Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) Iomega válasza akyyy (#22550) üzenetére


Iomega
őstag

Hol van ez az opció?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22552) randras válasza akyyy (#22550) üzenetére


randras
veterán

Ez mindig érdekelt, hogyan is lehet így gondolkodni... ha már egyszer valamiért kifizettél fél milliót, komolyan otthagyod, hogy visszamenjen az eladónak, és bukd a pénzt, ha nem akarsz VÁM-ot fizetni?

(#22553) Iomega válasza randras (#22552) üzenetére


Iomega
őstag

Akinek sok pénze van, és nem számít. :U

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22554) akyyy válasza Iomega (#22551) üzenetére


akyyy
senior tag

nem ebayen, cask ott is kapható a termék.
http://www.gt35store.com/category_s/1820.htm

ezen az oldalon.

nem fél milla, csak olyan 60-70 ezer körül, de a vám honnan tudja?M

(#22555) Iomega válasza akyyy (#22554) üzenetére


Iomega
őstag

Ez házilag átalakított objektív, vagy?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22556) akyyy válasza Iomega (#22555) üzenetére


akyyy
senior tag

ez nem objektív. ez csak adapter az objektívhez. megcsinálhatnám akár én is, de tuti gány munka lenne belőle. igaz az ára akkor nagyon olcsón kijönne. nekem van az a pénz hogy megvegyem ezt a szerkentyűt ennyi pénzért, képek és videók alapján elég profi munka, és a mattüveg helyzete is csavarokkal állítható... :Y

(#22557) Iomega válasza akyyy (#22556) üzenetére


Iomega
őstag

Értem. :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22558) Angmar


Angmar
tag

Nemrég vettem egy eredetinek hirdetett samsung 16gb-os Class 10 micro sd kártyát.
Leteszteszteltem, és legjobb esetben is csak is csak class 6-os, és kinézetre (hátoldalán a felíratok) sem egyeznek meg a samsung oldalán szereplő micro sd-vel.
Irtam az eladónak. Valászában azt írta, hogy ad valamilyen kedvezményt, és reméli, így már elégetet leszek.
Mit "szokás" ilyenkor kedvezményként kérni, még nem volt ilyen ügyem.
Licitre vettem 7,5+1,99$(szállítás)
Visszaküldeni nem akorom mert majdnem annyiba kerül, mint emennyiért vettem, meg igazából nekem egy class 10-es re lett volna szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#22559) radi8tor válasza Angmar (#22558) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kedvezményt ajánlom. Kérni szerintem nem szokás, meg kell hallgatni mit ad.

⭐ Stella

(#22560) Angmar


Angmar
tag

Nem írt semmi konkrétat, ő ajánlotta fe la kedvezményt, és vár választ tőlem, hogy mit szeretnék. Kéremjem vissza a vételár+szállítás felét?

[ Szerkesztve ]

(#22561) Iomega válasza Angmar (#22560) üzenetére


Iomega
őstag

Szerintem a vételárat nyugodtan kérd vissza, hátha. És írd neki, hogy amennyiben visszakapod a vételárat, úgy pozitív visszajelzést fogsz írni, ha nem kapod vissza az összeget, akkor negatív értékelést hagysz, és jelented az Ebaynél. Ez beválik, majd meglásd. Tapasztalatból írom. :K

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22562) radi8tor válasza Angmar (#22560) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Próbáld meg, de lehet csak annyit kérdezett tőled mit választottál: visszaküldöd vagy pénzt kérsz vissza.

⭐ Stella

(#22563) Angmar válasza radi8tor (#22562) üzenetére


Angmar
tag

Csak google fordítóval értek angolul :) , de azt szürtem le, hogy kedvezményt ajánl fel

"Hello,dear,

Thank you for your response.We are really sorry to understand the item didn't perform up your satisfaction(the following item):
Please accept our sincerely apologies.In order to resolve the challenges you are facing, would you like to accept the discount to you?We do hope you can have a happy purchase experience from us.Any question,please let us know.It's my pleasure to service you.Best wishes."

