Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) N0S


N0S
csendes tag

Sziasztok! Tervezem egy ebay store indítását, mit gondoltok, innen Magyarországról mennyire életképes ötlet? Gondolom itt a nem túl olcsó és lassú postai szolgáltatásra, bár ez talán a legkisebb probléma, hisz ha jól megy,akkor elérhetők a futárszolgálatok. Kérdésem tehát, szerintetek jövedelmező lehet itthonról ebbe belefogni?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#22352) Ptech válasza N0S (#22351) üzenetére


Ptech
őstag

Ez csak attól függ, hogy eladhatók-e a termékeid.

(#22353) N0S válasza Ptech (#22352) üzenetére


N0S
csendes tag

Elvileg eladhatóak, igen. Sok termék zárul sikeres eladással. Viszint számottevő raktárkészlet nélkül sok saját tapasztalatom nincs. Ez majd kiderül ha belefogok.

Más. Mennyi idő alatt ér USA-ba egy levél elsőbbségivel / anélkül?

(#22354) RAiN91


RAiN91
őstag

Amúgy ha a csomag elhagyja MO-t, akkor is a Magyar Posta viszi tovább, vagy más? Kis csomagok feladása szerintem nem drága itt MO-n sem (ajánlott levél), kivéve ha értékbiztosítod, ahogy néztem az 350 Ft / "5000 Ft érték."

N0S: szerintem simán mehet elsőbbségivel, alig drágább. [link]

[ Szerkesztve ]

(#22355) TheWich


TheWich
tag

Jött egy csomag ma végre :C

Van rajta pár darab matrica / bélyegző / vonalkód /stb..
Bárhogy fordítod találsz az adott irányban olvasható jelzést :D

Pl. vám nyilatkozatból kettő is van, egyik félig levált a hosszú úton vagy a meleg miatt, ezt már soha nem tudjuk meg. De a két nyilatkozat sem egyezik.
Az egyiken 20$ és documents megnevezés szerepel, a másikon 6$ és gift.
Még jó, hogy a termék 8,99$-ba került. xd


A második nyilatkozat, amit ráragasztatok az elsőre, az kerülhetett a vámon rá?

[ Szerkesztve ]

(#22356) Fecogame válasza RAiN91 (#22354) üzenetére


Fecogame
veterán

Nem hinném, szerintem a helyi ( adott ország postája ) viszi tovább.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#22357) RAiN91 válasza Fecogame (#22356) üzenetére


RAiN91
őstag

Ha így van, akkor nem kell szidni a Magyar Postát, hogy lassú :)
Jövőre jön be a Német posta ugye? De az is a Magyar helyére, szóval ugyan úgy 1 posta lesz, lehet, hogy még drágább is lesz...

(#22358) Tomate válasza radi8tor (#22329) üzenetére


Tomate
veterán

Megadtam a treckinget paypalan és ebayen is. Már követhető státuszban van a csomag. Mennyivel előbb kapom így meg? Köszi! :R

(#22359) JoolsNOS válasza JoolsNOS (#22209) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Na meglett a probléma: az ebayhez tartozó email címre kellett létrehoznom egy paypalt.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#22360) Winner_hun válasza Tomate (#22358) üzenetére


Winner_hun
félisten

Majd meglátod ha megkaptad.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22361) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Jún 28-án vásároltam 3 pólót (USA First Class), de még nem jött meg, szerintem nem is fog már. Ilyenkor már lehet refundot kérni?(ha igen azt, hogy kell?)

Köszi

(#22362) bul07 válasza wmarci (#22361) üzenetére


bul07
nagyúr

Az eladóhoz írás már nem jöhet szóba szerintem mert túl kevés idő van hátra a 45napból, így a PayPal-ba indíts ügyet hogy nem jött meg a termék
Ebben a hozzászólásomban leírom hogy hogyan

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22363) wmarci válasza bul07 (#22362) üzenetére


wmarci
senior tag

Szia!

