Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22201) Melack válasza radi8tor (#22200) üzenetére


Melack
veterán

Ezért lennék én kíváncsi a kézbesítőnkre. A tablet tokja simán belefért volna a ládába, megnéztem direktbe egyik este. Nem is kellett vele trükközni, ment egyből és kész. Mondjuk még várom a posta válaszát a panaszomra.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22202) TheWich válasza radi8tor (#22200) üzenetére


TheWich
tag

THX
Remélem nem tetszett meg nekik valamelyik zsák...

(#22201) Melack
Tényleg, még mindig semmi válasz?
Kicsit gyakran olvasnak e-mailt akkor...

[ Szerkesztve ]

(#22203) Melack válasza TheWich (#22202) üzenetére


Melack
veterán

Annyi jött eddig, hogy panaszom kivizsgálás alatt. Nem kapkodják el, ez konkrétan hétfőn jött.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22204) RAiN91


RAiN91
őstag

Ha olyan terméket rendelek, amit a leírás szerint az eladó nem szállít MO-ra, de priviben azért megkérdeztem, és azt írta, hogy 15$-ért lehetséges, akkor ha megnyerem az aukciót, hogyan tudok 15$-al többet fizetni? Mivel alapból ingyen postás, USA-n belül. És amikor megnyerek egy aukciót, akkor átirányít a Paypal-ra, ahol az összeget kiválasztani sem tudom, fix összeget kell fizetni. Vagy át tudom majd állítani valahogy?

(#22205) TheWich válasza RAiN91 (#22204) üzenetére


TheWich
tag

Szerintem kér egy paypal címet és megmondja hogy oda kéri külön a 15$-t.
Kicsit zsákbamacska. Refund esetén a 15$ nem is létezett szerintem

(#22206) randras válasza RAiN91 (#22204) üzenetére


randras
veterán

Please send me invoice..

(#22207) vbbb


vbbb
őstag

Érdekesek ezek a kínaiak...nekem már vagy 5 alkalommal volt panaszom feléjük, igaz csak 1000-2000Ft-os tételek miatt, de minden alkalommal visszautalták a pénzt az árú meg az enyém maradhatott. Sőt, egy alkalommal a visszautalás után elküldték a sérülésmentes árút is. Érdemes várni az értékeléssel pár napot a tesztelés miatt.

(#22208) RAiN91 válasza vbbb (#22207) üzenetére


RAiN91
őstag

Én eddig 5x rendeltem Kínából, telefon alkatrészeket. Ebből 3-at nem rég, még nem érkeztek meg, viszont az a 2, ami már megérkezett, hibásak voltak / 1 hét alatt elromlottak. A legelsőnél felajánlotta, hogy küld egy újat, ha fizetem a felét, vagy pedig vissza adja a pénz felét (azért a felét, mivel nem voltam hajlandó vissza küldeni). A második alkalommal egy másik kínai is hibás alkatrészt küldött, videón és képeken bizonyítottam neki, hogy hibás. Szó nélkül újat küldött, viszont a második is hibás volt. Egyébként meg azt írták, hogy letesztelték. (telefon érintőpanel). Mivel az utóbbi egy ismerősömnek kellett, ő azt mondta, hagyjuk. Szóval a hozzáállásukkal nincsen gond, nem úgy, mint a minőséggel. Azóta inkább kerülöm a drágább (több ezer forint fölötti) alkatrészek rendelését Kínából.

[ Szerkesztve ]

(#22209) JoolsNOS válasza radi8tor (#22197) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ha újonc eladó vagy, akkor nem férsz hozzá a pénzedhez, ameddig a vevő nem ad neked pozitív értékelést

Akkor remélem ez a gond.

Paypalon nincs semmi amit linkelhetnék. Tranzakciónak jele sincs még.

Köszi!

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#22210) randras


randras
veterán

Valami nagyon nem jó az eBay-el..

Lassan egy hónapja vett / kifizetett, és már bőven megjött termékről most kaptam mailt, hogy postára adták. Visszanéztem, vásárlás dátuménál ma van, fizetés dátuménál szintén. :F

Lehet megkapom mégegyszer? :)

(#22211) vbbb válasza randras (#22210) üzenetére


vbbb
őstag

Lehet csak most jelölte be, hogy feladásra került...van ilyen.

(#22212) RAiN91


RAiN91
őstag

USPS First Class Mail Internation - mennyire biztonságos? Csak ez az opció választható, elég olcsó, és visszaolvasva nem túl biztonságos, de valaki azt írta, kapott tracking-ot, valaki meg azt, hogy nem. Ha el tűnne, az kinek a problémája? Ebay buyer protection erre is vonatkozik. Akkor ha eltűnik, nem az én gondom? (refund nincsen, azt írja)
Egy nem valami olcsó telefonról van egyébként szó.

