Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) nikcica


nikcica
csendes tag

Sziasztok srácok!

Ugyan nem számítógépes kütyüt rendeltünk párommal, hanem egy tetoválógépet, de úgy érzem, eléggé idevág a dolog.
Kérdés a szokásos;

Amerikából pikkpakk ideért a csomag USPS Priority Mail International-el, ragszám alapján végig tudjuk követni, a probléma csak a szokásos átokverte postával van, mivel ülnek rajta, leszarva részükről azt, hogy direkt gyorsabb szállítással kértük a terméket, mert már a hétvégén szükségünk lett volna a gépre. Felvettük a kapcsolatot az egyik postás nőcivel, aki nagyon segítőkész, meg bármi bajunk volt eddig, megírtuk neki mailben, azonnal hívott minket, hogy nyugodjunk meg stb... Viszont most őt is esélytelen elérni... Kigondolta volna :C
Persze, amikor rákérdeztünk, hogy esetleg a posta kifogja-e nekünk fizetni a gyorsposta díját, mivel miattuk áll a csomag, természetesen nemleges választ kaptunk, hogy ez nem az ő hibájuk, mire mondtuk neki, hogy az amerikai postáé sem és a feladóé sem, mert érdekes módon onnan 5naőp alatt ideért a csomag... Erre azt a választ kaptuk, hogy háááát a vámosok hibája ők ülnek rajta, szóval ment az egymásra mutogatás :(((

Nos a következő dolgokat látjuk a Magyar Átkozott Posta oldalán:

2012.07.02 23:10 08902(UNITED STATES) Küldemény felvéve / Item accepted

2012.07.04 05:39 USJECA(UNITED STATES Indító kicserélő hivatalba beérkezett / Item in office of exchange

2012.07.04 05:41 USJECA(UNITED STATES Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.07.05 01:00 USJECA(UNITED STATES Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.07.09 11:17 Budapest 1005 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2012.07.09 12:28 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2012.07.10 08:00 Budapest 1005 Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance

2012.07.13 07:00 Budapest 1005 Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure

Mennyit kell még szerintetek várnunk a csomagra és lesz-e rá vámköltség? 19.000 forint értékű a tetoválógép és majdnem 4000 forint volt a gyorsposta díja...
Képet töltöttem fel, hogy lássátok mekkora és milyen tartalmú csomagról van szó.
(Rendeltünk már többször is ebayről, SOHA! semmilyen problémánk nem volt a postával, ezért vagyunk eléggé idegesek, plusz van jobb dolgunk is, mint egész nap itthon ülni és várni az istenverte futárt)

Köszönjük előre is a válaszotokat! Szép napot! :R

[ Szerkesztve ]

(#21752) Silent77 válasza faresz5 (#21749) üzenetére


Silent77
veterán

Ezt megírtam neki az előző levélbe.
Azért írtam neki, hogy csinálok róla videót, hogy tényleg hibás.
Liciten nyertem meg a termékeket amúgy. megírtam neki, hogy nekem a visszaküldés 20 dollár, és nem lehetne, hogy újraküldi, vagy ha nem akkor pénzt vissza.
Ezt írtam neki előzőleg:
I would like to receive the products, but the return postage cost of the defective items would be about $ 20, which is very high

If there is no option to resend, I accept the refund

If necessary, I do a video about the malfunction

Erre írta, hogy küldjem vissza simán :U

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#21753) TESCO-Zsömle válasza nikcica (#21751) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem tudom, hogy vámot kell-e majd rá fizetni, de mivel a cucc ára meghaladja a 45€-t, azért ÁFÁ-t biztosan kell majd rá fizetni. Hamarosan kapni fogtok egy levelet a postától, hogy a vámügyintézéshez küldjétek el hozzájuk a számlát vagy banki kivonatot, amin részletesen fel van tüntetve az áru értéke és a postaköltség. Mivel ebay ilyet -tudtommal- nem ad, ezért az eladótól kell kérnetek értéknyilatkozatot, és azt kell elküldeni. Miután ez megtörtént, a posta lefolytatja a vámkezelést, majd minden előzetes értesítés nélkül elpostázza nektek utánvétesítve a cuccot. Az utánvét összege= a vámköltségek és az utánvétes postai küldemények árának összegével.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21754) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Angliából rendeltem valamit egy ajánlott [eladótól] Royal Mail Airmail (Small Packets) csomagban, amit július 4-én fel is adtak (most szerdán lesz 2 hete), de a mai napig nem kaptam meg... Elvileg 4-8 munkanap alatt itt kellett volna lennie, a múlt héten azt mondta az eldó, hogy várjunk 2 hetet mert néha lassú a posta, na de ennyire?! Én kezdek aggódni, hogy lenyúlták valahol a csomagom, jogosan? :F

[ Szerkesztve ]

(#21755) randras válasza gg72 (#21754) üzenetére


randras
veterán

Lehet...

