Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) Abysmal válasza bul07 (#21599) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Ez így lehangoló. Ha csak simán visszalépnék, de a termék rendben volna, akkor érthető, de ha hibásat küld a jó helyett, akkor - ha csak a visszaszállításért is, de - nem akarok fizetni, hiszen nem kaptam érte semmit. Ahogy nézem ont ez a helyzet bahni1990-nél is, és fizethet kb a semmiért így, és még utána is kell járnia :(

(#21602) DemonDani


DemonDani
addikt

eBayről valamilyen külső akkuval van tapasztalata valakinek?
Nézegettem ezeket, és 10 dolcsi körül vannak már 2000 mAh-esek, 13ért mennek napelemes 2600asok és 5-5600 mAh van 15 dolcsi környékén.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#21603) Fecogame válasza DemonDani (#21602) üzenetére


Fecogame
veterán

Telefon akkukat szoktam rendelni, azok általában rendben vannak ( néha nem ), laptop akkuk viszont sokszor rosszak.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#21604) bul07 válasza Abysmal (#21601) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez ilyen, ezért is nem rendelek nagyobb értékű dolgot mert lutri az egész , nekem ennyit nem ér
Vagyis van egy olyan magamra vonatkozó szabály, hogy ha fél áron van mint itthon akkor talán érdemes, mert ha el is romlik akkor lehet még egyet rendelni és akkor vagyok egálban

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#21605) randras válasza DemonDani (#21602) üzenetére


randras
veterán

Szar az összes, ami olcsó, pláne 10$-ért!

(#21606) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Most vásároltam elsőnek Ebay-en és lenne 1-2 kérdésem ezzel kapcsolatban.

Licitáltam a termékre, licitet megnyertem, kiis fizettem a terméket, paypal statusnál az áll hogy Completed, illetve a pénzt is levonta a kártyámról.

Ezekután mi teendőm van még? Álltalában az eladók felszokták venni a kapcsolatot a vevőkkel hogy mittudomén adjon tracking numbert vagy bármi mást?

iPhone 13 Pro Max

(#21607) zsoltl válasza jozsi252 (#21606) üzenetére


zsoltl
csendes tag

Kapsz majd emailt arról, hogy az eladó bejelölte a postázást.
Tracking csak akkor van ha a termék leírásában szerepel. Általában nem adnak, csak a drágább termékeknél, vagy ha külön fizetsz érte.

ZS

(#21608) WhiteWalker válasza randras (#21605) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

az a baj hogy az ebay tele van occsó kínai vackokkal :(((

kérdés: másnál is van 500 $ -os eladási limit? :U

(#21609) randras válasza WhiteWalker (#21608) üzenetére


randras
veterán

Jó megfigyelés! :)

(#21610) Abysmal válasza WhiteWalker (#21608) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Nincs azzal baj, nekem csak a szűrés az ami eléggé hiányos. Ha lehetne szűrni őket, akkor csak nyugodtan, sok jó dolog jön onnan olcsón. Én azt utálom nagyon, mikor megadom a szűrés feltételeinél, hogy szállítson M.o.-ra, és mikor megnézném a szállítás költségeit, akkor kiírja, hogy hozzánk nem szállít, de a kereső kiadta nekem, mert úgy állította be az eladó, hogy mindenhová szállít, aztán a kivételeknél felsorolva majdnem egész világ, kivéve az USA és esetleg Kanada, tehát csak erre a 2 helyre szállít. Amúgy az lenne még jó, hogy ha alatta mindig kiírná a szállítás díját, nem csak akkor, ha a legolcsóbb+szállításra rendezem a termékeket. Meggyorsítaná a keresést. Az is idegesítő, mikor pl: telefonhoz alkatrészt keresek, de a szarul beállított kínai termékek miatt egy csomó tok és képernyővédő fólia jön elő, hiába szűröm az alkatrészekre a keresést.

Amúgy én még nem adtam el semmit az eBayen, de ez az 500$-os korlát úgy tudom, hogy mindenkinél fennáll, viszont azt hallottam, hogy ki tudod kikerülni, ha az ár többi részét a szállításba rakod be.

