Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78501) DEJVID válasza funkmester (#78500) üzenetére


DEJVID
őstag

Nem tudom, azért viccelődtem ezzel a válasszal.

A TF10-et nem használtam közvetlen a telefonról, máshoz meg nincs olyan kábelem, ami 2.5mm trrs-ben végződik.

(#78502) #56474624


#56474624
törölt tag

Neutron alatt van valami értelme a 64 bites feldolgozásnak?

(#78503) Bodz


Bodz
Topikgazda

Sharkoon Mobile DAC

Kellett valami filléres megoldás ismerősnek, mert a 300k-s noti integrált hangja töltés közben igencsak sípol, zúg fülessel.Sokat nem vártam tőle, de kellemes meglepetés, hallgatható. EQ nélkül viszonylag kiegyenlített hangja van, talán egy pici felfelé húzással. Pár próbált kábeles type-c bigyókához képest az erősítője is egész combosnak érződik.
10 euróért adják a német Amazonon, ennyit vidáman megér. Nyilván nem váltja meg a világot, de gondoltam csak megemlítem.

[ Szerkesztve ]

(#78504) Gzula[HUN] válasza Panthera (#78496) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Azért, ha van valami fejlemény, akkor megoszthatod, ha itt nem akarod, akkor priviben. Köszi előre is ;) (Gondolom nem lesz semmi gond, de akkor is érdekel, mi lesz a vége.)

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#78505) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, első sorban mikrofon téren szeretnék fejleszteni az audio cuccaimnál. Jelenleg hangkártyának egy Sennheiser GSX 1000-et használok egy Audio Technica m50x fejhallgatóval és egy olcsó Trust All-Round mikrofonnal. Szeretnék egy AudioTechnica AT2020-at és hozzá egy Focusrite Scarlett Solo Gen.3 interface-t. A Scarlett mennyire használható DAC-ként? Vannak esetleg tapasztalatok, hogy a GSX 1000-hez milyen hangja? Esetleg szükség lehet egy amp-ra pluszba? Ha igen azt tudtok ajánlani? Felhasználási terület vegyes, de prioritási sorrendben Gaming, Zene, Film. Tudom vehetnék egy normálisabb Usb-s mikrofont, de ha úgy nézzük, ha a Scarlettel kitudnám váltani a GSX-et és nem kellene amp, az AT2020 a lényegesen jobb alternatíva lenne, mint mondjuk egy Blue Yeti ami egyébként a duplájába kerül, vagy hasonló áron egy Seiren X.

Köszönöm!

i9 / 4080 / 32"

(#78506) IO.sys


IO.sys
őstag

KORG NUTUBE B1 FULL KIT

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#78507) józsi9995 válasza Sinesol (#78455) üzenetére


józsi9995
tag

Topping DX3 Pro egy hulladék, jól szól, de gyenge konstrukció, tele van hibával, hamar tönkremegy.
Fiio K5pro: nekem volt és küldtem vissza, semmivel sem szól jobban mint az alaplapi integrált, pénzkidobás.
Én azt mondom, hogy 100.000 alatt az ember ne vegyen DAC-ot újonnan, sem itthonról, sem külföldről.
Én egy ideje a Sabaj D5-tel szemezek, nem sietek, egy fél évet még várok, addig előjönnek a rejtett hibái.

(#78508) laleeee válasza bkercso (#78481) üzenetére


laleeee
őstag

Belinkelnél nekem egy ilyen adaptert,ami szerinted jó minőségű ?

(#78509) Eugene Roe válasza józsi9995 (#78507) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Jó hamar tönkremegy, 1 éve használom minden nap pc mellett, automatikusan kapcsol be, majd pc után ki, és nem halt meg, érdekes. Sok sikert másik távirányítós + bt-s Dachoz 150k alatt :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#78510) Bodz válasza pigatt (#78505) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Valószínűleg elég lesz a Solo is (én még nem hallottam), de egy Audioprobe Spartan A pl biztosan jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#78511) p76


p76
senior tag

És ez a fejhallgató jól néz ki? [Borealis]
Ez is jól skálázódik egyre jobb fejhallgató erősítőkkel akár csak a HD6XX. Állítólag.

