Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) Chaser válasza mackosajt (#25900) üzenetére


Chaser
titán

Ilyen nálam is volt. Gondolom nézik azt is hogy önszántából vagy rábeszélésre adott refundot. Valszeg bízik abban ha mégis megérkezik a csomag ki fogod fizetni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25902) Fecogame válasza mackosajt (#25900) üzenetére


Fecogame
veterán

Akkor evidens, hogy fel sem adta... :U

Vagy pedig túl-túl rendes :D

Más: a bankom már 234 Ft-ért váltja a dollárt :Y

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25903) Chaser válasza Fecogame (#25902) üzenetére


Chaser
titán

Nem evidens:) Nálam is többen meglépték.
Ami qrva vicces, mikor 100%-ra tudtam a tabletnál hogy fel se adta a kis kötsög - nem adott trackinget -, mintha fogát húzták volna mikor visszakértem a pénzt. Még el kezdte ecsetelni hogy ők mennyire becsületesek ;]
Melyik banknál vagy? Nálam k&h tegnap 232.8-ért váltott. Elvileg 7végén nem változik, péntek esti záró marad hétfő reggelig. Vissza kéne ugrani forexezni is, akkor nagyjából képben lennék mi várható az árfolyamban:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25904) Fecogame válasza Chaser (#25903) üzenetére


Fecogame
veterán

Nem kellett még sokszor refundot kérnem, mivel eddig a 120 rendelésemből 3 nem jött meg :)

Erste banknál vagyok.

Mindenkinek: kellene egy korrekt első hsz-t szerkeszteni a topikhoz, mert sokszor jönnek fel ugyanazok a kérdések. Amint géphez kerülök, nyitok egy logout bejegyzést, és akkor hegesztünk egy korrekt összefoglalót :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25905) Chaser válasza Fecogame (#25904) üzenetére


Chaser
titán

Nekem sok volt ami 45 napon belül nem jött meg. 2-3 ami leginkább sose nem jött meg.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25906) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Milyen módon lehet cégesen elszámolni az ebayen vett dolgokat? Családi vállalkozást cégként regisztráltam, az ebay-es számlák megfelelőek könyvelésre? Vagy a Paypalosak? Segítsen valaki, aki ismeri a dörgést!
Köszi! :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#25907) mackosajt válasza Fecogame (#25902) üzenetére


mackosajt
addikt

remélem a túl-túl rendes lesz az igaz, és ha megjön a cumó mégis, akkor kifizetem neki, megint.

Ja, ha megteszed, hogy hegesztesz valami jó első hsz-t, azt támogatnám.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#25908) randras válasza Fecogame (#25904) üzenetére


randras
veterán

Toljuk, én benne vagyok. Vállalom az elrettentő szerepét. ;]

(#25909) Fecogame


Fecogame
veterán

Szerkesszük közösen az első hsz-t

Gyertek :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25910) Daniel Alves válasza Fecogame (#25909) üzenetére


Daniel Alves
őstag

ez egy nagyon jó kezdeményezés :R

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#25911) Fecogame válasza Daniel Alves (#25910) üzenetére


Fecogame
veterán

Már a fele készen van :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25912) randras válasza Fecogame (#25911) üzenetére


randras
veterán

Azért az nem enyhe túlzás. :)

Ha lesz időm, hozzádobok ezt-azt. ;)

(#25913) randras


randras
veterán

Kicsit nem gyenge a FedEx International Priority Service! :DDD

Nov 16, 2012 20:15
Átvéve
HANGZHOU CN

Nov 19, 2012 08:45
Átmenő
VECSES HU
A csomag készen áll a vámkezelésre

:Y

(#25914) W1


W1
senior tag

Múlt héten 10.26-i rendelés megjött, ma ugyan ettől az eladótól 10.15-i rendelés. Szép lassan, de jönnek.

(#25915) Ironhand válasza gg72 (#25030) üzenetére


Ironhand
tag

Várni kell, megjön az :)

PM! az gyorsabb!

(#25916) N0S válasza randras (#25913) üzenetére


N0S
csendes tag

Én USA-ba küldtem Economy-val pár hete 3 nap alatt volt ott! :-)

(#25917) Tomate válasza randras (#25913) üzenetére


Tomate
veterán

Ez még mindig "kevés" ;]

Amúgy nem rossz.

