Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79551) PuMbA válasza niof (#79550) üzenetére


PuMbA
titán

Alaplap BIOS a legújabb? Nekem az segített egyszer. Frissítettem és megjavult, szóval a BIOS nem bírt rendesen kezelni egy bizonyos hardverkombinációt vagy hardvert, esetleg az ilyenkor történő BIOS reset kikavarta a hardvercímzéseket.

[ Szerkesztve ]

(#79552) niof válasza PuMbA (#79551) üzenetére


niof
addikt

Hát, ez egy jó régi laptop (Dell Inspiron 15R SE 7520), a legutolsó BIOS van rajta, amit kiadtak hozzá. A drivereket nem a gyáriakat használom, Driver Booster-el vannak frissen tartva, mert a Dell már jó régen levette a kezét erről a gépről. Amúgy a hangon kívül semmi gondom vele, fel van pimpelve 16GB RAM-al, meg 2 SSD-vel, i7, 4 mag 8 szál, nem nagyon kérdez.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#79553) PuMbA válasza niof (#79552) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, nálam asztali gépnél volt. Laptopoknál tényleg gond, hogy a BIOS / driver támogatásuk nem feltétlenül jó és egyszerűen nem tudsz mit csinálni velük egy idő után. Ami elromlik az úgy marad.

[ Szerkesztve ]

(#79554) Exodius válasza niof (#79552) üzenetére


Exodius
őstag

Én csak azt nem értem ebben a Driver Booster-ben, hogy hogyan frissít olyan drivereket, amiket még pl. az Asus honlapján sem találni az alaplap hivatalos support részén.
Valaki hétvégén hobbiból régi alaplapokhoz ír drivereket? :U

(#79555) niof válasza Exodius (#79554) üzenetére


niof
addikt

Ez úgy működik, hogy az adott chipset-et más vasakban is használják, és a chipset gyártója supportálja is, de a Dell által támogatott utolsó verzió van fent a weboldalukon, ami mondjuk 2015-ös. A Driver Booster meg felismeri a chipset-et, és leszedi hozzá a legutolsó ismertet, függetlenül attól, hogy ez a Dell-nél ki van e rakva a support oldalra, vagy nem. Pl. ebben a gépben van egy dedikált AMD videóvezérlő is, ami hivatalosan nem támogatott már, mégis azzal működik jól, amit a DB talált hozzá, a Dell verziója pl. Lightroom-ban csak csíkokat tud rajzolni. Mégis a Dell szerint az az utolsó, megfelelő verzió... :U

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#79556) Exodius válasza niof (#79555) üzenetére


Exodius
őstag

Aztán egy idő után ezért kell majd lecserélni az egyébként jól működő vasat, mert valahol biztos összeakad majd valamivel. :(((

(#79557) PuMbA válasza Exodius (#79556) üzenetére


PuMbA
titán

Amióta eladtam a laptop-ot és asztali gépre váltottam azóta nekem nem volt megoldhatatlan problémám. Asztali gépre jönnek rendesen a driverek, illetve az alaplapokhoz is 8-10db BIOS minimum. Laptopokat általában hamarabb kell cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#79558) IO.sys válasza niof (#79555) üzenetére


IO.sys
őstag

Melyik ilyen driver findert érdemes használni? Sokszor használok DriverPack Solutiont (drp.su), ami eleve orosz, meg helyettem akar böngészőt is telepíteni, de működik. Aztán próbáltam a TweakBit Driver Updatert, egy Windows telepítőket főző srác esküszik rá, én meg nem tudtam sikerre vinni vele a driver vadászást egyszer se. Érdemes a Driver Boostert használni, vagy van jobb?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79559) Exodius válasza PuMbA (#79557) üzenetére


Exodius
őstag

Az én alaplapom 2013-as. :D

IO.sys: Driver Booster-t az egyik legjobbnak tartják.

