Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) #32577792 válasza tusi74 (#4450) üzenetére


#32577792
törölt tag

otp:0,1% min 2200, ha jól emlékszem
és ha netbankon keresztül utalsz, akkor mennyit számol a raffi? ezt mondod ingyenesnek?

ja, és az áfára vonatkozóan tudsz valamit?

[ Szerkesztve ]

(#4452) csemberlen válasza tusi74 (#4450) üzenetére


csemberlen
őstag

Nekem az otp 48.000 Ft-ot (dollárban) 4500 körüli költséggel utalt át.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4453) tusi74 válasza #32577792 (#4451) üzenetére


tusi74
őstag

Netbanmkon 5 EUR, azaz kb. 1250 Ft.

Egyszer kell a 2000 FT-ot kifizetned, hogy megrendeld a netbankot, aztán anynit utalsz németnek, amennyit akarsz. Havidíja 0 Ft. Alapszámla.

(#4454) Scotch válasza #32577792 (#4445) üzenetére


Scotch
csendes tag

Olvastam itt is több esetben és magam is tapasztaltam, hogy valamilyen oknál fogva nem hírdetik a PayPal fizetési lehetőséget, sőt fel sem tüntetik, de amikor megkérdeztem 10-ből 7 azt mondta természetesen lehet nála is így fizetni.

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#4455) tusi74 válasza Scotch (#4454) üzenetére


tusi74
őstag

Igen, de sajnos bejöhet, hogy az a 3-ba tartozik, aki nem és nem. Volt, hogy olyan jó árban adta utalással, hogy hiába volt Paypal-os, utalással+5EUR jóval olcsóbban jött ki. Akkor pedig hülye lennék nem utalni.

(#4456) #32577792 válasza tusi74 (#4455) üzenetére


#32577792
törölt tag

hát, ahogy most számolgatom, szinte teljesen mind1, hogy PP vagy IBAN utalás.amennyit nyerek az árfolyamon, azt elviszi a költség. de látok egy olyat, hogy az idegen banki költséget ki viseli. ezt gondolom illik előre tisztázni vagy amiért leütöm annyit utalok és kész?
otp-s vagy egyébként? vannak új számlacsomagok és most váltottam

(#4457) tusi74 válasza #32577792 (#4456) üzenetére


tusi74
őstag

Mint fentebb írtam, az idegen bankköltséget nem kell vállalnod, mert IBAN-os utalás esetén a fogadó bank nem számolhat fel költséget. Nekem eddig 5 német utalásom volt, soha nem vállaltam át, és mindig a teljes összeget megkapták, én eg fizettem 5 EUR utalási költséget.

Igen a másik bankom az OTP, én is most váltottam az 1300 Ft-os elektronikusról net számlacsomagra. Aztán van egy harmadik bankom, a CIB, ott is Online számlacsomagban vagyok. Úgyhogy én halmozom az élvezeteket.

(#4458) #32577792 válasza tusi74 (#4457) üzenetére


#32577792
törölt tag

na, így már majdnem minden tiszta
én is arra váltottam. jó, hogy nem szóltak, csak kaptam egy oktatási anyagot és látom, hogy új számlacsomagok vannak, gyorsan mentem átszerződni

(#4459) tusi74 válasza #32577792 (#4458) üzenetére


tusi74
őstag

Nekem is "elfelejtettek" szólni, hogy az 1300 Ft-os Elektronikus helyett ugyanaz a tudású csomag van 600-ért is, csak ebben nincs megtakarítási számla. Na bumm. Eddig sem használtam semmire.

(#4460) Rommel6600 válasza #32577792 (#4451) üzenetére


Rommel6600
őstag

Én az Er$te-nél vagyok, havi 120Ft számlavezetés, netbank, telebank stb. minden van, de semminek sem volt nyitási v. létrehozási díja. Külföldre utalás 1500Ft/alkalom. Szemeszter csomag, asszem ez a neve, diákigazolvány kell, de csak a nyitáshoz.

(#4461) dc


dc
tag

GLS től kapott már valaki csomagot ? Postára érkezik vagy házhoz szállítják ?

(#4462) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Ha valaki nem fizet és a dispute konzol lejárta után visszakapom a jutalékot és negatívot hagyok akkor azt tudja viszonozni? Régen ebben az esetben nem tudta de mintha változtattak volna rajta... tudjátok?