[ Szerkesztve ]

(#78512) -Skylake- válasza p76 (#78511) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ez bontott ? ;]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#78513) józsi9995 válasza Eugene Roe (#78509) üzenetére


józsi9995
tag

Ebben nincs semmi érdekes, neked szerencséd van.
Ajánlom figyelmedbe az ASR blogját, illetve nem neked, mert te gondolom ismered, de ha nem, akkor nincs rá szükséged.Az a 238 oldalnyi bejegyzés nem véletlenül született. Én is sokáig szemeztem vele, végig követtem, de már nem vennék.
A D5 az távirányítós, de ha nem az lenne akkor is érdekelne, a bt meg kell a francnak, úri huncutság, nem úgy megy át a jel kábelen mint bt-n, mellesleg 150e alatti. De mondom, az elsőleges tényező az, hogy mik a visszajelzések, nem egy embertől, hanem többtől.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-topping-dx3pro-dac-and-headphone-amp.4967/

[ Szerkesztve ]

(#78514) pigatt válasza Bodz (#78510) üzenetére


pigatt
őstag

Nagyon jónak tűnik, csak már nem találtam belőle!

i9 / 4080 / 32"

(#78515) Bodz válasza pigatt (#78514) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egy szép kéket esetleg?
Gondolom csak megoldják, hogy bolti készletről is elküldjék, de inkább kérdezz azért rá! :)

[ Szerkesztve ]

(#78516) Panthera válasza Gzula[HUN] (#78504) üzenetére


Panthera
őstag

Mindenképpen be fogok számolni. :K

(#78517) Bodz válasza Panthera (#78516) üzenetére


Bodz
Topikgazda

És mozog is, vagy csak az látszik, hogy ott feladták?

(#78518) pigatt válasza Bodz (#78515) üzenetére


pigatt
őstag

Ugyanebben a boltban a feketére, meg szürkére már az a státusz, hogy kifutott... :F

Ez a kék tényleg mesés..... :( Mondjuk carbon fólia mindent megold, a Scarlett is kapna..

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#78519) Eugene Roe válasza józsi9995 (#78513) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Én is olvastam, és nem az jött át, hogy ez egy tipikus probléma. Hozzáteszem, az eladóval egyeztettem, hogy a javított kiadást küldje. 1.2-1.3?

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#78520) Panthera válasza Bodz (#78517) üzenetére


Panthera
őstag

[kép] ennyit látok másik oldalon, lehet hogy nem is jó csomagot nézek, mert franciából kellett volna jönnie.

(#78521) ribizly válasza Bodz (#78515) üzenetére


ribizly
veterán

Melyik a jobb mikrofon interface:
Az említett Spartan A vagy mondjuk egy 3rd gen Focusrite Scarlett 2i2?
Mondjuk egy SM7B-hez nem gitárhoz.
DAC része másodlagos, meg gondolom ezek kb azonos tudásúak.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#78522) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Adottak a következő eszközök:
- Samsung UE50MU6102 TV
- FiiO D03K Taishan D/A átalakító
- Edifier 2.0 R1800TIII hangszóró

Jelenleg a hang a TV-ből ugye a DAC-on keresztül a hangszóróba megy.

A kérdésem, ha veszek egy PS4 Prot, amin van optical audio output, akkor HDMI-vel a TV-re rádugva fog menni a hang az Edifier hangszórón?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#78523) Panthera válasza geckowize (#78522) üzenetére


Panthera
őstag

Szia, szerintem ez a tv-től függ. Elvileg átmegy a hang, esetleg az fordulhat elő, hogy pl. a HDMI-n bejövő sokcsatornás hang az optikai kimeneten csak sztereóban megy ki. Az én Panasonicom pl. ilyen. De van hang.
Remélem jól értem, hogy továbbra is a TV optikai kimenet -> és a DAC lenne az útvonal.

[ Szerkesztve ]

(#78524) geckowize válasza Panthera (#78523) üzenetére


geckowize
őstag

Szia,

Köszi a gyors választ. :R

Igen, nem szeretném megbontani a jelenlegi rendet, a TV-t használva továbbra is az optical out -> DAC -> hangszóróról szeretném megszólaltatni, és ha veszek PS4-et, akkor jó lenne, ha nem kéne pl a DAC-ot átdugni a PS4-be (meg semmi más plusz dolgot csinálni), hogy a hangszóróról menjen a hang.

"a HDMI-n bejövő sokcsatornás hang az optikai kimeneten csak sztereóban megy ki"
Ez csak annál gond, aki nem 2.0-s hangszóróval rendelkezik, nem?

(#78525) Panthera válasza geckowize (#78524) üzenetére


Panthera
őstag

"Ez csak annál gond, aki nem 2.0-s hangszóróval rendelkezik, nem?"
Alapvetően igen. Próbáld ki, mi történik ha HDMI a forrás. Van a közelben egy PC, laptop, vagy DVD lejátszó ilyen kimenettel?

