Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79301) fericske válasza SZKEBE75 (#79295) üzenetére


fericske
addikt

Erősítés szempontjából előrelépés, dac szempontjából nem.

(#79302) SZKEBE75 válasza fericske (#79301) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

AKM AK4490 ,pedig nagyon dicsérik... :U

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#79303) Zoliee válasza yo.da (#79297) üzenetére


Zoliee
senior tag

Az a legbiztosabb, ha Te is kipróbálod.
Nekem bent vannak elől a jumper-ek (melegebb hangzás), hallani is a különbséget. A hátsó traktusban a digitális szűrők változtatását azonban már nem érzékeltem, nem hozott számomra változást.

(#79304) bkercso válasza Ear001 (#79300) üzenetére


bkercso
nagyúr

A frekvenciapontosságnak jót tesz, de ugye az nem kritikus audióban (hacsak nem FIFO bufferezel, bár az jó tud lenni).
De jitterre nem hiszem, hogy jótékonyan hatna.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79305) bkercso válasza SZKEBE75 (#79302) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem sokat mond a chip. A kiépítés sokat számít. Többet, ha lehet ilyet mondani.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79306) fericske válasza SZKEBE75 (#79302) üzenetére


fericske
addikt

Ahogy bkercso mondja. A chip csak egy dolog.
Jók a Questyle-ok, bármelyik, de az 501 se kutya.
Erősítés résznél is annyi, hogy a 400i-ben több kraft van mint az 501-ben, ennyi az előrelépés alapvetően.
A többi szubjektív mert másképp szólalnak meg.
Az 501-hez képest több energiát meg dinamikát mutat, ami nekem tetszik sok fejhallgatóval, de pl. Focal fejesekkel sok nekem amit ad, azokhoz szerintem nem illik, azokhoz jobb lehet az 501 simább, nyugodtabb előadása.
Planárokkal frankók a Questyle-ok kivétel nélkül.

(#79307) SZKEBE75 válasza fericske (#79306) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Köszönöm szépen!
@bkercso

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#79308) yo.da válasza Zoliee (#79303) üzenetére


yo.da
csendes tag

Este utána olvasok hogy kell cserélgetni, meg milyen az alap állás, elvileg neutrális állásban van. Hétvégén letesztelem, kíváncsi vagyok milyen lesz melegebb hanggal. A digitális szűrőket egy darabig nem fogom piszkálni.

(#79309) Zoliee válasza yo.da (#79308) üzenetére


Zoliee
senior tag

Aztán lehet, hogy perpill is bent van az a két jumper. Újonnan nincs berakva (csak mellékelve adják), viszont Te használtan vetted. Az előző tulaj lehet már úgy adta. Ha leveszed a tetejét, akkor látni mi a helyzet.
Itt a leírás: [link]

(#79310) yo.da válasza Zoliee (#79309) üzenetére


yo.da
csendes tag

Köszönöm a segitséget! Nincs benne a 2 melegebb hang jumpere. A digitális szűrőnél viszont három jumper van, eddig azt hámoztam ki ott gyárilag kettő van. A FIR1 a plusz elvileg. Az előző tulajtól elvileg megkapom postai levélként a többi jumpert. Jól gondolom hogy függőlegesen és vizszintesen is rakható a digitális szűrő? Ha csak egy marad itt és kettővel kipróbálom a melegebb hangot, lehet baja? Vagy csak kevesebb d. szűrés lesz?

(#79311) Sinesol


Sinesol
veterán

Elég komoly lett a Topping A90, már a mérőkészülék határait feszegeti, ráadásul elég pofásan is néz ki. Ráadásul mindezt elvileg THX technológia nélkül. Ha a kínaiak fejlesztőkedvén múlik, akkor az erősítő lassan tényleg csak "wire with gain" lesz.

