Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) randras válasza C0d3r (#25600) üzenetére


randras
veterán

Igen ő is dropshipper. :)

A trackingről: hogy elhidd, hogy tényleg akkor adták fel, és hogy ne refundoltasd azzal, hogy nem jött meg, miközben megjött. ;)

(#25602) matykooo válasza C0d3r (#25600) üzenetére


matykooo
aktív tag

jaja ők azok akikről beszélek, tőle pont jön most 2 csomagom, hasonló trackingekkel... meg a többi regtől is össz vissz vagy 5 :) nagyon korrektek, eddig amit tőlük rendeltem minden megérkezett, és üzenetre is fél napon belül válaszolnak.

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#25603) C0d3r


C0d3r
addikt

Most kellemesen csalódtam, még tegnapelőtt, tudatlanságomnak köszönhetően írtam az eladónak a tracking numberrel kapcsolatban. Ma reggel jött a válasz, de nem csak leírta hogy 2-án adta fel, hanem még fotót is küldött róla. :C
Korrekt!
"Sorry, it can't be tracked on line where it is now, the number you saw is a shipping order number for us to contact with our post office"
És így van, borítékon látható a sorszám.

randras: Már majdnem megijedtem, hogy rosszul jártam ezzel, de rákeresve Buyincoins-on valamivel drágább a termék. Nagy mennyiségben veszik eBay-en, gondolom emiatt tud olcsóbb lenni pár centtel.

(#25604) Telegdy


Telegdy
aktív tag

A futárcég által szállított csomagok gyorsabban át szoktak jönni a vámon?
FedExxel jön a csomagom, már több mint egy hete Sandynek köszönhetően, most Vecsésen van, reggel ért oda 7:32-kor.
Van remény arra, hogy még ma kihozzák?

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#25605) randras válasza Telegdy (#25604) üzenetére


randras
veterán

Aligha hiszem. VÁM eljárás napokig, hetekig is tarthat.

C0d3r: Az anyaoldalon is divat fényképet küldeniük, de ettől még elég lassú maga a posta... :(

(#25606) Telegdy válasza randras (#25605) üzenetére


Telegdy
aktív tag

Azt azért remélem, hogy hetekig nem fog eltartani... Agyvérzés kerülgetne :C
Meglátjuk, hamarosan kiderül :)

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#25607) faresz5 válasza Telegdy (#25606) üzenetére


faresz5
senior tag

Olvass vissza, szamolhazsz nyugodtan 4hettel. Kinai,hongkongi posta szsr mostanaban.

(#25608) radi8tor válasza faresz5 (#25607) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Te is olvass vissza. Már belföldön van a csomagja. ;)

⭐ Stella

(#25609) Telegdy válasza radi8tor (#25608) üzenetére


Telegdy
aktív tag

Arról nem is beszélve, hogy Sandyt emlegettem, annak meg nem hinném hogy sok köze van a kínai postához... :)

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#25610) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Shanghai-ból (Kína) kb mennyi idő alatt ér ide a cucc?
Nov 5-én rendeltem, és Nov 7-én adta fel.

(Múltkor kellemesen csalódtam, Kanadából rendeltem egy cuccot, azt azonnal feladta, és 7 nap alatt ideért.)

(#25611) pumalöket


pumalöket
csendes tag

Sziasztok,
lenne egy problémám. Virágmagot vásároltam az ebayen, de nyomtam egy refresht a paypal fizetés előtt és kettőnek vette rendelésemet. Nos az egyiket már kifizettem, de a másikat nem szeretném, igaz csak 2 fontról van szó, de egy csomag is bőven elég lesz. Félrenyomott rendelést visszalehet valahogy adni ?

[ Szerkesztve ]

(#25612) kaliber válasza batagy (#25610) üzenetére


kaliber
aktív tag

Minimum egy hónap.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#25613) randras válasza batagy (#25610) üzenetére


randras
veterán

Economy vagy Standard szállítás, milyen értékben, és méretben?

(#25614) pumalöket válasza pumalöket (#25611) üzenetére


pumalöket
csendes tag

Probléma megoldva, sztornó..

(#25615) batagy válasza randras (#25613) üzenetére


batagy
őstag

Ez az USB3 előlap a termék amit rendeltem.

Economy Delivery.

Érték kicsi, 2000 Ft körüli. Mérete se nagy.

(#25616) randras válasza batagy (#25615) üzenetére


randras
veterán

Ismerem az eladót, nem csak sokat a feladással. Szerintem 3 hét körül. :)

(#25617) kaliber válasza pumalöket (#25611) üzenetére


kaliber
aktív tag

Igen vissza lehet, jobb oldal>>>>more actions>>>returns this item.

