Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) kaliber válasza W1 (#25044) üzenetére


kaliber
aktív tag

Egy pár oldallal korábban valaki [belinkelte] elvileg ilyen szállítási időkkel kell számolni

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#25052) W1 válasza kaliber (#25051) üzenetére


W1
senior tag

:R

Amúgy szerintetek mekkora értéktől érdemes caset nyitni, refundot kérni?

(#25053) galaxys92 válasza kaliber (#25051) üzenetére


galaxys92
tag

akkor egy 20 napnál járó Economy Int'l Shipping el küldött terméknél ne aggódjak még ugye?:D

üdv D

(#25054) kaliber válasza galaxys92 (#25053) üzenetére


kaliber
aktív tag

Igen meg ez a lista hétköznapra vonatkozik + add hozzá hogy ünnepek alatt sincs szállítás, ha jól böngésztem ki a listából: 09.30-10.08-ig ünnep volt náluk tehát lehet ezért is késnek a szeptemberi rendelések

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#25055) kaliber válasza W1 (#25052) üzenetére


kaliber
aktív tag

Első körben az eladóval fogom felvenni a kapcsolatot a reakciójától függ, hogy indítok-e "case"-t, de túl sokat nem érdemes indítani, mert mint ahogy korábban írták felfüggesztheti az ebay a fiókodat én az első e-mailt (a hétvégétől függően) a 40. nap környékén fogom indítani pénzvisszafizetési gari a 45. napig van.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#25056) kaliber válasza W1 (#25052) üzenetére


kaliber
aktív tag

Az előzőben nem a kérdésedre válaszoltam, ha kell 1dolláros tételért is indítok, annyit nem rendelek, hogy túl sokat kelljen nyitnom.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#25057) galaxys92 válasza kaliber (#25054) üzenetére


galaxys92
tag

nekem 11-en kuldtek szoval az akkor erre nem vonarkozik..bar ki tudja mikor adta fel.az nem jelent semmit h ebayen mikor nyomott ra h feladta

üdv D

(#25058) usabolbarmit


usabolbarmit
csendes tag

Srácok!
Ha valakinek problémája van külföldi rendeléssel kapcsolatban, pl. Mo-ra nem szállítanak, vagy a vámon ülnek rajta 2 hétig,vagy csak szimplán szeretne valamit kevesebb pénzből megvenni, mint amennyibe neki kerül, az írjon privit nekem, számolunk, de általában jó árat tudok mondani.

(#25059) galaxys92 válasza usabolbarmit (#25058) üzenetére


galaxys92
tag

melyik oldalrol?

üdv D

(#25060) Bodz válasza usabolbarmit (#25058) üzenetére


Bodz
nagyúr

Hogy lehet valamit kevesebből megvenni, mint amennyibe nekem kerül? Egy részét átvállalod az árnak? ;]

(#25061) usabolbarmit válasza Bodz (#25060) üzenetére


usabolbarmit
csendes tag

Kutakodni kell jobb ár után :)

(#25062) spidersoft


spidersoft
senior tag

A case, amíg nyitva van visszaveti bármiben is az eladót?

""my friend,i am so sorry that you open this case for us, 1)your item was shipped on Sep.17 sorry for the dealy,i have chekced it for you pls do not worry,the item is on the way to reach you 2)We are checking with logistics company. The receiver's informaiton is right ?Peter ... Hungary 3)If you still not receive until Nov.15, please inform us on this ebay case,We will refund 4)if you receive it ahead of this time pls help us close this case since case effect our business heavily hope you can understand us too do you agree?? wait for your opinion best regards""

Nem kispályás csóka, 145.395 eladásnál tart, szóval valószínűleg nem az ő hibájából nem kapom meg a $8.67 értékű pakkot...

(ha nincs tracking number, akkor hogy ellenőrzi a szállítmányozó cégnél? lehet ez valami sablon duma... mindegy, kivárom a 15-ét. írtam neki, hogy ha megjön a cucc zárom az ügyet üstöllést, remélem ez majd megnyugtatja:) )

[ Szerkesztve ]

(#25063) randras


randras
veterán

Eddig is lehetett képek feltölteni az eladónak közvetlenül az üzenetíró ablak alatt? :U :)

szerk.: Jópofa újítás. :C

[ Szerkesztve ]

(#25064) Winner_hun válasza randras (#25063) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egy ideje lehet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25065) galaxys92


galaxys92
tag

sziasztok 4 napja feladta az illető postára a cuccost tracking numberrel de még mindig nem aktiiv a szám és nemtudok utána nézni mitöl van ez ?:D

üdv D

(#25066) randras válasza galaxys92 (#25065) üzenetére


randras
veterán

Attól, hogy nem is adta fel, csak előjegyeztette a csomagot. ;)

(#25067) galaxys92


galaxys92
tag

tehát még otthon pihen nála?:D

üdv D

(#25068) randras válasza galaxys92 (#25067) üzenetére


randras
veterán

Esélyes, de mondjuk valamennyi delay tényleg van, meg az sem mindegy melyik oldalon nézed.

