Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79051) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!
FiiO BTR3 + érzékeny IEM párosítással alapzaj szempontjából mik a tapasztalatok? A BTR1-en sajnos nekem túl nagy volt a Shure SE530-hoz, így adtam is tovább. Elég kényes a füles. BTR3 viszont elég olcsón van Ebayen, ha valakit érdekel, ~17,5k.
Előre is köszi!
:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#79052) IO.sys válasza csocsoszán (#79048) üzenetére


IO.sys
őstag

El hát. A kábel bejáratást most saját fülemmel tapasztaltam, 1 nap intenzív hallgatástól is már szelídült a hangja, pedig USB... Az biztos, hogy az új kábeleket eztán 1 napig járatom, mielőtt leülök hallgatni. A magas kiemelés kompenzálásában így látatlanul Doriannal értek egyet, mert inkább teszek kevesebb cukrot a túl cukros limonádéba, mint több citromlevet. Vagy nem jól látom? :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79053) Bodz válasza nubreed (#79035) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A700-on nem 3.5mm-es jack van?
Itthoni beszerzés vagy mindegy?

(#79054) Bodz válasza Ununqatrium (#79037) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Meizu Hifi Pro?
Amúgy az alacsony hangerő lehet régiós korlátozás miatt is. Próbáltad már átállítani? Nálam pl Redmin Mo--> Szent Ilona sziget váltás ~40% rögtön.

(#79055) nubreed válasza Bodz (#79053) üzenetére


nubreed
veterán

Nem, 6.3 -as. Mindegy. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#79056) nubreed válasza Bodz (#79053) üzenetére


nubreed
veterán

Vagyis jut eszembe, lehet, hogy gyárilag az volt rajta 3.5mm -es, de én lecseréltem 6.3 -asra.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#79057) IO.sys


IO.sys
őstag

Mean Well dugasztáp burkolatának megbontásában van valakinek tapasztalata? Szeretném kicserélni a kábelt. A gyártót már kérdeztem, szerinte nincs kulturált módja a megbontásnak, de azért hátha.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79058) Exodius válasza IO.sys (#79057) üzenetére


Exodius
őstag

Mi történt a kábellel?

(#79059) bkercso válasza IO.sys (#79057) üzenetére


bkercso
nagyúr

mini flex. óvatosan, kb. 2mm-es bemerüléssel.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79060) IO.sys válasza Exodius (#79058) üzenetére


IO.sys
őstag

Semmi, csak nem tetszik, hogy két mezei vezeték. Szeretnék rövid, csavart érpárt, meg árnyékoltat is kipróbálni.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79061) IO.sys válasza bkercso (#79059) üzenetére


IO.sys
őstag

Roncsolásmentesen szerettem volna.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79062) vtomi2


vtomi2
őstag

Sziasztok!

Visszatértem még 1 kérdéssel: Littledot l+ ban szeretnék opamp-ot cserélni, utánanézve opa2107 és opa2604-et néztem ki (esetleg ha tudtok még valami jót, ne tartsátok magatokban). Ebayen keresgettem, de elég nagy árkülönbségek vannak, és féllek, hogy hamisítványt veszek, tudnátok linkelni megbízható eladót?

Sanskrit még úton van, csak a követési számra nem ír semmit, remélem ezen a héten megjön :(

(#79063) Panthera válasza vtomi2 (#79062) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!
Honnan jön a sanskrit? Ha Hifi-express, akkor nem kell aggódni. Track17 oldalon nézd meg azt a számot.

[ Szerkesztve ]

(#79064) fericske


fericske
addikt

Úgy lett, hogy az ezt megelőző hétvégén vettem egy Woo Audio WA6-ot, közvetlenül a Woo usa-tól, vagyis amcsiból.
Meg is érkezett múlt héten csütörtökön. Volt is öröm és bódottá, hogy ilyen hamar megérkezett.
A leszállítás várható időpontjának a mai nap lett megjelölve.
Talán, hogy ne érje őket rossz szó a pontatlanság miatt, érkezett ma is egy :DD
A leszállítás legkésőbbi időpontjának a következő péntek lett megadva......Kíváncsian várom ;]

(#79065) s4tch válasza fericske (#79064) üzenetére


s4tch
veterán

:C Kőkemények.

