Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) Zirowe válasza chungee (#22099) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Gondolom ott is fizeteskor bejon a pp bejelentkezo oldal.
Bejelentkezes utan mutatja honnan szedi.

Kartyarol csak akkor, ha van hozza csatolva.

Sorrend:
1. pp balace
2. cc

Ga egyiken sincs elegendo, nem tudsz fizetni.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#22102) TheWich


TheWich
tag

Az aukciós, licitálós téma látom ma is téma volt itt. Ezért írok pár szót saját tapasztalat szerint.
A licitálási idő nem hosszabbodik meg! A kiírt idő letelte után vége van a licitnek. Ha nem érkezett a kezdő licit összeget megadó személy akkor nem kelt el a termék. Ha többen licitáltak akkor a maximális összeget adó személyé lesz a termék. Ezen kívül van auto licitálás is, itt az általad maximálisan megadandó összeget adhatod meg (amit maximálisan kiadnál a termékéért hogy a tied legyen). Itt jelen esetben pl. beírod, hogy 3$, de a te maximális összeged 30$. És reménykedsz hogy a termék a távollétedben sem haladja meg azt az összeget és lehetőleg el se érje a rá szánt összegedet. Tehát jó eséllyel megnyerheted az aukciót 20$-os téttel mondjuk, miközben éppen más dolgodat teszed.

PERSZE AUKCIÓRA ÚGY ÉRDEMES BESZÁLLNI, ÉS MAXIMÁLIS ÖSSZEGET IS BEÁLLÍTANI, HOGYHA MÁR KEZÜNKBEN VAN AZ ÖSSZEG. De jellemzően pár napot várnak az eladók is az aukciók lejárata után a fizetésre.

Azonban tapasztaltam már olyat hogy a licitálási idő még javában folyt volna, de törölte a rendszer az adott termék licitálási módját (bár szerintem az eladó törölte azt).

Ezen kívül van a Best offer mód ha jól írom, itt láthatatlan tétet tehetsz. Jellemzően a teljes ár alatt. Itt nem láthatod más személyek által tett tétet. Itt is az idő letelte után az eladó, a legtöbbet adó személynek adja a termékét.

(#22103) bul07 válasza TheWich (#22102) üzenetére


bul07
nagyúr

Van olyan is hogy más nyerte meg a licitet, de az eladó felajánlja megvételre a legmagasabb ajánlott összegért(saját ajánlatunkra értve)

Én volt hogy tudtam hogy ezt csinálja az eladó így egy bizonyos összegnél nem ajánlottam többet mert tudtam hogy fel fogja ajánlani megvételre , bár ez főleg kis értéknél tapasztaltam

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22104) TheWich válasza bul07 (#22103) üzenetére


TheWich
tag

Best offerem még nem volt.
Aukcióban ha jól számolom összesen 5 volt amiben részt vettem. Ebből egyet töröltek. Egyet elvesztettem (mondván hülyék vagytok nem érdemes többet adni érte, megveszed olcsóbban mástól). A többit zártam sikerrel.

Bizonyos esetekben nem tudom hogy mi alapján van az auto bid, milyen összeglépcsőkben.
Beállítottam kezdő bidnek a 0,5$ - max bidnek 1,5$. Valakik beszálltak a licitbe. Valaki tett 1,2$ tétet, az auto bid rávágott 1,33$ -at. Kérdezem miért nem 1,21$? :)
Végül megnyertem 1,33-al .

Amúgy tényleg csak pár dolláros NEM MŰSZAKI cikket érdemes aukciókkal vásárolni szerintem. (Oka van, hogy műszaki dolgoktól próbálnak ily módon szabadulni, nem vált be nem fogy a termék, felhalmozódott stb. ...)

(#22105) llaszlo válasza zoli03 (#22100) üzenetére


llaszlo
veterán

A posta is futárral hozza, ha nem veszed át akkor kapsz egy értesítést.