Érdekes azért, hogy pár éve még "hit or miss" kategória volt a kinai audio cucc, az utóbbi időben meg kb. itt is ugyanugy a csúcsra értek, mint minden egyéb területen, ahol megjelentek. Fejesek terén is ha belegondol az ember, a Hifiman-nek több fejlesztése van/volt az utóbbi pár évben, mint az összes többi gyártónak összesen.

[ Szerkesztve ]

(#79312) Exodius válasza Sinesol (#79311) üzenetére


Exodius
őstag

Hifiman=QC...vigyázz, mert szétrúgják a seggünket. :D ;]

(#79313) Zoliee válasza yo.da (#79310) üzenetére


Zoliee
senior tag

Neeem. Csakis ahogy az írás is megy. A FIR0-1-2 a PCM-nek, az IIR0-1 pedig a DSD számára van. Nézd a táblázatot. Ha mindhárom bent van a fir0-1-2 helyen, akkor fast roll-off linear a szűrő.
Ha kiveszel 2 db jumpert, akkor értelemszerűen olyan szűrő módot választhatsz, ahol csak 1 helyen van jumper. Baja nem lesz, hiszen van olyan állapot is, ahol egy sincs bent a pcm fir helyeken.

[ Szerkesztve ]

(#79314) IO.sys


IO.sys
őstag

Megint született madzag.

Még csak egy számot hallgattam meg, de észre vettem, hogy tisztán hallok nyikorgásokat, amiket eddig nem.

Azért ezekkel a Rean csatlakozókkal dolgozni embert próbáló feladat.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79315) niof válasza Sinesol (#79311) üzenetére


niof
addikt

Én inkább azt tartom elgondolkodtatónak, hogy a Kínaiak fejlesztenek ilyen minőségű termékeket, ilyen butybereki sehonnan jött nevek tűnnek fel, és szerepelnek igencsak jól. Kérdem én, hol vannak a fejlesztésekkel a klasszikus nagy gyártók? Ha kisebb cégek tudnak ilyen termékeket fejleszteni, akkor a mammutok miért nem? Anyagilag biztos, hogy többet is tudnának beletolni, mint a "kicsik"!
Én amúgy még mindig az M200 méréseire várok, remélem, hogy hamarosan tesztpadra kerül az is!

79314 IO.sys
Én az Amphenol, vagy Neutrik csatikat ajánlom. Egyikkel sem volt eddig még bajom, jól, könnyen szerelhető mindegyik.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#79316) yo.da válasza Zoliee (#79313) üzenetére


yo.da
csendes tag

Most már sikerült megérteni. Nagyon köszönöm :R :R

(#79317) p76 válasza Sinesol (#79311) üzenetére


p76
senior tag

Aki szeretne pénzt spórolni az vegyen egy Schiit Heresy-t vagy Jds Labs Atomot és ugyanott van hangminőségben.

[ Szerkesztve ]

(#79318) bkercso válasza Sinesol (#79311) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez nem a kínaiak tervezőkedvén múlik szerintem: mára gyűlt össze annyi fórumtpasztalat a kompoziterősítők stabilitásáról, ill. annyit beszéltek már ezekről DiyAudio-n, hogy ők is ezt építik már. A kompoziterősítő egy hatékony, étfokozatú torzításkioltást jelent, a korábban megszokott egyfokozatú helyett.

Érdekes, hogy a noif által is emlegetett klasszikus cégek nem ugrottak erre rá.

Egyébként nekem az a tapasztalatom egy bő fél tucat kompozit után, hogy el lehet úgy rontani a hangját (kicsit is, jobban is), hogy periodikus méréssel nem látszik, csak az áthalláson (csatornaszeparáción). --> hallgatni is kell :B

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79319) IO.sys válasza niof (#79315) üzenetére


IO.sys
őstag

Köszi!