Aláírás

(#4463) Bash válasza kapcs-ford (#4462) üzenetére


Bash
őstag

Ha a dispute-n keresztül bármit is kommunikált veled, akkor igen, ha nem vett részt a dispute-ban, akkor is viszonozhatja azzal a különbséggel, hogy akkor nem jelenik meg.

http://bashtravel.com/

(#4464) kapcs-ford válasza Bash (#4463) üzenetére


kapcs-ford
őstag

okés, köszi!

Aláírás

(#4465) Woolfy válasza Bash (#4443) üzenetére


Woolfy
csendes tag

Minden o.k., az eladók türelmesen kivárták a pénzüket és mindenki meg is kapta.

Egyetlen kivétellel: A kedves eladó felháborodottan közölte, hogy ő márpedig nem küld sehová Anglián kívül, mert a leírás legalján ezt bizony kikötötte (bolhabetűkkel). A baj csak ott van, hogy a "Post to" után az áll: "Worldwide". Mivel én ezt néztem, licitáltam és meg is nyertem. Szerintetek ez tisztességes? És ha le is nyelem ezt a békát, nem tudom, hogy hogyan lehet törölni az egész tranzakciót...

[ Szerkesztve ]

(#4466) Woolfy válasza Bash (#4443) üzenetére


Woolfy
csendes tag

Oh igen, és van egy másik kedves eladó is aki közölte, hogy 15 font az egy kilós doboz idepostázása. Ennek ellenére akárhogy is nézem a Royal Air Mail táblázatait, a legdrágább kategória is 10 font alatt van...

[ Szerkesztve ]

(#4467) koxx válasza dc (#4461) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

természetesen házhoz viszi a futár, postának semmi köze hozzá, 2x kísérli meg a kézbesítést

(#4468) bbazsy


bbazsy
őstag

hali

usps priority mail NYból mennyi idő alatt ér ide(BP) vámmal(szarakodnak?), mindennel($20, <1kg, gift van ráírva, és egy átlagos mondjuk router doboz nagyságú). 6-10dayst olvastam, de jó lenne tudni, h ebbe benne marad-e ált, mert úgy kell terveznem Pesten tartózkodásom.
illetve ki hozza ide, postás, futár, kicsoda? és csönget, beadja a csomagot, v hagy cetlit, h menjek be érte?

köszi

[ Szerkesztve ]

..

(#4469) Bash válasza Woolfy (#4466) üzenetére


Bash
őstag

Én megmondanám neki, hogy ha a vevő rendben fizetett, akkor az eladónak kötelessége azt és annyiért elküldeni, ami és ahogy a leírásban meg van határozva. Végső esetben akár jelentheted is Seller Non-Performance miatt.

A másik dolog meg érdekes, nem tudom ilyen esetben melyik a mérvadó, de egyértelműen az eladó hibája. A helyedben inkább visszaküldetném a pénzem és nem foglalkoznék vele többet. Az eladó az elvesztett listing és final value fee-ja miatt meg talán legközelebb megtanul nem véteni ilyen hibát.

bbazsy!
A 6-10 nap hellyel-közel reális, persze lehet kicsit több is, főleg, ha a vámon megakad. Postásnak elvileg ki kellene vinnie, de ha pl. felétek kétkeréken közlekedik, akkor sokkal valószínűbb, hogy nem teljesíti a kötelességét és csak egy cetlit kapsz.

http://bashtravel.com/

(#4470) bbazsy válasza Bash (#4469) üzenetére


bbazsy
őstag

köszi, akkor reménykedünk a legjobban.
vizsgaidőszak után szeretnék haza menekülni, nem még erre várni:(

[ Szerkesztve ]

..

(#4471) kapcs-ford válasza bbazsy (#4468) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Majd kiderül ,várok én is egy kiscsomagot az usps-el.

Bullet International Dispatch, January 12, 2008, xxxx, LOS ANGELES
Bullet Electronic Shipping Info Received, January 09, 2008
Bullet Acceptance, January 09, 2008, xxx xxxx, CA xxx

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#4472) cocka válasza Woolfy (#4466) üzenetére


cocka
veterán

Lehet, hogy a csomagolóanyag drága. Mondjuk kétlem, hogy 1600 Ft lenne.

(#4473) Matthew


Matthew
senior tag

Meghirdettem egy terméket az angol ebay-en de nem tudtam kiválasztani azt, hogy hova tudom postázni, sehol sem látok olyen opciót, hol keressem? Most csak UK van egyedül de szeretném egész Európába küldeni.

