Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56851) DJ. Ru$y válasza olasz69 (#56850) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezt neked kell eldönteni, hogy egy kis várakozásért kell-e a 30% vagy ha nem jön meg utánajárásért, vagy kiadod a 30%-kal több money-t és holnap után megkapod...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#56852) lakkusjj


lakkusjj
aktív tag

Sziasztok!

Rendeltem egy terméket Kínából, rögtön fizettem leütés után. Kaptam TN-t, de nem működik, és most nézem, hogy az eladót eltávolították ebay-ről. Mit kell tennem, hogy visszakapjam a pénzem?

(#56853) havri1 válasza lakkusjj (#56852) üzenetére


havri1
félisten

TN pár napig nem aktív, ha cirka egy hét után sem megy, akkor lehetne érdeklődni.
Na meg persze, ha nem Yanwenes.
Ha türelmetlen vagy, nyiss ügyet, de szvsz még korai..

havri

(#56854) lakkusjj válasza havri1 (#56853) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Itt a TN RG783172670CN

8 napja rendeltem. Ebay pedig ezt írja:

(#56855) havri1 válasza lakkusjj (#56854) üzenetére


havri1
félisten

Ezt én sem találom sehol, még china post oldalán sem.
Jó lenne tudni miért törölték.

havri

(#56856) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Sziasztok!
Ez milyen módon, és mennyiért kerülhetne hozzám, Magyarországra?
Köszönöm a válaszokat, megoldásokat!

(#56857) DJ. Ru$y válasza DjKoxi (#56856) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az eladóval kell beszélned a szállításról. EU-ból jön, elvileg nem jön rá semmi. Csak a szállítás, az meg leírás szerint contact seller...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#56858) beg válasza lakkusjj (#56854) üzenetére


beg
veterán

9 szám a 8 helyett. Ezt nem fogod követni sehol, kamu TN.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56859) DjKoxi válasza DJ. Ru$y (#56857) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm szépen a választ! Ha jól értelmezem, ezt 11 fontért hazahoznák?
Állvány
Sajnos itthon nem találok normális hordozható állványt.

(#56860) DJ. Ru$y válasza DjKoxi (#56859) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igen, elvileg annyi lenne.

Viszont nem új, ha ez számít:
"Condition: Seller refurbished"

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#56861) havri1 válasza beg (#56858) üzenetére


havri1
félisten

NL postás TN-ben is 9 szám van. Nem találok most sehol CN-est, tuti 8 szám?

havri

(#56862) DJ. Ru$y válasza havri1 (#56861) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem 9-es CN TN-em is volt és működött.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#56863) somnia válasza beg (#56858) üzenetére


somnia
őstag

Mindig 9 szám.

(#56864) DjKoxi válasza DJ. Ru$y (#56860) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm szépen a segítségedet!
Nehéz döntés, mert messze van.

(#56865) lakkusjj


lakkusjj
aktív tag

Köszönöm az eddigi válaszokat! De még mindig ott tartok, hogy van egy nem működő TN-em és egy törölt eladóm. Ha vissza akarom kapni a pénzem, akkor nyissak egy "Item not received" ügyet?

(#56866) havri1 válasza lakkusjj (#56865) üzenetére


havri1
félisten

Igen.
Abban meg leírod, hogy törölve lett a termék és az eladó is, a TN amit adott, nem működik (bemásolod).
És szeretnéd visszakapni a pénzt.
Ne legyél szűkszavú, részletesen írj le minden infót.
(Én is várnék még - ahogy már írtam előzőleg is -, mert ha meg mégis fel lett adva, és megkapod, akkor elég ciki)

[ Szerkesztve ]

havri

(#56867) DJ. Ru$y válasza lakkusjj (#56865) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel jobbat nem tudsz csinálni, így igen. Bár egy hetet még akár várhatsz, ha csak 8 napja lett feladva.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#56868) gorje válasza lakkusjj (#56854) üzenetére


gorje
senior tag

Csak nem egy kabátról van szó?!

(#56869) V/ válasza gabe_ (#56849) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ez a 1300 vs 1.3 akkor a válasz a Paypal fórumon

(#56870) gabe_ válasza V/ (#56869) üzenetére


gabe_
őstag

Ez nem az a probléma, az már megoldódott. :B

Sovány szakácsban sose bízz!

