Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56701) V/ válasza pimmi (#56698) üzenetére


V/
Topikgazda

Sehol. A com adja fel a forintot, a többi nemzeti oldal az övékét, német, francia €, angol font.

(#56702) V/ válasza csokad (#56697) üzenetére


V/
Topikgazda

Pár napon belül reagált az ebay (az eladó nem) hogy az eladó visszafizette
Mivel ha case-t indítasz a mail az eBay-től jön nem az eladótól, de reagált az eladó, mint ahogy írod visszafizette a pénzt, az hogy nem írt, hogy bocsi a szállító átvágott, mert nem juttatta el hozzád a csomagot, mennyivel növeli a komfort érzetedet? Küldte a pénzt ami neki veszteség.
Ahogy (#56699) atees írta a bankod könyvelését is meg kell várni, 4-5 nap.

(#56703) V/ válasza KubanitoS (#56700) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal kérte, benne van egyébként mind az eBay, mind a Paypal általad elfogadott szabályai közt, hogy ellenőrizhetik a fiókodat ilyen módon. Téged is védenek ezzel, kár hogy így reagáltál.
Nem ütközik ez valami Ebay szabályba? Igen, ütközik az hogy elutasítottad.

[ Szerkesztve ]

(#56704) KubanitoS válasza V/ (#56703) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nem a Paypal kérte, hanem az eladó. Gondolom te minden jöttmentnek interneten keresztül küldözgetnéd a személyidet, főleg Kínába, ugye?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#56705) V/ válasza KubanitoS (#56704) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, félreértettem, de amit írtam az igaz. Az eBay és a Paypal szokott ellenőrizni, de azután jelenik meg ez a kérés, ha belépünk, direkt e-mail nincs tőlük ilyen kéréssel.
És valóban, neten senkinek nem adom meg így az adatokat.
Okulásul nem osztanád meg ezt az eladót?

[ Szerkesztve ]

(#56706) Ciccuka válasza havri1 (#56688) üzenetére


Ciccuka
veterán

De akkor miért írták többen ennek pont az ellenkezőjét korábban itt a topikokban?
Ez nem jó, mert semmi értelme nincs, csak hátrányt jelent. Hogy lehet visszacsinálni ha a seller nem válaszol vagy nem érdekli? Ha nem akarom, akkor ne vonja már össze, külön problémát okozva .

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#56707) V/ válasza Ciccuka (#56706) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom mire utalsz, de a fizetés összevonása nem jár a reklamációk -case-k- összevonásával, ahogy Havri1 is irta

[ Szerkesztve ]

(#56708) Ciccuka válasza V/ (#56707) üzenetére


Ciccuka
veterán

Egyenként szeretném fizetni, ahogy eredetileg is volt. Mit tudok tenni?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#56709) V/ válasza Ciccuka (#56708) üzenetére


V/
Topikgazda

A fizetés vagy az esetleges reklamáció a gondod? Az hogy 1 tranzakcióval fizeted a külön-külön lévő terméket, nem befolyásolja a reklamációs lehetőségedet.
Egy összegben vonja le, nem lesz 10 tranzakciód, ha 10 dologról van szó.
Valójában nem tudod külön-külön fizetni a jelenlegi esetben. De a problémát nem értem.
Legközelebb egyesével, egymás után vedd meg és fizesd ki ha ugyanattól vásárolsz és akkor nem tudja egy fizetési tételbe összevonni a rendszer.
Amit írsz olyan, hogy vásárolsz a kedvenc élelmiszer áruházadban tejet, kenyeret, cukrot, lisztet, felvágottat, húst, halat és a 7 tételt külön fizeted, külön blokkra, ha kártyával fizetsz, akkor -banktól függően- az utolsó 2-t már nem tudod kifizetni a napi 5 vásárlási limit miatt. Nem biztos hogy díjaznák a sorban állók és a pénztáros.

