Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) Winner_hun válasza dReFiX (#22050) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha több dolog közül lehet választani akkor van hogy nem ugyanannyi az ár. Máskor figyelj jobban. Mennyivel több, 150 Ft-tal?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22052) dReFiX válasza Winner_hun (#22051) üzenetére


dReFiX
senior tag

Azért mert az egyik egy usb+kártyaolvsó HUB a másik egy sima pendrive formájú kártyaolvasó magában.

Nem 150 forinttal, a hub ami a képen és a leírásban szerepel 5$ körül van, de az usb kártyaolvasó ára szerepel árként...... pont ezt nem értem én se hogy lehet különböző termékeket összevegyíteni, azon kívül, hogy megtévesztő legyen az ár és az élre kerüljön a termék az ár szerinti rendezésnél.....

[ Szerkesztve ]

(#22053) TheWich válasza dReFiX (#22052) üzenetére


TheWich
tag

Valami oka biztos van, hogy egy hirdetett termék alatt elérhető több változat.

Például láttam olyat, hogy szineket lehetett váltani, vagy garancia időt, kapacitás méretet stb...
Mindez az eladót védi szerintem, nem kell 5x tételt kitennie, hanem elegendő egyszer kitennie változtatható/választható opciókkal ellátva hirdetését. Arról nem is beszélve, hogy sokkal jobban átlátható egy termék ha közel azonosak egy kalap alá van véve, mert lehet, hogy van neki még 100 terméke és azok is pár tulajdonságban változtathatóak.
Példa: Autó hirdetés. Általában a full extrás képet mutatják alap árral. De ha a képen láthatót szeretnéd akkor jönnek a felárak (ködlámpa, felni .... és még ami képen nem látható plusz)

Témához visszakanyarodva, az is lehet, hogy kevesebb terméket hirdetve kevesebb a jutalék fizetés eBay-nek (ha jól tudom van ilyen is, erről nem tudok semmit).

(#22054) bul07 válasza TheWich (#22053) üzenetére


bul07
nagyúr

Engem nagyon zavar ez az egy hírdetés és több termék dolog
Mert van hogy egy teljesen más terméket raknak mellé 1$ áron de a termék megnevezésénéll ezt nem mindig jelzik, és a kereset dolog valós árát is több katintásal lehet megtudni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22055) atleticofan


atleticofan
tag

Első termék fizetése előtt állok. Paypal fizetésnél alapból banki átváltásnál van vagy alapból a paypal váltja? Hol lehet beállítani hogy a bank váltsa?

(#22056) Winner_hun válasza atleticofan (#22055) üzenetére


Winner_hun
félisten

Alapból a PayPal vált.

Fizetésnél mikor belépsz a PayPal-hez Other conversion options linkre kattintva lehet választani hogy ki váltsa a pénzt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22057) maláj


maláj
őstag

erről mi az urak véleménye ???
2GB-os kellene raspi mellé :)

(#22058) atleticofan válasza Winner_hun (#22056) üzenetére


atleticofan
tag

"Bill me in the currency listed on the seller's invoice." Ez az igaz?

(#22059) Winner_hun válasza atleticofan (#22058) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az kell neked amelyik nincs bejelölve. Nem tudom hogy mi a neve, sose olvastam.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22060) chungee


chungee
addikt

Eladni szeretnék ebay.uk-n az pénzbe kerül:F Mert a végén ezt írja: Your fees so far: 0,47font

Pedig nem használtam semmi kiemelést. Képből is csak 1 van feltöltve.

[ Szerkesztve ]

(#22061) chungee válasza chungee (#22060) üzenetére


chungee
addikt

Utána olvastam. Kell fizetni. Hol ingyenes, ha EU-n belül akarok eladni:F Az alapján kell fizetni a díjat miután sikerült eladni vagy sikertelen eladás esetén is fizetni kell:F

[ Szerkesztve ]

(#22062) TheWich válasza bul07 (#22054) üzenetére


TheWich
tag

Igen, őszintén szólva engem is.
Sőt szerintem a nevekbe is azért írnak bele mindent hogy a kereső megtalálja. Mert van, hogy terméket le lehet írni két három szóval, de ott van még feleslegesen 10...

