Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) moonguru válasza bul07 (#22450) üzenetére


moonguru
őstag

Szerintem esélytelen!

Monitor Guru!

(#22452) faresz5 válasza albinolynx (#22446) üzenetére


faresz5
senior tag

Ha nem akar vámoltatni, akkor szépen neked visszaküldik.

Bull7, még németektől is 1hét a gyorsposta, mivel a vámon ülnek rajta 1-2 napot, posta kiviszi 1-2 nap és hopp már elment az 5munkanap.

[ Szerkesztve ]

(#22453) dReFiX válasza bul07 (#22450) üzenetére


dReFiX
senior tag

Honnan rendelted ? uk ?

[ Szerkesztve ]

(#22454) bul07


bul07
nagyúr

Én kaptam már meg itt falun (BP-től 250Km-re) hétfői napon múlthét kedden feladott dolgot Angliából , és nem volt semmi gyorsposta sima küldemény volt
Mondjuk ez nem most volt, ezért lettem volna kiváncsi hogy most mi a helyzet

Amúgy Royal Mail Airmail (Small Packets)
Meddig marad a postán a kiértesítés után?
Mikkor küldik vissza a feladónak?

(#22453) dReFiX
Item location: LONDON, United Kingdom

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22455) albinolynx válasza bul07 (#22454) üzenetére


albinolynx
őstag

Royal Airmail okozott már nekem is nagyon kellemes meglepetést!
Akármi is lehet egy kis szerencsével.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#22456) faresz5 válasza bul07 (#22454) üzenetére


faresz5
senior tag

7nap mulva visszakuldik.

(#22457) bul07 válasza faresz5 (#22456) üzenetére


bul07
nagyúr

Na szép és ilyenkor mi szokott történni , bár remélem hogy megoldják valahogy az átvételt

Ha véletlen senki nem tudná átvenni akkor írjak az eladónak? Vagy mi?

Nem tudtam hogy mikkor mennek nyerni, vagyis úgy tudtam hogy 20-a után mennek

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22458) rontgenes


rontgenes
csendes tag

Ha én vásárolok valamit, akkor nem kapok információt az eladó címéről? Mikor tudhatom a címét meg?

(#22459) radi8tor válasza rontgenes (#22458) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amikor megérkezik a csomag és leolvasod róla.

⭐ Stella

(#22460) rontgenes válasza radi8tor (#22459) üzenetére


rontgenes
csendes tag

Köszi. Így bármit írhatnak, az sem biztos hogy valós.

(#22461) zsolx


zsolx
tag

Egy kis segítség kellene.
Vásároltam az ebay-en és a termék mellett ezt az üzenetet kapom:
you have marked this item as payment sent.
Hogyan tovább?

(#22462) radi8tor válasza rontgenes (#22460) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem láttam még olyan licitálós oldalt, ahol megkapod az eladó pontos adatait.
Neked, mint vevőnek erre nincs szükséged. Ha bajod van vele, akkor nem személyesen kell lerendezni, hanem PayPal-on keresztül. :)

zsolx: Ha ezt azért írja, mert kifizetted akkor nincs más dolgod.
Ha azért írja mert kiválasztottad a menüből ezt az állapotot, akkor ki kell még fizetned. (ez a megoldás nem javasolt, elég csak kifizetni simán a cuccot)
Ha ezekkel kész vagy, akkor csak várni kell míg megérkezik.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#22463) TheWich


TheWich
tag

Az éjjel megnyertem egy licitet és most akarom kifizetni. De valami gond van a rendszerrel vagy nem tudom. Már nem az első vásárlásom, de ilyet még nem láttam.

Mi lehet a gond? Címmel semmi probléma és az eladó sem zárja ki hogy nem szállít ide.

(#22464) radi8tor válasza TheWich (#22463) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szállítási költség benne van már a $0.06-ban?

⭐ Stella

(#22465) rontgenes válasza radi8tor (#22462) üzenetére


rontgenes
csendes tag

Tiszta, vágom. Köszi a gyors helpet.