[ Szerkesztve ]

(#56710) DJ. Ru$y válasza Ciccuka (#56708) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Elárulom, hogy te ezzel csak jobban jársz. Bankkártyás vásárlás után a bankok általában felszámolnak x forint költséget, akármennyit is fizetsz. Ha 200 Ft-ot, ha 20 000 Ft-ot, akkor is ugyanannyit, nem jobb neked, ha ezt csak egyszer vonja a bankod? 10x akarod inkább... Ahogy érzed. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#56711) Cool Face


Cool Face
aktív tag

Sziasztok!

Withdraw menüpont alatt szeretnék US dollárt utalni a bankszámlámra. Látom hogy a PayPal átváltja forintba az összeget. Megoldható, hogy USD-be utaljak és majd a bankom váltja át középárfolyamon?

Előre is köszönöm.

(#56712) V/ válasza Cool Face (#56711) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, forint alapú a Paypal fiókod és a bankszámlád is.
Nem tudom melyik a bankod, de a vételi árfolyamon váltaná át, nem közepeznek, nem biztos, hogy több mint a Paypal, vagy elenyésző a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#56715) Cool Face válasza V/ (#56712) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Értem, köszönöm a segítséget.

(#56716) Neul


Neul
csendes tag

Sziasztok,
Nem vagyok biztos benne hogy jó helyre írok, de mivel ebayes cuccal kapcsolatos és más ötletem nem volt, itt kérdezem meg.. Rendeltem ebay-ről egy elektromos kütyüt, viszont utólag vettem észre hogy USA-beli hálózati csatlakozós.
Gondolom lehet venni hozzá átalakítót, de nem tudom, azokból mindegyik jó lehet? pl egy ilyet találtam.
A terméknél ez van az áramellátásról:
Input rated power for adapter: 100/250V 2A
output rated power of decive: DC 12V 2A 24W

(#56717) V/ válasza Neul (#56716) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont ilyen célra én is ilyeneket használok. Nincs vele gond.

(#56718) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy barátnőm rendelt két különböző időpontban két terméket, de másnapra mindkettőt törölte az Ebay és az egyiknél még az eladót is kidobták. Na most az a baj, hogy ugye fizetve lett mindkettő, viszont az Ebay úgy csinál ha törölni akarom a rendelést, mint ha meg sem vettem volna. Az eladóval nem tudom felvenni a kapcsolatot értelem szerűen. A második rendelés eladójáról pedig egy olyan emailt küldött az Ebay, hogy feltörhették az account-ját. PayPal oldalán nem lehet törölni a fizetést, nincs olyan opció (claimed payment vagy mi fene).
Még írni sem tudok az ebay-nek, mert ha rányomok, hogy melyik rendelésről lenne szó, azt írja, hogy meg sem vettem, pedig a saját oldalon belül ott van, hogy fizetve, és hogy törölték mindkét terméket.

Szegény barátnőm első ebay-es tapasztalata, és már is csalók áldozata lett.
Mit tudunk kezdeni? Írtam a magyar ebay ügyfélszoli email-re ami az összefoglalóban van, és írtam a paypal-nak is. Ebay-nek nem tudtam... :U

Van esély, hogy viszont látjuk a pénzünket?

(#56719) V/ válasza eddie17 (#56718) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal tranzakció történetben látszanak és a Details-ra kattintva mi olvasható?
Ha igen akkor a Paypal nem engedélyezett tranzakciót kellene megpróbálni.

(#56720) Dluinet válasza eddie17 (#56718) üzenetére


Dluinet
nagyúr

dispute, kb néhány órán (max napon) belül jön a refund

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56721) qnadam válasza havri1 (#56690) üzenetére


qnadam
veterán

közben megfejtődött.

első körben némi kutakodás után felhívtam három itthoni futárcéget, hátha, de nem nyert, egyiknél se tudtak a csomagomról. aztán egy regisztráció után a myhermes chates supportja nagy nehezen megmondta, hogy egy angol címre ment a csomag. arról némi keresgélés után kiderült, hogy a global shipping programhoz tartozik.
szóval az eladó feladta a megfelelő ebayes címre a holmit, aztán boldogan megadta azt a tn-t, ami nekem semmi infót nem hordoz...
azóta továbbindult onnan is, most már a my ebayen belül tudom követni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56722) havri1 válasza DJ. Ru$y (#56710) üzenetére


havri1
félisten

Melyik bank von le kezelési költséget a kártyatulajdonostól kártyás vásárláskor?
Eddig úgy tudtam, és a terminál tulajdonos terhe minden esetben.

