Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78551) Zoliee válasza józsi9995 (#78548) üzenetére


Zoliee
senior tag

Milyen fejhallgatót használsz?

(#78552) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!
Használ valaki iPhone-al olyan OTG adaptert (kamera kit whatever) aminek van lightning töltő bemenete is? Az tudja táplálni az USB eszközt?
Kaptam egy ilyen kérdést, hogy Geek Out működik-e iPhone-al, és én csípőből azt mondtam, hogy nem. Illetve, hogy androiddal sem, de kipróbáltam és láss csodát, a P30-al ez is működik, a hangerő is tök jól szabályozható. Mondjuk nem értem, hogy ez hogy lehetséges, de eszerint működik "azzal amit kap". :F
Nekem nincs iPadhez ilyen adapter, így nem tudom kipróbálni, előre is köszi, ha valaki használ így eszközt, legyen az akár külső vinyó vagy bármi!

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#78553) @tco@ válasza @tco@ (#78261) üzenetére


@tco@
aktív tag

Xtrempro X1 DAC update Audio Technica m40x-el: hát, a Soundmagic E11C-nél határozottan többet tud, lehet egy bejáratás lehet még kéne a fejhallgatónak, de abszolút teljesítette az elvárásaimat. Megjelentek a nagyon mély mélyek, és sokkal fájdalmasabb vissza váltani a laptop alaplapi kimenetére...konkrétan azt hittem beszart valami. Hihetetlen hogy egykor ez a hang élvezhető volt számomra, viszont legalább már biztosan nem hallgatok meg jobb szettet, mert minden pénzem rámenne idővel :)

Korábbi hsz-ekben volt róla szó, hogy 4 pólusú headset (mikrofonos) nem dugható ilyen DAC-okba, de nem láttam konkrét indokot. Azon kívül hogy nem megy a mic+gombok, okozhat bármi gondot? Mert az SM füles biztosan jobban szól vele a laptopnál, nem annyira mint az m40x, de jobb, szóval szerintem működik ez a konfig 4 pólussal is.

(#78554) bkercso válasza @tco@ (#78553) üzenetére


bkercso
nagyúr

szóval szerintem működik ez a konfig 4 pólussal is.
4 pólusú csatit dugnál 3 pólusú aljzatba?
Varjuk az eredményt! :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#78555) Gzas válasza @tco@ (#78553) üzenetére


Gzas
csendes tag

Nem az volt a téma, hogy bedugható-e, hanem az, hogy nem fog működni a mikrofon.

szerk: Na kipróbáltam egy mikrofonos fülhallgatót (EZ audio D4) egy SMSL X4 dac-ba bedugva. Működik, van hang.

[ Szerkesztve ]

(#78556) Gzas válasza Gzas (#78555) üzenetére


Gzas
csendes tag

Még annyit a témához, hogy egy kicsit utánanéztem és nem csak egy fajta póluskiosztás létezik. Tehát nem biztos, hogy minden 4 pólusú 3,5-es jack fog működni a dac-kal.

(#78557) ribizly válasza Gzas (#78556) üzenetére


ribizly
veterán

De. Ugyanis a left/right nem érintett a két szabványban.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#78558) Gzas válasza ribizly (#78557) üzenetére


Gzas
csendes tag

Ezért nem jelentettem ki kategorikusan.
Viszont a ground nem ugyanott van. Nem tudom mi a jelentősége, de ha az aljzatban az érintkező nem pont oda esik, akkor nem fog funkcionálni.

[ Szerkesztve ]

(#78559) @tco@ válasza bkercso (#78554) üzenetére


@tco@
aktív tag

Zeneszó, mikrofon nélkül :K Nem kötekedésből kérdeztem, hanem mert fingom sincs róla, hogy tehetek-e kárt így bármiben :R
Az hogy a mikrofon nem működik az nem lep meg túlzottan, de nem is érdekel igazából.