(#22466) TheWich válasza radi8tor (#22464) üzenetére


TheWich
tag

Free shippinget ír a rendszer.
De leírásban van egy 0,5 $-os posta díj, csak ezt nem tudom hogy fizetem ki így. Mert itt a fizetésnél csak a jótékonysági adományt tudom hozzáadni, de azt nem az eladó kapja.
vagy vegyem fel a kapcsolatot az eladóval?

Ezt írja +ba a leírás:
Air Mail Service =0.5USD(no track number,and not traceable,but economic and very cheap way,You should receive item within 20-30business days. Email us if not receive items after 35 working days,and full payment will be refunded

(#22467) radi8tor válasza TheWich (#22466) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Requesting total linkre kattints (Request total from seller).

⭐ Stella

(#22468) TheWich válasza radi8tor (#22467) üzenetére


TheWich
tag

Message to seller-t dobja be erre.

(#22469) radi8tor válasza TheWich (#22468) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor a Purchase history oldalon a terméknél válaszd a Request total from seller-t.
Üzenetben ezt kell megírni neki: adjon egy végösszeget szállítási díjjal a termékre.

⭐ Stella

(#22470) TheWich válasza radi8tor (#22469) üzenetére


TheWich
tag

Azt hiszem ez lett most itt is, megírtam hogy örülök a terméknek és szeretném fizetni és a szép napot és egyéb körítéses dolgot írtam még:D

Most ezt írta ki a rendszer:
Your message has been sent to the seller. Please note that it may take the seller 1 to 2 days to respond. Once the seller responds and sends you an invoice for your order, you'll be able to pay for it. We'll also send you an email notification once the seller sends the invoice.
What would you like to do now?
Continue shopping

Köszi :U

De ha 0,5$ nál többet akar nem fizetek, ugyanis csak annyit ír, és US-ba free

[ Szerkesztve ]

(#22471) birka2012


birka2012
csendes tag

Sziasztok! Köszönöm a gyors válaszokat, sajnos tényleg elkerülhetetlen volt a vám fizetése.. Viszont. Mint kiderült a termék hibás (volt rajta ebay visszatérítés, illetve az eladó is jelezte hogy ha probléma küldjem vissza nyugodtan). Az lenne a kérdés h ebben az esetben én a befizetett vámot visszatudom igenyelni?

(#22472) Melack válasza birka2012 (#22471) üzenetére


Melack
veterán

Nem fogod tudni. Attól, hogy a termék hibás, nem tudod visszakérni az összeget. Sajnos.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22473) radi8tor válasza birka2012 (#22471) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az durva. Elég komoly pénzt bukhatsz most el a vám miatt. :W

⭐ Stella

(#22474) bul07 válasza faresz5 (#22456) üzenetére


bul07
nagyúr

7nap az munkanap vagy az értesítéstől 7nap
Mondjuk e hét csütörtökön hagyják az értesítést hogy át lehet venni, akkor csütörtöktől 7nap ami másik hét péntek, vagy csütörtöktől 7 munkanap ami 20-a miatt kitolódik 27-re vagy 28-ra

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22475) atleticofan válasza Winner_hun (#22429) üzenetére


atleticofan
tag

Egyik barátomnak rendeltem dolgokat ebayen és az ő címére szeretném küldeni. Winner_hun kolléga utasítását követve át szerettem volna írni az ő címére és nevére a szállítási infót. A cím sikerült is de a név nem. Csak az enyémet engedi szerkeszteni. Itt kell? Vagy pontosan hol tudom beállítani? Köszönöm a válaszokat mint kezdő két pozítívos ebayes:) :R

(#22476) faresz5 válasza bul07 (#22474) üzenetére


faresz5
senior tag

értesítéstől, és utána visszaküldik a feladónak.Legalább is nekem a postások ezt mondták. Szerencsére ilyen nekem még nem volt.

