Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56601) Kolondrum válasza radi8tor (#56600) üzenetére

2k körül volt, de a nagyobb baj, hogy én várok egyet. A 2560P kicsivel nagyobb mint a 2530P és ugyan úgy a leírást néztem.. De már azt is jeleztem neki, hogy érkezni fog valszinleg még egy rossz. Nagyon várjuk, mert enélkül nem visszük sehova. Több mint 2 hete jött, erre nem jó. Bosszantó!

(#56602) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Szeretnék valamit megrendelni az ebayről
Sokszor vásároltam már a ebay-en, de most valamiért nem engedi, hogy a bankom váltson, minden áron a PP váltást ajánlja fel.
Hogyan tudom beállítani, hogy a bankom váltson?

Köszönöm szépen előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#56603) peter889


peter889
őstag

Ja, és ezt akarom rendelni:[link]
Nem tudom, hogy gyorsabb szállítással nem tudnám-e megrendelni?

(#56604) Kolondrum válasza radi8tor (#56600) üzenetére

Nem érti a dolgot, hiába írom, hogy a leírás alapján választottam, az alapján koppra belefér. Valóságban pedig nem olyan nagy ami miatt éppen nem fér bele. Újra írtam neki kicsit szájbarágósabban.

(#56605) faki_ válasza peter889 (#56602) üzenetére


faki_
senior tag

Profile > My money > My preapproved payments > Update > Set available funding sources > Conversion options > Bill me in the currency listed on the seller's invoice. > Submit

(#56606) indigo válasza faki_ (#56605) üzenetére


indigo
aktív tag

Köszi, ez hasznos volt.

(#56607) faki_ válasza indigo (#56606) üzenetére


faki_
senior tag

Szívesen!

Vissza kellett keresnem egy régi hozzászólásomban, mert úgy el van dugva, hogy nem találtam újra. Egyszer beállítottam és el is feledkeztem róla. Kártya van hozzákapcsolva, mindig bankos váltással. Véletlenül beugrott egy 5 Ft-os egyenleg a PayPal-ra és állandóan onnan akart fizetni, visszaállítva sajátjára a váltást (mert egyenleg és kártya egyidejű fizetésével nem engedte a saját bankost...). Levásároltam egy kis összegnél, hogy ne zaklasson vele, erre fixre visszaállította PP váltásra. Ügyes.

(#56608) havri1 válasza faki_ (#56607) üzenetére


havri1
félisten

Összefoglalóban is benne van, talán egy lépést kell átírni, csak mindig elfelejtetem :(

havri

(#56609) calamites


calamites
őstag

Sziasztok!

Lejárt a határidő, amit az eladó írt, írtam neki, hogy nem jött meg, kért egy hét haladékot, még mindig semmi.
Levélváltásunk után felajánlotta a refundot. Ilyenkor elég, ha üzenetben kérem, hogy küldje visza a pénzt, vagy kell a refund a "Home ▸My eBay ▸Send a request to the seller" menüpontban.

Első alkalom, hogy nem jön meg valami, vagy bármi gondom lenne.

(#56610) faki_ válasza havri1 (#56608) üzenetére


faki_
senior tag

Valóban! :R

(#56611) havri1 válasza calamites (#56609) üzenetére


havri1
félisten

Ha üzenetben megegyeztek, akkor semmi nem kell, DE!:
Minden esetben ellenőrizd paypalon, ne dőlj be kamu ígérgetésnek.
Ha paypalon ott a pénz, 3-5 munkanapon belül ott lesz a kártyádon a pénz (persze, ha onnan vonta le). Azt itt érdemes megjegyzni, hogy a paypalon abban a pillanatban ott a pénz, amint ő leokézta a tranzakciót. Azonnal.
Amit kérdeztél, csak akkor kell, ha ügyet szeretnél nyitni, mert az eladó nem válaszol, vagy csak nincs türelmed az eladóval beszélni.

[ Szerkesztve ]

havri

(#56612) calamites válasza havri1 (#56611) üzenetére


calamites
őstag

Értem, és köszönöm!