[ Szerkesztve ]

(#22213) radi8tor válasza RAiN91 (#22212) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sima elsőbbségi levél, tracking ID nélkül.
Ha nincs tracking és eltűnik, akkor visszakapod az árát, mivel az eladó nem tudja igazolni, hogy feladta neked a csomagot.
Ha fontos cuccról van szó, akkor egyezkedj vele és kérj international tracking-es csomagot.

⭐ Stella

(#22214) TheWich válasza randras (#22210) üzenetére


TheWich
tag

Én épp, hogy nem kaptam egy várt visszajelzést arról hogy postára adva, és nem is jelzi a csomagocska ikon sem, hogy shipped és dátumát, pedig rákérdeztem az eladónál hogy mizu? és azt mondta felteszi pedig Kínában már aug. 3. van ha jól tudom ...

Hello,
Thank you for your email,kindly note your item will be sent to you on 02 August. Sorry for the delay.
Our company is in China,the delivery needs about 20 to 30 days. If you don't receive your item after 4 weeks, please do contact us at once for a solution rather than leave a bad feedback or turn to eBay.
We will endeavour to solve the problems with you to your satisfaction.
We appreciate your patience, feel free to contact with us for any questions!
Best regards
Yvaine
- tinxi-english

De ezek után rá fogok kérdezni akkor holnap/holnapután mégegyszer. Úgyis eddig mindegyik akivel kapcsolatba kerültem fél a negatív feedback-től,

(#22211) vbbb
Remélem, hogy az lesz az igaz, amit írsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#22215) ysebag


ysebag
csendes tag

Ha véletlenül belicitáltam egy itemet E-bayen, és megnyertem a licitet de mégsem kell, akkor mi van vagy a teendő?

(#22216) radi8tor válasza ysebag (#22215) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köteles vagy megvenni a terméket. Ha nem fizeted ki, akkor negatív értékelést kapsz, amit ha gyűjtögetsz akkor kizárnak eBay-ről.
Egyszer sajnos én is bele futottam egy ilyenbe, leütés után megláttam közelebb, olcsóbban. :O

⭐ Stella

(#22217) Winner_hun válasza radi8tor (#22216) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem kap negatív értékelést, több mint 4 éve erre nincs lehetőség.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22218) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Megint kérnék egy kis segítséget:

Valahogy átsiklottam a szállítási ár fölött, és egy olyan tárgyra licitáltam, ami ennyiért már nem éri meg, és gondolom emiatt meg is fogom nyerni a terméket (kb 6 nap múlva jár le).
Ilyenkor ki lehet hátrálni a dologból, vagy mit lehet tenni? Ennyiért nem akarom megvenni.
Az előfordulhat, hogy az eladó aközben változtat a termék árán, miközben érkezett rá licit? Ez egy 1 centről induló termék és nekem úgy rémlett, hogy free shipping volt, aztán egyszer csak azt látom, hogy 49 cent a házhoz szállítás, mikor már órák óta rajta a licitem. Nem nagy összeg, de akkor is... Én voltam a béna, vagy lehet, hogy változtatott a száll. árán közben?

Hupsz nem olvastam vissza, látom előttem is majdnem erről írtak, bocs :)

Akkor ha nem fizetem ki ilyenkor, akkor abból lehet végül valami bajom/hátrányom később, vagy semmi ilyenről nincs szó?

(#22219) radi8tor1:
Ezt az időpontot hol találom az adatlapon?

[ Szerkesztve ]

(#22219) radi8tor válasza Winner_hun (#22217) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor hogyan torolják meg a nem fizetést?
De jó, akkor meg sem kellett volna vennem azt a cuccot. :W

Abysmal: a termék oldalán fel van tüntetve mikor volt legutóbb módosítva az adatlap.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#22220) Fecogame válasza Abysmal (#22218) üzenetére


Fecogame
veterán

Én a helyedben már most tájékoztatnám az eladót a helyzetről... :)

Amúgy mi a licit tárgya? :)

(#22221) Winner_hun: Miben korlátoznak? Mennyi az a valamennyi, nagyságrendileg?

