Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79951) bkercso válasza fattyu (#79940) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szia-szia!

ComposieAmp-pal nem volt az igazi? Vagy nem hallottad? :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79952) fattyu válasza bkercso (#79951) üzenetére


fattyu
veterán

fú. nem most volt. és az még headflow volt. composite volt nálam??

amennyire emlékszem kb 5 perc erejeéig dugtam rá mert az az RFT hok-80-2 szólt olyat hogy a hajam leraktam tőle.

jó volt hd650el is de azzal az ndk plannarral olyan párost alkotott majd elsírtam magam

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#79953) Bodz válasza Zsolt!! (#79948) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Több ezer féle... Túl általános a kérdésed.

(#79954) s4tch válasza Zsolt!! (#79948) üzenetére


s4tch
veterán

Ár, csatlakozó, jó-e bt, méret, legyen-e akksi benne, hmm?

(#79955) IO.sys


IO.sys
őstag

Szerintetek egy Genius SP-HF160-nak jót tenne egy Creative Sound Blaster Play! 3?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79956) Exodius válasza fattyu (#79952) üzenetére


Exodius
őstag

Klassz érzés lehetett! :)

(#79957) fericske válasza bkercso (#79949) üzenetére


fericske
addikt

Az biztos. HE400 vagy 400i nem volt (még) rádugva, csak a 400s. Elméletileg ő a legkönnyebben hajtható a 400-asok között.

(#79958) Zsolt!! válasza Bodz (#79953) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Konkrétan a fiio hd50 pro vagy a Cambridge dacmagic érdekel de ezek szerint ezt általánosan nem lehet kijelenteni.

(#79959) krisztofer55


krisztofer55
tag

Sziasztok,
a Focusrite Forte kártyám az új Windows (2004 build) óta az 1.1-es driver-el nem működik, az 1.2 és 1.3 verziókkal pedig elég pattogós. :D

Van esetleg ötlet? :R

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#79960) bkercso válasza fattyu (#79952) üzenetére


bkercso
nagyúr

:DDD :R
Nem tudom, már, járt-e nálad.
Most épül az utódja BTW...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79961) Polllen válasza bkercso (#79960) üzenetére


Polllen
nagyúr

És ez csak fejhallgató erősítő lesz?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#79962) Bukk900 válasza Zsolt!! (#79948) üzenetére


Bukk900
őstag

Szia.
Itt egy közel sem teljes lista, hogy melyik dac működik androiddal. [link]

Pl. a Pro-ject dac box e mobile sincs benne, amit nemrég próbáltam.
Az árához képest (30eft) meglepően jól szólt, meleg hangú, jó térrel.
Egy pioneer se-a1000 volt rádugva.
Usb C aljzatú, ahogy a telefonom is, nem kellett hozzá otg kábel.

(#79963) Zsolt!! válasza Bukk900 (#79962) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Köszi! Nagyon jó! :)

(#79964) HUNNIA1920 válasza Polllen (#79961) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Pedig egy MomentDAC Mk2+CompositeAMP+XMOS USB+Tápszűrő egy dobozban megérne egy misét. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#79965) bkercso válasza Polllen (#79961) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem egészem, mert hanglat is hajt majd: 10W@4ohm, 5W@8ohm. (fordítottan arányos az impedanciával).
[link]

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79966) bkercso válasza HUNNIA1920 (#79964) üzenetére


bkercso
nagyúr

:R
Inkább MK-VI lesz az majd, mert Bodz azt mondta, azt talán megveszi. :DDD

Nincs most kedvem amúgy MKII-t építeni, ha nem lehet annyiért adni, amennyiért megéri.
Ha majd tervezek valamit, az vagy egy szimmetrikus kimenetű, hangerőszabályzott DAC lesz fejeserősítővel, jl sound XMOS-szal, fullosra építve tele LDO-val, rugalmas oszcillátorfelfüggesztéssel stb., vagy egy olcsó kis DAC PCM1798+kis compozitamp, vagy semmi. :B Eddig a 3. a nyerő. :DDD

