Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79451) Bodz válasza fehér_ember (#79448) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#79452) p76


p76
senior tag

[Schiit Modius] single-ended és balanced DAC
199$
AK4493
Schiit Unison USB™
OPA1662 és LME49724 opamp

[ Szerkesztve ]

(#79453) sNk77 válasza Bodz (#79438) üzenetére


sNk77
aktív tag

Szóval sejtem, hogy pontosan így, kicsit furcsa a kérdés .:D Csak nekem? Tehát, mint régen a 30 éves rádió öreganyámnál, de még az is lehet, hogy 50+. Lehet még abban is volt cső, nem tudom. Kisimítja a zenét, mindennek levesz kicsit az éléből. A mélyek lassabbak, brummogósabbak lesznek, a magasakat felezi rendesen és a közép a legnagyobb erőssége és bája is egyben. Azokhoz talán nem nyúl és a magas hiánya, a lassult mélyekkel nem nyomják el. A fül számára szerintem egy kedvesebb, simább hangot adhat. Nekem ennyit sikerült kipréselni magamból. Te, hogy jellemeznéd pár szóban?

HUNNIA1920: Írok neki, mert már nem bírok magammal. Igen, nem olcsó a szállítási költség és törékeny a cucc. Attól tartok leginkább, hogy nem tetszik majd és visszaküldésnél megsérül. A Cayin mennyire gyönyörű már amit linkelt fehér_ember, még induló ár és friss hírdetés. Én tényleg nem akarok most költeni. Ebből baj lesz. :)

fehér_ember: De ez csöves, lenne egy ilyen meg egy nem csöves :) . Köszi a linket, én valószínűleg nem találtam volna meg. Olvasgatok róla én is. Nekem is nagyon tetszik az egész, kívül belül. És elég öreg lehet ahhoz, hogy közelebb álljon A hanghoz. :) fericskét idézem:

"Ez a csövesség dolog jobban érezhető a Spartannal ami technikailag nagyobb torzítást jelent."

"Namost ezen torzítás csökkentésének az elérése az egyik céljuk a gyártóknak, ezért feljebb haladva egyre kevésbé lesz felfedezhető ez az eszközökben, vagyis a csövesség amit keresel."

Viszont elég drága, hogy ne. :DDD

nádpálca

(#79454) Bodz válasza sNk77 (#79453) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Én többnyire sehogy sem jellemzem, mert hallottam már az általad írt talán pejoratív értelemben vett csöves hangot, meg persze az ellenkezőjét is. Pl ha leteszlek egy Valhalla 2 elé vakon, akkor arról nem nagyon fogod megmondani, hogy csöves, tehát inkább utóbbi csoportba tartozik.
Na de ha mégis muszáj lenne valahogy jellemeznem, akkor nekem egy igazán jó csöves folyékony, sima hangú, de úgy hogy nem színez szarrá bizonyos tartományokat. Ettől függetlenül nem baj az sem, ha mégis, mert pont arra van szükségem, de ettől nem lesz jó. Szóval érted? :D

[ Szerkesztve ]

(#79455) fehér_ember válasza sNk77 (#79453) üzenetére


fehér_ember
addikt

Szabad a pálya bárkinek, én már tutira nem veszem meg. Elköltöttem egy cobaltra :) .
Nagyon bejön, csak hát az a fránya huaweii teló semmivel sincs jóban, ezzel is egy küzdelem mire lesz hang (hogy aztán egy manuális számváltáskor megint elmenjen). Katasztrófa ilyen szempontból ez a teló.

(#79456) lapalapa
Eddig csak boltban meghallgatás + 1 óra buszon, fülhallgatóval; de nagyon atom. :K

[ Szerkesztve ]

(#79456) lapalapa válasza fehér_ember (#79455) üzenetére


lapalapa
senior tag

Helló! Na milyen a Cobalt?

