Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22701) Dzsana


Dzsana
senior tag

Vettem Bulgáriából egy felújításra váró órát 55$-ért. A tracking number alapján azt látom, hogy:
2012.08.20 18:04 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2012.08.22 08:51 Budapest 1005 Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

Ez mit jelent számomra?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#22702) radi8tor válasza Dzsana (#22701) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt, hogy ma hozza ki neked a postás.

⭐ Stella

(#22703) Dzsana válasza radi8tor (#22702) üzenetére


Dzsana
senior tag

És nem kell fizetnem érte vámot?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#22704) radi8tor válasza Dzsana (#22703) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nem.

⭐ Stella

(#22705) Dzsana válasza radi8tor (#22704) üzenetére


Dzsana
senior tag

Hú, az de jól esne! Köszi a megnyugtató választ.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#22706) WhiteWalker válasza Dzsana (#22703) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

nem, alacsony az összeg ;)

albinolynx kössz a tanácsot, te tudtál segíteni ,ha én nem is :B de ma is tanultam valamit :DDD

(#22707) wwhy válasza Dzsana (#22703) üzenetére


wwhy
veterán

Miért kellene? Bulgária is uniós állam.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#22708) WhiteWalker válasza Dzsana (#22705) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

radi8tor1 kolléga linkelt egy táblázatot , és eu-n belül nincs vám ;)

(#22709) radi8tor válasza wwhy (#22707) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Heh, engem a $ zavart meg. :)

⭐ Stella

(#22710) Dzsana válasza wwhy (#22707) üzenetére


Dzsana
senior tag

Az addig rendben van, de mégis vám elé állították. Vettem már órákat EU-n belülről is, meg kívülről is, de sosem állították vám elé. Mondjuk elég szarul néz most ki ez az óra, ha kibontják, és megnézik, még meg is sajnálnak, nem hogy fizettetnek! :))

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#22711) radi8tor válasza Dzsana (#22710) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet csomagként jött, azokat mindenképpen átnyomják a vámon.

⭐ Stella

(#22712) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy terméket, ami több színből választható. A kívánt színt hol tudom megadni a megrendelés előtt? Nem akarom véletlen továbbnyomni, a kiválasztás nélkül elküldeni a pénzt.

Köszi!

(#22713) kutga válasza Dicker (#22712) üzenetére


kutga
nagyúr

Rendeld meg aztán írj az eladónak mielőtt feladná.

Let the Zone take me if I am.

(#22714) Dicker válasza kutga (#22713) üzenetére


Dicker
őstag

Értem. Itt ír valami Paypal message-t. De olyat még nem küldtem. Akkor az is megteszi, ha ebay-en írok neki egy üzenetet?

(#22715) bul07 válasza Dicker (#22714) üzenetére


bul07
nagyúr

Mikkor fizeted ki a terméket, azzon a lapon ahol a címet lehet megadni lehetőség van üzenet küldésre,ilyen kis megnyíló ablak, és az szerepelni fog a Paypal redszerében is(most telefonról vagyok nem tudom képen megmutatni hogy mit keres)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22716) kutga válasza Dicker (#22714) üzenetére


kutga
nagyúr

Paypalon keresztül is tudsz, de a rendelésnél van egy Contact Seller lehetőség. Vagy rákattintasz a felhasználónévre és onnan is.

Let the Zone take me if I am.

(#22717) Dicker válasza kutga (#22716) üzenetére


Dicker
őstag

Oké! Menni fog szerintem.
Még annyit, hogyha paypalon nem is sikerül, akkor ebayen mit adjak meg, hogy azonosítani tudja a rendelésem? Vagy nem kell semmit?
Köszönöm a segítségeket!

(#22718) Anthony001


Anthony001
senior tag

Üdv!

Egy olyan problémám lenne, hogy limitálták az eladásomat az ebay-en. Mivel hasonló termékeket adok el, 30 db után nem hirdethetek többet, azt írják, hogy majd csak 30 nap múlva..Valakinek valami ötlet, hogy lehetne ezt feloldani? :F
Köszi

(#22719) moonguru válasza Anthony001 (#22718) üzenetére


moonguru
őstag

Időgépen kívül semmi mással! :)

Monitor Guru!

(#22720) kutga válasza Dicker (#22717) üzenetére


kutga
nagyúr

Látni fogja. Esetleg belinkeled neki a terméket.

Let the Zone take me if I am.

(#22721) Anthony001 válasza moonguru (#22719) üzenetére


Anthony001
senior tag

Hogyha esetleg nyitok egy ebay shop-ot, akkor nem lehet többet eladni vajon? :F

(#22722) amargo


amargo
addikt

Ilyet kapott már valaki?
"Thanks for your order of on from our eBay store.

We feel so sorry to bother you here. You may find your order on eBay still waiting for dispatch. We get a notice from our storehouse that we temporarily run out of stock of this item at the moment. We have been making every attempt to maintain stock of every item we offer on eBay, but on rare occasion that we meet the inventory management problem. We did not remove the item link on eBay, because to remove the item link would empty our sales records and lower our sales rank. We greatly appreciate your understanding on this matter.

