Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) radi8tor válasza randras (#21450) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hallottál már a numizmatikáról? :DD
Fel lehet adni ilyeneket. Pénzverőből is postán tudod megvenni. :U

⭐ Stella

(#21452) zoli03 válasza randras (#21450) üzenetére


zoli03
őstag

Miért lenne tiltott? Én semelyik szabályzatban nem találtam ilyet. Maximum nem ajánlott, mert könnyen el lehet lopni, de szerintem becsomagolják úgy, hogy senki nem mondja meg, mi van benne.

(#21453) bul07 válasza randras (#21450) üzenetére


bul07
nagyúr

Azért tipikus sza@rágó magyar akar a legtöbb hasznot termelni rajta , aki szokott eladni megtenné hogy posta plusz váltási árért árulja nehogy már a magyar forinton keressenek

Milyen biznisz lenne elmenni a postára venni bélyegeket majd azt felrakni jó áron

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#21454) radi8tor válasza bul07 (#21453) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nagyon eltévedtél ezzel a hozzászólással.
Neked is ajánlom a numizmatika fogalmát. Esetleg nézz utána a penzvero.hu oldalon mennyibe is fáj egy 10 éves bankjegy. :K
USA-ban élő magyarok - vagy akárki nem tudja megvenni itthon csak eBay-en, Vaterán.

Jah, és bélyegeket is árulnak filatélia témában. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#21455) #75912448


#75912448
törölt tag

Srácok, kb mikor kezdjek el izgulni, mondjuk jövő hét szerda?

Hongkongból jönne egy ilyen termék, de eddig sehol. Hétfőn lesz 4 hete, hogy feladta.
The postman just picked up YOUR item from our office. It is estimated to
arrive in 10-20 days(7-14 business days) in normal conditions. If not, please
do not hesitate to contact us. We shall do whatever we can to help you.

(#21456) bul07 válasza radi8tor (#21454) üzenetére


bul07
nagyúr

Mi köze van ahhoz a Numizmatika-nak hogy pofátlanul nyerészkedik , mivel én ere részére írtam amit írtam , és ha már itt járunk egy magyar eladó van 2004 bankóval nem tudom honnan szedted a 10évet
A vevőkre egy rossz szót se írtam, ha kint él USA-ben vegye meg nyugodtan

Bélyegekre is az vonatkozik hogy a pofátlan eladóknak adni egy fricskát

Vaterás harácsolók kezdik az ebay rendszerét is bevenni

(#21455) regger
31 napon írja az eladónak hogy még nem jött meg, általában megkér hogy várjatok még egy hetet , várd ki ha nem jön meg kérj Full Refundot, ha ez nem történik meg a 43napig magad indítsd el

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#21457) #75912448 válasza bul07 (#21456) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ok köszi, ez az első hongkongi rendelésem :)

(#21458) RAiN91


RAiN91
őstag

Ha egy csomag express postával jött, a vámosokat nem érdekli, ugyan úgy kezelik, mint ha nem lenne elsőbbségi? Csak mert 3 nap alatt MO-ra ért USA-ból, de már 3 napja rajta ülnek a vám-on, és fenyegős papír a postaládában még nincsen, hetekig várhatok, vagy valahogy tudnám gyorsítani az ügyintézést?

radi8tor1: köszi!

[ Szerkesztve ]

(#21459) radi8tor válasza RAiN91 (#21458) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Rá tudsz kérdezni az EMS-nél szerintem, hogy mi újság a csomaggal/levéllel.
Azt hiszem: Telefon : 06 40 46 46 46

⭐ Stella

(#21460) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem Usa-ból ruhákat.

Egyik eladótól 1 db-ot, ami szállítással együtt 51$, erre valószínűleg nem kerül áfa és vám, ugye?

Amásik eladótól egy csomagban érkezik 3db, ennek összértéke szállítással együtt 77$, ezzel viszont mi lesz(orczy tér)?

(#21461) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Meg jött a vámos papír.

