Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

tapasztaltabb ebay-esnek érzem magam, most mégis csináltam egy apróbb baklövést amiben segítséget kérnék
haver vett itthon egy törött kijelzős SE W810i telefont, melyhez keresett ugye kijelzőt
nosza mondom megnézem neki mennyi itthon ill. ahhoz képest mennyivel olcsóbb ebay-en
hát nem kell mondanom, melyikre esett a választás...
licitáltam is egyből a termékre, majd megvártam míg lejár az aukció (meg is nyertem)
majd jött át haver azt nagybuzgón dicsekedtem neki mutatva a monitorra, milyen fasza ez az ebay, milyen jó áron jutott kijelzőhöz
erre meg ilyet szól "te! nekem w810i-hez kellett volna kijelző, nem w800i-hez!"
baaaaaaaaaah
rosszul emlékeztem és w800i-t írtam be a keresőbe ill. arra is licitáltam!
utánanézve természetesen nem jó ahhoz a típushoz is, így érthetően nem is kell neki
szerintetek ha az eladóval felvenném a kapcsolatot egy bocsánatkérő levél kíséretében semmissé tenné az aukciót ill. nem adna negatív értékelést?

(#4652) 1010 válasza JamesHolden (#4651) üzenetére


1010
őstag

biztos,hogy nem

(#4653) koxx válasza JamesHolden (#4651) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

jobban jársz ha megveszed majd itthon eladod pl vaterán, de próbálkozni lehet

(#4654) cocka válasza JamesHolden (#4651) üzenetére


cocka
veterán

Ajánlom figyelmedbe ezeket a hsz.-eket:

4643, 4644, 4645

(#4655) matt22


matt22
tag

látom jóval rutinosabbak is vannak nálam, ezért tanácsot szeretnék kérni:

PS3 játékot vásároltam PayPal-os fizetéssel, de fizetéskor azt írta ki a rendszer hogy az eladó nem tud pénzt fogadni. Ezt jeleztem neki, mire megküldte az elektronikus paypal invoice-t, amin keresztül kifizettem, a kártyámról levonásra került a pénz, de a kifizetés nem teljesült, mivel napokig azt jelezte az ebay rendszere hogy "payment pending", a paypal rendszere pedig hogy nincs olyan account. Eddig háromszor írtam neki hogy tegye rendbe a paypal accountját, mindháromszor rövid "értetlenkedő" választ adott, szerinte rendesen működik. Megírtam neki hogy a paypal rendszere szerint nem is létezik olyan azonosító (account) amit megadott. Mivel egy hét telt el a licit megnyerése óta, meguntam a dolgot, paypalnál töröltem (cancel) a fizetést. Két kérdésem lenne:
1. Hogyan kell jelenteni az ebaynek hogy az eladó nem teljesít? Szeretném szabályosan lezárni az ügyet, és "elállni" az üzlettől. Már ha megadna rendes paypal accountot akkor se szívesen fizetnék neki, mert gyaníthatóan a postázással is súlyos gondok lennének...
2 A paypal rendszerben visszavont kifizetésem kb. mikorra kerül vissza a számlámra?

ha valakinek van ötlete, előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#4656) cocka válasza matt22 (#4655) üzenetére


cocka
veterán

Kb. 3 munkanap múlva kerül vissza a számládra.

Szerintem elállni az üzlettől csak úgy lehet, hogy ha az eladó kezdeményez egy nem fizető vásárló jelentést az ebay felé. Aztán ott bejelöli, hogy mindketten elálltok az üzlettől.

(#4657) balesz^


balesz^
tag

Sziasztok!

Angol ebayen vásároltam egy korcsolyát, amit az eladó Royal mailen keresztül 16 Font körüli áron küld international small packet ként (Ezt előre fel is tüntette). Vásároltam egy másik korit egy másik eladótól (gondoltam ugyanannyi lesz a posta :) ) csak ez már dobozzal együtt meghaladja a 2 kg-ot (2.4) és international Standardnak minősülne és 31.55 Fontért tudná postázni. Egy olyan kérdésem lenne, hogy nemtudnátok-e ajánlani valamilyen csomagküldő szolgálatot ahol kicsit barátibb áron postáznak?