(#78560) Bodz válasza @tco@ (#78553) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az esetek többségében nem okoz gondot. Nekem összesen 1 füles kalandos eddig ilyen téren (ha teljesen bedugom), a Meizu Live gyári mikis kábelére rögtön beint az ADI-2.

[ Szerkesztve ]

(#78561) bkercso válasza Gzas (#78555) üzenetére


bkercso
nagyúr

Te is előbb dugsz, aztán gondolkodsz. Csak el ne b@ssz valamit! :DDD :DD

sorry for this..

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#78562) bkercso válasza @tco@ (#78559) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nekem sincs. Nem is találtam róla semmit. :R És, ha nem tudjuk, akkor saját kárunkon lehet max. kipróbálni, másén nem ér. Ezért nem mondtam rá semmit.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#78563) Gzas válasza bkercso (#78561) üzenetére


Gzas
csendes tag

:C

(#78564) kismikis


kismikis
tag

Szervusztok! Elakadtam, segítséget kérek. Évek óta használok egy Audiolab M-DAC készüléket és mostanáig minden forrásról tökéletesen működött. Vásároltam egy LG 60UM7100 televíziót, ezzel nem barátkozik meg. Percenként változó számú, 2-10 alkalommal kihagy a hang, mindig kb. 1 másodpercre. Kipróbáltam a tv-n minden felhasználói beállítást, cseréltem optikai kábelt, akadozik. Elővettem 2db elfekvő DAC-ot (Audio Alchemy V1.1 és SMSL Sanskrit Mini DAC) mindegyik tökéletes, nem szakadozik. Mi lehet a megfejtés?

(#78565) @tco@ válasza bkercso (#78562) üzenetére


@tco@
aktív tag

Akkor tisztelettel jelentem, eddig nem égett le semmi :B Holnap kifejezetten figyelni fogom melegszik-e a dac vagy bármi ilyesmi, hátha gyertya lesz belőle a 4 pólusúval :C

(#78566) ribizly válasza Bodz (#78560) üzenetére


ribizly
veterán

Óóóóóó... És mivel megy rendesen az a füles?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#78567) Bodz válasza ribizly (#78566) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Minden mással. :) Amúgy sincs gond, nem a gyári kábelével használom.

(#78568) bkercso válasza kismikis (#78564) üzenetére


bkercso
nagyúr

Próbálj meg egy USB HUB-ot közbeiktatni, hátha.
:W optika; bocs!

Bár nem is rossz ötlet: USB-ről megy a TV-vel?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#78569) ribizly válasza Bodz (#78567) üzenetére


ribizly
veterán

Érdekes. :D Ez megérne egy levelet szerintem RME-sek felé. Csak mint érdekesség.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#78570) montyx


montyx
aktív tag

Üdv!
Most csapok bele az audio világába. Mivel sokat dolgozom IoT cuccokkal, és MCUkkal, ezért úgy gondoltam, hogy audio terén se veszek kész eszközt, mert legalább tanulok ebből is.
Szeretném levalidáltatni, amit kitaláltam, hogy működni fognak együtt, avagy sem.

Az alap problémám:
Évek óta szenvedek, mert van egy mikro PCm, amit imádok. Kivéve a hangot. Mivel csak egy 3.5mm jack van a front paneljén és nincs PCIe csatlakozóm se, így elég limitáltak a lehetőségeim. A beépített hangkártya alapból fehér zajt generál, és torzít is elég csúnyán. Valljuk be, nem erre lett a gép kitalálva. Próbálkoztam már több mindennel, de semmi nem javított rajta. Ezért gondoltam úgy, hogy az egyetlen digitális kimenetre (a HDMIt leszámítva, mert az képernyő lockoláskor kikapcsolja a hangot is), ami az USB lenne kötök egy külső DACot, és erősítőt.
Előre bocsátva, nem akarok audiofil minőséget. Egy egyszerű desktop/shelf sztereó hangszóróm van, saját gyártmány, 3D nyomtatott, csak még nincs összeszerelve, mert kell hozzá a DAC, és az AMP.
Tehát a kérdésem a következő lenne. Egy USB ->I2S konvertert akarok rákötni egy I2S DAC+AMP eszközre. Az USBn egyelőre spórolok, majd a következő fizukor fogok drágábbat venni. Az a kérdésem, hogy ez a két eszköz fog e együtt működni? A hangminőséget ne nézzétek, csak hogy fog e szólni.
USB -> I2S konverter
DAC+AMP