(#21756) faresz5 válasza nikcica (#21751) üzenetére


faresz5
senior tag

Gyorspostát felejtsétek már el, vámcsalogató és hiába jön meg gyorsan, a vámon akár 1.5hétig is ülhetnek rajta. Előbb megérkezett volna sima postával, ja és elképzelhető,hogy vámot se kellett volna fizetned rá. Magaddal szúrtál ki de nagyon.

Vámnak küld el a paypal számlát a mielőbbi vámkezelés miatt. Számíthatsz rá,hogy 27% áfát + kb 2000ft postai ügyintézési díjat fogsz még fizetni pluszban.

[ Szerkesztve ]

(#21757) gg72 válasza randras (#21755) üzenetére


gg72
veterán

Hát ha szerádig nem ér ide, akkor megpróbálom újraküldetni, persze kérdés, hogy belemennek-e, hiszen nem nyomkövetősen jött a csomag. :F

(#21758) Melack válasza faresz5 (#21756) üzenetére


Melack
veterán

Kicsit visszatérve az én tablet kérdésemre: ha sima China Mail, akkor esélyes, hogy vám- és áfamentesen kaphatom meg, mert átcsúszott a "rostán"?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#21759) zsoltl válasza Melack (#21730) üzenetére


zsoltl
csendes tag

Hali!

Én egy Onda Vi10 Elite tabletet vettem kb. 2 hónapja.
120$ körül volt a teljes ár postával együtt. 2 paypal számlám volt, az egyik 89,9-ről. Ezt íveltem be a vámosoknak és fizetnem kellett 5200 ft vámot a cuccra. DHL-el 3 np alatt MO-n volt, és még 4 nap volt a vám szarakodása.

Valszeg nem fogod megúszni a vámot.

innen vettem: redtabletpc.com

ZS

(#21760) Melack válasza zsoltl (#21759) üzenetére


Melack
veterán

Nekem már írt az eladó, hogy 15$-ról kapom a számlát :) Bár ha az árat veszem figyelembe, akkor talán megúszom 5000 alatt ezt az egész hercehurcát.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#21761) bandi3345


bandi3345
csendes tag

Szerintetek mikor ér ide? Kezdek nagyon pipa lenni. :W :W :W :W :W

Időpont Hely * Küldemény információ Kiegészítő információ
2012.07.05 09:41 200949(CHINA) Küldemény felvéve / Item accepted

2012.07.08 13:26 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.07.08 17:33 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.07.08 23:23 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.07.09 23:23 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.07.11 08:30 Budapest 1005 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2012.07.11 08:34 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

(#21762) randras válasza bandi3345 (#21761) üzenetére


randras
veterán

Ennél durvábbat is láttunk már, bonts egy sört. :DDD

(#21763) bandi3345 válasza randras (#21762) üzenetére


bandi3345
csendes tag

Majd bontok ha megjön azért a nagy Magyar államnak nem kéne éveket rajta ülni nem?

(#21764) szutyis


szutyis
tag

Sziasztok
Vettem egy tételt ebay aukción.Paypal-al ki is fizettem ,de a számlámon a pénzt kártyavásárlás cimen zárolva van.Paypal meg komplettnek írja a tranzakciót.
Valamit elrontanék?
Válaszokat előre is köszönöm. :R

(#21765) TheWich válasza Melack (#21737) üzenetére


TheWich
tag

A 800*480 már jó felbontás, azon már lehet lesni filmet. Persze képátló számít. Azért egy telefonba bele nyomorított sok képpont nem azonos egy tableten találhatóval. Sok képpont lehet aksi merítő is. Szóval teljesen jó, újra meglestem a gépeteket :) :C

A kitűzött célt nagyon jól fogja kezelni. Netezés, olvasás, én még video telefonálást (skype) sem elfelejthető, ugyanis 1,3 Mp-s kamera van benne. :)

(#21766) Melack válasza szutyis (#21764) üzenetére


Melack
veterán

Nem feltétlen rontottad el. Van, amikor a bank a vásárlásod után x ideig zárolja az összeget, majd csak utána oldja fel a szolgáltató felé. Ha a paypal szerint ok, akkor semmi gond.

(#21765) TheWich: a kamera annyira nem fontos nekünk, de GPSes normális nem nagyon van ennyiért a piacon. Még egy-két infót bevárunk, aztán indul a rendelés :)

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#21767) szutyis válasza Melack (#21766) üzenetére


szutyis
tag

Konkréta ezt írja ki.

(#21768) randras válasza szutyis (#21767) üzenetére


randras
veterán

Tökéletes!

