Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25201) usabolbarmit válasza Winner_hun (#25198) üzenetére


usabolbarmit
csendes tag

Én nem akarok veled semmit megetetni, tőlem fröcsöghetsz.... én sem most kezdtem a külföldről vásárlást... és a tapasztalatokat írtam le, nem légből kaptam egy-egy mondatot... részemről befejeztem a vitát, Te úgy vásárolsz és vámoltatod a cuccaidat ahogyan akarod, úgy ülnek rajta a vámon, ahogyan akarnak, és addig ameddig akarnak....

(#25202) bul07 válasza geryllaz (#25199) üzenetére


bul07
nagyúr

Ezt olvasd át hátha egy két kérdésedre választ találsz

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#25203) W1 válasza albinolynx (#25197) üzenetére


W1
senior tag

Free Shippinges csomik.
Elsőnek nyissak case-t, majd utána írjam, hogy az eladóval nem sikerült kapcoslatba lépni, és ezután a refund, nem?

(#25204) randras válasza usabolbarmit (#25201) üzenetére


randras
veterán

Szerkesztés gomb használata.

Hülyeséget beszélsz.

Lehet, hogy a rendelést nem ma kezdted, de itt új vagy, szóval légyszi, ezekre figyelj már. :R

[ Szerkesztve ]

(#25205) Tomate válasza Flashcash (#25012) üzenetére


Tomate
veterán

Írtam egy mailt USPS-nek, hogy mi a helyzet a cuccal, eljött-e az országból a Sandy miatt vagy ott van-e még.
Azt írták 2-3 nap múlva válaszolnak. Kíváncsi leszek.

(#25206) randras válasza Winner_hun (#25198) üzenetére


randras
veterán

Webcaritas a rangod? :U

(#25207) Winner_hun válasza randras (#25206) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem, a nevem az:P

mod: off

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25208) randras válasza Winner_hun (#25207) üzenetére


randras
veterán

Ez a PH tök feneketlen, miket találni. :DDD

Amúgy nyilván arra vonatkozott a kérdés, mi ez, miért, mikor, és hova? :DDD

kaliber: Flyt Express pl. ilyen formátumú: A000041211020901 17tracken megy.

[ Szerkesztve ]

(#25209) kaliber


kaliber
aktív tag

A tracking infónál a 9 ill. 10 karakteres infót hol tudom megnézni?
Vagy ezek csak kamu számok?
Idáig ahol nézegettem csak 13 karakteres (két betü, kilenc szám, két betü) infót tudta értelmezni.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#25210) Winner_hun válasza randras (#25208) üzenetére


Winner_hun
félisten

mi ez - egyéni rang
miért - miért ne>:P<
mikor - mától
hova - a nicknevem alá

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25211) randras válasza Winner_hun (#25210) üzenetére


randras
veterán

Az egyetlen tényleges infó amit megtudtam ebből, az a mától volt, köszi! :DD

De gratula, akármit is jelentsen. :C

(#25212) Winner_hun válasza randras (#25211) üzenetére


Winner_hun
félisten

A smiley kattintható;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25213) bul07 válasza Winner_hun (#25210) üzenetére


bul07
nagyúr

Gratula hozzá

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#25214) Chrystall válasza Winner_hun (#25193) üzenetére


Chrystall
senior tag

Sajnos tényleg úgy tűnik, hogy igaza van, mert ez már augusztus óta van nekem. Akkor jött egy ajándék csomag, 1 hónapig utazott. Most, hogy látom ez a második, amit október elejen adtak fel, 2 hete ül a vámon, gondolom az előző is emiatt késett ennyit. Szóval nagyon úgy tűnik, hogy van ebben valami amit mond. Mert régen nem volt így, hamar ideért minden. Szoktam vásárolni amerikából sokmindent, CD-t, könyveket, szerszámokat, minden kis hülyeséget, de most vagy 6 hónapja csak ezt a két dolgok küldte nekem onnan valaki, már nem ment simán a dolog. Valszínüleg tényleg bekeményítettek, mióta bejelentették a szigorítást, de azt nem értem ha a bolti ár alatta van a limitnek minek ez a felhajtás?

(#25215) kerekfej válasza Winner_hun (#25212) üzenetére


kerekfej
addikt

:R

(#25216) W1


W1
senior tag

Annyit írtam egy $9-es csomagra, hogy nem jött még meg, és aggódom.
A válasz lényege: "I will full refund money". Remélem mások is ilyenek lesznek.

(#25217) Winner_hun válasza Chrystall (#25214) üzenetére


Winner_hun
félisten

Milyen szigorítást jelentettek be?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25218) krasiandi válasza Kerio (#20076) üzenetére


krasiandi
csendes tag

Kiderült már valami a csomagról,mert nekem is ezt írja :-(

(#25219) Chrystall válasza Winner_hun (#25217) üzenetére


Chrystall
senior tag

Nem tudom hogy meg mint volt pontosan, csak elkezdte egyszer mindenki harsogni, hogy a körmére néznek a külföldről vásárlóknak. Már július óta hallom innen-onnan. Azelőtt még semmi baj volt - Besenyő Pista Bácsi szavaival élve...