Amúgy a következőket szeretném velük meghajtani.
Csipogó
8Ohm Széles sávú tányér
A doboz zárt, és az oldalán lesz egy passzív membrán. A csipogó tartománya egy megbízható kondival lesz leválasztva kb. 5000Hz környékén, de ez még változni fog, mert van több kondim erre a célra, és fülre fogom belőni.

Továbbra is a lényeg a tanulás és költséghatékonyság, nem a hangminőség. Az alacsony költség főleg az USB -> I2S konverterre igaz, ami kb. kukázva lesz egy hónapon belül.
Előre is köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#78571) bkercso válasza montyx (#78570) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nagyon rossz választások.
USB-vevőből is találsz olyat, amin SMD oszcillátor van. Ha vacak a hangja, akkor ez cserélhető pl. AVX KC7050K-ra (Mouser), és akkor nem is kell kukázni annyira.

Ha D-osztály kell, akkor ajánlom a Shure paneleket. Dobhatsz rá OSCON tápkondit a meglévők mellé, megköszöni!

A táplálás mindenhol kritikus, érdemes LC-szűrni mindenkinek a tápját, a stabilizátor előtt.
Stab: digit áramköröknek jó kis LDO, végfoknak pl LT1083.

Hangszóró: no comment, de inkább vegyél valami márkát (Scan Speak, Vifa, Peerless pl.).

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#78572) bkercso válasza bkercso (#78571) üzenetére


bkercso
nagyúr

A doboz zárt, és az oldalán lesz egy passzív membrán.
Ezt a legnehezebb méretezni. Jól el lehet rontani. Akkor már inkább vagy reflexcső, vagy sima zárt doboz, esetleg egy RC-taggal megEQ-zni az erősítő bemeneténél, ha szükséges.
:R

Vagy egy szoftverrel (AudioTester) mérd ki a hangszóró és a passzív membrán TS-paramétereit és méretezz egy dobozt (WinISD-vel pl.). Így talán nem lesz bődületesen rossz.

Ha csak naívan összedobod, amit linkeltél, az szinte biztosan hallgathatatlan, élménymentes lesz, és nem tudom, mit lehet belőle tanulni - szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#78573) Mickey73 válasza korpicschess (#78552) üzenetére


Mickey73
csendes tag

Én iphone7-el használok ilyen adapterrel dac-ot (kettő fajtát is). Egy lidl féle powerbankkal használom. Jól működik. Ez a hurcolászós szettem.

(#78574) bkercso válasza montyx (#78570) üzenetére


bkercso
nagyúr

Na most el is olvastam, amit írtál! :DDD
A DAC linkje nem működik.
Hangdoboz megvan --> késő bánat ;]
Működni éppenséggel működik, amit kitaláltál. :K

3 dolog jut még eszembe:
- a dobozt béleld ki lazán vattával, különben közép-magasban szörnyen dobozhangja lesz (szinte az összes YouTube-os építős videóból hiányzik ez a lépés)
- A fülre belövésre érdemes kölcsön kérni egy semleges hangú fejhallgatót.
- lehet, hogy a mélyet is érdemes lenne hangváltózni, mert lehetnek időben elnyújtott, zavaró rezonanciái a membránnak magas frekiken.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#78575) montyx válasza bkercso (#78574) üzenetére


montyx
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat. :R
A DAC linkje így se működik?

Az USB átalakító költségvetés miatt a lehető legolcsóbb lett, hogy a DACot ki tudjam vele próbálni. Már kinéztem egy ilyet, csak nem rendeltem még meg:
USB -> I2S sitime oszcillátorokat használ. Azokról jókat olvastam a neten.