(#56721) qnadam: Akkor minden jó, ha a vége jó.. :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#56723) Ciccuka válasza DJ. Ru$y (#56710) üzenetére


Ciccuka
veterán

Tévedsz. Mi van akkor ha a másik terméket másik címre szerettem volna, akkor miért is járok jobban :W

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#56724) havri1 válasza Ciccuka (#56723) üzenetére


havri1
félisten

Akkor azt külön rendeled meg.
Túl van ez bonyolítva részedről nem?

havri

(#56725) DJ. Ru$y válasza havri1 (#56722) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az enyém. :) Nem részletezem hol vagyok, de adok róla egy képet. (Minden hónapban van, vásárlások számától függő mértékben, nem ez nem új bankkártya díj, ugyanis jövő év közepéig jó a kártyám.)

#56724
Kár vele fáradni, én segíteni próbáltam, ő meg kapásból ugrik.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#56726) Josi válasza DJ. Ru$y (#56725) üzenetére


Josi
aktív tag

Akkor válts bankot.
Kártyás vásárlás a vásárlónak díjmentes.
Az eladótól szednek be érte plusz pénzeket.
Ezért nincs nálunk a boltban kártyaterminál. :)

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#56727) lalakov


lalakov
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a küldeményeket ki szállítja házhoz? Posta vagy futár cég?
Látom 45 euró a vámhatár, áfát mindenképpen fizetni kell (EU-n kívülről jönne)?

Köszönöm,
lalakov

(#56728) KamuMazsola válasza lalakov (#56727) üzenetére


KamuMazsola
őstag

22€ és áfa, ami 27%. Nem nagyon számít hogy magánszemély-e az illető. A kiszállítás chinapost és a társai esetében a magyar posta végzi. Ha DHL express, Fedex, DPD, akkor pedig ők. A német posta nem összetévesztendő a DHL express-szel.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#56729) headhunter


headhunter
addikt

Paypal vagy-és bankkártyás (Webkártya) vásárlás?

Több webshopban lehet kártyával is vásárolni, gearbest topikban többen "panaszkodtak" a paypalra az utóbbi időben...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#56730) tahepa válasza headhunter (#56729) üzenetére


tahepa
senior tag

A gearbest-re panaszkodtak nem a Paypal-ra.
Nem mindegy...

(#56731) lalakov válasza KamuMazsola (#56728) üzenetére


lalakov
senior tag

Köszönöm. :)
USPS, akkor ez is posta. Van velük tapasztalatotok?

[ Szerkesztve ]

(#56732) radi8tor válasza lalakov (#56731) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Magyar Postával? :)
Nem kell ennyire túlaggódni a dolgot.

Vagy ha nagyon félted a csomagot, akkor futárcéggel kell hozatni. Bár egyes jelek szerint ők sem bánnak ám kesztyűs kézzel a csomagokkal.

⭐ Stella

(#56733) Aucor


Aucor
senior tag

Sziasztok!

Okt 9-én rendeltem egy telefont USA-ból, GSP-vel. Tegnapi nap ez jelent meg a trackingben:
In Transit with Destination Carrier
Oct-22-15, 18:30 PM, London TW6 1AP

Customs Cleared
Oct-22-15, 10:00 AM, London TW6 1AP

Lehet hülyeséget kérdezek, de ez innen még mennyi idő lehet? És futár, vagy a posta hozza majd?

És fölötte írja, hogy: This shipment has been transferred to ARVATO for delivery to the final destination. # AWSPBE151017953481

Ezt hogyan tudnám követni? Az Arvato oldala mindenképpen logint kér, regisztrálni meg nem tudok sehol.

(#56734) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Sziasztok!

Nem tudok eladni ebayen ezt a hibát írja ki:

Enter only the numeric portion of the PostalCode.
Your item's location was not filled in. The location field helps buyers determine the shipping cost(s) for the item, and should always be included.

Beírtam hogy: HU5700 és nem csinál semmit valami ötlet?

