Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) Bash válasza 1010 (#4600) üzenetére


Bash
őstag

Nem kötelező, de nyugodtan rákérdezhetsz.

http://bashtravel.com/

(#4602) 1010 válasza Bash (#4601) üzenetére


1010
őstag

megkérdeztem, elvileg feladta

(#4603) KMan


KMan
őstag

Udv!

Elnezest hogy csak ugy beleroffentek a kozepebe, de talaltam egy alkatreszt a kocsihoz az angol ebay-en, soha eletemben nem rendeltem meg sehonnan valaki le tudna irni nagy vonalakban mit kellene csinalnom?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#4604) 1010 válasza KMan (#4603) üzenetére


1010
őstag

regelsz az oldara.
ráböksz amit szertnél.kifizeted,kártyával,előre(máshogy nem lehet)
és várod, hogy postán megérkezzen

(#4605) L.T. válasza KMan (#4603) üzenetére


L.T.
aktív tag

(#4606) 1010


1010
őstag

ennek a cégnek a termékei fent vannak valamiek ebayen?
[link]

(#4607) koxx válasza 1010 (#4606) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

ebay.com-on beírod a keresőbe és voila hotlix

(#4608) 1010


1010
őstag

valki estleg tudja mennyi ups ground csomag díja ha fél kílót sem éri el a küldemény?

(#4609) Bash válasza 1010 (#4608) üzenetére


Bash
őstag

Itt a kalkulátor, ugyanis nem csak a súlytól függ a szállítási költség, nem mindegy, hogy mikor, honnan, hová és milyen értékben kell szállítani. Sőt, az sem mindegy, hogy ki és hogyan adja fel a csomagot, hogyan fizet... de ebbe már tényleg nem akarok belemenni.

[ Szerkesztve ]

http://bashtravel.com/

(#4610) 1010 válasza Bash (#4609) üzenetére


1010
őstag

na pont ezt akrtam elkerülni láttam ezt a kalkulátort de nem nagyon tudok semmit
a címet igen és ennyi :(((
na mindegy

(#4611) boygabi_


boygabi_
aktív tag

Sziasztok. Lassan lehet Ebay-ezni fogok. Kérdezném azt hogy ha British-ből rendelek dolgokat akkor milyen csomagküldő szolgáltatással célszerű kérni az árut. Ezalatt azt értem,hogy kb. 2 kilós csomagok lennének videójáték lemezek cartidge-ok.És melyik az a szolgáltatás ami biztosítva van.A csomagok értéke tizen-huszon fontok lennének.
Egyébként azt lehet látni egy aukciónál,hogy az eladó hogyan milyen szolgáltatással postázná?

(#4612) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!
Srácok sürgős lenne a probléma!
Haveromnak szétment a motorja és amerikában találtunk egy oldalt ahol harmad áron van minden.
Szeretnénk rendelni.
A kérdés az lenne hogy szerintetek az nagy országunk amikor belép a csomag rátesz valamicske pénzt vagy nem foglalkoznak már vele.
Esetleg csomagküldéssel van e valakinek tapasztalata?
Kivel érdemes hazahozatni?vagy ha egyből az oldalról rendelem kb mennyi idő mire hazaér?
Előre is köszönöm!
Üdv.ocee

Mr.Brightside

(#4613) 1010 válasza Pocee (#4612) üzenetére


1010
őstag

amerikából jön akkor a vámra beérkezik akármeik cég szállítja.
és mivel egy motor,gondolom auto motor eleve nem kis csomag.

én javaslom a dhl-t vagy ups-t
és beszélj elötte az eladóval részletek miatt

(#4614) 1010


1010
őstag

egyszer linklet valaki egy programot amivel hatékonyabban lehet kerseni
mi volt annak a proginak a neve?

(#4615) Pocee válasza 1010 (#4613) üzenetére


Pocee
senior tag

Először is kösz hogy írtál,másodszor igazából krosszmotor alkatrészekről lenne szó max 4 kg súlyig.Miért írtad hogy dhl vagy ups?Ezek talán nem mennek vámoltatni?? :)

Mr.Brightside

(#4616) cocka válasza Pocee (#4615) üzenetére


cocka
veterán

Nem tudom szállít-e Amerikából, de én úgy hallottam (no meg láttam is), hogy a DPD olcsón szállít.

