Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) Melack válasza Abysmal (#22500) üzenetére


Melack
veterán

Imádkozz, égess gyertyát, vagy bármi - ez nem rajtad vagy az eladón múlik. Nekem szerencsésen átjött a vámon a 80 dolláros tablet, másnak a kisebb is fennakad.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22502) TheWich válasza TheWich (#22463) üzenetére


TheWich
tag

Áhhh, kiírta az eladó a tételt. Ténylegesen $0,06 - ba került ahogy gondoltam, az a posta díj plus, ha azzal akartam volna kérni (Air Mail Service =0.5USD).
Még egy színcserét is elértem az eladónál, ezen pénzért, mert aukcióban kék termék volt és láttam van neki zöld is így elcseréltem, HIHETETLEN :)

De épp ma jött egy csomagocska Kínából 0,00-ért feladva (2012.07.30 dátummal), tehát akkor lehet hogy mégis csak van valami haszna :D

(#22503) dReFiX


dReFiX
senior tag

Másodikán feladott csomagom ma érkezett meg, 12-14 napos átlagokat tapasztalok, most érdemes rendelni, sőt az árfolyam sem rossz. :C

(#22504) punish3r


punish3r
aktív tag

Megjött a cuccom usa-ból (portland mellől) 6 nap alatt. usps first class international mail. Gyors volt. A tracking oldal még mindig LA-t mutat, hogy ott a csomag. :DDD

Ez volt az első rendelésem... Átvétel után lehet valahol jelölni (feedback-en kivül) hogy megkaptam, vagy elég csak ha írok az eladónak?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Már a jövő sem a régi...

(#22505) GabN73 válasza GabN73 (#22497) üzenetére


GabN73
addikt

Közben én nézhettem el valamit, már tényleg úton van :B

(#22506) Melack válasza punish3r (#22504) üzenetére


Melack
veterán

Belépsz eBayre, ott megkeresed a vásárlási listádat (My eBay - Summary), és ott a termék adatai mellett van egy olyan,hogy Leave FeedBack

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22507) dReFiX


dReFiX
senior tag

Miért nem lehet azt megcsinálnia az ebaynek, hogy azok kívül hogy felsorolja kik vették már meg az adott terméket és mikor, hanem a beérkező értékeléseket is oda csatolná.... :U

(#22508) punish3r válasza Melack (#22506) üzenetére


punish3r
aktív tag

Köszi szépen, megtaláltam.

Már a jövő sem a régi...

(#22509) faresz5 válasza punish3r (#22504) üzenetére


faresz5
senior tag

Csak a határig van tracking.

Freedback szolgál erre a célra.

[ Szerkesztve ]

(#22510) Iomega válasza dReFiX (#22507) üzenetére


Iomega
őstag

Ezen már én is gondolkodtam, hogy mennyivel jobb lenne, ha egy adott terméket, amit már többen is vettek egy eladótól, amellett ott lennének az értékelések arról a termékről. Megkönnyítené a jövendőbeli vásárló vásárlási szándékát.
Rendszerezni kellene az azonos termékekről írt értékeléseket csoportokba.
Valahogy biztos kivitelezhető lenne. :U

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22511) faresz5 válasza Abysmal (#22500) üzenetére


faresz5
senior tag

Usából veszed, nem fogod megúszni vámot, mindig a tényleges értéket írják rá, plusz számlát is tesznek a csomagba.

(#22512) Iomega válasza faresz5 (#22511) üzenetére


Iomega
őstag

De ha nem újként veszed, vagyis mintha nem újként adnák fel, és a számlát külön elküldik utólag, vagy e-mailbe, amit egyszerűen beszkennelnek az aláírás miatt, de még szkennelni sem kell, mert ott a digitális aláírás, akkor megúszhatja, szerintem.

Én egy NTSC rendszerű kamerát rendeltem, ami használt volt ugyan, de simán megkaptam, mintha itt helyben adták volna fel nekem. Rajta volt a vám bélyegző , a postás meg hozta.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22513) chungee


chungee
addikt

Hellósztok.

