Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56451) cbmfan válasza radi8tor (#56450) üzenetére


cbmfan
senior tag

oké, köszi. remélem, hogy nem valami idióta talált meg megint...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#56452) radi8tor válasza cbmfan (#56451) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet töröltetni akarja a licitet azért írt eBay-nek. :U

⭐ Stella

(#56453) cbmfan válasza radi8tor (#56452) üzenetére


cbmfan
senior tag

azt írhatta volna nekem is, törlöm szó nélkül. remélem fog írni, hogy mi a baja, ne unpaid case legyen ebből.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#56454) V/ válasza cbmfan (#56449) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet, hogy gondja van a vásárlással a vevődnek.

(#56455) Gallowgater válasza Kicsirics77 (#56447) üzenetére


Gallowgater
tag

Nagyon szépen köszönöm!

Z68X-UD7-B3 // Core i5-2500K // Noctua NH-D14 // G.Skill RipjawsX 16GB // MSI GTX 1070 gaming X // OCZ 60GB Agility 3 // WD 750GB Caviar Black // Corsair AX850 // Corsair 600T White // Corsair SP2500 // Roccat Tyon // Isku

(#56456) Gallowgater válasza V/ (#56448) üzenetére


Gallowgater
tag

Neked külön köszönöm a több fronton nyújtott támogatást! :R

Z68X-UD7-B3 // Core i5-2500K // Noctua NH-D14 // G.Skill RipjawsX 16GB // MSI GTX 1070 gaming X // OCZ 60GB Agility 3 // WD 750GB Caviar Black // Corsair AX850 // Corsair 600T White // Corsair SP2500 // Roccat Tyon // Isku

(#56457) Aucor


Aucor
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék rendelni az USA-ból egy mobiltelefont. Viszont Magyarországra csak ez az eBay Global Shipping Program nevű szállítási mód van. Azt írják, hogy így előre kell kifizetnem az áfát, vámot stb. Viszont a leírásában olyat olvasok, hogy

"Import charges don't include:
Income taxes
Commodity taxes
Any customs duties, taxes, surcharges, fines, penalties, or other charges which may be imposed on you by customs or tax officials after an item purchased through the Global Shipping Program has successfully cleared customs and been delivered to, or made available for pickup at, the delivery address that you specify"

Ti rendeltetek már így? Kellett bármit is fizetni azon kívül, amit az eBaynek kell rendeléskor? Előre is köszi a segítséget!

(#56458) V/ válasza Aucor (#56457) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha GSP-s akkor mindent fizetsz amikor megvásárolod, itthon már nincs rá költséged.
A garanciális ügyintézés nem fog működni innen, nézz körbe az Uniós eBay-ken is. UK, DE, FR.
Különvélemény: Kerülöm a global shipinges dolgokat, mások futottak olyan köröket, hogy visszaküldték mert nem volt jó, meggondolták magukat és a kifizetett áfát, esetleg vámot és a vámügynöki szolgáltatást és szállítást végző cégnek járó díjakat nem lehet visszaszerezni. Meg így biztos kell fizetni ÁFÁ-t.

[ Szerkesztve ]

(#56459) somnia


somnia
őstag

Na ilyen sem fordult még elő velem, pedig van pár száz adás-vételem.
Vettem egy telefont 170 juróért.
Item location:Toledo, Spain

Ma bejelölte a Don, hogy feladta, adott hozzá tracket is.
Megnéztem és a track DHL-es és Hong Kong-ból startol a cumó.

Gondolom a DHL hivatalból vámkezel, nos ilyenkor ki fizeti a révészt?

(#56460) V/ válasza somnia (#56459) üzenetére


V/
Topikgazda

Írhatsz neki, hogy a termék feltalálási helyét kell beírni a Item location-hoz nem pedig az ő helyét.
Sajnos ha kell a telefon, akkor te fizeted az ÁFÁ-t és a vámeljárást.

[ Szerkesztve ]

(#56461) somnia válasza V/ (#56460) üzenetére


somnia
őstag

És ha nem kell?...akkor visszafizeti a pénzt?
Egyébként nem ma kezdte, mert több, mint 115ezer adás-vétele van.

(#56462) radi8tor válasza somnia (#56459) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem írta kifejezetten a termék leírásban, hogy minden felmerülő vámköltség téged terhel, akkor lehet esélyed ellene egy eBay-es case-ben vagy még anélkül is.

