Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) katzen válasza katzen (#25398) üzenetére


katzen
csendes tag

A fos mobilnet miatt úgy láttam hogy nem ment el, de 3x elküldte. Szerkeszteni tudom de törölni miért nem?

(#25402) kaliber válasza randras (#25391) üzenetére


kaliber
aktív tag

Hát nem tudom, pl. néztem [ezt] a wholesale oldalt pl: led izzókat min. 10db-ot kell venni, de inkább többet és nem olcsóbb mint az ebay. Engem nem érdekel, hogy sokáig ér ide az ebayről a cucc csak biztosan ideérjen!

Ja bocs most nézem ennek a weboldalnak csak van wholesale része, de nem az egész nagybani.

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#25403) randras válasza kaliber (#25402) üzenetére


randras
veterán

DHGate ezer éve felejtős, nincs már PayPal-os fizetés.

[ Szerkesztve ]

(#25404) kaliber válasza randras (#25403) üzenetére


kaliber
aktív tag

Van egy csomó, melyiken érdemes keresgélni?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#25405) zoli03 válasza Melack (#25357) üzenetére


zoli03
őstag

A helyedben itt is megkérdezném, nagy valószínűséggel tudnak segíteni.

(#25406) kaliber válasza Melack (#25357) üzenetére


kaliber
aktív tag

Nyilván kényelmesebb lenne itthon megvenni garival, de jóval drágább és nagyságrenddel kisebb a választék, szerintem senki sem ebayezne, ha ugyanannyiba kerülne mint itthon.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#25407) randras válasza kaliber (#25404) üzenetére


randras
veterán

Nem tudom, ilyenben nem vagy otthon. Buyincoins? Ott minden van! :DDD Lényegében eBay árakon, de ott nem csalnak! :N

(#25408) Gege94


Gege94
tag

Gyerekek várok egy követős csomagot Távol keleti Kínából, de november 24.e óta nem változik a track numberemhez csatolt csomag. Azt írja 4-szer is, hogy elküldték Kínából tehát: "célországba elküldve" De még nem érkezett meg a vámra. Még korai aggódni vagy kezdjem el a pénzem visszakunyerállását? :D

(#25410) Bodz válasza Gege94 (#25408) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha nem jött meg 1 év alatt, akkor már ne is nagyon számíts rá! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25411) Fecogame válasza Bodz (#25410) üzenetére


Fecogame
veterán

Ez nekem is feltűnt :DDD

Szerintem Nov. 4.-ére gondolt :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25412) Gege94 válasza Bodz (#25410) üzenetére


Gege94
tag

Ja igen októbert akartam írni :D Ez jó volt :D

Tehát október 24. én írta ki a posta.hu, hogy "célországba elküldve" :D

[ Szerkesztve ]

(#25413) Bodz válasza Gege94 (#25412) üzenetére


Bodz
nagyúr

A posta.hu minden Kínán belüli mozgásra ezt írja. Érdemes pl. itt is megnézni.

(#25414) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Két kérdés, az első, megrendeltem életem első Trackinges csomagját. Hol tudom követni?

A másik pedig, hogy két eladónak nem jött meg a terméke, nem nyitottam case-t, üzenetben megbeszéltük, hogy visszafizeti.
Ma visszakaptam a pénzt, és eBaynál a termék mellett ott van, hogy refund volt. Ezzel már tudnak korlátozni?
A pénz átment PP-re, ott írja, hogy le is lett vonva a PP-ről, és át lett rakva a kártyámra, de az OTP oldalán nem jelzi, ez mitől lehet?

(#25415) Bodz válasza W1 (#25414) üzenetére


Bodz
nagyúr

[link]

Pár nap alatt kapod meg pénzt.

(#25416) W1 válasza Bodz (#25415) üzenetére


W1
senior tag

A másik pedig, hogy két eladónak nem jött meg a terméke, nem nyitottam case-t, üzenetben megbeszéltük, hogy visszafizeti.
Ma visszakaptam a pénzt, és eBaynál a termék mellett ott van, hogy refund volt. Ezzel már tudnak korlátozni?