Hol találom a biztonsági kérdés-válasz menüt:F Történt egy kis baj, de megoldódott. Köszönhetően radi8tor1 kollégának. :R Felhívta a support-ot és ott közölték, hogy meg kell adni a biztonsági kérdés-válasz. Én sajnos nem találom, hogy hol van.

(#22514) radi8tor válasza chungee (#22513) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Belépsz eBay-be. Ott Account.
Azon belül Personal Information rész.
Secret question jobb szélén Edit link. ;)

⭐ Stella

(#22515) chungee válasza radi8tor (#22514) üzenetére


chungee
addikt

Hiába klikkelek a nevemre :( Nem csinál semmit.

[link]

My ebay-ben sincs account :(

Jaaaaj. De megvan :R :R .

Message->Account. Nem értem, mért kell ennyire elrejteni a message-ben:F

[ Szerkesztve ]

(#22516) Chrystall


Chrystall
senior tag

Emberek!

Ti nem tapasztaltátok mostanában, hogy Angliából az ajánlva feladott csomagokat a GLS futár hozza ki? 3 cuccot is rendeltem mostanában, csomagként adták fel az angol postán (Royal Mail) ajánlva, 2 közülük két kiló alatt volt, szóval nem is Parcel Force-szal lett feladva, de ennek ellenére mindet a GLS futár hozta ki. Én meg csak néztem. Ez hogy lehet? Végre beköszöntött a királyság? Kiszervezte a posta a csomagküldést a GLS-nek? Ha igen az jó hír, gondolom a GLS-nél jobban nyomonkövetik a csomagokat, mint a postán, tekintve, hogy a Magyar Posta nem tudja igazából a külföldi ajánlott cuccokat követni, onéttól, hogy belép a csomag az országba. Végre talán lehet mostmár nyugodtan küldetni dolgokat. :C

[ Szerkesztve ]

(#22517) Bodz válasza Chrystall (#22516) üzenetére


Bodz
nagyúr

Jó ideje így van. Az ajánlottakat a GLS hozza. Az angol posta kötött szerződést velük.

(#22518) Chrystall válasza Bodz (#22517) üzenetére


Chrystall
senior tag

Phűű, én észre se vettem. De komálom.

(#22519) Bodz válasza Chrystall (#22518) üzenetére


Bodz
nagyúr

Annyi hátrányát látom, hogy a követés csak addig működik, míg át nem adják a GLS-nek. A GLS számot meg csak akkor tudod meg, amikor megkapod a küldeményt. :)

[ Szerkesztve ]

(#22520) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Valaki mondta, hogy ha összekötöm a bankkártyát és a Paypalt, akkor HUF-ról USD-re 2 módon lehet váltani. Vagy a Paypallal, ami drágább, vagy a bank által, ami olcsóbb. Melyik az alapértelmezett és ha a bankkal akarok, akkor azt hol lehet megadni? Nem vagyok nagyon képben a bankos témában, úgyhogy azt hol tudnám megnézni, hogy az OTP mennyiért vált HUF-ot USD-re?
Ha a bank vált, akkor az is ugyanolyan gyorsan? Tehát ha rámegyek az eBayen a fizetésre, akkor nem kell várni vele akár napokat, hogy a vevő megkapja a pénzt? (ezt azért kérdezem, mert valaki azt is mondta, hogy nem aznap váltják át, hanem néhány nappal később, és akkor más lehet az árfolyam)

(#22512) Iomega és (#22511) faresz5

Egy ilyenről lenne szó. Ez új telefon.
Az a baj, hogy az ilyen eladók sokszor csak akkor válaszolnak, ha már megvetted, így nem tudom megkérdezni, bár megpróbálom megint :(

[ Szerkesztve ]

(#22521) faresz5 válasza Abysmal (#22520) üzenetére


faresz5
senior tag

Alapértelmezett a paypal természetesen. Amikor fizetsz akkor tudod a legördülő menüben választani,hogy paypalt vagy bankot akarsz váltófélnek.
Bank először zárolja a pénzt és kb 2-3munkanap alatt váltja át,(vevő, eladó általában azonnal látja,hogy kapott pénzt ki van fizeetve az ebay felületén, tehát nem gond) tehát lehet,hogy drágább de lehet,hogy olcsóbb lesz mint a pillanatnyi. Kis tételnél jobb ha a bankod vált.

