Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25651) szijartg válasza randras (#25646) üzenetére


szijartg
senior tag

az szívás.
amúgy mennyi az annyi ami alatt még nem kell vámot fizetni cég esetén?

(#25652) randras válasza szijartg (#25651) üzenetére


randras
veterán

22 EUR.

(#25653) flierqqq


flierqqq
tag

Eladással kapcsolatban valaki tud segíteni?

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#25654) Winner_hun válasza flierqqq (#25653) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tessék

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25655) flierqqq válasza Winner_hun (#25654) üzenetére


flierqqq
tag

Köszönöm, csak nem nagyon vágom az angolt..én valami magyar leírásra gondoltam :)

[ Szerkesztve ]

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#25656) W1


W1
senior tag

Standard Int'l Shipping-el mi a "rekordotok", mennyi idő volt a legtöbb, mire ideért? szeptember 29.-ei rendelésektől fogva egy darabot sem kaptam még, és a nagyobb gond, hogy innentől $7-$35 közt mozgok.
Ha nincs védelmem ebay-on, mert mert elvették (még nem tették), akkor azt tudja az eladó?

(#25657) Winner_hun válasza W1 (#25656) üzenetére


Winner_hun
félisten

3 hónap.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25658) W1 válasza Winner_hun (#25657) üzenetére


W1
senior tag

Elötte kértél refundot már, és ez után kaptad meg?

(#25659) Winner_hun válasza W1 (#25658) üzenetére


Winner_hun
félisten

Volt biztosítás a csomagra, újraküldte azt. Megjött a cserecsomag, azután pár héttel megjött az eredeti is. Az eredeti megérkezése után elküldtem neki a pótcsomag árát.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25660) W1 válasza Winner_hun (#25659) üzenetére


W1
senior tag

Neked amúgy mennyi refundod volt? Mert így tudom, hogy te aprón is vállalsz segítséget, stb, és kiváncsiságból kérdezném.

(#25661) Fecogame válasza flierqqq (#25655) üzenetére


Fecogame
veterán

Nem kötekedésképp, de ha nem vágod az angolt, akkor hogyan fogsz részletes leírást adni a termékről és válaszolni a vevők kérdéseire? :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25662) Winner_hun válasza W1 (#25660) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25663) randras válasza Fecogame (#25661) üzenetére


randras
veterán

Az hagyján, hogy fog reklamálni ha három piros szivacsot küldenek egy kerti öntöző helyett? :)

(#25664) flierqqq válasza Fecogame (#25661) üzenetére


flierqqq
tag

Úgy alapszinten vágom az angolt..amúgy meg tudok segítséget kérni ismerősöktől stb. :)

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#25665) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok!
A képen látjató 3 termékemnél kaptam egy jelzést. Több mint 200 rendelésen vagyok túl viszont nem tudom hogy ilyenkor mi lesz a teendő.

Tudna adni valaki egy hasznos linket hogy pontosan mit és hogyan kell csinálni?! refound meg claim meg ehhez hasonló dolgokat hogyan kell használni?!
Illetve ti mit csinálnátok? Hogyan járnátok el?

Eléggé tanácstalan vagyok.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#25666) kaliber válasza Daniel Alves (#25665) üzenetére


kaliber
aktív tag

200 rendelésen túl és még nem kellett refundolnod? Te valamit nagyon tudsz, nekem most lesz az első 20 rendelésem, de úgy néz ki min. 4-5 refund lesz, rossz időben kezdtem ebayezni.
-első körben contact az eladóval megírod, hogy refundot kérsz mert nem érkezett meg a csomag, természetesen ha megérkezik kifizeted neki megint.
- attól függően hogyan reagál, (vagy reagál-e egyáltalán) lépsz tovább ha készséges és küldi a zsét nincs túl sok teendőd.
- ha vitatkozik irány a resolution center >>>>case nyitása és itt intézed melyik termékkel (vagy szállítással ) van problémád erre általában fizetni szoktak
- ha itt sincs megoldás akkor magasabb szintre kell emelni az "ügyet" aminél már a levelezésből és egyéb tényállásból az ebay eldönti kinek van igaza (többnyire a vevőnek)

Arra kell még figyelned, hogy erre a védelemre (a híres ebay "buyer protection") 45 napod van (erre a dátumra hívja fel a figyelmed az ebay a termékek alatti apróbetüs részben) ha kicsúszol a határidőből már csak az eladó jófejségében bízhatsz, hogy megtériti a károd.

A legalsó termékednél 15-én jár le a határidő ott lehet egyből "case"-el kéne indítanod mert az a hivatalos "refund" indítása.

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#25667) Daniel Alves válasza kaliber (#25666) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Azért is csodálkozok mert eddig minden gond nélkül megjött csak ahogy olvasgattam a topikot egyre több embernél akadozik a cucc.

-első körben contact az eladóval megírod, hogy refundot kérsz mert nem érkezett meg a csomag, természetesen ha megérkezik kifizeted neki megint.
Ahol felhívja a figyelmem ott már egyből mehet az email az eladónak?

