Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79151) fericske válasza dgyuri0123 (#79150) üzenetére


fericske
addikt

Ant?
Abból volt kettő, de lehet, hogy most már csak a "maxi" Mundorfos verzió van, ami kb. duplázta az árát.
Az első az 100k huf körül volt.

[ Szerkesztve ]

(#79152) dgyuri0123 válasza fericske (#79151) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja, a Triton kb. 380.

"csak a zene van"

(#79155) Frawly válasza Bodz (#79116) üzenetére


Frawly
veterán

Kösz, akkor próbálgatom még. Közben kiderült, hogy az aksimerítés mégse vészes, 100 percnyi hangos zenehallgatás (olyan hangos, hogy a DAC is felmelegedett tőle, nem égetett, de azért közelebb járt a forróhoz) csak ~25%-ot vett le, az azért nem olyan rossz, mint amennyire először látszott. Pedig most a Gain kapcsolót felkapcsoltam rajta.

A minőség is mintha javult volna magától, de lehet azért, mert csak megszoktam a hangját, vagy ilyesmi. Még próbálgatom mindenféle lejátszóval, és EQ beállítással. Ki kell tapasztalnom, nem volt még DAC-om. Régóta terveztem venni, de mindig halogattam, meg nem tudtam mit vegyek, mit érdemes. Most meg teljesen új az egész.

(#79156) dgyuri0123 válasza fericske (#79151) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Most jövök rá, hogy te valszeg fejeserősítőről beszéltél, én meg a teljes palettáról... bocs érte. :B

"csak a zene van"

(#79158) fericske válasza dgyuri0123 (#79156) üzenetére


fericske
addikt

Nem történt semmi. Tudom, hogy te hangfalas vagy :)

(#79160) s4tch válasza dgyuri0123 (#79156) üzenetére


s4tch
veterán

Az Ant fejes erősítőre hangfalat is lehet kötni, és úgy is qrvajó.

(#79161) #71562240 válasza fericske (#79158) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az alap Ant 150ezer. Ahhoz képest megy 200ezer felé az "SE".
(Én az alapot hallottam, úgyhogy cseréljük ki az audiális memóriánkat kettőssüketteszthez.)

[ Szerkesztve ]

(#79162) fericske válasza #71562240 (#79161) üzenetére


fericske
addikt

Ear001 a te embered, ő mindegyik generációt ismeri. Több volt kettőnél.

(#79163) ribizly válasza #71562240 (#79161) üzenetére


ribizly
veterán

Van/lesz ebből az ANT-ból egy egybe megoldás, amin van fejes kimenet?
Nem akarnék két eszközt vásárolni (DAC + HP AMP). :N

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#79164) #71562240 válasza ribizly (#79163) üzenetére


#71562240
törölt tag

Egyszer biztos lesz - vagy nem, mert kevés a hely belül. Reklamáljon, akinek hasonló igénye van, és akkor Tompi majd mond valamit - gondolom azt, hogy kevés a hely belül, hehe. Most egyébként az előerősítő fejlesztése van napirenden.
Tényleg kevés a hely belül, nyilván ezért (is) csinálta eredendően külön.

(#79165) ribizly válasza #71562240 (#79164) üzenetére


ribizly
veterán

Nekem speciel nem akkora gond, ha nem nagyon kicsi, de a két eszköztől feláll a szőr a hátamon. Remélem lesz, mert akkor volna rá egy potenciális vásárló.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#79166) fericske válasza ribizly (#79165) üzenetére


fericske
addikt

Nekem direkt tetszik, hogy külön van, és lehet variálni, finomhangolni a kábelekkel pl.

