Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25851) matykooo válasza gabesszg (#25850) üzenetére


matykooo
aktív tag

Megmondom őszintén fogalmam nincs. Első körben itt érdeklődj -> email: vamkezeles@posta.hu

add meg az adataid, + a legfontosabb a Tracking Number ami alapján az általad bemásolt lista kijött... aztán hátha tudnak rá mondani valamit, hogy mivan... Van-e kártérítés vagy ilyesmi, vagy egyáltalán hova lett, mert ez elég fura, hogy levámkezelik utána meg az a státusza, hogy elveszett :) ebből arra következtetek, hogy a postán megtetszett valakinek :)

De hátha másnak volt ilyesmi esete, ő többet tud mondani, nekem ilyen még nem volt, de én ezt tenném.

''a walesi srác aki legenda lett''

(#25852) rocket


rocket
nagyúr

Megvolt az elso negativ tapasztalatom Ebay kapcsan.
Vettem egy halcsontvaz formaju USB HUB-ot.

Elvileg oktober 6-an postazta, 35 nap utan refundot adna, irtam neki november 11-en, meg aznap valaszolt, hogy ujra kuldi vagy refund, mondtam nem akarok ujra heteket varni kuldje vissza penzt.
15-en azt irta, hogy majd jon paypaltol email (ez a mai napig nem jott meg), hogy torolte a tranzakciot, fogadjam el, hogy visszkapjak a Ebay sarcot, es kerdezi ha kesobb megjonne kifizetem-e? (termesztesen ki :) )
Mai nap megjott a level, de a Kinai posta pecsetje szerint csak oktober 31-en postaztak.
Irtam neki mar kivancsi vagyok mit fog valaszolni, gondolom magyarazkodik majd nem az o hibajuk, dehat olyan meg nincs feladjak postan oktober 6-an, de a posta csak oktober 31-en belyegzi le es kuldi el.

Hab a tortan, hogy a termek leirasa felrevezeto, a neveben "high speed" szerepel, es 2x a leirasban, hogy USB 2.0 HUB, de csak 1.1-es HUB, ami csak a termek leiras legvegen a csomag tartalmanal szerepel.
Persze az en hibam, hogy nem olvastam vegig, mert elhittem az elso 2-bol amit irt a termekrol, de ettol meg felrevezeto a leirasa.

Nem nagy osszegu termekrol van szo (1.58$), de azert bosszanto ha hazudoznak az embernek.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#25853) W1 válasza rocket (#25852) üzenetére


W1
senior tag

Hasonló volt, csak én meg is kaptam a refundot egy érintőért, ($9 összesen), de járnia kellett volna hozzá egy 3 darabból álló szerelő kit-nek ($3-4 lenne külön), amit nem kaptam hozzá, de anélkül kb lehetetlen szépen kicserélni, még gondolkodom, mit tegyek az illetővel, mivel a pozitívat megkapta a refund miatt, de itt a csomag tartalomnál is ott volt, és nem úgy nézett ki a csomagolás, mint amiből "kifelejtették", mert pont az érintő vastagság fért bele a dobozba a szivacsok közé.

(#25854) matykooo válasza rocket (#25852) üzenetére


matykooo
aktív tag

ezzel nem tudsz mit kezdeni... sokan ott sem raktárról dolgoznak, hanem nekik is idő kell mire beszerzik... persze ez köcsögség mert akkor miért hirdeti.... tegnap jött éppen nekem is egy hasonló küldeményem, Október elején rendeltem (4.- vagy 5.e) és 29. én adta fel... annyi, hogy múlthéten dobtam neki egy üzit, mondta még várjunk kicsit, aztán végül megérkezett... de ez tényleg picit bosszantó :) Viszont rengetegen így csinálják ezt, ezzel nem tudsz mit kezdeni, mint ahogy kb vaterán szétnézel, és aki ebayes cuccokkal foglalkozik, 10ből 1 nek van raktárkészlete az összes többi akkor rendeli meg amikor kifizeted neki :/