(#21769) TheWich válasza TheWich (#21765) üzenetére


TheWich
tag

Én a múlt héten rendeltem pár ketyerét, kisebb összegűeket (4-9$ os tételek), de azok ilyen 11-23 munkanapos szállítással érkeznek meg. Első rendeléseim headset, touch pen, bicycle computer, stb ... :B
De még várom a szállítást vagy 1-2-3 hétig. Bár még nem sikerült megfejtenem a különbséget a Standard Int'l Shipping és a Economy Int'l Shipping között.

Új rendelést már csak ezek után teszek szerintem. Így a tablet is augusztusra csúszik. :( De már fognám a kezemben. :) Ezért gondoltam, hogy akkor EU-n belülről rendelek. Németet nem szeretem mint nyelvet, de az angolt igen. Így gondolkodom Angliában.

Valaki rendelt már e területről tabetet vagy valami más műszaki dolgot. Mire kell figyelni...?

(#21770) szutyis válasza randras (#21768) üzenetére


szutyis
tag

Örök hálám uraim. :R

(#21771) TheWich válasza Melack (#21766) üzenetére


TheWich
tag

Szerintem profizmus :) :K

Én nyomon követem itt a rendeléseteket (bár így is már sok mindent megtudtam), mint írtam nekem még pár hét múlva lesz a rendelés csak.

(#21772) randras


randras
veterán

Ilyen van? :Y

(#21773) nikcica válasza faresz5 (#21756) üzenetére


nikcica
csendes tag

Eddig minden más megjött gyorspostával időben, soha nem volt semmi probléma, mint írtam...
A számlákat és a paypal bizonylatot elküldtük már a legelején, miután az ügyintézős nőci felhívott minket, de mégis áll a dolog... Nem, hogy gyorsabb ügyintézés nincs, hanem semmi :D Kezdem azt érezni, hogy kihajítottunk az ablakon laza 23ezer forintot...

(#21774) nikcica válasza bandi3345 (#21761) üzenetére


nikcica
csendes tag

Ne aggódj, a mi cuccainkon is meresztik a seggüket. Üdv a klubban :R

(#21775) nikcica válasza TESCO-Zsömle (#21753) üzenetére


nikcica
csendes tag

Ezeket már réges régen az elején elküldtük, ezért is vagyunk egyre dühösebbek. :((( Azért köszi a választ. ;)

(#21776) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Ha dolcsiban rakom fel eladásra a termékem, és csak US shippinget ajánl fel, azért ugye az europai userek is látják a hirdetésem?

Bocs, nagyon kezdő vagyok.

Skynet is real. It's called Google.

(#21777) Drbonci


Drbonci
aktív tag

Mennyi jutalékot kell fizetni az eladás után az ebaynek? Vhol mintha 20%-ot olvastam volna de azt sokallom.

(#21778) radi8tor válasza randras (#21772) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Látod. :Y

⭐ Stella

(#21779) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Tudnátok adni egy működő vámhivatali tel.számot, amin érdeklődni tudok a csomagom iránt?

Előre is köszi :)

(#21780) zsoltl válasza Melack (#21760) üzenetére


zsoltl
csendes tag

Hali

Nekem 30$-ról volt számla a csomagban. A vámos első kérése az egy nyilatkozat volt az értékről, második pedig egy másolat a paypal-ról.

Ök sem hülyék, nem fogják elhinni a 15$-t.
Utánanéznek a neten is a típusnak, ugyanis kibontják általában a csomagot. (az enyém legalábbis ki volt bontva)

ZS

P.S. Ha 5K-t kell fizetned akkor még jó sztem

(#21781) zsoltl válasza TheWich (#21765) üzenetére


zsoltl
csendes tag

Az enyémnek 1024*600 a felbontása.
Egymás mellet próbáltuk egy 800*600 felbontásúval, és érezhető volt a különbség.
Olvasni elég a kisebb felbontás, sőt netezni is szerintem.

ZS

(#21782) Melack válasza zsoltl (#21780) üzenetére


Melack
veterán

Próba cseresznye. Ma adom le a rendelést, kíváncsi vagyok, mennyi idő alatt fog ideérni.

Ha csak annyit kell fizetni, már jól jártunk. Annál több már rablás lenne :)

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#21783) Vedro válasza Melack (#21782) üzenetére


Vedro
tag

Sziasztok, az a kérdés, hogy ha kicsit kikozmetikázom a Paypal számlát (aszerint amennyiről a dobozban lévő számla szól, vagy kicsit többet) akkor az nem nagyon necces?

HTC Touch Diamond -> HTC Legend -> Google Nexus -> Samsung Galaxy S -> Acer CloudMobile S500 -> Motorola Moto G-> Google Nexus 4->Wileyfox Swift

(#21784) Melack válasza Vedro (#21783) üzenetére


Melack
veterán

A kikozmetikázás alatt mit értesz?