We are contacting our provider to see when the item will be available again. The reply from them would take some time. We would arrange dispatch of your order within next 2-3 days if the new cargo arrives, otherwise we will contact with you again if the product is not available in a short time."

Ez közvetlenül az email címemre jött, azt a paypal-on keresztül tudták meg? Továbbá nem értem, hogy akkor miért volt feltüntetve, hogy mennyi db van még belőle. Erről lenne szó.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#22723) radi8tor válasza amargo (#22722) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

2-3 nap türelmi időt kért.
Az ilyenek miatt nem szeretem a HK eladókat. :(

⭐ Stella

(#22724) amargo válasza radi8tor (#22723) üzenetére


amargo
addikt

Ez ok, de nem értem miért van más a hirdetésben - nyilván tudom miért -, tovább miért jött közvetlenül az email címemre?
Az ok, hogy várok 2-3 napot és utána, indítom a claim-ot?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#22725) radi8tor válasza amargo (#22724) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vásárlás után megkapja az eladó az email címed.
Azért írt oda, hogy ne legyen nyoma eBay-en.

Szerintem ne legyél ilyen szigorú, adj neki 5 napot utána írj neki. Ha nem rendeződik az ügy, akkor dispute/claim.

⭐ Stella

(#22726) amargo válasza radi8tor (#22725) üzenetére


amargo
addikt

Szerintem olvassák a fórumot, komolyan 10:28 kor kaptam a mailt, hogy elküldték a csomagot.
Ez nem szigorúság, inkább tájékozatlanság részemről, ebay-ről nem rendelek olyan sokat, ellenben sok rosszat hallottam már - a valóság alapját nem tudom, eddig nekem mindig minden rendben volt -, ezért kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#22727) Fecogame


Fecogame
veterán

Tegnap jött meg a 08.04.-én rendelt csomagom, ma pedig egy 14.-én rendelt óra. Bitang jól néz ki :D

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#22728) Angmar


Angmar
tag

Tegnapi mérlegem 4db 32GB-os pendrive (2 eladótól), az összes fake, csak 4GB-os :)
Úgy néz ki visszafizeti a teljes vételárat, nem kell "case"-t nyitnom, persze kezdetben probálkoznak :)

"I am willing to compensation of $ 3, OK?"

[ Szerkesztve ]

(#22729) faresz5 válasza Angmar (#22728) üzenetére


faresz5
senior tag

Tisztában kell lenni mi a termék ára, és ha sokkal olcsóbb akkor nem vásárolni ennyi az egész:) Ami gyanúsan olcsó az mind fake.

(#22730) Abysmal válasza Angmar (#22728) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Nem értem, hogy ez miért éri meg nekik, hiszen úgyis vissza kell fizetniük, bukják a pendrive-ot és könnyen még így is negatívot kapnak.

Más:
Bocs az Offért, de bízom benne, hogy akik ide járnak, azok máshonnan is vásárolnak a neten. Akarnék egy ilyet venni, de erről a webshopról még nem hallottam. Nem sok kritikát találtam róla, de az a pár pedig vegyes, és a negatívhoz nem sok mindent írtak, így érdeklődnék, hogy valaki vett már tőlük és megbízhatóak-e? Esetleg nem tud valaki ilyen aksit máshol, megbízható helyen, nem túl drágán? Az eBayen sajna 2x ennyi, így próbálnék másfelé is nézelődni.

(#22731) faresz5 válasza Abysmal (#22730) üzenetére


faresz5
senior tag

Van paypal, nyugodtan megrendelheted, legfeljebb visszakéred az árát ha nem jönne meg.

(#22732) Abysmal válasza faresz5 (#22731) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Ja hogy az nem csak az eBayen működik? :O Ezzel most újat mondtál nekem, köszönöm! :R

(#22733) kutga válasza Abysmal (#22730) üzenetére


kutga
nagyúr

A bolt jónak tűnik viszont nem nagyon bíznék utángyártott akkuban. Ha elolvasod a kommenteket, van pozitív és negatív is egyaránt.

PP rendkívül sok helyen működik még, nem csak ebay.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#22734) WhiteWalker válasza Abysmal (#22732) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

PP-vel ott tudsz fizetni ahol elfogadják és fel van tűntetve...ergo nem csak az ebaynél működik ;) pl: zavvi

[ Szerkesztve ]

(#22735) Abysmal válasza kutga (#22733) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Pár helyen már utánakerestem és jókat írtak erről az adott típusról, meg a DHD topicban is ajánlották.
Azt tudtam, hogy a Paypal működik másoknál is, csak arról nem tudtam, hogy az eBayen kívül máshol is vissza tudom téríttetni a pénzt a PP-lal, ha baj van. Azt hittem, hogy a többi boltnál csak fizetek és ugyanúgy bukom, probléma esetén, mintha bankkártyával tenném ezt.