''a walesi srác aki legenda lett''

(#25855) Zozzant válasza matykooo (#25854) üzenetére


Zozzant
addikt

Szimplán hazudnak akkor:
"Shipping Policy: All items will be shipped within 24 hours upon receipt of payment. "

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#25856) matykooo válasza Zozzant (#25855) üzenetére


matykooo
aktív tag

nézd valamivel el kell adni nekik is az árút... az is előfordulhatott, hogy ideiglenesen készlethiánya volt stb.
Viszont ha odaírná, hogy cimbi megrendeled, utána én is megrendelem, meg még lehet az is éppen megrendeli akitől rendeltem, és ennek az átfutás 2 hét, aztán fogok postázni... nem hiszem, hogy bárki is vásárolna tőle, még ha x centtel vagy dollárral olcsóbban adja is a dolgokat...
Ezért nem csípem a vaterás eladókat sem akik ezt csinálják (és ezért nem is nagyon vaterázok már, mert hiába írom ki, hogy nálam készleten van, mindenki inkább megveszi ugyanazt 100-200ft-al olcsóbban, és nem inkább személyesen veszi át, vagy 2 napon belül nála van postával) lehet olcsóbban beszerzed mint mástól akinek készlete van, de nem vársz 1-1,5 hónapot... mondjuk akinek van ideje és nem számít annak tök mind1 :D

''a walesi srác aki legenda lett''

(#25857) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

Ti nem vettetek észre lassulást a szállításban mostanában?

Az utóbbi pár hónapban több soron rendeltem apróságokat telefonokhoz, hátlap, tok, fólia, pár száz forintos tételeket.
Volt ami meg sem jött, de ami igen, az is bő egy hónap után.

Ez korábban simán belefért 2-3 hétbe, egy hónapot nagyon ritkán kellett várnom.

Más is tapasztalja, vagy csak nekem tűnt fel?

(#25858) Zozzant válasza matykooo (#25856) üzenetére


Zozzant
addikt

Ez szép és jó, csak a vásárlás utáni érdeklődésre akkor ne mondja azt hogy én nézzem meg a postán hogy ott van-e, amikor még fel sem adta, vagy nem sokkal előtte adta fel. Inkább eltitkolja, kamuzik, hiteget, ez a nem szép része a dolognak. Mi meg szidunk mindent főleg a postát meg a vámot olyan esetben is amikor csak a kamu kínai az oka.

Más: akinek már nem újdonság attól bocs. UK-ból nemrég óta "signed for"-al feladott nemzetközi cuccokat a GLS szállítja házhoz. A GLS nemzetközi csomagkövetőbe beírva az UK ragszámot kapjuk meg a GLS itthon is követhető csomagszámát. Eddig a Magyar Posta hozta...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#25859) matykooo válasza Zozzant (#25858) üzenetére


matykooo
aktív tag

Ez nem vitás sajnos :) Viszont nem tudunk mit kezdeni vele 8-10e km távolságból :D

''a walesi srác aki legenda lett''

(#25860) Flashcash válasza gabesszg (#25842) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A nyugati téri főpostán kell érdeklődni a nyomonkövetési számoddal, hogy mi történt a csomagoddal, pontosan mit jelent az, hogy elveszett. :))

(#25861) Fecogame válasza q13579 (#25857) üzenetére


Fecogame
veterán

Nekem eddig szépen megjöttek/jönnek, az 1 hónapot csak a tegnap kézhez kapott csomag lépte túl, az is csak 6 nappal.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25862) kaliber válasza matykooo (#25851) üzenetére


kaliber
aktív tag

Tracking number-el rendelkező csomagomat nekem is vám elé állították (érték:6.50$) lehet, hogy nem célszerű trackingot kérni, biztos a vámosok azt hiszik mivel nyomkövetéssel rendelkezik értékes?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#25863) dReFiX válasza q13579 (#25857) üzenetére


dReFiX
senior tag

Tartja magát nálam a ~21 nap átlagban. Nincs lassulás.

