Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79351) bkercso válasza -Skylake- (#79349) üzenetére


bkercso
nagyúr

A másik, hogy nem mindenkinek jön be ez a 0-torzítású irány. (Amellett, hogy 0,0000x% THD, érdekes, hogy ezeknek az erősítőknek is tud hangkaraktere lenni.)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79352) vtomi2


vtomi2
őstag

Sanskrit rendelés update: állítólag újraküldték a csomagot. Most egy osztrák követési számot kaptam(tippre megint hamis)..

Nem tudom, hogy csak nekem ilyen balszerencsés a rendelésem, de én onnan többet semmit nem rendelek.

(#79353) IO.sys válasza vtomi2 (#79352) üzenetére


IO.sys
őstag

Nekem anno véletlenül kettőt küldtek.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79354) Exodius válasza niof (#79348) üzenetére


Exodius
őstag

Hát ez....meggyőző volt.
A telefonos példád annyiban sántít, hogy az Apple-nak mikor volt 80K vagy az alatti telefonja? :) ;]

[ Szerkesztve ]

(#79355) niof válasza Exodius (#79354) üzenetére


niof
addikt

Szerintem értetted te, hogy én hogyan értem! Ne trollkodj! :D
Nem az Apple volt olcsó, hanem a többiek gondolták úgy, hogy ha többet is lehet kérni a portékáért, mert megveszik, akkor miért ne tornáznák fel az árakat. Néhány év alatt meg is tették. És lassan a minőséget is felhozták az ő szintjükre, vagy be is előzték.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#79356) Sefter válasza Exodius (#79354) üzenetére


Sefter
veterán

egyébként volt... az első iphone 5-ösömet pont 80-ért vettem a telekomnál anno :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#79357) OPiiPO válasza niof (#79355) üzenetére


OPiiPO
addikt

szép példa erre a Oneplus árazása hogy változott az elmúlt években :(

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#79358) niof válasza OPiiPO (#79357) üzenetére


niof
addikt

Igen, arra én is rácsodálkoztam legutóbb. Anno arról vált ismertté, hogy olcsóbban adta azokat a fícsöröket, amiket a nagyok drágán mértek. Most meg!... :U

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#79359) gubabela válasza niof (#79348) üzenetére


gubabela
senior tag

Nekem is van sp200 , meg tudon erősíteni az itt leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#79360) Bodz


Bodz
Topikgazda

Nekem nagyon érdekes, hogy sokkal többet láttok bele az egész THX témába, mint ami valójában. Pl a mérve isteni 99 dolláros Atom sem nyírta ki a piacot, a többször ennyibe kerülő THX erősítők meg pláne nem fogják. Na mindegy, majd idővel kiderül az igazság.

[ Szerkesztve ]

(#79361) bkercso válasza Bodz (#79360) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az OPA1612 meg - ami a THX AAA 888 !!! <<< $$$-ben is van -, nem rossz, de azért van jobb is. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79362) SZKEBE75 válasza bkercso (#79361) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Az csak egy opa,nem jelent semmit.A körítés a lényeg. :C

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#79363) niof válasza SZKEBE75 (#79362) üzenetére


niof
addikt

Nagyon jó a 1612, egy mezei C-moy-ban is sokkal jobban zenél, mint bármilyen más OPA, amit hallottam eddig!

79360 Bodz
Nyilván annyit látok bele, amennyi tapasztalatom van, ami beismerem, nem sok. Azt viszont tudom, hogy mit hallok, és összhangban van a legtöbb véleménnyel az enyém is, amiket olvastam. Jó lenne meghallgatni a saját rendszeremben az Atom-ot, a Topping A90-et, csak azt a kettőt említve, amire tényleg kíváncsi lennék, de nincs rá opció, csak azért meg nem rendelek, hogy utána eladjam.
A piaci dominancia meg csak egy meglátás volt részemről, hogy ha elterjedne a single chip variáció, minden egyebet ki bírna szorítani, mert egy egységes megoldás lehetne egy csomó készülékben, az átlagnál jóval jobb hangot produkálva, ami az átlagjúzer igényei fölé mutat bőven. Így értettem, nem úgy, hogy csak pl a fejeserősítőket szorítaná ki, hanem egy szélesebb, konzumer piaci elterjedésre gondoltam. ;)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#79364) bkercso válasza SZKEBE75 (#79362) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez ebben az irányban nem igaz. :)
A leggyengébb láncszem számít, a legerősebb viszont nem jelent mindent. :R