(#79066) Exodius válasza fericske (#79064) üzenetére


Exodius
őstag

Mi lesz ez, WOO megateszt? :D

(#79067) #71562240 válasza fericske (#79064) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én már tűkön ülve várom az összehasonlító tesztet, hogyan fog szólni a Woo Audio WA6 a Woo Audio WA6 ellenében. Csinálj kettősvak-tesztet is.

(#79068) fericske válasza Exodius (#79066) üzenetére


fericske
addikt

Jah :)
Az upgrade cső is megjött (£35) az olcsó stock (£10) helyett, és yee, alakul a molekula, rögtön már 0 órásan is érezni. Genalex ez is. A Spartanban bevált.
Még az elülső csöveket kell majd kicserélni, de az a típus ami kellene (13FD7) egyelőre elérhetetlen itt.

(#79067) kammerer
Gebedjek meg, hogy az volt az első dolgom, hogy egymás mellé tettem őket a már használt csövekkel, hogy mi újság :DDD
Egypetéjű ikrek, úgy döntöttem.

[ Szerkesztve ]

(#79069) p76 válasza fericske (#79068) üzenetére


p76
senior tag

Ezt most óriási lehetőség a bejáratás hatásainak kipróbálására. :D

(#79070) yo.da


yo.da
csendes tag

Sziasztok!

Audio GD 11.28 384K Amanero Dac/Amp-ot próbálta valaki kis impedenciás 16Ohm fejhallgatóval? Esetleg androidos telefonnal?

(#79071) bkercso válasza IO.sys (#79061) üzenetére


bkercso
nagyúr

Attól tartok, az nem opció... :F

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79072) Zoliee válasza yo.da (#79070) üzenetére


Zoliee
senior tag

Igen. Konkrétan mire vagy kíváncsi?

(#79073) bkercso válasza vtomi2 (#79062) üzenetére


bkercso
nagyúr

eBay-en hamisak vannak gyakran.
hu.farnell.com pl.
OPA2140, OPA1642 pl. Nekem nagy kedvenceim; jól táplálva és A-osztályba húzva sokkal jobbak az említetteknél szerintem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79074) yo.da válasza Zoliee (#79072) üzenetére


yo.da
csendes tag

A telefon lenne a lejátszó, tudja e kezelni? UAPP-ot használok.
Final Sonorous II fejest is hallgatnák róla.

(#79075) Zoliee válasza yo.da (#79074) üzenetére


Zoliee
senior tag

Tudja kezelni, én is kipróbáltam uapp-vel. Illetve volt Sonorous IV fejesem, azt hiszem az is 16ohm. Amivel sokat hallgatom, az egy d5200, 24ohm-al. Persze "low gain"-t használva (elég combos az agd-k erősítője)
szerk.: most nézem, az 8ohm volt :D

[ Szerkesztve ]

(#79076) yo.da válasza Zoliee (#79075) üzenetére


yo.da
csendes tag

Köszönöm a választ :R
A Finallal jó volt az Audio GD?

[ Szerkesztve ]

(#79077) Zoliee válasza yo.da (#79076) üzenetére


Zoliee
senior tag

Nincs mit.
Ezek szerint gondolkozol egy 11.28 beszerzésén?
szerk.: a II és a III "hagyományos" 1 driveres 16ohm, a IV és a VI hybrid, 8ohm 2 driver.
Szóval nehéz összehasonlítanom, főleg úgy, hogy nem hallottam még a II-őt. Egyébként rendben volt a hangja az agd-vel. Azért adtam el, mert nekem túl sokat mutatott a zenéből. Egyszóval olyan "nyomulós" volt emiatt. De ezt másról is produkálta (vagyis alapból olyan), és persze szigorúan csak az én ízlésem szerint. :)

[ Szerkesztve ]

(#79078) #71562240 válasza bkercso (#79071) üzenetére


#71562240
törölt tag

Elméleti-gyakorlati kérdésem van, talán még nem sokat volt ez a téma. Mi a tapasztalatod, véleményed? (Másoknak is van, mások is próbáltak már ilyet, szóljanak hozzá bátran! - Ba cy lus, csocsoszán, Bodz, hm74, vodkaboy satöbbi...)