(#25864) atleticofan


atleticofan
tag

Szépen gyűlnek a pozitívak és a csomagok nagy része is szépen megérkezik. Van egy Iphone fólia csomag amit Amerikában adtak fel belső követési számmal ami ugye az ország határig érvényes onnantól semmi. Hozzá teszem hogy nem elsőnek rendeltem tőle már és eddig mindig megérkezett gond nélkül. Na innen kezdődik a gond. A mostani kör nem érkezett meg és 18.án lejár a 45nap. Írtam az eladónak hogy mi legyen azt mondja újra küldi és nemtudom hogy elfogadjam-e vagy kérjek refundot. De mivel van ugye belső követési szám ezért igazolni tudja az eladó hogy feladta ezért a paypalnál valószínű hogy nem érvényes a vevő védelem így. Vagy így bukó a pénz?
erről lenne szó:http://www.ebay.com/itm/221008914348?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649
Itt a szám is hozzá:Quantity: 7
Sale date: 10/05/12
Tracking number: LN340602625US
Ötletek ?

(#25865) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Na pont a 45. napra meg is jött a cuccom :)

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#25866) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni ebben?

"Unpaid item case opened"

Van egy termék, amit nem akarok megvenni, de egy ilyen üzenetet kaptam róla.
Hogy tudom visszavonni a vásárlást? Vagy mit kell tennem ilyenkor?

Köszönöm!

(#25867) kerekfej válasza Dicker (#25866) üzenetére


kerekfej
addikt

Ha nem akarod megvenni akkor minek ütötted le egyáltalán?

Azt tudod tenni, hogy kifizeted.

(#25868) matykooo válasza kaliber (#25862) üzenetére


matykooo
aktív tag

szerintem teljesen véletlen, hogy most éppen kiszedték a tied, mivel összeghatár alatt vagy így inkább csak macerás lesz...
Szóval ez most csak véletlen dolog, akinek megéri a tracking érdemes kérni!

''a walesi srác aki legenda lett''

(#25869) Dicker válasza kerekfej (#25867) üzenetére


Dicker
őstag

Azért én írtam egy üzenetet az eladónak, mert valahogy biztos lehet törölni a vásárlást. :)

(#25870) randras válasza kerekfej (#25867) üzenetére


randras
veterán

Előfordul az ilyesmi, szerintem ezen nem kell fennakadni.

Én pl. most töröltetek egy vásárlást, mert az eladó egyszerűen sötét mint az éjszaka. Írtam neki, hogy kérek rá trackinget, fizetem, mindegy mennyi, csak küldjön invoice-t. Azóta elküldte, hogy 3$ lesz, mondtam jó, küldjön invoice-t, vagy PayPal címet, és küldöm a pénzt. Erre jött válaszként, hogy 3$ lesz. Mondom jó-jó, de akkor valami legyen már.

Csak nem fogja fel, harmadjára is ugyanaz az e-mail. Mondom jó, akkor jön majd azis nagykerből, legalább nem egy hónapot várok rá, hanem egy hetet, aztán kértem törölni a vásárlást. :(((

(#25871) W1 válasza q13579 (#25857) üzenetére


W1
senior tag

Nekem észrevehető lassulás, kallódnak minden fele a rendeléseim..

(#25872) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

3 különböző csomagom sem jött meg 10.08-a óta 11.20 ig van időm jelezni.
A hét elején írtam az eladóknak, természetesen nagyon készségesek voltak, javasolták, hogy nézzem meg a postán várjak még és mi előtt követelés indítanék írjak nekik és megoldást találunk a problémára. Egyáltalán nincs nagy értékről szó pár $.
A kérdés érdemes a pénzt visszakérni vagy inkább újra küldést választani?

Köszönettel!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#25873) randras válasza amargo (#25872) üzenetére


randras
veterán

Csak pénzt vissza. Nem fogják újra feladni, a védelmed meg lejár.