Csak azt akartam mondani, hogy, noha jó OPA, de létezik jobb hang. --> nem feltétlen kell kukázni a milliós fejlesztéseket.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79365) bkercso válasza niof (#79363) üzenetére


bkercso
nagyúr

Single chip variáció aligha lesz. Ha megnézzük a THX AA mosult, azért van rajta min. 2db IC, 4db LDO és még tranyók is, meg passzívok.

És nem is a chipek számítanak, hanem a szemlélet. Pl. az áramgenerátoros Diamond buffer ugyan olyan jól szól egy OPA visszacsatolóhurkában, mint a TPA6120. Nem tudnék különbséget tenni, ami ritka tapasztalatom.
A torzításkioltó fokozatot is meg bírták csinálni eddig is jó hangúra, akár diszkréten felépítve is; bár ma tényleg jobb, hogy csak pár IC-t kell venni.

Az extrém mértékű tápszűrés, A-osztályúsítás, torzításkioltó tápjának elszűrése stb. viszont már szemlélet kérdése.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79366) Sinesol válasza bkercso (#79364) üzenetére


Sinesol
veterán

Mondjuk az is kérdés, hogy mit nevezünk milliós fejlesztésnek.
Mert elég sok drága cucc esetében a költségek nagy részét egy igényes ház és az abba lapátolt zsáknyi drága alkatrész teszi ki, miközben különösebb fejlesztés nem történik.
Ebben az esetben inkább csak egy bizonyos réteg igényeinek kiszolgálásáról van csak szó, nem fejlesztésről.

Amúgy a témáról jut eszembe, valahol régen olvastam egy bejegyzést, ahol egy mérnök azt irta, hogy amennyi alkatrész és feleslegesen bonyolitott, elnyújtott jelut van egyes high end cuccokban, nehezen tudja elképzelni, hogy abból jó hang kijöhet.
Szépek persze a tömött, rendezett belsők, de mindig volt egy olyan érzésem, hogy inkább a szemnek szólnak. Érdekes ebből a szempontbol a Magni3+ és a Heresy összevetése, ahol elvileg ugyanaz a két készülék felépítése. Látszik, hogy mennyit képes hozni a rövidebb, egyszerűbb jelút a diszkrét komponensekkel szemben.

Amugy bizonyos szempontbol nézve a milliós fejlesztésnek a THX technológia felelhet meg, mivel ott azért valószínűleg nem egy mérnök dolgozott a technológián, nem kevés ideig, aminek tényleg lehetett milliós költsége akár, legalábbis forintban. :)

[ Szerkesztve ]

(#79367) Ulf válasza vtomi2 (#79352) üzenetére


Ulf
tag

Nekem ma jött meg a Sanskrith, Május 13-án rendeltem én is osztrák trackinget kaptam hozzá, ami kb használhatatlan volt. Amúgy tényleg Ausztriából jött az enyém, Amazonos dobozban.

(#79368) niof válasza bkercso (#79365) üzenetére


niof
addikt

Már hogyne lenne single chip belőle!

@ Sinesol
Amugy bizonyos szempontbol nézve a milliós fejlesztésnek a THX technológia felelhet meg, mivel ott azért valószínűleg nem egy mérnök dolgozott a technológián, nem kevés ideig, aminek tényleg lehetett milliós költsége akár...

Mondjuk ebben van igazság. Ha jól emlékszem, azt írták, hogy több, mint 10 évig fejlesztették az AAA-t, míg a klasszikus kapcsolások jó része már adott, "csak" optimalizálni kell.
A rövid jelutakról meg Junji Kimura tudna sokat mesélni, asszem harminc-pár millimétert tesz meg valamelyik kütyüjükben a jel a bemenettől a kimenetig.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#79369) -Skylake- válasza bkercso (#79364) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Csak azt akartam mondani, hogy, noha jó OPA, de létezik jobb hang. --> nem feltétlen kell kukázni a milliós fejlesztéseket."