Ha jól emlékszem, nekem is volt hasonló kétszer is, én csak annyit akartam megnézni egy terméknél, hogy ha több terméket vásárolok, hogyan számolja a szállítási díjat, rányomtam a "buy it now" gombra, tovább nem vittem a fizetési folyamatot (pedig még utána van egy pár lépés) és innen egyből úgy vette a rendszer, hogy megvásároltam a terméket, pár nap múlva jött is a felszólitás hogy fizessek, felkínálta e-mailben a termék megvásárlásának törlését, onnantól tudtam hogy óvatosan azzal a gombbal.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#25618) batagy válasza randras (#25616) üzenetére


batagy
őstag

OK, kösz.
3 hét az teljesen jó.

(#25619) kaliber válasza randras (#25616) üzenetére


kaliber
aktív tag

Hát nem tudom, 10.04-óta egy darab economy csomagom sem jött meg.
2darab standard 19 ill.22 napra megjött.
Az economy csomagok mind különböző eladóktól 2x40 napos 1x37 napos 2x35 napos 3x32 napos csomag még sehol sincs.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#25620) randras válasza kaliber (#25619) üzenetére


randras
veterán

OK, de a lényeg itt hogy a 97k, 97-Cube, 97kgallery felhasználók nem rendelésre, hanem valós készletről dolgoznak tapasztalataim szerint, ami sokat számít.

(#25621) #89874944 válasza hun620 (#25550) üzenetére


#89874944
törölt tag

Ezt választottam.

De ez az eladó egy csaló :((( nem lehet ezt jelezni vhogy az ebay-nek, hogy eltüntessék ezeket?

Írtam még neki 2hete is, azt mondta már itt van Magyarországon a csomag a vámon. Most írtam neki 2 napja, erre ugyanazt bemásolta, szó szerint ugyanazt a szöveget(!), amiben ugyanúgy benne van hogy várjak egy hetet, mert itt van a vámon.
Miután én nyitottam egy vitát, hirtelen "eszébe jutott", hogy a csomag elveszett SZÁLLÍTÁS KÖZBEN. Ezt állítólag a KÍNAI postán mondták neki. Namost, hamár 2 hete itt van Mo-n a csomag, hogy veszhetett el szállítás közben, és ezt a kínai posta honnan tudja?! Egyértelműen arra játszik, hogy leteljen a 45-nak, a pénz az övé lesz, és sosem adta fel a csomagot :((

(#25622) Fecogame válasza #89874944 (#25621) üzenetére


Fecogame
veterán

Ha túl sok negatívot gyűjt össze, úgyis kicsapják onnan.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25623) Kal-El válasza #89874944 (#25621) üzenetére


Kal-El
senior tag

Ne foglalkozz vele, hogy válaszol-e emailre, vagy mivel érvel / milyen kifogásokat keres.
Ha nincs csomag, case és refund, a többit megoldja PayPal, ilyenkor általában már észhez térnek.
Szerintem a többsége annyit kamuzik, amennyit nem szégyell, csak hogy kibújjon a fizetés alól.
Mondjuk én meg tudom érteni őket, a posta hibájából kell a veszteséget lenyelniük, mert szerintem a többség tisztességesen feladja a csomagot.

(#25624) Chrystall


Chrystall
senior tag

Vám!

23 nap után megjött a vámtól a levél ajándék küldeményem kapcsán. Hát ennyi időbe tellett, és még nincs vége!

Menő...

(#25625) #89874944 válasza Fecogame (#25622) üzenetére


#89874944
törölt tag

már van neki 3168 negatívja. nem a pozitív-negatív arányt nézik?
mert ha egy robottal küldik maguknak a pozitív feedback-eket, soha nem lesznek kicsapva :U

(#25626) Fecogame válasza #89874944 (#25625) üzenetére


Fecogame
veterán

Szerintem az arányt nézik, összesen meg az utóbbi X idő alapján is.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25627) #59816064 válasza Chrystall (#25624) üzenetére


#59816064
törölt tag

Valóban ajándékot kaptál? Vagy csak gift volt ráírva? Kell fizetned?

(#25628) TaaT


TaaT
veterán

Találtam az amerikai ebay-en egy mp4 lejátszót 36dollárért, de majd 50dollár van megadva postaköltségnek :((( Ezzel lehet vmit kezdeni?

Give them hell Ukraine!

(#25629) Fecogame válasza TaaT (#25628) üzenetére


Fecogame
veterán

Semmit. Gyakran így játsszák ki a jutalékot.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25630) hun620 válasza #59816064 (#25627) üzenetére


hun620
aktív tag

Ha tényleg ajándékot kapott, arról a feladónak nyilatkoznia kell, hogy tényleg ajándék.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#25631) TaaT válasza Fecogame (#25629) üzenetére


TaaT
veterán

Utánanéztem az USPS oldalán és tényleg majd 50dollár az Express Mail International 2lbs tömegnél... amúgy létezik ennél olcsóbb szállítási mód az usából? :)

Give them hell Ukraine!

(#25632) lacko6 válasza TaaT (#25631) üzenetére


lacko6
senior tag

USPS – First-Class Mail kb 10 dollár 2hét nincs nyomkövetés.