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79320) binatone válasza IO.sys (#79314) üzenetére


binatone
tag

Ha már ilyen madzag készítős lázban vagy érdemes kipróbálni: Jobb fajta mikrofon kábel a sodort érpárból az egyik meleg ér a meleg pont, a másik a hideg. Az árnyékoló harisnyát meg csak az forráspontnál forrasztod a hidegre. Én is az Amphenol csatlakozót ajánlom.

(#79321) Eugene Roe válasza bkercso (#79318) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Szerintem az a baj, hogy kuriózumként könnyebb eladni valamit 1-10 millió ft-ért, ha lehet mutogatni a jól bejáratott márkájú alkatrészeket katonás rendben egy 20 literes, 5mm vastag CNC mart alu házban, mint mérési eredményekkel versenyezni, mert abból előbb utóbb lesz egy tehetséges egyetemista, aki a pinyóban ugyanazt rakja össze 10-50 ezer ft alkatrészből, mint ő milliókból.

Így még, ha ne adj Isten, szarul is szól, akkor is mondhatja, hogy legalább ritka és egyedi :) ez nem feltétlenül általános tendencia, de nem egy 1-3 milliós eszköznek volt már ilyen vesszőfutása interneten.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#79322) IO.sys válasza binatone (#79320) üzenetére


IO.sys
őstag

Pont van olyan kábelem ettől a gyártótól. Abból van a GND-megszakított USB kábel.
Miért jó, ahogy leírtad? Nem antennázik úgy?
A Reant akkor vettem, amikor még az volt a menő. :D

Most nézem, hogy az Amphenolnak pont Pécsen van az európai központja. (Ich bin pécsi)

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79323) binatone válasza IO.sys (#79322) üzenetére


binatone
tag

Igen. :K A dupla árnyékolás az sosem rossz, valamint könnyen ki lehet próbálni mennyit változik a hang ha megfordítod a kábeleket.

Hátha más is kedvet kap. [link]

[ Szerkesztve ]

(#79324) IO.sys válasza binatone (#79323) üzenetére


IO.sys
őstag

Nem vagyok az aszimmetrikus megoldások híve de ha elkap a kedv, megcsinálom. :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79325) bkercso válasza Eugene Roe (#79321) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igaz, bár a kompoziterősítőt is ki lehet maxoni, kaphat funkciókat is, és akár diszkréten is fel lehet építeni. Inkább a topológia a lényeg, nem muszáj 2db 2000Ft-os IC-ből összedobni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79326) niof válasza IO.sys (#79324) üzenetére


niof
addikt

Ajánlom a Klotz MC5000 kábelt hozzá. Jóféle, én az IC kábeleimhez 2 kivétellel ezt használom régóta.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#79327) Eugene Roe válasza bkercso (#79325) üzenetére


Eugene Roe
őstag

De ha a rengeteg plussz alkatrész is csak +1dbi különbséget hoz egy szolidabb alkatrészigényű, de jól megtervezett cucchoz képest, az nem jó. A sokmilliós ráadásul tipikusan funkciószegény (vannak kivételek). Nem szép dolog kiváltani a fasza kis in-house preampot, meg hálózati lejátszót.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#79328) IO.sys válasza niof (#79326) üzenetére


IO.sys
őstag

OFC kábel kéne mán.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79329) IO.sys


IO.sys
őstag

Megrendeltem az 5670W tubit 7500 :O Ft-ért. Sajnos a tápcsere okozta változás miatt beindult a hangya nagyon. Jön a MW táp a headamphoz is, ma tápkábel csere lesz és szkópos mérés. Végül is jön a gyereknap.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79331) niof válasza IO.sys (#79328) üzenetére


niof
addikt

Manapság melyik nem az? Jó kábel az, nem véletlenül használják csomóan IC kábelnek! Olvass utána nyugodtan! Áráért nagyon megéri.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#79332) IO.sys válasza niof (#79331) üzenetére


IO.sys
őstag

Nem tudtam, hogy az, csak jelölhetnék már akkor. Azért használom most az eurocable kábeleket, mert itt van tőlem 500 méterre a bolt és hát komolynak azért komolyak, meg nekem ezek az első normális kábeleim. :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79333) Sinesol válasza niof (#79315) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem a klasszikus, nagy nevek jó része főleg csak a brandből akar megélni, max ezoterikus marketingre költenek amivel az elmaradott technologiaikat probaljak jobb szinben feltüntetni, persze tisztelet a kivételnek.