Erre esetleg?

(#25417) Drótszamár válasza Gege94 (#25412) üzenetére


Drótszamár
őstag

Az én egyik csomagom nyomkövetése így néz ki:

2012.09.24 11:18 Item accepted
2012.10.04 10:29 Item sent abroad
2012.10.04 17:18 Item sent abroad
2012.10.04 20:19 Item sent abroad
2012.10.05 20:19 Item sent abroad

De most már én is kezdek aggódni. Mi a picsát csinálnak ennyi ideig? Tevén hozzák a selyemúton?
Az is jó kérdés, hogy mit csinált az első 10 napban.

Eddig szinte az összes csomagom megjött max 1 hónapon belül, de ez kezd kicsit hosszúra nyúlni.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#25418) randras válasza W1 (#25416) üzenetére


randras
veterán

Ezt a korlátozást felejtsd el. Nem. Ez egy hülyeség! :N

(#25419) bul07 válasza W1 (#25416) üzenetére


bul07
nagyúr

Milyen ezzel
Ha a sok refund utáni korlátozásra gondolsz azt emailbe jeleznék feléd , tehát míg nem kapsz semmit nem vagy korlátozva

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#25420) W1 válasza bul07 (#25419) üzenetére


W1
senior tag

Én ezt értem, de nem nyitottam case-t, de a historyban ott van, hogy refund volt.
Akkor ez ugyan olyannak számít, mintha case-t nyitnék?

(#25421) bul07 válasza W1 (#25420) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha visszakeresnénk volt már akit úgy korlátoztak hogy egy nyitott visszatérítése volt a többit levelezés után intézte és mégis korlátozták, de szerintem ezekbe a dolgokba senki nem lát bele
Múlt hónap közepén én is azt hittem hogy korlátozni fognak engem is, két hét alatt 5 refundom volt de nem történt semmi , így most mertem rendelni megint pár dolgot , hátha megjönnek
Nálam elég siralmas az elmúlt másfél hónap 10rendelésből 2 jött meg

És egyre több olyan negatív van hogy nem jött meg és refund ahogy néztem

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#25422) zoli03 válasza Drótszamár (#25417) üzenetére


zoli03
őstag

"Az is jó kérdés, hogy mit csinált az első 10 napban."

Gondolom nem úgy működik, hogy feladják a csomagot, aztán felrakják a repülőre és már aznap fel is száll. Valószínűleg elkezdik belepakolni a megfelelő konténerbe, aztán ha az megtelt, akkor rakják fel repülőre. De ha megtelt a konténer, akkor se biztos, hogy aznap száll fel repülő, ami errefelé jön.

(#25423) randras válasza zoli03 (#25422) üzenetére


randras
veterán

Erről beszéltünk ma délután, hogy hogy is működik ez.

(#25424) W1 válasza bul07 (#25421) üzenetére


W1
senior tag

Akkor máskor megírjam, hogy case nélkül térítse vissza?

(#25425) zoli03 válasza randras (#25423) üzenetére


zoli03
őstag

Szerintem amikor kiírja a tracking number, hogy küldemény felvéve, akkor már a postán van. És nem azért telik el annyi idő az elküldés előtt, mert az eladó előre beírta a trackinget, és még nincs is meg nála az áru. Magyarországon se viszi ki sokszor a posta másnapra a csomagot, Kínában meg gondolom nagyságrendekkel több logisztikai feladat van.
Nálam pl jó párszor előfordult, hogy nem jelöli be aznap vagy másnap az eladó a feladást és nem is ad trackinget (hiába van írva 24-48h-ás feladás) hanem 3-5-7 munkanap is eltelik, mire trackinget kapok (és még pár nap, mire működni is kezd).