(#21611) randras válasza Abysmal (#21610) üzenetére


randras
veterán

"szarul beállított kínai termékek"

Pont, hogy jól be vannak állítva, csak a kuki rossz oldalán állsz. Meg sokszor én is... :(

(#21612) WhiteWalker válasza Abysmal (#21610) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

nekem a keresővel semmi bajom..csak az hogy sok az ócska olcsó kínai vacak....

de ezt az 500$-os limitet akkor sem értem...nem haladhatja meg az összbevételem ezt az értéket... :U , hogy adjak el ennél nagyobb értékű árut... :U szállításba nem írhatom mert ott sem enged 5 $-nál többet... :W

[ Szerkesztve ]

(#21613) Abysmal válasza randras (#21611) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Persze, értem, hogy miért csinálják, de ha én egy LCD panelt akarok venni, akkor erőlködhet akárhogy, akkor sem fogom megvenni a fóliát.

(#21612) Giinos
Mondjuk van olyan szűrő, ahol be lehet állítani, hogy mely országot nézze, így ha végignézed az USA, Nagy-B., Németo. hármast, akkor úgy a nem kínai termékek 99%-át meg tudod nézni szerintem, de érthető a problémád.

Egyszer azt olvastam pedig, hogy ez a megoldás, de ha nem, akkor sajna nem tudok segíteni, bár csak jön majd egy okosabb és ő segít :)

[ Szerkesztve ]

(#21614) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Sziasztok,

Én egy eladóval hosszabb idő óta üzletelek eBay-en, de a múltkori 3 rendelésemet nem küldte el. Írtam neki, jó soká válaszolt, hogy sajnos ezek a termékek elfogytak, válasszak mást vagy refund. Kértem refundot, aztán jó ideig csönd, visszautalás sehol. Eltelt 30 nap, gondoltam, nyitni kell mostmár dispute-ot, hogy visszakapjam akkor a pénzem. Na ide bezzeg rögtön reagált; beírta, hogy már rég feladta a csomagom és bemásolta a küldeményazonosítót. Na és itt jön a pofám leszakad rész: egy másik rendelésem azonosítóját másolta be, amit szinte azzal egy időben vettem és már meg is kaptam! Írtam neki, hogy nem kéne hamis tracking numbert bemásolgatni, nem gondolja? Jelenleg itt áll az ügy. Az egészben az a szép, hogy megvan az emailje, amiben írja, hogy nincs a termékekből és felajánlja a visszautalást. Mindezt a küldeményazonosítója szerint a feladás után kb másfél héttel :) miért ajánlana fel ilyesmit, ha már rég feladta? Enyhén sántít.

Most ott tartok, hogy claim lesz a dologból, szerintetek van rá esélyem, hogy visszakapjam a pénzem? Mert jó nagy összegről van szó :(

(#21616) zoli03 válasza Enszuke (#21615) üzenetére


zoli03
őstag

Be tudod linkelni azt a 18650-et, ami 5USD alatt van és valóban 2500mAh a kapacitása?

(#21617) kerekfej válasza zoli03 (#21616) üzenetére


kerekfej
addikt

Ez milyen lehet?

(#21619) kerekfej válasza Enszuke (#21618) üzenetére


kerekfej
addikt

Mi 1300mAh :F

(#21620) kerobi


kerobi
senior tag

Sziasztok tudnátok segiteni? Ebayen szeretném eladni 300.000-es hangmodulomat. Hogy tudok én is ilyen szállitási kalkulátort késziteni? Kivel érdemes szállitatni? Van eladási korlát? Mennyi az ebay jutaléka?
Köszi!

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#21621) zoli03 válasza kerobi (#21620) üzenetére


zoli03
őstag

Ha 300e Ft-ért akarod eladni, az az elején nem nagyon fog menni. [link].

(#21622) #75912448


#75912448
törölt tag

Megvolt az első refund. Az normális, hogy a pay pal azonnal továbbküldte a hozzárendelt visa kártyára a pénzt? Jobb lett volna ha marad, mert a kártyámhoz usd számla van hozzárendelve, így most össze-vissza váltogatnak. :(((

(#21623) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Halihó.

Kéne nekem egy cég/ember, aki olcsón tudna behozatalt megoldani, és csak azt. A vásárlást/licitet, stb mind magam intézném.

