nyáron a 30 C° se tűnt ilyen nehéznek, de azelőtt nem voltam kint télen 5 fok alatt.

Make Love not war!

(#62122) margithid válasza SirRasor (#62121) üzenetére


margithid
veterán

Először rossz csak. Mondjuk nagy melegben én se megyek majd ki, lehet nyáron csak úszni fogok.
Én is jobban szeretek hidegben futni. A szelet viszont nagyon nem szeretem.

(#62123) SirRasor válasza margithid (#62122) üzenetére


SirRasor
őstag

...amikor felmérem előre, hogy kb. hány fok van és ahhoz milyen ruha elégséges, majd ahogy kilépek, megcsap a jeges, erős szél (ami a 9. emeleten még nem volt) és előre tudom, hogy ez az egy óra nagyon szenvedős lesz... :D

Make Love not war!

(#62124) Never79 válasza SirRasor (#62121) üzenetére


Never79
tag

Normális. 2-3 hét az akklimatizáció. Pulzus nálam átlagban 5 ütéssel magasabb, mint hidegben ugyan ahhoz a tempóhoz. Szépen visszaáll majd. Persze van az az időjárás /helyzet, mikor nem árt hűteni is magadat valahogy. Nyáron azért a hosszú futásoknál én olyan helyre szoktam menni, vagy terep esetén olyan helyen futok, ahol van kút vagy forrás (és remélhetőleg működik is :D ).

(#62125) tomcica válasza SirRasor (#62121) üzenetére


tomcica
Topikgazda

7-10 nap es megszokja a test...embere valogatja,hogy hogyan adaptalodsz a meleghez :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62126) inf3rno válasza SirRasor (#62123) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pont ez a jó benne. A nyári meleg, hőhullám, ami kicsinál, nem a jeges eső...

Buliban hasznos! =]

(#62127) ígyvanferi válasza Studi (#62119) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Á, ez a déli part, mire elmerülnél, már átértél Csopakra.

(#62128) Hi!King


Hi!King
őstag

Én úgysem fogok túlzottan melegben futni, hiszen nap közben nem tudok kimenni, legtöbbször mostanában is hajnalban futok. Kedden például 5-kor keltem, hogy fussak egyet, majd munka, este egyetem és fél 10 után estem haza. Egész nap rövidnadrágban voltam, este hazabicajozásnál már majdnem fáztam.

Viszont ma lesz az ELTE lágymányosi kampuszánál egy 5k verseny, pár napja küldtek üzenetet Neptunban, hogy van ilyen, még lehetett nevezni. 5 km 5-ödik hó 5-én 5 óra 5 perces rajjtal. Soha nem futottam 5k versenyt. Ahogy előző évek eredményeit nézem, jó sokan szoktak indulni, a jobbak között is, meg a hozzám hasonlóak közül is, úgyhogy remélhetőleg majd visz a tömeg, és sikerül egy PB. Nem az én műfajom, viszont az elmúlt időszakban egyre nagyobb arányát teszi ki a kevés futásomnak a gyorsítás, úgyhogy remélhetőleg ezen a távon fejlődtem valamit.

(#62129) inf3rno válasza Hi!King (#62128) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Sok sikert! Én szeretem a rövidebb versenyeket is, van bennük lendület, mindenki vidám, és annyira gyorsan történnek a dolgok, hogy nincs időd belepunnyadni, mint pl. egy félmaratonba. A 2-5k ilyen, a 10k van valahol a kettő között.

Buliban hasznos! =]

(#62130) tomcica válasza Hi!King (#62128) üzenetére


tomcica
Topikgazda

5K-nal nincs sok ido korrigalni :N ott meg kell fogni a tempot es tartani-tartani-tartani...amig vagy szet nem esel,vagy elered az 5km-t :K
Ilyen 800m-nel majd 2-3km-nel jonnek a krizispntok AZ NORMALIS. A jo 5K-nal mar 2-3km-nel mennel haza :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62131) sherlock82


sherlock82
senior tag

Május végén lesz nálunk egy futóverseny ( jótékonysági )
A szervezők minden futót a verseny végén egy zsíros kenyérrel és egy pohár meleg teával várják.
KEdves gesztus meg minden, de abban a melegben lehet én nem egy pohár meleg teára vágynék. :) még ha az ázsiaik szerint ez délidőben is nagyon egészséges a forró leves utána.

Inkább egy pohár limonádé szerintem ha kedveskedni akarnak.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#62132) Never79


Never79
tag

tomcica: Salamon, illetve Inov dzsekiket mekkorára lehet összehajtani? Kéne valami Szentendre trail-re (kötelező felszerelés, de mi a faxnak nem tudom), és lehet nem mellénybe mennék, hanem freebeltbe.

(#62133) parandroid válasza sherlock82 (#62131) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Felénk alkoholmentes sört osztogatnak minden esemény végén. Meg banánt/perecet. Esetleg valami citromos/grapefruitos izotóniás löttyöt, de azt én pont a cukor miatt nem szoktam kérni.

