Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79251) Zoliee válasza tome0001 (#79250) üzenetére


Zoliee
senior tag

Nekem lassan 2 hete meg van rendelve, és még mindig azt írják 15-25 days... :D
2 módban használható: fix, vagy változtatható kimeneti jelszinttel.
Értelemszerűen a "fixed", vagyis a nem változtatható kimenő jelszinttű módban nincs hangerőszabályzás. Ezt hívják "Dac" módnak. A másik esetben ebből a max jelszintből veszel vissza, így lesz előerősítő is. Viszont ekkor sokak elmondása szerint romlik a hangminőség.

(#79252) nubreed válasza pigatt (#79245) üzenetére


nubreed
veterán

Szia,

Köszi a beszámolót, figyelemmel olvastam! Fel is keltette az érdeklődésemet. Én egyáltalán nem gitározok vagy ilyesmi szóval ilyen fajta inputokra nincs szükségem. Az Air Hub elég szimpatikus. De még vacilálok, előnye, hogy ezeket itthon is lehet kapni. Amúgy már nézegettem őket, de nekem a gyanúsan olcsó kategóriának tűntek, de akkor lehet nem kéne tőlük tartani? Ha weben rendelem úgy is jogom 14 vagy 30 (?) napig elállni a vásárlástól.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#79253) pigatt válasza nubreed (#79252) üzenetére


pigatt
őstag

Szia!

Nekem nagyon be jött, szerintem adj neki egy esélyt, minimum 14 napod van elallni ha nem tetszik.

i9 / 4080 / 32"

(#79254) Exodius válasza Zoliee (#79251) üzenetére


Exodius
őstag

Ha Kínából hozzák, akkor azért ilyen hosszú mert vonattal jön.

(#79255) Linux-1 válasza bkercso (#79240) üzenetére


Linux-1
csendes tag

Sajnos, nem tudok frekit fixen állítani egyik készüléken sem.
A DAC 48Khz-et mutat optikain a TV-ről.
De feladtam a harcot, megoldottam másképp, mert a set top boxon is van optikai kimenet, és arról meg szól a DAC. A Videó lejátszás hangját meg nem a TV-n keresztül, hanem az USB-n keresztül is meg tudom oldani.

(#79256) s4tch válasza Bodz (#78269) üzenetére


s4tch
veterán

Re: Arrow

Olvasgattam utána, és sajnos még a gyártói oldal is tele van windows 10 támogatásról szóló panaszokkal. Pedig jól néz ki, mac userek szerint szenzációs cucc, nekem bőven megfelelne itthoni prüntyögés mellé, és kezdtem barátkozni a használt árával úgy is, hogy egy thunderbolt kártyát muszáj lenne venni mellé.

Még mindig a Motu M2 a leginkább esélyes. Szerencsére nem sürgős a dolog, mert érdekes módon a Presonus Audiobox USB az Elearral jobb haver, mint eddig bármi mással volt. A HP50-nel egyenesen rühellik egymást, vékony, pocsék, torz, magasba húzó hang jön a HP50-Audiobox párosból, de az Elear egyáltalán nem bántó a 'boxról. Néha zenét is ezzel hallgatok, át se dugom a Centrance M8-be a fejest... Ki érti ezt.

(#79257) 1001erik válasza Tim82 (#79247) üzenetére


1001erik
újonc

Köszi. 2 hónapja használom és erről nem tudtam 😅. :R

(#79258) p76


p76
senior tag

Olvasom hogy az Audio-gd R2R 11-nek realisztikus és igaz hangja van.
"it sound as absolutely realistic and true"
Ez igaz lenne?
Még mindig piszkálja a csőrömet ez a DAC :)

[ Szerkesztve ]

(#79259) Sinesol válasza p76 (#79258) üzenetére


Sinesol
veterán

Nekem csak az n+1edik üres frazisnak tűnik, de ki tudja, lehet hogy ott az ígéret földje.

Most meg egyszer olvasva, kicsit megmosolyogtato is, mégis mi az, hogy true sound?