- ha vitatkozik irány a resolution center >>>>case nyitása és itt intézed melyik termékkel (vagy szállítással ) van problémád erre általában fizetni szoktak
Tisztasor :K

A legalsó termékednél 15-én jár le a határidő ott lehet egyből "case"-el kéne indítanod mert az a hivatalos "refund" indítása.
Végülis itt még írhatok az eladónak hogy nem jött meg a cucc és utalja vissza a pénzem... viszont 15.-e után már semmit nem tudok csinálni? Sem refound ,sem case? :B

és köszönöm az ilyen késő esti választ! :R

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#25668) kaliber válasza Daniel Alves (#25667) üzenetére


kaliber
aktív tag

Ahol felhívja a figyelmem ott már egyből mehet az email az eladónak?

Korábban is küldhetsz e-mailt az eladók a "shipping and payments"-nél leszokták írni országonként, hogy mennyi idő után (ha nem érkezik meg a csomag) adnak "refund"-ot.

Végülis itt még írhatok az eladónak hogy nem jött meg a cucc és utalja vissza a pénzem... viszont 15.-e után már semmit nem tudok csinálni? Sem refound ,sem case?

Írhatsz az eladónak még utána is csak "case"-t nem tudsz nyitni már, tehát az ebay már nem véd téged csak az eladóval tudsz megegyezni.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#25669) llaszlo


llaszlo
veterán

Miért nem akarják ezek az eladók, hogy új ügyet nyisson az ember?

Megírtam, hogy a 42. napon sem jött meg a cucc. Leírtam, hogy tudom, hogy a posta is lehet lassú és, hogy a 44-45. napon nyitok egy új ügyet ha nem kapom meg. Viszont leírtam, hogy még ne küldje vissza a pénzem, hanem várjunk még legalább 10 napot. Volt már, hogy 55 napra jött meg.

Erre ezt a választ kaptam.

hi,dear ,really understand your feeling
please donnot create any case to us
if you cannot wait anymore ,we will refund for you first ,is that ok ?
waitting for your reply again

Szóval miért baj az nekik ha új ügyet nyitok?

(#25670) Melack válasza llaszlo (#25669) üzenetére


Melack
veterán

Adott mennyiségű ügy után a profiljukat limitálják. Nem adhat fel annyi hirdetést, vagy nem annyiért, amennyiért eddig. Nekik sem mindegy a dolog. Ezért igyekeznek kerülni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#25671) Fecogame válasza llaszlo (#25669) üzenetére


Fecogame
veterán

Ha túl sok ügye van az eladónak, akkor korlátozzák. Ezért nem szeretik.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25672) #59816064


#59816064
törölt tag

Szerintetek, ez melyik csomagküldő lehet? Találkozott már valaki ilyen nyomonkövetési számmal? RE629097518SE

(#25673) radi8tor válasza #59816064 (#25672) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt le lehet kérdezni: [link]
De azt írja már nem él a tracking. Mostani csomaghoz kaptad ezt?
Akkor írd meg az eladónak, hogy hibás számot adott vagy adja meg hol tudod nyomon követni.

⭐ Stella

(#25674) JDM_Style válasza #59816064 (#25672) üzenetére


JDM_Style
tag

Tudtommal USPS

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#25675) #59816064 válasza kaliber (#25666) üzenetére


#59816064
törölt tag

Vigyázz, nehogy kitítsanak. Engem kidobtak, egy több száz értékeléses accountal, kb. 2 hónap alatt volt 8 refundom (nem dispute, nem claim, csak simán az eladói refund).

(#25676) #59816064 válasza radi8tor (#25673) üzenetére


#59816064
törölt tag

Köszi, ismerem ezt az oldalt, de sajnos elég sok csomagküldőnél ezt a parcelforce-os hülyeséget dobja ki, és nem tudja felismerni a szállítót.

(#25677) #59816064 válasza JDM_Style (#25674) üzenetére


#59816064
törölt tag

Nem hiszem, mert Kínában adták fel a csomagot. :)

(#25678) kerekfej válasza JDM_Style (#25674) üzenetére


kerekfej
addikt

SE az nem valami svéd?

(#25679) #59816064 válasza kerekfej (#25678) üzenetére


#59816064
törölt tag

Fogalmam sincs, még ugysem él a szám vagy 2-3 napig, talán utána :)

(#25680) radi8tor válasza #59816064 (#25679) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért azt csak tudod honnan jön a csomag. :U

⭐ Stella

(#25681) #59816064 válasza radi8tor (#25680) üzenetére


#59816064
törölt tag

Fentebb írtam hogy Kínából.

(#25682) ugyeletes válasza #59816064 (#25675) üzenetére


ugyeletes
tag

te refundoltal masoknak? tehat elado voltal? bocs, csak nem vilagos szamomra... :)

(#25683) #59816064 válasza ugyeletes (#25682) üzenetére


#59816064
törölt tag

Vásárló voltam én is.

(#25684) flierqqq


flierqqq
tag

Innen szokott valaki eladni eBay-en?