(#4617) 1010 válasza Pocee (#4615) üzenetére


1010
őstag

a fedex is amerikai és az megy vámra
bár sztem ugyis megéri

(#4618) koxx válasza Pocee (#4615) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

értéke kb mennyi lenne ill mekkora lehet a mérete a csomagnak?

(#4619) Pocee válasza koxx (#4618) üzenetére


Pocee
senior tag

Az érték az kb 100.000 forint,a méret az pedig egy 30x30x30 kockába simán belefér minden.Szerintetek ez mennyit fog kóstálni ha hazaér csomagköltséggel vámmal mindennel együtt???És tippeljetek plz hogy kb mennyi idő alatt ér haza?

Mr.Brightside

(#4620) 1010 válasza Pocee (#4619) üzenetére


1010
őstag

8%vám és 20%áfa a felvámolt árra.
ha hajlandó vagy rászánni kb 5-6ezer forintot akkor akár 3! nap mulva már kézbe is veheted a csomagot
persze ez csak akkor ha dhl el vagy ups el adatod fel és érdemes biztositani
ami egy ien tételnél sztem nem felesleges

durván saccolva 130ezer lesz a végösszege ennek a mókának :U

[ Szerkesztve ]

(#4621) Shodan


Shodan
addikt

gyerekek kurva nagy hülyeséget csináltam, reggeltem egy kamu címmel, mert még soha nem vásároltam és véletlenül pont azt a lámpát vettem meg ami havernak kell, nem lehet ezt valahogy visszamondani? :F :O

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#4622) Shodan válasza Shodan (#4621) üzenetére


Shodan
addikt

Ha nem történik meg a kifizetés mennyi idő még törlik a rendelést? Én gondoltam ha paypalal nem fizetek, akkor ugy se lesz érvényes a vétel.Erre ki van írva hogy én vettem meg.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#4623) koxx válasza Pocee (#4619) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

6-10 nap szállítási idő, ~8-10 ezer HUF pk. végösszeg ~108.000x1,25

(#4624) koxx válasza Shodan (#4621) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

minek regeltél kamu címmel :F meg mi az, hogy véletlenül megvettél vmit?

(#4625) 1010 válasza Shodan (#4621) üzenetére


1010
őstag

elég érdekes az ebay en "véletlenül" megvenni valamit
sorra fogod kapni a figyelmezetéseket aztán kitiltanak és ha szerncsédvan nem is tucc még regelni se többet

(#4626) cocka válasza 1010 (#4625) üzenetére


cocka
veterán

Ja ezt én se értem, mert ugye még ha véletlenül kattintok is a Buy it now gombon még utána is ott figyel, hogy:

By clicking on the button below, you commit to buy this item from the seller.

Magyarul a Commit to buy gomb megnyomásával kötelezettséget vállalsz az áru megvételére. Ezt hogy lehet véletlenül megnyomni? Ja gondolom úgy, hogy

1. nem tudsz angolul
2. nem olvasod el, hogy mire kattintasz
3. balfasz vagy. :C

(#4627) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Hongkongból mennyi idő alatt érkezik meg egy kisebb csomag? Elvileg múlthét kedden adta fel az eladó.

(#4628) cocka válasza Hujikolp (#4627) üzenetére


cocka
veterán

Nekem egy ilyen kisebb csomagom régebben 9 nap alatt ért ide a fizetéstől számítva.

Most viszont 25-én fizettem, 28-án adta fel (szintén Hong Kongból) és még azóta is várom. A vállalt határideje max. 14 munkanap ami kb. másfél nap híján 3 hét.

Ha 15-én se kapok semmit, akkor 18-án claim. ;]

(#4629) L.T. válasza Hujikolp (#4627) üzenetére


L.T.
aktív tag

Ahol vetted az árút ott kell ezt megnézni, hogy mennyit vállalt. Nekem volt, hogy 5 nap alatt itt volt, de volt már 30 nap is.