Ja, ha mar temanal vagyunk: [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#79260) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Igazából még gondolkozom a vásárláson, már egyszer tervben volt, most is az anyagiak fogják eldönteni, jövő hónapban...
Van egy Audio Technika ATH-A550Z Fejhallgatóm. Nagyon szeretem a hangzását. Jelenleg egy asus prime x370 pro alaplap alc1220 alaplapi hangkeltőjéről szól. Főleg játszom a gépen, időnként zene is befigyel azonban, illetve egy projekt miatt kellene a jobb hangminőség.
Zene: Mindenféle, de leginkább klasszikus, rock.
Projekt: ventiket tesztelek, azok hangját rögzíteném (majd), vagy akár géppel mérnék decibelt, és hallgatnám vissza a hangjukat.
Játék: mindenféle jó játék, de horror, lopakodós cucc miatt fontos az "atmoszféra".
Eddig elégedett(ecske) voltam, de:
Olyan cuccot keresek (dac/amp kombó, ha igaz), ami lényegesen jobb az alaplapitól, és lehetőleg nem színez, vagy emel ki, szóval monitor jellegű. Szeretném, ha a mostani fejhallgatómhoz, és esetleg egy másmilyen karakterű, nyitotthoz is passzolna (szeretnék egy nyitott fejhallgatót is később, érdekelne az élmény, abból is semleges, monitor jellegűt, ha lehet). Ami vicces, hogy az A550z sokkal jobban szól a lenovo l470 fos alaplapi cuccáról, mint az alc1220-ról, ezért merült fel a dolog :U). Ezen belül szeretném, ha akár mikrofon is ráköthető lenne. Plug&play, avagy driver mentesség előny.
Usb és külső táp, de a csak usb is oké.
VAGY optikai bemenet, és végezze az analóg átalakítást jobban, mint az alaplapi (van optikai kimenet az alaplapon, az tiszta digitális jel, ha jól értem, konvertálás előtt).
Ne legyen zajos.
Ár: fogalmam sincs. Mi az minimum, ami ezeket teljesíti? Külföldi vásárlás is oké, használt cucc is, lényeg a "bestbuyság", avagy atomjó ár-érték arány. Nem lesz több száz ohmos impedanica. Eu vásárlás előny, a vámmentesség miatt (meg Kínából nehezen érnek idea cuccok, de megvárom, ha kell, és olcsóbb onnan).
Mondjuk max 25-nagyon max 30k elég erre?
Vagy feljebb kell mennem?
Remélem világos az elképzelésem, elnézést, ha túl hosszú.
Köszönöm előre is! :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#79261) Zoliee válasza p76 (#79258) üzenetére


Zoliee
senior tag

Akkor tegyél egy próbát vele. (én megtettem)
Használtan már elég jó áron beszerezhető, illetve később könnyen tovább is adható.

(#79262) Dorien válasza chopin42 (#79260) üzenetére


Dorien
veterán

Pár tipp, emelkedő ársorrendben:

Creative Sound Blaster X-Fi HD (15k) [link] - Külső hangkártya, mikrofont is tud.
HRT Microstreamer (25k) [link] - USB DAC/AMP + az alaplapi kártya mikrofonja.
FiiO E17K Alpen DAC/AMP + E09K QOGIR AMP (30k) [link] - Ez a kombó nehezen hajtható fejhallgatókhoz is használható. (E09K kimenő teljesítmény: 1 W (16 ohm), 80 mW (600 ohm) Itt is az alaplapi kártya mikrofonját kell használnod.

Ha az A550Z-n túl valami nehezebben hajtható (Beyerdynamic, AKG, Sennheiser) fejesben is gondolkozol, akkor szerintem a FiiO kombó a nyerő. Jó árban is van így együtt. Csak az A550Z-hez az X-Fi HD is megfelel. Viszonylag semleges, kiegyenlített hang. Később ehhez is vehetsz külön fejhallgató erősítőt.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#79263) Dorien válasza chopin42 (#79260) üzenetére


Dorien
veterán

Itt a helyes link a FiiO kombóhoz: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#79264) chopin42 válasza Dorien (#79263) üzenetére


chopin42
őstag

Köszönöm szépen a tippeket! :R A FiiO jónak tűnik, hátha meglesz még, szerintem írok az eladónak. Az xfihdról azt olvastam, hajlamos a zajra, illetve driver problémás :( ez igaz (lehet)?
Illetve ha elvinnék a FiiO-t, van még alternatíva (akár új?)
Musilandra kaptam itt már régebben ajánlatot, de sajna nem kapni, lehúzták a rolót? :(

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#79265) Dorien válasza chopin42 (#79264) üzenetére


Dorien
veterán

Tudtommal Windows drivert érdemes használni az X-Fi HD esetében, nem a Creative-félét, akkor nincs gond.