Van hangfal bélelő gyapotom. Vattával szemben ez hosszabb idő alatt hullik szét tapasztalat alapján. Kaptam, ingyen volt :D
A fejhallgatót már egy haverom felajánlotta. Audiotechnika, de a típusát pontosabban nem tudom. A srác komolyzene függő, úgyhogy valószínüleg elég semleges lesz nekem.
A mély hangváltózásán én is gondolkodtam, csak mivel szélessávú, így nem tudom, hogy ez a karakterisztikáját hogy fogja befolyásolni.
A membrános tervezésről tudom, hogy a legnehezebb, de bármikor fogok tudni nyomni egy új házat, illetve szeretném ezen a kis hangszóró pároson kitanulni az alapokat. Ezt relatÍve olcsón tudom nyomtatni, bármelyik alkatrésze bármikor lecserélhető olcsón, így fogok tudni pl. más karakterisztikájú hangszórókat berakni, a kondikat, és hangváltókat lecserélni, vagy saját hangváltót tervezni, és építeni. Ezért mondtam, hogy nem a hangminőség a lényeg első körben. Az majd alakul idővel. Itt inkább a kísérletezés lesz a fontos, más és más dobozokat, megoldásokat kirpóbálni. De mindenesetre köszönöm, hogy szóltál, hogy szar lesz, én is arra számítottam. :D
A hangszórók pedig, amiket választottam állítólag ár/érték arányban egész jók. Youtube nézésre, netflixre, és spotifyra remélem bőven elegek lesznek. :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#78576) bkercso válasza montyx (#78575) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nm, szívesen! :)
DAC linkje ugyan az: "Sorry, the page you requested can not be found:("

Nem tetszik az XMOS sem.
Olyat válassz, amiben nem SMD kvarc, hanem oszcillátor van, lehetőleg 3 külön LDO-val a 3 külön oszcinak. vagy legalább 1 külön LDO az oszciknak. Ferrit bead-del szűrve. Ezen múlik nagyrészt a hangja, meg a tápon. A többi utána jön fontosságban.
Röviden: legyen rajta sok 5-lábú fekete szar (LDO)!

Gyapot is jó, csak ne legyen üres a doboz! :CSzennyes póló is jó, még régen próbáltam... :DDD

A mély hangváltózásán én is gondolkodtam, csak mivel szélessávú, így nem tudom, hogy ez a karakterisztikáját hogy fogja befolyásolni.
A karakterisztikája nem változik, csupán nem hajtod meg olyan hangosan azokkal a magasakkal, amiktől berezonálhat.

A membrános tervezésről tudom, hogy a legnehezebb, de bármikor fogok tudni nyomni egy új házat, illetve szeretném ezen a kis hangszóró pároson kitanulni az alapokat.
Nem csak a térfogat a paraméter, hanem a legő tömeg is. Passzív membránt ráragasztott pénzérmékkel hangolhatsz.
Doboztérfogatot meg egy nagy dobozzal, és belehelyezett homokzsákocskákkal lehet variálni.
Tanulni meg először könyvből/cikkekből érdemes/lehet. :R Másképp nem hatékony.

más karakterisztikájú hangszórókat berakni
Igazából ezeknek a kínai sz@roknak nincs "karakterisztikája": sikerül, ahogy sikerül, adatlapot meg kb. hasra rajzolnak hozzá.

nem a hangminőség a lényeg első körben
Doboz ugye a mélyeknek kell. A többi tartomány minőségét a hangszórók dominálják, nem a doboz.

Itt inkább a kísérletezés lesz a fontos, más és más dobozokat, megoldásokat kirpóbálni.
Csak azt akartam mondani, hogy ezt jó lenne olyan hangszóróval, amit reprodukálhatóan gyártanak. Valmint minden hangszórót adott doboztípushoz fejlesztenek.