Külön erdekes az is, amit bkercso mond, hogy a könnyen hozzáférhető ujabb technologiakra sem ugranak rá. Mondjuk ez szerintem amiatt is lehet, hogy elég nagy arcvesztes lenne, ha az ezoterikus marketing utan hirtelen tudomanyos megközelitesre valtanak. Plusz abba is erdemes belegondolni, hogy a vasarloik többnyire hívők, akik epp azert veszik a cuccaikat, amilyenek, szal üzleti szempontbol nezve nincs ertelme valtoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#79334) Bodz válasza Sinesol (#79333) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Túl egyszerűen látod ezt a dolgot.

(#79335) Sinesol válasza Bodz (#79334) üzenetére


Sinesol
veterán

Nyilvan kicsit leegyszerüsitettem a dolgot, lehetnek egyéb tényezők is.

Én azt latom, hogy a többi nyugati szorakoztato elektronikai vallalathoz hasonloan itt is lassan eltűnnek majd a nehezkes, fejlődesre keptelen nyugati cegek. Tévék, mobilok, eseteben is csak a brandből, premium árazasbol akartak megélni, miközben a valos fejlesztesekkel nem törődtek, nagyon sok cegnel itt is ez latszik.

[ Szerkesztve ]

(#79336) p76


p76
senior tag

[Sonnet Morpheus DAC]
Itt arra használják az FPGA-t hogy a 24 bites adatot kettévágják 2x12 bitre. Majd ezt a 2 külön részt dolgozzák fel a két 16 bites DAC résszel.
Majd az így kapott két analóg jelet az FPGA összefésüli.
Egyébként a Metrum Acoustics egyik fejlesztője csinálja. Aki ott hagyta a Metrumot, a Metrum meg a csőd szélén áll a zavaros tulajdonos helyzet miatt.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#79337) -Skylake- válasza Bodz (#79334) üzenetére


-Skylake-
addikt

Lehet, hogy le van egyszerűsítve , de én is kb így látom. Azért ha kicsit megnézzük mélyebben... THX - AAA. Nem épít rá senki asztali erősítőt csak az SMSL és a Massdrop , miközben ez a két termék mindkettő az egekbe van magasztalva és akármelyik review-t nézem , mindegyikbe végtelenül fel van szopva. Tehát feltehetően értelmes termék , óriási teljesítménnyel , de nem épít rá senki. Miért nem ? És itt jutunk el oda amit a koléga írt és én is ezt gondolom : a piac nem akarja túl gyorsan lekövetni a technológiai fejlődést , mert azt, hogy az eddigi 500k-s fejeserősítőjük után miért 90k az új ami lehet , hogy még jobb is , pont olyan nehéz lenne megmagyarázni mint azt, hogy miért 500k a THX-AAA erősítőjük. Tehát ez pont az amit Sinesol írt , ez egy nettó arcvesztés.

Szerintem itt a hangsúlynak azon kellene lennie, hogy egy nagyon nagyon magas minőségű hangot eegy széles körnek el lehessen adni. Erre mondjuk erősítő vonal most nem is tudnék jobb alternatívát mondani , mert ár érték arányban smsl/mass thx erősítője fantasztikusan jó. Sokkal jobbnak tartom azt a terméket mint pl egy tényleg high-end cuccot , mert ár-értékben fejeserősítő piacon az elmúlt évek legnagyobb előrelépése. Sajnos ugyan az van mint a versenybicóknál mondjuk , vagy bárminél : amit ma a tescoban megveszel országuti bicó az kvázi jobb , mint amivel 1950be versenyeken indultak. Mert egyszerűen halad a technológia. Ez ugyan ez , ahogy egyre múlik az idő egyre lejjebb kerül az ami tegnap még felül volt. Személyes véleményem szerint az ilyen thx-aaa termékek az első koporsószögek az ilyen "kamuhighend" gyártók koporsójában.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#79338) fehér_ember válasza -Skylake- (#79337) üzenetére