Ha visszaért a pénz, akkor hogy értékeljem? Vagy mi ilyenkor a teendő feedback ügyben?

[ Szerkesztve ]

(#56613) LJ.


LJ.
tag

Sziasztok.

Nagy kérdéssel fordulok hozzátok. Rendeltem egy 250 angol font értékű iPhone-t angliából. A csomag a Global Shipping Porgram keretein belül lett feladva. Kaptam tracking numbert, szépen lassan 10 munkanapon belül megérkezett a csomag. Az egyetlen probléma, hogy a doboz és az összes tartozék megérkezett, kivéve a telefon. Gyanítom, hogy az átcsomagoláskor, a GSP központjában kélt lába a telefonnak, mivel maga a doboz nem volt új, nem volt befóliázva, ezért csak simán kiemelték a telefont.
Mit tudok tenni ilyenkor? Hogy tudom bizonyítani, hogy a telefon nem az én fiókomban csücsül, és tökéletesen megérkezett a csomag? Az eladónak 44 pozitív értékelése volt, nem 1 dolláros kínai kütyükből, hanem főként 50-200 fontos eladásokból.
Tudnátok segíteni? Ilyen esetekben is biztosítva vagyok a Paypal-en keresztül? Mit tennétek a helyemben?

Köszönöm a válaszotokat :R

(#56614) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Ilyen USB adatkábelt szeretnék venni HP hx4700 PDA-hoz: [link]
A probléma, hogy az eBay-ről alapban hosszú idő alatt jön.
Mi módon tudnám a kábelt 1, max. 2 héten belül beszerezni?
Máshonnan is jó lenne, akár dupla áron is.

Köszönöm előre is, ha tudja valaki.

(#56605) faki_, köszönöm a pontos választ, működik. :R Nálam jól be volt állítva hogy a bankom váltson, csak aztán a PP ki tudja miért átállította magát. Ezt a beállítási lehetőséget mindig nehezen találom.

[ Szerkesztve ]

(#56615) DJ. Ru$y válasza LJ. (#56613) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Üdv!
Ilyen érték esetén nekem egy videofelvétel alap lenne a kibontásról, mint itt, ha te nem is vagy benne, de jobb, ha benne vagy, mert utána fényképes igazolvánnyal tudod igazolni magad. Első körben írhatsz az eladónak, aztán ő úgyis azt írja valószínűleg, hogy lenyúlták, ilyenkor jön az, hogy PP-nek írsz, hogy szerinted mikor és hol nyúlták le. Az a baj, hogy, ha az eladó feladta, de közben benyúlták, akkor, ha nincs biztosítva a csomag (nem ismerem ennyire a Global Shippinget), akkor az eladótól veszi el a pénzt a PP, hogy neked visszafizesse. De próbáld meg, veszteni nem veszthetsz semmit pár üzenettel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#56616) LJ. válasza DJ. Ru$y (#56615) üzenetére


LJ.
tag

Szia!

Igen, ezt kellett volna csinalni, azonban sajnos a kibontasrol nincs videofelvetel, nem igazan gondoltam bele, hogy hianyozhat a lenyeg a donozbol... Lecke megtanulva, ezutan kibontasrol mindig kell video...
Irtam mar az eladonak, amelyben retourn-t szeretnek missing part miatt, csatoltam az osszes febykepet. Szerintetek lehet olyan az elbiralas az ebay reszerol, amely lezarja az ugyet azzal, hogy nem kapom vissza a penzem? Igazabol en szinte biztos vagyok, hogy a kocsog GSP atcsomagolasa soran loptak ki a telefont a dobozabol...
Na mindegy, most varom az elado valaszat, kivancsi vagyok...

Koszi!