De az erősítőnek látom értelmét.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79967) IO.sys válasza bkercso (#79966) üzenetére


IO.sys
őstag

Ne hagyd magad. :DDD

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79968) csabili74


csabili74
aktív tag

Hali. Nagy az én problémám, és nem találok rá megoldást, ami jó lenne. szóval, adott egy számítógép, alaplapi hangkártyával (nem zúg, de cserébe a 16 oHm fejhallgatómat nem hajtja meg rendesen - usb bluetooth stick a kapocs), egy Sony sztereó erősítő, és egy 16 oHm os fejhallgató. Napközben nincs baj, de amikor eljön a sárkány lefekvési ideje, csak e fejhallgató marad.
Néztem egy Panasonic SX-N30DAB erősítőt, amiben van beépített BT, csakhogy az csak fogad, így nem lettem okosabb.

Ha a gépben egy nagyobb tudású hangkártyát teszek, amibe már benne van a fejhallgató erősítő, az érvényesülni fog a BT sticken keresztül is? Vagyis a fejhallgatóm meg hajta rendesen?

Vagy milyen megoldás lenne az ideális az esti fejes zenehallgatáshoz?

Mivel a gépem közvetlen az erősítőre van kötve, így nagy jelentőségét a streamelésnek nem látom, viszont jó lenne a fejhallgatót használni minőségben. Szóval, cserélnék ha kell hangkártyát, vagy akár komplett erősítőt, csak működőképes legyen.

Próbáltam laikusként érthetően leírni, hátha valaki tud segíteni :)

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#79969) fattyu válasza csabili74 (#79968) üzenetére


fattyu
veterán

mit értesz meghajtás alatt?

minőséget vagy hangerőt,

ha hangerőt akkor mit gondolsz a levegőben jövőtől hangosabb lesz? hiába teszel erősítőt bárhova ha valójában egy BT fejes nem elég hangos azzal akármit csinálsz se lesz hangosabb.

Aztán lehet félreértettem de nekem ez jött le az írásból

ha meg minőség akkor a fejletteb bt fejlettebb BT codecen kissebb tömörítéssel jobb minőségben tud zenét küldeni. Ha a fejesed is tudja azt a kodeket.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#79970) fehér_ember válasza fattyu (#79969) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nekem se teljesen világos a helyzet. Legalább a fejes típusát leírhatná így elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#79971) csabili74 válasza fehér_ember (#79970) üzenetére


csabili74
aktív tag

Van több is, amit használok esténként az egy Bluedio T6S. Melette van Marley, JBL, azok "hangosabbak" de nincs olyan szép hangképük, mint amilyen a Bluedionak van. Az viszont halk, ha az alaplapi hangkártyáról bluetoothon jön a jel. Ha a Sonyra köröm rá, ott már hangosabb, dinamikusabb. A forrás Flac általában, ha erősítő lenne a központban, akkor szóba jöhetne bakelit, CD.

Ezért gondoltam egy olyan asztali sztereó erősítőre, amibe bekötöm a gépet, a CD lejátszót, és mindent, és onnan jön egységesen bluetoothon a jel a fülesre. De ilyen erősítőt nem találtam, legalábbis 100000 alatt. Igy gondoltam, marad az erősítő a hagfalakhoz, és közvetlen a számítógépről meg bluetoothon keresztül hallgatom a fülest este. De az alaplapi hangkártya+bluettootstick+Bluedio hangzása megfelelő max hangerőn, de a dinamikából bőven veszt. Ugyanebben a felállásban a Marley megfelelő, de annak a hangképe inkább düccdücc zenére van, jó, csak korlátolt.

helyesírási hibákért felelősséget vállalok :)

[ Szerkesztve ]