(#4630) 1010 válasza Hujikolp (#4627) üzenetére


1010
őstag

2-3 hét biztosan van

(#4631) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Hello,
Valaki tudja miben más a Priority Mail International és az Express Mail International?
Szemüveget vennék usa-bol -most először innen- 25kért,angliából 35-40 lenne :F

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#4632) Bash válasza N4r4ncs (#4631) üzenetére


Bash
őstag

Egyik gyorsabb és értelemszerűen drágább, mint a másik.

http://bashtravel.com/

(#4633) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Köszönöm, akkor várok. Majdcsak megérkezik... Merre lehet ilyenkor? Hol állomásozik? Meg miért?

(#4634) Shodan válasza cocka (#4626) üzenetére


Shodan
addikt

Tudok angolul, nem vagyok se balfasz, se diszlexiás.
Egyik haverom akart venni egy első fényszóró szetett és megkért hogy segítsek, de mivel se ő se én nem vásároltam még ebayen és nem akart rányomni így a gombra, felajánlottam neki hogy csinálok egy acc-ot majd utánna elmondom mit hova nyomjon.
Csak a listából sikerült pont azt a lámpát kiválasztanom ami neki kellett volna, de most már mindegy megoldódott.
Arra pedig nem számítottam hogy paypalos tranzakció nem történik ,akkor is érvényes a foglalás. ennyi.de már bánom hogy beírtam.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#4635) L.T. válasza Shodan (#4634) üzenetére


L.T.
aktív tag

A balfasz egy kicsit erős volt az biztos, de nagyon figyelni kell a vásárláskor. Eleve kétszer kell megnyomni a Buy gombot, hogy elfogadja két egymás utáni oldalon. Tehát kétszer is Hiba volt.
A másika jogi része. Ugye itt is vonatkozik rád a magyar Ptk.
Az ebay egy USA bejegyezett nyilvános Rt. Feszólít, kizárhat (ki is fog), stb. Plusz ráadásul nem vagyok abban biztos, hogy nem e követél el valamit, ami ott büntendő. Az amerikai jogról, szokásokról Bash biztosan többet tud, de ott mások a játékszabályok az biztos.
Ne vedd ezt semmilyen fenyegetésnek, de az ebay-en vásárolni pontosan olyan mint a boltban. És ha nem akarsz fizetni akkor ott is morcosak lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#4636) 1010 válasza L.T. (#4635) üzenetére


1010
őstag

én most vettem valamit amit még nem tudok kifizetni
lehet holnap se

mikor kezdjek aggódni?

(#4637) cocka válasza 1010 (#4636) üzenetére


cocka
veterán

Amennyiben paypallal kell fizetni, kifizetem én neked. ;)

(#4638) Bash válasza 1010 (#4636) üzenetére


Bash
őstag

Attól függ, hogy az eladó mit határozott meg fizetési határidőnek, de bármi is ez a határidő a 8. napig nem tud semmit sem csinálni.

cocka!
Látom adakozó kedvedben vagy, épp most vettem egy kis egyszerű ékszert, de még nem volt érkezésem rendezni a számlát. Legyél szíves fizetsd ki helyettem, várok pár percet. $650, meg egy kis apró a szállítás, a részleteket privátban megkapod.

http://bashtravel.com/

(#4639) L.T. válasza 1010 (#4636) üzenetére


L.T.
aktív tag

Ugye tudod, hogy nem neked írtam a hsz-t. Lehet ezen poénkodni, de ez nem játék. Egy amerikai vízumigényléskor pld mindennek, de mindennek utánanéznek.

[ Szerkesztve ]