(#25874) W1


W1
senior tag

Amúgy szerintetek az eBay nézi azt, hogy az eladó magától refundol (ergo jogos lehet a refund) és nem case nyitás után történik? A korlátozás miatt.

(#25875) randras válasza W1 (#25874) üzenetére


randras
veterán

Nézi, sőt, még a vércsoportotad is, meg a TAJ számod. :(((

Istenem, nem látjátok, hogy túlzás ez a paranoia? És ha letiltanak, megáll a világ? 5 perc alatt regelsz újra, vagy keresel valakit, aki rendel neked. Hihetetlen. :(

Inkább arra kéne ilyen nagyon figyelni, hogy nem refundoltatunk minden szart 200 forintért, hogy ne tiltsák több akkal meg több ezer termékkel rendelkező kínai eladók kompletten Magyarországot. :O

(#25876) mackosajt


mackosajt
addikt

Én most nyitottam egy "case"-t, csak a biztonság kedvéért, hisz ma járt volna le a védelmem.
Szépen bele is lehet írni, hogy felvettem a kapcsolatot az eladóval, és készséges volt, és hogy további pár napot várunk a további dolgokat illetően.
Erről az eladót is tájékoztattam előtte, illetve a help-esekkel beszéltem, és mondták, hogy simán le is lehet zárni, ha közben megjönne a cumó.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#25877) albinolynx válasza randras (#25875) üzenetére


albinolynx
őstag

Tudtommal ha a paypal acc. marad, hiába minden erőfeszítésed...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#25878) Chaser válasza amargo (#25872) üzenetére


Chaser
titán

Ezek még simán megjöhetnek, a filléres vackokat a legolcsóbb postával küldik. Volt csomagom ami 50+ nap után érkezett meg, olyan is volt ami elveszett. / Itt jön be az, hogy mért akarja magát copatni az ebay seller, ha 10k+ értéket is elküld tracking nélkül, de konkrétan az ő baja, nem az enyém / . Jelezni kell az ebaynek és indítani egy open case-t. Ha megérkezik akkor lezárod, ha nem akkor kéred vissza a pénzt. eladónak azt mondod ennyit már nem tudsz várni, megvetted itthon drágábban ha nagyon erőltetné az újraküldést. persze ha filléres nem feltétlen érdemes refundot kérni. Gondolom jegyzik azt is ki hányszor élt a lehetőséggel.
Akikkel összespannoltam, GLS-sel meg sweeden post-tal küldik a cuccot, ezek két héten belül itt vannak. Legutolsó csomagom rendeléstől számított 13. napon itt volt :))

___________________________________________

Vennék egy 100k+ értékű számtech cuccot - alkatrészeket - EU-n kívülről. Nagy méretű is, tehát vámon biztos megfogják. Tréfa lesz 27% az biztos, vám viszont úgy tudom számtech cuccra nincs. Esetemben ez a 4% is jelentős lenne. Vagy ez is értékhatárhoz kötött? Postaktsg is a vám alapja lesz, vagy csak az áru értéke?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25879) TaaT válasza Chaser (#25878) üzenetére


TaaT
veterán

"...vám viszont úgy tudom számtech cuccra nincs."

ez nekem új :)

postaköltséget is bele kell számolni...

Give them hell Ukraine!

(#25880) Chaser válasza TaaT (#25879) üzenetére


Chaser
titán

Ezt többen mondták, csak nem tudom mi a jogszabály. Mondjuk postánál is többen mondták, hogy megvámolták a cuccot de csak a pk nélküli árat vették figyelembe. Viszont erre tudom mi a jogszabály:) Ott biztos mázli effekt volt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25881) mackosajt válasza Chaser (#25878) üzenetére


mackosajt
addikt

ilyen megbízható, faxa eladókat gyűjti valaki esetleg listaba? nem lenne hátrány, ha lenne ilyen.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#25882) Chaser válasza mackosajt (#25881) üzenetére