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#79457) p76 válasza sNk77 (#79453) üzenetére


p76
senior tag

Olcsó csöves előerősítő + pendrive-ról is lejátssza a zenét
[link]
cso csá án csocsu nyá cho khách hàng trên mọi miền

[ Szerkesztve ]

(#79458) lapalapa válasza fehér_ember (#79455) üzenetére


lapalapa
senior tag

Csak óvatosan... ;)

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#79459) bkercso válasza sNk77 (#79453) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha valami egzotikusra vágysz, akkor globális visszacsatolás nélküli (no global feedback), kimenőtrafós erősítőt vadássz! Ez technikailag nagyon különbözik a népszerű félvezetős iránytól.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79460) fehér_ember válasza lapalapa (#79458) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ez a teló tudja hogy kell a legjobban megszívatni. A boltba még vagy 6-ból 3-szor működött vele. Este meg már egyáltalán nem jött össze, rengeteg kísérletből sem (UAPP-pal sem). Pc-n természetesen minden további nélkül üzemel, de nekem telóra kell.
Mostmár a netet is jobban túrtam, de nem találtam megoldást. Lehet írok a supportnak vagy utánanézek van-e esetleg direkt külön huawei telókhoz otg kábel ...

(#79461) fehér_ember válasza fehér_ember (#79460) üzenetére


fehér_ember
addikt

Bekapcsoltam a telón a fejlesztői beállításokat; úgy látom itt is van lehetőség mókolásra. Hátha csak valami egyszerű kis semmiségen múlik. Csak nem lehet alapból ennyire elcseszett.

[ Szerkesztve ]

(#79462) -Skylake- válasza fehér_ember (#79461) üzenetére


-Skylake-
addikt

Sajnos nem azon fog múlni, gyártótól függ, hogy hogy van implementálva ez a megoldás. Nekem volt egy Nokia 7 Plus , az igy működött :
Android 9.0 : Ha csatlakoztattam a Mojot , akkor a Tidal nem ismerte fel. Ha csatlakoztattam ÉS újraindítottam akkor felismerte , de ha lehúztam csak akkor tudtam újra csatlakoztatni ha megint újraindítottam.
Android 10 : Tökéletesen működött , rádugtam , Tidal , ment.

Szóval ez nem beállítás függvénye lesz , ha nem működik normálisan akkor maga a rendszer nem kezeli normálisan, onnan azt nem nagyon tudod megoldani.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#79463) CyberFriend válasza fehér_ember (#79461) üzenetére


CyberFriend
tag

Lehet, hogy már túl vagy rajta, de a fejlesztőiben kapcsold ki az USB debugging-ot (USB hibakeresés)!

[ Szerkesztve ]

(#79464) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Vagy ugyanaz a gond, mint nálam is, hogy nem kap elég tápot a DAC/AMP. A Centrance DAC/AMP-om is a Xiaomi telefonnal nagyon nehézkesen működik, Huawei táblagéppel és PC-vel gond nélkül.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#79465) s4tch válasza fehér_ember (#79461) üzenetére


s4tch
veterán

Ha kipróbálnál másik kábelt, csak hogy biztosra menj, nálam van pár usb-c otg adapter. Hátha valamelyik jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#79466) lapalapa válasza fehér_ember (#79460) üzenetére


lapalapa
senior tag

Azér meglepne, ha a kábellel megoldodna a gond. Lehet, hogy lesz még egy beruházás?

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#79467) pulutodurumo válasza fehér_ember (#79460) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Rakjál rá valami normális kernelt, azon múlik a dolog. Feltéve hogy akarsz ezzel varázsolni...

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#79468) Exodius válasza fehér_ember (#79461) üzenetére


Exodius
őstag

Add el a ge*ibe.....

(és akkor ezen ajánlás-sorozat végére fórumtársaim hangosan felsírva nevettek). :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#79469) DEJVID válasza p76 (#79452) üzenetére


DEJVID
őstag

Micro USB 2020 közepén, gratulálok, ilyet se veszek.

(#79470) p76 válasza DEJVID (#79469) üzenetére


p76
senior tag

Igen, ráadásul ez egy közepes méretű készülék mint az Asgard, nem olyan kicsi mint a Modi3.
Most komolyan miért kellett micro USB-t rátenni.
Schiit is kezd belehülyülni a mérési adatokba.

(#79471) Bodz válasza DEJVID (#79469) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nekem ennél nagyobb baj, hogy ezen sincs bekapcs gomb. Az elején az csak a bemenet választó.

(#79472) Sinesol válasza p76 (#79470) üzenetére


Sinesol
veterán

Miert gond a micro usb vagy egyaltalan mi köze a meresekhez?