(#25220) krasiandi


krasiandi
csendes tag

Sziasztok! Ebayan rendeltem egy pulcsit,megkaptam az azonosítót és négyszer írták,hogy célországba elküldve, ez 10.18- àn volt azóta meg semmi hír. A magyar posta semtud róla semmit. Elveszett a csomag, vagy van remény:-(

(#25221) Tomate válasza krasiandi (#25220) üzenetére


Tomate
veterán

12 nap múlva kezdj el ugyanezen gondolkozni ha addig nem érkezik meg.

(#25222) randras válasza Chrystall (#25214) üzenetére


randras
veterán

Én semmi ilyesmit nem vettem észre, pedig jóval többet rendelek.

Economy shipping tetű lassú mint mindig, Kínából viszont még a Standard is egész jó mostanában.

(#25223) Tomate


Tomate
veterán

Hát nálam nem tudom mi van, de van 5 trackinges csomagom kínából, egy 50 napon túl, csak annyit ír a tracking, hogy feladva egy hónapja és semmi. A többi négynek is már jönni kéne, de a szokásos kép fogad szint az összes követési számnál 4x 5x célországba elküldve és utána semmi... Nem tudom mi van...

(#25224) albinolynx válasza W1 (#25203) üzenetére


albinolynx
őstag

Írsz az eladónak a 40. nap környékén. Inkább előbb, mint utóbb, hogy legyen ideje válaszolni.
Ha jön válaszban követési szám, akkor ellenőrzöd, hogy hol van a csomag. Például ha már Budapesten vám elé állítva, felesleges a 44. napon "case"-t nyitni.
Viszont a 44. napon "in transit", "feladva ekkor ...." esetén nyiss ügyet és írd bele, mit sikerült eddig az eladóval kommunikálni. Kaptál-e követési számot, stb. Leírod, hogy látod úton van a csomag, de nem fog megérkezni a 45. napra, ezért nyitottál ügyet. Kérsz visszafizetést és leírod még, hogy ha megérkezik a csomag, ismét kifizeted a vételárat.

Mindez már a becsületeden múlik majd. Ami még lényeges, hogy mindezek ellenére ha lesz pl. havi 5 refundod, kapsz korlátozást majd. Nekem 5 refund után 90 napot adtak, viszont közben ismét intéztem egy refund ügyet (korlátozás ellenére). Kis fekete folt számomra. A korlátozás pont a vásárló védelmet függesztené fel.

Ami még nagyon érdekes és ez mások számára is hasznos lehet.
A követési szám alapján még mindig kínában lévő csomagjaim közül ma egy megérkezett. Azonnal néztem a trackinget, még mindig kínában van aszerint. Kb. 60-65 napra érkezett meg a csomag. Bontatlanul, vámmentesen. Eladónak szereztem egy szép estét. RB.....CN-es szám volt hozzá.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#25225) Tomate válasza albinolynx (#25224) üzenetére


Tomate
veterán

Én pont ezért nem merek ügyeket indítani most, pedig lenne miért. Szóval most egy esetbe hagyatkozok az eladó rendességére és így case nélkül 50. napon kértem egy refundot 30$-ról. A telefonomat meg várom, amit ha megkapok utána nyitogatom a caseket. Nem akarom, hogy felfüggesszenek és ha nem jön meg a telefon ami nem 2 fillér volt tudjak védekezni. Különben agyf*szt kapnék...

(#25226) albinolynx válasza Tomate (#25225) üzenetére


albinolynx
őstag

Nem őrölnek olyan gyorsan azok a malmok...
Nyugodtan nyisd meg szerintem azokat az ügyeket, amiket problémásnak látsz és sokallod az összeget ha elvész.

Jó lenne tudni, hogyan működik ez a korlátozás. Az én elméletem szerint:
Tudsz ügyet nyitni, viszont claim-é terjesztés után lép életbe a korlátozó tényező. Magyarul hiába lenne jogos a teljes refund, nem a te javadra döntenek. Illetve nem adhatsz talán negatív értékelést. Tehát az is blöff, ha az eladónak írt leveledben megemlíted az esetleges negatív értékelést.
Az eladó nem látja, hogy korlátozva vagy (nincs rajtad "buyer protection"). Annyit lát, hogy nyitottál ügyet, kértél refundot, mert nem érkezett meg 45 napon belül. Ez nálam eddig az esetek 100%-ban elég volt a teljes összeg visszafizetéséhez. Nem volt szükség claim-re.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#25227) Zozzant


Zozzant
addikt

Hát tiszta káosz van, a 10.19-én vett és 24-én feladott cucc ittvan hongkong-ból, sima air mail, régebbiek és jóval régebbiek meg nem érnek ide.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#25228) Winner_hun válasza Chrystall (#25219) üzenetére


Winner_hun
félisten

Semmi szigorítás nincs benne, előtte is így volt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25229) randras válasza Zozzant (#25227) üzenetére


randras
veterán

Milyen szállítással? Kitől? Mit? :)

(#25230) Zozzant válasza randras (#25229) üzenetére


Zozzant
addikt

simával, eladótól, bizbaszok:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#25231) randras válasza Zozzant (#25230) üzenetére


randras
veterán

Kösz a választ. :(((

(#25232) sparc válasza Melack (#24595) üzenetére


sparc
tag

A 061333777 telefonszám nem létezik...