(#56617) DJ. Ru$y válasza LJ. (#56616) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Részben az eladó is hibás. A dobozt legalább 2 ponton le kellett volna ragasztani átlátszó ragasztóval, akkor látszik, ha sérült és kiveszik... De ezen már késő morfondírozni. Tudom nem szép, de azért ilyen értéknél, inkább legyen 2 rag. csík a dobozon... Ha az Ebay dönt, utána még nyithatsz PP-on is ügyet, hátha ők mást döntenek.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#56618) LJ. válasza DJ. Ru$y (#56617) üzenetére


LJ.
tag

Rendben, ha az ebaynel befuccsol, nyitom a paypal ugyet. Majd leirom a fejlemenyeket, hatha mas is jar igy...

(#56619) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok segitség kellene, telot akarok e bayről, ez pl miért ilyen olcsó? [link]
másik hogy mi a különbség a Factory Unlocked és a Network Unlocked között, és még annyi hogy ezzel mi a gáz? [link] :R

(#56620) havri1 válasza LJ. (#56613) üzenetére


havri1
félisten

Egyetlen dologgal tudod még bizonyítani, az pedig a súly.
Minden feladásnál lemerik a csomagot, grammra pontosan.
Kérd ki az eladótól a feladó szelvényt.

havri

(#56621) LJ. válasza pimmi (#56619) üzenetére


LJ.
tag

Mind ket telefon amit linkeltel halozat fuggo. Meghozza az amerikai verizon CDMA halozatot hasznal, ergo meg ha fuggetlen is lenne, se tudnad amerikan kivul hasznalni kb.
Factory unlocked az a telefon, ami gyarilag fuggetlen. Egy szolgaltatohoz se volt kotve.
Neteork unlocked pedig szolgaltato altal eladott telefon volt, de azota fuggetlenitettek. Apple iPhoneoknal ilyen esetben nincs kulonbseg, mas telefonokkal nemtudom mi a helyzet.

(#56622) pimmi válasza LJ. (#56621) üzenetére


pimmi
senior tag

köszi, erre gondoltam én is de az elsőnél ezt írja a leírásban Lock Status: Factory Unlocked [link] ezt nem értettem igazán.

(#56623) havri1 válasza pimmi (#56622) üzenetére


havri1
félisten

Nem függ egyik szolgáltatótól sem, de valószínűleg itthon nem tudnád használni, mert az európai hálózat más frekvencián működik.
Nem néztem a linket, de így elsőre én nekem ez jön le.

havri

(#56624) somnia válasza LJ. (#56618) üzenetére


somnia
őstag

Nézd meg a csomagolást, rajta kell lenni a feladáskori súlynak!
Ha az egyezik a mostani általad mért súllyal, akkor nem is volt benne.

(#56625) LJ. válasza somnia (#56624) üzenetére


LJ.
tag

Lemértem most az összees dolgot ami érkezett. Amiben biztos vagyok: a csomag át lett csomagolva a GSP centerében.

Az érkezett csomagra 0,5 kg volt írva, én 446 grammot mértem. Nyilvánvalóan a csomag mérésekor felfelé kerekítettek. Ergó azt kaptam, amit az átcsomagolás után lemértek.

Ha a telefon is benne lett volna, akkor 558 grammnak kellett volna lennie átcsomagolás után, amit már 0,6 kg-ra kerekítettek volna. Ergó átcsomagolás után már a telefon nem volt benne. Legalábbis az én logikám szerint. Ti hogy látjátok a helyzetet?

(#56626) havri1 válasza LJ. (#56625) üzenetére


havri1
félisten

Pont ezt írtam 3 hsz-el korábban.
Kérd ki az eladótól a feladószelvényt, rajta van a súly, grammban.

[ Szerkesztve ]

havri

(#56627) LJ. válasza havri1 (#56626) üzenetére


LJ.
tag

Sajnos ez nem ilyen egyszerű, mert az átcsomagolás során másik dobozba is átteszik a terméket. Válaszolt az eladó, elküldte a blokkot, amin ugyan nincs rajta, hogy hány gramm a feladott csomag, de azt mondja, hogy 400. Ami megfelel a valóságnak, én is ennyit mértem, szóval valóban feladhatta.