Természetesen az aktuális árfolyamot, ami elég sokszor változik naponta, a bankod honlapján tudod megnézni.(minden bank más árfolyamon vált akár több ft is különbség is lehet.)

(#22522) Iomega válasza Abysmal (#22520) üzenetére


Iomega
őstag

Nem tudom pontosan, de kb. 150 USD-ig vámmentes a behozatal. Elméletileg ez a telefon belefér abba a limitbe. :U
Egy vámost kellene megkérdezned, hogy pontosan mekkora a vámmentes behozatal összeg határa.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22523) maláj


maláj
őstag

érdekelne az a dolog, hogy az eladó bármikor tud pl. árat változtatni vagy csak akkor ha letelik pl. a 30 nap (vagy amennyiről indította a dolgot) :U

(#22524) radi8tor válasza Iomega (#22522) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#22525) bzsolt99 válasza maláj (#22523) üzenetére


bzsolt99
tag

Én csak fix áron árulok ott tudod változtatni bármikor az árat. Licitesnél szerintem nem lehetséges.

(#22526) Iomega válasza radi8tor (#22524) üzenetére


Iomega
őstag

Ok, 150 euróig vámmentes a behozatal, csak megterhelik 25% áfával, ami abysmal esetében annyit tesz, hogy a telefon végára kb. 43E Ft lenne.

bzsolt99: Egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22527) faresz5 válasza Iomega (#22526) üzenetére


faresz5
senior tag

Nem tudom Te melyik Magyarországon élsz, de itt ahol mi élünk itt 27% az áfa:)
illetve az a 150Euró nem 150 hanem 45euró. ha meg cégtől vásárolsz akkor 22euró-ig vámmentes(egész pontosan, 45 ill 25 fölött fizetsz áfát(27%-t)) 150euró fölött(700-ig) 27%áfát+2.5% vámot is fizetned kell.

(#22528) Telegdy


Telegdy
aktív tag

Sziasztok!

Rendeltem valamit ebayről szombaton. Az eladó New York-i, el is vitte a postára Vasárnap, jópár üzenetváltás után, szimpatikus arc :D
Kaptam követő kódot, de az azóta is le van ott akadva, hogy "Electronic Shipping Info Received"... Ilyenkor mire lehet számítani? Megérkezik a csomag anélkül hogy a tracking egyszer is frissülne?

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#22529) randras válasza Iomega (#22526) üzenetére


randras
veterán

Minden szám amit leírt: rossz, kedves oroszlán bácsi. ;)

(#22530) Iomega válasza faresz5 (#22527) üzenetére


Iomega
őstag

Ez alapján számoltam, igaz az áfa már valóban 27%.
45,1-150 euro között vámmentes a behozatal, + a 27% áfát kell hozzá számolni. Így is belefér a 43E Ft-ba. ;)

(#22531) Abysmal: Ha a számlán is az alacsonyabb összeg van , akkor sikeres lehet a termék bejutása az országba vámmentesen. Lényeges, mert , ha kibontják a dobozt , akkor a számlát is látják.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22531) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Válaszolt is az eladó, meglepően gyorsan (ami furcsa, mert legutóbb egyáltalán nem), és azt mondja, hogy minden terméküket ajándékként küldik és a vásárlóik 99%-ának nem kell fizetnie VÁM-ot és ÁFA-t. Nyilván ez részben csak duma, mert úgysem ír neki mindenki, hogy "Héé az ÁFA-ról nem szóltál!", de azért biztatónak tűnik.
Olvastam még olyat is, hogy alacsonyabb árat kell ráíratni, mint amibe került. Ez működhet, ha mégis fennakadna a VÁM-on?

(#22532) Abysmal válasza Iomega (#22530) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Rendben, akkor ezzel lehet megpróbálkozok, ha az eladó is belemegy. Köszönöm a segítséget neked és a többieknek is! :)

(#22533) Iomega válasza Abysmal (#22532) üzenetére


Iomega
őstag

Szívesen! :) Reméljük, hogy sikerrel jársz.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22534) randras


randras
veterán

Negatív rekord:

2 gigás memkártyát adtak el nekem 32 gigásként. :DDD

Olyan már volt, hogy 8 vagy 16 gigás volt igazából, de hogy 2... :U

(#22535) dReFiX válasza randras (#22534) üzenetére


dReFiX
senior tag

Milyen értékelése volt az eladónak ? :D

(#22536) randras


randras
veterán

(#22537) lafaty80 válasza randras (#22536) üzenetére


lafaty80
őstag

És ezek után vettél tőle???