Köszi szépen a választ! Indítottam egy disputot.
Lenne egy másik eladó is, de ő újra elküldené a cuccot a jobb postával.[eladó]
Ő lenne az. Megbízhatónak tűnik eléggé, és nagyon gyorsan válaszol. Ha nem kérném vissza a pénzem, vagyis elküldené újra, az mennyire kockázatos? Tőle is Jún 28-án vásároltam.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#22364) bul07 válasza wmarci (#22363) üzenetére


bul07
nagyúr

Ne tedd!
Én semmiesetre se csúsznék ki a 45napból mert utána már csak az eladó jóindulatán múlik a pénzvisszatérítés
Mondjuk Angliából harmadik héten még bevállalnám az újraküldést ,de Ázsiából főleg a 30naphoz közeledve már nem, 45napon belül nemigen érkezne meg
Tehát tanácsom azt hogy pénzvisszatérítés és újbóli megrendelés mert akkor újraindul a 45nap

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22365) bul07 válasza wmarci (#22363) üzenetére


bul07
nagyúr

Lemaradt USA-ből se vállalnám be az újraküldést

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22366) wmarci válasza bul07 (#22365) üzenetére


wmarci
senior tag

Ok. Indítottam ott is egy disputot, teljesen igazad van. Majd újrarendelem. Elvégre most a forint is jobb:)

Köszi szépen!

(#22367) bul07 válasza wmarci (#22366) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha nem a Paypal váltott a fizetésnél hanem a bankod akkor bukhatsz is a valuta visszaváltáson
Ha Paypal váltott akkor azt az összeget kapod vissza amit fizettél, így most tényleg olcsóban veheted meg újra

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22368) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Hol tudom megnézni hogy a PayPal milyen árfolyamon kapja le a pénzt?
Bankom OTP.

(#22369) bul07 válasza SG3rg0 (#22368) üzenetére


bul07
nagyúr

Én úgy szoktam hogy belépek a Paypal-ba és a Send Money fül majd Amount-nak beírok egyet majd váltogatom a valutát és alatta kiírja forintban (egy két forint eltérés így is lehet)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22370) Agostino


Agostino
addikt

ahoi

az érdekelne, hogyan lehet beállítani azt, hogy csak azokat a dolgokat listázza ki nekem a site, amelyeket egyáltalán el is küldenek felénk. eu, hungary

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#22371) TESCO-Zsömle válasza Agostino (#22370) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Sehogy.

Van ugyan oldalt szűrés postázás szerint "EU", "Worldwide", de nekem ugyanúgy dobálja bele azokat, amiket nem postáznak külföldre...

sz: A legjobb fél megoldás, hogy Ár+PK alaján listázol, célországnak pedig Magyarországot adod meg. Ahol nincs megadva a célországba PK, ott nem tud összeget számolni, így azok az ajánlatok a lista végére kerülnek ár szerinti sorrendben.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22372) Agostino válasza TESCO-Zsömle (#22371) üzenetére


Agostino
addikt

mhm, ez viszont kb. lefedi amit én is szoktam csinálni. azért köszönöm szépen a tippet.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#22373) wmarci válasza bul07 (#22367) üzenetére


wmarci
senior tag

Szia!

Köszi! Paypal váltotta.Hány nap elteltével kell claimmé változtatni?

(#22374) bul07 válasza wmarci (#22373) üzenetére


bul07
nagyúr

Ehhez én már kevés vagyok, egy ilyen claim-es ügyem volt mert kitiltották az eladót , biztos lesz itt valaki aki tudja a választ

De itt egy hozzászólás amiben benne a válasz

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22375) SG3rg0 válasza bul07 (#22369) üzenetére


SG3rg0
őstag

Köszi :R

(#22376) moonguru


moonguru
őstag

Feltöltöttem az első eladó dolgomat az EBay.comra!

DE:

1.

Hogy zárhatnék ki országokat ahová nem szállítok? (a blockhoz a pipát betettem)

2.

A Skrill (moneybookers) fizetési módot utólag az elindított aukcióhoz már nem lehet választani?

(mivel a Skrill "eladoi ID"-t kért, ezért csináltam az eladást előbb) :W

Ui:

Lehet hogy jobban járok ha törölném az aukciót és újra felraknám vagy úgy sem engedi kiválasztani? A Skrill és EBay oldalán megcsináltam az összerendelést...

Minden tanácsot meghallgatok, akár PM-ben is! :)

Monitor Guru!