Chaser
titán

Én minden eladót jegyzek, az "üzleti titok" mappámban vannak:)
Nem kis pénz, idő míg vkivel el lehet jutni arra a szintre hogy ilyeneket lépjen, vagy akár bayen kívüli megegyezéssel lehessen tőle biztonsággal vásárolni. Ezt az ösvényt sztem tapossa ki magának mindenki, nekem se más taposta.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25883) mackosajt válasza Chaser (#25882) üzenetére


mackosajt
addikt

dogoljon meg a szomszéd tehene is....

miért lenne az baj, ha a 100%-ban megbízható eladokrol, akiktől érdemes vásárolni, lista lenne? mint kb. itt PH-n a pirospont rendszer. miért nem lehetne ajánlani őket? inkább mindenféle ocsojánosnak adjuk a pénzünket, akitől aztan lehet meg sem jön a cucc.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#25884) Chaser válasza mackosajt (#25883) üzenetére


Chaser
titán

Amiből mindenki kiindulhat, olyantól vegyen akinek 99.x % az értékelése és van több ezer eladása. Nyilván nem olyantól kell megvenni a nexus7-et aki 150$-ért árulja és van 50 értékelése. Nem olyan bonyolult ez.
Nagyon jó értékelési rendszer van ott, gyanítom a ph pirosazás nyomába se ér. Legfőképp azért, mert ott kötelező az értékelés, itt meg nem. Ha minden adás-vételre kaptam volna értékelést nekem is 4 számjegyű lenne, nem 3:)
Az meg evidens, ha én árulok dolgokat nem fogom kiadni a forrást senki két szép szeméért..még egy szőke bögyösnek se :N Ez nem a szomszéd tehene, sztem savanyú a szőlő jobban illik ide :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25885) Tomate válasza q13579 (#25857) üzenetére


Tomate
veterán

Én is érzek lassulást... :(

(#25886) mackosajt válasza Chaser (#25884) üzenetére


mackosajt
addikt

ja hogy ez a bajod

Értem már. Vagyis te mondhatni azért nem adnál ki ilyen "Listát", mert akkor attól félsz, hogy akik eddig tőled vásároltak, vagy vásárolnának, azok majd kikerülnek téged, ergo neked kevesebb ügyfeled lesz.

A 99.x % sem feltétlen biztosítás szerintem, bár tény, hogy a kötelező értékelés miatt eléggé megbízható a rendszer ilyen téren.

Én amúgy nem is rád/rátok gondoltam, hogy osszátok meg a megbízható partnereitek listáját, hanem az olyan mezei halandókra (már bocs, hogy létezünk), mint én is, hogy képesek vagyunk venni a fáradtságot, és túrkálunk az ebay tengerében.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#25887) Winner_hun válasza randras (#25873) üzenetére


Winner_hun
félisten

De igen, tapasztalat. Nem is 1.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25888) Chaser válasza mackosajt (#25886) üzenetére


Chaser
titán

Nem félek senkitől de nem vagyok a magam ellensége:) Bármilyen közérdekű infot adok itt mint bárki. De hogy kitől érdemes vásárolni azt mindenki döntse el maga. Személyes tapasztalat, tablet vásárlás. Nem bay, webshop. Ajánlotta mindenki, én is ajánlottam mindenkinek. Aztán rendeltem onnan, persze hogy egyből beszoptam:D Pénzemet sikerült visszavenni, angolom is fejlődött, ennyit a "tuti" tippekről.
Aki a 99.x % ellenére belefut gebaszba, az kipróbálja milyen az open case, azt is el kell kezdeni előbb v utóbb sajnos. Én csak nemrég kezdtem, kezdő tippeket itt megadták, de eladókat senkitől nem kaptam. Azt meg egy szóval se mondtam, hogy te ne indíts el kezdeményezést ilyen téren. De megmondom az eredményt mi fog kijönni. Csupa olyan eladó aki úgy 97%-tól felfele van több ezer v 10k értékeléssel. 99.9%-osnál is becsúszhat hiba, meg ott a posta tényező is. Ha venni akarok valamit megnézem a legjobb ajánlatokat, azután az értékelés %-át, a számukat és a fennmaradó 1-2 eladóval felveszem a kapcsolatot. Aztán amelyik jobb kommunikációban attól vásárolok. Igazából nagy bajom még nem volt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25889) mackosajt válasza Chaser (#25888) üzenetére