"Tájékoztatjuk továbbá, hogy a vámigazgatóság kizárólag a rendelkezésre álló okmányok, írásbeli nyilatkozatok, számlák stb. alapján hozza meg a határozatokat, ezért fontos az, hogy írásban álljon rendelkezésre minden ilyen jellegű információ."

Most akkor valami írásos igazolás kell nekem az eladótól? Nem elég elküldenem a paypal számlát + ebay-es igazolást?

(#21462) GabN73 válasza wmarci (#21460) üzenetére


GabN73
addikt

Jelenlegi árfolyam szerint 45 euró ~57 dollárnak felel meg, így az első nem fog vám alá kerülni, a második viszont kap +25%os áfát. [link]

(#21463) zoli03 válasza GabN73 (#21462) üzenetére


zoli03
őstag

Közel se biztos, hogy kap. 3 póló azért még át tud csúszni, nem olyan nagy csomag az. Amúgy 27% ÁFA-t kap, meg lehet, hogy a posta is számol fel valamennyit a vámolás elintézéséért.

(#21464) GabN73 válasza zoli03 (#21463) üzenetére


GabN73
addikt

Ha át tud csúszni.

Tényleg, már 27, én még a régi világban élek :))

(#21465) faresz5 válasza RAiN91 (#21461) üzenetére


faresz5
senior tag

de elég bőven.

(#21466) malisonX


malisonX
aktív tag

Rendeltem Németországból egy terméket, "Standard Int'l Versand" szállítási módot választottam, a visszaigazoló mailjükben pedig az volt, hogy "DE_PaketInternational"-el küldik. Ezt a sima postás fogja kihozni, ugye? Köszi!

(#21467) faresz5 válasza malisonX (#21466) üzenetére


faresz5
senior tag

Igen.

(#21468) Dzsana


Dzsana
senior tag

Nektek se működik normálisan az e-bay.com? Nem tudom megnézni a terméklapokat már 2 napja.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#21469) bul07 válasza Dzsana (#21468) üzenetére


bul07
nagyúr

Nálam is vannak gondok, mintha nagyon le lenne terhelve az oldal, nem akar betölteni meg van hogy a képek nem jelenek és ez időszakosan jön elő várok pár percet és helyreál

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#21470) Dzsana válasza bul07 (#21469) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nekem be se jön. A listában kihozza a termékeket, de amikor rákattintok egy termékre, nem jön elő a terméklap, hanem csak egy hibaüzenet:

Page Not Responding

The eBay page or feature you are attempting to access is not responding.
Please try the options below:

Try to access the feature directly from the eBay Home Page, instead of using a bookmark.
Wait a few minutes and try to access the feature again.

If you have waited ten to fifteen minutes and you still can't access your page:

Check our Announcement Board to see if the feature is currently unavailable.

If what you are looking for is unavailable, you may still be able to access other parts of the site from the eBay Home page

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#21471) faresz5 válasza Dzsana (#21470) üzenetére


faresz5
senior tag

firefox hiba, töröljed a gyorsító tárat,előzményeket pl cccleanerrel

(#21472) Dzsana válasza faresz5 (#21471) üzenetére


Dzsana
senior tag

Erre nem is gondoltam, mert a céges gépen is ezt csinálja, meg itthon is. Mindjárt lecsekkolom IE-vel is.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#21473) Dzsana válasza faresz5 (#21471) üzenetére


Dzsana
senior tag

De király vagy! És tényleg! Jó lett! A Firefox meg mióta befrissített, az Adobe 11 is állandóan összeomlik. Legalább ez műxik, kössz még1x.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#21474) Bodz


Bodz
nagyúr

2012.06.20 23:57 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2012.06.22 15:09 Budapest 1005 Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance

2012.06.26 17:15 Budapest 1005 Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure

2012.06.29 11:01 Budapest 1005 Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision

Ez a legutolsó lépés? Vagy van még tovább is? Nagyon vágyom már a megrendelt cuccra. :B
Mellesleg az eladó jópofa, érdeklődött, hogy nálunk mindig ilyen sokáig tart-e a vámkezelés.

