Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79751) SZKEBE75 válasza korpicschess (#79750) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Szerintem ne add a Teac UD501 alá,legalább azt a minőséget fizesd meg.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#79752) EnterR válasza bkercso (#79741) üzenetére


EnterR
veterán

Köszi! FiiO D03K előrelépés lehet?

PSN ID: marquuard

(#79753) bkercso válasza EnterR (#79752) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tudom, a mostaninak mennyi a kimeneti jelszintje. Hordozható eszközöké 0,7V rms is szokott lenni, ehhez képest 10dB-t nyernél.
Az erősítőd mekkora bemeneti jelszintet igényel? Van adatlapja?

Ha nincs, akkor mérni kéne majd egy multiméterrel és az youtube-os tesztjellel, pl. 1kHz-el.
10V rms-nek illene kijönnie az erősítőből (~6W 8ohmra), azaz AC állásban >10V-ot jelezne ki a multiméter max. hangerőn.
(Mérni érdemesebb hangfal nélkül.)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79754) EnterR válasza bkercso (#79753) üzenetére


EnterR
veterán

Nem tudom mennyire értelmezhető termékadatlapnak, de mindössze ennyi infóm van a DAC-ról: [link]

PSN ID: marquuard

(#79755) bkercso válasza EnterR (#79754) üzenetére


bkercso
nagyúr

Output electrical level 3V, ez peak lesz, ami =2,1V rms. Ennél nagyobb kimeneti jelszinttel nem kapni DAC-ot. Vagy nem igaz az adatlap, vagy hibás a DAC vagy erősítő. Ennyinek elégnek kellene lennie az erősítőn.
Másik erősítővel próbáltad?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79756) korpicschess válasza SZKEBE75 (#79751) üzenetére


korpicschess
veterán

Esetleg még azon gondolkoztam, hogy HA-501-et vadászok, és elérakok egy egyszerű DAC-ot, pl. egy 1.0-ás Dragonfly-om van itthon amit szoktam néha használni.
Egyébként az UD501-et is szerettem (volt egy ideig), sokáig hallgatható, de valahogy részletességben a Mojo jobban bejött. Illetve már egy picit sok helyet foglalnak, de amúgy kedvelem őket nagyon, a hifi alatt AI503 van, annak sem olyan rossz a fejeskimenete, de PC mellé kéne valami. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#79757) korpicschess válasza bkercso (#79755) üzenetére


korpicschess
veterán

Csak gyors példák: Chord Mojo 3V RMS, Geek Out V2 4V RMS. Csak kíváncsiságból kérdezem, mert lehet, hogy másról beszélsz. :)

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#79758) p76


p76
senior tag

Nincs szerencsém a kábelekkel.
Nem elég hogy mindegyik másképp szól de a Klotz USB kábellel kb. óránként egyszer véletlen leáll a zene, elveszti a lejátszó és a DAC a kapcsolatot majd az újra rögtön létrejön. Ha megnyomom a play gombot akkor folytatja a zenét.
PC-n másoltam 16 GB adatot ezen a kábelen keresztül de persze ott nem látni hibát. Ott javítja a hibákat szóval az nem jelent semmit. Mindegy mezei pc-s adatátvitelre jó lesz ez a kábel.
Ebből is látszik hogy zenelejátszásnál magasabbak a követelmények. :)

[ Szerkesztve ]

(#79759) korpicschess válasza p76 (#79758) üzenetére


korpicschess
veterán

Abszolút magasak, én a Mojot rendszerint 80 Ft-os kábellel használom. :DDD

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#79760) bkercso válasza korpicschess (#79757) üzenetére


bkercso
nagyúr

:R Érdekes! Nem tudtam; bár ezek nem 10 eFt-os DAC-ok. :)
De ez akkor is csak 6dB, szóval, ha halk az erősítő max. hangerőn is, akkor vlm bibi lesz.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79761) EnterR válasza bkercso (#79755) üzenetére


EnterR
veterán

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam valamit hozzáértés hiányában. A sztereóm aktív, nincs lehetőségem variálni erősítéssel. Ahhoz, hogy működjön a kívánt forráson, vettem egy DAC-ot, hogy android boxból optikán kinyerjem a hangot és szóljon a sztereó, RCA output. Én csak látatlanban gyanakszom a DAC-ra, tekintettel arra, hogy pl. jack-RCA kábellel ha a telefonom a forrás, bőven hangos 30-as hangerőn is. Ellenben a DAC-ról mindezt 50-60 körüli hangerőn érem el. Van a DAC-on is egy hangerő knob, az fel is van tekerve, de így is kevésnek bizonyul. Hasznos audiobeállítást az android boxon nem találtam, így maradt kizárásos alapon a DAC. De ha ez viszonylag alacsony költségvetésből nem oldható meg (lásd <20e), akkorhagyom így.