(#25069) galaxys92


galaxys92
tag

a konkrét kinai posta oldalán. amit adott 4 napja h ott kövessem :D

üdv D

(#25070) galaxys92 válasza randras (#25068) üzenetére


galaxys92
tag

4 napja ezt kapom: "Cannot find a suitable item. "

üdv D

(#25071) Nady88


Nady88
csendes tag

Még mindig ennyi... és ezt is csak a posta.hu hozza fel, a többi kereső oldal nem is találja a tracking numbert... akivel hasonló volt már, mesélje már el a tapasztalatait, mert ez egy okt.2-ai rendelés, úgyhogy azt sem értem hogy mi tartott 17-ig......... előre is thx

2012.10.17
09:11
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted

2012.10.19
14:05
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.10.19
19:13
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.10.19
21:23
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.10.20
21:22
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.10.25
17:10
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.10.25
21:18
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.10.26
21:17
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

(#25072) randras válasza Nady88 (#25071) üzenetére


randras
veterán

Mi a probléma? 2-án megrendelted, 17-én feladták. Amit azóta látszik, azzal nem kell foglalkozni. Valszeg hamarosan megjön.

[ Szerkesztve ]

(#25073) bul07


bul07
nagyúr

Van valakinek tapasztalata ezzel a küldési formával : Standard International Flat Rate Postage

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#25074) Fecogame válasza bul07 (#25073) üzenetére


Fecogame
veterán

Ezt nézegettem én is, és elvileg hamarabb megjön, mintha simán adnák fel. Még nem próbáltam.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25075) Fecogame


Fecogame
veterán

Európai országok közé MO. mióta nem tartozik?

Ma akadtam rá több olyan hirdetésre is, ahol európa meg volt jelölve, magyarországra mégsem tudtam megrendelni a cuccot... Lehet, hogy már félnek az eladók ide küldeni?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25076) radi8tor válasza Fecogame (#25075) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amióta sokan case-t indítanak Magyarországról, vagy az itteni posta lenyúlja a cuccokat.
Olaszország is ilyen.

⭐ Stella

(#25077) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Ez a bill me later promó a paypaltól micsoda pontosan?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#25078) dReFiX


dReFiX
senior tag

Miért van az, hogy internet explorerben más az ebay felülete mint chromeban. Pedig csináltam egy tisztítást CCcleanerel hátha változik, de nem. Tippek ? :F

[ Szerkesztve ]

(#25079) LÁZ válasza alienpapa (#25077) üzenetére


LÁZ
addikt

később kell fizetned, max 6 hónappal később, de csak ámerikai cimről lehet, már régebben én is néztem, a szerződött cég átvállalja a pénzt, ergo az eladó megkapja egyből, te meg akkor fizeted, amikor akarod.

Sajnos a regisztrációhoz ámerikainak kell lenni, a nagyobb értékű vásárlásaimnál jól jött volna nekem is :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#25080) Fecogame válasza LÁZ (#25079) üzenetére


Fecogame
veterán

És ebben nekik mi az üzlet? :F Talán kamatozik az adósság?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25081) LÁZ válasza Fecogame (#25080) üzenetére


LÁZ
addikt

ha nem fizetnéd ki, vagy késel a fizetésssel, akkor van asszem 20% kamat, ha hamarabb fizeted ki, akkor sztem nincs semmi, az a 6 hónap elég sok idő erre.

De itt van részletesen is

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#25082) Nimrod


Nimrod
addikt

Korábban rendeltem eBay-ről és nem volt gond, de aztán töröltem a tagságom majd később újra regisztráltam. Rendeltem volna csomagot, látszólag minden rendben is ment, folyamatosan figyeltem a trackert de csak nem érkezett meg.
Helyette azt láttam, hogy hetekig állt egy helyen a csomag, majd még közel egy hónapig körözött az USA-ban, végül visszakerült az eladóhoz, mert nem tudták kezelni a címzettet.
Jeleztem az eladónak, írta hogy visszament a csomag és visszafizeti az árát.
Ez nem történt meg mind a mai napig. Ezt is jeleztem az eladó felé, meg hogy próbálja újrapostázni, ha már egyszer kifizettem.
Válasz erre semmi, ismét levél, de arra sem kaptam választ.

eBay felé nem tudom már jelezni, mert lejárt a határidő rá, feedback-et sem tudok adni mert arra is lejárt.