(#22106) zoli03 válasza llaszlo (#22105) üzenetére


zoli03
őstag

Az postásautó, nem futár. Ha futár hozná, akkor az egyik futárszolgálat kézbesítené, nem a zöld postásautó.

(#22107) llaszlo válasza zoli03 (#22106) üzenetére


llaszlo
veterán

A csomagokat, pont hogy nem sima postás szállítja ki. Nagyon le vagy maradva. Legyen szó bármekkora kis vacak csomagról is ha csomagként adod fel nem a mezei postás fogja kiszállítani.
Sőt a postának van futárszolgálata is és azt is ők szállítják. Ugyanaz, mintha futárszolgálattal érkezne. Max ha nem vagy otthon akkor felhívnak, hogy mikor hozzák újra. Amúgy meg otthagynak egy értesítést.

[ Szerkesztve ]

(#22108) zoli03 válasza llaszlo (#22107) üzenetére


zoli03
őstag

Mit értesz sima postás alatt? Aki biciklivel hordja a leveleket? Mert aki postásautóval jön, az már nem is postás? Ugyanúgy a postának dolgozik.
Futárszolgálat alatt az UPS-t, DHL-t, stb-t érti az ember. Nem a postásautót, ami a nagyobb küldeményeket hozza ki.

(#22109) atleticofan


atleticofan
tag

Segítségeteket kérném. Egyik ismerősöm is be szeretne csöpenni a paypal és ebay világában.

Régebben csinált már paypal számlát. De most ez a szöveg fogadta

"We have disabled the use of this card on PayPal. You can add a different card. If you'd still like to use this card with PayPal,send us some documents."

mit jelent pontosan?

(#22110) bzsolt99 válasza atleticofan (#22109) üzenetére


bzsolt99
tag

A Paypal rendszerében letiltották a kártyát.Másik bankkártyát kérnek vagy pedig el kell küldeni némi dokumentumot gondolom ezt a help megmondja milyen dokumentumokat kell elküldeni.

(#22111) zoli03 válasza atleticofan (#22109) üzenetére


zoli03
őstag

Ezt a kártyát letiltottuk PayPalon. Másik kártyát hozzá tudsz adni. Ha még mindig ezt a kártyát akarod használni PayPalon, küldj el néhány dokumentumot.

(#22112) atleticofan


atleticofan
tag

És pontosan milyen dokumentumok kellenek? bankkártya elől,hátul? személyi?

(#22113) TheWich válasza atleticofan (#22112) üzenetére


TheWich
tag

Detail, help ... valami, valahol biztos leírja, hogy mit kérnek. Esetleg bemásolod ide angolul és fordítják(juk) Neked.

(#22114) Avicularia


Avicularia
veterán

FélOFF

Német amazonról szeretnék rendelni,de miután betettem a cuccot a kosárba.egyből a kreditkártyám számát kéri. Meg tudok róla győződni ,hogy mennyi a szállítási költség, illetve szállítanak egyáltalán ide anélkül hogy megadnám a kártyaszámomat nekik?

(#22115) randras válasza Avicularia (#22114) üzenetére


randras
veterán

Nem igazán, úgy tudom. :( Checkout után szokta kiírni, miután kijelölted a címet..

(#22116) Avicularia válasza randras (#22115) üzenetére


Avicularia
veterán

Címem bent van,gondolom ha nem szállítanának ide svédbe,akkor kiírná,hogy nem.
Viszont a szállítási költséget sehol sem látom. Ha nem oké,akkor inkább nem adnám meg a kártyaszámomat.

(#22117) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Fu de vacak ez az új eBay így első nekifutásra.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22118) bul07 válasza Winner_hun (#22117) üzenetére


bul07
nagyúr

A régi kinézet nekem is jobban tetszet, és szerintem haszálhatób is volt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22119) kerobi


kerobi
senior tag

HI!

E-bayen szeretnék eladni. Milyen futárszolgálatot javasoltok külföldre? Hogyan lehet kalkulálni az árat?

Köszi

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#22120) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Ilyet se pipáltam még...