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#22736) Angmar válasza faresz5 (#22729) üzenetére


Angmar
tag

Túl sok volt a pozitív értékelése (pendrivval kapcsolatban is), hogy gyanakodjak, csak pár negatív volt, az sem pendrivera vonatkozott.

Mód.: Hoppá, most nézem ma kapott egyszerre kettő negativot is!
Mindjárd adok még neki hármat :D

[ Szerkesztve ]

(#22737) maláj válasza Fecogame (#22727) üzenetére


maláj
őstag

nem is rossz és az ára is emberi :)
körbenézek akkor óra ügyben kicsit komolyabban ;]

(#22738) Angmar válasza Abysmal (#22730) üzenetére


Angmar
tag

Arra jó nekik, hogy szerintem az emberek 80-90% nem teszteli le (pl. H2testw), csak látja a Windows intézőben, hogy megvan a 32GB, és esetleg csak hónapok múlva veszi észre, hogy a rámásold adatokból csak 4GB-ot tud visszamásolni.
Ilyenkor már hiába panaszkodik.
Midegy, a dolog jó oldala, hogy van ingyen 4db levélnehezékem :D
Majd ha lesz kedvem hozzá, visszaalakítom 4GB-ra.

[ Szerkesztve ]

(#22739) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Egyik dispute-os ügyem nem nagyon akar refundolni. Aug 30-án jár le a dispute és a csevegőben írtam neki, hogyha 24-ig nem jön meg a cucc akkor szeretnék egy teljes refundot.Azt írta mikor megnyitottam magát a vitát, hogy a cucc júl 4-én lett feladva és várjunk még egy kicsit. Szerintem ez a 2 hét elég volt bőven. Mit kell ilyenkor tenni?

(#22740) wmarci


wmarci
senior tag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#22741) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Nekem pedig olyan problémám van, hogy megjött a cucc, csak nem müködik.

Küldtem az eladónak videot [link] is amin látszik, hogy be se kapcsol a készülék, de nincs reakció.

A kérdés annyi lenne, hol elhet erről disputet vagy akármit nyitni ilyet még nem csináltam.

Annyi probléma van, hogy nagyon lassan jött meg a cucc a Sale date: 07/12/12 nem tudom várjak még pár napot a reakciójára vagy nyissm meg ezt a disputet vagy mit.

köszönöm a reakciókat!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#22742) faresz5 válasza Dare2Live (#22741) üzenetére


faresz5
senior tag

Nyissal ott is tudtok levelezni.

(#22743) Dicker válasza Dare2Live (#22741) üzenetére


Dicker
őstag

Nem találod túl könnyűnek a készüléket? Nézd meg a hivatalos súly adataid, és mérd le. Mert nagyon hasonlít így a videóból nézve, egy kamu ájfonra, amiben csak egy kisebb akksi és egy égő van...

(#22744) Dare2Live válasza Dicker (#22743) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

97grammm az egész.... ez baromi gyanus...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#22746) venge


venge
tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék! Eladtam egy napszemüveget. Miután megkaptam a vevő címét, postáztam a csomagot. Kb. két hét múlva a vevő közölte velem, hogy nem arra a címre kellet volna küldenem, amit megadott az ebayen. Ahhoz, hogy eljusson hozzá a csomag, 12 dollár plusz postaköltségébe került, amit rajtam követelt. Természetesen ezt nem voltam hajlandó kifizetni, viszont felajánlottam neki, hogy a következő vásárlásánál kompenzálom azt a 12 dollárt.
Erre választ sem írt, de adott egy negatív értékelést!
Mitévő legyek?

(#22747) Dare2Live válasza Enszuke (#22745) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Megtörtént. Sept1ig kell reagálnia.

Dicker neked mégegyszer 1000* kösz a mérleges tippet. Csak amikor a mérlegre ráraktam esett le, hogy bzzzeg...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#22748) Atikusz


Atikusz
senior tag

Sziasztok!

08.08-án vettem két férfi inget, amit 08.09-én (elvileg) postára adtak, de a csomag még nem jött meg.
Voltak nekem 08.09. előtti és utáni szállítású termékeim is Hong Kongból (nem ettől az eladótól) és azok már megérkeztek. A kérdés az, hogy még várjak türelemmel, vagy kérdezzek rá az eladónál, hogy mi újság?
Nem feltételezek semmi rosszat, csak ha már egy hamarabb és később elpostázott áru is megérkezett, akkor nem tudok másra gondolni, mint, hogy vmi nem stimmel.

A tracking ID meg nem mutat semmit:

(#22749) Dicker válasza Atikusz (#22748) üzenetére


Dicker
őstag

30 napig illik várni.
Nekem ma jött meg éppen egy 08.02-án rendelt termék. Azaz 22 nap.

---
Dare2Live szívesen! A gyári adatokkal összeegyeztetted? Vagy milyen típusú gépről van szó?

[ Szerkesztve ]

(#22750) Atikusz válasza Dicker (#22749) üzenetére


Atikusz
senior tag

Rendben, várok türelemmel. 30. nap után már rá lehet kérdezni az eladónál?
És a tracking ID vajon miért nem mutat semmit?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.