[ Szerkesztve ]

(#21475) radi8tor válasza Bodz (#21474) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem jövő hét elején kiküldi a posta az értesítőt, hogy mehetsz átvenni a hivatalba (vámköltségek kifizetése után).

⭐ Stella

(#21476) gg72


gg72
veterán

Mindenki nyaral a postával, vagy mi a fene van velük? Legutóbb egy hét (!) alatt kaptam meg egy csomagot a szomszédos kerületből, most meg egy japán csomagomra várok, három napja, hogy átment a vámon, azóta nincs hír róla, de Japánból itt volt Pesten 2 nap alatt... Ez aztán a sebesség, amolyan magyaros. ;]

(#21477) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy pólót Németországból, és Überweisunggal kell fizetnem. Ilyenkor van valami plusz költség?

(#21478) wmarci válasza wmarci (#21477) üzenetére


wmarci
senior tag

Ja igen. Most nézem hogy jol be..optam ezzel az utalásos dologgal, mivel így nekem kell állnom az utalási költségeket is. :((( 30 Eurot kell utalnom zusammen, erre kb mennyi az a plusz költség ami még rájön? (citibank)

Köszi

(#21479) Flashcash válasza wmarci (#21478) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

2600Ft a devizaátutalás költsége, ha az online felületen indítod. (normális bankban kb. 1500Ft lenne)
Az EUR-t kb. 297-ért kapod majd tőlük. (jobb bankokban 290-293 körül van ugyanez)

A devizátutalás kb. 3-5 munkanap alatt teljesül, így a tranzakció is lassabb lesz mint Paypal esetén.

[ Szerkesztve ]

(#21480) Fecogame


Fecogame
veterán

Megújult az Ebay kinézete, legalábbis nálam... A régi jobban használható volt... :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#21481) Dzsana válasza Fecogame (#21480) üzenetére


Dzsana
senior tag

Melyiké? Én az e-bay.com-ot használom, ott nem látok változást.
Tényleg, azt valaki összehasonlította már, hogy melyik e-bay-en vannak a legalacsonyabb költségek eladáskor? Nagyon sokallom a com-ét, nem kevés az a 9%. Eladtam egy terméket, amiért kb. 74000 Ft-ot fizettek ki, és végül az e-bay a paypal és a postaköltségek levonva 57.000 Ft maradt a zsebembe. Sokallom, hogy ennyi elveszik a rendszerben.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#21482) emre


emre
veterán

Emberek ezt valaki vegye meg nekem. :O (de azonnal! :DDD )

Komolyan gondoltam, minden megoldás érdekel, de németül /sem/ beszélek túl jól.

Sebring Edelstahlkrümmeranlage für Yamaha FZ 750

Köszönöm! :R

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#21483) rocket válasza emre (#21482) üzenetére


rocket
nagyúr

Licites, a postakoltseggel kapcsolatban erdeklodni kell, es atutalassal lehet csak fizetni.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#21484) emre válasza rocket (#21483) üzenetére


emre
veterán

Köszi! :R

Asszem a licit a kisebbik probléma.

"Kein Versand ins Ausland." :O

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#21485) rocket válasza emre (#21484) üzenetére


rocket
nagyúr

A termeknel az van "Versand nach: Europäische Union ", leirasban meg az amit irtal, vicces ember :D

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#21486) emre válasza rocket (#21485) üzenetére


emre
veterán

Lehet, hogy az unio területén belül kötelező lenne vállalni a szállítást az E-bay szerződési feltételek miatt, de a csóka valszeg tojik az egészre, és csak a szomszéd faluba hajlandó feladni a cuccot.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#21487) Winner_hun


Winner_hun
félisten

200-as határ 60 nap alatt:

Majd kicsit átlépve:

Azóta kicsit apadt a lista, jelenleg csak 186-on áll a számláló.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#21488) Habsteve


Habsteve
tag

Szeretnék venni ilyen USB-s dvbt-t adaptert notihoz, vki tudna ajánlani jó fajtát?