Tegnap találtam egy árverést, ami érdekelhet, és el is mentettem. Ma rákerestem ugyanazokra a kulcsszavakra, és nem ad találatot. Próbáltam másképp keresni, de úgy se adja a találatot. Kedvencekből elő tudom hívni, és az árverés még él. Ketyeg az óra, lehet licitálni, csak épp nem adja ki az ebay keresője. Elkezdtem tag-ek alapján szűrni, és úgy se adja be. Gyakorlatilag nincs fent az ebay-en, de mégis tudok rá licitálni...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22121) TheWich válasza TESCO-Zsömle (#22120) üzenetére


TheWich
tag

Akkor szerencse a szerencsétlenségben. Valószínűleg kevesebben licitálnak rá.

(#22122) TheWich


TheWich
tag

Nekem még mindig nem jött semmi csomag :(
Pedig már nagyon esedékes az idő 12. és 13.-i feladásokkal.

Írtam az eladóknak a következő válaszokat kaptam:
2012-7-13 from Hong Kong, 25-35 days

on 12th,July,via airmail from China Post, it will take 20-28 days

Elvileg egy országból (Kínából) jönne, miért van ennyire eltérő időpont?

Az eBay üzenetkezelőjében van egy olyan oszlop az üzeneteknél hogy Item ends, ez a végső határidőt tartalmazza? Van egy licittel nyert termékem, ott írtam a tagnak a választott szinnel kapcsolatosan ott már eleve ended van ott.

(#22123) TESCO-Zsömle válasza TheWich (#22122) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Elvileg egy országból (Kínából) jönne, miért van ennyire eltérő időpont?

Előfordulhat ,hogy másféle küldeményekről van szó?

Értem ezalatt, hogy a sima levél napokkal tovább utazik, mint az expressz csomag...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22124) Bodz válasza TheWich (#22122) üzenetére


Bodz
nagyúr

Kb. 2 het utan mar aggodsz? Mi lesz veled a 30-40 napos csomagoknal? :D

(#22125) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

25-én feladott csomag Hong Kong-ból ma csengetett az ajtón. :C

⭐ Stella

(#22126) Melack válasza radi8tor (#22125) üzenetére


Melack
veterán

Mit nem adnék, ha a tablet már itt lenne :) Már a memcard is megjött hozzá, csak a gép nem. Meg még 2 akksi hiányzik a "bevásárlásokból" - azokra is szükség lenne pedig.... :U

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22127) TheWich válasza TESCO-Zsömle (#22123) üzenetére


TheWich
tag

Sima mezei levelekben várom, rá is kérdeztem hogy borítékban vagy dobozban vagy egyáltalán miben jön az egyik. Válasz boríték, a leírt módon és idővel... Headset és bringás ketyererék... csak nem kelt lába neki.

(#22124) Bodz
Ez akárhogyis nézem holnapi nappal már 3 hét lesz.
Hosszabb csomagoknál szólok, hogy hibárnáljatok le előre pár napra :)

(#22125) radi8tor1
Ezaz, Hong Kong -ból, az első csomagom amit megkaptam az 20-án feladott és 26-án kézbevett. Akkor a többi is futhatna már valami hosszabb időt, mert onnan jönének :)

(#22126) Melack
A tableteket én is várom, virtuálisan :)
Aksik is bele lesznek?

Ráadásul hétvégén még vásároltam +3-at. Összesen így 7/6

(#22128) Melack válasza TheWich (#22127) üzenetére


Melack
veterán

Nem. Az egyik akksi a Panasonic DMC-FZ8-as gépembe lesz, a másik meg apa Nokia 7610esébe. Nekem a fényképezőgépé kellene jobban, jó lenne a nyaralás előtt bejáratni egy kicsit.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22129) bul07 válasza TheWich (#22127) üzenetére


bul07
nagyúr

Majd 30-dik nap után lehet elkezdeni aggódni(persze Ázsiából érkezőkre értve) , mert akkor már napról napra nagyobb az esély hogy nem fog megjönni , és lehet visszakérni a pénzt csak ugye utána megint meg kell rendelni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22130) m.tomi4


m.tomi4
tag

ez most kicsit off topik lesz

egy véleményt szeretnék kérni erről az oldalról: [link]

köszi

(#22131) HXY


HXY
addikt

Nem Ebay, de külföldről rendelés.