[ Szerkesztve ]

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#25685) albinolynx válasza #59816064 (#25672) üzenetére


albinolynx
őstag

http://www.singpost.com/

Legalábbis nekem nagyon hasonló van: RF xxxxxxxxxx SG

Feladást követően elvileg 3-5 napon belül élnie kell a tracking-nek.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#25686) usabolbarmit válasza RAiN91 (#25343) üzenetére


usabolbarmit
csendes tag

Nekem már kb. 1 éve van az autómban ilyen... megvettem, megérkezett, azóta használom... ennyi.

(#25687) kaliber


kaliber
aktív tag

Mi a különbség a "küldemény felvéve" és a "célországba elküldve" között?

Az elsőnél elvileg akkor adták fel a postán? A célországba elküldve akkor már elhagyta kínát? De a két időpont között miért telik el 3hét?

Akkor már reménykedhetek, hogy ideér?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#25688) nkarcsik válasza bluenose (#25170) üzenetére


nkarcsik
csendes tag

Augusztustól változott a vámolás rendszere és szabálya.
Magánszemélytől Union kívülről 45 euróig nincs vám és áfa, 45-700 euro között 27% áfa, 2,7 % vám, 700 euro felett 27% áfa, vámtarifa.
Cégektől rendelt árú esetén: 22 euroig nincs vám és áfa, 22-150 euro között 27% áfa, vám nincs, 150 euro felett 27% áfa, vámtarifa.

(#25689) #89874944 válasza randras (#25636) üzenetére


#89874944
törölt tag

[link]

minden nap(!!!) lesz neki 900(kilencszáz!) pozítiv feedbackje, valahonnan... miközben napi száz embert lop meg :((

egyébként szerintem két felhasználónéven van regisztálva, [link]. Ez is ugyanazt csinálja.
(kis időkülönbséggel rendeltem egy másik tokot is,ettől, a történet ugyanaz....)

[ Szerkesztve ]

(#25690) kaliber


kaliber
aktív tag

Az archivált megvásárolt termékeket melyik menüpontnál találom meg? Azt nem tudom többet előhívni?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#25691) Winner_hun válasza kaliber (#25690) üzenetére


Winner_hun
félisten

Itt

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25692) #89874944


#89874944
törölt tag

Küldtek egy mail-t a service@intl.paypal.com-tól, hogy refund-ot kaptam. Felmegyek paypal számlámra és egy nagy nulla van ott :U hol találom a refundot?

(#25693) LÁZ válasza #89874944 (#25692) üzenetére


LÁZ
addikt

ha hozzá van rendelve a bankkártyád, akkor a szládon keresd pár nap múlva

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#25694) #89874944 válasza LÁZ (#25693) üzenetére


#89874944
törölt tag

hozzá van rendelve. Köszi!

(#25695) kaliber válasza Winner_hun (#25691) üzenetére


kaliber
aktív tag

A linked nekem nem volt jó. Nagy nehezen megtaláltam hátha valaki nem találja még:
Lap teteje>>>My ebay>>>> Purchase history
Idáig az összegzést (summary) használtam ezért nem találtam azt a menüpontot.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#25696) Winner_hun válasza kaliber (#25695) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez van könyvjelzőknél, nálam erre a linkre ki lehet választani.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25697) vizcsap


vizcsap
tag

Sziasztok!

Két kérdésem is lenne:

1: ha futárcég hozza a csomagom és épp senki nincs otthon, akkor hogy kapok tájékoztatást, hogy egyáltalán itt jártak? Mert ha országon belülről rendelek valamit, akkor megadom a telefonszámom és felhívnak ha valami van, de az ebay-en hol tudok megadni telefonszámot amit az XY futárcég aki hozza a csomagom is megkap? Ha a postás hozza akkor nyilván hagy itt papírt, hogy fáradjak be hozzájuk átvenni a csomagot.

2: ha a munkahelyem címét beállítom primary shipping address-nek, akkor hova írjam, hogy hányas kapucsengőn keressenek, mivel nem az én nevem van kiírva? Szintén olyan infó, amit itthoni rendelésnél megadok az egyik mezőben; itt milyen mód van erre?

Remélem nem kérdeztem butaságokat és tudtok segíteni :)

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

(#25698) albinolynx válasza vizcsap (#25697) üzenetére


albinolynx
őstag

Az első kérdésedre tudok válaszolni.
Nekem eddig minden csomagomon rajta volt a +36xx xxx-xxxx formátumban a telefonszámom. Futárnak gondolom így evidens.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#25699) kaliber


kaliber
aktív tag

Egyik eladó, 10.27-i csomagomra azt írta nekem, hogy régen feladta a csomagot, csak az ottani vámhatóság ellenőrzi a csomagokat egyenként, ezért késik az enyém (és még sok más csomag).
Ez igaz lehet?
Valami tényleg lehet az ottani postázással mert itt a topikban is mindenki panaszkodik.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#25700) Agostino válasza kaliber (#25699) üzenetére


Agostino
addikt

hát, ha hong-kong akkor lehetséges, valamikor pár hete olvastam, hogy rászállnak a kimenő csomagokra. ne vedd készpénznek a szavam, megpróbálom előásni a cikket majd

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.