(#25918) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Ha veszek valamit az Ebay-en és leadom a rendelést, de nem fizetem ki rögtön, akkor az eladó tud még utólag valami kedvezményt adni ami ezt a rendelést módosítja árban? Tehát van-e rá módja. Olyan tudom, hogy van, hogy kupont ad a következő vásárláshoz.

Vagy az kerül valami pluszba neki, ha kiír egy tételt csak a számomra?

(#25919) Algotis


Algotis
addikt

Az hogy van hogy az előző csomagom Angliából megérkezett !4! munkanap alatt, ez a mostani amit várok már több mint 6 munkanapja feladták de sehol semmi. :F

Androidos Outlookból küldve

(#25920) Fecogame válasza Algotis (#25919) üzenetére


Fecogame
veterán

Nekem múltkor kettő alatt megjött, szóval eléggé nagy a szórás itt is.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25921) matykooo válasza zserrbo (#25918) üzenetére


matykooo
aktív tag

Szerintem utólag kedvezményt nem fog adni, mivel ugye leütötted azon az áron amin... vagy ha most van olcsóbb akkor töröld a rendelést, és üsd le az olcsóbbat.
A kuponok régebben nekem is jöttek folyamatosan, asszem 5% kedvezményeket adtak a következő vásárlásra... mostanában viszont senki nem küld, sőt még a régebben szokásos névjegykártyát /értékelési utasítást sem kapok :D lehet már ők is spórolnak? :)

''a walesi srác aki legenda lett''

(#25922) Tomate válasza Algotis (#25919) üzenetére


Tomate
veterán

Angliából az átlag tapasztalatom alapján egy hét. A 4 nap gyorsnak számít, a 6 nap teljesen normális még.

(#25923) tonnoka


tonnoka
tag

Sziasztok!

Rendeltem egy tuti The North Face kabit ebay-ről (USA), oszt erre most írnak a postától hogy ugyan má' fizessek be 2% vámot meg 27% ÁFA-t...... Na már most az eladó írta nekem, hogy elvileg ő 50 USD értéket jelölt meg, azonban a portfolio.hu-n találtam egy cikket, amiben írják hogy a "gyanús" csomagokhoz értéknyilvánítási bizonyítékot kérnek be (utalás ténye a számlakivonatról), ha ajándék a termék akkor meg az eladótól kell valami nyilatkozat.....Utoljára egy ssd-t rendeltem az USA-ból, talán másfél éve, akkor még semmi ilyesmiről nem szóltak...
Szerintetek lehet valami tenni, vagy fizessek be egy "húszast" a NAV-nak? :(

Előre is köszi a segítséget! :R

(#25924) matykooo válasza tonnoka (#25923) üzenetére


matykooo
aktív tag

Nem... ha megfogták a vámon akkor bizony be kell mutatnod az értéknyilvánítást (paypal számla mondjuk), szóval el kell nekik küldene, és arra jön a ~ 30% plusz költség... ha megfogták ezzel nem tudsz mit tenni...
Az ssd kicsi csomagban érkezett gondolom, az eladó lehet nem is írt rá semmit... viszont egy téli kabát még összecsomagolva sem lehet túl kicsi, + az hogy az USA-ból jön meg pláne... szóval a végére lehet nem volt jó vásár :)

Ruhákat egyébként innen ajánlok -> iOffer nagyon sok van, nagyon jó áron, és kurva jó minőségben! cipő, kabát, polo, nadrág minden ami ruha és márkás. Diesel farmert rendeltem egy cimbimnek, made in Romania, és magyar nyelvű címke volt benne, egy ici picit meglepődtem :) Viszont csak azoktól akiknek legalább van 300-400 csillagja, nagyon megéri szerintem:)

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#25925) TaaT válasza tonnoka (#25923) üzenetére


TaaT
veterán

"talán másfél éve"

azóta sok víz lefolyt a Dunán, kicsit bekeményítettek a fináncok :)

"Amennyiben a megadott áruérték valóságával kapcsolatban kétség merül fel, úgy a vámhatóság további okmányokat, bizonyítékokat kérhet a reális áruérték megállapítása érdekében."