Előre is köszönöm. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21624) randras


randras
veterán

Csakhogy ne csak a magyar VÁM-ot szidjuk:

Egy csomag felvétel után 6 óra múlva már Hong Kong-ból átért Németországba, azóta pedig eltelt 9 nap, és még mindig VÁM-olásra vár. :(((

(#21625) Avicularia válasza #75912448 (#21622) üzenetére


Avicularia
veterán

Az eddigi tapasztalatom szerint,ha az eladó adja a refundot akkor visszamegy a számlára.
Ha claim után a paypal a javadra dönt és úgy kapod vissza a pénzt, akkor marad a paypal-on.
Legalább is nálam így működött.

(#21626) Zirowe válasza Avicularia (#21625) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nálam minden esetben 3 nap után landol a számlámon a pénz, sima refund és claim esetén is.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21627) Avicularia válasza Zirowe (#21626) üzenetére


Avicularia
veterán

Furcsa,nekem ahogy írtam fentebb ,úgy működött. Kb.6 refund amiből a következtetést levontam.

(#21628) randras válasza Avicularia (#21625) üzenetére


randras
veterán

Ugyanezt tapasztaltam, úgy, ahogy mondtad. Ha case-ből jött vissza, maradt az akkon, egyébként 3 munkanapig tartott a visszautalás, de jött magától.

(#21629) #75912448 válasza Avicularia (#21625) üzenetére


#75912448
törölt tag

Köszi, eladóval beszéltem le, és ezután ment egyenesen a VISA kártyához tartozó USD számlámra.

(#21630) Zirowe válasza Avicularia (#21627) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nekem pont a múlt héten záródott le egy claimem és ma landolt a bankszámlámon, eddig is így volt.

Pp számlán csak akkor ragadt pénzem, ha még nem került vissza a kártyára vmi és úgy vásároltam.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21631) Taru válasza Stanley-B. (#21614) üzenetére


Taru
tag

Szia!

Részletesen írd le a sztorit az ebaynek, mellékelve a levelet miszerint kifogyot és ezért nem tudta neked postázni (dátummal !) illetve ne hagyd figyelmen kívül a trackinget (udvariasan de részletesen magyarázd el, hogy az a tracking valóban a te csomagodé, de a másiké ami meg is jött stb.). Ha szerencséd van akkor gond nélkül megkapod a pénzedet (ha elhiszik neki, hogy a tracking a meg nem érkezett csomagé akkor nem itélik meg, bár szerintem erre nem sok esély van, ha mellékeled a levelét). Sok sikert.

[ Szerkesztve ]

(#21632) Stanley-B. válasza Taru (#21631) üzenetére


Stanley-B.
őstag

A levele mellett gyűjtöttem még bizonyítékot, bár nem annyira ütős, mint a levél: msn-en beszélgettünk a dologról, rákérdeztem direktbe nála, hogy miért adott meg hamis trackinget, mire a válasza annyi volt, hogy majd ha lezártuk az ügyet beszélhetünk erről.
Mindezt felvettem videóra - mármint a folyó msn beszélgetést - és feltöltöm youtube-ra és be tudom linkelni a PayPal-nek. Annyira jó szerintem, hogy egyáltalán nem cáfolta meg, pedig meg kellett volna neki rögtön ha alaptalan lenne.

(#21633) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hello. Unfortunately, if eBay will not let you complete the transaction, we cannot ship to your country at this time. Sorry for any confusion caused.

Ilyen kamu szöveget se kaptam még.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#21634) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Üdv!

Mit lehet tenni akkor, ha eladtam egy terméket de a vásárló csak szórakozott , tehát nem fizette ki és még adott is nekem egy negatív értékelést?
Az értékelést megtudja változtatni az ebay?
Nagyon védik a vásárlókat, de egy negatív értékelés elég , hogy többet ne vásároljanak tőlem.

(#21635) radi8tor válasza Fancy-boy (#21634) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nyiss egy dispute-ot, amit rögtön eszkalálj claim-é, hogy a vevő nem fizette ki a terméket és még negatív értékelést is adott rád.