Előre is köszi!

balesz^

[ Szerkesztve ]

(#4658) koxx válasza balesz^ (#4657) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az eladó annyit számol fel postaköltségnek amennyit akar. Hong-kongi eladóknál bevált gyakorlat, hogy a terméket 1$-ért árulja, de a pk. 20$ ezáltal sokkal kevesebb jutalékot kell fizetni az ebay felé.

(#4659) balesz^ válasza koxx (#4658) üzenetére


balesz^
tag

Értem mit mondassz, de a Royal mail honlapján a kalkulátor nekem is annyit hozott ki mint neki.. :)

És az érdekelne, hogy létezik-e valami olcsóbb megoldás esetleg más cégnél.

(#4660) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Több, mint 1 hónapja vásároltam az Ebayen, amit azonnal fizettem PayPal-al. Az eladó kedves volt és szinte percek alatt reagált a mailjeimre, ráadásul a fizetés után rögtön már hagyott is pozitív visszajelzést számomra. Azonban a vásárolt cucc még mindig nem érkezett meg és az eladó se válaszol a mailemre. Szerintetek nyugodt szívvel írhatom a negatív visszajelzést ?
Még szerencse, hogy csak 1000 Ft értékű volt ...

[ Szerkesztve ]

(#4661) 1010 válasza balesz^ (#4659) üzenetére


1010
őstag

ha csoamgküldő szolgálattal hozatod akkor még drágább is lehet
persze több az esély hogy megérkezik

(#4662) kavicssli


kavicssli
addikt

Sziasztok! Valaki megtudná modnani hogy az ebayen mennyiből jön ki szállitással együtt egy SE t650 elő+hátlap esetleg még plusz gombsor? Nem nagyon vagyok benne a témában! Esetleg linket tudtok adni!
NAgyon megköszönném ha valaki segitene...

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#4663) doc válasza kavicssli (#4662) üzenetére


doc
nagyúr

(#4664) kavicssli válasza doc (#4663) üzenetére


kavicssli
addikt

igen azt tudom :B de most melyik árat kell nézni? ebben nem vagyok tiszta :B

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#4665) kavicssli válasza kavicssli (#4664) üzenetére


kavicssli
addikt

Mert mindenhol 3-4 fontot látok! az lehet hogy 2000-3000ft legyen egy elő+hátlap? és mennyi a pk?

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#4666) doc válasza kavicssli (#4665) üzenetére


doc
nagyúr

nagyon sok ár nincs amit nézni lehet...
mondjuk van egy aktuális licit, amit emelhetsz, meg lehet egy "buy it now" amennyiért azonnal megveheted, plusz a postaköltség, amit ha hungary-ra állítasz, látod hogy mennyi
ennél több árat nem hiszem hogy látnál :)
előlapokban nem vagyok otthon, mikor pár éve árultam őket, akkor 2-3000-ért adtuk

amúgy ilyen apróságot rendelni nem hiszem hogy megérné, a postaköltség minimum 1,5-2 font, annyival meg úgysem olcsóbb, hogy megérje ennyit szenvedni

[ Szerkesztve ]

(#4667) kavicssli válasza doc (#4666) üzenetére


kavicssli
addikt

az abaj hogy itt MO-n sehol nem találtam eddig olyan boltot se neten se a városba ahol!lehetne venni? :R
De ha valaki rendelne az ebay ről nekem ilyen cuccot azt kifizetném neki!Segitene valaki!természetesen előreutalnék anniy pénz amenniy a cucc kerül +1000ft a segitőkészségért...

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#4668) fullextra


fullextra
tag

Én most fogok a napokban telefont rendelni(Nokia 8910 dobozában)
mert már 2,5 éve porosodik a szekrényemben egy 8800 amin buktam majd 200.eFt-ot
most az eladósorba került.
viszont a Nokia 8910-et amit 4-5 évvel ezelőtt vettem nagyon nagyon szerettem tehát, nosztalgiából veszek egyet megint.
ez lesz az első e-bay-es vásárlásom, valaki üzletelt már: anderle-san -al?
egyébként 8.9EUR a DHL és 72EUR a telefon.
ha sikerül kavicsli akkor szólok és lehet ,hogy elvállalom a tiédet is.
és nem kérem az 1000Ft-ot sem ,mert nem olyan ember vagyok aki máson akar meggazdagodni, de egyenlőre nem ígérek senkinek semmit sem.
egy valamit tudok tenni: várni amig megérkezik a hőn áhított 8910-em:D