⭐ Stella

(#56463) V/ válasza somnia (#56461) üzenetére


V/
Topikgazda

Visszamondhatod erre hivatkozva, hogy azért vetted meg mert azt írta, hogy nem EU-n kivülről jön és ez neked így már nem éri meg, az eBay védelem működik.
Egyébként a szállításnál ott volt a DHL lehetősége?

[ Szerkesztve ]

(#56464) somnia válasza V/ (#56463) üzenetére


somnia
őstag

Ez az.

Még a leírás is spanyolul van.

[ Szerkesztve ]

(#56465) somnia válasza radi8tor (#56462) üzenetére


somnia
őstag

Ha nem írta kifejezetten a termék leírásban, hogy minden felmerülő vámköltség téged terhel, akkor lehet esélyed ellene

Szerintem ha beleírta, akkor is, mert ez csak azokra vonatkozik, akiknek a spanyol országból szállított cuccra vámot kell fizetni.

(#56466) V/ válasza somnia (#56464) üzenetére


V/
Topikgazda

Az írja, hogy a vám áfa a vevőt terheli, a Yigounet meg egyértelműen nem spanyol, elérhetőség is beszédes: Business seller information
Globalegrow
lipengzhen
ZTE Industrial City,Chuangye Road,Nanshan District
518052 Shengzhen, 广东省
中國
International Buyers - Please Note: Import duties, taxes, and charges are not included in the item price or shipping cost. These charges are the buyer's responsibility. Please check with your country's customs office to determine what these additional costs will be prior to bidding or buying. Customs fees are normally charged by the shipping company or collected when you pick the item up. These fees are not additional shipping charges.

Ez legalább 20000 Ft-al több lesz, írd meg neki, hogy a téves item bejegyzés úgy 65 €-val dobja meg az árat, vagy adja vissza az egészet, vagy ennyit. Ez egyértelműen az eBay hirdetési szabályainak megsértése.
Link

[ Szerkesztve ]

(#56467) somnia válasza V/ (#56466) üzenetére


somnia
őstag

Köszönöm, hogy segítesz.
Kérhetem, hogy ezt, amit írnom kell neki leírd angolul?
Természetesen priviben.

(#56468) V/ válasza somnia (#56467) üzenetére


V/
Topikgazda

Kellene az a tracking szám is. Priviben

[ Szerkesztve ]

(#56469) somnia válasza V/ (#56468) üzenetére


somnia
őstag

Ment.

(#56470) V/ válasza somnia (#56469) üzenetére


V/
Topikgazda

Én ezt vettem volna meg tőle és a Make offer-el a 10 €-os német posta szállítási költséget lejjebb vettem volna egy kicsit, 180-at írtam volna.

(#56471) somnia válasza V/ (#56470) üzenetére


somnia
őstag

Én 172.50 Juróért vettem, csak azóta árat emelt.
Ha tudom, hogy nem spanyolból küldi, megvettem volna máshol 170 Dollárért.

[ Szerkesztve ]

(#56472) RexpecT


RexpecT
addikt

Sziasztok!

Rendeltem havernak egy kijelzőt az Ebayről. Direkt angliai ajánlatokat néztem csak, hogy hamar ideérjen. Elvileg tegnapi nap volt az utolsó határidő amikor is meg kellett volna kapnom a cuccot, úgy hogy szeptember 25.-én már feladták a csomagot.

Gondoltam jelzem, hogy nem kaptam meg a csomagot.
Annyi a bökkenő, hogy ezt nem tudom megtenni.

(IMG:http://prohardver.hu/dl/upc/2015-10/07/70960_zoh3sljiehjlkyxk_ebay.thumb.jpg) Itt a kép a folyamatról.(/IMG)

1.Az angliai oldalon vagyok belépve
2. Átjelentkezek az US oldalra
3.Jelenteném, hogy gondom van (Continue-ra nyomok)
4. Megint ki kell választanom az itemet

A negyedik lépés után visszakerülök az egyes lépéshez. :W :(

Valakinek ötelete? Régebben asszem a Paypal felületéről is lehetett ügyet nyitni. :R

[ Szerkesztve ]

(#56473) DJ. Ru$y válasza RexpecT (#56472) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezt ugy inditod, hogy belepsz a fiokodba, a rendelesedhez, ahol ertekelni tudsz es ott valasztod ki, hogy "I didn-t recieve my item" vagy hasonlo? Nekem az remlik, hogy ott nem igy nez ki, ha megis, akkor tekintsd targytalannak, ha nem, akkor probald meg onnan.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#56474) V/ válasza RexpecT (#56472) üzenetére