A hangszórók pedig, amiket választottam állítólag ár/érték arányban egész jók. Youtube nézésre, netflixre, és spotifyra remélem bőven elegek lesznek.
Aligha. Hallást deformálhatják, valamint a Spotify-ból is kijön olyan minőség, amire megéri milliókat is elkölteni, ha valaki komolyan veszi a hobbit és van rá kerete. :)
De, ha ár/értékben jó, akkor nincs gond vele! Én is hallgatok 3eFt-os kis Visatont a BT-hangfalamon néha és élvezem.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#78577) montyx válasza bkercso (#78576) üzenetére


montyx
aktív tag

Először is köszi!
Akkor a feladataim:
1. keresni USB-t sok 5 lábú fekete vacakkal :D
2. utánanézni rendes hangváltónak kondik helyett, és azt vagy megvenni, vagy megépíteni. Tudsz esetleg egy linket dobni, ahol utána tudok nézni a hangváltók méretezésének? Angol is jó, csak nem tudom, mire kell keresni. Az is jó, ha csak keresőszót mondasz angolul, mert googlizni tudok :))
3. A hangszóró tervezés alapjainak már utánanéztem 1 évvel ezelőtt. Az alapján terveztem a jelenlegi dobozomat. Nem hiszem, hogy jó lesz, de tudni akarom, hogy mennyire szarul számoltam. Ezt tehát majd tesztelni kell.
4. Nekem a dobozban a jelenlegi terv szerint csak a széles sávú mélynyomó, és a membrán lesz. A csipogónak teljesen zárt kis foglalata van a doboz tetején. Annak nem hagytam teret, mert azt olvastam, hogy azt nagyon nehéz méretezni, és kezdőknek inkább a tér nélküli elhelyezést ajánlják, mert akkor a csipogó kifelé sugárzik, így nem kell számolni a mögötte lévő térrel. Nem túl jó, de nem is kritikus :D Ez vajon mennyire igaz?

A reprodukálható minőségű tányérokra most nem volt keret. Új lakás, új hitel, félúton a gyerek. Így inkább azt mondtam, hogy legyen olcsó, legyen valami, amivel el tudok indulni, amin tudok gyakorolni, pl hangváltók készítésével, doboz méretezéssel, hang műszeres mérésével (ilyet még sose csináltam), stb. Így ha kinyírok esetleg valamit, nem fog fájni a fejem miatta. De értem a miértet, és tudom, hogy mire számítsak.
A több milliós keretről meg annyit, hogy sokáig zenéltem szimfonikus zenekarban. Inkább befizetek havi 2 koncertre mai napig, mint hogy 5 milliót költsek egy szettre. Jobban kijövök, és a felvételek minősége pedig akármilyen jó, olyan jó sose lesz, mintha ott ülnél a zenészek között. Egyszerűen azt a dinamikát, és apró élő dolgokat, amit ott hallasz sose fogod semelyik felvételen hallani. A vicces, hogy sok nagyon minőségi cucc, amiket az audiofil haverjaimnál hallgatok, (pedig vannak köztük állatok, akik szobát is építettek zenehallgatásra), egy elképzelt álom minőséget állítanak elő. Ami nincs, nem létezik olyan tiszta hegedű hang, ami azokból kijön. Gyönyörű, fantasztikus, mintha mindenki egy Stradivarin játsztana, csak nem valós. Ezért ajánlom, hogy járjatok koncerte, annál sose lesz jobb :) Amúgy meg főleg drum and basst, hip hopot, és deep houset hallgatok, ott meg nem számít a tökéletes hangzás :D

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#78578) bkercso válasza montyx (#78577) üzenetére


bkercso
nagyúr

A hangváltó méretezése a legnehezebb elektroakusztikai feladat. Nem linked dobni nem tudok, de nem is értek hozzá; sose foglalkoztam vele. Én az aktív váltásban hiszek, bár az sem egyszerű feladat.
Aminek itt értelme lenne, az egy elsőrendű váltó: kondi a magasnak és tekercs a mélynek. De inkább tekecs+kondi a mélynek (ún. 1,5 utas váltó).
crossover calculator
(benézhetsz a hangfalépítős topikba is, ahol az Ügyeletes majd jól összezavar és leszól, amiért nem 1,5 millás profi cuccot építesz ;] )