Mit tudok ilyenkor tenni? :F

(#25083) Telegdy


Telegdy
aktív tag

Rendeltem egy Macbook Airt amerikai eBayről, ami esztétikailag többszörösen sérült, tehát simán kinéz hibásnak, de tökéletesen működik. Hétfőre ígérte az eladó a feladást a hurrikán miatt, ez rendben is van.
Szerintetek a vámnál figyelembe veszik, hogy sérült/hibás, vagy átengedik, esetleg kiszámlázzák a teljes összeg 27%-át?
Ha igen, akkor mit kell megmutatnom amivel igazolhatom a vásárlás valódi összegét?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#25084) Melack válasza Telegdy (#25083) üzenetére


Melack
veterán

Szerintem számold rá a vámot és az ÁFÁt is. A döglött Macek is érnek cca 60-80.000 Ft-ot, az meg dollárban is szép kerek összeg.

Ha kapsz e-mailt a vámosoktól, akkor ott leírják, hogy mi kell nekik (ált a vásárlásról szóló kivonat -PayPalen van fent)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#25085) usabolbarmit válasza Telegdy (#25083) üzenetére


usabolbarmit
csendes tag

Szerintem nem fogja őket érdekelni az, hogy ez esztétikai hibás... számolj nyugodtan a vámmal és az ÁFA-val, átengedni biztosan nem fogják. Eddig sem voltak jótékonysági intézmény, az utóbbi időben meg főleg nem azok... :U Gondolkodnak majd 1-2 hetet, mire eldöntik, hogy kérik tőled a vásárlásról szóló kivonatot, és egyszer csak megérkezik a csomagos a csomagoddal, kiállítja a számlát, és fizethetsz.

(#25086) Telegdy válasza Melack (#25084) üzenetére


Telegdy
aktív tag

Sejtettem, hogy nem úszom meg, nem is szeretném. Nagyon szívesen befizetem a vételárra szóló áfát és vámot.
Ez nem döglött mac amúgy, egy 2011-es i5-ös MacBook Airről van szó, 100.000Ft körüli összegért sikerült lecsapni rá, jelenleg ez ha jó állapotú lenne, legalább a dupláját érné. Nekem nem fontos az állapot, használni akarom, nem nézni :)

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#25087) fagyalllo válasza Telegdy (#25086) üzenetére


fagyalllo
őstag

Hogy tudod használni anélkül, hogy folyamatosan néznéd? Talán szerver lesz?
Bocs... :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#25088) Telegdy válasza fagyalllo (#25087) üzenetére


Telegdy
aktív tag

Jogos kérdés! :D
Akkor inkább úgy fejezném ki magam, hogy nem zavar a hátlapján az a pár karcolás, úgyis a kijelzőjét bámulom... :)

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#25089) randras válasza Nimrod (#25082) üzenetére


randras
veterán

Semmit. Jól pórul jártál, tanulópénz. Remélem legalább nem volt drága cucc.

(#25090) alienpapa válasza LÁZ (#25079) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszönöm! :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#25091) Noctuafan


Noctuafan
csendes tag

Sziasztok!

Három hete megrendeltem ebayen egy lenovo billentyűzetet és még mindig nem érkezett meg.
Sima Royal maillal adta fel. Létezik hogy majd még most fog megjönni?

Kérjem vissza a pénzem?

(#25092) radi8tor válasza Noctuafan (#25091) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Angliából?
Akkor azt valószínű lenyúlták a postán. :(
Nem szabad értékes cuccot tracking ID nélkül kérni.
Páromnak két körömlakkot lenyúltak a postán, ami Angliából jött. Utána feladta a cég tracking-el, az megérkezett.

⭐ Stella

(#25093) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Egy ebay-ről rendelt termék nem felelt meg a leírásnak, ezért az eladó már vissza is térítette az összeget.
Ezzel egy időben azonban nyitott egy "cancel the transaction case-t".
Ezt nekem miért kéne elfogadnom, és neki miért lene jó?
Ekkor eltűnne az adatlapjáról a negatív kritika, amit írtam?
Ha nem fogadom el, visszakérheti a visszatérített összeget?

(#25094) matykooo


matykooo
aktív tag

uhh srácok új rekordom lesz :D trackinges csomaggal 5 nap alatt itthon, hétfőn nálam, ez már tetszik :))))

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#25095) Fecogame válasza matykooo (#25094) üzenetére


Fecogame
veterán

Náéam eddig a rekord 3 munkanap alatt a kezemben, tracking nélkül, HongKong-ból :D

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25096) radi8tor válasza Fecogame (#25095) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ott valami nem stimmel.
Azt belföldön adták fel :)

⭐ Stella

(#25097) Tomate


Tomate
veterán

Aki ezt überelte az írjon :D

(#25098) LÁZ válasza Tomate (#25097) üzenetére


LÁZ
addikt

:DDD :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#25099) Zozzant válasza Tomate (#25097) üzenetére


Zozzant
addikt

És mennyit fizettél ezért az űber expressz szállításért?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#25100) Bodz válasza Zozzant (#25099) üzenetére


Bodz
nagyúr

35-50 dollárt szoktak általában a kínaiak kérni a DHL Expresszért, 2-5 kilós cuccok esetében.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.