A HRT Microstreamer is nagyon jó áron van, nem hiába linkeltem. Sajna nincs hangerőszabályzó potmétere, de a szoftveres halkítást átalakítja hardveresre, így nincs hangminőségromlás. Az A550Z-hez ez is overkill. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#79266) Linux-1


Linux-1
csendes tag

Távirányítható, szabályozható kimenetű DAC-ot keresgélek 50-100e Ft-os ársávban. Fejhallgató kimenet, DSD, MQA nem feltétel. USB, Coax, és Optikai bemenet kell.
Valakinek volna tanácsa?

(#79267) fehér_ember válasza Linux-1 (#79266) üzenetére


fehér_ember
addikt

Kérdezd meg a tulaját hogy szabályozható-e a kimeneti jelerőssége a távjával: Pioneer N50

Meg hogy nekem se legyen már a szemem előtt ;] Nem akarok kísértésbe esni még ettől is;)

[ Szerkesztve ]

(#79268) Linux-1 válasza fehér_ember (#79267) üzenetére


Linux-1
csendes tag

Sajnos nem szabályozható a kimenet, és a Streamer része, a Tidal-t alapból nem kezeli sajnos, az még kellene ha Streamerrel egybeépített DAC-ot szeretnék.
Egyébként tetszik a készülék.

(#79269) fehér_ember válasza fehér_ember (#79267) üzenetére


fehér_ember
addikt

Azt nem is gondoltam volna, hogy fix jelszintű.
Van egy másik kiszemeltem is, de az meg nem távirányítható; szóval akkor velem most nem sokra mentél. :)
Bocs!

Majd a többiek ajánlanak valami jobbféle kínait.
Én azokra kicsit allergiás vagyok :D de lehet majd elmúlik.

[ Szerkesztve ]

(#79270) Linux-1 válasza fehér_ember (#79269) üzenetére


Linux-1
csendes tag

Ez a DAC megfelelne a követelményeknek, csak nem találok róla semmi referenciát:
[SMSL M200]
Lehet hogy teszek egy próbát vele.

(#79271) OPiiPO válasza p76 (#79258) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ez így önmagában egy eléggé merész kijelentés.

(#79259) Sinesol - nem érem el a linket.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#79272) Sinesol válasza OPiiPO (#79271) üzenetére


Sinesol
veterán

Ja, tényleg nem jó, valamiert mobilrol nem a teljes linket láttam.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#79273) yo.da


yo.da
csendes tag

Sziasztok!
Előre is elnézést, kicsit hosszú lesz.. Magamról annyit Miskolcon lakom 43 éves vagyok és még nagyon az elején a fülelésnek.
Nagyon régóta olvasom a fórumot a fejes topikkal együtt de sosem irtam, Sokatok nekem régi kedves ismerős, tudom fura egy idegen szájából. Használt cuccok vásárlásakor már valakihez sikerült hangot, arcot is társitani.
Pár napja kérdeztem Audio GD dac-ról. Ma elmentem megvenni / bocs Ferzoli :) / Este fele tudtam meghallgatni. Forrás telefon UAPP, laptop Foobar2000. Fejesek: 58X, Final Sonorous II gyári párna / van type-c is / . Dac: Chord Mojo, Audio GD 11.28. Az 58X-el kezdtem az első gondolatom az unalmas szó volt, pedig nagyon szeretem a Mojoval. A Final kb 2 hete van meg, nagyon bejött Mojoval is. Huuuu...a Final nagyon élettel teli élénk kicsit néha karcos magasokkal, de nagyon beszippantott, nem is volt kedvem cserélgetni el is ment 1,5 óra. Arra gondoltam közben hogy ez lenne a szinergia? Rászánom magam a cserére, jöhet a Mojo, úgy rémlik hiába melegebb de nem ilyen jó hallgatni. De tévedtem evvel is nagyon jó... melegebb, mélyebb, szelidebb magasokkal. Na most össze is zavarodtam..csere..csere..tetszik az új hang leragadok mellette. Rájöttem hogy nagyon kicsi a zenei memóriám. Könnyen megszokom az új dolgokat. Az előző tulaj a leg neutrálisabb állásban hagyta a jumperokat, evvel kapcsolatban pár nap múlva lenne kérdésem.