Egy osztrák webshopból akarok rendelni egy USB 3.0 HDD házat.

[link]

Itt azt írják, hogy 16.90 EUR.

Erre még jön valami, vagy ez már a végösszeg?

És a futárnak EUR-ban kell fizetni, vagy hogy?

(#22132) TheWich válasza Melack (#22128) üzenetére


TheWich
tag

Wow, jó kis gép :)
Lehet vele pikcsöröket csinálni. Nekem is kéne már egy új akksi a laptopba, de azok már egy kategóriával magasabban vannak mint amiket eddig rendeltem, árban (20$ felett)
Jelenlegi 4400 mAh teljesítményű, de rendelnék akkor már egy erősebbet 5500 mAh-st

(#22129) bul07
Értem én, sőt. Az egyik tag miután érdeklődtem írta a várhtó szállítási napot. És írta hogy 20-28 nap. De ha még semmi nincs a 26. nap után akkor írjak újra neki. Pénzvisszatérítés vagy újra küld egyet.

És mi van ha 40. napra jön valami? Szerencsétlen csóka vissza adja a pénzt vagy újra postáz egyet nekem. Közben meg már elindul a következő tehát lemondani sem tudom, hogy sorry...

(#22133) RAiN91


RAiN91
őstag

A minimáláras termékeknél, ahol nincs kiírva, hogy mennyi a minimálár, akkor milyen áron fog elkelni? Példa: a minimálár 50$ (ez ugye rejtett), én nyomok rá 100$-t maximumnak, és én vagyok az egyedüli licitáló. Akkor 50$-ért nyerem meg, vagy 100$-ért?

(#22134) bul07 válasza TheWich (#22132) üzenetére


bul07
nagyúr

Én a 30-dik nap után szoktam nekik írni, van olyan eladó aki még azt kéri hogy várjunk pár napot hátha megjön , ha ezután se jön meg a 37nap körül kérek full Refund-ot tízből kilenc nem szívózik hamar visszatérít

Én a helyedbe újrapostázást nem vállalnék be, főleg Ázsiai országokból nem
Nagyon valószínű hogy ha újraküldené nem férne bele a 45 napba az meg nem jó
Én mindig visszatérítést választom és ha kell megrendelem újra mert akkor előröl indul a 45nap

(#22133) RAiN91
Én még nem találkoztam rejtett minimum árral , kezdő ár van és kész(bár attól hogy én nem láttam előfordulhat hogy van)
Két lehetőség van, vagy a minimum összeggel licitálsz rá vagy megadsz egy maximum licitet
Maximum licitnél beírsz egy összeget és a rendszer addig licitál helyetted míg el nem éri azt az összeget, de csak akkor emel az összegen ha más is licitál , és ha nem éri el azt az összeget akkor az ép aktuális licitlépcsőn zárja a licitálást és annyit kell fizetni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22135) TheWich válasza RAiN91 (#22133) üzenetére


TheWich
tag

Általában a kezdő összeget ha megadod akkor az is elegendő. Hogyha nincs további résztvevő.
Beállítasz egy maximálist. A között lépcsőzik fel hogyha jönnek további licitálók. Ez az amit nem tudok én sem, hogy mi alapján lépcsőzik az összeg.
Ha nem éri el a te általad beállított max bid-et akkor azon fog elkelni ami épp aktuális. Tehát a példád szerint 50$-ért.