Persze az ellenkezője is igaz. TF és SD kártya meséje.

(#22063) Bodz válasza chungee (#22061) üzenetére


Bodz
nagyúr

A listázás díját mindenféleképpen ki kell fizetni. A termék ára után pedig csak akkor fizetsz, ha sikerül eladni.

[ Szerkesztve ]

(#22064) chungee válasza Bodz (#22063) üzenetére


chungee
addikt

A listázási ár annak függvénye, hogy mennyi a kezdőár:F Tegyük fel a kezdőár 5 font annak listázási ára 0,22 font. Ha sikerült eladni, akkor még rámegy az eladási ár xy%-át:F Azaz 0,22font+xy%:F

[ Szerkesztve ]

(#22065) atleticofan válasza Winner_hun (#22059) üzenetére


atleticofan
tag

Valahol megtudom nézni h pontosan milyan árfolyamon váltott? Paypal historyban nem találtam ilyet.

(#22066) jozsi252


jozsi252
veterán

sziasztok

Rendeltünk egy másik ph-s kollégával egy ledes lámpát ebay-ről. És mióta a srácnak a lámpás hirdetései lejártak ezeket a visszajelzéseket kapta. katt szerintetek kell aggódnom hogy a lámpát sohasem fogom megkapni? Illetve van leírás valahol hogy kell kérni a visszatérítést?

köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#22067) randras válasza maláj (#22057) üzenetére


randras
veterán

Nna, csak meglett? :DDD

(#22068) kisi válasza atleticofan (#22065) üzenetére


kisi
aktív tag

Pár nappal ezelőtti:

Paypal váltott 248 ft. (júl 24. 4,15$ --> 1030ft.)
Saját bank (K&h) 236 ft. (júl 24. 2,88$ --->680ft.)

Ebből úgy tűnik, a paypal fizetésnél jobb a saját bankos váltás, bár ez gondolom, bankonként
változó összegeket jelent.

(#22069) TheWich válasza kisi (#22068) üzenetére


TheWich
tag

Naponta többször változik az árfolyam bankokon belül is. Előfordulhat, hogy épp kedvező esetet fogtál ki a saját bankkal, de lehet az is, hogy következőkor pont fordítva lesz. Mert teszem fel később reagál egy forint erősödésre ezért még a magasabb árfolyamon számol.

Bár 12 Ft az eltérés ahogy látom, az azért elgondolkodtató különbség.....

[ Szerkesztve ]

(#22070) Winner_hun válasza atleticofan (#22065) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha nézem akkor a Send money fülön beírom hogy 1, kiválasztom a devizát és az 1-es alá odaírja hogy menyni az annyi.

De ha azt írod hogy váltott akkor a PayPal e-mailjében ott vannak az összegek, kis matek és pontosan meg is van:)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22071) maláj válasza randras (#22067) üzenetére


maláj
őstag

úton van már RS-től :DDD (hetek kérdése és birizgálhatom :C)
de mire ideér szeretnék minden kiegészítőt már beszerezni ;]

(#22072) atleticofan válasza Winner_hun (#22070) üzenetére


atleticofan
tag

Csak kiváncsiságból kérdeztem. Kis matekozás után erre jutottam:

Termék ára: 3,59$
Paypallal árfolyammal: 850ft 1HuF-237
otpbank árfolyammal:827ft 1HuF-230 inenn néztem: https://www.otpbank.hu/portal/hu/Arfolyamok/OTP
Levett:836ft

Erre jutottam:D akkor a maradék az-az utalási díj?

(#22073) TheWich válasza atleticofan (#22072) üzenetére


TheWich
tag

Paypal-nál nincs utalási díj, mint ahogy számla vezetési díj sem. Egyszerűen adott pillanatban más árfolyamon számoltak. Van egy pár féle árfolyam pl. bankközi közép deviza árfolyam stb...

Ha hazai netes hozzáférésed van a bankszámládhoz akkor számlatörténet és elvileg tranzakció díjként szerepelhet a hiányzó összeg.