Gábor

(#79274) Dorien válasza yo.da (#79273) üzenetére


Dorien
veterán

Üdv. Druszám, itt is! :R
Milyen a Final S. II a Final C párnával?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#79275) IO.sys válasza bkercso (#79071) üzenetére


IO.sys
őstag

Ha így áll, akkor kábelt vágok, eladni már mindenhogy nehéz lesz, ha úgy alakulna.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79276) IO.sys


IO.sys
őstag

Végighallgattam a dedikált tápos 10th-val és egyelőre nem MW tápos P20-szal 7 szett csövet, odafigyeltem és sikerült köztük rangsort felállítanom. :D Két fejest is bevetettem némelyiknél. Mielőtt rossz nyelvek megszólnának, hallgattam korábban mindegyik csövet több-kevesebb ideig, nem null kilométeresek. A következő lépés egy komolyabb cső megvétele, ezeket meg lehet, hogy tube education kit-ként egyben áruba bocsátom. Van köztük két nagyon jó, 2-3 majdnem jó, meg két tapasztalatnak jó.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79277) yo.da válasza Dorien (#79274) üzenetére


yo.da
csendes tag

Szia :R
Túl mély lett nekem és nyugodtabb, eltünt a középmagas, magas kiemelés, és a bugi :D
Fejes topikba pár mondatot irok majd róla.

[ Szerkesztve ]

(#79278) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Az asus xonar u7 ből, létezik több verzió ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#79279) pulutodurumo válasza DonThomasino (#79278) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Igen. A második kiadás a javított verzió.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#79280) DonThomasino válasza pulutodurumo (#79279) üzenetére


DonThomasino
veterán

Az lenne az MKII ?
Mikor adták ki a másodikat?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#79281) OPiiPO válasza Sinesol (#79272) üzenetére


OPiiPO
addikt

köszi, ez jó, nem ismertem :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#79282) ferzoli válasza yo.da (#79273) üzenetére


ferzoli
Ármester

Szóval te vitted el :) Semmi gond, használd egészséggel, talán idővel bukkan fel másik. A 11.28-at a hangfalas rendszerhez terveztem kipróbálni. Egyébként némi variálás után visszatértem én is a Mojo-hoz, hiányzott, és a 6xx-el remek páros.

(#79283) pulutodurumo válasza DonThomasino (#79280) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Igen, azaz. Ha minden igaz, 2016 legvégén adták ki, nálunk úgy egy év késéssel kezdett megjelenni a boltokban. Az első verzión az egyik IC forrasztása idővel kezdett elengedni, azt mondják ezt javították az új esetén.
Teljesen ugyan az a kettő, leszámítva azt, hogy az újabban Cmedia 6632A helyett a 6632AX van.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#79284) george_m


george_m
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: DAC-ot keresek játékhoz (fejhallgató + mic)
Ami jó lenne:
- Sidetone (mert zárt füles /Momentum/ és ordítok) ez a legfontosabb
- Optikai bemenet és USB válthatóság kapcsolóval (film / TV miatt)

Amire nincs szükségem, de ha van benne nem baj:
- térhangzás

Mayflower ARC mk2 vagy Schiit Hel sajnos kiestek, úgy tudom nincs mic monitoring.
Sennheiser gsx 1000 és Sound Blaster X3 -on gondolkozom, de ha jol sejtem a fentiek finomabb hangzásúak...a Zene hallgatás sem utolsó szempont.

Minden segítséget, tanácsot, információt előre is köszönök!
Gyuri

(#79285) vtomi2


vtomi2
őstag

Hívott a futár, hogy van 1 csomagom, de nincs rajta cím. Megörültem, hogy megjött a Sanskrit, de az opamp-ot hozta csak :DDD

Beszereltem, de nem tudom eldönteni, hogy mennyivel lett jobb. Részletesebbnek, és "tisztábbnak" hatnak a zenék. Érdekes, hogy van amikor egyértelműen, és van amikor inkább csak placebónak mondanám. Majd meglássuk mennyit javul idővel, szerintem 10€-t azért megért.

(#79286) bkercso válasza vtomi2 (#79285) üzenetére


bkercso
nagyúr

OPA2227 a Littledot l+ -ba? :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79287) vtomi2 válasza bkercso (#79286) üzenetére


vtomi2
őstag

Azaz, A osztályosítás még várat magára.