PSN ID: marquuard

(#79762) bkercso


bkercso
nagyúr

Rtm. A telefon sem ad 2V rms-nél többet, de sokszor csak 0,7V rms. Szóval akkor másik DAC kell valszeg. :((

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79764) Panthera válasza niof (#79682) üzenetére


Panthera
őstag

A Seasonic meg a Superflower hangban is érezhetően jobban szerepel (pl. kisebb tápzaj, stabilitás) mint egy alap (pl. 10e-s Chieftec) tápegység? (Nem tudom mi volt az előző hsz., amire reagáltál.)

(#79765) niof válasza Exodius (#79763) üzenetére


niof
addikt

A W10 1703 óta az USB Class 2 natívan támogatott, ha jól emlékszem...

#79764 Kvardlipot
A lineáris tápok létjogosultságáról esett szó, direkt audió célra épített PC-k esetén. Sinesol csak arra utalt, hogy a mai tápok bőven olyan jól, vagy akár jobban is teljesítenek (elektronikai szempontból), mint egy pufferekkel telerakott lineáris táp. Meg persze valószínűleg több védelem is van beléjük építve, mint ezekbe a kisipari szutykokba...

Ja, és a kérdésre válaszolva :D , az alap Chieftec-nél 100%, hogy jobbak!

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#79766) Sinesol válasza Panthera (#79764) üzenetére


Sinesol
veterán

Nagyon sok fejlesztes volt az utobbi evekben, a mai top tapokhoz kepest egy alap 10k-s Chieftec kb kökorszaki technek szamit.

[ Szerkesztve ]

(#79767) IO.sys válasza Panthera (#79764) üzenetére


IO.sys
őstag

Nekem Seasonic Platinumom van, egy 5000 Ft-os MW táp röhögve leverte.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79768) Sinesol válasza IO.sys (#79767) üzenetére


Sinesol
veterán

Pontosan miben verte le?

[ Szerkesztve ]

(#79769) IO.sys válasza Sinesol (#79768) üzenetére


IO.sys
őstag

Hangban, azt kérdezte Kvardlipot.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79770) Sinesol válasza IO.sys (#79769) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát, ez a "hangban" túl sokat nem mond, pontosan hogy hasonlitottad össze?
Sok táp tesztet olvastam már, de még sehol sem láttam, hogy hang alapján dőlt volna el, hogy melyik a jobb, max annyiban, hogy a cicergés rossz. :D

[ Szerkesztve ]

(#79771) IO.sys válasza Sinesol (#79770) üzenetére


IO.sys
őstag

Hagyjuk. :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79772) SZKEBE75 válasza Sinesol (#79770) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Meghallgatta. :K

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#79773) IO.sys válasza Sinesol (#79770) üzenetére


IO.sys
őstag

Nem olvasni kell...

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79774) funkmester


funkmester
aktív tag

Annyit olvasok itt tápokról...honnan olvastok tápokrol tesztet, es honnan tudjatok melyik linearis tápok a jobbak? googleben alig lehet linearis tápra lelni...

[ Szerkesztve ]

(#79775) niof válasza funkmester (#79774) üzenetére


niof
addikt

Építs egyet, nem nagy szám. Kismillió féle van, de nagyjából mind egyforma. Meg ha pár oldalt visszalapozol, Bkercso is ad tippeket alkatrészekre, szűrésre.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#79776) Sinesol válasza IO.sys (#79773) üzenetére


Sinesol
veterán

Annyira nem vonz a táptesztelgetés, se időm, se energiám, se különösebb motivációm nincs rá, plusz a feles pénzemnek is találok jobb helyet, így marad az olvasgatás.