(#78526) geckowize válasza Panthera (#78525) üzenetére


geckowize
őstag

Jó ötlet, HDMI-n rádugom a notit és kiderül, köszi szépen! :R

(#78527) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Hát elhalálozott a Denon DA-300am (komoly dc minden kimeneten) így új DAC kéne gyorsan.

Az mondanám 75k-150k közt szeretnék valamit, csak új játszik és EU-ból (Svédországban élek).

Fejeserősítőm van egy (bkercso féle SztratosZ), amire line-outtal megyek ki, viszont fontos hogy kell egy extra pre-amp vagy fejeskimenet hogy a monitorhangszórókra is tudjak néha hangot küldeni (ennek a minősége nem fontos).

Ami fontos hogy USB bemenet jó legyen mert ezzel mennék rá PCről. Mivel íróasztalon lenne ezért a méret ha lehet az asztali kategória legyen.
Érthető okokból valami olyat szeretnék ami sok évet kibír mert nem kéne folyton cserélgetni itt a dolgokat.
Fejes egy Sennheiser HD600 a lánc végén.

Ezeket néztem, de mindenre nyitott vagyok:
Aune S6 - ez picit költségvetés felett van így jó indok kéne rá a többihez képest.
Topping DX3 pro
11.28
Aune X1s

Bazsy

(#78528) kromatika válasza józsi9995 (#78507) üzenetére


kromatika
veterán

Három haverom használd majd egy éve DX 3 prot. Semmi gondjuk vele. Nekem is volt.Nem volt gond. Fiio K5 pro volt.Nem tudom neked milyen alaplapi integrált hang karid van,de az biztos hogy a K5 Pro nem hogy az integráltakat nagyon magasan veri,hanem ár kategóriájában is egy jó választás.Arról nem is beszélve hogy a fejes erősítője is nagyon jó erőben van. És érdekes hogy DX 3 Pro-t jó nak mondod hangra,K5 Pro-t meg hulladéknak,Pedig nem sok különbség van köztük.100.000 alatt is lehet már venni simán igen jó hangú Dac-ot,sőt Dac Amp ot is,amivel egy jó ár ár érték arányú fülessel mondjuk 50 és 100 között minőségi hangot el lehet érni.

[ Szerkesztve ]

(#78529) Bodz válasza Bazsy (#78527) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az említett 11.28, vagy R2R 11 jó lehet. Ezeket is nézegetheted:
Nuforce UDH-100 (ha sikerül kikiáltási ár körül behúzni)
Loxjie D20
Topping DX7S

[ Szerkesztve ]

(#78530) Bodz válasza ribizly (#78521) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem tudom.

(#78531) ribizly válasza Bodz (#78530) üzenetére


ribizly
veterán

Ok. És mint DAC? :U Fejes erősítő része melyiknek jobb?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#78532) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!
Ha majd újra ki lehet menni a lakásból, lehet néznék valami bluetooth DAC-ot. A FiiO BTR1 esetében sajnos túl sok volt az alapzaj Shure SE530-al.
BTR3 hogy viselkedik ilyen szempontból pl? És az ES100? Bár utóbbit nehezebb lesz vadászni, azért inkább a FiiO a fókusz.
Köszi!
:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#78533) Tim82 válasza korpicschess (#78532) üzenetére


Tim82
nagyúr

ES100-zal én nem tapasztalok semmilyen alapzajt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#78534) Creepy


Creepy
tag

Sziasztok!

(Nem tudom, hogy jó topikba teszem-e fel ezt a kérdést, de azért megpróbálom, legfeljebb törlitek.)

Szóval adott egy STT211HU lemezjátszó és egy Nakamichi erősítő. Kérdésem a következő; hogy tudom rácsatlakoztatni a lemezjátszómat az erősítőmre? Egyébként már próbálgattam, több kevesebb sikerrel. Esetleg kellene hozzá kábel? Ha kell, akkor milyen kéne? Ez nekem elég új dolog, jól jönne most egy kis help. :B
Előre is köszi a segítségeket/válaszokat!

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#78535) fericske válasza korpicschess (#78532) üzenetére


fericske
addikt

Majd próbálgatnod kell a lejátszókat, mert szerintem szinergikus probléma lesz. A több armatúrás füleseknél előfordul.

(#78536) Ear001 válasza Creepy (#78534) üzenetére


Ear001
addikt

Az a Sencor az nem lemezjátszó, hanem lemezeket gyorsan és kíméletlenül tönkretevő elektromechanikai eszköz. Gyorsan felejtsd el.