Never79: Nekem ugyan nike futós esőkabim van, de kb ugyanaz a szint. Kicsit hosszúkás-laposra hajtod, és bedugod a freebelt alá a hátadnál.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#62134) Never79 válasza parandroid (#62133) üzenetére


Never79
tag

Köszi, ez nem is rossz ötlet :)

(#62135) Zozo0525 válasza SpaceKombajn (#62120) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ez tetszik :D :D :D

(#62136) bandus válasza parandroid (#62133) üzenetére


bandus
veterán

+1, ezt bármelyik esődzseki tudja, ezért nem vennék újat. de ha amúgyis beruháznál valami faszába, akkor ezek biztos jók. ha van lehetőséged nézz körül parndorfban, a salomon outletben elég király akciók tudnak lenni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#62137) Never79 válasza bandus (#62136) üzenetére


Never79
tag

Köszi a tippet!

Egy ideje már kerülgetem a témát, alapvetően nagy szükségem nincs rá, viszont ha beruházok, akkor már valami jobbat vennék hosszú távra. Magashegyi futások is célba vannak véve, ha nem is idén, de jövőre jó volna valamerre elindulni, és motoszkál bennem a gondolat, hogy minél tovább húzom annál drágábbak lesznek ezek is.

(#62138) tomcica válasza Never79 (#62132) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Inov8-et a mellkasi zsebebe tudod hajtogatni. A Salomon-t meg nem hajtottam ossze,de szerintem ugyanakkorara ossze lehet :K Kb egy tenyernyi mereture.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62139) tomcica válasza Never79 (#62137) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha barmikor tervben lesz komolyabb hegyi verseny (ugy ertem,ahova az indulashoz komolyabb felszerelesi lista is van,akkor 10000mm, amit tudni kell a kabatnak...azt szinte barmelyik kozepkategorias tudja).
Salomon Bonatti WP az pl 10000mm es szokott learazason lenni surun :K A Salomon Bonatti Pro van nekem,learazva vettem,de az meg ugy se olcso jatek :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62140) bandus válasza Never79 (#62137) üzenetére


bandus
veterán

ha már zsebbe szeretnél nyúlni és még a salomonnál, inov8-nél is prémiumabb cuccot akarsz akkor ezt ajánlom: [link] outletben -30% az árból, készletinfót találsz itt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#62141) parandroid válasza Never79 (#62134) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy én futottam már úgy maratont, hogy végig a derekamra volt kötve, mert végig esőre állt az idő. Többször is elkezdett csöpögni közben, de végülis nem kellett. Cserébe rohadt hideg volt, teljesen átfagytak az izmaim a végére a hideg, nedves levegőtől, meg a széltől (tudom, gyorsabban kellett volna futni, akkorhamarabb vége ;] ).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#62142) SpaceKombajn


SpaceKombajn
tag

Na, akkor a szó szerint a "futottak még" kategóriából (a sok űridő miatt már írni se merek nagyon :) )

Szóval volt ez a téli (dec-jan) jobb lábfájás, na ez teljesen elmúlt, utána még pár napig ilyen lötyögés szerű érzés volt a jobb térdnél, ahol előtte fájt néhány lépésnél de ez is elmúlt.

Azóta is "jobbra" futok a füvön.

Akkor gyorsabban akartam futni, de nem tudtam, nem bírtam (erővel) átváltottam lassabb tempóra (stryd wattocskák szerint), hogy ne legyen annyira fárasztó, erre pár alkalom után gyorsultam, pedig nem is akartam (írtam is, hogy az idő adatot levettem az óráról). Ki érti ezt? :) (nyilván jobb lett az állóképesség) Az ellenkezője valósul meg, hát mi történik itt? :)

Akkor is írtam, hogy 1-2 5k sokkal könyebben megy, azóta átálltam erre, 2 naponta 5k (előtte volt 3,4,5km volt mikor mennyi).

Azóta volt egy 21 perces 3k is (ez 23-24 volt eddig)

Tavaly első 5000 méter, 44 perc volt (nagyon küzdlemes volt), garmin felkészító után, idén 38 perc 8 másodperc körül volt mostanában (lett egy 37 perc 46-os rekord is közte), sokkal könnyedebben és hétfőn ezt is megdöntöttem, 36:15 (próbáltam kisebbekket lépni 152-ről így 157-re nőtt az átlaglépések száma).

Első km 6:30-6:40 körül szokott lenni egyszer volt 6.15 is, második 7:10-7:30, na ezután jön a lassulás (tavaly ez a 2. km-nél következett be ,az átlagnál is lassabbra estem vissza), 3. és 4. km lassabb ,de 5. végén amikor még érzek erőt gyorsítani szoktam így már az 5. km a harmadik leggyorsabb az ötböl.