[ Szerkesztve ]

(#22564) Angmar válasza Iomega (#22561) üzenetére


Angmar
tag

Szóval csak keményem :) végülis nem azt kaptam amit meghirtettek. A visszajelzések között is feltünt a napokban 2-3 hasonló panasz, hogy ez nem class 10, hanem csak class 4 vagy 6

(#22565) Iomega válasza Angmar (#22563) üzenetére


Iomega
őstag

Igen, csak keményen, érezzék, hogy olyannal állnak szemben, aki nem szerénykedik. Ha érzik a határozottságodat, akkor belemennek a visszafizetésbe. 48 órát adj nekik!
Nyugodtan írd csak meg, amit fentebb írtam, elvégre finoman szólva becsaptak, és ezt ők is tudják. Az ilyeneknek nem szabadna kereskedni, akik tudatosan csapják be a vásárlót.
Megérdemlik, ha visszafizetteted a vételárat. :)

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22566) akyyy válasza Iomega (#22557) üzenetére


akyyy
senior tag

na de ara nem kaptam váűlaszt, adott egy 60ezer forintos cucc amit venni akarok, nem ir rá a feladó semmit, csak h gift, a vám honnan tudhassa, hogy mennyibe kerülhet, ha azt se tudják micsoda? gondolhatja valami "idióta" hogy biztos fél millát ér, és rábaszhatnak annak a vámát?

amugy meg ha 60ezret megvámoltatják, már bekalkuláltam az árba hogyannyiért is megéri nekem, direkt azért "gurizek" most nyáron melóba :)

(#22567) Melack válasza Angmar (#22564) üzenetére


Melack
veterán

Én 4. alkalommal írtam meg az eladónak, hogy ha ő magától nem refundol,én nyitok caset. Ma visszaküldte a pénzemet... :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22568) Iomega válasza akyyy (#22566) üzenetére


Iomega
őstag

Ha beazonosíthatatlan típus, mert mondjuk nem gyári termék, akkor már kapásból nem megy az, hogy csak úgy megvámolja, pláne nem hasraütésre.
Úgy meg, hogy ajándékként van feladva, és nincs benne számla se, akkor meg eleve nyerő a dolog.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22569) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Ilyenkor mi van? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22570) radi8tor válasza TESCO-Zsömle (#22569) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kövesd az utasításokat.
Gondolom valami nyűgje van az eladónak PayPal-al.
Írj az eladónak, hogy nem tudsz fizetni emiatt.

⭐ Stella

(#22571) TESCO-Zsömle válasza radi8tor (#22570) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ok, megtörtént.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22572) Angmar válasza Melack (#22567) üzenetére


Angmar
tag

Meggyöztetek, marad a pénzvisszakérés (gondolom nem kérte, hogy küld vissza a terméket amit vettél)

(#22573) Iomega válasza TESCO-Zsömle (#22569) üzenetére


Iomega
őstag

Nem fogadja el a PP fizetésed a plami10 accountja. Lehet, hogy letiltotta a PP a fiókját.

Angmar: Ha erőltetik a termék visszajuttatását hozzájuk, akkor írd meg, hogy drága itthonról a szállítási díj, és akkor fizettesd azt is ki velük, egyből nem fognak ragaszkodni a visszaküldéshez.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22574) TESCO-Zsömle válasza Iomega (#22573) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hmm... Utalni meg nem fogok, mert a banknál nincs refound... Ha valami túl szép/jó, azt csak PP-on keresztül!

Egy ilyen egeret nyertem meg postával 11k-ért. Új, bontatlan.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22575) Angmar válasza Iomega (#22573) üzenetére


Angmar
tag

Megírtam, azt is, köszömöm a tanácsokat. :R

(#22576) randras válasza TESCO-Zsömle (#22574) üzenetére


randras
veterán

Nem biztos, hogy azt akarja... velem mikor utoljára ilyen volt, mondta, hogy küld egy invoice-t, és fizessek oda. Kifizettem, és végül meg is jött.

(#22577) bul07


bul07
nagyúr

Mindenkinél megváltozott a fizetési lap?


[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22578) TESCO-Zsömle válasza bul07 (#22577) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csak az amerikai bay-en.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22579) zoli03 válasza bul07 (#22577) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem is megváltozott kb egy hete. Elég idegesítő, hogy ennyit kell kattintani, mire ki tudom fizetni a terméket. Meg ez az új Purchase history is elég szar, akkora lett minden, hogy alig fér ki valami egy oldalra.

(#22580) Winner_hun válasza bul07 (#22577) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem már fél éve ilyen:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22581) bul07 válasza Winner_hun (#22580) üzenetére


bul07
nagyúr

És ez hogy?
Eddig is a .com használtam és nekem csak most változott meg, mi alapján dől el hogy ki mikkor kapja meg a változásokat

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22582) randras válasza bul07 (#22581) üzenetére


randras
veterán

Neki jár azt kész, nem mindegy? :DDD

(#22583) Winner_hun válasza bul07 (#22581) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tőlük kérdezd. De szerintem reg. idő.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22584) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Ha az EU-n belülről veszünk, akkor nem kell VÁMot fizetni, de mi a helyzet az ÁFA-val? Azt be kell fizetni a meghatározott értéken felüli termékeknél, vagy az se játszik az EU-n belül?