fehér_ember
addikt

Azért a rózsaszín párducnak illene a hd 650-nén kívül nemkicsit tágabb palettával is megfülelni őket. Úgy mint hd800, 4xx ...stb.
Szóval az hogy szép a mérés, meg hogy egy nem nehezen hajthatóval meg pl. egy könnyen hajthatóval vagy egy iem-mel mit művelnek az még édeskevés.
Ne értsd félre; nem tagadom hogy jók lennének (valamire, valamihez) a vonzó eredményeket mutató elektronikák. Amúgy a teac ha-501-esemmel is meg vagyok elégedve, de pl egy hd800-hoz egy nagy nulla volt ez is :K .
Szóval én a pinkecskét még továbbra sem tartom sokra. Méregethet akármennyit ha nem tesztel alaposan meghallgatásokkal + sok és változatos fejessekkel.

[ Szerkesztve ]

(#79339) Exodius válasza -Skylake- (#79337) üzenetére


Exodius
őstag

A biciklis példád azért nem a legjobb. Lévén: amit most vennél a Tescoban az összetékolt szar lenne. Mert a fogyasztói társadalom viszont ebből a szempontból pofátlanabb. Pl: a 40 éves Puch biciklimen 81-es a hátsó váltó. Tudod mikor bírná egy mostani 7ezres váltó 40 évig, pedig az a Huret szar volt a maga korában.

Másik:
Itt inkább sztem arról van szó, hogy az alsó-kategória keményen belehúzott, a kínaiak felboncolták a középkategóriás cuccokat és rájöttek, hogy anyagköltségben ezt meg tudják oldani és nem kell 10-szeres áron eladniuk, mint a kapzsi társaik, akik ráültek a névre és baszott drágán adják azt, amit ők fele annyiért. Több lett a versenyző, akik jobb ár-érték arányban dolgoznak ez pedig magával hozza, hogy páran kidöglenek majd. Kicsit ilyen Intel vs. AMD-t érzek itt. Utóbbi évekig ráült a seggére, az AMD meg gyönyörűen felpörgette magát a régi időkhöz képest.....(bár ez annyira nem látszik a piaci részesedésükön, de önmagukhoz képest azért szépen fejlődtek).
De ott van a Schiit is.....Magni-val milyen szép karriert futottak be, aminek az egyik szlogenje volt a 99 dolláros árcédula. Bodz, ha jól emlékszek te elég korrektnek tartod azt. :)

A világverő, az az SMSL SP200-as amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#79340) Exodius válasza Exodius (#79339) üzenetére


Exodius
őstag

Amúgy annyival vitatkoznék magammal, hogy a piacról való kidöglés is furcsa lehet a Hifi-ben, mert azért ez nem annyira agresszív piac, mint a mobil-piac (lásd Sony esete, akiknek már rég el kellett volna takarodniuk a halál fas*ára).
Itt valaki csinál egy jó cuccot, ellesz vele legalább 5 évig, ha nem többig.

Akkor meg minek ontsa magából az újabbnál újabb modelleket?

(#79341) -Skylake- válasza Exodius (#79339) üzenetére


-Skylake-
addikt

'"A világverő, az az SMSL SP200-as amúgy?"