⭐ Stella

(#21636) WhiteWalker válasza Fancy-boy (#21634) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

a paypal vagy ebay megszorongatja a tökeit :D , csak tudd igazolni állításod...pont ezen gondokoztam el , hogy tegnap feladtam egy megadrive játékot kb 7500ft-ért angliába pk-val együtt, és kérdeztem a csávót hogy kér e a levélhez tracking ID-t...persze leírtam hogy ez mennyivel kerülne többe...de ő nem kérte..na már most teszem fel, ha eltelik egy hónap és nem kapja meg a csomagot,reklamál , majd a pénzt vissza utalja a PP és még ad egy negatívot is,miközbe én becsületesen feladtam a csomagját...ilyenkor wtf? :F ,a pénzt és a csomagot is bukom...

abba bele sem gondolok,hogy ha a vevő megkapja a csomagot és sunyi módon eljátsza fent leírtakat... :U

[ Szerkesztve ]

(#21637) radi8tor válasza WhiteWalker (#21636) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnos ilyenkor a vevőnek ad igazat PayPal. Saját érdekedből legalább ajánlottan érdemes feladni a csomagot, aminek a szelvényét aztán bescannelve el tudod küldeni PayPal-nak reklamáció esetén.

⭐ Stella

(#21638) #75912448 válasza WhiteWalker (#21636) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mekkora plusz költség egyébként a tracking n?

(#21639) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

Megerkezett eletem elso ebay-rol rendelt csomagja. :) "Hong Kong, China"-bol jott, sima, "Economy Int'l Shipping"-el. 25.-en adta fel, es most erkezett meg. Ez egesz gyors szerintem. :)

Ugye jol gondolom, hogy ilyenkor mar csak annyi teendom van, hogy hagyok feedback-et? :U

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#21640) radi8tor válasza proradeon (#21639) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, feedbacket kell hagyni ilyenkor, amiben kifejezed háládat a kínai eladónak :)

⭐ Stella

(#21641) WhiteWalker válasza radi8tor (#21637) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

féltem ettől a választól... , multkor nekem is igazatadtak ilyen ügyben és azonnal vissza utalták egy kis tételes áru összegét (2000ft) , ami nem jött meg ...mondjuk így eléggé védve vannak a vevők ezáltal :U , tracking id-vel csak 10K ft felett szoktam feladni, de ezt fel is tűntetem a terméknél :K , bár 2 hónapja görögbe is odaért a csomagom sima levélként...ez a csomag 360g-os volt így sima levélként 1850 ft volt a pk...

regger: ezen a pdf-n le van írva nemzetköz díjszabás posta díjszabás , amit tegnap feladtam angliába az a csomag 360g-os volt így sima levélként 1850 ft volt a pk...

[ Szerkesztve ]

(#21642) maláj


maláj
őstag

licitálós dolognál ez miez ==> Make counter offer | Decline counter offer :F

(#21643) wmarci


wmarci
senior tag

hány nap kb a szállítás Németo-ból? (sima Deutsche Posttal) küldte el.

(#21644) m.tomi4


m.tomi4
tag

Sziasztok!

[link] ezt az aksit vám és áfa nélkül fogják nekem kipostázni?

(#21645) randras válasza m.tomi4 (#21644) üzenetére


randras
veterán

Igen.

(#21646) bul07 válasza proradeon (#21639) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha műszaki cikk akkor ne egyből értékelj hanem használd kicsit(én így szoktam)
Mert ha véletlen tönkremenne pár napon belül akkor még van valami lehetőség a pénz egy részének visszaszerzésre

Megvan a negatív rekordom 2012.05.14-én rendelt dolgom ma érkezett meg 57napra

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#21647) Fecogame


Fecogame
veterán

Ez valami vicc?

Alig $1-ért MP3 lejátszó kocsiba? Ez most komoly? Vett már valaki ilyent?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#21648) TESCO-Zsömle válasza Fecogame (#21647) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Piacon utánad vágják egy ezresé...

FM transznitter. Rádión kell betekerned a lejátszó hangját.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21649) Doki16 válasza Fecogame (#21647) üzenetére


Doki16
addikt

4 dollár valójában csak ki kell választani a listában.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#21650) Fecogame válasza TESCO-Zsömle (#21648) üzenetére


Fecogame
veterán

Tudom mi ez, nekünk is van ilyen, de mi 2000 Ft-ért vettük... :Y

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.