(#4640) 1010 válasza L.T. (#4639) üzenetére


1010
őstag

tudom :U

Bash: 8nap az elég korrekt,addig simán fizetek :o

(#4641) Scotch


Scotch
csendes tag

A következő dologban szeretném kérni a segítségetek:
Szeretnék eladni -most előszőr- az ebay-en egy órát.
Elkészítettem a termék leírását, kalkulált egy fizetendő összeget, majd ezután feldob egy német oldalt (német ebay-en regisztráltam)
Itt vagy fizetek kártyával, vagy ki kell tölteni egy adatlapot névvel címmel, számlavezető bank nevével bankszámla számmal, a külföldiek részére van egy kitétel IBAN és SWIFT kódot is meg kell adni.
A gondom az okozza, hogy a kártyás fizetésnél is ki kell tölteni egy adatlapot, de a végén felhívja a figyelmem, hogy nem szövetségi országot adtam meg az adatlapon, ezért nem enged tovább.
A bankszámlaszámos oldalon pedig egészen más karakterszámok vannak megadva mint ami nekem van (3*8 számjegy) Illetve a számlavezető bank nevének megadásánál felhívja a figyelmem, hogy csak a német számlásoknak szükséges.
Amennyiben ezeket nem tölltöm ki hiába írom be az arra kijelölt helyre az IBAN és SWIFT számot szintén nem enged tovább, mert kötelezően kitöltendő részeket hagytam üresen.
Gondolom, hogy én nem látom a fától az erdőt, de nem tudok rájönni. :F
Aki tud segítsen nekem.
Előre is köszönöm. :)

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#4642) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ha valamit csak ki kéne fizetni, de nem kell akkor azt hogy lehet lemondani? Sikeresen megnyertem valamit, de a fizetésnél láttam, hogy a postaköltség sokkal több, mint ami fel van tüntetve (mivel talán helyi postázás volt feltüntetve:F) így nem fizettem ki, mivel nem kell.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4643) cocka válasza Winner_hun (#4642) üzenetére


cocka
veterán

Hát ha jól olvastam fizetned kell érte.

[link]

Bár hiába veszed fel a kapcsolatot az eladóval, hacsak nincs vaj szíve, azzal kicsit necces érvelni, hogy ja bocs, nem vettem észre, hogy ha ide küldöd, akkor 3-szor annyi a pk.

Nem tudom mit tennék. Beszélnék az eladóval.

(#4644) Flashcash válasza Winner_hun (#4642) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Mielőtt licitálunk egy termékre olyan apróságokat nem árt megnézni, hogy az eladó hajlandó-e postázni oda ahol laksz, mennyi a postaköltség stb. stb.

Ahhoz, hogy az eladó meghirdethessen egy terméket jutalékot fizet az ebaynek. Azzal hogy te az adott terméket elvitted és nem akarod megvenni kárt okoztál az eladónak. Hiszen ezt a díjat fizetheti ki újra, ha megint ki akarja tenni az ebayre a cuccot.

Esetleg felajánlhatod neki, hogy kifizeted az adott termék meghirdetésének költségeit és adtok egymásnak egy-egy pozitívot.

Vagy nem fizeted ki leírod mi történt, de ettől ő még valószínűleg ad neked egy negatívot.

(#4645) cocka válasza Flashcash (#4644) üzenetére


cocka
veterán

Ez talán a békésebbik megoldás, de arra a bizonyos díjra igényt tarthat az eladó ebben az esetben.

Lásd itt: [link]

"We've agreed not to complete the transaction" (this must be done within 60 days of the end of your listing)."

Ez lehet egy járható hivatalos út.

Azonkívül ha újralistázza a cuccot, akkor a listázási díjat is visszakaphatja. Lásd emitt: [link]

Végezetül pedig ezt ajánlanám:

[link]

Így mindketten megnyugodhatnak: az eladó is és a vevő is. Persze nemes gesztus lenne a vevő részéről, ha ezeket a díjakat az eladónak megtéríti.

(#4646) Hujikolp válasza Hujikolp (#4627) üzenetére


Hujikolp
őstag

Nah, ma megérkezett a csomag :DD

(#4647) ZS0


ZS0
tag

Sziasztok!
Van itt valaki, aki domain nevekkel kereskedik az ebayon? Tapasztalatok?
Személyszerint Ebayon még nem próbáltam, de van egy bevált módszerem domain név kereskedésre. Ha érdekel itt a link : ********

[ Módosította: Racecam ]

(#4648) doc válasza ZS0 (#4647) üzenetére


doc
nagyúr

na ezt ne... :(

(#4649) Racecam válasza ZS0 (#4647) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Köszönjük, de nem érdekel.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#4650) 1010


1010
őstag

na újra itt a topik :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.