(#22377) Agostino válasza moonguru (#22376) üzenetére


Agostino
addikt

bár nem az én dolgom, inkább lehetne itt a fórumon a tapasztalatokat megosztani pm helyett? csak azért, mert szeretnék én is eladni lassan ezt-azt, és lehet pont ilyesmibe futok bele, vagy akár többen is.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#22378) moonguru válasza Agostino (#22377) üzenetére


moonguru
őstag

Én is örülnék a fórumon is lenne egy kicsit több infó, mert pl. a Skrill vagy Moneybookers kifejezést még a kereső se találja a fórumon! :)

A PM-et csak azért írtam hátha valaki nyilvánosan nem akar tanácsot osztani...

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#22379) bul07 válasza moonguru (#22378) üzenetére


bul07
nagyúr

Moneybrokers(ahogy látom Skrill az új neve) olyan mint a Paypal az is egy virtuális "bank" , gondolom van lehetőség az is beállítani fizetési csatornaként
Én régen használtam mikkor póker oldalakra kellet pénzt felutalni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22380) moonguru válasza bul07 (#22379) üzenetére


moonguru
őstag

Igen, van rá lehetőség!

Én azt kérdeztem hogy utólag, (edit) az elindított aukcióhoz be lehet e állítani?

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#22381) bul07 válasza moonguru (#22380) üzenetére


bul07
nagyúr

ezt a részét az írásodnak értelmeztem félre:
pl. a Skrill vagy Moneybookers kifejezést még a kereső se találja a fórumon!

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22382) moonguru válasza bul07 (#22381) üzenetére


moonguru
őstag

Hát igen pedig fontos lenne ha irnánk róla, mert a PAY-Palnál sokkal olcsóbb!

Kevesebb a jutalék! :)

Ui:

Igen sajnos nem fórumot, hanem topicot gondoltam! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#22383) Winner_hun válasza Agostino (#22370) üzenetére


Winner_hun
félisten

Elvileg az ebay.hu jó rá, gyakorlatilag néha oda is becsúszik néhány olyan termék amit nem küldenek ide.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22384) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Bocsi, hogy ilyen sokszor zavarok, de éppen szabin vagyok és vásárolgatok kicsit e-bayen:)
Az lenne a kérdésem, hogy van-e a USPS Express Mail International Flat Rate EnvelopeTM és a USPS Express Mail InternationalTM szállítások között valamilyen gyorsasági különbség? Az egyik 38$(flat rate) a másik 43.15$(sima). Vagy csak ezek szerint árban van?

Köszönöm

(#22385) radi8tor válasza wmarci (#22384) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semmi. Az egyik boríték (gondolom kis súlyra), a másik pufis boríték is.

⭐ Stella

(#22386) punish3r


punish3r
aktív tag

Sziasztok.

Megvolt az első rendelésem amerikából. A feladó írta hogy postázta a csomagot (usps first class), de a megadott tracking number-ral ez a szöveg fogadott az oldalon: "Delivery status information is not available for your item via this web site. A return receipt after mailing may be available through your local Post Office."

Elüthetett egy betűt/számot? Mi lehet a gond?

Üdv.

Már a jövő sem a régi...

(#22387) radi8tor válasza punish3r (#22386) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ma adta fel a csomagot? Ha igen, akkor várj még 1 napot. Nem rögtön jelenik meg a tracking ID a rendszerben.
Ha 1-2 nap múlva is ez az üzenet fogad, akkor vedd fel a kapcsolatot az eladóval.

⭐ Stella

(#22388) moonguru válasza moonguru (#22376) üzenetére


moonguru
őstag

Megtaláltam mindent! :)

Kicsit el van dugva...

Az Pay-Pal viszont nagyon erőszakos (kötelező bejelölni), de akkor a Skrill meg nem látszik!

Magyarországot kézzel kell kivenni a blokkolásból, de jó hogy fekete listások vagyunk...

Monitor Guru!

(#22389) punish3r válasza radi8tor (#22387) üzenetére


punish3r
aktív tag

Igen mikor írtam, előtte pár órával adta fel.

Köszi a tanácsot.

Most nézem ez a status: "Electronic Shipping Info Received". Jó lesz ez talán...

[ Szerkesztve ]

Már a jövő sem a régi...

