Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78201) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok.
Van olyan fórumtárs aki Topping E30-as USB Dac-ot birtokol?
Jelenleg egy Topping D10-et nyúzok, érdeklődnék szerintetek előrelépés lenne-e az E30?
Köszi
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#78202) Bodz válasza tome0001 (#78201) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nincs. Nemrég jelent meg, Kína messze van, szállítás is lassú mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#78203) p76


p76
senior tag

Teljesen másképp szól a Jds Labs Atom és a Cavalli Tube Hybrid. Csak egy rövid próbát csináltam, mert még szorgalmasan járatom be az MCTH-t. Nálatok változott a hangja? Lehetséges hogy 100 óra után pont úgy fog szólni mint az Atom. :)

(#78204) Primary92


Primary92
senior tag

Egy házimozi processzor (pl.: Rotel RSP-1069) DAC része mit tudhat zene terén? Felveszi a versenyt a kisKínai DAC-cal, vagy jobb nála, esetleg elmarad tőle?
Az analóg 5.1 rendszert a hangkártyám halódása miatt le kellene cserélni és felmerült bennem, hogy csökkenteném a kütyük számát, ráadásul ugyanaz volt hangforrás film és zene terén is, csak más úton.

(#78205) fericske válasza Primary92 (#78204) üzenetére


fericske
addikt

Csak tipp, de erős a gyanúm, hogy ez a Rotel kiskínai dac-okat eszik reggelire.

(#78206) Sinesol válasza Primary92 (#78204) üzenetére


Sinesol
veterán

Nehéz megmondani, de mostanában ASR-en az AVR teszteknél már azt a költői kérdést kezdik feltenni, hogy egyáltalán gyártottak-e valaha is igazán jó teljesitményűt ebból a készüléktípusból. :D
A legtöbb tesztben még csak meg sem tudják közelíteni a stereo DAC-ok teljesitményét, gyakorlatilag minden téren elmaradnak. Általában szűkösebb dinamikatartomány, nagy zaj, nagy jitter, gyenge linearitás.

Mondjuk nem is meglepő, AVR-ek terén nincs túl nagy verseny, míg audio dac-ok terén igencsak szoros a mezőny, csak folyamatos fejlesztésekkel lehet életben maradni.

[ Szerkesztve ]

(#78207) tal-garius válasza tome0001 (#78201) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Hello. Amint elérhető lesz EU raktárból én rendelek.

Más:

[Ezeknek]van értelme? Gondolom ennyiért csak a hangot rontja.

(#78208) p76 válasza tal-garius (#78207) üzenetére


p76
senior tag

Toppingnak van EU raktára? Én még nem láttam olyat.
https://www.audiophonics.fr/-en rendelhető de ott már áfás euro ár van.

FX-AUDIO TUBE-01-ról sok jót olvastam, de bütykölni, fejleszteni kell. Jobb tápot, jobb csöveket neki :) Aztán a végén az lesz hogy vehettél volna egyből egy jobbat, drágábbat.

(#78209) IO.sys válasza IO.sys (#78088) üzenetére


IO.sys
őstag

Mean Well dugasztáp vásárlási útmutató :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#78210) Primary92 válasza Sinesol (#78206) üzenetére


Primary92
senior tag

Én úgy vélem, hogy ezek a processzorok azért, ha nem is a csúcson, de előkelő helyen voltak a gyártók termékpalettáján. Én feltételezem, hogy jobbak, mint azok a társaik, amelyekbe sokcsatornás erősítőt is építettek (klasszikus AVR).
Az AVX-en keresgélve láttam, hogy 2 éve volt egy eladó RSP-1069 65-ért, de tavaly két RSP-1068 is gazdát cserélt 50 körül. Arra akarok kilyukadni, hogy maximum a tizenenezres DAC-okkal vetném össze, mivel zenére akkor is kellene valami előfok.
A házimozi és a zenehallgatás között keresem az aranyközéputat.
A kiskínai egyébként teljesen kielégíti az igényeimet.

(#78211) bkercso válasza korpicschess (#78198) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ökörség az A-osztály ide. Főleg, hogy létezik jobb. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#78212) Bodz válasza p76 (#78203) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Sok minden lehetséges, de ez pont nem.