The easy day was yesterday!

(#56735) Dluinet válasza tomrRRR (#56734) üzenetére


Dluinet
nagyúr

only the numeric
tehát betű ne legyen benne: 5700

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56736) tomrRRR válasza Dluinet (#56735) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Sajnos azzal sem jó próbáltam.

The easy day was yesterday!

(#56737) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Kép a hibáról:
kep

The easy day was yesterday!

(#56738) radi8tor válasza tomrRRR (#56737) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet csak USA címet fogad el személyes átvétellel.

⭐ Stella

(#56739) lalakov válasza radi8tor (#56732) üzenetére


lalakov
senior tag

:R

(#56740) somnia válasza tomrRRR (#56737) üzenetére


somnia
őstag

Próbáld meg a co.uk.-n!

(#56741) tomrRRR válasza somnia (#56740) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Köszi már megoldottam, ebayen lehet olyat csinálni hogy kiemelem a hirdetést ? vagy előre hozom, mert most töltöttem fel s kutya nem nézi :)

The easy day was yesterday!

(#56742) nightzone


nightzone
aktív tag

Üdv! Használt már valakiilyen riasztót? Az megvan hogy fotóelektromosan működik, de konkrétan hogyan riaszthat? (Némán, csak pl egy leddel jelez? A leírásban nem látok sehol dB-re vonatkozó adatot.. és ha egy légy száll a sugárba akkor az megsül?) :D Ablakhoz kéne valami.. :R

(#56743) Aucor válasza nightzone (#56742) üzenetére


Aucor
senior tag

Szia!

Ez úgy jelez, hogy a 4 érintkezős (1. képen: receiver) a jobb szélső két érintkezőjét ahogy látom, rövidre zárja, vagy bontja. Erre ha rávezeted a szirénád pozitív tápját, miközben a cucc NO módban van, akkor már kapcsolja is azt, plusz némán villog egy led rajta.
Van egy jumper is rajta, NO vagy NC módot kapcsolja. NO= normally open= alapesetben szakadás van a két érintkezőn, NC= normally closed= alapesetben rövidzár van a két érintkezőn.

(#56744) nightzone válasza Aucor (#56743) üzenetére


nightzone
aktív tag

Szia! Nagyon köszi! Így már összeáll a kép. Tehát ehhez kellene még egy plusz sziréna egység is, ok.
Lehet jobban járok akkoregy ehhez hasonló egyszerű mágneses megoldással, amiben már benne van a sziréna is, és ott a napfény sem kavarhat be.

(#56745) V/ válasza Aucor (#56733) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd itt: http://www.trackitonline.ru/?service=track

(#56746) eddie17 válasza V/ (#56719) üzenetére


eddie17
addikt

Köszönöm neked is és Dluinet-nek is.
Csak dispute volt mint lehetőség szóval nyitottam mindkettőnek egy ügyet. Remélhetőleg így megoldódik.
Mondjuk ha nem írjátok akkor ezt a lehetőséget észre sem veszem. Több mint 5 ezer forint, kezdésnek nincs kedvünk lenyelni. :)

(#56747) pimmi


pimmi
senior tag

ebayen van aukciófigyelő, ha igen hol? köszi

(#56748) somnia válasza pimmi (#56747) üzenetére


somnia
őstag

A seller information felett--"Add the watch list"

(#56749) mackosajt


mackosajt
addikt

Kéne kis help.

Kineztem ebay-en egy kütyüt.

Kivalasztottam az aukció oldalán a nekem megfelelőt, de valami hiba csúszott a rendszerbe.

A vásárláskor 17 ausztrál dollárnak írta, de nem engedett tovább a paypalra kifizetni.
A mobilos app továbbra is 17-nek mutatja, de a webes felületen meg a kiirt forintot atvaltva (nem tudom, miért forintban mutatja most) meg 24 ausztrál dollár.
Bebugolt a rendszer?

Mert webrol sem tudom kifizetni, meg a 24-es áron sem. Arról nem beszélve, hogy 17-ert kéne, 24-ert nem.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#56750) somnia válasza mackosajt (#56749) üzenetére


somnia
őstag

Esetleg egy link?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.