(#25233) radi8tor válasza sparc (#25232) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy 7-es lemaradt a végéről. ;)

⭐ Stella

(#25234) sparc válasza radi8tor (#25233) üzenetére


sparc
tag

Így van, viszont még a nav honlapján is a rossz szám szerepel, ez azért eléggé fura.
Jellemzi ennek az egész vámkezelésnek a működését :))))

(#25235) radi8tor válasza sparc (#25234) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Posta honlapján jó számot írnak, nekem sikerült ma felhívnom őket.

⭐ Stella

(#25236) sparc válasza radi8tor (#25235) üzenetére


sparc
tag

Ne már, én 30szor próbáltam őket hívni...

(#25237) radi8tor válasza sparc (#25236) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

10 percig kicsöngött a telefon (szuper zene ment benne), utána elhallgatott a zene és kb 1 perc múlva felvették.
Kitartás!

⭐ Stella

(#25238) sparc válasza radi8tor (#25237) üzenetére


sparc
tag

Nálam is ez volt, 10percig ment a jóféle muzsika, de utána már nem volt türelmem tartani.

(#25239) Tomate válasza sparc (#25236) üzenetére


Tomate
veterán

Én volt, hogy napokat hívtam őket és semmi. E-mailre nem reagálnak. Szerencse kérdése. Ha fel is veszik azt fogják csak mondani, hogy várj türelemmel, sok a dolguk.

(#25240) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem mondani egy megbízható eladót, aki árul notebook akkumulátorokat eBay-en? Esetleg más külföldi oldalon?
Dell Inspirion M5010-hez keresek, mert a jelenlegi eltávozott a E-lítiumi-mezőkre...
Ha esetleg valaki segítene keresni azt is megköszönném, mert nem igazán akarok kínai 1,200-es bóvli akksikat kifogni.

Köszönöm!

(#25241) TaaT


TaaT
veterán

46euróért vettem műszaki cikket Hongkongból, remélem átcsúszik a vámon :))

Give them hell Ukraine!

(#25242) sparc válasza TaaT (#25241) üzenetére


sparc
tag

Azt nem fogják levámolni.

(#25243) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

HELP ME :R

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#25244) TaaT válasza sparc (#25242) üzenetére


TaaT
veterán

úgy legyen :R

eléggé villámkezű az eladó, tegnap este utaltam paypalon, ma délután pedig már postán volt a csomag :C

Give them hell Ukraine!

(#25245) Tomate válasza Daniel Alves (#25243) üzenetére


Tomate
veterán

Fizetéstől számított 45 napod van reklamálással élni. Mi van ha 2 hét alatt nálad van? Akkor nincs para. Ha 26-ig nincs nálad írj az eladónak, hogy mi a helyzet. Majd ha nem tud mit mondani, vagy nem fizeti vissza a pénzed, nyiss case-t, de ez még arrébb van.

(#25246) Fecogame válasza TaaT (#25244) üzenetére


Fecogame
veterán

Elvileg :)

Majd nézd meg ha megkaptad, hogy valójában mikor adta fel.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25247) Chrystall válasza TaaT (#25241) üzenetére


Chrystall
senior tag

:) Drukkolunk.

(#25248) Chrystall válasza krasiandi (#25220) üzenetére


Chrystall
senior tag

A posta.hu-ra írd be az azonosítót, az eBay-en meg a USPS-nél nem követi végig mi lett vele.

(#25249) Hintalow


Hintalow
senior tag

Hi!

Nem jött meg egy csomagom, kértem az eladótól határidő elött 1-2 nappal refundot, de mivel nem kapkodta el a dolgot, nyitottam egy case-t az utolsó napon, ha refundol zárom szöveggel.
Utána elkérte a mélcímemet (kell az a refundhoz?) majd ma írja, hogy a pénzemet befagyasztották, ők nem tudnak visszafizetni maguktól, várjak amíg a paypal megcsinálja.
Heee?
Csináljak claim-et belőle, ezt beleírva?
Ti mit tanácsoltok?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#25250) zsoltl


zsoltl
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja azt vettem észre, hogy az ebay keresőből eltünt a suggestions. Először azt hittem, hogy böngésző gond de FF és Chrome alatt is ez van.
Tapasztalta ezt valaki?
Lehet ezt valahol állítani?

Kösz

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.