Az átcsomagolás során vehették ki a csomagból. Viszont emiatt az eladó nem akar semmilyen refoundot adni, azt állítja, hogy:

You aren't responsible for item loss or damage that occurs after the item is forwarded by the UK Shipping Centre. Once an item has been forwarded by the UK Shipping Centre, you won't be responsible for refunding the buyer if an eBay Money Back Guarantee or PayPal Buyer Protection case is filed against you for one of the following reasons:
A buyer claims an item isn't received or
A package is damaged in transit

Vagyis miután ő feladta a csomagot a GSP centernek, már nem felelős a csomagért. Akkor ki érte a felelős?????

(#56628) havri1 válasza LJ. (#56627) üzenetére


havri1
félisten

Nekem ez még nem kerek.
Azt mondod telefon nélkül volt 446g, ő meg azt állítja 400g volt telefonnal. Hm..

Kell az ő általa feladott csomag pontos súlya, és a mostani súlya. Ha átcsomagolták, akkor az új súlynak is rajta kell lenni.
Ha nem stimmel, megvan, hol vették ki a telefont.

Vagy : leméred a telefon nélkülit, és hozzaadod a telefon súlyát. Ha nem ennyi volt feladáskor, megint bukta.

[ Szerkesztve ]

havri

(#56629) havri1 válasza LJ. (#56627) üzenetére


havri1
félisten

Paypal claim-el ne kapkodj, van még idő. Szedj össze minden infót!

Ebayen még nem nyitottal case-t ugye?
Ha igen, akkor paypalon már nem tudsz!

[ Szerkesztve ]

havri

(#56630) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Új vagyok teljesen ebay szinten így kérdések lennének de ha valaki aki nagyon tudja mit hogy és megadja a tel számát akkor felhívnám,hogy segítsen.
Köszi

(#56631) LJ. válasza havri1 (#56628) üzenetére


LJ.
tag

Jó, kezdem előről. Mértem én mindenhogyan, van itthon egy másik 5S telefon is, azzal mértem ki, hogy mennyinek kellett volna lennie :D

Amit kaptam, telefon nélkül: KÉP
Látszik, hogy a nagy eBay matricás csomagba lett átpakolva a pakk a GSP centerben. Le is lett ragasztva, hozzám bontatlanul érkezett. Ennek az egésznek a tömege, ami hozzám megérkezett, 446 gramm.

Telefonnal ez az egész átcsomagolt küldemény 558 gramm lett volna. Erre írtam, hogy az átcsomagolás ezt már 0,6 kg-ra kerekítette volna fel, de nem ez szerepel a küldeményen.

Amit az emberke feladhatott, telefonnal: KÉP
Itt csak a telefon doboza van becsomagolva egy kis barna papírba. Ez lett küldve a GSP központjába, hogy a továbbiakat intézzék. Érdekes, hogy az emberünk által elküldött csomagoláson 4,3 kg van. Wtf?

Ha tlefon nélkül küldte volna el: KÉP

Ezek alapján nagyjából megegyezik, az általa említett 400 grammos csomag.

Remélem így már nagyjából érthető :)

[ Szerkesztve ]

(#56632) havri1 válasza LJ. (#56631) üzenetére


havri1
félisten

Hát, ezt rohadt nehéz lesz neked bebizonyítanod.
Ha az eladó nem akar foglalkozni a dologgal, ezt te nem fogod szvsz tisztázni ezekkel a képekkel. Ezek spekulációk, semmi konkrét :/
Ráadásul ott egy 5S is a képen, senki nem fog neked hinni.
Az adataid is rajta vannak a képeken, azt ki kéne szedned..
A sárga csomagolás fel volt bontva?

[ Szerkesztve ]

havri

(#56633) LJ. válasza havri1 (#56632) üzenetére


LJ.
tag

A rendelt telefon fekete, nem mint ami a kepen van. Akkor mi az, ami konkret? Nincs semmi bizonyitasi alapom ezeken kivul. Ebbol kell kihozni a maximumot.