(#79167) MPeter87


MPeter87
őstag

Tudja esetleg valaki, hogy ezek konkrétan milyen csövek lehetnek? Little Dot MKIII velük érkezett. Nem tudom, hogy ezek a gyáriak-e vagy valami 'tuning' csövek már. A többi még úton van. :D :R
[kép] [kép] [kép]
Szerk.: A kicsiken a képen látható típus jelölésen kívül egy méretes cccp pecsét látható a hátoldalon, semmi más, ráadásul az is csak az egyiken, ahogy nézem. :)

[ Szerkesztve ]

(#79168) fericske válasza MPeter87 (#79167) üzenetére


fericske
addikt

Csak a típusokat tudom megmondani, a gyártót nem.
A kis duci előerősítő az 6HM6, a végerősítő meg 6N6P.

(#79169) #56474624 válasza ribizly (#79165) üzenetére


#56474624
törölt tag

Pedig különálló eszközökkel sokkal egyszerűbb hifizni, úgy értem, az ember azt cseréli, ami gyenge, ami meg nem, az marad. Tudatosabban lehet elmozdulni a kívánt irányba. :)

[ Szerkesztve ]

(#79170) binatone válasza #56474624 (#79169) üzenetére


binatone
tag

Úgy van ahogy mondod. :K

MPeter87: A pici cső [link] a gyártó pedig Voskhod a logo alapján.
A nagy pedig ahogy fericske is mondta [link] .

[ Szerkesztve ]

(#79171) MPeter87 válasza fericske (#79168) üzenetére


MPeter87
őstag

Köszi. :R
Kutakodtam kicsit. (valamiért nem volt eszemben, hogy neten mindent meg lehet találni, köztük a kínai ciril jelek fordítását is :DDD)
A 6N6P valsz a gyári power tube lesz.
A kicsi viszont 6ZS1P lesz inkább, ami megegyezik a 6J1P-vel, amit amúgy rendeltem pluszban is (pontosabban Voskhod 6J1P-EV). Kíváncsi vagyok lesz-e valami különbség köztük.

(#79172) fericske válasza binatone (#79170) üzenetére


fericske
addikt

:R :B

(#79173) ribizly válasza fericske (#79166) üzenetére


ribizly
veterán

Na én pont ezzel nem akarok foglalkozni. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#79174) p76 válasza MPeter87 (#79171) üzenetére


p76
senior tag

Ж = ZS
Érdekes a cirill betűket úgy megtanultam anno, hogy most is rögtön tudom mit jelent :)
Majd írjál légyszíves hogy szól a különböző csövekkel az MKIII.
xxxx azt írta hogy nincs hallható különbség az MKIII és az Atom között.

(#79175) OPiiPO válasza fericske (#79166) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1 :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#79176) nubreed


nubreed
veterán

Azért sajnos van egy nem túl pozitív review is az Ifi Zen DAC -ról: [link]
Sokkal több a pozitív ugyan, de akkor is, ettől azért elgondolkozok.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#79178) Ear001 válasza ribizly (#79165) üzenetére


Ear001
addikt

Hát az Ant erősítő meg a DA is tele van, a kettőt Ant méretű dobozban nem hiszem, hogy egyesíteni lehetne. A Tritonnak egyszer majd lesz ilyen integrált verziója, azon nem elkébzelhetetlen egy fejes kimenet sem, de Tamás elég rugalmas, két Antot is összedobozol neked szerintem.

Ant variációk. Mindig volt alap, meg Mundorf kimenőkondis SE változat. Az alkatrészkeresés közben sikerült olyan kondit találni, hogy a mai alap is kábé eléri a régi SE szintjét, az új SE meg jobb,de ez csak érdekesség, mert szinte minden régi Ant átépült új kivitelre, és szinte mindenki SE-t rendel.