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#22221) Winner_hun válasza radi8tor (#22219) üzenetére


Winner_hun
félisten

Valami nemfizetési cuccot - ami nem látszik kifele hogy neked van-e - indít az eladó aztán valahogy jóváhagyja az eBay. Ha abból összegyűlik valamennyi akkor korlátoznak az eBay-en.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22222) Abysmal válasza Fecogame (#22220) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Erről lenne szó. Unatkoztam, és nézelődtem, hogy 1 centért hátha lehet venni valami érdekeset. Annyit kiadnék érte, többet nem igazán

(#22223) Winner_hun válasza Abysmal (#22218) üzenetére


Winner_hun
félisten

Simán vissza lehet vonni a licitet amíg az le nem zárul. Bár jól el van rejtve de én már többször csináltam.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22224) Winner_hun válasza Fecogame (#22220) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ebay supportot kérdezd meg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22225) vbbb válasza Winner_hun (#22223) üzenetére


vbbb
őstag

Nah, erre kíváncsi lennék! :)

(#22226) Fecogame válasza Abysmal (#22222) üzenetére


Fecogame
veterán

Kifutottam a szerkesztési időből

De hiszen ennél FREE - Economy Int'l Shipping van, nincs szállítási költség :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#22228) Winner_hun válasza vbbb (#22225) üzenetére


Winner_hun
félisten

Retract bid / licitálás visszavonása
Pontosan itt

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22229) TESCO-Zsömle válasza Enszuke (#22227) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nálam is.

Ellenben Amerikába 41 cent a posta. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22230) Abysmal válasza Fecogame (#22226) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Áhh, tényleg, alapból M.o.-ra volt beállítva a szállítás, de átrakta magát az USA-ra. :W Utálom, mikor ezt csinálja.
Most ellenőrizhetem, hogy a többi licitálásomnál rendben van-e a szállítás, nehogy az legyen, hogy az USA-s szállítási árat néztem valahova.
Köszi szépen :)

Basszus és pont ez történt, jó pár másik licitemnél a free helyett most meg 3$-os szállítási díj van :W

[ Szerkesztve ]

(#22231) vbbb válasza Winner_hun (#22228) üzenetére


vbbb
őstag

Köszi, én is eljutottam közben idáig. Viszont nem sok lehetőséget kínál fel okként.

(#22232) Winner_hun válasza vbbb (#22231) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem senkit nem érdekel az indok. Bejelölöd hogy rossz összeget adtál meg oszt jónapot kívánok.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22233) vbbb válasza Winner_hun (#22232) üzenetére


vbbb
őstag

Na egen, bár én gondoltam elbírálják vagy ilyenek. Ki is próbáltam és lám eltűnt. :)

(#22234) Abysmal válasza Winner_hun (#22228) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Ennek van bármi hátulütője, vagy nyugodtan lehet használni?

(#22235) vbbb válasza Abysmal (#22234) üzenetére


vbbb
őstag

Sűrűn nem érdemes vele élni valószínűleg....

(#22236) Winner_hun válasza Abysmal (#22234) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom hogy mit monitotoznak, 4 és fél év alatt évi szinten kb. egyszer használtam, nem volt még gond belőle, az eladó se keresett hogy miért vontam vissza.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22237) Abysmal válasza Winner_hun (#22236) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Hát én most 3-nál vontam vissza, egyszerre, remélhetőleg nem fogják nagyon nézni azért, ráadásul a szállítást nem számolva mindenhol kisebb összegek voltak. Amúgy még most sem az igazi, mikor a keresési listát nézem, akkor free shippingnek ír néha 1-2 dolgot, rámegyek, hogy ok, ez így jó árban van, erre shipping: 5-6-7-8$ :(((
Na mindegy, ha valami bajuk lesz, majd lebeszélem velük, mégis csak náluk volt a hiba, mert azért ahhoz képest, hogy nem kéne országot váltogatnia, csak úgy magától a rendszernek, már jó párszor futottam bele ilyenbe, de akkor épp nem licitálgattam.

Mindenesetre köszönet minden segítőmnek :)

[ Szerkesztve ]

(#22238) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Mennyire számít etikátlannak felnyomni egyes cuccok árát? Mármint -effektíve- én csak annyit csinálok ,hogy rátolom licitben, amennyit biztos adnék az adott termékért, de a posta miatt az esetek többségében ez nem haladja meg az előző licit maximumát.

Szóval ez szemétségnek számít, ha az ember tudatában van, hogy nagy valószínűséggel magasabban áll a licit? Persze biztosra nem tudhatom, de akkor is...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22239) Abysmal válasza TESCO-Zsömle (#22238) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Szerintem ne aggódj ezen, ha te nem tennéd meg, akkor megtenné más. Kb sosem csak 1 embernek kell egy termék. Úgysem maradna annyin az ára az esetek 99,99%-ában. Emiatt ne legyenek álmatlan éjszakáid! :)

(#22240) kerekfej válasza radi8tor (#22213) üzenetére


kerekfej
addikt

USPS First Class Mail Internation-nál tudja igazolni, így ha elveszik akkor nem kapsz refundot egykönnyen.

(#22241) Drbonci válasza Abysmal (#22237) üzenetére


Drbonci
aktív tag

Nagy pályafutásod nem lesz az ebayen ahogy látom.