(#22134) bul07
Értem, jogos. Erre az újra küldést ne válasszuk, erre nem is gondoltam eddig :)

Már excel táblázatot kellett csinálnom a rendelésekről, feladásokról, és napokról :D

[ Szerkesztve ]

(#22136) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Mostanában egész jó tempót tartanak. Általában minden pakkom megjön 15 nap alatt. Nyáron ennyire nagy a pangás?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#22137) bul07 válasza Dr. Romano (#22136) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát nálam nem ilyen jó a helyzet nagy a szórás, most is van egy 25napos csomagom

Amúgy új taktikával tájékozódok egy telefon akkumulátorral kapcsolatban
Kinéztem az aksit
Majd kimásoltam a nevéből egy fő jellemzőt(mondjuk 1950mAh)
Ekkor léptem az értékelésekhez és ha szerepel a termék is az értékelésnél Ctrl+F keresőbe beillesztve elkezdtem keresni az ere a termékre adott értékeléseket
Ha találtam egyet, a felhasználót új lapon megnyitottam és megnéztem a Location-t(a kép alatt található) és ha magyart találtam írtam neki hogy hogy vált be az adott akkumulátor(ez ma volt választ még nem kaptam)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22138) HXY válasza HXY (#22131) üzenetére


HXY
addikt

Válaszolok magamnak, hátha másnak is kelleni fog:

Felhívtam distrelec.hu -t, van nekik ingyenes számuk.
Svájci cég, de Bécsben van az irodájuk.
Tudnak magyarul is. :K

16.90 EUR-ra még jön:
20%-os osztrák ÁFA

Végösszeg:
20.28 Euros = 5 636 Hungarian forints

(#22139) RAiN91 válasza TheWich (#22135) üzenetére


RAiN91
őstag

Tehát a minimálár olyan, mintha egy másik licitáló beszállt volna, és ha csak egyedül vagyok, akkor lépcsőzni fogok, amint elértem az 50$-t, tovább nem lépteti, akármennyit is írtam be?

(#22140) radi8tor válasza RAiN91 (#22139) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen

⭐ Stella

(#22141) randras válasza bul07 (#22137) üzenetére


randras
veterán

Ez csak neked új! ;] Én már PH-s is találtam így! :P

(#22142) m.tomi4 válasza m.tomi4 (#22130) üzenetére


m.tomi4
tag

Valaki tudd ebben segíteni nekem?
[link]

(#22143) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

Tracking number-el mit lehet kezdeni? Csak mert egyik rendelt cuccomnal van egy 7 szamjegybol allo tracking number, de rakattintva nem ir semmi informaciot, packagetrackr.com-ba beirva egy teljesen mas csomagot dob ki. :F

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#22144) randras válasza proradeon (#22143) üzenetére


randras
veterán

(#22145) proradeon


proradeon
őstag

"Not recognize
Unavailable"

:DDD

Erdekes egy tracking number ez. Csak tudnam miert van, ha nem lehet trackingelni vele...

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#22146) radi8tor válasza proradeon (#22145) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet kamu számot adott. (vagy elírta)
Kérdezz rá az eladónál, hogy biztos jól írta-e valamint mondja meg hol tudod nyomon követni, mert az általad próbált oldalakon nem jártál sikerrel.

Olyan is van, hogy csak 2 nappal később él a szám.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#22147) randras válasza proradeon (#22145) üzenetére


randras
veterán

Írd be ide, mi lesz abból... formátumból lehet kapásból látszik, hogy kamu.

(#22148) proradeon válasza randras (#22147) üzenetére


proradeon
őstag

1388372 :U

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#22149) randras válasza proradeon (#22148) üzenetére


randras
veterán

Hát ez így kb. a telószámom szolgáltató nélkül! :DDD

Max DHL-es tracking lehetne, ha lenne még 3 számjegy, vagy china post, ha pl. így nézne ki: RA123456789CN

Szóval ez így erőteljesen kamunak tűnik nekem. :U

(#22150) faresz5 válasza proradeon (#22148) üzenetére


faresz5
senior tag

Ez csak veletlenszeruen beirt szamok buyincons-s sracok irogatnak ilyeneket.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.