Szóval, vegyük azt a helyzetet, hogy erősítőben, DAC-ban háromféle opamphasználat:
1. I/V konverter
2. Buffer-illesztő
3. Output

Sokszor látja az ember, hogy gyárilag például buffer helyre gyengébb opampot tesznek, gondolván, hogy oda az is elég. Kinek mi a tapasztalata, kevésbé számít buffer vagy esetleg I/V helyen a minőségi csere, mint output helyen? Másképp hat-e adott minőségi csere a különböző helyeken? Vannak-e tendenciák e téren?

(#79079) yo.da válasza Zoliee (#79077) üzenetére


yo.da
csendes tag

Igen. Kíváncsi vagyok. Sabre volt, Mojo van, Audio GD és AK-s dacot szeretnék meghallgatni.

(#79080) bkercso válasza #71562240 (#79078) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mindegyik pozíció számít, de I/V-ben másképp szólnak néha az OPÁ-k, mint a differősítőben. (a 2. és 3. pontod szerintem ugyan az).

Titkos tipp, hogy az I/V bemenete előtt meg lehet szűrni a jelet nagyfrekire, így nagy terhet leveszünk az OPÁ-król. Ennél is egyszerűbb ellenállás I/V-t használni, viszont több DAC-chip is csak a kis értékű ellenállást preferálja, így a differősítőnek ekkor nagyobb erősítést kell beállítani (kisebb marad az erősítéstartaléka torzításkioltásra). De pl. PCM1794-nél még így is jobb eredmény érhető el, mint OPÁ-s I/V-vel (kb. 33ohmos ellenállásokkal).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79081) vtomi2 válasza bkercso (#79073) üzenetére


vtomi2
őstag

Ha jól látom, akkor ezek nincsenek DIP kivitelben (gondolom ezért nem is láttam őket ajánlva). SMD-t még sose forrasztottam, és inkább kihagynám, mert csak pisztolyom van.

Jól táplálva, A osztályba húzva mit jelent? Ezek nem előre megadott tényezők a nyákon?

(#79082) bkercso válasza vtomi2 (#79081) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát DIP8-ban sajna nem sok minden van. Kell egy 30-50W-os páka és kis gyakorlat, meg 60/40-es ón (gyantás!). illetve ónszívó harisnya, ha összefolyna az ón. Meg persze SO8-to-DIP8 adapter eBayről.

Jól táplálva, A osztályba húzva mit jelent? Ezek nem előre megadott tényezők a nyákon?
De ige, de elhúzást lehet csinálni utólag is, akár egy extra IC-foglalattal az OPA alatt. [link]
A jó táplálás meg annyi, hogy el van szűrve a többi fokozattól és <pár ohm a kimeneti impedanciája, mondjuk egy cap-multi előterhelve 10mA-rel.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79083) #71562240 válasza bkercso (#79080) üzenetére


#71562240
törölt tag

Azt már beszéltük, hogy nálam maradni fog a gyári opampos megoldás az I/V-re (minőségi cserével), de a nagyfrekis előszűrésére még lehet, hogy visszatérünk egyszer. Talán-talán az opampok A-osztályúsítására is.

"(a 2. és 3. pontod szerintem ugyan az)"
Szerintem is, és kifejezetten égnek áll tőle a hajam, hogy a gyártók a buffert sokszor nem veszik ugyanolyan komolyan, mint az outputot.

(#79084) vtomi2 válasza bkercso (#79082) üzenetére


vtomi2
őstag

Viszont ennyiből már majdnem kijön egy Burson V5i :)

Inkább maradok a DIP kivitelnél, 2107/2604-nél van ami jobb lenne, vagy ezek megfelelnek majd? Eshop tippet köszi :)

(#79085) Bodz válasza nubreed (#79056) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Így érthető. iFi Zen 141 euróból kihozható, az már sok?