mackosajt
addikt

Én olyanra gondoltam, mint amit a minap egyik kolléga tett, hogy egy gombelemes csókát belinkelt ide, hogy ajánlja.
Szóval valahogy össze lehetne szedni talán az ilyeneket, és ha eszembe jut, hogy egy állkapocsmegereszkedésellenirögzítőbizbaszt akarok venni, akkor nem kell 8millió találatot átnyálazni, hanem valakinek már bejött a cucc, és ajánlotta Nin-csen Csak Bóv-Lí nevű eladót, és megnézem akkor az ő cuccait, és ha van neki, akkor rendelek tőle.

Igazából bárki, bármikor beszophatja a dolgot, attól független, hogy milyen az értékelés. pl. itthon megtetszik a csomag formája egy alkalmazottnak a főpostai rendezőben, és véletlen eltűnik a cucc, stb.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#25890) Chaser válasza mackosajt (#25889) üzenetére


Chaser
titán

Igazából ez is olyan, hogy kaptam tippeket 1-2 konkrét TP alkatrészre a TP topikban. Tuti is volt, amíg nem kerestem másik eladókat. Akkor mindjárt kiderültek nem tutik, meg az idők változnak. Persze megértem amit mondasz. De ezt te magad is elindíthatod. Ha modkerben engedik akkor az adott eladót mindig be kell linkelni, ők majd moddolják a #1-et. Vagy csinál valaki egy weboldalt és szerkeszti folyamatosan. Én már úgy vagyok vele, bármit is akarok venni, legyen az 1xi tétel is akár a közelgő karácsony alkalmából, inkább megkeresem magam kitől vegyek. Aztán ha nem jön össze max magamat okolhatom, mást nem:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25891) kaliber


kaliber
aktív tag

Valami listát tényleg fellehetne állítani, de itt csatlakozok "chaser" kollégához, miszerint a százalék nem mindig jó választás a megitéléshez én kezdőként az elsők között rendeltem[tőle]pedig elég sok negatívja van, és huszonkét napra megérkezett a komplett telefonház. A 99.4%-os értékelésü eladótól pedig semmi, refundolni kellett, szerintem attól is függ ez a dolog (amit korábban már fejtegettetek) hogy éppen az a termék van-e neki raktáron, ha van akkor hamar és biztosan megkapod.

Hogy linkeljek valakit akitől rendeltem már 28 napra megjött 100%-os :Y kínai eladó [link]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#25892) randras válasza Winner_hun (#25887) üzenetére


randras
veterán

Jó, de egyszerűbb és biztonságosabb így hozzáállni, nem? Az eladónak kb. tökmindegy, hogy refundol, törli az adás-vételt, és újrarendeled tőle, Te viszont biztonságban maradsz.

Szerintem.

(#25893) Chaser válasza randras (#25892) üzenetére


Chaser
titán

Jaja, ezt én is így csinálom. És sajnos volt már eset, hogy engem igazolt ez a hozzáállás. Most nemrég megjött egy csomag ami már 2 hónapja nem akart megjönni és refundot kértem. Azt most ki fogom fizetni. De van olyan is ami 3 hónapja nem jön, aug 28-án rendeltem, az már nyilván nem is fog. Ha nem indítok open caset és az eladó nem küld újat v nem ad vissza pénzt az bukó. Tudom senkinek nem élmény amikor ilyet indítanak ellene. Részemről a 43. napon szólok nekik, hogy ne haragudjanak, de:
1. Elhiszem én hogy becsületesek és elküldték a csomagot.
2. Ők meg értsék meg, hogy nekem 45 napom van az ebayhez fordulni gond esetén. És azt most meg fogom tenni. Ezt követően várok még két hetet, ha közben megérkezik a csomag lezárom az indítványt. Ha mégse érkezne meg addig:
3. Újrapostázást nem fogadok el, ennyi időt már nem tudok várni, megvettem mástól. Teljes visszafizetést kérek. Ha megérkezik természetesen kifizetem újra.
4. Amennyiben nem érkezik meg, nem tudok vele mit csinálni, elveszett. Legközelebb ha postáz legyen szíves nyomonkövethető küldeményként feladni.
Érdekes mód trackinges cuccom még nem kóválygott el.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25894) kukoricalee