Én szeretném ismét jelezni a félreértések elkerülése végett, hogy én biztosan nem de szerintem mások sem írták azt, hogy mindent kukázni kell az AAA miatt. Egyszerűen csak annyi van, hogy van egy viszonylag álló , lassan és keveset fejlődő piac ahol most szerintem megjelent egy termék(jövőbeni termékcsalád) ami sokkal többet ad, mint amennyi azon az árszinten megszokott volt eddig ahova érkezett. Szerintem itt mindannyiunknak közös érdeke az, hogy oda is el tudjon jutni a jó minőségű zene ahova eddig nem jutott el , az is beleszerelmesedjen ebbe a műfajba aki eddig nem tehette meg pl anyagilag. Ezeknek az emberek (és ezek az emberek vannak sokkal többen) sokkal többet jelent az, hogy megjelent egy sp200 mint mondjuk az, hogy megjelent egy Hugo TT2. Ez persze sem azt nem jelenti, hogy a TT2 rossz sem azt, hogy az SP200 jobb , egyszerűen csak annyi , hogy a maga kategóriájában az sp200 sokkal sokkal nagyobb fejlődés mint a maga kategóriájában a TT2. Ezek a cuccok szerintem nem a high end hifit bontják le hanem a minőségi zenehallgatást hozzák közelebb az embereknek.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#79370) niof válasza -Skylake- (#79369) üzenetére


niof
addikt

Jól mondod, én nem tudtam így megfogalmazni, csak próbáltam körbeírni. ;)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#79371) bkercso válasza Sinesol (#79366) üzenetére


bkercso
nagyúr

Amúgy a témáról jut eszembe, valahol régen olvastam egy bejegyzést, ahol egy mérnök azt irta, hogy amennyi alkatrész és feleslegesen bonyolitott, elnyújtott jelut van egyes high end cuccokban, nehezen tudja elképzelni, hogy abból jó hang kijöhet.
Szépek persze a tömött, rendezett belsők, de mindig volt egy olyan érzésem, hogy inkább a szemnek szólnak.
Pontosan ugyanezt gondolom. :K

Amugy bizonyos szempontbol nézve a milliós fejlesztésnek a THX technológia felelhet meg, mivel ott azért valószínűleg nem egy mérnök dolgozott a technológián, nem kevés ideig, aminek tényleg lehetett milliós költsége akár, legalábbis forintban.
Ez igaz, de az alapötlet 30 éve ismert, a műszaki tartalom meg 10-13 éve megtalálható DIY fórumokon.
De szép, szakszerű megépítés és igényes kimérés. De ezt, sőt szerintem még jobbat is el lehet otthon követni.

Amúgy aki saját célra építene innen a fórumról, és van legalább minimális tapasztalata, annak szívesen mutatok olyan fejeserősítőt, amivel nekimehet az s-m-s-l A 90-nek bátran. Vagy olyan végfokot, amivel bármelyik high end végfonak. Furatszereltet elég tudni, akár csupalyuk NYÁK-ra.
De hibát keresni és éleszteni nem segítek! :N

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79372) bkercso válasza niof (#79368) üzenetére


bkercso
nagyúr

WOW! De jó! Biztos jó rága, de legalább összerakható 2 olcsó IC-ből. ;]
Amúgy ez egy jó fejlesztési irány, csak nyilván pénzt kell kihúzni belőle az elején.

több, mint 10 évig fejlesztették az AAA-t
Nagyon kíváncsi lennék a fejlesztés részleteire.. A Hypex-ről ezt elhiszem (meg az elődjeiről), mert az class-d, és új matekot kellett mögérakni, hogy kis szávszél mellett is nagy lehessen a nyílthurkú erősítés, stabilan.
De az AB-osztályhoz elég a Nyquist stabilitási kritérium, ami vagy 40 éves.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79373) bkercso válasza -Skylake- (#79369) üzenetére


bkercso
nagyúr

+1 :R
Egyébként tényleg nem véászes az árazása. A Hypex-ért jobban elkérik. Meg a panelekért, pl. modulus86-széria.