Csak példaként, ez a tesztsetup, amit pl. a techpowerup használ tesztelésre:

[ Szerkesztve ]

(#79777) fehér_ember válasza IO.sys (#79771) üzenetére


fehér_ember
addikt

Fejest sem kell meghallgatni, azok is meg vannak már mérve.
Ha véletlenül nem az jönne be amelyik a mérés alapján jobb, akkor amirm listájáról kell megvenned a legjobb dac-ot és a legjobb fejeserősítőt és helyreáll a rend.

(#79778) IO.sys válasza Sinesol (#79776) üzenetére


IO.sys
őstag

Elmondom a titkot. :D Van egy szar tápod. Hallgatod róla a láncod. Veszel jó tápot. Kicseréled. Hallod, hogy jobb. Ennyi. Nem kell hozzá lakás árú mérőlabor. A tesztek is fontosak, nem utolsósorban izgalmas hobbi.

(#79777) fehér_ember: Nem értem, ez mivel kapcsolatos most.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79779) Sinesol válasza IO.sys (#79778) üzenetére


Sinesol
veterán

Nagyon rossz táp, plusz nagyon gyenge tápszűréssel megáldott dac, erősítő esetén lehet értelme a leirt dolognak, de manapság a normálisabb cuccoknál ez már elég ritka, az esetektöbbségében inkább csak a placebo effekt játszik be. Ez az egész táp mizéria inkább csak régebben, a fejletlenebb eszközök idején lehetett fontos, manapság már felesleges túl sok jelentőséget tulajdonítani neki.

fehér_ember : Fejes esetén azért nagyon más a helyzet, mivel ott nemigen lehet egzaktan mérni, plusz a kompenzációs görbék is inkább csak preferenciagörbék. Plusz az is ott van, hogy a hallás is emberről emberre különbözik, a fejes is máshogy fekszik fel, stb, ezernyi a változó, amit nem lehet objektiven mérni. Bizonyos dolgokat lehet látni a mérésekből, de nem pótolja a konkrét meghallgatást.

Ezzel szemben egy tápnál, erősítőnél, dac-nál elektomos jelekkel találkozunk, rákötöd a mérőeszközre és kidobja feketén-fehéren az adatot, nagyon nincs miről beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#79780) #71562240 válasza Sinesol (#79779) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hát ez igen nagy öröm, hogy egy gond meg van oldva, a tápok ügyével már nem kell foglalkoznunk. Köszi, hogy szóltál mielőtt még menthetetlenül agyonplacebóztuk volna magunkat.

(#79781) Sinesol válasza #71562240 (#79780) üzenetére


Sinesol
veterán

Nagyon szívesen, bár úgy sejtem nem volt őszinte ez a köszönet. :D
Mindenesetre haladni kell a korral, csak mert valami 1-2 évtizede még fontos volt, az jó eséllyel ma már nem túl releváns, különösen ha tech jellegű dologról van szó, ahol manapság különösen gyors a fejlődés.

[ Szerkesztve ]

(#79782) Exodius


Exodius
őstag

Miféle szőrszálhasogatóak vagytok már! Seasonic táp...hagyjuk már! Nekem be quiet! Straight Power 11-em van. És akkor?
Vicc az egész. Aki itt hall különbséget, az radarfülű.

(#79783) IO.sys válasza Sinesol (#79779) üzenetére


IO.sys
őstag

Na, ne. bkercso ért ahhoz, hogy ilyenkor szépen válaszoljon, én nem. Szóval, gyanítom 1 db tapasztalat nélkül leírtad, milyenek a tápok a véleményed szerint. Én tesztelek tápokat, mármint a hallással kapcsolatos oldalukról, és hidd el, hogy nem placebo, ha egy DAC-ba egy 200mV zajú vagy egy 50mV zajú tápot dugsz be. Egy kategóriaugrással ér fel a hatása. Erősítőnél szintén. Én azóta szeretem nagyon a láncom, mióta jó tápokkal kínáltam meg a cuccaimat. De még mondok olyat is, hogy a tápkábel se mindegy, és itt nem a milliós ezüst kábelről van szó, két mezei kábel közül is lehet az egyiknek jobb átvitele. Illetve két 50mV zajú táp közt is lehet hallani különbséget, ha más a zajuk karakterisztikája. Ez a lényeg, ezek teljesen pofonegyszerű dolgok, nem hit vagy nem hit kérdése, hogy a mai tápok biztos tök jók. Egyébként meg a gép tápegységének az alaplap USB tápvonalához semmi köze.