Van még egy vicces változat, amit én kértem először, de néhányan azóta csatlakoztak hozzám. Ennek az a lényege, hogy nincs benne visszacsatolás. Ettől levegősebb, gyorsabb, pontosabb lesz a megszólalás, mintha pár watt is bekerült volna, jobb mélyekkel, de fejes erősítőnek ezt a kivitelt csak nagyon-nagyon gondos próba után ajánlott, mert így az alapzaj egyes fejeseken már hallhatóvá válik. Engem ez nem zavar, én alapvetően hangdobozokhoz használom, ott gyakorlatilag zajtalan. Aztán lehet két bemenetet is kérni rá, én a hangerőszabályzót is ricnizős TKD-ra cseréltettem, szóval Tamás ilyen téren nagyon rugalmas, amit a fizikai keretek megengednek, megcsinál. Láttam olyan Ant-ot, amiben Mundorf Silver kondik voltak, mondjuk a voltak az erős eufemizmus, egy kondi akkora, mint az Ant maga, és annyiba is kerül kábé, de pokoli jó hangja van, szóval azt kellett üzembiztosra belőni, az is sikerült.

(#79179) ribizly válasza Ear001 (#79178) üzenetére


ribizly
veterán

Köszi az infót. Már csak egy kérdésem van. Ki az a "Tamás"? :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#79180) OPiiPO válasza ribizly (#79179) üzenetére


OPiiPO
addikt

csak tippelek gugli alapján, de szerintem Gál Tamás lehet

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#79181) ribizly válasza OPiiPO (#79180) üzenetére


ribizly
veterán

THX :R

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#79182) Ear001 válasza ribizly (#79179) üzenetére


Ear001
addikt

Pontosan, Gál Tamás, maga a TMP Audio cég. ;)

(#79183) p76 válasza nubreed (#79176) üzenetére


p76
senior tag

Olyan terméket még nem gyártottak amiről csak pozitív vélemény található az interneten. :)

(#79184) bkercso válasza Ear001 (#79178) üzenetére


bkercso
nagyúr

sikerült olyan kondit találni, hogy a mai alap is kábé eléri a régi SE szintjét, az új SE meg jobb

egy kondi akkora, mint az Ant maga, és annyiba is kerül kábé, de pokoli jó hangja van

Mondjam erre, hogy miért nem való kondi a jelútba? ;] :P

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79186) #71562240 válasza bkercso (#79184) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mondd, de akkor mondd el azt is, hogy miért nem való ellenállás a jelútba, miért nem való tranzisztor a jelútba, miért nem való tekercs a jelútba, miért nem való vezeték a jelútba, miért nem való vákuum a jelútba... Semmi se való a jelútba. Kényszer. Áramköröket áramköri elemekkel tudunk létrehozni, tehát ilyenek kényszerből óhatatlanul bekerülnek a jelútba.
Kicsatoláshoz pediglen többféle, egyaránt kompromisszumos módszer van a kényszerek között. Egyik teljes jogú kompromisszumos módszer a kondenzátor. Teljes jogú módszer, semmivel se több, csak más-más hátránnyal, mint bármely más kicsatolási módszer.

(#79189) Toto77


Toto77
újonc

Sziasztok!

Laptop mellé AT és Beyerd. fejhallgatókhoz a Topping E30 + A30 kombóhoz mit szóltok?

(#79192) MPeter87 válasza binatone (#79170) üzenetére


MPeter87
őstag

Köszi! :R
Akkor már 2 pár ilyen Voskhod csövem is lesz, úgy tűnik. :C
Ugyanitt egy pár Voskhod 6J1P-EV cső eladó. :DDD

(#79174) p76

Rendben, mindenképp.
Mondjuk kellene egy HD6xx, azzal sokkal jobban kijönnek a különbségek.
Audio-GD R2R-11 - Little Dot MKIII - Loxjie D20 fejes kimeneteken a HD58x hangja kevésbé változik, persze nem ugyanaz. Lehet előveszem a P20at is, ha már úgysem férek az asztalon. :DDD