[ Szerkesztve ]

(#79473) p76 válasza Bodz (#79471) üzenetére


p76
senior tag

Na tessék még az is! :DDD
Én azt se venném észre ha egy üres doboz lenne :)

(#79474) Exodius válasza Sinesol (#79472) üzenetére


Exodius
őstag

Túlságosan gyenge és törékeny. Még az illesztése is. Nem időtálló.

(#79475) bkercso válasza Exodius (#79474) üzenetére


bkercso
nagyúr

A belső érintkezősor törik ki belőle, általában 1-2 éven belül.
Lötyögni a C-s dugó is tud, de attól még a csatlakozás jó.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79476) Bodz


Bodz
Topikgazda

Egy kicsit túlreagáljátok szerintem a dolgot. Nyilván törhet, pusztulhat, de egy átlag ember mennyit kínozza? Megveszi, bedugja, eladáskor kihúzza a dac-ot. Esetleg fejes találkozó, kábel próbálgatás, kölcsön adás, ilyesmik, de ez még mindig semmi.
Telefonokban is viszonylag jól bírják, aztán azokat napi töltéssel számolva 730-szor dugdossák évente.
Aztán ez az egész függ az aljzattól, használt kábeltől (van amit úgy kell kitépni ugye), meg a felhasználó józan eszétől is.

[ Szerkesztve ]

(#79477) Exodius válasza bkercso (#79475) üzenetére


Exodius
őstag

Akkor a belbecs a rossz. :)

(#79478) borix válasza Bodz (#79476) üzenetére


borix
őstag

A micro usb-vel se lenne gond ha sokszor nem a legolcsóbb gagyit pakolnák bele.

(#79479) Sinesol válasza Exodius (#79474) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát nem tudom, nekem volt vagy 2-3 microusb-s cuccom, bedugtam aztán ott állt az asztalon, néha takaritaskor arrebb lett rakva, nem hiszem, hogy ilyen "terhelés" mellett bármi baja lenne. :N

@Bodz: +1

[ Szerkesztve ]

(#79480) vtomi2


vtomi2
őstag

Sziasztok!

Végre megjött a Sanskrit. Ma reggel hívott a futár, hogy amazontól van 1 csomagom (semmit nem rendeltem amazonról) :D

USB kábelja hibás, először nem ismerte fel a gép, és hangos statikus zaj jött belőle, és amikor újraindítottam a gépet kiírta, hogy vmi nincs rendben az egyik USB porttal. Kábelcsere után működik.

Musiland-nál elég idegesítően búgott az amp, de most teljesen eltűnt ez a súgás, szóval már ezért megérte a csere. Hangminőségre azt mondanám, hogy "élettelibbek" lettek a hangok. Akusztikus zenénél sokkal jobban hallani, hogy nem gépi hang (néha a rovására), és elektronikus zenék is "teltebbek/részletesebbek" lettek. Távirányítót nem fogom használni, de elég minőségi érzetet kelt, prémium hatást kelt nálam.

A sok nyavaja ellenére is elégedett vagyok vele így pár óra használat után. Köszi szépen a tippet :)

Más: Rendeltem Sylvania 5654W hangcsöveket Littledot l+-ba, 2 napja használom, szép precíz hangja van, viszont ma az egyik elkezdett "hajtómű" hangot kiadni. Csak az egyik cső csinálja (mindkét oldalon), és nem változik hangerő változtatásával? Szerintetek megadta magát?

(#79481) ribizly válasza sylor (#79409) üzenetére


ribizly
veterán

@Bodz
Ezek vajon mennyire alternatívák a Topping D70-hez?
SMSL M200
AUNE S6 PRO
GUSTARD DAC-A18

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#79482) MPeter87 válasza MPeter87 (#79291) üzenetére