(#79288) yo.da válasza ferzoli (#79282) üzenetére


yo.da
csendes tag

Szia
Köszönöm! Nekem csak egy órás autóút volt a szlovák határ ott találkoztam Robertel. beszélgetünk egy órácskát közben derült ki hogy te is kerested a dac miatt.

(#79289) MPeter87 válasza yo.da (#79288) üzenetére


MPeter87
őstag

Azzal az NFB-vel én is szemeztem. :)
A Little Dot is Szlovákiából jött.

(#79290) yo.da válasza MPeter87 (#79289) üzenetére


yo.da
csendes tag

A teteje kicsit karcos mert rajta tartotta a fejesét egyébként hibátlan. Érdemes ránézni a kinti hirdetésekre van ami nagyon jó áron van.

(#79291) MPeter87


MPeter87
őstag

Megérkeztek a Mullard csövek. Ha az egyik oldal halkabban szól out-of-the-box, akkor jól sejtem, hogy kuka a szett vagy járatás után ez változhat? Nem tapasztaltam korábban ilyet a csövekkel.

(#79290) yo.da

Előfordulnak, bár én csak hifishark-on keresgéltem specifikusan és ottani találatokat is dobott fel, úgy bukkantam rá. Nem szotam ottani oldalakat böngészni.

[ Szerkesztve ]

(#79292) yo.da


yo.da
csendes tag

Sziasztok
Lenne egy hülye kérdésem.... lehetséges hogy az Audio gd 11.28-nak változik 30-60 perc után a hangja? Arra gondolok tegnap fáradtan, nyűgösen elkezdtem hallgatni és olyan vékony semmilyen hangja volt, majd kb félóra után kicsit megpihenve már testesebb melegebb hangot hallottam. Vagy csak beleszoktam...beképzelem?

(#79293) bkercso válasza yo.da (#79292) üzenetére


bkercso
nagyúr

Létezik ilyen: bemelegedéssel változhatnak a félvezetők munkapntjai, pl. egy áramgenerátor árama nőhet stb. Kondenzátorok hangjának szintén jót tesz a hőmérséklet.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79294) Zoliee válasza yo.da (#79292) üzenetére


Zoliee
senior tag

Ezt én is megfigyeltem a sajátomnál. Ráadásul ha megnézed, az AGD termékek nem úgy lettek megalkotva, hogy jól szellőzzenek (pedig semmiből nem tartott volna 1-2 lyuk a tetején)
Magyarán szükségük van az "üzemi hőfokra" szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#79295) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Az alábbi rendszerben gondolkodom a dac cserén,Questyle CMA400i a kiszemelt.

Szeretném megkérdezni hogy, lényegi előre lépés lenne ez,mind dac mind füles erősítés szempontjából? :U

Seasonic FOCUS Plus 650W Platinum-I7 9700K-TEAC UD-501-beyerdynamic dt 1770-Core Audio usb kártya-AudioQuest Carbon USB-Jplay-Audirvana-AudiophileOptimizer-win10

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#79296) yo.da válasza bkercso (#79293) üzenetére


yo.da
csendes tag

Köszönöm a választ, neked is Zoliee, már kicsit aggódtam hogy képzelődöm. Azt észrevettem hogy fáradtan, stresszesen nem hallok finomabb különbségeket, de ez drasztikusabb változás volt, ezentúl járatni fogom.

(#79297) yo.da válasza Zoliee (#79294) üzenetére


yo.da
csendes tag

Te próbáltad hogy a jumperekkel milyen változásokat lehet elérni?

(#79298) p76 válasza Zoliee (#79294) üzenetére


p76
senior tag

Főleg az R2R ellenálláslétránál ahol nagyon fontos a pontosság.
Nyilván Kingwa egy bizonyos hőmérsékletre állította be az R2R működését.
Az ellenállások meg változtatják az értéküket hőmérséklet függvényében.

(#79299) bkercso válasza p76 (#79298) üzenetére


bkercso
nagyúr

Viszont arányosan teszik, így ez szerintem nem szempont. A kondenzátorokon kívül szerintem más nem igényelheti a hőmérsékletet, mert minden mást munkapontját be lehet állítani alacsonyabb hőfokra is.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79300) Ear001 válasza bkercso (#79299) üzenetére


Ear001
addikt

És a fűtött órajelgenerátor smafu? :) ( Tudom, ott az állandó hőmérséklet a lényeg, de akkor is.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.