(#25426) bul07 válasza W1 (#25424) üzenetére


bul07
nagyúr

Így is úgy is regisztrálja az ebay hogy van refund vagy nincs, nem tudja kikerülni
Ez ellen nem lehet tenni semmit , viszont szerintem törekedni kell hogy levelezés útján rendeződjön és az eladó így térítsen vissza, de ez se teljesen biztonságos

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#25427) albinolynx válasza bul07 (#25426) üzenetére


albinolynx
őstag

Szerencséd volt az 5 refund-dal.
Nekem egy hónap alatt jött össze ennyi, pedig ebay-ezek pár éve és bőven rendeltem. Könnyedén korlátoztak, pedig tényleg nem átvágásra játszottam.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#25428) Kal-El


Kal-El
senior tag

Srácok, ha rendelek más címére egy vám és ÁFA köteles holmit, (mert akkora összegű) olyankor ez a feladat is ránk hárul, vagy intézheti az is, akinek rendeltük?

(#25429) Winner_hun válasza Kal-El (#25428) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akinek megy annak kell fizetnie, neked csak a PP számlát kell hozzá eljuttatnod.

Mi van itt, mindenki ebből akar lassan megélni?:F

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25430) Kal-El válasza Winner_hun (#25429) üzenetére


Kal-El
senior tag

:)
Egy fillért nem kérek érte. Csak kellenek a pozitív visszajelzések.

(#25431) Winner_hun válasza Kal-El (#25430) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mihez? Ha én azt mindenkin "behajtanám" akkor párezer rég meglenne már...

Ja hogy eBay-en? Az csak eladáskor jó de ott is lehet szűrni hogy ki mire kapta.
Bár a hirdetésednél kiírtad hogy itt kell.. no mindegy.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25432) Kal-El válasza Winner_hun (#25431) üzenetére


Kal-El
senior tag

El akarok adni egy számítógépes játékot eBay-en, de nem hiszem, hogy bárki elvállalná, főleg nem olcsón, ezért előtte próbálok összeszedni pozitív visszajelzéseket, hogy egyáltalán felém nézzenek a vevők.
Ezért már ilyen galádságra is képes vagyok, hogy másoknak rendelek ingyen, csak hogy gyorsan összejöjjön pár száz pozitív.

(#25433) Winner_hun válasza Kal-El (#25432) üzenetére


Winner_hun
félisten

1 játék miatt? Akkor nem egyszerűbb megkérni valakit hogy tegye fel neked?:F Jópárszor volt már itt kérdés hogy ki tud eladni, hogy aztán volt-e olyan aki adott is el másnak azt nem tudom, annyit tudok hogy én nem foglalkozok eladással. De ha utána se jársz.:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25434) Kal-El válasza Winner_hun (#25433) üzenetére


Kal-El
senior tag

Inkább kínlódok kicsit.
Sokkal macerásabb olyat találni, aki segít eladni + postaköltség + egyéb jutalék + kockázat, mint felépíteni egy accountot pár visszajelzéssel.
Kerestem én is, de senki nem vállal. Még te sem :)
Úgy vagyok vele, hogy később is jól jöhet, ha tudok eladni.

(#25435) Telegdy válasza Tomate (#25376) üzenetére


Telegdy
aktív tag

Azért az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy USÁban nem ugyanazt a One X-et forgalmazzák mint nálunk, így teljesen más ára van... (Tegra vs 2 magos cucc)

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#25436) randras válasza Kal-El (#25434) üzenetére


randras
veterán

Eladhatom. :U 2 eladásom volt eddig..

(#25437) albinolynx válasza Kal-El (#25434) üzenetére


albinolynx
őstag

Ez nem ettől függ. Nekem az első eladásom 200k körül ment el, akkori 57db értékeléssel 100%-os mutató mellett. Kérdés, hogy kell-e valakinek a játékod...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#25438) bul07 válasza albinolynx (#25437) üzenetére


bul07
nagyúr

Aról nem is beszélve hogy írtó nagy a kockázat van csak kód eladásban
Mivel nincs nyoma a teljesítésnek így simán kérhet a vevő refundot