A hangszóró tervezés alapjainak már utánanéztem 1 évvel ezelőtt. Az alapján terveztem a jelenlegi dobozomat.
Az jó! Csak nehéz doboztípust választottál.
BTW, hasonló tudással (0 tapasztalat mellett utánaolvasással) terveztem ~20 éve a mélynyomómat. Használatban van most is. :B

Csipogóak nem kell tér. 5kHz-re már nem méretezünk teret tudtommal. Hátrafelé zártnak is kell lennie. Ha nem zárt, akkor viszont kell min. 0,5cm csillapítóanyag mögé!

hang műszeres mérésével
Ez hasonlóan nehéz feladat, mint a hangváltóméretezés. Csinálhatsz méréseket, és kell is, hogy lásd a nagy bajokat, csak ne hidd el őket nagyon. :N
A mélyátvitelt kb. lehet vele ellenőrizni, erre jó, meg a két hangszóró szintillesztését (bár erre a 3dB diffi miatt nem lesz szükség, annyit amúgy is szokás ráhagyni a magasra). Meg az tvitel többet hullámzik ennél, és ugye az érzékenység, amit megadnak, nem átlagérték, hanem adott frekvencián mért.

Utolsó bejegyzés agree, de ugye olyan koncert kell, ami nem hangosított (triviálisan). Én inkább műfaj alapján választok, ha már elmegyünk valahová.
Amúgy az én elektronikáim elég nyersen szólnak, ezt szeretem bennük (>160dB visszacsatolás, sok-sok-sok tápszűrés, OPA128-ak stb. :D ). Nem a szép, hanem a nyers és pontos, ami eszembe jut róluk, de igaz, hogy nem összehasonlítható a koncerttel.
Mondjuk egy magneplanár fejesen még éjjel is megvan a hangerő, és azért hallani sok rezdülést. :DDD

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#78579) Wolverine válasza bkercso (#78576) üzenetére


Wolverine
félisten

Nekem sikerült megnyitni a 78575-ben levő linket a DAC-hoz, érdekes, hogy neked miért nem megy... Kimásoltam a nevét: "Lusya TAS5756 Digital audio Amplifier"

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#78580) bkercso válasza Wolverine (#78579) üzenetére


bkercso
nagyúr

Köszi!
Ez akár még jó is lehet, szimpi külsőre.
Kár, hogy a zajmérés értelmetlen referenciaszint nélkül. De legalább megpróbálták.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#78581) p76


p76
senior tag

Ma sajnos kudarcba fulladt a Cavalli Tube Hybrid és a Loxjie P20 összehasonlítása.
Bő 1 hónap után újra meghallgattam pár számot a P20-an. Majd átdugtam az MCTH-ra és a Beatles - Something száma ment elsőnek.
Hát valami elképesztően másképp szólt.
Aztán rájöttem hogy felcseréltem a jobb és bal csatornát az RCA kábelen. :D

(#78582) montyx válasza bkercso (#78578) üzenetére


montyx
aktív tag

Tudom, a hangváltó egy fekete lyuk. Mindent elemészt :D
Köszi a kalkulátort, segíteni fog!
Az audioval foglalkozó topikokat a legutóbbi dobozméretezéses tanulmány utam óta félve keresem fel, mert egyről ki is tiltottak. Belémkötött az admin, és finoman elküldtem az anyjába. Azzal nyitott, hogy ilyen kis szarokhoz, amikről én érdeklődöm senki nem ért, mert nem foglalkozik vele. 1000 USD alatt nincs hanszóró. Én meg mondtam, hogy azért hátha van rajta kívül valaki, aki mégis ért hozzá, mert nem mindenki olyan krőzus, hogy 3000 dolláros hangfalpárokat építsen csak magának. Na de mindegy is, még mindig felhúzom az agyam az ilyen sznob barmokon.
Ezért örültem meg, hogy itt értelmesen válaszoltatok a kérdéseimre. :R