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#79972) bkercso válasza csabili74 (#79968) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vegyél egy fejhallgatóerősítőt és egy fejhallgató-hosszabbító kábelt szerintem.
BT nem egy nagy minőség, hangkártya meg nem kell, ha a mostani minősége megfelel (BT-n keresztül meg most nem is használod a hangkártyád DAC-ját, így előbb azt kéne meghallgatni kábellel az erősítőn/hangfalon keresztül, hogy megfelel-e a minősége.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79973) fehér_ember válasza csabili74 (#79971) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha BT-ről van szó akkor azokba a fejesekbe bele van építve a dac és az erősítés is. Szóval ezeken nem igazán tudsz javítani.
Azt meg én nem tudom hogy a minőségi különbség ilyen esetben a bluetooth adó protokolljától vagy egyéb dologtól függhet-e (pl. a pc-n használt lejátszóprogramtól ...stb.).
Nem akarlak mindig továbbküldeni :DD de amúgy a BT fejesekre is van [topik].

[ Szerkesztve ]

(#79974) Bodz válasza bkercso (#79966) üzenetére


Bodz
Topikgazda

MK ∞ lassan... ADI-2 DAC DSP-je magasra tette a mércét, eléggé megszoktam a szabdságot. :D
Na jó, viccet félretéve. A második verzió szimpatikus egy pofás, divatos házban. :) Fejes erősítőnél állítható gain, iem barát módon természetesen.
Amúgy egy egyszerűbb xmos alapú, usb be - rca ki megoldás is tetszene. Hasonló a Grace SDAC-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#79975) fattyu válasza csabili74 (#79971) üzenetére


fattyu
veterán

erősítő-> hangszóróra jutó jel erősítése. több kraft megyen áram formájában ettől hangosabban szól-

mivel a wireless áram jelenleg kontaktávon telefontöltésre létezik, így érthető módon az erősítő kábelen bírik erősíteni.

a BT fejesekben ahogy már írták a kagylóban el van rejtve minden. az erősítője is. azon te nem tudsz mit változtatni. pont.

Bodz: tudom szentségtörés de kifejezetten jól elvagyok mostanában telefonról marshall monitor BTvel.ldacon teljesen oké.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#79976) bkercso válasza Bodz (#79974) üzenetére


bkercso
nagyúr

Amúgy egy egyszerűbb xmos alapú, usb be - rca ki megoldás is tetszene.
Ezen is gondolkodom; jóval egyszerűbb lenne. :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79977) kismikis


kismikis
tag

Szervusztok! Segítséget kérek a Tascam US-2x2 tulajdonosoktól. A hangkártya működik-e android alatt és ha igen, plug'n'play, vagy valamilyen app szükséges? Köszönöm!

(#79978) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok! Boldog tulajdonosa lettem egy Sonorous VI-nak. Nagyon komoly hangja van. Kaptam kölcsön mellé egy Mojot. Azóta már nem vagyok ugyanaz az ember. Eszméletlen színpada van és olyan fajta levegősség van a térben elhelyezkedő hangok közt, amit még nem hallottam. Tudtok olyan DAC-ot, ami nagyon hasonló hozzá, de nem kell neki belső akkuról mennie? Az se baj, ha nála kicsit világosabb.
Érdemes az iDAC2-re várnom, vagy azzal nem kerülnék közelebb a célhoz?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79979) Exodius válasza IO.sys (#79978) üzenetére


Exodius
őstag

Melyik kollégától vetted? :)