(#22477) radi8tor válasza atleticofan (#22475) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szállítási címnél biztosan át lehet írni a nevet. Nekem is van 3 különböző név/cím megadva. :K

⭐ Stella

(#22478) atleticofan válasza radi8tor (#22477) üzenetére


atleticofan
tag

Sikerült,köszönöm!

(#22479) randras


randras
veterán

45 nap fizetéstől megy, ugye? Vagy leütéstől? Mindig fizetek is rögtön, de ha egyszer mégsem úgy lesz, jó lenne tisztában lenne a dolgokkal. :U

(#22480) radi8tor válasza randras (#22479) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem a fizetéstől.

⭐ Stella

(#22481) creative24 válasza radi8tor (#22480) üzenetére


creative24
csendes tag

Szerintem is.

(#22482) randras válasza radi8tor (#22480) üzenetére


randras
veterán

"You completed a purchase of an eligible item on eBay and submitted a case within 45 days from the date of payment."

Ja.

:R

(#22483) veze


veze
őstag

van három nem tétel ugyanazon eladótol amit egy napon vettem tőle és egyik sem érkezett meg jun20 óta 2x irtam már az eladónak de nem válaszolt. jelenleg semmit nem árul , de nem kitiltott.
mit lehet ilyenkor csinálni hova lehet forfulni?
online Customer Support?
vagy mi ennek a módja?

(#22484) randras válasza veze (#22483) üzenetére


randras
veterán

Már semmit. :(

(#22485) radi8tor válasza veze (#22483) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

45 napnál tovább nem szabad húzni az időt. :(

⭐ Stella

(#22486) kerekfej válasza TheWich (#22463) üzenetére


kerekfej
addikt

Az új ebay egy vacak az a gond.

(#22487) Iomega


Iomega
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki adott már el valamit az Ebay-en? Ha igen, akkor az összeg mennyi %-át vonják le jutalékként?
Ha felrakok egy terméket, és meggondolom magam, és leszedem, akkor van valami költség, vagy csak az eladott termék után kell fizetni?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22488) moonguru válasza Iomega (#22487) üzenetére


moonguru
őstag

Sokat!:

Ebay:

[link]

+ Paypal: A konvertálási veszteség (esetleg rajta hagyod későbbi vásárlásra)

Meg gondolod magad és leszeded? (furcsa hozzáállás) :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#22489) bzsolt99 válasza Iomega (#22487) üzenetére


bzsolt99
tag

Szia!
Ezt az oldalt javaslom mindent kiszámol.Itt egyszerűbb mint azt az oldalt bogarászni.
Általában van költsége ha felrakod érdemes az ingyenes hétvégén feladni és akkor nem veszthetsz semmit.
Fizetés feladott termék és extra pl több kép és eladott termék után jutalék. Ebből áll össze mennyit kell fizetni.

(#22490) Iomega válasza bzsolt99 (#22489) üzenetére


Iomega
őstag

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :R
Megnézegetem, és mérlegelek, hogy feltegyem. :)

(#22488) moonguru:

"Meg gondolod magad és leszeded? (furcsa hozzáállás)"

Mi ebben a furcsa? :F

Például időközben eladom máshol, akkor le kell szedjem a termékemet, vagy nincs rá jelentkező, és egy idő után mondjuk megszüntetem, leszedem a terméket, mondván nem kínlódok tovább az eladással.
Pl.: ezen okokból is leszedhetem, ezért fontos, hogy abban az esetben kell-e valamit fizetnem az Ebay felé, ha nem történt meg az eladás, csupán meghirdettem.

A feltöltési díj is egy dolog, amit például, a Vatera akkor hajt be, ha volt tényleges eladásod, legalábbis ez a gyakorlat, ott már több eladásom is volt, viszont az Ebay-en csak vásárolni szoktam.
Az Ebay felé lehet, hogy akkor is be kell fizetni a feltöltés árát, ha mégsem sikerült eladnom a terméket, mert közben lejárt a hirdetésem, és nem szándékozom újra frissíteni a hirdetést.
Ezek után persze, hogy kérdés, kell-e fizetnem, vagy milyen esetekben, ha igen mennyit? :)
A kijelentésed volt furcsa "(furcsa hozzáállás)", nem az én hozzáállásom. :)

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22491) Melack


Melack
veterán

Ezt legyetek kedves nekem értelmezni, mert nem bírok rájönni, hogy mit akar:

"i refund to you,if you receive,please payment,ok?"