A sarga csomagolas fel volt tepve ahogy a kepen van. En nem nyultam semmihez.

[ Szerkesztve ]

(#56634) olasz69 válasza LJ. (#56631) üzenetére


olasz69
senior tag

Üdv Mindenkinek!
Kérdés a kérdéshez!
Az biztos,hogy a vevőnek kell bizonyítani ,hogy nem volt benne? :F
Nem inkább az eladónak kellene,hogy benne volt a csomagban?
Főleg,ha átcsomagolja a GSP!
/Akkor nincs értelme a sértetlenségnek,külsérelmi nyomok nélkül is hiányozhat!/

:R

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#56635) havri1 válasza olasz69 (#56634) üzenetére


havri1
félisten

Jelen esetben a vevő indította az ügyet, neki kell bizonyítani az igazát.

havri

(#56636) olasz69 válasza havri1 (#56635) üzenetére


olasz69
senior tag

Értem amit írtál,köszönöm! :R

Véleményem szerint a bizonyítás részét kellene képezni az eladó bizonyításának is,mint üzleti partner ,mivel részese annak az eseménynek amelynek egyik kulcs figurája! :F

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#56637) LJ. válasza olasz69 (#56636) üzenetére


LJ.
tag

Nyilvanvaloan nem fogok tudni megegyezni az eladoval, igy be kell vonni majd az ebayt. Mar mem tudom igazabol mit gondoljak... Mivel tudnek meg vedekezni es ervelni?
Az a baj, hogy az eladonak is nyilvanvalo, hogy az atcsomagolasnal tunt el a telefon... Most mar csak az aggaszt, hogy ilyenkor nemtudom kie a felelosseg. A GSP vallal barmit?

(#56638) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Sziasztok!
Ilyen kínai wooden clock-ot vett már valaki? [link]
Úgy látom a videókon, hogy csak zajra világít.
Ha kikapcsolják a sound controllt, akkor folyamatosan mutatja az időt+hőmérsékletet?

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#56639) DJ. Ru$y válasza Sanzaa (#56638) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem Banggood-ról van és ez inkább az Ebay-es kütyük topik-ba való, de, ha elemről működteted (3 AA), akkor be kell kapcsolni a hangérzékelőt, mert hamar lerántja a 3 elemet szerintem, én USB-s töltővel használom, így nekem állandó kijelzésre van állítva.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#56640) olasz69 válasza LJ. (#56637) üzenetére


olasz69
senior tag

A feladási súly,vagy annak dokumentuma nincs másolva,rögzítve sehol?
Más nem nagyon van szerintem sem...... :W

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#56641) Sanzaa válasza DJ. Ru$y (#56639) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Nem találtam azt a topikot. Köszönöm szépen a választ! Szuper, akkor rendelek egyet.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#56642) DJ. Ru$y válasza Sanzaa (#56641) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Használd egészséggel a topikot is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#56643) LJ. válasza olasz69 (#56640) üzenetére


LJ.
tag

Egyedül ez a blokk van a feladásról. Súly adat nincsen, csak arra emlékszik, hogy kb 400 gramm volt.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/3040265/iphone5s-postage-receipt.jpg

(#56644) olasz69 válasza LJ. (#56643) üzenetére


olasz69
senior tag

Csak nálunk pénz 100.000 Ft ?
Ha feladnék valakinek egy ilyen értéket,már a feladóvevényt sem így kezelném,hacsak nincs érték mögötte!? :F
Sem érték nyilvánítás,sem feladási díj,sem biztosítás?
Furcsa!?
Vagy csak nekem?

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#56645) Josi válasza Sanzaa (#56638) üzenetére


Josi
aktív tag

Beállítható, hogy folyamatosan vagy csak tapsa mutassa az időt/dátumot/hőmérsékletet.
Én akcióban vettem 2-t. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#56646) V/ válasza LJ. (#56643) üzenetére


V/
Topikgazda

0 £ feladási díj? Jó posta.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.