#79371:
(sp 200 ellen is bevethető a rajz. :) Kíváncsi lennék!)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79374) bkercso válasza bkercso (#79372) üzenetére


bkercso
nagyúr

A LinearAudio-n is fent van :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79375) p76


p76
senior tag

Audio-gd R2R 11 azért is érdekes mert azzal a legolcsóbb kipróbálni az R2R hangot.
Mike Moffat (Schiit) azt vallja csak az R2R DAC adja vissza rendesen a digitálisan tárolt hangot.
A sigma-delta DAC-ok csak találgatják mi lehet az eredeti zene.

Ha két Σ-Δ DAC-ot egymás mellé raksz akkor lehet is hallani ahogy dumcsiznak egymással:
- Te, figyu, szerinted így szólt az a gitár?
- Fogalmam sincs, de szerintem nem.
:D

Találtam Modi Multibit felvételt, de az nem szólt valami jól.

(#79376) bkercso válasza p76 (#79375) üzenetére


bkercso
nagyúr

:(
szakmai fórumon ilyet már megint... Találgatják, 140dB pontossággal.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79377) #71562240 válasza bkercso (#79376) üzenetére


#71562240
törölt tag

":(
szakmai fórumon ilyet már megint..."
Hihi, egy Moffat szintű tervező azért eléggé szakmai egy ilyen szakmai fórumhoz. Egy Moffat-mondástól azért csak-csak nem esik le a szakmai aranygyűrű e topik ujjáról. :)
Hifi tervezők, hifi szakírók, hifi zenehallgatók szeretik a hasonlatokat.

(#79378) Ribi válasza #71562240 (#79377) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ja egyszer a marketinget pacikaki szövegeket ne keverjük szakmai dolgokkal, egyszer meg eléggé szakmai.
Nyilván mikor mi "szolgálja az érdeket". :W :(

(#79379) #71562240 válasza Ribi (#79378) üzenetére


#71562240
törölt tag

Kivétel.

"mi "szolgálja az érdeket"".

Például, ha te egyszer az életben a vélt érdekeidtől mentesen egy adott szövegből azt fogod kiolvasni, amit az a szöveg tartalmaz, a dolog érdekmentes szépsége annyira kivételes lesz, hogy pezsgőt bontok. Ennyit érdekekről.

Kivétel vége.

(#79380) #71562240


#71562240
törölt tag

Egyébként érdekektől függetlenül, az érdekesség kedvéért érdemes tudni, hogy a szóbanforgó Moffat Schiit-jének portfóliója tele van egybites (delta/sigma) DAC-okkal, egy részük opcionálisan választhatóan egybites vagy multibites (lásd R2R) és vannak multibitesek.

A Moffat hasonlaton bkercso-nak sincs oka megbántódnia, mert a mondat úgy igaz, ahogy van. A multibites DAC-oknak annyi szenzoruk van, ahány bites szavakkal dolgoznak, és ha a szenzorok pontosak, a DAC nagymértékben pontos, egy az egyben mint negyvenegyben. Az egybites delta/sigma DAC-ok működésében pedig definitíve benne van, hogy "találgatnak". Átalakítanak multibitet egy bitté, túlmintavételeznek, ami definitíve inter- és extrapoláció, azaz definitíve találgatás-becslés-közelítés olyan bitek sokszoros létrehozása végett, amelyek nem voltak benne az adatfolyamban, mindezt valamilyen algoritmus alapján, amely algoritmus működésének része a rózsazaj hozzáadása, a zajformálás, tehát újabb valószínűségi logikájú elem. A bkercso által hivatkozott 140dB "pontosság" tehát definitíve NEM pontosság, hanem definitíve szintetizáció, olyan adatpontok sokszoros létrehozása, amelyek nem voltak az eredeti adatfolyamban. Definitíve találgatás.
Ergo a p76 által idézett mondásban semmi érdekes nincsen, mert még csak nem is metafora, hanem egyszerű, többévtizedes definitív tény, a spanyolviasz állatorvosi lova. Amikor Moffat ilyet mond, csak sokak által már elismételt többévtizedes közhelyeket ismétel, de még csak közhelyeket se, mert mindez egyszerűen a technológia definíciója. A belemenő adatot csak a túlmintavételezés nélküli multibites (az R2R leánykori neve) DAC képes visszaadni, mert a multibites DAC ezzel foglalkozik, az egybites DAC ellenben eleve nem képes a belemenő adatot visszaadni, mert eleve nem is annak visszaadására épül a technológiája, hanem az átalakítására, feltupírozására. Az egybites delta/sigma DAC definitíve azzal foglalkozik, hogy a belemenő adatból gyártson valami mást - találgatva. Mindez akkora lompos közhely, hogyha egy Moffat egy ilyet úgymond véleményeként előad, akkor ezeregyedszer felfedez egy többévtizedes spanyolviaszt.