(#4474) Bash válasza Matthew (#4473) üzenetére


Bash
őstag

[link]

http://bashtravel.com/

(#4475) Matthew válasza Bash (#4474) üzenetére


Matthew
senior tag

Szia!
Köszi de nem találom. :( Én az ebay főoldalán fent kattintottam rá a SELL gombra, utána kiválasztottam a kategóriát és kitöltöttem a formot, nem látok sehol sem ilyen show/hide opciót.
Ha már meghirdettem akkor nem tudom módosítani?

(#4476) Matthew válasza Bash (#4474) üzenetére


Matthew
senior tag

Sikerült, bár nem egészen úgy ahogy te írtad, itt külön-külön lehet opciókat választani, kategóriánál, leírásnál, árnál, szállításnál, stb.
Köszi!!! :R

(#4477) _Yvorl_ válasza Matthew (#4476) üzenetére


_Yvorl_
tag

ugyanez volt az e n gondom is azzal a kulonbseggel hogy en vegul nem talatam meg sehol vegul te hol talatad meg ?

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#4478) Matthew válasza _Yvorl_ (#4477) üzenetére


Matthew
senior tag

Amikor töltöd ki a sell formot, a 'Give buyers P&P details' felirat mellett ott van az 'Add or remove options' felirat, arra kattintasz, bepipálod az international-t és kész.
Itt egy kép: link

(#4479) 1010


1010
őstag

angliából mennyi idő allat ér ide egy csomag? ha normál psotával adják fel?

(#4480) Woolfy válasza Bash (#4469) üzenetére


Woolfy
csendes tag

Első esetben az eladó belátta, hogy tényleg nem korrekt dolog ellentmondásos információkat feltüntetni a termék adatlapján, úgyhogy utánanézett a postai áraknak és mai nappal el is küldte a csomagot.

A másik illetőnek írt levelemre is hamar jött a válasz, hogy nagyon sajnálja, de elnézte a postaköltséget! Mondhatom szép kis elnézés, 5.60 helyett 15 font! :D

Viszont ami továbbra is aggaszt, az az a három angliai csomag, amikről december 22-e óta semmi hír. Most nem tudom, hogy először írjak-e valamit az eladóknak, (És ha igen akkor mit???) vagy rögtön Dispute-tal indítsak?

[ Szerkesztve ]

(#4481) Bash válasza Woolfy (#4480) üzenetére


Bash
őstag

Nem vagy köteles kifizetni a különbséget, az eladónak viszont kötelessége elküldeni a csomagot, ahogy az le van írva, ha fizettél. Még ha elnézte akkor is.

Írjál az eladóknak, tudasd velük, hogy még nem kaptad meg és mi a teendő (burkoltan, hogy mit ajánlanak). :)

http://bashtravel.com/

(#4482) kapcs-ford válasza kapcs-ford (#4471) üzenetére


kapcs-ford
őstag

16-án itt is volt (tegnap), :D

Aláírás

(#4483) bbazsy válasza kapcs-ford (#4482) üzenetére


bbazsy
őstag

pont 1 hét? az szép..
remélem enyém is itt lesz kedden..

nekem ennyi van USPS track -nél:
The U.S. Postal Service was electronically notified by the shipper on January 14, 2008 to expect your package for mailing. This does not indicate receipt by the USPS or the actual mailing date. Delivery status information will be provided if / when available. Information, if available, is updated every evening. Please check again later.

ez most jelentheti azt, h már repül, v azt külön írják, ha már szállítás alatt van?
15. elvileg elküldte, Ő azt mondja..

..

(#4484) Bash válasza bbazsy (#4483) üzenetére


Bash
őstag

Ez konkrétan azt jelenti, hogy az eladó kinyomtatta a címkét, és a posta várja a csomagot. Ha First Class Mail International-el küldte, akkor valószínűleg ennél többet nem is fogsz látni.

http://bashtravel.com/

(#4485) bbazsy válasza Bash (#4484) üzenetére


bbazsy
őstag

usps priority mail(nem tudom az mit takar pontosabban).

szóval ne nézegessem a tracket, mert semmi egyebet nem fog írni, hanem egyszer csak ideér?

..

(#4486) Bash válasza bbazsy (#4485) üzenetére


Bash
őstag

Priority Mail International általában nyomon követhető, de csak maximum naponta egyszer esténként frissítik. Figyelgesd azért, és ha látod, hogy megérkezett Mo-ra, akkor ha budapesti vagy számíthatsz rá, hogy másnap megkapod, vidékiek természetesen 1-2-3 nap hátrányban. Átlagosan 1,5 hét szokott lenni.

http://bashtravel.com/

(#4487) bbazsy válasza Bash (#4486) üzenetére


bbazsy
őstag

oké, köszönöm szépen.

várom:):)

..