Give them hell Ukraine!

(#25926) tonnoka válasza matykooo (#25924) üzenetére


tonnoka
tag

Igen, én is így gondolom, viszont a komplett 220 USD-s vételárból 48 USD a postaköltség. Ha tudom igazolni, hogy az utalás egy része posta, akkor a posta ktg. után nem kell befizetni a vámot?

(#25927) matykooo válasza tonnoka (#25926) üzenetére


matykooo
aktív tag

én úgy tudom, hogy a ptkg is beleszámít, de lehet rosszul tudom :/ szóval legrosszabb esetben is kb 18ezer +-ban jössz ki :/

nézz rá

''a walesi srác aki legenda lett''

(#25928) tonnoka válasza matykooo (#25927) üzenetére


tonnoka
tag

Ismerem az oldalt, bár még innen nem rendeltem. Ez Egyesült Királyságbeli?

(#25929) matykooo válasza tonnoka (#25928) üzenetére


matykooo
aktív tag

á-á Kína, HK általában... megkockáztatom, hogy minőségben ugyan olyan mint a bolti... említett farmeren kívűl, láttam már RL kabátot ami nagyon komoly volt és 100 dollár körül jött ki, meg DG cipőt amire meg nem tudtam mit mondani, mert olyan fasza volt mind minőségben, és kinézetben... online néztem 350 dollár körüli shop ára volt :)

''a walesi srác aki legenda lett''

(#25930) Tomate válasza matykooo (#25927) üzenetére


Tomate
veterán

Sajnos bele számít... :( Jártam már így..

(#25931) tonnoka


tonnoka
tag

Dejó :( Asszem ebayes pályafutásom itt be is fejeződött. Még egy téli biciklis gatyát rendeltem kínából, remélem azt nem fogják meg. Az economy shipping-es .

(#25932) tonnoka válasza Tomate (#25930) üzenetére


tonnoka
tag

Az emailen kapott paypalos számla egyébként elég volt hozzá?

(#25933) matykooo válasza tonnoka (#25931) üzenetére


matykooo
aktív tag

nézd, egyébként az értékhatár ha gift-ként van feltüntetve akkor 45 dollár, ha cégtől kapod akkor 22dollár.. tehát így kell számolni... szóval a ráírt 50 dollár is már eleve rossz volt :)
EU-n belül meg ugye nincs vám.

''a walesi srác aki legenda lett''

(#25934) randras válasza tonnoka (#25931) üzenetére


randras
veterán

Ezért kell legközelebb kérdezni. :)

(#25935) TaaT válasza matykooo (#25927) üzenetére


TaaT
veterán

Köszi a linket! :R

Ha innen rendelek akkor mennyi a határ, 22Euro?

Give them hell Ukraine!

(#25936) randras


randras
veterán

Ez a csoda rendelésed mivel jött, meg mekkora volt és milyen súlyú?

Tomate

[ Szerkesztve ]

(#25937) albinolynx


albinolynx
őstag

A feladási dátumban mit jelent a "20"?

2012.09.06.20 (<- így, ilyen sorrendben, kínai feladás, bélyegző)

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#25938) maszekember


maszekember
aktív tag

Halihó!

Rendeltem október 20-án egy tabletet Írországból,Dublinból. Szállítási időnek adatként csak annyi van írva változó időn belül (a lényege) de megkérdeztem az eladót,asszonta,hogy általában 7 nap alatt ér a cucc Magyarországra. Ez be is jött,valóban kb. 6-7 nap alatt megérkezett az áru,gond nélkül. Aztán rá pár napra rendeltem még egy ugyan olyan tabletet,ugyan attól az eladótól,a rendelés specifikációja mindenben megegyezett az előző rendelésemmel,azt kivéve,hogy lassan már egy hónapja várom a cuccot,és még mindig semmi (október 30-án küldték el) . Írtam a formának,hogy van-e valami gáz,de nem válaszol (pedig már a sokadik ilyen jellegű levelemet küldtem el neki az elmúlt majd" egy hónapban) .