(#79980) pendre54 válasza IO.sys (#79978) üzenetére


pendre54
addikt

A kérdésedre a választ én sem tudom, mert én is keresem az UD-503 utódját. Nálam is felmerült az iDAC2 opció, de a különböző fórumokon leírt véleményekből az jött át, hogy ahhoz illene, egy külön fejes erősítő is, a sajátja nem túl acélos, a Mojo-é jobb, bár nekem ott a JDS Labs Atom.
Én is sokat hezitáltam, hogy beszerezzek-e egy Mojot, mivel az Amiron Home-val igen csak baráti viszonyt ápolnak, de az aksis megoldás miatt én is elvetettem. Kizárólag otthon használnám, tehát számomra felesleges az aksi, de a legnagyobb probléma, ha egyszer majd aksit kellene cserélni.
Korábban, már a hazai forgalmazója is írta itt a fórumon, hogy a hazai aksi csere nem megoldott, jelenleg ki kell küldeni Angliába. A lassan lezáruló Brexit miatt, lehet majd xarakodni a vám + ÁFA kérdéssel is, ráadásul postával, tokkal-vonóval, elég húzósra jönne ki az ára.
Nálam most 80 % az esély, hogy Topping E30 lesz a franciáktól + az Atom, oszt jónapot. :D

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#79981) IO.sys válasza Exodius (#79979) üzenetére


IO.sys
őstag

Ferzolitól. Már ismertem korábbról. Asszem tavaly nyáron egy műszakin összefutottunk, ott említette, hogy hifi talin szembe jött egy olyan jó fejes, hogy meg is vette. Én neonsárga voltam az irigységtől. Mivel hangfalas orientáltságú, most árulta egy ideje, mondom nem kell új fejes (megint), lemondtam róla. Aztán tegnap megláttam megint egy fb csoportban és meghoztam egy drága döntést.

Szóval:
Mojohoz hasonló tudású DAC fellelhető értelmezhető használtpiaci áron, vagy Mojo csak egy van?

pendre54: azt az akksit ki lehet kötni és dedikált tápról járatni, engem az zavar, hogy az akksis kialakítás is benne van az árban.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79982) Kékes525


Kékes525
félisten

Most melyik DAC-ot tartjátok legjobbnak max. 150 ezer forintos árig, ami a Sennheiser HD650-et és a HD700-at is jól meghajtja? Persze, ha van erre olcsóbb is, az még jobb lenne. A hangminőség fontos!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79983) funkmester


funkmester
aktív tag

megjott az ibasso dc02, zeal edge-vel hasonlitgatom ossze...fules sm e50

(#79984) funkmester válasza funkmester (#79983) üzenetére


funkmester
aktív tag

akit erdekel, rovid hallgatozas utan- az ibasso kevesbe fatyolos, a kozeptartomanyt kicsit kozelebb hozta, kicsit dinamikusabb, lenduletesebb a zene, es sokkal tobb a kraft benne. nagyon hasonlo az eloadasmod es a hangzas- figyelni kell a kulonbsegekre, nincs szintugras- laikus ful egyformanak itelne sztem...

(#79985) p76 válasza pendre54 (#79980) üzenetére


p76
senior tag

[link] azt írják hogy az E30 egy zenei DAC. Legalábbis a D50s-hez képest :)

(#79986) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Srácok, van valakinek Bluesound Node 2i otthon?
A talapzat méretére lenne szükségem és sehogy sem találom :W
(készítenék hozzá egy kis polcot, de csak holnap lesz meg a gép)
Köszi

(#79987) fehér_ember válasza p76 (#79985) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem is figyeltem hogy van 9038-as chippes így "olcsóbban" is.
Lehet én meg egy olyat fogok akkor bevállalni.