(#21489) bul07 válasza Habsteve (#21488) üzenetére


bul07
nagyúr

Itt kérdez rá hogy ki milyet vett , ha ebay szóra keresel rá abban a topikban akkor ezt kapom

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#21490) Tikakukac


Tikakukac
titán

Az ebay folyamatosan visszavágja a PayPal accomat, hogy válasszak másik fizetőeszközt. Egyenlegem van, nem tudok semmi másról. Hibakódot cseszik visszaadni. PayPal meg random néha akad és dobál, vicces nah pár órája ezzel cseszekedni. Ilyenkor az ebay vagy a PayPal a hülye?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#21491) randras válasza Tikakukac (#21490) üzenetére


randras
veterán

Nekem is ez ugyan ez van, volt, hogy új kártyát akart hozzá adatni, meg a pillanatnyilag nem tudjuk végrehajtani a tranzakciót üzenetet is kaptam a napokban sokszor, próbálgattam párszor, és megjavult.

(#21492) Tikakukac válasza randras (#21491) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem ma már volt kontaktom a supporttal, elég volt belőlük.

Nekem is Return to merchant and try a different payment method üzik jönnek folyamatosan, kezdek nagyon pipa lenni. Gondolom amíg nem hívok rájuk, addig esélytelen, próbálgatom én ezt reggel óta...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#21493) randras válasza Tikakukac (#21492) üzenetére


randras
veterán

Egyébként maga a kérdés sem egyértelmű szerintem, mivel az eBay meg egyre gyarkabban csinálja, hogy ha egy termék adatlapjára kattintok, nem tölt be, és szintén valami hibát dob, de arra most nem emlékszem, mit. Lehet, hogy összefügg a kettő?

Avicularia: Nekem meg mindenem késik, saját célú rendeléseim közül 9 nem jött még meg, legrégebbi ma 31 napos... :(

[ Szerkesztve ]

(#21494) Avicularia


Avicularia
veterán

Ma két rendelésem is megjött,mindkettő nem a leírásnak megfelelő :(
Egy micro usb végű kábel helyett mini usb végűt küldött az egyik,a másik pedig ismerős nőnek rendelt pillangós díszítésű fehér szilikon telefontok helyett küldött egy sima feketét.
Mi van ezekkel?

(#21495) Tikakukac válasza randras (#21493) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát figyelj, én ma már kaptam annyi errort meg hibaüzit meg random lekapcsolásokat, hogy simán felhívom este őket és elküldöm a bránerbe az összeset. De az micsoda, hogy bármiféle error code nélkül kivág? Azt sem tudom kit cseszegessek. Ebay? PayPal? Enyém vagy az eladóé? Ez így nagyon agyonlőtt dolog :(((

szerk. Sajnos a sör még marad a hűtőben, de ha végeztem a légkondi bekötéssel (mi mást is kéne ilyenkor szerelni az embereknél 55 fokban :U ) akkor beülök a medencébe relaxálni, az fix :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#21496) randras válasza Tikakukac (#21495) üzenetére


randras
veterán

Szerintem bonts egy sört, sokra nem mész vele. :) Ha meg is tudják mondani mi a gond, ripsz-ropsz nem valószínű, hogy meg tudják csinálni, szóval kár ezen idegeskedni.

(#21497) Doki16 válasza Winner_hun (#21487) üzenetére


Doki16
addikt

Ezt hol lehet megnézni?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#21498) radi8tor válasza Doki16 (#21497) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Purchase history alatt?

⭐ Stella

(#21499) RAiN91


RAiN91
őstag

Írtam a postának, hogy mikorra várható a vámhatározat. Erre egy másik mail címemre válaszolnak :) Gondolom ezt adtam meg, de válaszolhattak volna arra is, ahonnan kérdeztem.

(#21500) Doki16 válasza radi8tor (#21498) üzenetére


Doki16
addikt

Igaz. Csak a .com oldalon nem írta, viszont a co.uk oldalon meg igen.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.