[ Szerkesztve ]

(#79560) niof válasza Exodius (#79559) üzenetére


niof
addikt

Igen, a Driver Booster elég jó, nagy a HW adatbázisuk. Elő is vagyok rá fizetve. Sokat ér, hogy csendben a háttérben megcsinálja az update-et, és nem csesztet a restart miatt. Rád bízza, hogy mikor indítasz újra. Én már évek óta használom.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#79561) ribizly válasza niof (#79560) üzenetére


ribizly
veterán

Sajnálom, de mindenképpen érdemes lenne futni egy kört kompletten (szoftveresen elég) leállított hálózattal. Onnantól már van mit levadászni. Márpedig ezek a pattogások igen zavaróak.
Még azt megpróbálhatnád, hogy egy másik disk-re felhúzol egy friss 2004-et és csak a szükséges driver-eket teszed fel, semmi mást. Hogy úgy is jelentkezik e.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#79562) Zoliee válasza _Smooth (#79527) üzenetére


Zoliee
senior tag

Ha még a fejhallgatót sem vetted meg, akkor tényleg a folyamat elején vagy :)
Én k712 pro-val kezdtem, de rövid időn belül el is adtam. Sajnos próbák nélkül nem szerzel tapasztalatot. Aztán persze lehet már elsőre jól választasz.
Hogy milyen dac/amp passzolna a k612-höz 40e körül, passz, viszont simán el lehet költeni a fejes árának a többszörösét a meghajtására.

(#79564) Bodz válasza Zoliee (#79549) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Gold Liont én is nagyon szerettem eddig kb mindenben.

(#79565) p76


p76
senior tag

Na [ilyet] se láttam még. Ha valaki hiányolja a bekapcsoló gombot a DAC-ról, ez a kapcsoló kell a vezeték toldáshoz. :)

(#79566) Bodz válasza p76 (#79565) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Usb-hez is van ilyesmi. Ez, ez pl.

[ Szerkesztve ]

(#79567) CyberFriend válasza p76 (#79565) üzenetére


CyberFriend
tag

Ja, ha van egy minőségi tápolásod azt jó eséllyel agyoncsapod a gagyi, kapcsolós toldalékkal.

(#79568) MPeter87 válasza MPeter87 (#79482) üzenetére


MPeter87
őstag

Nah, csak nem bírtam ki, rendeltem egy pár Mullard M8161 csövet is.
Kíváncsi vagyok rájuk. Az M8083 most kifejezetten tetszik. Mondjuk a Voskhod még jobb lenne, csak másik DAC kellene elé, ami finomabb, lágyabb.
Néhány alkatrész is bekerült a kosárba, de 14k-ba kerülnek, sokallom kicsit néhány kondiért, meg valami más fogalmam sincs milyen cuccért. :DDD

(#79569) IO.sys válasza MPeter87 (#79568) üzenetére


IO.sys
őstag

Mostanában ugyanebben a betegségben szenvedek.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79570) Bodz válasza MPeter87 (#79568) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Keressünk neked egy finomabb dac-ot? :)

(#79571) bkercso válasza MPeter87 (#79568) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem olcsóbb akkor már műveleti erősítőkkel vagy diszkrét FET-ekkel kísérletezni? ;) ;]

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79572) bkercso


bkercso
nagyúr

Hali!

Milyen DAC-chipre érdemes most építkezni, ami beszerezhető kiskerben, nem drága, viszont jó?
- PCM1793 ?
- PCM1798 ?
- PCM5102 ?

Vagy valamilyen Sabre, AKM?
:R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79573) Bodz válasza bkercso (#79572) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha a trendeket nézzük, akkor Sabre vagy AKM. Legyen mondjuk utóbbiból a 4493.