(#4669) kavicssli válasza fullextra (#4668) üzenetére


kavicssli
addikt

köszönöm a segitséget előre is de ugy néz ki hogy sajna nincs előlap csak védő tok vagy mi a szösz majd utánna nézek de akkor majd max körbenézek és ha kell valami szólok! De mégegyszer köszönöm a pozitiv hozzáállásod... :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#4670) cocka válasza kavicssli (#4669) üzenetére


cocka
veterán

Én a helyedben megkérdezném a márkaszervíztől, hogy úgy egyébként a telefonnak cserélhető-e az előlapja, mert az egy dolog, hogy van belőle kék, zöld meg mittomén, de ha csak úgy tehetsz szert pl. zöld színűre, hogy gyárilag olyat veszel, akkor kár a gőzért.

(#4671) kavicssli válasza cocka (#4670) üzenetére


kavicssli
addikt

Holnap akarok körbetelefonálni majd! De nem hiszem el hogy sehol nincs! Pofon egyzserü levenni az előlapot meg a hátlapot is! Mindegy!10.000et szánok rá de lehet jobb megoldás lesz ha kipoliroztatom az egészet...

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#4672) doc válasza kavicssli (#4671) üzenetére


doc
nagyúr

jessszu, 10-et egy előlapért :Y
nagyobb telefonos boltokban biztos van, vagy ha nincs, meghozatják

(#4673) fullextra válasza doc (#4672) üzenetére


fullextra
tag

Kavicssli!

szerintem nézz körbe a speedshop-ban is!

lehet ,hogy ott találsz.
üdv

(#4674) cocka válasza fullextra (#4673) üzenetére


cocka
veterán

Ott sincs. :) Már néztem.

De a gigatelnél van ezüstben: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4675) kavicssli válasza cocka (#4674) üzenetére


kavicssli
addikt

Igen ma találtam rá! De hátlapnak nyoma sincs még mostsem... :(
Na megtaláltam a SE hivatalos szervizében 15.000ft :DD elő+hátlap-gombsor minden cuccával ...megyek megvenni...

[ Szerkesztve ]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#4676) fullextra


fullextra
tag

szerintetek mit csináljak ha az eldó megadta a bankszámlaszámát meg a swift code-ját.
de már 2 napja nem jelentkezik.
én meg úgygondoltam akkor utalom a pénzt amikor válaszol.
szerintetek a DHL biztonságos?
mennyi lehet a jutalék egy németországi utaláskor?
köszönöm

(#4677) cocka válasza fullextra (#4676) üzenetére


cocka
veterán

Hát mivel hagyományos banki átutalással fizetsz nem kapsz semmiféle biztosítékot, ezért kell olyat keresni, aki elfogad paypalt is.

Attól függ, hogy melyik bankból indítod az átutalást és hogy egyáltalán forintszámláról-e vagy sem.

(#4678) fullextra válasza cocka (#4677) üzenetére


fullextra
tag

egyébként tiszta a csávó ,mert 2002 óta csak pozitivja van.
én nem értem ,hogy a PayPal-t ,hogyan kell használni,regisztrálni...
úgyhogy maradok a banki átutalásnál.
valaki nem tudja ,hogy mennyi lesz a jutalék, és a DHL megbíztható-e?
köszönöm

(#4679) koxx válasza fullextra (#4678) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

PayPal regisztráció talán segít

(#4680) doc válasza fullextra (#4678) üzenetére


doc
nagyúr

nem sokkal bonyolultabb mint az ebay, ráadásul a használata sokkal olcsóbb (a fizetés ingyen van) mint rakás pénzért utalgatni

(#4681) cocka válasza fullextra (#4678) üzenetére


cocka
veterán

Mint említettem csak akkor tudunk jutalékot írni, ha megírod, hogy melyik bankból utalod, ill. hogy devizaszámláról vagy forintszámláról. Ezeket tudni kéne. Meg az is kérdés, hogy vállalod-e az idegen bankköltséget vagy sem.