[ Szerkesztve ]

(#79086) nubreed válasza Bodz (#79085) üzenetére


nubreed
veterán

Hú ez nagyon szimpi! Köszi az ajánlást. Ha ennyire jó, sztem ez az ár még belefér. Hol lehet megrendelni? Amúgy tudom, hogy más kategória, de egy Sound Blaster X3 külső USB-s hangkártyával szemezek még. De gondolom ilyeneket ebben a topicban nem szokás ajánlani.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#79087) Bodz válasza nubreed (#79086) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Itt. Emlékeim szerint ingyenes a szállítás. A kupon 3F2g9u.
Mégis jó lesz a 3.5mm jack? :) X3-mal pont nincs még itt tapasztalat. Amúgy elfér a topikban, volt már szó a G5-ről és 6-ról is, azok nem rosszak.

[ Szerkesztve ]

(#79088) bkercso válasza #71562240 (#79083) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mi a különbség szerinted buffer és outut között?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79089) bkercso válasza vtomi2 (#79084) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kapcsolás- és ízlésfüggő. Mindenesetre az A-osztályúsítással nyersz a legtöbbet.
Kipróbálhatod még: LME49860, OPA2227, OPA2228.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79090) fericske válasza Bodz (#79087) üzenetére


fericske
addikt

A Zen-en 6.3-as single van. Vagy másra gondoltál?

(#79091) Bodz válasza fericske (#79090) üzenetére


Bodz
Topikgazda

X3-ra írtam.

(#79092) nubreed válasza Bodz (#79087) üzenetére


nubreed
veterán

Külön köszönöm a kupon kódot! :R Meddig használható fel?
Van átalakítóm a jackhez, azt láttam, hogy elég sok DAC/AMP használ 3,5 -öst, így úgy voltam vele, hogy lemondok a 6.3 -hoz való ragaszkodáshoz, ne ezen múljon. :)
Amúgy ezt az Ifi Zen-t mindenképp külön betáppal kell meghajtani vagy elég neki az amit az USB -ről kap?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#79093) Bodz válasza nubreed (#79092) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem tudom. :(
A táp csak opcionális, nem is ad hozzá a gyártó.

(#79094) nubreed válasza Bodz (#79093) üzenetére


nubreed
veterán

Rendben, köszönöm!

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#79095) vtomi2 válasza bkercso (#79089) üzenetére


vtomi2
őstag

AZ 5 közül csak az OPA2227 + OPA2228 van raktáron (nagyobb különbség van köztük mint a nevük sugallja?) + teszek mellé még egy OPA2134-et, és megrendelem szerintem.

(#79096) bkercso válasza vtomi2 (#79095) üzenetére


bkercso
nagyúr

akkor a 2227-et vedd
2134-et fölösleges. Annál az RC4559P is sokkal jobb és olcsó a ret.hu-n.

De tegyél alájuk extra IC-foglalatot A-osztályúsító 10k ellenállásokkal (kimenet és egyik féltáp közé, lehet akár 0,1W-os SMD is) és 100nF X7R kerámiakondit a két tápláb (V- és V+) közé!
Ezek számítanak annyit, mint az OPA típusa. :K

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79097) vtomi2 válasza bkercso (#79096) üzenetére


vtomi2
őstag

És ilyet nem lehet késszen venni ebay-ról :D

(#79098) nubreed válasza Bodz (#79087) üzenetére


nubreed
veterán

Még egy kérdés. Ennek a weboldalnak nincs angol változata, ahonnan a Ifi Zen-t meg lehet rendelni? Rohadtul nem tudok németül. :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#79099) bkercso válasza vtomi2 (#79097) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ott nem hiszem.
[link]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79100) #71562240 válasza bkercso (#79088) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ja, ha te azzal, hogy "(a 2. és 3. pontod szerintem ugyanaz)" azt akartad mondani, hogy a buffer meg az output opamp ugyanolyan jellegű feladatot végez, az persze nem igaz, erre a felvetésre nem számítottam, mert teljesen mást csinálnak. (Egyébként általában is más, az én készülékemben meg főleg más, ez nem egy "szimpla" fejhallgatós DAC-amp, hanem bonyolult CD-receiver, beszéltünk már róla - például a fejhallgatókimenete a 8Ohmon 50W-nyi végfoktranzisztorokról kapja a jelet.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.