Arra kezdek rájönni, hogy minél jobban értek a hifihez, annál jobban utálok róla beszélgetni.

(#79780) kammerer: :R

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79784) Sinesol válasza IO.sys (#79783) üzenetére


Sinesol
veterán

A levegőből kapja akkor az USB a tápot, vagy hogy van ez? :D

Ha arra gondolsz, hogy még keresztül megy a lap tápszabályzásán, akkor ezzel párhuzamosan érdemes abba is belegondolni, hogy pl. a DAC, erősítő esetén is a kapott jel még átmegy egy belső táprészlegen, szűrésen, ami miatt egy modern eszköznél kb. egy alap táp elég, a tápkábel is tökmindegy. Nem véletlenül állította több nagy gyártó is a fórumokon, hogy normálisan megépített készülékek esetében kb. tökmindegy milyen tápot, vagy kábelt használsz. Egyébként bkercso is ha jól emlékszem ugyanezt mondta a kompozitamp kapcsán, hogy annyi szűrés van benne, hogy tökmindegy milyen táppaél eteted.
Szóval megint oda lyukadunk ki, hogy vagy placebo, vagy valami nagyon rossz minőségű készülék. Utóbbi esetben és inkább cserélnék modernebb eszközre, minthogy táppal szórakozzak, na de ez én vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#79785) IO.sys válasza Sinesol (#79784) üzenetére


IO.sys
őstag

Rendben, kidobom a 10th-t. :R

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79786) Sinesol válasza IO.sys (#79785) üzenetére


Sinesol
veterán

Inkább, minthogy elismerd a placebot? :D
Emberek vagyunk, tökéletlen érzékszervekkel, érzékeléssel, nincs ezzel az semmi gond.
Én amúgy a naponta hallgatott láncomat is elég gyakran máshogy hallom, napszaktól, hangulattól, kedvtől függően, ez már csak ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#79787) IO.sys válasza Sinesol (#79786) üzenetére


IO.sys
őstag

:W EMBER! Minden tápnak van egy zaja, ami hat minden további teljesítményelektronikai fokozatra, meg minden másra is. Tudod, fizika, valóság, meg ilyen placebo hülyeségek! Szerintem azt se tudod, hogy pontosan miről van szó, mint ahogy senkinek, aki hitéleti kérdésként áll a tápok és a kábelek témaköréhez. Nem elhinni akarom, hogy jobban szól. (Ennek a te szemedben amúgy mi lenne az értelme?) Szerintem az ilyen blacebofixált tudósoknak a 10 és a 12 milliós eszközök összehasonlítása az alap, ahol nyilván nem hallanék ki én se semmit, de most a 150 és az 5000 forintos tápokról van szó, a 10th pedig nem rendelkezik kifinomult tápáramkörrel, tehát számít, hogy milyen tápot kap! Érted? Vagy ez neked már a placebo terepe? A fejes erősítő kimenetére egyenesen kiült a gyári táp 600mV zaja! Kicserélve egy alacsony zajú tápra, olyan részletek jelentek meg ismert zenéimben, amiket az ezt megelőző években nem hallottam. Ott az erősítő a placebós vagy a táp a hülye? Fizika órán a tanárnak is mondtad, hogy ő a rizsáját amúgy elhiszi? Ha süket valaki, az nem baj, de ha tudatlan, tapasztalatlan és úgy oktat, az már az, mellesleg rohadt gáz is.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79788) Sinesol válasza IO.sys (#79787) üzenetére


Sinesol
veterán

:D

[ Szerkesztve ]

(#79789) p76 válasza Sinesol (#79788) üzenetére


p76
senior tag

Én rengeteg mérést olvastam már.
De olyan egy se volt ahol kimérték volna pontosan hogyan szól az adott eszköz. :DDD
Mondjuk én megértem hogy a mérés lenne az egyetlen biztos pont a szubjektív káoszban.