(#78213) Bodz válasza tal-garius (#78207) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Színezni tök jó, szóval kaphatsz éppen neked jobban tetsző hangot. :)

(#78214) korpicschess válasza bkercso (#78211) üzenetére


korpicschess
veterán

Jó, hát mobilhoz nem ajánlott, szerintem sem, de ezeket nem is ahhoz tervezik szerintem. Viszont hurcolni, kompakt cuccnak, noti mellé, kis asztalra... Ott simán lehet A osztály.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#78215) #93178624 válasza Sinesol (#75548) üzenetére


#93178624
törölt tag

Üdv!
Én most akadtam csak rá a Dopamine lejátszóra és nekem is nagyon megtetszett.
Kis gondom viszont, hogy az Exclusive mode-ot bekapcsolva (NAD C510), egy file-t hajlandó csak lejátszani, ha léptetek elmegy a hang...
Egyetlen más lejátszó sem csinált még ilyesmit.
Ha a Jotunheim dac bemenetét használom, tökéletesen működik.
Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#78216) laleeee válasza #93178624 (#78215) üzenetére


laleeee
őstag

Ez a Dopamine a Play áruházban fenn van ?nem nagyon látok ilyet

(#78217) #93178624 válasza laleeee (#78216) üzenetére


#93178624
törölt tag

Parancsolj: Dopamine :)

(#78218) laleeee válasza #93178624 (#78217) üzenetére


laleeee
őstag

Bocs annyira nem figyeltem , ez akkor nem Android alkalmazás ?

(#78219) #93178624 válasza laleeee (#78218) üzenetére


#93178624
törölt tag

Ez egy zenelejátszó Windows-ra.

(#78220) Sinesol válasza #93178624 (#78215) üzenetére


Sinesol
veterán

Nekem még nem csinalt ilyet, de ha mas Dac-al jòl müködik, akkor lehet a NAD-al van valami gond.

[ Szerkesztve ]

(#78221) #93178624 válasza Sinesol (#78220) üzenetére


#93178624
törölt tag

Jópár lejátszót próbálgattam már és mindegyiknél ment simán az asio/wasapi, itt jött csak elő ez...
Fene tudja mi baja lehet :W

(#78222) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Elég jó kis szett.. :)

$100 Amp drives KENRICK Tuned 8" JBL speakers

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#78223) p76 válasza #93178624 (#78221) üzenetére


p76
senior tag

Nálam az UAPP lejátszó elhallgat ha váltok 192k és más felbontású felvétel között. Újra kell indítani. Más lejátszó programnál nincs ez. Marantz a DAC.

(#78224) bkercso válasza p76 (#78203) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jobbak ezek, mint az általad régen épített TPA6120?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#78225) p76 válasza bkercso (#78224) üzenetére


p76
senior tag

Nem tudom :)
Én csak egyszer építettem egy IC-s erősítő áramkört. Már nem emlékszem az integrált áramkör típusára. 2 szárnya volt oldalt - 2 fém hűtőborda amik lefelé hajlottak 45 fokos szögben.
Ez volt az egyetlen kudarcom, ugyanis meg se mukkant amikor próbáltam használni :)
Mivel a bordák leértek a NYÁKra én leforrasztottam őket a föld vezetékre. Lehet hiba volt? :)

(#78226) binatone válasza p76 (#78225) üzenetére


binatone
tag

TBA 810AS lehetett.

(#78227) p76 válasza binatone (#78226) üzenetére


p76
senior tag

Köszönöm szépen.
Ennek a tippnek a segítségével megtaláltam :)

(#78229) borix válasza #98320896 (#78228) üzenetére


borix
őstag

Black és a Cobalt a két véglet alap változat, a másik a felső a szériának.

Valaki valamit nem jól hall 2. verz. ;] [link]
Érdemes megnézni az elejétől, kíváncsi leszek a véleményekre főleg, hogy a Mojo, DACport HD is szerepel benne.

(#78231) korpicschess válasza borix (#78229) üzenetére


korpicschess
veterán

Amúgy nekem szimpatikus, amiket mond, és sok részét tőle függetlenül is megfogalmaztam már magamnak (már csak azért is értelmes meghallgatni az ilyesmi mondandód, mert néha érdemes a hifi tesztek dobozán kívülről is ránézni a dolgokra). Ettől függetlenül szerintem a Red egy jó eszköz, az Blacknél sokkal jobb, de olyan behatóan nem hallgattam (sajátom nem volt belőle sosem). Nekem a Mojo meg valszeg endgame marad, jó ideig méret/ár/érték triumvirátust figyelembe véve. :)
Amúgy a Cobalt nagyon szép, nagy fanja vagyok a kék színnek. Meg úgy a Dragonfly-t is szeretem, azért is tartok belőle egy 1.0 verziót. Emlékszem még a nagy tesztekre a 250$-os árával... Mi változott azóta? Semmi, mégis mindig jön valami újabb, drágább, hiperszuperebb. (Most ezzel nem azt akartam mondani, hogy a Red nem jobb, mert amúgy tényleg jobb).
Nehéz kérdés ez az audio.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#78232) borix válasza korpicschess (#78231) üzenetére