Azt nem állítottam, hogy világverő , de igen arról van szó. A legtöbb review amit láttam/olvastam a két említett erősítőről még anno mikor megjöttek az kb mind arra futott ki, hogy lényegében kinyírja az ~1000 USD alatti kategóriát. Nem állítottam, hogy mindennél jobb, mert ez nyilván nem igaz. Én még személyesen nem hallottam egyébként , de a következő desktop audio termék amit vásárolni fogok az 100%, hogy egy ilyen belsős fejes erősítő lesz.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#79342) Exodius válasza -Skylake- (#79341) üzenetére


Exodius
őstag

Az én érdeklődésemet is felpiszkálta. Valaki hallotta?

(#79343) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Tisztelt Egybegyűltek,

Meg tudná-e itt mondani nekem valaki, hogy egy Teac NT-505 USB DAC része is vajon MQA képes úgy ahogy azt a Tidal-lal tudja?
Linux-os gép USB portjáról etetném MQA anyaggal, de mielőtt megveszem ezt ki szeretném deríteni - de nem találtam infót erről sehol egyenlőre.

Köszönöm előre is! :R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#79344) s4tch válasza eric.cartman (#79343) üzenetére


s4tch
veterán

Kézikönyv, 27. oldal:

(#79345) IO.sys


IO.sys
őstag

Lecseréltem a DAC-ba menő Mean Well táp kábelét - ami elég komoly egyébként - egy rövidebb, dupla árnyékolású koax kábelre. Szétkente a hangképet és halkabb lett minden. :N Hallgatom még, végül is az USB kábelnek is kellett pár nap.

Az akció előtt ugye kábelt kellett vágni, a burkolatot nem akartam szétbarmolni. Kapva az alkalmon, rátekertem hát az eredetit duplán egy izmosabb ferritgyűrűre. Azt nem hallgattam meg, de a mérés alapján az eredetileg 180mVp-p zaj csökkent legalább 30-40mVp-p-vel, de itt elértem a szkópom határait, szóval most mérőfejet is vadászok. (Azt nem tudom, hogy a szkóp mennyit hazudik/ront a mérésen, az MW laborban nyilván pár millióval drágább géppel mérnek.)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79346) niof válasza -Skylake- (#79337) üzenetére


niof
addikt

Én is valahogy így gondolom, ahogy Sinesol és te megfogalmaztátok. Csak abból a szempontból nem értem, jó, persze, arcvesztés :DDD, hogy a nagy cégeknek is rendelkezésére áll pl. a THX AAA, de nem látni mozgolódást. Még a Monoprice meg a Fiio csinált belőlük terméket, de ahogy a THX demózta 2017-ben, pl. DAP-okban lenne hatalmas létjogosultsága, mert alacsony a fogyasztása, és sokféle impedanciájú fejessel/fülessel "elboldogul", nem is akárhogy, a népítélet szerint is. Azt kéne felismerniük és elfogadniuk, hogy a klasszikus technológiáknál jobb, és általánosan használhatóbb, na meg nem utolsó sorban olcsóbb, így megérné integrálni a saját termékeikbe, mert nagy tömegnek lehetne értékesíteni, megfelelő árazással, pontosan a márkahű "rajongók" miatt. Mint tudjuk, tömegtermelés esetén minden olcsóbb, így azért keresni is lehetne rajta bőven. Szerintem azt a legnehezebb beismerniük, hogy a saját, esetleg milliós fejlesztéseik, az abba ölt idő, mérnöki kapacitás és marketing megy a levesbe egy ilyen minőségű külsős technológia implementálása esetén.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#79347) niof válasza Exodius (#79340) üzenetére


niof
addikt

Pont a mobil piac jutott eszembe, hogy nehogy az legyen, hogy a kis gyártók egy pár év alatt feltuningolják a marketing osztályt is, és kis designváltás mellett ugyanazt próbálják majd eladni - drágábban... Lásd Apple vs a többi mobilgyártó. Ma már kevés mobilos cég van, akinek a kínálatában nem 500k a flagship modell, pedig pár éve még köpködték az Apple-t, hogy pofátlanul sokat kér a készülékeiért.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#79348) niof válasza Exodius (#79342) üzenetére