Ezek után szoktam futni, egy sprintet is, kipróbálom már milyen tavaly ilyen 60-70 métert de akkor ugye a gps pontatlanul mérte, nem mérvadó, de most a stryd-del 100métert (lemértem a focipályát tyúklépésekben, 100.5 méter). Tényleg nem megy fel a pulzus csak 120-ig. Tavaly 22-23 km/h sebességet most meg már 26-27, nyilván csak pillanatnyi leggyorsabb érték, nem végig ennyi. Na ezután is kell kapkodni a levegőt, így 1 db elég is, nem kell belőle sok sorozat, mint nektek. :D

Ezután meg 1 db 200 métert is, ez egy saját kör a focipálya "belsején", na ez már nagyon kikészít, első száz egész jó, viszonylag gyors, van erő, semmi nem fogy el, 100-150 között kicsi lassulás (hogy fogom ezt végig bírni ekkora a tempóval? sehogy :) ), 150-200m között, itt most azonnal meg kell állni, ezt nem lehet bírni, még nagyobb lassulás,de a lendület bevisz, oxygén sátor, pulzust levivő (simán felmegy max. közelébe) kézikészülék, kell ide :) na ezután percekig lihegés van, és igen ebből se kell több nekem az 1-es sorozat éppen elég. Ja igen ez éppen 40 másodperc alatti, (a legjobb 36 sec).

Ez a 200m a garmint is kiakasztja :D az 5K után ilyen 20-22 óra regent szokott írni, a 200 méter után legutóbb ez felugrott 57 órára. :)

spacetime

(#62143) Agony válasza Never79 (#62137) üzenetére


Agony
aktív tag

Nekem inov-8 Race Elite Raceshell FZ, azt ahogy Tom is írta, a mellkasán lévő zsebbe becsomagolható, annyi hogy abban a zsebben van egy rugalmas pánt rajta egy állító gombbal, ami a behajtogatás után pont kívülre kerül és azt az egészet át tudod dobni keresztbe a felső testeden és a hátadon lesz a kabát a kis csomagban mint egy táska.

Én pl. 2-3 éve amikor elég viharos volt éjszaka az Ultrabalaton, akkor alapból kabát nélkül indulhatam rövidnadrág/pólóban ez meg csak a hátamra volt dobva, hogy ha leszakad az ég, akkor fel tudjam kapni.

Ha gondolod este lövök róla egy képet összegyömöszölve, meg lemérem a súlyát.

Start with a whisper, end with a scream!

(#62144) SpaceKombajn válasza bandus (#62140) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Igen, top cucc.

A MAMMUT RAINSPEED ULTRALIGHT HS volt még ilyen shakedry-os.

[ Szerkesztve ]

spacetime

(#62145) Never79


Never79
tag

Köszi mindenkinek!

bandus: biztos jó, csak nekem L-es vagy XL-es kellene.

Agony: azt megköszönném.

(#62146) tomcica válasza SpaceKombajn (#62142) üzenetére


tomcica
Topikgazda

36mp 200meteren az mar szep sebesseg :K (az kereken 3:00perc/km iram :K )
Gratula az 5K PB-hez...a lepesszam meg mindig alacsony ;) (ha mindent jol ertek....bajdovej a 200meter 36-40mp-s porgosnel ugyan mennyi a cadence?)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62147) tomcica válasza Agony (#62143) üzenetére


tomcica
Topikgazda

160-180gramm szokott lenni egy ilyen kabar. Az en regi Inov8 bebujosom 220-as Raceshell...itt a 220 = 220gram. A Salomon szerintem 150gr korul van,lehet meg annyi se,modernebb anyag. MIndkettoben egyforman futok,szoval nem oszt,nem szoroz az a par gramm. Azt viszont nagyon fontosnak tartom hogy SLIM FIT legyen,es megfeleloen passzent. Lehessen benne akar resztavozni is. A regi vitorlara hajazo esokabatokat nem szeretem :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62148) #76500480


#76500480
törölt tag

2nap pihenő elég lesz a futómű helyrepofozására mire élesben fog menni a futás?( chipes időmérés) Előre vettem a hétvégi “hosszút” ami hajnali 4:45 ös kezdéssel 24km lett(1:47:30) 4:24. Aztán valaki írta hogy rövid tempó is kene verseny előtt. Sikerült 4:14re leszorítani igaz 16km távon. Remelem meg nem késő, vagy betolok megint egy doboz Ferrero Rochtert egy marék mandulával (1200+600kcal)csak az epém fájt a lábam nem :C

[ Szerkesztve ]

(#62149) tomcica válasza #76500480 (#62148) üzenetére


tomcica
Topikgazda

2nap piheno barmire IS eleg ;] :DD tapooooosd neki...az epe meg majd regeneralodik ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62150) sherlock82 válasza parandroid (#62133) üzenetére


sherlock82
senior tag

igen.
az még mindig jobb.
Egy barátom edzője azt mondta minden megkezdetett 10 km után jár egy sör. :D
Nagy ritkán iszok alkoholt nekem nem alkalomhoz vagy a futáshoz függ.
ma strava szerint pr futottam 5 km - en , pedig volt benne elenyésző szint is.
23:25 ( 4:38 tempó )

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.