borix
őstag

Az lepett meg, hogy a Cobalt és a DACport HD-t is lényegében lesajnálja a Red-hez képest.
Lényegében azt fogalmazza meg, hogy ha a hangerőt egyforma kimenetre belövi akkor a Red-hez viszonyítva jelentősebb hangzásbeli különbséget nem tapasztalt.
Az úttörők után jönne már ki érdekességek olcsóbban is. [link]

(#78233) korpicschess válasza borix (#78232) üzenetére


korpicschess
veterán

Egyébként olcsón érdekel kütyü az LG Hifi DAC, amiben meg ez van: [link]
Van ilyenem is, de viszonylag ritkán használom, mert az irodában van (ott használom a Sennheiser HD410SL-t, ahhoz kell valami erősítő mindenképp).
Azért nem egy nagy eresztés, de volt kb. 10k Ebayről (igaz amikor a telefonnal kijött sokkal nagyobbat harangoztak be). A kis kínai csodákat nem tudom, de itt legalább tuti, hogy normálisan meg van tervezve a dolog és minőségi(bb) az összeszerelés és a körítő alkatrészek (legalábbis remélem :) ).

Árazni nehéz a hangzást szerintem, főleg, hogy sok szempontból szubjektív a műfaj, viszont azért mégiscsak hozzá kell csatolni a dologhoz valahol. Azt mondja, hogy nem éri meg a plusz különbözetet a Cobalt.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#78234) korpicschess válasza korpicschess (#78233) üzenetére


korpicschess
veterán

Van amúgy arról méregetés is az általad linkelt oldalról: [link]
Praktikus használatnál kicsit kényelmetlen, hogy: USB kábel kell hozzá (nem gáz, veszel egy 10 centiset és kész), akkor kapcsol be, hogyha van rádugva fejhallgató, és ez azért kellemetlen, mert a Windows valamiért mindig maxra veszi az eszköz hangerőt, ami nagyon hangos, ha elfelejted. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#78235) Polllen válasza borix (#78229) üzenetére


Polllen
nagyúr

ez a megmondó stílus. Nem hallok különbséget, ezért nincs, csak az elméd játéka... :U
Az ilyen emberek miért nem tudják beérni azzal a konklúzióval, hogy én nem hallok különbséget. Nem kell 10 percen keresztül magyarázni, hogy akkor más sem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#78236) Sinesol válasza borix (#78232) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez a teszt is azt mutatja, hogy a Cobalt csak a szokásos AudioQuest lehúzás, az MQA támogatáson kívül nem igazán jobb a RED-nél. Sőt még igazából rosszabb is, mivel egy jobb képességű chippel sikerült kikapni az elődtől.

Azért az érdekes, hogy a Dacport HD le van sajnálva a korabbi videoban, mivel amellett, hogy lényegében hasonló képességű, még 4-5ször akkora teljesitményt is le tud adni, aminek azért fel kéne tűnni. Bár lehet fizetett a video, az AudioQuestet ismerve valahogy nem lenne meglepő, bevett szokásuk a tesztek hamisítása és a tesztelők lefizetése.

[ Szerkesztve ]

(#78237) borix válasza Polllen (#78235) üzenetére


borix
őstag

Pálcát azért én nem törnék a srác felett...
Felszoktam hozni, hogy Hi-Res, MQA mikor bejöttek azoktól is sokan elvoltak ájulva, még ma is kihallják jelentős különbséget, 192kHz az aztán zene, közben sok gagyibb mint CD minőségben.

Sinesol
Rafkós lefizetett teszt akkor mert a Cobalt-ot is rendesen lehúzza. ;]

[ Szerkesztve ]

(#78238) Polllen válasza Sinesol (#78236) üzenetére


Polllen
nagyúr

Archimago... :DDD Dicséretes az a sok munka, amit beleöl a mérésekbe, de úgy 3-4 éve azzal jött, hogy az aktuális hifiberry dac pro annyira jó, hogy semmi különbséget nem hall a TEAC UD 501-hez képest, pedig az mennyivel drágább. Aztán utána is vígan használta az 501-t. :P

borix
Felhozhatod, de felesleges. Itt nem az eszközök képességeiről van szó, hanem a magabiztosságról, hogy ő bizony tudja a tutit és a füle a mérce mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#78239) Sinesol válasza Polllen (#78238) üzenetére


Sinesol
veterán

Funkcionalitásban, kinézetben nyilván sokkal jobb a Teac, szóval nem teljesen érthetetlen a dolog, ha nem akar diy megoldásokkal vesződni.