MPeter87
őstag

Na, írtam az eladónak, hogy nem éppen jók a csövek, úgyhogy küldött két újat, amik viszont szintén eltérő hangerőn szóltak.. Valami szerencsés véletlen folytán a 4-ből most van 2 egyforma (vagy a 4-ből 2 hibátlan és 2 sz@r.. ezt nem tudom) cső végül, úgyhogy hallgatóztam kicsit.
A Voskhod 6J1P-EV-hez képest a Mullard M8083 kicsit loudness-es hatású, a közepek valamivel hátrébb kerültek, viszont emellett a magasak finomabbak lettek, úgyhogy egyelőre tetszik. Nem tudom, hogy mennyire kell nekik járatás, vagy hogy egyáltalán voltak-e valaha használva ezek a csövek (csomagolás alapján sztem újak), de így out-of-the-box tetszik, amit hallok.
A Loxjie D20 + Little Dot MKIII a Mullard csövekkel bejön a 6xx-szel és az X2HR-rel is. 58x-hez nem igazán jó kombó, hozzá az Audio-GD R2R sokkal jobban illik. A P20 pihen a dobozában őt már nem volt kedvem elővenni, így is bőség zavara van.
A Little Dot-nál a csövek cseréjével egyelőre megállok, viszont a belsejét lehet kicsit tuningolom majd. Head-fi-n találtam egy mod topic-ot, ahol találtam néhány érdekességet. Ezek csak szimpla alkatrész cserék, nem átalakítások, annyira nem szeretném mókolni, viszont amint több időm lesz nézelődni, akkor rendelek néhány cuccot hozzá.
Amúgy nincs hiányérzetem, de eléggé birizgálja a fantáziám az SP200+M200 összeállítás is.. :W :DDD

(#79483) Feck


Feck
tag

Üdv!

Elajándékoztam az M40X-em, amit az illető egy Huawei P20-ról fog hajtani. Egy minél kisebb helyet foglaló erősítőt szeretnénk hozzá, ami belefér 10k-ba szállítással együtt, és lehetőség szerint megőrzi a füles eredeti karakterét :) Ebben kérném segítségeteket :)

[ Szerkesztve ]

(#79484) p76 válasza MPeter87 (#79482) üzenetére


p76
senior tag

Audio-gd R2R 11 van Neked?
Mennyire analógosítja a digitális hangot az R2R 11? :)
A Loxjie D20-hoz képest? Csak a DAC része.
Elektronikában minden eszközt be kell járatni, de a csöveket leginkább :)

(#79485) Bodz válasza vtomi2 (#79480) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Minden jó ha a... Grat! :)
Defektes az a cső.

(#79486) Bodz válasza ribizly (#79481) üzenetére


Bodz
Topikgazda

S6 Prot bármikor megvenném az S6-ból kiindulva. Gustard A18 teljes homály, még csak nem is olvasgattam róla. M200-at szimpi, de olyan igazán meggyőző vélemény még nincs.
Ennyiért van azért más is. Vagy csak ezek játszanak? ADI-2 helyett lesz?

[ Szerkesztve ]

(#79487) Bodz válasza p76 (#79484) üzenetére


Bodz
Topikgazda

D20-hoz képest NAGYON. A Loxi egy anti analógosító dac.

[ Szerkesztve ]

(#79488) Exodius válasza MPeter87 (#79482) üzenetére


Exodius
őstag

100 óra után másképp fognak szólni. :)

(#79489) ribizly válasza Bodz (#79486) üzenetére


ribizly
veterán

:R Nem nekem kell. sylor kollégát én tereltem ide, csak láttam nem nagyon érkezik számára válasz. :U Azt nézem, hogy az S6 Pro-nak nincs távirányítója, ami lehet kizáró ok lesz számára.

"ADI-2 helyett"
Áh, neeem. Én ezt a kis jószágot le nem cserélem. :N Minden nappal egyre jobban bele vagyok szerelmesedve és nem érzem semmilyen téren szükségét bármi másnak. Egy jó csöves erősítőt persze meghallgatnék vele, de ez egyelőre távlati álom marad. Majd egy másik hangfalpár kellene inkább, csak nem tudom hogy pattintsam fel a falra.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#79490) Zoliee


Zoliee
senior tag

Érdekes cikk az MQA-ról: [link]

"... Then, there is the MQA system flaw. MQA is not, in my opinion, lossless. MQA claims it uses "neuroscience" to achieve the efficient compression technique, and says the processing is lossless. But a quick look at the methodology through the 2013 U.S. Patent Office filing clearly show that the files will be truncated before being streamed and unpacked (as opposed to being compressed and unpacked). Just like MP3, once you truncate the original file, that part of the file is gone forever, regardless the amount of restructuring on the other side. And also just like MP3, MQA compresses music by truncating certain components of sound through perceptual encoding... "

(#79491) Zoliee válasza Zoliee (#79490) üzenetére


Zoliee
senior tag

Ja még annyit, hogy az írás 2 részből áll, pro és kontra is kifejtik gondolataikat.
Ez a hasonlat viszont nagyon tetszett az A/B teszteléssel kapcsolatban:
I think listening to music is a bit like sex. If you're thinking too much, you're probably not having a very good time! :D

(#79492) MPeter87 válasza p76 (#79484) üzenetére


MPeter87
őstag

R2R-11, igen, a vége lemaradt.
Az analógos kérdésnél megfelezém a lehetőségeket és a közönség segítségét kérném, amit meg is köszönök Bodz-nak. :DDD
Teljesen más karakter a kettő. Az R2R-11 sokkal simább, finomabb, melegebb, a D20 'nyersebb', élesebb.