(#79790) niof válasza Exodius (#79782) üzenetére


niof
addikt

A be quiet! tápoknak FSP a belsejük (többnyire, a tiédnek pont az), az is egy kiváló gyártó. :K

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#79791) Ear001 válasza Sinesol (#79784) üzenetére


Ear001
addikt

Látszik, hogy fogalmad sincs egy audio pc felépítéséről. ;] Meg úgy általában a tápellátásról.

(#79792) Exodius válasza Ear001 (#79791) üzenetére


Exodius
őstag

Akkor talán taníthatnál, mester. :)

(#79793) Dave™


Dave™
nagyúr

Én szerencsésnek érzem magam, hogy nem értek hozzá, így nem kell aggódnom a gagyi Chieftec SFX tápom miatt. USB porton egyébként van hallható alapzaja egy olyan DAC-kal, ami onnan veszi a tápot is - hogy ez a táp vagy az alaplap zaja esetleg mindkettő az passz, de mivel a DAC-omnak saját tápja van, emiatt az teljesen süket. Viszont így legalább nem eszközöket hallgatok, hanem zenét :)

(#79794) p76 válasza Dave™ (#79793) üzenetére


p76
senior tag

Pedig a Chieftec valamikor milyen híres táp volt. :(
De a legjobb a "Vargáné és társa" által forgalmazott volt. :B

(#79795) Mathiask válasza Sinesol (#79784) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Nem véletlenül állította több nagy gyártó is a fórumokon, hogy normálisan megépített készülékek esetében kb. tökmindegy milyen tápot, vagy kábelt használsz."

Melyek ezek a gyártók?

(#79796) funkmester válasza IO.sys (#79783) üzenetére


funkmester
aktív tag

irhatnal mar a tapokrol, hogy miket teszteltel es hogyan teljesitettek...koszonom

(#79797) p76 válasza Exodius (#79792) üzenetére


p76
senior tag

Például PC-ben az 1-es bit értéke 2V és 5V között lehet.
0 érték meg 0-0.8V között.
Tehát szó sincs róla hogy olyan nagyon stabil 5V kellene.
Bezzeg egy audio eszközben.
Én [ezt] ajánlom :)

(#79798) IO.sys válasza Dave™ (#79793) üzenetére


IO.sys
őstag

Az alaplapi USB 5V-ját az alaplap állítja elő USB eszközök meghajtására elegendő minőségben, nem vezetik ki az ATX táp 5V-ját, szóval majdnem mindegy, hogy egy Super Flower vagy egy HKC van-e az alaplap előtt.
Nekem Seasonic Platinum van egy 2013-as hájend lapban, nagyon zajos az USB 5V-ja.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79799) pendre54 válasza Exodius (#79782) üzenetére


pendre54
addikt

"Nekem be quiet! Straight Power 11-em van. És akkor?"
És akkor, akkor azonnal hajítsd ki, mert nekem meg ilyen high-end van :D : [link]
Na, de hogy valami komolyabb dolgot is kérdezzek mindenkitől, lehet, hogy leredukálom a jelenlegi rendszeremet, és megelégszek egy ilyen cuccal: [link]
Jól értelmezem-e, hogy ennél a cuccnál, nincs külsős tápellátás, hanem a működéshez szükséges delejt, az USB kábel biztosítja, az alaplapi porton keresztül? Továbbá, ha ez így is van, elég lehet az így biztosított delej?
A fejhallgató erősítő része nem érdekes (ahogy olvasom elég xar), mert az Atom oldaná meg továbbra is az erősítést, inkább csak a DAC rész tápellátása érdekel.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#79800) IO.sys válasza pendre54 (#79799) üzenetére


IO.sys
őstag

Ilyenre vadászok, az a baj, hogy nagyon ritka használtan, de csak így vagyok hajlandó hozzájutni.
Elég a delej, legalábbis az USB3 delej.
Nagy kérdés, hogy az USB táp ennél leválasztható-e. Van olyan DAC, ami csak akkor hajlandó bootolni, ha az USB 5V és a GND is megvan (uDSD). Ha ez is ilyen, akkor elvileg van injektor, ami ezt megcsinálja, de nem bántja a kommunikációt.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.