(#79193) bkercso válasza #71562240 (#79186) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát egyáltalán nem, sorry. Szimplán nem igaz. A kondenzátor lényegesen elvesz a hangminőségből (v. módosít rajta, ízlés szerint), kivéve a teflon és C0g/NP0 típusokat. Az ellenállással messze nincs ekkora gond.
Tekercs szóba se jön jelútba, az aktív elemeket meg miért is említenénk, hiszen nélkülük nincs erősítő.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79195) bkercso válasza Mathiask (#79190) üzenetére


bkercso
nagyúr

már régen meg lehet csinálni a mérve nagyon jó erősítőt. Csak hát még össze kell kötni a hangfallal, aminek lehet mások az igényei, mint a mérésnél használt lezárásoknak.
Olyat is lehet, ami hangfallal terhelve is jó, nem ez a gond. Hanem az, hogy a mérés és a hallgatás két teljesen eltérő kiértékelési mód: egyik nem sokat mond a másikról.

azért kell a kimenetre a kondi, mert a hangfal így sokkal inkább igényei szerint van táplálva
Vagy valamit félreértettél, vagy nem, mindenesetre ennek nincs alapja.
Az idézett szövegből nem derül ki, mi dolga a hangfalnak a kondiban tárolt energiával (semmi). Ez csak sületlen marketingdumának tűnik nekem. :B :R
Kondi azért kell a jelútba, hogy ne kelljen aggódni/tervezni a DC-szintek körül.

Kondi egyáltalán nem kell a jelútba, nálam USB-től a hangfalg egy darab sincs. Nincs is fátyol, nem is kell járatni stb.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79196) Ear001 válasza bkercso (#79193) üzenetére


Ear001
addikt

Szerintem ezt a csatolókondis dolgot újra körbe kéne járnod egy kicsit. Teflon kondi, mint ami nem szól bele a hangba?! Dehogynem. Sőt. Ráadásul tökre érzékenyek a kivitelre is.

Ellenállás? Szénréteg vs. tantál? Ég és föld, de még azonos anyagok között is jó nagy difik vannak gyártó szerint.

A tekercs meg lehet trafó, aminek pont úgy vannak előnyei meg hátrányai, mint egy csatolókondi meglétének vagy hiányának. A kérdés az, az adott kapcsolásban milyen kompromisszumot köt a tervező velük, milyen az elért eredmény.

Az pedig, hogy nem kell járatni a kapcsolásaid ok, de nem a kondi az egyetlen, amit járatni kell, ellenállás, drót, csatlakozó, mind igényli, tranzisztor is meghálálja, amíg párszor üzemi hőmérsékletre melegszik, stb.

(#79197) #71562240 válasza bkercso (#79193) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nálam ellenállás és tranzisztor nincs a jelútban, csak kondik és tekercsek.

Ne gépelj annyit, forrasztással foglalatoskodj, hihi!

[ Szerkesztve ]

(#79198) bkercso válasza Ear001 (#79196) üzenetére


bkercso
nagyúr

Értem én, de ellenállást nem lehet megúszni a jelútban, míg a kondit igen. Erre gondoltam. Trafóra ugyan ez vonatkozik. :)

Csatolókondi / trafó előnyei
Na, erről még nem hallottam. ;]
Az tény, hogy vannak kapcsolások, amikben szükség van rájuk.

A járatásnál arra gondoltam, hogy pár hónap állás után a kondik igényelni szoktak min. ~20..100 órát. A többi alkatrésznél pedig sokkal kisebb a járatás hatása szerintem: a kondit nagyon hallani, míg a többit csak a nagyon elvetemült, csukott szemű hifisek hallják ki általában, az átlag zenekedvelő és még jól is halló user ritkán.

:R

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79199) bkercso válasza #71562240 (#79197) üzenetére


bkercso
nagyúr

Tényleg?? Akkor a jelút fogalma lehet, hogy nem azonos nálunk.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79200) #71562240 válasza bkercso (#79199) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hihi. Lányoknak szoktam mondani, hogy én soha nem csinálok beugratós viccet, ám sokszor meglepnek, hogy ők a legblődebb faviccet is képesek komolyan venni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.