Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) Winner_hun válasza Zirowe (#21100) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen ez egy eset. Meg lehet lesz még 1-2. Na mindegy, szerintem egy kicsit aktívabban használom az eBay-t, nem csak 1-2 esettel találkoztam már:)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#21102) Zirowe válasza Winner_hun (#21101) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Gondolhatod, hogy nem két eset alapján írok, csak ezeket emeltem ki.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21103) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mi van hogyha felrakok valamit ebay-re, és beleírom a leírásba, hogy personal/gift-el fizessenek paypalon?!

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#21104) Winner_hun válasza enginev3.0 (#21103) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az eBay-es fizetési rendszernél nem lehet megadni hogy hogy fizessen a vevő. Ezzel eBay-en kívüli fizetést akarsz, az meg tiltott.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#21105) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Üdv!

Ezt a píztárcát szeretném megrendelni. Jól tudom, hogy ekkora összegnél már áfát kell fizetni, ha usaból jön a cucc?

üdv: mraco

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#21106) bul07 válasza Snowy_owl (#21105) üzenetére


bul07
nagyúr

Magánszemélytől magánszemélynek 45€-ig illetékmentes
Magánszemély által megrendelt áru (cég-magánszemély reláció) 22€-ig illetékmentes

Ha nem cégtől veszed számlával akkor nem kell semmit ráfizetned

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#21107) Snowy_owl válasza bul07 (#21106) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Köszönöm! :)

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#21108) Dzsana


Dzsana
senior tag

Olyan gondom van, hogy 1 hete eladtam egy terméket, de a vásárló nem fizette ki. Egész héten küldözgettem az üziket, hogy WTF, de nem reagált, így a second chance offer keretében megvette a harmadik. Erre ma reggelre landolt a számlámon az elsőtől is a pénz. Most mi lenne az etikus eljárás, kinek adjam oda? Nem szeretnék negatív feedback-et sem emiatt.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#21109) kutga válasza Tomate (#21095) üzenetére


kutga
nagyúr

Nézd meg a Details alatt. Nekem legutóbb azonnal továbbította bankkártyára, előtte viszont megjelent a Balance-nél és nekem kellett indítanom a visszautalást.

Let the Zone take me if I am.

(#21110) randras válasza Dzsana (#21108) üzenetére


randras
veterán

Kapott tájékoztatást, hogy érvénytelenítetted őt?

(#21111) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni két pár ajrós cuccot megvenni?
Elutalnám előre a költségeket.

Aki igen, kérem dobjon egy privit. Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21112) faresz5


faresz5
senior tag

Sziasztok!
Volt már valakinek tapasztalata,hogy egy kb 1.5-2 kg-s csomag Kínába való visszaküldése esetén milyen postázási módokat fogad el a paypal/ebay? Sima ajánlott küldeményt elfogad?

(#21113) radi8tor válasza faresz5 (#21112) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha jól tudom tracking ID-vel kell igazolnod, hogy tényleg visszaküldted. Az meg 13k-nál indul.

⭐ Stella

(#21114) runner 125 válasza runner 125 (#21111) üzenetére


runner 125
nagyúr

Megoldva, köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21115) primalinea


primalinea
csendes tag

Sziasztok!

Sürgős segítségre lenne szükségem! :S
Rendeltem Kínából egy táskát és hívtak a DHL-től, hogy adjam meg az e-mail címem, amire majd el kell küldenem a számlát a termékről.
Még nem kaptam meg az e-mailt, de tudom,hogy a csomagra $20 érték van ráírva, viszont a PP számlán $180 szerepel.
Mit csináljak és mi fog történni? Még soha nem fordult elő ilyen velem.
Előre is köszönöm a kedves segítségeteket!

R

(#21116) radi8tor válasza primalinea (#21115) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azzal ne törődj mennyit írt rá a kínai eladó. A vámosok nagyon jól tudják, hogy a cucc nem $20 értékű, ezért kérték be tőled a számlát.

Csinálj egy képernyő mentést a PayPal számláról és küldd el nekik emailben.

Hogy mi fog történni? Vámot kell fizetned rá.

⭐ Stella

(#21117) primalinea válasza radi8tor (#21116) üzenetére


primalinea
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a választ! ;)

(#21118) randras


randras
veterán

Mai napi eBay furcsaság topik: kedves PH! tag, akinek nem kevés ruhát rendeltem nem olyan rég Hong Kong-ból, ma szólt, hogy a cuccok közül kettőt kétszer küldtek el neki!

Konkrétan három pulóver helyett hatot kapott két csomagban, illetve két felső helyett négyet, szintén kétszerre, az első csomagok után két-két nappal később. :U

Nagyjából 10-12 ezer forint értékben kapott ingyen terméket!

:C

[ Szerkesztve ]

(#21119) Dzsana válasza randras (#21110) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nem, mert nem válaszolt semmire, nyitottam egy case-t, és a lejárt előtti utolsó pillanatokban fizetett.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#21120) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Van ebay-en auto licit? Mert ha van, akkor én nem nagyon találom :(

(#21121) radi8tor válasza RAiN91 (#21120) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Külső programmal oldható csak meg. Hivatalosan nincs ilyen lehetőség.