Akkor a csipogót jól terveztem, ezt jó hallani. 1cm tömör fal van mögötte, arra van rácsavarozva. Ez pont jó is lesz. Csak a bekötési pontjainál van egy kis lyuk, de azt forró takonnyal ki szeretném majd tömni.
A membrános zárt doboz mindig piszkálta a fantáziámat. Nagyon kíváncsi vagyok az eredményre. Remélem, hogy elég lesz neki egy kis finomhangolás alátétekkel. (Pénzérmékre nem telik :D )
Hang műszeres mérése horror feladat. Legjobb tudásom szerint pontos mérést csak null dB közeli szobában megfelelő mikrofonokkal lehet elvégezni. Na ezt egy lakásban pont nem lehet sehogy megoldani :D Úgyhogy marad a legolcsóbb műszer, a fülem. Az meg elég érzékeny a zenélés miatt.
Koncertekre főleg komolyzenére járok. Akadémia, meg Müpa. Mindkettőnek nagyon jó az akusztikája, bár a müpa az hangosított sajnos legjobb tudomásom szerint.
Viszont nem igazán találok jó USBt, amit mondtál. Mind SMD kritályos. Az öt lábú vacakból meg max 2 van rajtuk. Dobok pár linket, hátha mégis jobb lehet valamelyik:

első ezen mintha lenne két ötlábú
második ezen is kettőt vélek felfedezni. profibbnak tűnik, mint az előző
harmadik ez pedig egy full DAC, sok értelme nem lenne a DAC+AMP elé kötni, úgy vélem :D
negyedik Hát kettő, vagy három látszik, de az egyik valószínüleg nem az, mert csak három lábú. Az inkább valami tranyó, mondjuk áramkorlátozónak néz ki.
ötödik Egész ígéretesnek tűnik az első, és a harmadik eszköz.

Van amelyik már jobbnak tűnik ezek közül?

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#78583) montyx válasza Wolverine (#78579) üzenetére


montyx
aktív tag

Köszi!

Aláírás

(#78584) montyx válasza bkercso (#78578) üzenetére


montyx
aktív tag

Még hátom USBt találtam:
hatodik
hetedik
nyolcadik Ez lehet csak parasztvakítás, de elég profinak tűnik a kinézet, minőség, és leírás alapján

Aláírás

(#78585) paler


paler
aktív tag

Ezeknek az Ant csodáknak az előlapja fém vagy fa :F

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#78586) montyx válasza paler (#78585) üzenetére


montyx
aktív tag

ránézésre lézer gravírozott fának néz ki

Aláírás

(#78587) paler válasza montyx (#78586) üzenetére


paler
aktív tag

Találtam ilyen képet is, ez egyértelműen fa...de ez valami limitált dolog :F Vagy mindegyik készüléknek fából van az előlapja?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#78588) s4tch válasza paler (#78585) üzenetére


s4tch
veterán

Nálam volt egy Ant erősítő, annak az előlapja szálcsiszolt fém volt.

(#78589) korpicschess válasza s4tch (#78588) üzenetére


korpicschess
veterán

A fa vagy a fém szól jobban? ;]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#78590) ribizly válasza paler (#78587) üzenetére


ribizly
veterán

Menő. :)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#78591) paler válasza s4tch (#78588) üzenetére


paler
aktív tag

Ezen a képen látható készülék nekem is úgy tűnik, hogy fém előlapú.

Azért is kérdeztem, hogy a fa előlaposak csak valami limitált editions-ok, vagy mindegyik készülék fa előlappal rendelkezik :F

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#78592) fericske válasza paler (#78591) üzenetére


fericske
addikt

Olyan előlappal kapod ahogy kéred.