V/
Topikgazda

Amíg az várható idő le nem telik, addig nem tudsz lépni. Ha október 6 volt, akkor amikor a 24 óra e vásárlásidő pontjától letelik 7-én, akkor indíthatod.
De nagyon el vagy tévedve rossz helyen keresed a kapcsolatfelvételeket.
My eBay: Purchase history
Adott vásárlás, jobb szélen More actions a kicsi fekete háromszögre kattintás és I didn't receive it ha az eBay felé akarod jelezni, ha az eladónak -ez célszerű elsőre megtenni- akkor a Contact seller-t válaszd és azután jelöld a I didn’t receive my item rádió gombot és a szöveges mezőben érdeklődj a késedelem okáról.

[ Szerkesztve ]

(#56475) sanzi89


sanzi89
addikt

Nincs esetleg valamilyen bevált típusú telefontartó szélvédőre? Egy 5,5 és egy 4,7-es telefonhoz is passzolnia kellene. Elsősorban normális kellene és nem olcsó, így nem merek látatlanba rendelni.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#56476) regos válasza sanzi89 (#56475) üzenetére


regos
tag

üdv
ez elég jó és összepakolhatod amire neked szükséged van,darabokból.
Ebay-en is van.
[link]

tesztelték is itt:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#56477) sanzi89 válasza regos (#56476) üzenetére


sanzi89
addikt

Biztos félreérthető voltam, de ennél egy kicsit olcsóbb kellene. :B

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#56478) regos válasza sanzi89 (#56477) üzenetére


regos
tag

"Elsősorban normális kellene és nem olcsó,"

háááááát fogjuk rá,hogy félreértettelek :-)

[ Szerkesztve ]

(#56479) Szállító76


Szállító76
tag

Sziasztok. Van 1 hibás termékem amit kaptam az eladótól amit jeleztem neki és ez a válasz jött. Nagyjából értem mit ír de van a mondat végén egy szó amit nem értek "itok". Van esetleg ötlet? Valami rövidítés lenne?
Köszönöm.
"really sorry forit , it may be some mistakes and in order to cover your loss ,i can refund partial money to you is itok ?"

[ Szerkesztve ]

(#56480) Vertigo18 válasza Szállító76 (#56479) üzenetére


Vertigo18
addikt

"is it ok?"

Azt kérdezi, hogy rendben van-e ez így neked....

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#56481) Szállító76 válasza Vertigo18 (#56480) üzenetére


Szállító76
tag

Gondoltam. Most már leeset :D Köszi Tehát nem az egész összeget akarja visszatéríteni csak egy részét?

[ Szerkesztve ]

(#56482) delon


delon
tag

Hol tudom megnézni hogy én milyen értékeléseket adtam bizonyos termék után?

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#56483) regos válasza Szállító76 (#56481) üzenetére


regos
tag

"partial refund"
ez a részleges visszatérités.

(#56484) V/ válasza delon (#56482) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépsz
Account settings
Feedback

(#56485) delon válasza V/ (#56484) üzenetére


delon
tag

itt nem találom amit elvileg értékeltem árut de most itt sem látom
A terméknél hogy értékletem ikon az már nem szürke de nem látom mit irtam neki értékelést és hogy hányasra értékeltem.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#56486) delon


delon
tag

itt az én általam még nem értékelt termékek vannak
illetve az én értékeléseim
viszont mikor értékeltem egy piros üzenet jelent meg de nem tudom az mi lehetett

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#56487) Szállító76 válasza regos (#56483) üzenetére


Szállító76
tag

:B

(#56488) V/ válasza delon (#56485) üzenetére


V/
Topikgazda

Pedig ott van.
Recent Feedback alatt kattitns a (View all Feedback) linkre, majd az oszlopokban válaszd ki ami érdekel, alapértelmezett az összes. Amit te adtál az a Feedback left for others

[ Szerkesztve ]

(#56489) delon válasza V/ (#56488) üzenetére


delon
tag

megvan

köszi :C :C :R

Akkor azt az 5 csillagos értékelést sem látom sehol lehet arra kaptam valami piros üzenetet

[ Módosította: radi8tor ]

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#56491) RexpecT


RexpecT
addikt

Köszi a korábbi segítségeket, tegnap délután megkaptam a cuccot. :R

(#56492) C0d3r


C0d3r
addikt

Manapság mik a tapasztalatok a kézbesítési időkkel? Rendeltem egy terméket július 8-án, augusztus végére se érkezett meg, kértem refund-ot és újból rendeltem.
Ez utóbbit augusztus 26-án, csomag szintén sehol. Eladó az alábbi trackinget mutatta:

Destination Country-Hungary
2015-09-04 00:00 Hungary Arrive at Hungary Airport-(Yanwen's Track End)
Original Country-Yanwen[11515689205] To China Post Air Mail[YC808725651YW]
2015-08-31 00:00 BeiJing Handled by Airline,Flight No. LH721
2015-08-30 00:00 Beijing Internationg Mail Center Prepare to Dispatch
2015-08-29 00:00 BeiJing Arrived at Beijing Internationg Mail Center
2015-08-29 00:00 Beijing Internationg Mail Center Received
2015-08-27 20:00 ShenZhen Despatched from Yanwen ShenZhen Sorting Center
2015-08-27 18:00 ShenZhen Arrived at Yanwen ShenZhen Sorting Center

Kicsit durva, hogy Kínából hétvégéstől, mindenestől ideér 1 hét alatt, majd a nagy semmi. Utána lehet érdeklődni ezzel a tracking számmal a magyar postán, vagy jól látom hogy csak a reptérig szólt a tracking (free shipping volt)?
Kezdem azt hinni, hogy a postánál sumákolnak egyesek...
Na meg nincs pofám másodjára is refundot kérni... ~1.500-as tétel, nem ver földhöz, csak fura hogy a kijelzővédő fóliák meg párszázas vicek-vackok megérkeznek, ez meg második nekifutásra se akar.

(#56493) DJ. Ru$y válasza C0d3r (#56492) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Yanwen... Elég lett volna ennyit beírnod a keresőbe és máris kiderült volna, hogy fake "nyomkövetésről" van szó.

Nagyon nagy a szórás... Nekem is volt júliusi csomagom, amit szeptember elején kaptam meg. Valami nem volt kerek, és sok mindenki másnak is késtek, nem jöttek a júliusi rendelések.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#56494) C0d3r válasza DJ. Ru$y (#56493) üzenetére


C0d3r
addikt

Fene az élelmes fajtájukat, erre nem is gondoltam, köszi az infót. :)
Írtam neki, hogy várok még. Végül is nem sürgős, hónap végéig meglátom mi fog történni. Pláne ha ennyire problémás a szállítás mostanában.
Azért ha addig nem jön meg, a refund-ról szerintem nem mondok le, már csak a kamu trackinggel madárnak nézés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#56495) DJ. Ru$y válasza C0d3r (#56494) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem csináltak most egy rekordszállítást: 09.27-es feladás a bélyegen és 10.06 a kézhez vétel. Szóval néha képesek lassúzni, de átlagban 2-3 hét.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#56496) cbmfan


cbmfan
senior tag

visszatérve a múltkorira: ment három invoice, két üzenet, utolsóban, hogy unpaid case-t nyitom. 0 reakció, nyitottam, 5 perc múlva üzenet, hogy mégsem kéri, mert sztrájkolnak bankok Brazíliában. oké...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#56497) V/ válasza cbmfan (#56496) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor a görög bankok voltak bezárva, akkor görögöket kizártam a vásárlók közül, nyilván most már figyelni kell ezek szerint a többi ország banki helyzetét. :O

[ Szerkesztve ]

(#56498) internetezoo


internetezoo
senior tag

Van egy eladó aki már nem regisztrált felhasználó. A tőle rendelt termék viszont nem jött még meg.
Vissza lehet kérni az összeget?

(#56499) V/ válasza internetezoo (#56498) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, indítsd a meg nem érkezett case-t, majd az alap várakozási idő után -pár nap, és írják a dátumot-, vidd tovább escalate-re.

[ Szerkesztve ]

(#56500) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Sziasztok!

Úgy jártam, hogy megrendeltem egy terméket, azonban másnapra a termék törölve lett, kaptam is figyelmeztető levelet az eBaytől, azonban nem tudom eBayen belül visszamondani a rendelést, mert ugye nincs ilyen termék (mivel törölték).

Az eBay helpje is mindig azt írta h nincs ilyen termék, és csak körbe-körbe vezetett, nem találtam olyan menüpontot, hogy írni tudtam volna a supportnak. :W

Mi tévő legyek jelen esetben? Eléggé úgy tűnik, hogy eBayen keresztül nem triviális. Kérjek PayPal visszatérítést? Vagy eBayen is el lehet intézni, csak én vagyok alulinformált?

Köszi a segítséget! :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.