(#22390) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

Ez vajon a feladas datuma lehet? (Mas datum nincs a csomagolason.)

Csak mert az elado 7. ho 11-en jelolte meg 'shipped'-kent, es ha a csomagolason levo datum a feladasi datum, akkor nem csoda, ha csak most erkezett meg. :F Es mindez eleg szokatlan egy 100000+ 99,2% pozitiv ertekelesu sellertol. :F

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#22391) vamzi válasza proradeon (#22390) üzenetére


vamzi
őstag

Jó eséllyel igen. És mindenkivel megesik, hogy megcsúszik egy csomag. 1 hónap amúgy teljesen normális kínából. 1 hónap után, viszont nem árt felvenni a kapcsolatot az eladóval.

(#22392) proradeon válasza vamzi (#22391) üzenetére


proradeon
őstag

Hm. Persze ertem en, hogy megcsuszik egy csomag, de hogy 14 napot csuszik a 'shipped'-kent megjeloleshez kepest, az eleg gaz szerintem. Igy nincs sok ertelme ennek a 'shipped' funkcionak. Szivem szerint csak semleges ertekelest adnek ezert... de mivel ugy tunik ez termeszetes, igy pozitivat kap.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#22393) maláj


maláj
őstag

shipped 07.29, kezemben 08.08 ...
ezt már szeretem :C

(#22394) randras


randras
veterán

Tudtátok, hogy miért nem szeretik az eladók, ha case-t indíttotok, hogyha valami gond van ahelyett, hogy írnátok nekik?

Bizonyos számú ellenük indított case után limitáljak az account-jukat. ;)

(#22395) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Felmerült bennem az, hogy van olyan hogy nem kapom vissza a pénzem? A terméket nem kaptam meg és First Class Mail-lel rendeltem, erre azt hiszem nincs biztosítás. Elindítottam a disputot az eladó ellen, de még nem írt vissza semmit, nem válaszolt. Hány nap elteltével alakítsam claimé?

Megjegyzés: Az eladónál sehol sem láttam, hogyha olcsó postával kérem, akkor nem fizeti vissza, vagy ilyesmit.

Köszi

(#22396) faresz5 válasza proradeon (#22390) üzenetére


faresz5
senior tag

Nem szokatlan, egyszerűen ő olcsóbban tudja megrendelni, ha többet rendel és nem csak egyet. Pénz neki is pénz.

(#22397) TheWich


TheWich
tag

Ma délelőtt, a reggeli órákban két eladónak is írtam, Kínába, de egyiktől sem jött válasz még. Ez fura, vagy nem?

A következő módon írtam: Kiválasztott termékről érdeklődően a contact seller és termékleírással kapcsolatosan érdeklődtem. Tulajdonképpen valamilyen szinten az, mert azt kérdeztem meg hogy tartalmazza-e ezt és ezt a batteryt...

(#22398) faresz5 válasza TheWich (#22397) üzenetére


faresz5
senior tag

Nem mindenki válaszol, illetve néha nehéz egy nagyobb forgalmú eladónak pl 500levélre válaszolni, termékes kérdésre nem szoktak alapban válaszolni, miszerint minden benne van a termék leírásban amit ők tudnak az árúról.

(#22399) RAiN91


RAiN91
őstag

Még egy kérdés a postázással kapcsolatban: értéknyilvánítás = értékbiztosítás? Tehát 350 Ft / 5000 Ft-onként? Ha elveszik, kifizetik? És olvastam azt is, hogy ha elveszik, a posta állapítja meg, mennyit is ér valójában. Ha többet írok rá, nem fizet annyit. De mi alapján döntik el, például egy használt telefon esetén? Vagy ne foglalkozzak ilyennel, adjam fel simán ajánlottan? (így olyan 2e Ft a posta, biztosítással maximum 6e Ft)

[ Szerkesztve ]

(#22400) TheWich válasza faresz5 (#22398) üzenetére


TheWich
tag

24 órát kapnak, bár ha jól emlékszem azt írta ki az üzenet elküldés után, hogy 1-2 bussiness day(s) a válaszadási idő, vagy lehet ezt a rendszer írta csak.
Mondom attól rendelek aki tesz is a vevőért és leghamarabb válaszol, de ez nem jött össze, akkor.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.