Előzmény: ez a 25. business day a rendelés óta, 7-20 bd a termékek ált kiérkezése, refundot kértem, mert nem akarok kiszaladni a 45 napból.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22492) radi8tor válasza Iomega (#22490) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Feltöltési díj van eBay-en. Olvasd át a díjtáblázatot (listing fee vagy mi a neve).

Melack: szerintem ne business day-t számolj, hanem calendar day-t :)(ha már angolosan)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#22494) Iomega válasza Enszuke (#22493) üzenetére


Iomega
őstag

A Vatera az csak egy példa akart lenni, ott ez a tapasztalatom az eladások tekintetében.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22495) Melack válasza radi8tor (#22492) üzenetére


Melack
veterán

Angolról magyarra kicsit lassan váltok, akkor keverem így a nyelveket, sorry....

Akkor hó jól értem, várjak még? Mert a 45 nap nagyon nem mindegy, és nem szeretnék semennyit sem bukni az üzleten :/

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22496) lafaty80


lafaty80
őstag

Sziasztok,

Angol megy, de ebben az összetételben nem értem mit írnak pontosan (Uk-ből 10 napja nem jött meg egy cucc, erre voltam kíváncsi):

"To get this resolved, we reprocessed your order today. Should you not have it by 24-Aug , please let us know so we could address this accordingly."

Köszi

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#22497) GabN73


GabN73
addikt

Gondolom Economy Int'l Shipping-nél is ugyan úgy a postás trackinget is lehet használni? Mert már 6. napja nem kapok semmi infot a csomagomról :U

lafaty80: Lényegében várj 24ig, ha nem kaptad még akkor se meg, akkor vedd fel velük a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

(#22498) Abysmal


Abysmal
aktív tag

bul07 leírása alapján összekapcsoltam a bankkártyámat a Paypallal, de ezután mit kellene? A Paypal csak a levont 400Ft-ot mutatja, azt nem, ami a bankszámlán van, de akkor így hogyan fogok tudni fizetni vele, ha a Paypal nem látja az összeget? Esetleg ez nem probléma, és a pénzhez csak fizetéskor fér hozzá a Paypal?
Másnak is eltűnt az Advanced Search-nél a Locations-ön belül az, hogy csak azokat adja ki, akik M.o.-ra szállítanak? Már kb. egy hete nincs ott, és kissé megnehezíti a keresgélést. :(

(#22499) dReFiX
Rendben, köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#22499) dReFiX válasza Abysmal (#22498) üzenetére


dReFiX
senior tag

Nem is fogja tudni mennyi van a kártyádon, majd levonja, max. ha nincs annyi a a számládon gondolom kidob egy hibaüzenetet .

(#22500) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Még az érdekelne, hogy ha veszek egy telefont (kb 150$), akkor mit lehet tenni, hogy kisebb eséllyel akadjon fenn a VÁM-on? Olvastam, hogy a futárszolgálatosok mindig fenn szoktak akadni, ezért küldjük Postával. Ezen kívül még valami tanács? A Standard Int'l Shipping az ugye postának számít, nem futárszolgálatnak?
Hallottam, hogy a Gift matrica is segít azért. Eddig minden kínai vásárlásomon volt is, de az USA-ban hogy állnak ehhez hozzá? Ha megkérem az eladót, hogy ne írja rá az árat, és tegyen rá ilyen matricát, akkor megteszik ezt általában? Még azt hozzátenném, hogy az eladó nem magánszemély, ha ez számít valamit, már sok száz ilyen mobilt adhatott el s százezer feletti visszajelzése van.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.