Szóval talán érdemes lenne átkapcsolnod magad write only módból read onlyba :D

A DHL-ről nem tudok nyilatkozni. Nem foglalkozom németekkel. :P

(#4682) fullextra válasza cocka (#4681) üzenetére


fullextra
tag

Cib-es Deviza számláról szeretnék utalni ;]

(#4683) cocka válasza fullextra (#4682) üzenetére


cocka
veterán

Hát nem semmi. Összegtől függ, de nyilván netbankban a legolcsóbb, ezért azt írom.

0.15%, de min. 10 USD és max. 350 USD. vagy ezeknek megfelelő egyéb deviza, amit gyanítom a deviza keresztárfolyamos táblázat szerint számolnak át.

Tehát ha pl. fontban nyitottad a számlát és 10 dollárt vonnának, akkor a font devizavételi keresztárfolyama a mérvadó, nehogy má' neked jó legyen, hiszen a bank tőled fontot vesz.

Hogy végül is mennyi lesz fontban a bank jutaléka azt úgy kapod meg, hogy 10 dollár / (a font aktuális devizavételi árfolyama) = banki jutalék fontban.

Írd meg hogy milyen devizában van a számlád és hogy mennyit küldenél, kiszámolom a jutalékot. :DDD

(#4684) fullextra válasza cocka (#4683) üzenetére


fullextra
tag

sziasztok!
köszönöm a segítséget.
annyit tudok ,hogy devizában van és van rajta most kb 85Euro
80EUR-t szeretnék utalni
köszönöm

(#4685) cocka válasza fullextra (#4684) üzenetére


cocka
veterán

Hát tény, hogy egyszerűbb lenne, ha dollár alapú lenne a számlád, de sebaj.

A fentiek szerint tehát 0.15% de minimum 6.809 euró és max. 238.322 euró.

A 80 euró 0.15%-a 0.12 euró, ami nem éri el a 6.8 és 238.32 közti összeget, ezért a minimumot számolják fel, ami 6.809 euró lesz.

Vagyis utalsz 80 eurót és levonnak 6.809 eurót.

Vagy, másféleképpen is lehet számolni: A 80 euró = 118.272 dollár aminek a 0.15%-a 0.177 ami nem éri el a 10 dollárt tehát a jutalék 10 dollár lesz. (azaz 6.8 euró)

Persze az árfolyamok időközben változhatnak. Vagyis az az 5 euró többlet nem lesz elég, keríts még hozzá valahonnan 3 eurót, hogy biztosan elég legyen a pénz. Még így is kb. 1838 Ft lesz ez az átutalás. Paypallal mindez 0 Ft lenne. A devizaeladási árfolyamkonverziós díjat leszámítva. Mondjuk ha devizaszámla tartozik a paypalon hozzáadott kártyádhoz, akkor ez a konverziós díj a kutyát nem érdekli, mivel nincs. Ez utóbbi esetben viszont tényleg 0 Ft az egész.

(#4686) fullextra válasza cocka (#4685) üzenetére


fullextra
tag

köszönöm!
akkor valaki segítsen ,hogy hogy regisztráljak PayPal-re ,mert az utolsó stádiumból nem enged át.
és PayPal-ről lehet bankszámlára utalni?
köszönöm

(#4687) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Üdv,
A 2$-os Shipping Insurance(biztosítás) lényegében mire szolgál? Szállítás közben történt esetleges sérülés után visszajár?

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#4688) Bash válasza N4r4ncs (#4687) üzenetére


Bash
őstag

Elvileg arra szolgálna, hogy esetleges sérülés, eltűnés esetén a feltűntetett értékhatárig fedezze az áru értékét. Gyakorlatilag vevőként felesleges pénzkidobásnak tartom, mivel az eladó kizárólagos felelőssége az árut a leírásban meghatározott állapotban a vevő rendelkezésére bocsátani.

http://bashtravel.com/

(#4689) balesz^


balesz^
tag

Sziasztok!

Hong Kongi eladótól rendeltem egy terméket. Vannak tapasztalataitok velük kapcsolatban, ha igen kb. mennyi idő alatt szokott megérkezni a csomagotok?

Előre is köszi!

balesz^

(#4690) cocka válasza balesz^ (#4689) üzenetére


cocka
veterán

Erről már volt szó itt többször is, nem is olyan régen.

A minimum az több, mint 1 hét, nekem a múltkor majd 3 hét elteltével jött meg a cuccom, de már olyat is írt vki, hogy 1 hónap.