(#22242) bul07 válasza Drbonci (#22241) üzenetére


bul07
nagyúr

Miért ne lenne , minden kezdet nehéz

Amúgy is mióta megújúlt az ebay nállam is össze vissza jelzi a postázási költséget, nagyon zavaró számomra, és sokkal jobbann oda is kell figyelnem

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22243) Drbonci válasza bul07 (#22242) üzenetére


Drbonci
aktív tag

Van már 400-500 tranzakcióm , de egy se volt ilyen mint az említett embernél , vaterán is megőrülök az ilyen unatkozó licitálós , de mégse kell vásárlóktól . :W :W :W :W
Komolyabban kellene venni ezeket a dolgokat és nagyobb odafigyelés se ártana !!

(#22244) bul07 válasza Drbonci (#22243) üzenetére


bul07
nagyúr

Szerintem nálla nem ez volt, mert tényleg össze vissza dovája az ország beállítás és fars adatokat dobb a szállítási árhoz ahogy írtam is engem is retentően zavar

Engem meg az olyan eladók zavarnak retentően akik az ebay-ről rendelt dolgokat pofátlanul nagy haszonal árulják, sokszor akartam kitolásból ebay áron felteni dolgokat

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22245) bul07 válasza bul07 (#22242) üzenetére


bul07
nagyúr

Nálam újra változott amióta nem néztem rá az oldalra(csütörtök hajnal 1-óta)

Hát meglátjuk hogy az ország megjegyzésében javult e

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22246) TheWich


TheWich
tag

Bepillantást adok én is.
Másnál is van fent az a piros mondat, mi szerint:
Some of your information is not available at this time. Please try again later.

Valamint a képen az alsó termék amiről írtam tegnap. Még mindig nem tette fel...

Szerk: a piros mondat eltünt...

[ Szerkesztve ]

(#22247) bul07 válasza TheWich (#22246) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez csak sima hibaüzenet , valami megint nem frankó az ebay-el , egy idő után eltűnik
Amúgy nálam nincs ilyen üzenet

Úgy látom nálad még régebbi a kinézet
A .com-ot használod ?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22248) TheWich válasza bul07 (#22247) üzenetére


TheWich
tag

Igen a .com-ot, nem szeretem a .uk és egyebeket, az átírja az összegeket fontba is. Melyik a legújabb akkor megkérdezem?
El tűnt az üzenet, jobban zavar inkább az aki nem tette fel még a terméket.

(#22249) bul07 válasza TheWich (#22248) üzenetére


bul07
nagyúr

.uk én akkor szoktam használni ha valami gyorsan kell mert Angliából általában egy hét alatt itt van, bár karácsony tájékán volt három hét is Angliából

Hasonlítsd össze a te képedet meg az enyémet, láthatod hogy nekem még egy fülel(Applications) több is van mint neked
Amúgy most jelent meg nálam az a piros szöveg ami neked is volt , sima rendszer hiba üzenet

Nem biztos hogy nem tette fel lehet hogy csak nem jelölte még be , amúgy se mérvadó az az ikon mert van amelyik bejelöli hogy fel van adva de egy hétre rá adja fel
Én már jártam úgy hogy be volt jelölve hogy fel van adva , de az eladó írt hogy kifogyott és pár napon belül megjön neki és feladja

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22250) Abysmal válasza Drbonci (#22241) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Tény, hogy ha minden egyes licitálásnál leellenőrizném, hogy mi az ország, akkor nem lett volna ez a helyzet, de tekintve, hogy most nem 1-2-ről van szó, és eddig rendesen működött az, hogy megjegyezte M.o.-t, így miért kellett volna feltételeznem, hogy a rendszer elállítgatja a dolgot?

Vásároltam már rendesen is az eBayen, akkor drágább termékeket, de akkor rendesen működött az eBay ezen része.

"vaterán is megőrülök az ilyen unatkozó licitálós , de mégse kell vásárlóktól"
Már megbocsáss, de mielőtt itt idegrohamot kapsz, én kifizetném amit rátettem összeget, ha megnyerném a licitálást, de ha a rendszer átállítgatja és pár cent helyett pár dollár lesz, akkor azt nem fogom. Örülök, hogy egyből a legrosszabbat feltételezed az emberről, biztos népszerű lehetsz a környezetedben, ha mással is így viselkedsz.

bul07:
Nálam az ország kijelzés még mindig nem jó, néha USA van, néha M.o., a keresési találatoknál is váltogatja. Volt most, hogy kiírta, hogy Free Shipping, nézem, hogy minden OK, erre licitáláskor kiírja, hogy nem szállít ide.

(#22244)
Jól látod a helyzetet, köszönöm :)

TheWich:
Ezt nekem is kiírja

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.