(#25633) Fecogame válasza TaaT (#25631) üzenetére


Fecogame
veterán

Kérdezd meg az eladótól :) Lehet USPS-en kívül máshogy nem is küldi el.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25634) W1


W1
senior tag

Standard Int'l Shipping-el mi a "rekordotok", mennyi idő volt a legtöbb, mire ideért? szeptember 29.-ei rendelésektől fogva egy darabot sem kaptam még, és a nagyobb gond, hogy innentől $7-$35 közt mozgok.
Ha nincs védelmem ebay-on, mert mert elvették (még nem tették), akkor azt tudja az eladó?

(#25635) faresz5


faresz5
senior tag

nah most kezdenek beesni a okt 25 körül feladott CN csomagok a HK-s csomagok még sehol.

(#25636) randras válasza #89874944 (#25625) üzenetére


randras
veterán

OMG linket. :R

Amúgy belefutottam egy különösen kedves kínai eladóba, szinte már késztetést érzek, hogy bemásoljam a levelét. :)

(#25637) pumalöket válasza kaliber (#25617) üzenetére


pumalöket
csendes tag

Igen igen, erre rájöttem, pedig csak egy refresht nyomtam vásárlás után, bonyolult ügy :)
Kaptam is megint egy csomó emailt az ebaytől, hogy a eladó leokézte, a két fontot visszaküldte a paypal számlámra, a másikat meg postázta. Előtte kaptam a termékről pozitív visszajelzést, az el fog tűnni ?:P

[ Szerkesztve ]

(#25638) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Hol kell jelezni az ebay-nak ha nem kaptam meg a terméket? Az eladóval már július óta levelezek és hazudozik össze-vissza!

(#25639) randras válasza spyduck (#25638) üzenetére


randras
veterán

Hát akkor már sehol! :(

(#25640) flierqqq


flierqqq
tag

Hogy tudok eladni eBayen?Egyáltalán érdemes-e?Van itthon néhány régi pénzem..nem a legértékesebb de 40-50dollárt kapnék érte.
Valami leírás van erről?Miből mennyit von le az ebay?

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#25641) szijartg


szijartg
senior tag

srácok, egy össze 36$-os terméknél kell vámot fizetnem?
postával együtt ennyi, USA-ból.

(#25642) randras válasza szijartg (#25641) üzenetére


randras
veterán

Cég, vagy magánszemély a feladó?

BTW kaptatok már olyan igazi kukazsákba csomagolt kínai csomagot? Hol lehetne olyan csomagolóanyagot venni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25643) szijartg válasza randras (#25642) üzenetére


szijartg
senior tag

cég

(#25644) Bodz válasza randras (#25642) üzenetére


Bodz
nagyúr

Arra sötétszürke, belül fekete zacskóra gondolsz vagy tényleg kukazsákra? Utóbbiból a Tescoban bőven van jó vastag fajta (márkatermék), én azzal húzok be minden eladott cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#25645) matykooo válasza randras (#25642) üzenetére


matykooo
aktív tag

a szürke színű nejlon borítékra gondolsz?:)

''a walesi srác aki legenda lett''

(#25646) randras válasza szijartg (#25643) üzenetére


randras
veterán

Ha cég, és ezt jól láthatóan fel is tünteti mint pl. az Ecell eBay-en, akkor ne számíts sok jóra. :(

Bodz: És nincs valami méretre vágott, vagy te hogy csinálod? :DDD Mivel lehet a ragasztást megoldani úgy, hogy ne legyen teljesen undorítóan ronda, csak egy kicsit? :U

matykooo: Végülis irreleváns, akkor átfogalmazom, valami olyasmi kéne, mint azok, és meg tudom oldani hogy gyorsan olcsón lehessen bele csomagolni. Kukazsák jó is lenne, csak hát a méretezés nem mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#25647) matykooo válasza randras (#25646) üzenetére


matykooo
aktív tag

fóliahegesztő?

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#25648) Bodz válasza randras (#25646) üzenetére


Bodz
nagyúr

Többféle méretben kapható. :D A doboz oldalára felhajtom ami kimarad és körbehúzom bőven a klasszikus barna ragasztószalaggal. Öntapadós cetlit nyomtatok címzésként. Szép nagyon. :))
Lehet ilyet is kapni, de a zsák olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#25649) matykooo válasza Bodz (#25648) üzenetére


matykooo
aktív tag

Sztem ők ilyet használnak, csak gondolom ott 20db nem 4500ft :DD

egyébként -> hegesztő1
[link]

ebayen nem tudom milyenek lehetnek :) Nekünk van egy valahol, olyasmi mint a 2. az a mini, de mintha úgy emlékeznék, hogy nem volt valami sikeres... lehet az a beszorítós sokkal jobb :)

''a walesi srác aki legenda lett''

(#25650) randras


randras
veterán

Köszi a válaszokat. Holnap benézek sztem a teszkóba. :D

Ragasztást meg megoldom majd valahogy.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.