(#56871) V/ válasza gabe_ (#56870) üzenetére


V/
Topikgazda

Volt változás az eBay felületen, célszerű egy süti és tárolt könyvjelző törlés, a fizetési gond pedig, meg amire utaltam, Maestro probléma, többeknek pont ilyen jött elő, ami neked.
Mostanában ilyen a belépési oldal:

(#56872) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Izraelbe se postázzatok. 3/2 "eltűnt" csomag. Tudja valaki mire számíthatok a postán ha bejelentem? Nemzetközi cuccnál van kártérítés, vagy valami?

(#56873) V/ válasza SUPREME7 (#56872) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, van kártérítés, attól függően, hogy mit és hogyan adtál fel.
4) A Posta a kártérítés összegét – az értéknyilvánítás többletszolgáltatással feladott postai küldemények kivételével – DTS-ben (SDR) állapítja meg. DTS árfolyam most 1 DTS= 360 forint

[ Szerkesztve ]

(#56874) SUPREME7 válasza V/ (#56873) üzenetére


SUPREME7
őstag

Köszi, ajánlott elsőbbségi levélküldemény volt, szóval elvileg akkor kb 10K a kártérítés optimális esetben. Az annyiban jó, hogy pont fedezi a refundot és a feladási költséget... Legalább nem bukta (persze ha a posta valóban fizet)

(#56875) somnia válasza SUPREME7 (#56872) üzenetére


somnia
őstag

Nézd meg itt is, mert a magyar posta nyomkövetője nem látja!

(#56876) SUPREME7 válasza somnia (#56875) üzenetére


SUPREME7
őstag

Igen tudom, néztem. Nincs találat (a harmadikat látja, és írja is, hogy kézbesítve) tehát ha be is érkezett az országba, még az előtt elveszett, hogy regisztrálták volna.

[ Szerkesztve ]

(#56877) femiki


femiki
tag

Sziasztok.
Segítséget kérek az alábbiakra:
Ebay vásárlás, megkaptam a terméket, de nem olyan típust mint az eladó leírása volt.
Felvettem a kapcsolatot az eladóval, leirtam neki hogy nem azt küldte, és fényképeket is csatoltam hozzá.
Reagálás: sajnálja, megírja a gyárnak hogy nem azok a paraméterek amit írtak, és majd megírja nekem is a választ, és annak alapján dönt a refundról.
10-nap után írtan neki, hogy még nem kaptam választ, mi a helyzet az üggyel.
Erre visszaírt, hogy én megkaptam a csomagot ekkor és ekkor átvettem. :Y
Erre vissza írtam hogy kapjon már a fejéhez, mivel én nem azt mondtam hogy nem kaptam meg, hanem hogy nem azt kaptam amit rendeltem, hiszen küldtem a képeket is róla.
Ő megint válaszolt, hogy sajnálja a dolgot, és felveszi a gyártóval a kapcsolatot.

Na, hogyan tudom én ezt az oda-vissza "respond"-ot lezárni, mivel így írogathatunk hónapokig is, és nincs belőle refund. Egyáltalán, én lezárhatom az ügyet úgy, hogy visszakapjam a vételárat? Hogyan csináljam?

(#56878) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Tegnap elött akartam venni egy téli kabátot. Kifizettem, és utána letörölték a terméket az oldalról. Ezt az üzenetet küldte az ebay:
We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter.

Tegnap rendelni szerettem volna másik kabátot, kifizettem, erre megint jött az üzenet:
We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter.
This user is no longer registered on eBay.

Itt meg törölték a felhasználót?
2 év alatt még nem történt egy ilyen se, most meg 2 nap alatt 2.
Az első 1600Ft a második 3800Ft.

Mi a teendőm?

Köszönöm!