Maga az R2R név is egy többévtizedes spanyolviasz mai megmarketingelése. A multibites DAC-ok még a kilencvenes évek 1bit-láza idején se haltak el, csak ritkultak, majd a 2010-es évekre újra előtérbe kerültek, megmarketingelve, hogy R2R. Ami nem azt jelenti (dehogynem, hehe), hogy valamelyik technológia eleve jobb a kettő közül, de azt mindenképpen jelenti, hogy mást csinálnak. A multibit információátereszteni igyekszik, a belemenő adatot egy az egyben átadni, az egybit pedig szintetizálni igyekszik, a belemenő adatból másfajta adatot gyártani, találgatva. Ez nem vélemény, ez definíció. Lásd még digitális fotózás zajformázása, digitális zoomja, "kiterjesztett" felbontása, DVD-k felskálázása... - jobb-rosszabb eredményekkel a szintetizálásban.

(#79381) Sinesol válasza p76 (#79375) üzenetére


Sinesol
veterán

Erről kb. az jut eszembe, hogy a proci is találgat, meg átalakitgat, mégis eléggé megbízható és többre is megyünk vele, mintha mondjuk az ujjunkon számolgatnánk, pedig az az igazi analóg megoldás. :D

[ Szerkesztve ]

(#79382) Ribi válasza Sinesol (#79381) üzenetére


Ribi
nagyúr

Biztos hülye mindenki, hogy a lyukkártyáról eltértünk. Pedig az volt az igazi. :K

(#79383) Dorian válasza Ribi (#79382) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogyis. Az abakusz volt az! :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#79384) bkercso válasza #71562240 (#79377) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát nem tudom. A zene és a találgatás különbsége a rezidual vagy artefact. Ez >140dB-vel kerül levágásra.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79385) bkercso válasza #71562240 (#79380) üzenetére


bkercso
nagyúr

Megbántódásrol szó sincs, csak félrevezető szakmai dolgokat hétköznapi fogalmi körrel interpretálni, mert annak hangulata van. Ez matek. :R

A túlmintavételezést félreérted, ahogyan mintha adatvesztést is feltételeznél. Ez a fórum 2 biten zajlik. :) Meg a filmek is. A bitek száma csökkenthető adatvesztés nélkül. A túlmintavételezéssel az artefact-ok alsó határa feljebb tolódik, így könnyebb őket fázistolás nélkül vágni őket. Valamint a processzálás is pontosabb pl. egy ASRC-ben vagy bármilyen DSP-ben.

A tetszőleges felbontással mintavételezett zene informáciotartalma zehátnkitolható.
A zajformálás meg a rezidual noise-t teszi véletlenszerűbbé, de vitatott, hogy ez hallható-e számunkra.

Pont a hifimagazinok butítják el az embert, ha a szakcikkektől elfordul közben, vagy nem érti őket. Ide nem illő fogalmi körrel csak torz kép alkotható.

Egyszerűnkísérlet: futtass ét egy zenét DAC-ADC-DAC-ADC láncon és mérd a torzítást, vannak erre szoftverek.