Szerintetek van okom aggódni,vagy ez a "Varies for items shipped from an international location" tényleg jelentheti azt,hogy 1 hét és 1 hónap (vagy több) között váltakozik a szállítási idő?

Előre is koszi! :R

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#25939) matykooo válasza maszekember (#25938) üzenetére


matykooo
aktív tag

sokallom az eltelt időt... ha meg a csóka nem válaszol sok levélre az se túl jó... trackinged nincs hozzá, hogy le tudd ellenőrizni hol járhat?

''a walesi srác aki legenda lett''

(#25940) maszekember válasza matykooo (#25939) üzenetére


maszekember
aktív tag

kérdeztem én is,azt monda,hogy nics tn,mert standard szàllítàssal küldik. am 98,7%os positive feedbackje van. mindegy,elindítottam az eszkalàciót,elsô lépésben 28àig van ideje vàlaszolni. vkinek am voltak màr ekkora ingadozàsai két,ugyanonnan indított termék megérkezése között?

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#25941) randras válasza maszekember (#25938) üzenetére


randras
veterán

Szerintem le készül húzni, de ha már egyszer feladta rendben.. :U Lehet, hogy történt vele valami.

(#25942) matykooo válasza maszekember (#25940) üzenetére


matykooo
aktív tag

milyen értékről van szó? nem turkálni akarok a zsebedben félre ne érts, csak fura ha teszem azt 100 dollár (vagy akármennyi font tök mind1) és sima postával fel meri adni :) Az előzőnél adott trackinget? Gyanús, hogy fel sem adta... ha október végén rendelted az barátok között is lassan több mint 3 hét, ennyi idők alatt Kínából jönnek meg csomagok, nem hogy UK-ből... sztem nézd meg mennyi időt írt a postázásra, és nyiss Case-t ha meg ott se csinál semmit akkor tovább Claim... szar az ilyen :/

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#25943) bul07 válasza matykooo (#25933) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem dollárban hanem euróban vannak ezek megszabva

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#25944) matykooo válasza bul07 (#25943) üzenetére


matykooo
aktív tag

euro, font, dollár tök mind1 nagyjából lehet látni, h mekkora összeg :)

''a walesi srác aki legenda lett''

(#25945) Fecogame


Fecogame
veterán

Régebben volt egy kép a postázási módokról, egy táblázatban volt benne, hogy nagyjából melyikkel mennyi idő a postázás. Economy, Standard biztosan benne volt. Hol van ez a kép?

És még egy kérdés, ezzel teljes lenne az első hsz :)

Volt szintén egy kép arról, hogy hogyan lehet a bankkal váltatni a pénzt fizetéskor, ezt előkeresnétek? :)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25946) pethYeti


pethYeti
addikt

Üdv!

Egy ilyet akarok rendelni, és érdekelne hogy az USA-ból milyen sebességű a free shipping? Valamint erre ugye nem raknak rá vámot meg akármit. Eddig csak Kínából rendeltem free shippingel azok ha lassan is de megjöttek, + költség nélkül.

Köszi.

(#25947) radi8tor válasza pethYeti (#25946) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyjából 1 hónap USA-ból is a free shipping.
ÁFA/vám miatt nem kell aggódnod.

⭐ Stella

(#25948) matykooo válasza Fecogame (#25945) üzenetére


matykooo
aktív tag

Erre a képre gondolsz?

Igaz ebbe a sima Economy nincs benne, de arra sztem simán lehet írni a 30 napot, mint ahogy az eladóknál is van az a %-os táblázat...

''a walesi srác aki legenda lett''

(#25949) maszekember válasza matykooo (#25942) üzenetére


maszekember
aktív tag

20 ezer ftnak megfelelő euróért vettem (kb. 60 juro) . Az előzőhöz sem adott trackinget,de az rendben megjött,semmi probléma nem volt vele. Am paranoia,vagy mi lehet,de most jut eszembe:mióta adtam neki pozitív feedbacket,azóta nem válaszol.
Az disputot am kb. 5 napja indítottam,mivel azóta sem válaszolt elindítottam a claim-et. Ő az eladó am.

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#25950) pethYeti válasza radi8tor (#25947) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi. :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.