(#56879) gorje válasza Tomika86 (#56878) üzenetére


gorje
senior tag

Szia
Ugye duck down kabátról van szó és lehet hogy lakkusjj-nál is... Én is rendeltem 6 db-ot összesen 3 eladótól. Ebből már 1 eladó törlésre került. Ez a kabátos téma szerintem kamu lesz... Úgy voltam vele, hogy a paypal véd, baj nem lehet. Persze jó lenne ha megkapnám ennyiért valamelyiket legalább.. Mert eléggé tetszik. Ahogy néztem van ugyanez a kabát megbízható eladótól csak 15e Ft felett. 4e Ft-ért hááát nemtudom...

Kérdem a többieket:
Hogyan vélekedtek az alábbi 2 eladóról? [link]
[link]

(#56880) parkr


parkr
őstag

wtf? muszáj voltam jelszót cserélni mert egyszerűen nem engedett be... :((( (nem, nem írtam el)

(#56881) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!
Megjött az üvegfóliám, de sajnos törötten. Dobozba szépen benne volt, de kibontva repedt az egész. Szvsz a postás baszta el, mert elég hosszú a doboz és belenyomorgatta a postaládába, szerintem akkor sérülhetett meg. Ilyenkor mi a teendő? Az angolom nem az igazi így a levélváltások az eladóval ki vannak csukva. Esetleg megvárni míg lejár a határidő és refundot kérni? Bár ez meg böszmeség, mert időben megjött és valószínűleg nem az eladó hibája..

[ Szerkesztve ]

(#56882) ^Clown válasza Tomi0703 (#56881) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Fotózd le, és kérj meg egy angolul tudó ismerőst, hogy segítsen... PayPal-on keresztül reklamálj.

(#56883) Tomi0703 válasza ^Clown (#56882) üzenetére


Tomi0703
őstag

Rendben. PP-on a contact és email-nél gondoltad?

(#56884) Tomika86 válasza gorje (#56879) üzenetére


Tomika86
senior tag

Az egyik eladó: hk_2671 a másik elsic2001
Az egyik kabátot itt megvettem, ő ok. De tőle 10 nap után tudtam volna csak másikat venni, ezért kerestem ugyanezt a kabátot picit drágábban.
[link]
A másik kabátból is tudtam venni, miután az első nem sikerült.

Elvileg a paypal fizetni fog? Már indítottam eljárást mindkét esetben.

(#56885) bambanya válasza SUPREME7 (#56872) üzenetére


bambanya
csendes tag

Nekem pont most van ilyen eltűnési ügyem.

3 db elsőbbségi ajánlott UK-ba, tehát nem a világ végére mentek volna.
Szept. 14-én elhagyták az országot, azóta semmi hír róluk.
Szept. 29-én beadtam a tudakozványokat. Egy még kérdőjeles, erre írták pár napja, hogy a külföldi kerestetés akár 3 hónapig(!) is eltarthat, így várjak türelemmel.

A másik két levelet ma kaptam meg, hogy a küldemények elvesztek. (Pontosan 30 napra válaszoltak.)
Csatoltak melléjük egy "kupont", amin az ajánlott nélküli feladási díj volt.
Ezzel be kellett menni a postára, ahol azonnal ki is fizették (az ajánlottat NEM! -810.-), és kitöltöttek egy nyomtatványt, hogy kártérítést kérek.

Nekem még a múltkor azt mondták, hogy kb. 10ezer a kártérítés automatice.
Most összeget kértek, és majd elbírálják 30 nap alatt, hogy jogos-e.

Nagyjából így megy...

(#56886) bambanya válasza gorje (#56879) üzenetére


bambanya
csendes tag

Ebben is van tapasztalatom. :)

Én is úgy voltam vele, hogy legalább egy megérkezik.
Vártam a nagy csomagokat tele tollkabáttal, és kaptam sorra a pici, lapos borítékokat. :)
Volt amelyik üres volt, volt amelyikben egy csini karkötő, gyöngysor, filléres apróságok...
Természetesen a tracking stimmelt.

Ha már egy ilyen eladót törölnek, szerencsére nem nagyon kell bizonygatni hogy egy 10x9-es borítékban nem jöhetett a megrendelt kabát. Case megnyit, fotó a borítékról (ragszámmal együtt) elküld, és már adják is vissza a vételárat.
Lesz pár károsult, az biztos.