Én a ph-s sráctól vettem, inkább, mint onnan...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#22538) dReFiX válasza randras (#22536) üzenetére


dReFiX
senior tag

Beakartam írni poénból mikor kérdeztem hogy 96%os? erre annyi :DD
minden második értékelés arról szól hogy szarok a kártyái....

[ Szerkesztve ]

(#22539) randras válasza lafaty80 (#22537) üzenetére


randras
veterán

Nincs gond, jelenleg próbálgatom, honnan éri meg rendelni, és honnan nem. Az egyik legolcsóbb volt, szóval nem izgat annyira. :N

Saját célra nem vásárolok szinte semmit ilyen helyekről. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22540) maláj válasza randras (#22534) üzenetére


maláj
őstag

na ha megérkezik a 8GB-os cl10-es licites motyóm meglesem én is ;]
aztán ha gebaszos a kártya akkora negatívot adok, hogy beleég az IPS-es monitor képe az orcájába :DDD

(#22541) randras válasza maláj (#22540) üzenetére


randras
veterán

Csak miután megtörtént a refund, mert ha bevágod a negatívot, visszaküldés nélkül a büdös életben nem látod a pénzed bubó. :DDD

(#22542) maláj válasza randras (#22541) üzenetére


maláj
őstag

namondjuk jh ;]

(#22543) Drbonci válasza randras (#22534) üzenetére


Drbonci
aktív tag

Ilyet én is vettem hatot, nem tőle, az írási érték épphogy surolta a C2-t. Visszaküldtem és egyből adta is vissza a pénzt.

(#22544) lafaty80 válasza randras (#22541) üzenetére


lafaty80
őstag

Most nekem is adódott gondom és írták hogy elindították refound-ot. Illetve hogy hagyjak pozitív feedback-et. Akkor most előbb nekem kell pozitívan értékelnem őket vagy előbb visszakapom a zsét és ráérek utána értékelni?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#22545) Drbonci válasza lafaty80 (#22544) üzenetére


Drbonci
aktív tag

Nehogy előre értékelj, utána vagy látod a pénzed vagy nem. Refound-ot neked azonnal kellene látni a számlán.

(#22546) radi8tor válasza lafaty80 (#22544) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pontosabban a PayPal oldalán kell látni a refundot rögtön, hogy megkapod.
A kártyádon 2-3 nappal később lesz rajta.

⭐ Stella

(#22547) Iomega válasza lafaty80 (#22544) üzenetére


Iomega
őstag

Kapsz egy értesítő e-mailt a PayPal-tól, hogy visszajött pénzed xy eladótól.
Miután megkaptad a pénzt, csak azután értékeld az eladód!

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22548) dReFiX


dReFiX
senior tag

Hogy lehet egy Hong Kongból érkező levelemet swiss postos matrica illetve Hong Kong os posta matrica egyszerre, körbejárta a világot ? :D

Feladónál először egy nyomtatott hongkongi, majd egy svájci helység matrica szerepel szerepel, amit át van ragasztva egy Hongkongi matricával. ;]

[ Szerkesztve ]

(#22549) randras válasza dReFiX (#22548) üzenetére


randras
veterán

(#22550) akyyy


akyyy
senior tag

most láttam hogy a hhely ahonnan rendelnél, van olyan opció, az ajándék felirat rendelés mellé, hogy az én általam megadott szöveget ráirják boritékra, akár árat is.

Van-e valami bevált szöveg amivel nem fogják felbontani vagy nincs rá esély?
végülis csak egy henger fotós kellék, ha nincs benne ár, a boritékon meg kisebb összeg, hol ellenőrzik? vagy hasukra ütnek és azt mondák hogy ez biza fél milla, akkor buktam az eredeti árát, mert fél millának a 27%át nem fizetem ki rá :D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.