⭐ Stella

(#21122) RAiN91 válasza radi8tor (#21121) üzenetére


RAiN91
őstag

Értem. És külső program szabályos, és megbízható?

(#21123) radi8tor válasza RAiN91 (#21122) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A profik ezt használják. Nincs mindenkinek 24 órás szabadideje egész nap a gép előtt ülni.

⭐ Stella

(#21124) RAiN91 válasza radi8tor (#21123) üzenetére


RAiN91
őstag

Hát most jól jönne nekem 1 ilyen, mert pont akkor jár le egy aukció amikor nem leszek itthon. Tudnál esetleg mondani egy ilyen progit / progikat?

(#21125) Silent77 válasza randras (#21118) üzenetére


Silent77
veterán

Ilyen nekem is most volt ,csak ékszerekkel. :F
Az értékelés is megvolt már rég, amikor megkaptam még 1x.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#21126) Winner_hun válasza RAiN91 (#21120) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van persze, megteszed az általad ajánlott legmagasabb összeget és az eBay automatikusan emeli a tétet a licitlépcsővel mindaddig míg el nem érte az általad meghatározott maximum összeget.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#21127) zsoltl válasza primalinea (#21115) üzenetére


zsoltl
csendes tag

Szia!

A DHL-es tracking megmutatja, hogy hol áll az ügylet. Valószínűleg vámérték nyilatkozatot kell majd tenned.
Nálam az volt, hogy nyilatkoznom kellett arról, hogy a csaolt számla (amit í kis kínai adott) valós összeget tartalmaz e.
Ezután a vámos eldönti, hogy mit ér a cucc. Utánanéznek a hazai forgalmazónál ha van és a neten is.
Majd megvámolják a cuccot. Sajnos nem nagyon tudod elkerülni a vám ás ÁFA fizetést.

A tapasztalataim azt mutatják, hogy DHL-nél 100% a vémeljárás alá vont arány. Ha EMS-el rendelek akkor a cuccok legalább fele átjön simán vám nélkül

ZS

A vámot kifizeti előre helyetted a DHL, amit majd a futárnak kell kifizetned

[ Szerkesztve ]

(#21128) primalinea válasza zsoltl (#21127) üzenetére


primalinea
csendes tag

Köszönöm szépen a választ! ;)

(#21129) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Mivel páran reagáltak az outdoorvalue -s kínomra, gondoltam leírom mire jutottam velük. 25 kg -ig 27.95 fontért szívesen postáznak bármit nekem.
Mivel sok cuccot rendelek még ilyen magas pk mellett is több mint 10.000.- HUF pénzt spórolok.
Már csak abban reménykedem, hogy a kapott árú kifogástalan lesz.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#21130) RAiN91 válasza Winner_hun (#21126) üzenetére


RAiN91
őstag

Mármint úgy lépteti, hogy ha rám licitálnak, akkor 1-el feljebb nyomja, és ezt addig az értékig, amit megadtam neki? Ez biztos így van? Mert ilyenre lenne szükségem. Utolsó másodpercekben szokott elindulni az ár, és akkor ilyenkor automatikusan léptetné? Ha most egy 30euro-nál járó termékre ráírnék 60euro-t, akkor 31-et ajánlana, nem pedig 60-at?

(#21131) randras válasza RAiN91 (#21130) üzenetére


randras
veterán

Igen, ez erre való. Először licitálsz, aztán megtudod adni a max bid-et, ameddig emelgeti. Ha nem viszik fel a plafonig, persze nem a max ajánlatod után fizetsz, hanem a másik emberkék által megajánlott + 1 licitlépcsőnyi után...

(#21132) RAiN91 válasza randras (#21131) üzenetére


RAiN91
őstag

Oké, köszi a segítséget, licitáltam :) De akkor a licit programok mire jók?

(#21133) radi8tor válasza RAiN91 (#21132) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Arra, hogy a termék idejének lejárata előtt 5 másodperccel licitálja rá a 60 EUR-t.

Elvileg annyi értelme van, hogy olcsóbban juthatsz hozzá. Vagy megszívod, mert valaki 61-et adott meg és 4 mp nem elég a korrigálásra.

⭐ Stella

(#21134) Winner_hun válasza RAiN91 (#21132) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lelki megnyugvásra, semmi többre nem jó mint a gyári eBay-es.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#21135) kutga


kutga
nagyúr

Tegnap kaptam egy üzenetet Paypaltól egy withdraw-val kapcsolatban:

An electronic funds transfer from your PayPal account to your bank account was rejected today for this reason:

Invalid Bank Account Information

Találkozott valaki ilyennel? Elképzelhető hogy nem működik együtt a rendszer a Mastercard Online hitelkártyával? A másik irányba megy a dolog, pl vásárlás ebayen. :U

Let the Zone take me if I am.

(#21136) Zirowe válasza kutga (#21135) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az egyenlegedről akarsz pénzt küldeni a számládra, vagy a refund nem ment vissza?