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#25439) gg72 válasza katzen (#25399) üzenetére


gg72
veterán

Mar a 8. napja van a vamon, kezd az egesz tragikomikussa valni... Nem hiszem el, hogy nem direkt kicseszeskent csinaljak. :((

(#25440) Melack válasza gg72 (#25439) üzenetére


Melack
veterán

Kollégámnak 2 hete pihen ott. Ő is kezd agyilag felrobbanni (rádiót vár Amerikából)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#25441) Agostino válasza Melack (#25440) üzenetére


Agostino
addikt

az ilyen vámos dolgok miatt telefonálni kell, gyilkolni őket stb. nekem dettó ugyan ezt játszották el kettő darab könyvolvasómmal. egy darabig persze nem tudtak semmit aztán amikor rájöttek, hogy nem tágítok, adtak telefonszámot. azokat is csesztettem egy darabig aztán csodák csodája másnapra mehettem érte a postára. szóval a lényeg: utána kell menni, akárki-akármit mondd. : [

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#25442) katzen válasza gg72 (#25439) üzenetére


katzen
csendes tag

Nekem pont ma reggel frissült be a posta.hu/tracking oldalon. Vámkezelve lett. 7 napig tartott nekik...

(#25443) Tomate válasza Agostino (#25441) üzenetére


Tomate
veterán

Nem lehet utána menni. Nekem 2 hétig volt a csomagom Ferihegyen. Ferihegyre 3 nap alatt odaért Szingapúrból. Mikor már elegem lett mondtam, hogy elmegyek érte 10km-re lakom onnan, de nem lehet mert ez egy zárt rendszer senki nem mehet be oda stb stb... :(((

(#25444) Agostino válasza Tomate (#25443) üzenetére


Agostino
addikt

jó, oké, nekem a szituációm úgy nézett ki, hogy tracking szerint állt a vámon. addig kutattam a netet, míg találtam egy telefonszámot (ha visszakerestek a topikban azt hiszem le is írtam de nem tuti). azokat hívogattam meg csesztettem mire továbbröccent a csomag a posta felé. megértek ők is egy misét. mert állítólag 2x is hagytak fecit,hogy csomagom van (persze kamu volt)

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#25445) randras válasza bul07 (#25438) üzenetére


randras
veterán

Ez nem így van, PayPal-on is meg tudod adni a kódot, vagy eBay üzenetben. ;)

(#25446) gg72 válasza katzen (#25442) üzenetére


gg72
veterán

Nekem 1-en este került be a vamra (a tied mikor?), igy talan meg van remeny, hogy ma at is megy...

(#25447) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Rendeltem egy laptop akkut, szeptember 24.-én lett feladva. Azaz 44 napja. Az eladóval már bő egy hete levelezek.

Pár dolcsit akar visszaadni, hogy várjak, mondom nem kell. Magyarázkodik hogy nincs tracking number nem tudja hol jár.

Mondom neki hogy nem érdekel, a hirdetésben az áll hogy 35 nap után visszafizet. Ma azt írta hogy küld 1 másikat és ha mindkettő megjön majd a másikat visszaküldöm. Na persze...

Ma már írtam neki hogy semmi kifogás és megoldás nem érdekel refoundot kérek. 22$-ról van szó, de akkor is.

Már elég sokat vártam.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#25448) Melack válasza sagit (#25447) üzenetére


Melack
veterán

Akkor írd meg neki k. gyorsan, hogy nyitod a caset. EZ elviekben segít. Ha nem reagál rá, akkor meg azonnal nyitod is meg tényleg a caset, hogy a pénzed meglegyen.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#25449) albinolynx válasza bul07 (#25438) üzenetére


albinolynx
őstag

Lehet ez egy díszdobozos, vagy egyéb különlegességű termék. Egyébként ezt a "kód" vásárlást én nem értem. Neten lehet bárhonnan vásárolni, egységes ár - minek venném meg magánembertől?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#25450) katzen válasza gg72 (#25446) üzenetére


katzen
csendes tag

2012.11.01 17:37 Item information : Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2012.11.08 06:29 Item information : Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.