[ Szerkesztve ]

(#79574) #71562240 válasza bkercso (#79572) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ugyebár attól függ, milyen karaktert akarsz az analóg résszel kiszolgálni vagy kompenzálni. A BB-k, a Sabre-k, az AKM-ek jellemző hangkaraktere viszonylag kiszámíthatóan más-más karakter felé visz - vegyesebb a Cirrus Logic...
Például kb. a PCM17xx-ekkel a legkönnyebb "kedves", "analógos" hangot csinálni úgy, hogy ne feltétlen legyen laidback. Sabre nagyjából ugyebár az ellentéte, tipikusan "digitális". "Látványos" hangot meg az AKM 449x-ekkel tudsz legkönnyebben - talán ár-érték arányt is.
Aztán nem mindegy ugyebár, hogy milyen szolgáltatást akarsz tőlük felbontásban, fájlkezelésben... versus 1bit/multibit...

Hangilag én a BB-kkel dolgoznék legszívesebben, de odavenném a PCM1796-ot a listádba. Ha nem kell friss tudás, ott a jó öreg PCM1738 opcionális DSD-vel... Annak ellenére, hogy "elvileg" én a túlmintavételezés és szűrés nélküli multibiteket kultiválnám, de az nem annyira az ár-érték arány területe.

Amilyen hangú készülékeket te szoktál építeni, ahhoz elvileg jellemzően a BB-k állnak legközelebb, legkönnyebben valószínűleg azokkal dolgoznál - hacsak nem akarsz magadnak forradalmat.

(#79575) bkercso válasza #71562240 (#79574) üzenetére


bkercso
nagyúr

:((( Köszi mindkettőtöknek!
PCM1793 és WM8524 maradtak versenyben. Utbbi nagy előnye nem csak a 700Ft-os ára, de az is, hogy külső neg. tápról tényleg jó hangja van. További előnyük, hogy már megterveztem velük a DAC-ot, csak az újraórázót szabom át kicsit a jó öreg PCM2706 után aszinkronról szinkronra.
Valami olcsó DAC-kártyán töröm a fejem, ami jobb az eddigieknél de nem drágább. Aztán ugyis csak 1db készül majd beőle magamnak... :DDD

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79576) aerosmith válasza bkercso (#79575) üzenetére


aerosmith
őstag

Tápszűrőid nem lesznek már sosem?

(#79577) Dorian válasza bkercso (#79575) üzenetére


Dorian
félisten

Ha viszont mégsem csak magadnak akarod csinálni, akkor én biztos a most népszerű új AKM chipek vmelyikét használnám. Marketing is van a világon :) Majd azt a +2000 Ft-ot hozzá teszed a végső árhoz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#79578) csƵ


csƵ
őstag

Nem akar működni a Sabaj DA1-es az iPhone-nal. MicroUSB-TypeC átalakító van a DAC-ra kötve és Lightning-TypeC kábel jön ki a telefonból.

[ Szerkesztve ]

(#79579) binatone válasza bkercso (#79575) üzenetére


binatone
tag

Engem érdekel ez a projekt akár Kit formában is, vagy csak a Pcb ültetési melléklettel. :)

(#79580) Polllen válasza csƵ (#79578) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem csak camera connection kit-tel megy?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#79581) Ear001 válasza aerosmith (#79576) üzenetére


Ear001
addikt

Talán rövidesen lesz más forrásból.

(#79582) csƵ válasza Polllen (#79580) üzenetére


csƵ
őstag

Na, ez lehet!

(#79583) bkercso válasza aerosmith (#79576) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nincs idm készíteni, de készítheti más is felőlem. :) A blogomba feltettem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79584) bkercso válasza binatone (#79579) üzenetére


bkercso
nagyúr

Urbán úrnak kell szólni. ;] :P

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79585) bkercso válasza Bodz (#79573) üzenetére


bkercso
nagyúr

És hol lehet ezt kapni? :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79586) Sinesol válasza bkercso (#79585) üzenetére


Sinesol
veterán

(#79587) IO.sys


IO.sys
őstag

Nem akarunk szervezni Pécsen egy kis HiFi talit? Nincs annyi pénzem, mint ahány cuccot ki akarok próbálni.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79588) s4tch válasza IO.sys (#79587) üzenetére


s4tch
veterán

Jó ötlet, csak legyen Gyöngyösön. ;]