De már elvesztettem a fonalat, hogy mit kell igazolni :)

[ Szerkesztve ]

(#22074) Winner_hun válasza atleticofan (#22072) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nincs utalási díj. Másmilyen árfolyamok vannak.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22075) kerekfej válasza dReFiX (#22052) üzenetére


kerekfej
addikt

Ilyennel én is találkoztam már. 0.99-es áron van listázva mondjuk piros színben valami, majd mikor rámész már 3.99 és csak a rózsaszínű ára volt annyi.

(#22076) atleticofan válasza TheWich (#22073) üzenetére


atleticofan
tag

Otp szerintem deviza alapon váltja a pénzt. Annyira nem értek hozzá,csak kiváncsi voltam hogy is van valójában. Otpdirektben néztem ott számlatörténetben nem jelent még meg. És első vásárlásnál nem nyúlt hozzá a 400fthoz a paypalon. Vagy csak a zárolás miatt látom még úgy?

Érdekelnek az ilyen dolgok már csak a poén kedvéért is:D

(#22077) bul07 válasza TheWich (#22073) üzenetére


bul07
nagyúr

Bankos váltásnál azért lehetnek meglepetések mert nem az adot pilamyatni árfolyamon számol hanem akkor amikor lekérődik a folyószámláról és az akkár több nap is lehet, így ha abban a pár napban romlik a forint nagyobb lesz az összeg

És refund-nál is van esetleges következménye a bankos váltásnak bár ez nagyobb értéknél lehet szempont
(tegyük fel hogy 100$-os dolgot vesz az ember vásárláskor ép rossz az árfolyam és 250-be válttják a dolárt, nem jön meg a termék és 40nap elteltével visszajöm a pénz csak közben erősödöt a forint és 230-ba váltódik vissza ez azt jelentené hogy 2000 Ft minusz képződik)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22078) atleticofan válasza bul07 (#22077) üzenetére


atleticofan
tag

Értem köszönöm.

Jól láttam hogy kétnap alatt 240-ről 227 lett az USD?:)

(#22079) TheWich válasza kerekfej (#22075) üzenetére


TheWich
tag

Láttam már én is hasonló esetet.
Sőt leírok egy másikat, lehet már ilyennel is találkoztál. Van egy termék 0,99-ért, de a szállítása +3,99. Közben meg kidobja, hogy free shipping találatnak.
Összesítve majd hogy nem ott vagy mint egy valóságosan free shippingnek hirdetett 4,99-es termék. De előfordulhat az is még többe kerül!!

(#22077) bul07
Ez a kellemetlen esetek példája igen. Legjobb lenne ha deviza számlánk lenne. Tehát itthon is dollárban lenne és vásárlás is dollárban történne. Vagy ha már EU akkor had vásároljuk Euróban. De nekünk még az sincs....

(#22080) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Szeretnék pénzt küldeni a Paypalra, de abból mennyi fog megérkezni? 20000Ft-ra gondoltam, de ezt gondolom a bank átszámolja dollárba, és gondolom ennek van némi költsége. Nagyjából mindennel együtt mennyit vonhatnak le azért, hogy ezt az összeget átutaljam?
Mikor érdemes utalni? Úgy tudom, hogy nem aznapi árfolyamon váltják át, vagy ez nem számít? Most elég jó az USD/HUF árfolyam, csak látom, hogy elhúzódhat az időpont, és akkor akár rosszabbul is válthatják.
Ha megérkezik a pénz a Paypalra, akkor az ott USD-ben, vagy HUF-ban lesz? Ha refundra kerülne sor a vásárlás után, akkor ez maradna a Paypalon, ugye? Nem küldené vissza automatikusan a bankszámlámra?