[ Szerkesztve ]

(#79988) lapalapa válasza Z.É.T. (#79986) üzenetére


lapalapa
senior tag

Hali, 9cm * 11cm, most mértem le.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#79989) fehér_ember válasza lapalapa (#79988) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én csak a kinagyított oldalnézeti fotókról mértem és számoltam vissza a specifikációban megadott befoglaló méret alapján. Úgy az jött ki hogy az alsó rész a készülék alján ~111,6mm*90mm amiből a közvetlen felfekvő felület ~108,9mm*87,3mm (a lekerekítés miatt) :D

[ Szerkesztve ]

(#79990) bkercso válasza pendre54 (#79980) üzenetére


bkercso
nagyúr

A Li-Ion Kft. kicserél mindenféle akksit. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79991) IO.sys válasza IO.sys (#79981) üzenetére


IO.sys
őstag

Egy másik csoportban írták, hogy a Sabre dacok valamelyike tudhat olyat, amit a Mojo. Lehet benne valami?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79992) lapalapa válasza IO.sys (#79991) üzenetére


lapalapa
senior tag

http://audiofilblog.blogspot.com/2019/08/audioquest-dragonfly-cobalt-kek.html
Aztán vagy elhiszed, vagy nem.
Mondjuk a mojo-ban több a szufla asszem, ha nehezen hajtható a füles akkor gondolom az a jobb opció, meg több a bemenet, kimenet...

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#79993) pendre54 válasza p76 (#79985) üzenetére


pendre54
addikt

Háát, ha az emberfia amúgy is zenét akar hallgatni vele, akkor nagy hátránya tán csak nem származhat belőle, ha ez egy "zenei DAC". :) A tesztelő is írja, hogy már az első hallgatásnál, csukott szemel is kiderült számára, hogy AKM alapú DAC, nekem meg ugye UD-503-as volt sokáig, ami hasonló volt, szóval nagy csalódás nem érhet, remélem.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#79994) csƵ válasza lapalapa (#79992) üzenetére


csƵ
őstag

Nekem már akkor full komolytalan lett a csávó, amikor becézgette a DAC-okat.

(#79995) bkercso válasza lapalapa (#79992) üzenetére


bkercso
nagyúr

A piros unalmas hangú; és ugyan ez a srác írta szerintem, hogy a DC-02 is high-end hangú, ami nem igaz. Nem ő az első félsüket blogger. :P

IO.sys:
Chipet készülékkel nem lehet összehasonlítani.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79996) Z.É.T. válasza lapalapa (#79988) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Köszi szépen! :)
@fehér_ember neked is :D

(#79997) lapalapa válasza bkercso (#79995) üzenetére


lapalapa
senior tag

Hát ja, én a kéket (Cobalt) hallottam az elég finom cucc, mojo-hoz még nem volt szerencsém.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#79998) fehér_ember válasza lapalapa (#79997) üzenetére


fehér_ember
addikt

Telóról a 16Ω-os fülhallgatómmal valóban jó felbontásban és dimamikában is, amúgy kissé nyers hangú, de én kedvelem :K .
Valószinű addig jó a hangzása amíg nem kapcsol át nagyobb erősítés módba. Bár azt nem egészen értettem hogy miért szólt akkor is rosszul amikor pl. a fejeserősítő vonalbemenetére csatlakoztattam (egy vonalbemenetnek is magas lenne az impedenciája :F ).

[ Szerkesztve ]

(#79999) Sinesol válasza Z.É.T. (#79996) üzenetére


Sinesol
veterán

Csak egy érdekesség: Most hogy népszerűek az AKM dac-ok, pár helyen már el is kezdték őket furni, hogy mestersegesen vastag, torz a mélytartomány, problemak a magassal, rosszak ezek az uj AKM-ek.
Úgy látszik sokat nem változott a közösség talaltak mást amit ekézhetnek a Sabre helyett. Gondolom az is benne lehet ebben, hogy sok népszerű kinai dac hasznalja őket, igy azokat is lehet támadni. Csak a megszokott alattomosság. :D
Ja, gondolom emlitenem sem kell, hogy termeszetesen a Schiit AKM-ek persze jók. :D

Ja, nem válasznak akart menni, csak véletlen kattinthattam rá. :R

[ Szerkesztve ]

(#80000) Eugene Roe válasza Sinesol (#79999) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Igen, az amerikai marketing szerves része a kamuvélemények gyartása + ellenfél trollkodása.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.