niof
addikt

Ühüm... :K
Én megvettem, és 100%-ban egyetértek az internet véleményével. Volt (illetve van is) egy Magni 3-am, amit előtte használtam a 650-el. Igazából nem volt bajom vele (a hangerőt kivéve, ami zeneszerkesztésnél sokszor kevés volt), csak piszkálta a csőröm, hogy mindenhol magasztalják, és kíváncsi lettem rá. A Magni-nak tetszett a hangja is. De! Amint meglett az SP200, kb. akkor értettem meg teljesen azt a fogalmat, hogy mi az, ha egy erősítő kihajtja a fejest. Minden megvan, amit a Magni is tudott, csak ez érezhetően olyan "lazán", izzadtságmentesen hozza a teljesítményt, és még többet is. Nem zavarodik össze, nem lesz kásás vagy kiabálós a hang, ha nagyobb hangerő kell, bőven van benne tartalék. Amiket hallgatok, nem mondom, hogy zeneileg hozzátett volna túl sokat, inkább olyan "nem igazán nyúlok bele a hangba" típus, tehát jobban kijönnek a felvételek sajátosságai, esetleges hibái. Még egy ok arra, hogy inkább a jobb minőségű felvételeket gyűjtsem! :D Nekem személyesen ez a fajta megközelítés jobban tetszik, mintha színezné a hangot, de ez nyilván gusztus dolga... A fentiek miatt a 650 kb. szárnyra kapott, olyan magától értetődően szól, és simán berántanak a zenék vele.
Van még egy kifejezetten tetsző pozitívuma, hogy nem hallani, ha be van kapcsolva, és csak a fejemen van a fejhallgató, de épp nem szól semmi. Ez az első olyan Hi-Fi termékem, ahol teljesen "sötét" csend van, ha nem szól benne épp zene. A Magni is csendes, meg a Spartan is, de valahogy nem ennyire. A Magni-nál pl. van egy nagyon kicsi hissz, de az is bőven az élhető kategória, de jobb, ha nincs ott. Már annak, akit ez zavar. :) Egyébként a Magni 3 sokkal jobb bariban van az 58X-el, ők sokkal jobban kijönnek egymással.
Emlékeim szerint van itt más is a topikban, aki megvette, de már nem emlékszem, hogy ki volt...
Ja, még az 1000$ alatti témához! Szerintem elgondolkodtató, hogy az SP200-ban lévő THX AAA888-at a Benchmark a HPA4-ben 2999$-ért adja, de a mérési eredményei nem tükrözik a tízszeres árat. Valószínűnek tartom (elképzelhető), hogy "jobban/szebben szól", de biztos, hogy nem 10* jobban/szebben. A THX AAA nekem nagyon endgame megoldásnak tűnik, széles rétegek számára. Ha begyűrűzik a populárisabb termékekbe (már gyártják single chip megoldásban is), az ide vonatkozó High-End vagy nagyon gyorsan úgymond értelmét veszti a jelenlegi formájában, vagy egy még szűkebb, "elitista"/fanatikus/burzsoá rétegnek marad meg hobbynak. Meg persze nyilván az amatőr hobbypákászok nem THX-es cuccokat fognak építeni, az is megmarad, de ezzel a technológiával egy olyan (hang)minőségi szintet ugrott meg a gyártó, amire eddig nem igazán volt példa, vagy ha volt is, nem ennyiért, nem a nagyobb közönség részére.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#79349) -Skylake- válasza niof (#79346) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Szerintem azt a legnehezebb beismerniük, hogy a saját, esetleg milliós fejlesztéseik, az abba ölt idő, mérnöki kapacitás és marketing megy a levesbe egy ilyen minőségű külsős technológia implementálása esetén."

Igen , mi is pont erről beszélünk.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#79350) eric.cartman válasza s4tch (#79344) üzenetére


eric.cartman
senior tag

:R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.