(#4488) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Ma megérkezett a December 18.-án feladott csomagom Arizonából. Remélem ez csak az ünnepi kavarodásnak köszönhető. :F

(#4489) Flashcash válasza bbazsy (#4483) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én ugyanennyit látok a neten a saját csomagomról amit Dec 18.-án adtak fel, pedig már át is vettem.

(#4490) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Sziasztok,
Eddig az EU területéről mertem vásárolni -főleg videojátékokat-. Mivel ázsiából,amerikából olcsobban tudnék kijönni próbálnék onnan is venni,viszont ahogy láttam anno a hsz-ekből,ilyen módon számítani kell különböző járulélokra,ez mennyire valós illetve jöhet számításba?

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#4491) 1010


1010
őstag

rájöttem ebayezni egy sport
kiválasztani a terméket licitálni rá izgulni érte, és várni izgalommal a megérkezést :D

ti hogy címeztek minden angolul van vagy csak az országnév?
ja és még hogy valaki tud abban segíteni hogy mien dhl csomag fajta van amit nyomon tudok követni és nem túl drága ha azzal kérem, iletve hogy meik a leggyorsabb dhl szállitás ha a pénz nem számít?

(#4492) Flashcash válasza 1010 (#4491) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Vezetéknév Keresztnév
XYZ utca 12.
Budapest 1234
HUNGARY

Szerintem minden DHL-t nyomon lehet követni, nekem egyszer szállítottak Párizsból Budapestre 15:00-kor adták fel a csomagot és másnap délben adták át nekem, de már nem emlékszem melyik fajta volt.

N4r4ancs: A topicban rengeteg helyen volt már róla szó, keress rá erre a szóra, hogy 'VÁM'.
Egyébkén igen kb.8000FT (nem tudom a pontos összeget most) fölött vámköteles az áru:
-de ez nem jelenti azt hogy 100%-ra megfogják a csomagot a vámosok
-a feladó is trükközhet az ár feltüntetésével (ázsiaiak gift jelzőket is előszeretettel alkalmaznak)
-a fenti sortól függetlenül még mindig megfoghatja a VÁM a csomagot
-ha megfogják a csomagot akkor az áru értékét növelik attól függően hogy mekkora az adott termékcsoportra a VÁM (lehet 0% is) majd hozzáadják az árhoz a postaköltséget és az egészre ráteszik az ÁFÁ-t.

(#4493) Flashcash válasza Flashcash (#4492) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

45€ most a limit: [link]

(#4494) dave93


dave93
őstag

Hi all!
Ebay-en szeretnék vásárolni a gond az hogy a cucc Amerikában van. A postaköltség elvileg 50 dolcsi. A kérdés az hogy vajon honnan tudom meg hogy az eladó beleegyezik-e abba hogy fel kéne adni Magyarországra? vatera.hu-n ismerős vagyok de itt nem! A másik hogy az 50dolcsis postán kívül nincs más költség? Köszi :R

(#4495) koxx válasza dave93 (#4494) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nézd meg a termékleírásban a postázási feltételeket ill. helyeket. USA, Kanada, Európa stb.
Ha vámolásra kerül amit rendeltél akkor rájön még kb 3-5% vám és 20% ÁFA a teljes összegre.

(#4496) dave93 válasza koxx (#4495) üzenetére


dave93
őstag

Az jó dolog mert akkor már meg se éri :( Igazából 8800GT után néztem, de így hogy van vám... És gondolom itt is van minimálár :U

(#4497) koxx válasza dave93 (#4496) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Be tudnád linkelni amit kinéztél?

A helyedben nem vennék kintről vga-t, de te tudod.

(#4498) dave93 válasza koxx (#4497) üzenetére


dave93
őstag

Miért ne vennél VGA-t? [link]

(#4499) koxx válasza dave93 (#4498) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Elsősorban a gari miatt, nem éri meg a rizikót. Megnéztem amit linkeltél. $202 a vga jelenleg. $202+50x175=44100+ha az áfát is kifizeted akkor már nem is annyira éri meg.
57.000 Ft-ért itt a Ph-n is tudsz venni vadiújat, itthoni garival.

(#4500) Bash válasza dave93 (#4498) üzenetére


Bash
őstag

Az $50 postaköltséget nem tudom honnan szedted, a leírásban két opció van: $12.97 Small Packets - International - Ground és $29.53 Small Packets - International - Air, feltételezem, hogy Magyarországra szeretnéd szállíttatni. :F

[ Szerkesztve ]

http://bashtravel.com/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.