[ Szerkesztve ]

(#78240) Polllen válasza Sinesol (#78239) üzenetére


Polllen
nagyúr

Streamernek digi kártyával simán belőtt ilyet magának is, uh a diy-jel meg a külsővel nincs baja. ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#78241) korpicschess válasza Polllen (#78238) üzenetére


korpicschess
veterán

Nem tudom, azért szerintem a legtöbben úgy kezelnek egy ilyen videót, hogy ez egy véleményt tükröz. Én csak a Red/Cobalt/Mojo részt néztem meg. Nem várható, hogy mindenhol hozzátegye, hogy ez az ő véleménye, és nem az általános érvényű igazság.
Van annyi esze remélhetőleg a hallgatónak, hogy mérlegeli a dolgokat. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#78242) borix válasza korpicschess (#78241) üzenetére


borix
őstag

Nálad tesztelés után a Red/Mojo kettősből mi jött le úgy, hogy a Mojo majd háromszor drágább? Pontosság, térérzet stb...

[ Szerkesztve ]

(#78243) korpicschess válasza borix (#78242) üzenetére


korpicschess
veterán

Erre sajnos nem tudok válaszolni, mert Red-et rég hallottam, akkor is csak viszonylag rövidebb időre, mikor még haveroknak 35-ért vettünk párat (ami igen jó tippnek bizonyult, azóta jól bedrágult az aprón is).
Sokat elmond amúgy szerintem, hogy mennyire nincs belőle használt, nagyon hamar elkel, ha van, tehát egy kedvelt cucc... :)

Az, hogy milyen párnával használsz egy fejest, szerintem nagyobb különbséget fog okozni, mint, hogy Red-et, Cobaltot vagy Mojot használsz, ezt nem szabad elfelejteni. Pl. az AQ Nighthawk-om a microsuede párnával számomra sokkal jobb összteljesítményt nyújt, mint a gyári hibridjével, amivel kiadták (UD-501-el hallgatom, ez van most az asztalon, a mélyek néha így is túlzók). Persze párnákkal nem nagyon reális szerintem értelmes keretek között kísérletezni, míg különböző forrásokkal igen.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#78244) s4tch


s4tch
veterán

Úton egy új monitor, így át kell gondolni, mi fér el az asztalon. Most jut hely a Hifi-M8 és a Presonus Audiobox USB számára is, de attól tartok, össze kell vonni a két funkciót (zenehallgatás, gitározás) egy eszköz alá.

Melyik lehet a legjobb hangú gitár interface? A Scarlett Solo és a Spartan A tudom, hogy rendben vannak. Más egyéb ötlet, ami ezeknél esetleg egy számmal kifinomultabb cucc?

(#78245) Gabesz_23


Gabesz_23
tag

Loxjie d20 bomba áron!

(#78246) MPeter87 válasza Gabesz_23 (#78245) üzenetére


MPeter87
őstag

Ezt Sanskrit 10th-hoz képest mennyire szeretném? :)
Mennyire más ehhez képest?

(#78247) p76


p76
senior tag

Most jöttem rá hogy már annyit olvastam a szirupos csöves hangról.
De példát nem nagyon találtam rá a fejhallgató erősítők között.
Mindig csak olyanokat olvasok hogy na a Valhalla2 az nem pont nem ilyen. Nem ilyen a Shortest Way 51+, nem ilyen az MCTH, nem ilyen a Feliks Echo stb.
Egyáltalán tud valaki rá példát az olcsóbbak között?
Hogy legyen egy ilyen hangú erősítőm is. :)

(#78248) fericske válasza p76 (#78247) üzenetére


fericske
addikt

Spartan Helot 2x :D

(#78249) Gabesz_23 válasza MPeter87 (#78246) üzenetére


Gabesz_23
tag

Rengeteg részlet és kevesebb mély a 10th-hez viszonyítva. Én 2x is megvettem...

(#78250) Ribi válasza MPeter87 (#78246) üzenetére


Ribi
nagyúr

Esetleg Sanskrit 10th MK Ⅱ ? ;]
Gőzöm sincs milyen amúgy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.