Én is nézegettem ilyen kabátokat, de mivel párszor már megjártam ezekkel az üres borítékokkal, már óvatosabb vagyok.
Úgy látszik a helyzet változatlan, minden télen eljátszák ugyanezt. :(((

[ Szerkesztve ]

(#56887) ^Clown válasza Tomi0703 (#56883) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nyiss egy case-t inkább az eBay-en keresztül.

(#56888) lakkusjj válasza havri1 (#56866) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Na ez fura, megnyitottam tegnap a case-t, erre ma este kapom az e-mailt, hogy az eladó kapcsolatba lépett az ebay-jel, és kéri, hogy döntsenek az ügyben, ezután már jött is a refund.

(#56889) RAiN91


RAiN91
őstag

Amikor ilyen tescós blokk szerű értesítőt dobnak be, azt bárki átveheti aki megtalálja véletlenül? (nem ajánlott)

[ Szerkesztve ]

(#56890) radi8tor válasza RAiN91 (#56889) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Személyi igazolvány + lakcímkártyával veheti át, ami erre a címre szól.
Ha odaadták másnak a postán, akkor ki kell verni a balhét.

⭐ Stella

(#56891) RAiN91 válasza radi8tor (#56890) üzenetére


RAiN91
őstag

Oké, még egyelőre nincs baj :)

Csak azért kérdezem, mert várok egy csomagot, co.uk-ról, UK van megjelölve helynek is, viszont most néztem, kínai az eladó, lehet azért késik mert Kínából jön mégis.

És nem szoktam emlékezni, hogy elkérik a személyigazolványt, lakcímkártyát a postán, mindig megyjegyzem, hogy mi van, ha "kiesik" a postaládából és valaki átveszi.
(azt tudom, hogy a trans-o-flex nevezetű futárcég csak kiragasztott a lépcsőház bejárati ajtajára kívülről egy értesítőt, amit véletlenül megtaláltunk, és átvételnél még okmányokat sem kértek, és nem ezer forintos tételről volt szó: ) )

(#56892) Archttila


Archttila
veterán

Linkelnetek nekem megbizhato eladot, aki biztosan nem hamis MicroSD kartyat arul? Telefonba kellene lehetoleg 32GB
Ez a legolcsobb amit talaltam. [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#56893) Aucor válasza Archttila (#56892) üzenetére


Aucor
senior tag

(#56894) Archttila válasza Aucor (#56893) üzenetére


Archttila
veterán

Koszonom az elso linkrol szemezgetek :)
Neztem korabban 64GB-os kartyat 1.491 forintert :Y

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#56895) CoolBoy323 válasza Archttila (#56894) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Kizart

(#56896) Archttila válasza CoolBoy323 (#56895) üzenetére


Archttila
veterán

[link] de igerd meg, hogy most mar tobbet nem kotsz belem! ;)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#56897) CoolBoy323 válasza Archttila (#56896) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ez nem genyózás, hanem meg akarom kímélni a pénztárcád...

ha feleslegesen 1500 Ft-ot, add ide inkább, meghívlak egy sörre, és mindenki jobban járt, mintha vettél volna egy ilyen valamit...

ha ilyet veszel, jó eséllyel van egy 4GB C4 kártyád... rossz esetben nem is működik :D

(#56898) Archttila válasza CoolBoy323 (#56897) üzenetére


Archttila
veterán

Dehogy veszek, csak poenbol linkeltem, hogy hirdetnek ilyet is! :) Sor mehet Nyiregyen... mikor/hol? :K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#56899) CoolBoy323 válasza Archttila (#56898) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Jaaa, jó, már megijedtem :D

amilyen sűrűn én otthon vagyok sajnos :(

gyere BP-re sörözni

(#56900) Salex1


Salex1
senior tag

Ebay-en eladtam egy terméket, de nem fizette ki a vevő, és nem is tudom elérni, nem válaszol.
Nyitottam egy "case"-t rá, de nem történik semmi, csak azt írja, hogy a partnerre vár. Mit tudok tenni?
Másik oldala, hogy az Ebay meg kéri a jutalékát az ügylet után, ezt akkor is ki kell fizetni, ha nem adtam el?

Nem lehet valahogy beállítani, hogy olyan ne vehesse meg az árut, akinek nincs még értékelése?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.