(#4691) Scotch válasza balesz^ (#4689) üzenetére


Scotch
csendes tag

Tapasztalataim Hongkong-ból:
1. eset 7 naptári nap
2. eset 10 naptári nap
3. eset 20 naptári nap

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#4692) balesz^


balesz^
tag

Köszönöm a gyors válaszokat! :R

(#4693) Bartman


Bartman
csendes tag

Sziasztok!
Hétfőn vettem az Ebayen egy notebookot amit kedden fel is adtak Rosanky, Texasban USPS Express Mail® Internationallal. A www.usps.com weblapon a "Tracking" szerint csütörtök este érkezett meg Magyarországra a csomag. A kérdésem az, hogy szerintetek magyar Posta mikor szállítja ki? Újfehértón lakok Pesttől messze,szerintetek holnapra (szombat) elér a helyi postámra? Tudtommal hétvégén nálunk nem szállítanak ki csomagot,de ha már itt van a postán,akkor bemennék érte személyesen,mert picit sűrgős lenne... (ezért is kértem "Express"-el)
Remélem képes leszállítani a posta 1 nap alatt belföldön olyan csomagot, ami "Express"-el van feladva.
Szerintetek erre mennyi esély van ?

(#4694) trassher


trassher
addikt

Sziasztok

Még új vagyok eBay terén ezért szeretnék egy kis segítséget kérni. Ezt a terméket szeretném megvenni csak nem tudom pontosan hogy is megy. Ha jól olvastam először utalni kell a pént aztán küldik a cuccost. Gondolom nem kamu a dolog hisz a comment-ek alapján jó az eladó. PayPal account-ot hogyan lehet kreálni? Jól gondolom hogy kártyáról lehet rá pénzt tölteni?

Redmi Note 7

(#4695) fullextra


fullextra
tag

sziasztok!

tegnap elutaltam a 80EUR-t a Nokia 8910-re (dobozzal, minden nyavajával együtt), +10EUR-lett a jutalék
mi a tapasztalat a DHL-el, Németországból mennyi idő alatt érkezik meg?
köszönöm

(#4696) Adrián29 válasza trassher (#4694) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Szia!
Szerintem itt érdemes olvasgatnod:

[link]

[link]

Remélem kicsit tudtam segiteni.

(#4697) cocka válasza fullextra (#4695) üzenetére


cocka
veterán

Jaaa..

Na ettől tartottam. A cib akkor igen sajátosan értelmezi a devizaszámlás utalással kapcsolatos díjakat.

Lehet akkor úgy kellett volna értelmeznem, hogy ha dollár alapú a számla, akkor az van, amit fentebb írtam, ha meg euró alapú, akkor 10 USD helyett 10 EUR a minimum jutalék. Ami azért valljuk be nem fair.

(#4698) fullextra válasza cocka (#4697) üzenetére


fullextra
tag

hát ez abszolút ,de nem fair, ugyebár amíg nem tudom a PayPalt felélszteni akkor ennyit kell fizetnem, viszont az díjazandó a Cib-nél, hogy a sima számlámról átutaljak a devizaszámlámra a jutalék 0Ft.
na de számoljunk: volt összesen a devizaszámlámon 96EUR-80EUR(telefon+posta ktg.)=16EUR, de nem maradt rajta csak 6EUR, ezért gondolom ,hogy 10EUR lett a jutalék :((( .
na mindegy ;] legalább lesz egy normális 8910-em :K ,
más:akkor senki sem tud semmit sem a németországból---Mo.-ra való DHL-es küldésről?
szép estét

(#4699) Scotch válasza Bash (#4688) üzenetére


Scotch
csendes tag

Mégis számtalan aukcióban olvasható:

INSURANCE IS OPTIONAL, WE ARE NOT RESPONSIBLE FOR DAMAGED OR LOST ITEMS.

Ha a legrosszabb eset történik meg velünk, nem fizettünk biztosítást, és eltünik a csomag, akkor szerinted, hogy végződne történet?

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#4700) N4r4ncs válasza Bartman (#4693) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Az attól is függ hogy megvámolják-e vagy sem..Ha átesett szerencséd van,ha nem akkor az eddigiek szerint hetekig eltarthat a procedúra.
De eddig semmilyen racionális elmélet nem született a vámmal kapcsolatba hogy mi alapján enged át stb.

Mátyással együtt az igazság is meghalt

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.