(#22081) bul07 válasza Abysmal (#22080) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem értelek hogy miért akarsz pénzt küldeni a Paypal-ra főleg hogy van bankszámlád kártyával
Öszekötöd a kártyáddal a Paypal-t és kész is , előnye nem kell küldözgetni semmit a pénzedet bármikkor bármire használhatod (kártyás vásárlás, vagy más online áruházi vásárlás) , nem kerülsz olyan helyzetbe hogy megvennél valamit de nincs elég összeg a paypal-on

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22082) maláj válasza Abysmal (#22080) üzenetére


maláj
őstag

nekem nincs a paypal mögött kártya hanem be szoktam caplatni az unicredit bankba, pénzt rátolom és megjelenik pár nap múlva HUF-ban ...
mikor veszel vmit paypallal ebayen pl. akkor csinálja a konverziót a paypalodon lévő HUF-ról USD-re (elég sz*r árfolyamon ;])

(#22083) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Rendeltem 5 cuccot ebay-ről 3 meg is jött, lehet hogy még várnom kell a másik két kicsi csomagra?

Jul-03-12-én rendeltem
Kettő a héten jött meg, egy pedig 2 hete
:R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22084) randras válasza enginev3.0 (#22083) üzenetére


randras
veterán

Hát elég valószínű! :D

(#22085) llaszlo


llaszlo
veterán

Még sosem licitáltam az e-bay-en, mindig buy it now vásároltam.
Itt is meghosszabbodik az aukció ha a végén érkezik egy új licit? Vagy itt az kapja a ki legutóljára a legnagyobb licitet adja?

[ Szerkesztve ]

(#22086) gergo0007


gergo0007
tag

a pár dolcsis termékeket hogyan küldik Kínából? A magyar posta hozza ki és dobja a postaládába, vagy futár?

(#22087) llaszlo válasza gergo0007 (#22086) üzenetére


llaszlo
veterán

Levél: postaláda, csomag: futár Hacsak nincs valami extra szolgáltatás is.

[ Szerkesztve ]

(#22088) Abysmal válasza bul07 (#22081) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Ha így összekötöm, akkor vannak extra költségek? Ha tegyük fel, veszek valamit pl.: 10$-ért, (legyen: 1USD=240HUF), akkor a 2400Ft-on felül (mennyit) von le a számláról? Ebben az esetben akkor azonnal, a fizetés pillanatában váltja át USD-be HUFról, az éppen aktuális árfolyamon? Az átváltást ilyenkor a bank, vagy a Paypal végzi? Ez a dolog OTP Junior számlával is működik?

(#22082) maláj:
Olyat nem lehet csinálni, hogy tetszőleges időpontban, mikor jó az árfolyam, átváltom a HUF-ot a Paypalon USD-be?

Bocs a sok kérdésért, de eddig csak úgy vettem apróbb, pár dolláros dolgokat, hogy USDben volt pénz a Paypalomon alapból, ami egy PTC oldalról jött, így ez a banki rész kimaradt.

(#22089) llaszlo válasza Abysmal (#22088) üzenetére


llaszlo
veterán

Én eddig mindig azonnal fizettem és csak megjelent a számlámon egy foglalás X összegre. Hétvégén nincs tőzsde így nem változhat az árfolyam. A bankok megszabnak egy napi árfolyamot és azon váltanak.
Most van egy olyan lehetőség, hogy később fizetsz a fizetés résznél van, hogy PayPal Or és mellette valami más.

Az én kérdésemre tudja valaki a választ?
Itt is meghosszabbodik az aukció ha a végén érkezik egy új licit? Vagy itt az kapja a ki legutóljára a legnagyobb licitet adja?

Ha Bid-nek beírok 12EUR-t és most a licit 7-en áll akkor egyből 12-re ugrik vagy csak 7.5-re és utána 12ig licitál ha valaki fölém megy?

[ Szerkesztve ]

(#22090) bul07 válasza Abysmal (#22088) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha összekötöd a kártyáddal akkor onnan fizetsz , olyan mintha bánkártyával fizettél volna semmi plusz költség nincs
Fizetésnél két lehetőség van
Paypal vált ebben az esetben forintot kér le a számládról (paypal elég rossz árfolyamon számol így érdemes nagyobb összegnél a másikat választani)
Második eset hogy úgy állítod be hogy a számládról valutát kérjen le , ekkor a bankod árfolyamán váltódik , ezt akkor váltja át mikkor elkerül a számládról ez akár több nap múlva is lehet így árfolyam változás történhet addig