(#79493) bkercso válasza Zoliee (#79490) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nálam az a lossless, amiből bitre pontosan bisszaszámolható a tömörítetlen fájl.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79494) borix válasza bkercso (#79493) üzenetére


borix
őstag

Az MQA nem lossless formátum, ha jól emlékszem akkor 48 kHz-ig veszteségmentes, majd felette veszteséges. Bár igaz, hogy bőven megfelel a többségnek.

(#79495) IO.sys


IO.sys
őstag

Láttatok-e már High-End mini kettős trióda kiemelőt?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#79496) niof válasza borix (#79494) üzenetére


niof
addikt

Nekem pl. szinte tök mindegy. Vannak nagy felbontású albumaim, de jellemzően nem azokat hallgatom rongyosra. CD rip-em (flac-ban) viszont rengeteg van, és ha jó a felvétel, akkor az is tökéletes. De simán meghallgatok 128 kbps-os mp3-at is, ha egyszerűen más minőségben nem hozzáférhető az a felvétel, de a zene miatt megéri. Persze nagyon nem mindegy a konvertálás minősége. Hallottam már olyat(nem is egyszer), hogy a 320-as mp3 is retek sz@rul szólt, pedig a spektrogramja is jól nézett ki, de valami hozzá nem értő csinálta, és egyszerűen rossz volt hallgatni. Viszont vannak olyan esetek, amikor a publikum számára csak gyengébb minőségben teszik elérhetővé a felvételt. Gondolom olyasmi okból, ha jobbat akarsz, menj el, és hallgasd meg élőben, de azokat sem akarják kizárni, akiknek nincs lehetőségük erre.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#79497) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok,

néztem itt K612-re keresve pár hozzászólást, meg néztem az összefoglalót is, de láttam, hogy kissé elavult, frissítés alatt van.
Ezért inkább kérdeznék.

Fejhallgató topicban kaptam pár fejhallgatóra ajánlást, amik közül (első körben, hallgatózás nélkül) az AKG K612 Pro a legszimpatikusabb.

Tervem első körben az volt, hogy a meglévő SR5010 házimozi erősítőről hajtanám meg, de kiábrándítottak odaát :)
Az lenne a kérdésem, mennyire észrevehető a különbség hangzásban a fenti és egy dedikált fejhallgató erősítő között? Alsóbb árszegmensben is erősen érezhető a különbség? Vagy esetleg a drágább kategóriában is inkább az a "kétségtelenül jobb, de messze nem annyival, mint amekkora többletköltséget jelent" kategória?

Milyen erősítő+DAC kombóban érné meg gondolkozni ehhez a fejhallgatóhoz?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#79498) Zoliee válasza _Smooth (#79497) üzenetére


Zoliee
senior tag

Aki tavaly megvette az enyémet, privátban írta, hogy hihetetlenül gyengén szól 35ért (ennyiért adtam el).
Majd pár nap múlva ismét írt, hogy lecserélte az erősítőjét, és megjöttek a mélyek, meg úgy általában minden a helyére került, és köszöni az üzletet... :D
Szerintem egy Schiit Magni Heresy meghajtaná/kihajtaná. Nagy tartalékokkal rendelkező (2.4W), meleg hanggal, és nem is vészes áron kapható (ha éppen kapható)

[ Szerkesztve ]

(#79499) OPiiPO válasza IO.sys (#79495) üzenetére


OPiiPO
addikt

komoly :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#79500) bkercso válasza IO.sys (#79495) üzenetére


bkercso
nagyúr

Amikor épp nem emeljük ki vele a csöveket, hanem használjuk őket, akkor nem gyullad meg a csövek hőjétől? Vagy ezt hogyan kell használni?
Kiemelés előtt érdemes őket valamivel kezelni?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.