(#78593) bkercso válasza montyx (#78582) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az a fórum másoknak szólhatott. Ennyi. Ők viszont komoly dolgokhoz akarják csak az idejüket adni. Érthető ez is.

A csipogón a lyukat hagyhatod, és akkor csillapítás sem kell mögé.

Hangfalas mérés: szabad térben éjjel. De, mivel nem eladni akarod, a hallgatási helyén is mérheted, úgyis ott fog állni. Hallgatási pozícióba tedd a mikrofont!

Legyen a második USB-vevő szerintem. Azon könnyű cserélni az oszcikat (mindhárom minősége számít!).
Ha meg igazán jó kell, akkor jlsounds :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#78594) bkercso válasza montyx (#78584) üzenetére


bkercso
nagyúr

Inkább akkor a 8., esetleg a 7.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#78595) montyx válasza bkercso (#78594) üzenetére


montyx
aktív tag

Köszi!

A hetes azért fáj, mert úgy látom csak két oszci van rajta három helyett. Akkor marad a nyolcas. A JLSoundot feljegyeztem, karácsonyra lehet meglepem magam vele :D
Ami kérdés, mi számít jó oszcinak?

Aláírás

(#78596) byamee


byamee
friss újonc

Sziasztok tanácsot szeretnék kérni. adott egy hyperx cloud alpha füles és nem vagyok megelégedve a hangerejével. a kérdésem és remélem segítetek benne hogy külső hangkártya és egy dac/amp kombó között vacilálok. pro-kontra tudnátok a témában hozzá szólni?

(#78597) bkercso válasza montyx (#78595) üzenetére


bkercso
nagyúr

A 3. oszci az USB-csati mögött van közvetlen, középen: fém színű, sárga kerettel.

Ami kérdés, mi számít jó oszcinak?
Aminek a fáziszajspektruma hasonló vagy jobb, mint az AVX KC7050K-é. Simple. :) (egy tucatnyi oszci megfülelése alapján.)
Ezt egyébként minden SMD méretben árulják, pl 7050, 5032 stb., de 5032-nél kisebbet nem szerelnék kézzel. A 7. panelen pl. 2db 7050 és 1db 3225 van így szemre (ezek a méretei tized mm-ben).

Mi számít rossznak? Pl. az ExpressO; na az szörnyű!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#78598) Bodz válasza byamee (#78596) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Lényegében ugyanaz a kettő, mindegy hogy nevezzük, igazából csak a miki támogatás a különbség. Mennyit költenél a dolgora?

(#78599) kerobi


kerobi
senior tag

Megjött a Pre Box S2 Digital. ATH M50x-szel hallgatom, nem mondhatnám, hogy megéri ezt az összeget. Nem azért mert rossz, hanem szerintem fele összegbol is ki lehet hozni ugyanezt az élményt. Legalábbis erre a lehallgatorendszerre. 88 KHZ-es Daft Punkot hallgattam vele, na az nagyon szép, már a 44.1 KHz hallhatoan más kategoria. A régebbi zenéknél hallatszik melyek nem mentek át studion, vagy ha át is mentek elég silányul lettek megcsinálva. ....vagy a régi technika.... Az optikai bemenetet nem probáltam még ki, nincs vezetékem hozzá. A filterváltásoknál egyáltalán nem hallok semmi kulonbseget. Ez normális?? A distortion compensete-nél szintén semmi kulonbseg. Hackintoshon használom, az Audirvana-t találtam a legjobb lejátszonak.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#78600) montyx válasza bkercso (#78597) üzenetére


montyx
aktív tag

az SMD méretek megvannak, mert IoTval foglalkozom, így elég sokat forrasztok. a fáziszaj spektrum nincs meg. Audio és RF még nem volt sose téma nálam. Angolul data sheeten mit kell keresni? az AVX KC7050K típusban gondolom a 7050 a méret, ugye? mi az alaptípus? illetve milyen freki kell? azonos a lapon lévővel?

Aláírás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.