Attól függ milyen bánkártyád van be tudod e regisztrálni igen vagy nem, ebben hozászolásomban képel van illusztrálva hogy tudodd hozzárendelni, ehez annyit tennék még hozzá hogy ellenőrzésnek levon 400Ft-ot és tranzakció szövegében(vagy ha be van kapcsolva a sms értesítés abban is megtalálod) lesz egy kód amit be kell írni a paypal-ba ezzel hitelesíteni a bánkártyát

(#22089) llaszlo
Nem hosszabbodik meg , a legmagasabb ajánlatevő viszi

A másik licitálónak a maximumától egy licitlépcsővel feljebb

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22091) Abysmal válasza bul07 (#22090) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Ha csak ellenőrzésnek vonja le, akkor az ellenőrzés után azt visszautalják? Már látom a linkelt hsz-odban, hogy visszautalják.
Még az nem tiszta, hogy így, ahogy leírtad, a fizetés ugye nem azonnali? Ha több nappal később váltja át a bank, akkor gondolom nem az. Ha nem azonnali, akkor ez nem okoz problémát akkor, mikor 1-2 napon belül kérik, hogy fizessünk?

[ Szerkesztve ]

(#22092) llaszlo


llaszlo
veterán

Ez a BillMeLater hogyan működik?

A barátnőmnek Maestro kártyája van. Azt miért nem fogadja el a PayPal?
Pedig ezen a logon ott van. Viszont a regisztrációnál nem látni Maestro logot és invalid card numbert vagy valami hasonlót ír.
http://cl.ly/image/1n3S2s3I0a1e

[ Szerkesztve ]

(#22093) llaszlo


llaszlo
veterán

Nyertem :) kösz a segítséget.
Ha valaki tudja, hogy mi lehet a gond a kártyával az kérem írja meg. Netes vásárlás már volt tehát ezzel tuti nincs gond.

(#22094) bul07 válasza Abysmal (#22091) üzenetére


bul07
nagyúr

Amikkor megtörténik a vásárlás akkor zárolja az ép aktuális összeget , de amikor elmegy az összeg változhat

(#22092) llaszlo

BillMeLater csak Amerikaiknak elérhető
Maestro-t nem fogadja el , kérjetek Visa vagy MasterCard kártyát(bár ez plusz költségbe kerül)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22095) llaszlo válasza bul07 (#22094) üzenetére


llaszlo
veterán

Akkor miért szerepel a listában a Maestro kártya? Ha mégsem fogadja el. Ezt nem értem.

(#22096) chungee


chungee
addikt

PP-s kérdés. Következő szitura lennék kiváncsi, hogy hogy oldnaná meg a PP:F

Fizetési módnak PP-t adom meg. A PayPal egyenlegemen van 10 eur. Viszont vásárolok 11 eur értékben. Ilyenkor a PP az OTP-s HUF számlámról szed le 11 eur-t vagy csak a hiányzó 1 eur-t:F

(#22097) Abysmal válasza chungee (#22096) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Ez engem is érdekel, mert nekem lesz is ilyen helyzet, csak olyan 30-35 USD-vel

bul07, maláj, llaszlo: Köszönöm a segítséget!

(#22098) Zirowe válasza chungee (#22096) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha van a kartyadon penz, akkor vegyesen von le, ha nincs, akkor nem tudsz fizetni.

Ebayen fizeteskor, pp-revalo belepes utan mutatja, hogy mit honnan szed le, ha vegyes fizetes, akkor pp balance es cc lesz ott a megfelelo osszegekkel.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#22099) chungee válasza Zirowe (#22098) üzenetére


chungee
addikt

Nem épp ebay-en vennék. Pl. steram-en. Akkor a hiányzó 1 eur-t a karimról szed le:F

(#22100) zoli03 válasza llaszlo (#22087) üzenetére


zoli03
őstag

Ezt így elég meredek kijelenteni, hogy csomag: futár. Ott van a szállítási lapon, hogy mivel küldi. Én jó pár csomagot rendeltem, mindet a posta hozta, nem vettem és nem is fogok valószínűleg olyat, amit valami futárszolgálat hoz (a vám miatt).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.