A bemeneti adatot sem kell istenítened amúgy, hiszen az már eleve mintevételezett jel. Ahogyan a torzulása elhabyagolhatóan kicsiny lehet, úgy igaz ez a sigma-deltára is, csak más a rezidual szerkezete.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79386) bkercso válasza #71562240 (#79380) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egyébként neked miért nem mindegy, hogy az információveszteség a kimeneti feszültség terében vagy egy négyszögjel bázisú Fourier-transzformáció terében történik? Miért igazabb az egyik? Fotóidat is png-ben tárolod jpeg helyett (rossz hasonlat, de mégsem annyira)?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79387) bkercso válasza Sinesol (#79381) üzenetére


bkercso
nagyúr

A kvantumproci max. A többi lokálisan determinisztikus, vagyis egzakt működésű, nem találgat.
(Milyömmég? ;] )

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79388) Ribi válasza #71562240 (#79380) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az a baj, hogy te is szakmai szövegnek hiszel sok marketing pacikakti, vagy csak annak próbálod elnyomni.

(#79389) Eugene Roe válasza #71562240 (#79377) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Amerikai bullshit, akkor miért nem csak ilyen dacot tervez?

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#79390) #71562240 válasza bkercso (#79386) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mondjuk, hogy RAW-ban tárolom a fotóimat.

(#79391) #71562240 válasza Eugene Roe (#79389) üzenetére


#71562240
törölt tag

Olvasd el az erről szóló szövegemet mindjárt utána. (#79380) kammerer

(#79392) Bodz


Bodz
Topikgazda

Nincs valakinek Nyíregy környékén iBasso DC02-je? Össze hallgathatnánk a Meizu Hifi Próval. :) ASR, hátha így vonzóbb a dolog. :D

[ Szerkesztve ]

(#79393) Tomacko


Tomacko
senior tag

Sziasztok.

Adott egy Topping D10 DAC, XMOS XU208 USB résszel. Ehhez menynire érdemes minőségibb USB kábelt vásárolni illetve ha vannak tapasztalatok vele hogy mi passzolna hozzá érdekelnének az infók.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#79394) Sinesol válasza bkercso (#79387) üzenetére


Sinesol
veterán

Az elágazásbecslés minden modern cpu-ban megtalálható, erre gondoltam "találgatás" alatt.

[ Szerkesztve ]

(#79395) Polllen


Polllen
nagyúr

Üdv!

Csak DAC-ként az sdac vagy a centrace dacportable lehet jobb?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#79396) Bodz válasza Polllen (#79395) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha jól emlékszem Dacportable tulaj vagy. A Grace kiegyensúlyozottabb, vagy ha úgy tetszik szárazabb hangú. Nem drága, eladható szerintem könnyen, szóval egy próbát megér. Arra nem vállalkoznék, hogy ítéletet hozzak, nagyon rég volt már a Centrance nálam.

[ Szerkesztve ]

(#79397) Polllen válasza Bodz (#79396) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igen, arra gondoltam, hogy ahelyett egy sdac + erősítőt bevállalok a munkahelyre. Viszont ha nincs érdemi különbség, nem vesződök. :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#79398) TuTa86


TuTa86
tag

Sziasztok!

Érdemes leváltanom a CA DacMagic-et egy Topping DX3 Pro v2-re, kizárólag hangminőség szempontjából. A DAC előtt Win10-Fidelizer-Tidal, Foobar fut. AQ Cinnamon USB-vel, a DAC után AQ Red River RCA megy az erősìtőbe. Köszönöm!

Jótündér, a kívánság az kívánság! Hajolj csak szépen előre!

(#79399) Gzula[HUN] válasza Gzula[HUN] (#79122) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Update: Nem felejti el a Loxjie D10 az utolsó beállított hangerőt, ha van külső táp.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#79400) Balerik válasza Polllen (#79395) üzenetére


Balerik
aktív tag

Nekem van egy Grace SDAC talonban (egyelőre nem használom), ha állod az oda-viszza postaköltséget akkor szívesen kölcsön adom meghallgatásra.

Elmúlik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.