(#22585) TheWich válasza bul07 (#22581) üzenetére


TheWich
tag

Böngésző frissítésétől is függhet. Vagy, hogyha mindig belejelentkezve marad az account-od

Én kb. 5-6 hete kezdtem az ebay dreamet, már ezzel, akkor az "újnak" nevezett kinézettel tettem mindezt :).

(#22586) randras válasza Abysmal (#22584) üzenetére


randras
veterán

Az se.

(#22587) Abysmal válasza randras (#22586) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Köszönöm! :)

(#22588) dReFiX


dReFiX
senior tag

9 nap az új hongkongi rekord :C igazából ilyen amikor raktáron van az eladónak valami és tudja rögtön küldeni gondolom....

[ Szerkesztve ]

(#22589) Iomega válasza dReFiX (#22588) üzenetére


Iomega
őstag

Nekem a rekord 7-8 munkanap idáig, de az esetek 90%-ában teljesül 9 mnap alatt. :) Szerintem ezt meghatározza az is, hogy hol laksz Magyarországon.

Angliából viszont 4 munkanap alatt szokott megérkezni, de ez alap szállítási idő, semmi extra. Ha például vasárnap, vagy hétfő reggel leadok egy rendelést, akkor azt csütörtök de. 10:00-kor hozza a posta.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22590) bul07


bul07
nagyúr

Én most gondba vagyok mert egy eladótól nem akaródzik megérkezni a rendelt dolgok, eddig 4 darab cucc van túl a 32napon és van még vagy három ami pár nap múlva éri ell, az értékük nem nagy de mégis bosszantó

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22591) dReFiX válasza bul07 (#22590) üzenetére


dReFiX
senior tag

Ami 4 hét alatt nem ér ide az már az eladó miatt van. Pl. egy héttel a beírt dátum után adja fel stb. Írjál neki mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#22592) bul07 válasza dReFiX (#22591) üzenetére


bul07
nagyúr

Írtam neki
És ha jól néztem hármat már refundolt is
Persze ha jól láttam az emailek közzöt, telefonról az ebay oldala nekem nem átlátható így ott még nem tudtam megnézni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22593) Tamás88 válasza Iomega (#22526) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Egy éve vettem egy farkasos csukját, 150$ + postaköltség volt. Otherként küldték Jamaicáról, a postaköltséget lefelejtették, és csak a vámpecsét került rá, de a postás kihozta úgy, hogy nem kellett semmit sem fizetnem.

(#22594) Tamás88 válasza Iomega (#22589) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Tegnap este leadtam Angliába egy megrendelést, akkor azt jelenti, hogy Csütörtökön meg is érkezik (csak nálunk ünnepnap az aug 20).

(#22595) lafaty80


lafaty80
őstag

A refoundnak mennyi időt adjak? Már túl vagyok a 72 órán is

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#22596) TheWich válasza Tamás88 (#22594) üzenetére


TheWich
tag

Huh, az igen jó idők amiket írtok. Szét kell lesnek angoloknál mi van most jó. Persze mindez gondolom termék és eladó függő is. Mindenhol van kivétel. Nekem még mindig tabletre fáj a szívem egyelőre.

Tamás88, a kérdésre is válaszoljak. Szerintem bőven lehetséges akkor neked is az a Csütörtöki nap. Ugyanis az, hogy Mo.-n aug. 20 munkaszüneti nap, az nem jelent semmit, szinte 100%-ra mondhatni, hogy akkor a csomagod még az országon kívül lesz aznap :)

(#22597) Iomega válasza Tamás88 (#22594) üzenetére


Iomega
őstag

Nem tudom, hogy mennyire zavar be az ünnepnap, de szerintem jövőhéten megkapod, ha precíz, megbízható eladótól rendeltél. ;)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22598) Tamás88 válasza Iomega (#22597) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ezt nem azért írtam, mert hú de k gyorsan meg akarom kapni, csak feltételeztem az egyik hozzászólás szerint. Amúgy kb. 2 héten belül megjött az összes csomagom, a legutolsó megrendelésem ez volt.

Amúgy most veszem észre, hogy ha a származásnál Hong Kong-ot írtak, akkor hogy lehet az, hogy az vásárolt termékek listánál Brit zászló van kirakva?

(#22599) akyyy


akyyy
senior tag

ez mit jelent?

Quantity: 1
Sorry, Gift Wrap not available for this item.

(#22600) randras válasza akyyy (#22599) üzenetére


randras
veterán

Nincs ajándék csomagolás - és csak egy van belőle.

lafaty80: 3 munkanap, ha nem jön meg, akkor kérdezz rá a bankodnál.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.