Hivatalosan a kiállított számlát nem lehet kozmetikázni - az más kérdés, hogy a kiállítás előtt mit szabad és mit csinálnak meg a kínaiak.....

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#21785) TheWich válasza zsoltl (#21780) üzenetére


TheWich
tag

Micsodaaaa? :F kibontják? nem csak átvilágítanak rajta?

És ha valaki felfújt lufit rendel Kínából, akkor azt kiszúrják? ;]

Kis összegű tételeket összeszámolnak, hogy hopp ennek tegnap is volt egy 10$, ma is van egy 5$....?

(#21786) TheWich válasza Melack (#21782) üzenetére


TheWich
tag

Próba cseresznye :) várom már én is, remélem hamar megkapjátok és írod róla ide a beszámolót

(#21787) Vedro válasza Melack (#21784) üzenetére


Vedro
tag

Arra gondolok, hogy átírom a fizetendő összeget rajta, persze hihetőre, mert beszéltem az eladóval és eleve alacsonyabb összeg van rajta és ajándékként van jelölve. (legalábbis ezt írta)

HTC Touch Diamond -> HTC Legend -> Google Nexus -> Samsung Galaxy S -> Acer CloudMobile S500 -> Motorola Moto G-> Google Nexus 4->Wileyfox Swift

(#21788) Melack válasza Vedro (#21787) üzenetére


Melack
veterán

Nálam eleve így fog jönni számla, ergó nem kell neked belenyúlni. Plusz eleve nem is tudsz - ok, nem láttam még kínai számlát, lehet egy papírfecni, de akkor is. Vagy te vissza akarod írni a teljes árra?

(#21786) TheWich: én is, de leginkább párom már várja nagyon a terméket. Ha bejön, akkor én is át fogok valószínűleg állni rá - utána már csak a routert kell rávenni,hogy a nyomtató mellett a külső vinyót is kezelj :)

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#21789) TheWich válasza Melack (#21788) üzenetére


TheWich
tag

wow, ilyenre még nem is gondoltam még, hogy külső vinyót is kezelni vele. Ilyen eshetőségre van az USB kábel? :)

(#21790) zoli03 válasza Melack (#21788) üzenetére


zoli03
őstag

Miért ne tudna? Elég, ha a PayPal számláról csinálsz egy printscreent, aztán azon már bármit át lehet írni. Az más kérdés, hogy törvényellenes.

#21785 TheWich: nem bontják, csak amit kedvük van/érdemesnek gondolják. Ha mindet kibontanák, többszöröse lenne a vámolás idő. Nem számolnak össze semmilyen tételt, ha több csomagod jön, akkor se adják össze az étréküket, hogy a határ fölé csússzon.

[ Szerkesztve ]

(#21791) Melack válasza zoli03 (#21790) üzenetére


Melack
veterán

Igen, épp a törvényesség az, ami nálam is felvillant. (Azt tegyük azért hozzá, hogy eleve fura, hogy a teljes árú terméket olcsóbban behozatva, alacsony árú számlával miért akarja valaki megmókolni?) De ez már legyen az ő dolga.

(#21789) TheWich: én nem akarok egy vinyót ráköti, mert az korlátozza. Routerre fogom rákötni a nyomtatóval együtt, és kész is - remélem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#21792) Tomate


Tomate
veterán

Van 10e-rem paypal balanceba, hogy tudom kiutaltatni a számlámra?
Köszi! :R

(#21793) Melack válasza Tomate (#21792) üzenetére


Melack
veterán

Withdraw - ott bankszámla adatok megadása - OK - várakozás - örül :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#21794) #59816064


#59816064
törölt tag

(#21795) FehérHolló válasza #59816064 (#21794) üzenetére


FehérHolló
veterán

[link]

Skynet is real. It's called Google.

(#21796) Melack válasza #59816064 (#21794) üzenetére


Melack
veterán

Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#21797) Tomate válasza Melack (#21793) üzenetére


Tomate
veterán

Köszi! :R

(#21798) Melack válasza Tomate (#21797) üzenetére


Melack
veterán

Ha kéred, megadom én a számlaszámot, ahová utalhatod :DD :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#21799) szutyis válasza randras (#21768) üzenetére


szutyis
tag

Sziasztok
12-i vásárlás ,és még mindíg zárolva van a számlámon a pénz :W
Nem lessz ebből problémám? Illetve az eladó most mit lát?
Előre is köszi a válaszokat :R

(#21800) randras válasza szutyis (#21799) üzenetére


randras
veterán

Ez így normális.

szerk.: Durva, már a checkout oldal is megújult! :DD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.