Mert az első esetben a rendes számlaszámot kell megadni, arra nekem se fogadta el a virtuális kártyát, a második meg automatikus.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21137) kutga válasza Zirowe (#21136) üzenetére


kutga
nagyúr

Refund megjött és megjelent az egyenlegemen, onnan akarom visszautalni. Akkor beállítom a rendes számlaszámot, igaz most kevesebb az egyenlegem mint volt.

Let the Zone take me if I am.

(#21138) hitman,


hitman,
őstag

Sziasztok

Ti szoktatok venni műszaki cikket ebay-en?
Pl vga-t vagy ilyesmit?
ez tök jó árban van és megbízhatónak néz ki

Én még nem mertem olyan dolgot venni aminél fent állhat a garancia érvényesítése.
Az egyetlen negatív dolog hogy később nehezebb lenne itt eladni mert kintre szól a gari, de amúgy nagyon kecsegtető...

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#21139) malisonX


malisonX
aktív tag

Sziasztok! Valószínűleg 40-50k között vennék egy fejegységet az autómba. EU-n belülről jönne, vagy a csehektől, vagy a németektől. Azt sikerült kiderítenem, hogy VÁM nem lenne rá, de ÁFA sem? Próbáltam utánanézni, de elég sok félét olvastam... :) Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#21140) randras válasza malisonX (#21139) üzenetére


randras
veterán

EU-n belül rendelve nincs plusz költség.

(#21141) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok,

Ezt a HDD dokkolót szeretném megvenni ebay-en: [link]

35 dollár, ingyenes szállítással, de kínából.

A kérdésem az lenne, hogy számíthatok-e plusz költségekre az alap áron felül?

Sok kis apróságot vettem már, pár dolláros tételeket, ott nem volt semmi gond, bárhonnan is jött, de ez picit drágább tétel és inkább rákérdezek mint hogy utólag lepődjek meg.

Köszönöm előre is a segítséget!

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#21142) randras válasza The DJ (#21141) üzenetére


randras
veterán

Nem.

(#21143) kutga válasza The DJ (#21141) üzenetére


kutga
nagyúr

45 euró a határ.

Let the Zone take me if I am.

(#21144) The DJ válasza randras (#21142) üzenetére


The DJ
addikt

Én is így gondoltam, de akkor megerősítettetek ebben a hitben.

Köszönöm. :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#21145) faresz5 válasza hitman, (#21138) üzenetére


faresz5
senior tag

Ez licites, nem a végső ár.

(#21146) hitman, válasza faresz5 (#21145) üzenetére


hitman,
őstag

:R :R

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#21147) #59816064 válasza hitman, (#21146) üzenetére


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Németországból mennyi idő míg ideér egy sima levél? Mik a tapasztalatok?

(#21148) fonix232 válasza malisonX (#21139) üzenetére


fonix232
aktív tag

A radi8tor1 által linkelt dokumentumból idézem:

Vámmentes küldemények
Az Európai Unió (EU) tagországaiból érkező küldemények vámszempontból belföldi
küldeményeknek számítanak, így ezek a küldemények nem esnek vámkezelés alá. Ez alól
kivételt képezek azok a küldemények, amelyek az EU területéről érkeznek, de harmadik
országból (EU-n kívülről) származnak (pl. USA-ból származó küldemény Németországon
keresztül érkezik).
Vámmentesnek minősülnek továbbá azok a küldemények is, amelyek az EU-n kívülről
érkeznek, de az értékük nem éri el
- magánszemélytől érkező küldemény esetében a 45 eurót,
- külföldi jogi személytől érkező küldemény (ún. rendelt áruk) esetében a 22 eurót.
Ezen küldemények vám és ÁFA mentesek.

Amúgy a Posta vámkezeléséről annyit, hogy kétszer kiküldtek egy levelet, egy hét eltéréssel, mindkettőben bekérték ugyanazokat a papírokat, majd a második levél után felhívtam őket (kicsit felháborodva, lassan egy hónapja ülnek rajta), erre 3 munkanap múlva kapom a hívást hogy ŐK vannak felháborodva hogy én ugyanazokat a dokumentumokat küldtem be, és hogy ők tisztán leírták hogy mit kérnek (a levél a sablon "Nemzetközi vámtartalmú postia küldemény érkezése" levél, egyetlen különbség a kettő között a vámkezelés helye között volt (a NAV Észak-Budapesti stb stb Igazgatóságának a Postaforgalmi Szolgálati Helyén ill. a 2. számú reptéri igazgatósága), és semmi konkrétat nem írt), és hogy azonnal írjam meg nekik. Na ez volt két hete, és ma nagy kegyesen a posta követési oldalán látom hogy felbukkant a "Elektronikus vámkezelési dokumentum kész" bejegyzés, hétfői dátumozással (tegnap este még nem volt ott, minden nap csekkolom). Szóval most várok, talán ma kihozzák. Vagy nem.

Mert csak.

(#21149) faresz5 válasza #59816064 (#21147) üzenetére


faresz5
senior tag

2-3nap

(#21150) Packersbay


Packersbay
tag

Sziasztok!

Sanyo eneloop-ot rendelt már valaki innen,vagy tud ajánlani egy megbízható eladót aki eredetit küld és olyan kapacitásút ami rá is van írva.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.