A Nakamichi meg csinált vagy kéttucat erősítőt, pontosan melyikről is van szó? Az elmélet az, hogy a phono bemenetre kell dugni a lemezjátszót, de jó eséllyel ez a Sencor rettenet már vonalszintű jelet ad ki magából, szóval valamelyik másik bemenetre kéne.

(#78537) s4tch válasza fericske (#78535) üzenetére


s4tch
veterán

Szerencsére az ES100 elég tág határok között tweakelhető appon keresztül. Én azzal kezdeném.

(#78538) DEJVID válasza Creepy (#78534) üzenetére


DEJVID
őstag

Egyáltalán hogy lenne ez a jó topik, és hogy akarnád kábel nélkül összekötni őket?

(#78540) Bodz válasza ribizly (#78531) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hármadik generációs 2i2-vel sem találkoztam még, így tippelni tudok csak. Valószínűleg a dac rész egy kutya, a fejes erősítő viszont csak a számok alapján combosabb a Spartanban.

[ Szerkesztve ]

(#78541) ribizly válasza Bodz (#78540) üzenetére


ribizly
veterán

:R :R :R

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#78542) korpicschess válasza fericske (#78535) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszi a válaszokat!
Szerintem inkább a lejátszók problémája. Mondjuk semmi más fülesem/fejesem nem volt ennyire érzékeny, az tény. Ez különösen az.

Egyébként kicsit féltem a Huawei telefonoktól a sok probléma miatt, de most újítottam egy P30-at, a jack hangminőség nem valami jó, nagyon szűk a tér, de cserébe legalább nem az az olcsó fárasztó hang, nem sziszegnek a magasak, mint oly sok olcsóbb hangú mobilon amit korábban probáltam.
Plusz pont jár, mert Dragonfly (1.0) és Mojo is plug&play működik vele, Android 10. :)

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#78543) Creepy válasza #56474624 (#78539) üzenetére


Creepy
tag

Köszi azért! :R

Bocsi az offtopikért! :O

Ear001: Tudom, hogy nem a legjobb lemezjátszó, ideiglenesen van itt ameddig nem lesz keret a másikra. Megpróbálom a phono bemenetet. Egyébként Receiver 2-es az erősítő.

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#78544) fericske válasza korpicschess (#78542) üzenetére


fericske
addikt

Is-is probléma.
A Custom Art a Fibae sorozatot úgy fejlesztette ki, hogy ne forduljon elő ilyen probléma semmi lejátszóval.
A prototípust anno egy Motorola Razri telóval próbáltam ki, és nagyon tetszett amit szólt.

(#78545) p76 válasza Creepy (#78543) üzenetére


p76
senior tag

Sztereó RCA kábel kellene.
Mint Ear001 is írta NE a phono bemenetre dugd. Hanem tape/tuner/receiver stb bemenetre.
Valszeg 2V line feszt ad ki magából, az meg könnyen tönkrevágja a phono bemenetet mert az sokkal kisebb feszültséget vár.

(#78546) Creepy válasza p76 (#78545) üzenetére


Creepy
tag

Rendben! Megpróbálom. Köszi! :)

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#78547) Ear001 válasza Creepy (#78543) üzenetére


Ear001
addikt

Ne próbáld meg a lemezjátszót. Már egyetlen lejátszás is végérvényesen tönkreteheti a lemezt.

(#78548) józsi9995 válasza kromatika (#78528) üzenetére


józsi9995
tag

A K5 Pro hangja saját tapasztalat, a DX3 Pro-é általános vélemény, a kettő nem egy kategória.
A DX3 Prot a rengeteg idő előtti elhalálozás nem teszi vonzóvá. Nekem az egyetlen DAC-om eddig a K5pro volt és csak azért vettem meg idehaza drágán, hogy ha nem tetszik el tudjak állni a vásárlástól. Hidd el, nagyot néztem, mikor alig vettem észre különbséget közötte és az integrált között. Voltak olyan zenék ahol hallatszott, de messze nem volt annyi, hogy megérje az a 60e Huf a különbséget.

(#78549) bkercso válasza józsi9995 (#78548) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor a Fiio tartja az irányt ezek szerint. ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#78550) csƵ válasza csƵ (#78451) üzenetére


csƵ
őstag

Megérkezett. Tetszik a hangja, teljesen rendben van Win alól. Picit lehetne robosztusabb, nem gondoltam volna, hogy ilyen apró ez a DAC. Azért egy DF strapabíróbbnak tűnik.
Azt észrevettem rögtön, hogy melegedik nagyon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.