kukoricalee
csendes tag

Üdvözlök Mindenkit !
Tanácsot kérek,hátha valaki megmondja mi a megoldás :)

Mit lehet akkor tenni , ha vettem egy eladótól 3 terméket 1eur/db áron licitálással , és 5 eur postáért, és az eladó 3x5 eur-t követel rajtam postaköltségnek + a 3 termék licitált árát?
Mikor megkérdeztem tőle mire fel ez a 15 eur postaköltség, azt írta, hogy ő azt hitte elmegy a termék 5 eur/db áron, de mivel nem így lett, így postaköltségként írja jóvá a hiányzó összeget.
A kérdésem után kaptam 3 unpaid item case-t,amire neki is leírtam a gondomat. Válasz semmi .
Az eladó időközben felrakta megint a termékeket, postának 2 eur+each additional 0.5eur van megadva.

A 3 terméket megvenném a licitálási áron a feltüntetett postaköltséggel.
Úgy érzem , ha licittel megnyerek több terméket , akkor azon az áron kapjam meg amin leütöttem ,és a postaköltségnek ha az van odaírva, hogy each additional 0.5 eur , akkor az ne legyen each additional 5 eur.

Szóval mit tegyek ?
Ha nem fizetek a case határidő napjáig mi lesz ?

A válaszokat előre is köszönöm !

(#25895) kaliber


kaliber
aktív tag

Szerintem neked van igazad, a licitnél megadott szállítási költségnek kell maradnia, mert ha másképp lenne bármelyik eladó a neki nem tetsző licit után postaköltségért annyit kérne amennyit akarna, velem még ilyen nem történt,de szerintem irány a resolution center és írd le a problémád az ebaynek.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#25896) Chaser válasza kukoricalee (#25894) üzenetére


Chaser
titán

Ha egy hirdetésben volt a 3 termék pl 3 eur + 1eur/item akkor hiába kér többet, bayhez fordulhatsz. Ha 3 különböző hirdetés volt és mindegyiket megnyerted, akkor kérheti a 3x5 eur-t.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25897) randras


randras
veterán

Nagyon hasznos gyakori/megszállott eBay-ezőknek, és okostelefon-tulajdonosoknak: [link] [link]

A legminőségibb tracking app a Marketen, és az egyetlen, ami kezeli a China Post-ot. ;)

[ Szerkesztve ]

(#25898) kaliber válasza kaliber (#25895) üzenetére


kaliber
aktív tag

Jobban átolvastam amit leírtál, mivel három unpaid-et küldött neked akkor az három különböző termék joggal követeli a 3x5 eurót.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#25899) kukoricalee válasza kaliber (#25898) üzenetére


kukoricalee
csendes tag

Köszönöm a választ .
Írtam az ebay-nek , hogy kikérjem a véleményét az ügyről.

(#25900) mackosajt


mackosajt
addikt

na vazze... tegnap, az eladoval történt egyeztetés után nyitottam egy "case"-t, hogy nehogy elvessszen a dolog. Haza jövök melobol, és mi fogad? az eladó refundot nyomott egyből.
most akkor minek, ha megbeszéltük... ráadásul ha várt volna, lehet megjön. december 17-ig lett volna idő...
ennek vagy nagyon meleg a pite, vagy nem tudom miért csinálta.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.