(#79589) IO.sys válasza s4tch (#79588) üzenetére


IO.sys
őstag

Simán, nincs messze. :DDD

Az az elméletem, hogy nagyon sok hifista van itt is, akik csak magukban reszelgetnek.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79590) p76


p76
senior tag

Csak azt érteném miért kellett a kék LED-et az elejére tenni? :F

(#79591) Exodius válasza p76 (#79590) üzenetére


Exodius
őstag

Pedig az még könnyen orvosolható. :B

(#79592) p76 válasza Exodius (#79591) üzenetére


p76
senior tag

Le kell ragasztani? :)
Biztos azért tették rá hogy lássa a felhasználó amikor be van kapcsolva. ;]
Egyébként nem biztos hogy zavarna mert a Marantz erősítőmön több ilyen kék led is van. Ráadásul az egyik olyan erős mint egy fényszóró. :B

[ Szerkesztve ]

(#79593) IO.sys válasza p76 (#79592) üzenetére


IO.sys
őstag

Szerintem arra gondolt, hogy egy narancs led kb br. 15 forint. A cseréjéért egy jóérzésű szaki 0-1000 Ft közti összegért kér sört/csokit...

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79594) nLali válasza bkercso (#79575) üzenetére


nLali
senior tag

Valami olcsó DAC-kártyán töröm a fejem, ami jobb az eddigieknél de nem drágább. Aztán ugyis csak 1db készül majd beőle magamnak...
És mi lesz az LM1875 alapú fejes erősítővel? Beharangoztad, hogy március-április körül lesz belőle 1db magadnak.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#79595) Exodius válasza IO.sys (#79593) üzenetére


Exodius
őstag

Pont erre. :)

(#79596) p76 válasza Exodius (#79595) üzenetére


p76
senior tag

Olvastam egy erősítő építése könyvet. Úgy írja a szerző hogy "cheap red led" :)
Kék led-et volt a legnehezebb előállítani, gondolom az is a legdrágább.

[Itt] egy program mekkora hangerőt szabad használni fejhallgatóhoz.
HD6XX a Loxjie P20-on
33 a biztonságos az SE kimeneten
42 a balanced-en
Már csak ezért is szuper ez a kijelző (már ha jól írja ki a dB értéket)

[ Szerkesztve ]

(#79597) Bodz válasza p76 (#79596) üzenetére


Bodz
Topikgazda

34-nél meghalsz, elvisznek az ufók, fejbe vág Thor kalapácsa, vagy mi történik?

(#79598) p76 válasza Bodz (#79597) üzenetére


p76
senior tag

Akkor már nem szabad olyan sokáig hallgatni egyfolytában csak 16 órán keresztül, mielőtt halláskárosodás lesz. Persze mint mindenben az audio szép világában, itt is több szabvány van :)

[ Szerkesztve ]

(#79599) niof válasza ribizly (#79561) üzenetére


niof
addikt

Úgy tűnik, hogy sikerült megszüntetni a pattogást. Magában a driver csere nem volt elég, mert a wdf01000.sys még mindig magas értékeket produkált. A LAN-on kívűl minden nem használt eszközt tiltani kellett az eszközkezelőben, majd az aimp kimenetét WASAPI-ra állítottam. Így az aimp-al való lejátszás már zökkenőmentes lett, viszont a Spotify még néha pattogott. Abban ugyebár nem lehet kimenetet váltani, nem támogatja. Kicsit böngésztem, és ezt a progit találtam. Igaz, ez ASIO-t használ, de úgy tűnik, a kettő megfér egymás mellett. Azért az szomorú, hogy kb. másfél éves hibára egy ilyen bonyolult kikerülő manővert kell használni, és erre is csak tök véletlen találtam rá. De most 2 napja így van, és azóta nincs hiba...

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#79600) bkercso válasza nLali (#79594) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ahhoz léesz a DAC-kártya. Szerencsém is van, hogy ez eszembe jutott, mielőtt megépítettem volna!
Ha így haladok, tényleg ápr. lesz belőle... :B

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.